Keresés

Részletes keresés

Quantumleap Creative Commons License 2016.11.21 0 1 19043

Megkérdezhetem, mennyi idős vagy, és mikor kezdted el tanulni a magyart, és milyen célból? És mennyire volt nehéz?

Előzmény: Ypsilon95 (19042)
Ypsilon95 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 19042

a magyart :P

Előzmény: HUBbAsztikus (19041)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.11.17 0 1 19041

marmint a hollandot vagy magyart nem akarod elfelejteni?

Előzmény: Ypsilon95 (19040)
Ypsilon95 Creative Commons License 2016.11.15 0 1 19040

Szia,

 

Ha esetleg vannak emberek akik akarnak beszelni egy hollandal, magyarul vagy hollandul. Itt vagyok. Jol lenne mert nem szeretnem elfelejteni a nyelvet :P

Van skypeom is ha gondolod: live:ypsilonsyrup

 

udv

mikesmith1 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 19039

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy könyvelőt aki megcsinálja a 2015-ös holland adóbevallást és beszél magyarul?

Köszönöm!

Üdv!

Ypsilon95 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 19038

Valaki lakik groningen drentheben?

BettyP Creative Commons License 2016.11.14 0 2 19037

Szia Esmee,

 

Betty vagyok, Amsterdamban elek en is es van egy 2,5 honapos kisfiam. Ha van kedved akor tanalkozhatunk. En a VondelPark kozeleben lakok. Kellemes napot

Előzmény: Esmee (19028)
Csaba/72 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 19036

Sziasztok!
Utitársakat keresek Amszterdam és környékéről 2016.11.09-én indulok Magyarországra Miskolcig, majd vissza 2016.11.18.-án jövök. Privát üzenetben írjatok. szegfu.cs@freemail.hu

Vass Ágnes Creative Commons License 2016.10.07 0 0 19035

Kedves meglévő és leendő utasaink!!!

 

UTAZZON VELÜNK HÁZTÓL-HÁZIG kényelmesen, biztonságosan mindezt kedvező áron!

A nagy érdeklődésre való tekintettel a következő elérhető utazási időpont amire még lehet helyet foglalni:

 

->OKTÓBER 27-én CSÜTÖRTÖKÖN Hollandiába és Svájcba

->OKTÓBER 28-án PÉNTEKEN vissza Magyarországra.

 

AKCIÓ!: Ne feledjétek minden 10 ik utazás ingyenes.

 

Helyfoglalás szükséges.

 

FOGLALJON MOST MERT A HELYEK HAMAR BETELNEK!

 

Foglaljon egyszerűen online: huntoursszemelyszallitas@gmail.com
vagy a megadott tel.számon: 0630/255-3500

Facebookon is elérhetők vagyunk: https://www.facebook.com/huntoursnemzetkoziszemelyszallitas

Ornagy(*) Creative Commons License 2016.10.05 0 0 19034

Sziasztok!

Segitsetek. Amsterdamban keresunk SoS szobat vagy lakast egy parnak.

Barmilyen megoldas erdekel, nagyon surgos.

Koszonjuk elore is.

Csaba/72 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 19033

Sziasztok!


Utitársakat keresek Amszterdam és környékéről 2016.09.30-án indulok Magyarországra Miskolcig, majd vissza 2016.10.09.-én jövök. email címem: szegfu.cs@freemail.hu

Rezső Krizsán Creative Commons License 2016.09.21 0 0 19032

Ha szeretnétek használható holland nyelvtudást, mire kiköltöztök, jelentkezzetek tantermi csoportos holland nyelvtanfolyamaink egyikére az alábbi honlapon: holland nyelvtanfolyam Budapesten

Online Skype-os magánoktatásra is lehet jelentkezni.

segítökéz Creative Commons License 2016.09.16 0 0 19031

Nincs mit megköszönnöd, semmi olyat nem írtam, amit ne tudtál volna.

Mindenesetre nem szeretnék a helyedben lenni: soványka fizetéssel kisgyereket eltartani, bizonytalan lakhatással, nyelvtudás nélkül....Petje af!

