Keresés

Részletes keresés

danii1 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 18704

Sziasztok.

 

Az lenne a kérdésem tudnátok e olyan sim kártyát amit csak beteszek a telefonba és van rajta net+hívás.

 

Olyasmi mint itthon a feltöltőkártya.

 

Előre is köszi a válaszokat.

segítökéz Creative Commons License 2015.09.11 0 0 18703

Szervusz!

 

Megnéztem az általad megadott linket akkor, mikor aktuális volt.

Sajnos nem tudtam idöben reagálni, mert kórházban voltam.

Maximálisan egyetértek a  Dzsingisz Gáborral készült riporttal.

Azon csodálkozom,hogy mindidáig az itt élö honfitársak nem reagáltak.

Lehet, nem tájékozottak az otthoni helyzetben, vagy nem akarnak a témához hozzászólni.

Olvasom a magyar lapokat, tele vannak uszitással, rosszindulatu megjegyzésekkel hazánk iránt.

 

Talán láttad a ma 18 órás hireket, ahol a németeket kérdezték a migránsokról és arról, mit szólnak mindehhez. Nem mondhatnám, hogy túl lelkesek voltak a bevándorlási politikájukról.

 

Nézd, én nem tudok bövebben hozzászólni, jó lenne, ha az otthon élök és az erre fórumra járók irnának véleményt. 

 

Egy biztos, nagyon csunya politikai játszma folyik Magyarország ellen.

Nem tetszik ez nekem.

 

Üdvözöllek: SK.

Előzmény: RodeTulp (18702)
RodeTulp Creative Commons License 2015.09.04 0 0 18702

http://www.npo.nl/nieuwsuur/03-09-2015/VPWON_1241387 


Biztosan követitek ezeket a szörnyű eseményeket a menekültekkel kapcsolatban.

A fenti videon kb. a 22.45 perc táján kezd beszélni Dzsingisz Gábor, talán ismerős a neve többeknek, ő is menekültként érkezett annak idején Hollandiába. Aktív politikus lett itt, polgármester, később államtitkár.
https://nl.wikipedia.org/wiki/
Dzsingisz_Gabor
Ő végre megmagyarázza a jelenlegi helyzetet! Remélem, sok holland látta ezt a műsort, mert egyébként a riportokból csak negatív vélemény zúdul a magyarokra... Pedig a szabályok szerint próbálnak tenni!

Quantumleap Creative Commons License 2015.09.01 0 0 18701

Csak hébe-hóba szoktam tévét nézni. Most az imént csalódottan láttam, hogy a hollandok is meg szoktak vágni filmeket? Egy világ omlott össze bennem. :O

jewel1979 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 18700

kedves törzstagok,

gondoltam benézek ide :)

kinek hogy telt a nyár? Elsősorban inspirációra lenne szükségem, anyukám 3 hétre látogatóba jön hozzánk, 63 éves és nem túl mozgékony, valami programot szeretnék, ahol nem kell túl sokat (inkább nagyon keveset) gyalogolnia. Már be van iktatva egy színházi előadás és egy amszterdami hajókázás, még 2-3 programra lenne szükségem, lehetőleg nem a klasszikus turistalátványosságok, mert azokat az évek során már végignéztük vele. Lenne valakinek tippje esetleg? Előre is köszönöm, és igen, én visszajárok elolvasni a válaszokat ;) szép napot mindenkinek. 

bolond38 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 18699

Sziasztok,Kedves Hollandiai magyarok, ha valakinek kell bőr kanapé meg tv állvánnyal meg poharak és tányérak,matrac,apróságok irjon,hivjon ingyen elvihető!!!!0626647082

jewel1979 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 18698

kezdésnek: (most találtam a facebookon):