Előzmény: Leyla Tümer (19030)
Leyla Tümer Creative Commons License 2016.09.14 0 0 19030

Koszonom a segitseget igen nagyon dragak a lakasok az ismerosunk akinel lakunk vegig kerdezte a baratjait es mindenki csak kiado szobat tud es azert nekem az nem lenne alkalmas vagyis inkabb nem laknek mert azert mi denki tudja hogy milyen eletet folytatnak itt az emberek tobsege es en a fiam miatt nem szeretnek massal lakni nem tudom kicsoda micsoda. Probalkozok irodakkal csak ott meg olyan havi jovedelem igaxolast kernek amit en nem tudok bemutatni mint takarito ( havi 2500 ) jovedelem...

Azert nagyon szepen koszonom  a segitseget..

 

Esmee Creative Commons License 2016.09.12 0 2 19028

Amsterdamban lakunk nincsennek ismeröseim ha valaki van kisbabával és van kedve barátkozni irjon! A kislányom egy éves jo lenne egy jot sétálni valakivel!

segítökéz Creative Commons License 2016.09.12 0 1 19027

Kedves Ivett!

 

Belenéztem az amsterdamban bérelhetö lakások hirdetéseibe. Nem lesz könnyü dolgod, a legolcsóbb amit találtam, egy 15 négyzetméter szoba vár kiadásra €290-ért. Minden más 700-nál kezdödik és felmegy a csillagos égig. Azok a barátaid, akiknél jelenleg laksz, nem tudnak segíteni a keresésben? Talán a holland nyelvet is beszélik, így könnyebben menne a kommunikáció és keresés.

Előzmény: Leyla Tümer (19026)
Leyla Tümer Creative Commons License 2016.09.11 0 0 19026

Sziasztok 25 eves anyuka vagyok a kisfiam 4 mult amsterdamba lakunk lenne egy olyan problemam hogy lakast keresek lehetoleg ebben a varosban a gyermekem iskolaja miatt ahol most lakunk egy baratunk lakasa 8 honapja lakunk itt kint es igy nem beszelek hollandul sem es barataim sincsenek legalabb egy honapon belul talalnom kell egy lakast ami nem kerul sokba havonta, en most hotelben dolgozom mint takarito igy nincs sok jovedelmem. 

Nagyon megkoszonem ha valaki tudna valami megoldast segitseget nyujtani nekem.

Koszonom.    Ivett

segítökéz Creative Commons License 2016.09.06 0 1 19025

Nem vagyok szakember ebben a témában, de úgy gondolom, ha leépitesek lesznek, akkor az nem azt jelenti, hogy röviditett idöpontot ajánlanak fel. De ha mégis, akkor kérhetsz anyagi segitséget, azaz toeslag-ot, hogy fenn tud magad tartani. Igazolod az UWV-nél, hogy mennyi a csökkentett fizetésed és elbirálják mennyi kiegészitést adnak.

Mindenesetre van felmondási idö és a vállalatok ilyenkor rugalmasak, elengednek egy esetleges interjura szó nélkül, vagy elugrasz az UWV-hez tájékozódni, ahol a kérdéseidet megválaszolják. 

Előzmény: HUBbAsztikus (19024)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.09.06 0 0 19024

bedankt! eleg hasznos info le is mentettem a szoveget. meg csak 1 kerdes. mi a helyzet akkor ha nem rugnak ki hanem azt mondjak hogy atraknak heti 20 oraba fele annyi fizetesert? ha ezt az opciot nem fogadom el akkor se leszek jogosult tamogatasra? bar azt hozza kell tenni hogy jelenleg papiron 40 orat dolgozok de eleg sokszor van amikor tulorazok... 20 oraban meg nem akarok dolgozni, nem azert jottem ki..

segítökéz Creative Commons License 2016.09.06 0 1 19023

Szia!

Amennyiben elveszted a munkádat létszámleépités miatt, akkor a cég mond fel és csakis ebben az esetben kérvényezheted meg a munkanélkülisegélyt mégpedig ( tehát ha te mondasz fel, nem jár a segély) ily módon:

 

http://www.aaa-andras-advies-administratie.nl/uncategorized/hollandiai-munkanelkuli-statusz-es-tamogatas/

 

Kis szerencsével még végkielégitést is kaphatsz, de nem tudom biztosan ahhoz mennyi ledolgozott idö után vagy jogosult. Nálunk 3 éve volt leépités, a végkielégitést úgy kapták kézhez az elküldött kollégák, hogy ahány évet a vállalatnál dolgoztak, annyi havi összeget kaptak. ( magyarul, ha az illetö ledolgozott 5 évet és volt 1.800 euró bruttó fizetése, kap bruttó 9.000 euró végkielégitést.)

 

Biztos beszélnek angolul a Munkaügyi Központban.

Remélem sikerülni fog minél elöbb új munkahelyet találnod, majd tudasd velünk!

Sok sikert hozzá!

Előzmény: HUBbAsztikus (19022)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.09.06 0 1 19022

hello

remelem minden forumlakonak olyan jo volt a nyara mint az enyem!
nem lacafacaznak itt a cegnel ahol dolgozok mert mar most bejelentettek az ev vegi (v hamarabbi) letszamleepitest.
Tudnatok abban segiteni hogyha en is rossz oldalon allok es kirugnak mik a lehetosegeim?
hollandiaban is 3 fele keppen szunhet meg a munkaviszonyom mint otthon? (kozos megegyezes, en felmondok, ceg tanacsol el?)milyen esetekben kaphatok munkanelkuli segelyt es meddig? mik a feltetelek?
nem akarom hogy olyasmi papirt irassanak ala velem ami utan hatranyom lesz.. es pl. nem kapok segelyt.
jelenleg alkalmazottkent dolgozok mar tobb mint 13 honapja, heti40 ora full time. bejelentve tok normalis keretek kozott..
ha kirugnak mi az elso lepes? hova kell mennem? a holland munkaugyi kozpontba beszelnek angolul? vagy csak a szerencsere van bizva hogy olyan ugyintezot fogok ki aki tud angolul?
minden info -nak orulnek
(mellesleg DenHaagban lakok, es mar elkezdtem korulnezni a holland allaspiacaon holnap es penteken lesz is interjum, szoval bizok benne hamarabb lesz uj es jobb allasom minthogy igenybe vegyem a munkanelkuli segelyt..)

nlfun Creative Commons License 2016.08.30 0 0 19021

Szia!

Tervezed, hogy elhagyod Hollandiát? Vagy csak utazgatni szeretnél?

A Hollandia - próba szerencse blog 
illetve az  ItsLondonCalling https://www.youtube.com/user/ItsLondonCalling/featured?spfreload=5
nevű magyar vlog után most itt a folytatás ezúttal inkább rólam és további kalandjaimról.

 

Utazás, munka, ingatlan, spiritualitás, befektetések, zene és sok minden egyéb laza és néhol vicces formában :)

Köszönöm, hogy nézted és köszönom ha nézed!

Ha követni szeretnél iratkozz fel az új csatornámra, várlak szeretettel! :)

 

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

 

Üdv, 

Bea

 


Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.08.08 0 0 19020

Értem, köszönöm a segítséged! :)

Előzmény: jewel1979 (19019)
jewel1979 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 19019

A városháza honlapján meg tudod nézni az adott város kutyatartási szabályait (általában hollandul).

Van, ahol adót kell fizetni a kutya után (hondenbelasting). A kutyafuttató losloopgebied.

Állatorvos ugyanolyan, mint otthon. Viszont itt az oltások nem kötelezőek (csak ha pl panzióba, nagyobb kutyás rendezvényre viszed a kutyát.) Az országból viszont nem vihrted ki oltás nélkül. 

Érdemes időben elkezdeni szállást keresni, hogy legyen miből választani.

 Amúgy Hollandiában sok a kutya, vannak hivatalos kutyastrandok, hosszú tenderparti részek is, ahová kutyával lehet menni. Az erdőkben is vannak külön kijelölt kutyás részek. Hollandia sokkal kutyabarátabb, mint Magyarország.

Nekem 3 cocker spánielem van.

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (19017)
RodeTulp Creative Commons License 2016.08.05 0 0 19018

A Hollandiai Magyarok Szövetsége hírleveléből most értesültem ezen honlap létezéséről:

 

http://hollandokk.com

 

Közzéteszem itt is, hátha talál benne valaki számára szükséges infót, ami reméljük, a valóságnak megfelel.

Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.08.05 0 0 19017

Jajj dejó hír!!

Természetesen mindent legálisan szeretnénk csinálni és csak úgy kimnenni hogy már fix a munka meg szállás.

Neked milyen kutyáid vannak? Van esetleg ötleted hol tudnék még informálódni ?

Előzmény: jewel1979 (19016)
jewel1979 Creative Commons License 2016.08.05 0 1 19016

Persze, hogy lehet kutyával jönni. De általában csak legális, bejelentett szállásra, normál közvetítő által. Azaz feketén kiadott szoba kizárva. A legális bérlethez meg ugye kell munkaszerződés, bsn szám, kaució, stb. Tehát kicsit nehezebb, de nem kizárt. Most nekem is 3 kutyám van. 

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (19015)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.08.05 0 1 19015

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra és hogy aktív még.

Párommal és barátunkkal tervezzük, hogy jövőre nekivágnánk és elköltöznénk Hollandiába, hogy kiléphessünk a magyar valóságból. Mindhárman huszonévesek vagyunk, dolgosak (én az eüben vagyok adminisztrátor, párom börtönőr, barátunk pedig technikai zseni), rendezettek és nagyon akarunk. Barátunk járt már Hollandiában, ezért is húz vissza a szíve oda. (több barátunk már kint is él jóideje)

A probléma csak az, hogy van 3 kutyám. Két öreg beagle, velük nőttem fel, ők vittek bele a kutyás világba, mivel én kutyás lány vagyok, ez az életem, és nemrégiben gyarapodtunk, van egy fél éves border colliem akivel nagy terveim vannak. Mindhárman nagyon jól neveltek, egész nap amig dolgozom, ők alszanak, nem ugatnak, nem rongálnak, várják hogy hazaérjek :)

A kérdésem tehát az lenne, hogy mik a tapasztalatok a kinti kutyás életről? Egyáltalán tudtok e olyat, hogy valaki ennyi kutyával él vagy találhatunk e olyan szállást ahova ennyi kutyával lehet menni?

Reménykedünk, nézelődünk, nem akarom itthon hagyni az öregeket, mert abba mindhárman beleőszülnénk.

A válaszokat előre is köszönöm!

VANDOR Creative Commons License 2016.08.04 0 0 19014

Köszönöm.

Értettem ... engedelmeddel egy másik példát említettem.

Szerintem ugyanazt mondjuk.

Előzmény: segítökéz (19013)
segítökéz Creative Commons License 2016.08.04 0 0 19013

Kezdhetnénk veled a helyesirást. Példának okáért nem toppon, hanem topon.

 

Visszatérve az iskolára: a mi esetünkben nem a késöbbi foglalkozásra való tereléshez akart tanácsot adni a tanitó, hanem az középiskola szintjéhez. Egy 12 éves gyerek még nem igazán tudja, mi szeretne lenni, melyik irányba orientálódjon. A te esetedben nyilván feltünt a gyerek jó rajzolói képessége, ennek alapján ajánlotta a grafikusi pályát. De mi van a "láthatatlan" foglalkozásokkal? Hogyan képes a tanitó egy szülönek azt mondani, a gyereke legyen orvos, tanár, újságíró, stb. Miböl fogja leszürni a 12 éves gyerek mihez való tehetségét az általános iskolában?

Előzmény: VANDOR (19012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!