Santos Makelaardij
Kiadó lakások!
Fontos! Három havi bérpapír, első havi bérleti díj, egy havi kaució, adminisztrációs díj szükséges a bérléshez!
Pleinweg, Rotterdam Zuid 2 szobás, €800 exc
Bree, Rotterdam Zuid 4 szobás, €750 exc
1e Middelaanstraat, R'dam Centrum studió, €625 inc
West-Varkenoordseweg, R'dam Feyenoord, 3 szobás €700 exc
Groene Hilledijk, R'dam Zuid 3 szobás €690 exc
Schiedam 5 szobás, kertes, bútorozott €1400 exc
Jupiterstraat, Spijkenisse 6 szobás, kertes, bútorozott €1450 exc
Albrechtskade, R'dam West két szobás, bútorozott luxus €1050 exc
Strevelsweg, R'dam Zuid 2 szobás €610 inc
Erasmusstraat, R'dam Centrum studió €650 inc
Ozingastraat, Pernis 5 szobás, kertes, €1200 exc
Willebrordusstraat, R'dam Noord 2db studió €550 inc
Verboomstraat, R'dam Zuid kertes studió €600 inc
Verboomstraat, R'dam Zuid emeleti studió €400
Érdeklődni privát üzenetben Facebookon, Viberen, WhatsApp-on!
+31611741670

Előzmény: jewel1979 (18697)
jewel1979 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 18697

szia,

Olyan lakást, ahová kutyával is mehetsz, hivatalosan tudsz kibérelni általában. Egy szobás lakás szerintem itt nagyon kevés van, illetve bérelhetsz egy szobát egy nagyobb házban közösen másokkal, de akkor együtt kell laknotok.

Hivatalos bérlésnél minimum 1 havi kaucióval egy kb 1 havi bérleti díjjal, mint közvetítési díjjal érdemes pluszban számolni. Nem mindegy, hogy kis falu vidéken vagy szoba Amszterdamban, előbbi sokkal olcsóbb. Az árak nagyon változóak. Szoba közösen másokkal 400 euró örül, kisebb lakás (2-3 szobás) 700-tól felfelé/hó. Vannak olcsóbb bérlakások is, amiket a helyi cég/önkormányzat ad ki, ezekre sokszor éveket kell várni (bár kisebb helyeken jobb lehet a helyzet). Mindenesetre addig is lakni kell valahol, amíg folymaatosan pályázol ezekre.

Biztosítási díj 100 euró körül, egyéb díjak (fűtés, energia) a lakás nagyságától függ, költség összességében pár száz euró. Szóval igen, az 1000-1500 euró nettó havi keresetként egyedül reális kezdésnek.

Munka... hát ez szerencse kérdése, a holland mindenképpen jól jön.

Kertészetben úgy tudsz elhelyezkedni, ha pályázol ilyen állásokra, illetve bemész ilyen helyekre az önéletrajzoddal...

Kutyával tudsz lakást kivenni, de azért nehezebb, mint kutya nélkül. Vannak városok, ahol van éves kutyaadó, máshol meg nincs. Ez önkormányzatfüggő.

 

google: hovenier vacatures

 

veel succes.

Előzmény: boswachter (18694)
0rsi Creative Commons License 2015.08.15 0 0 18696

Szakmai tapasztalattal rendelkező gipszkarton, villany és víz-szerelőt keresek a Rotterdamban lévő lakásom teljes körű felújításához. 

Orsi (enquiry853@gmail.com)

szignum7 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 18695

Sziasztok! 

 

Dokkum,Leeuwarden környékén élő magyarokat keresek ismerkedés céljából.  Kisgyerekes család vagyunk. 

boswachter Creative Commons License 2015.08.10 0 0 18694

Sziasztok!

 

Elég sok hozzászólást végig olvastam és első megállapítás, hogy elég rendes ez a csapat.:-) Én csak most határoztam el, hogy kimegyek külföldre, mert Magyaro. brutál lett. Én 18 éves korom óta dolgoztam és levelezőn tanultam.

Először erdész lettem, erdészetnél dolgoztam 10 évet ( / 2 hónapja mondtam fel/.- munkanélküli körül olyan összeg, hogy azt mondod : Tartsd meg.) Közben megtanultam oroszul, meg agrármérnök lettem.

Gondoltam kimegyek Oroszba- de sajna ott is elég durva a helyzet. Szóval a jelenlegi terv, hogy Hollandiába megyek ki / már csak a nyelvek miatt is/. 

Kezdetben kertészetnél szeretnék dolgozni, mert nagyon szeretem azt a melót is, de kint egy Kertészmérnöki elvégzése a cél. Én nem elsősorban a pénz miatt megyek, én tanulni szeretnék.

Van kint ismerősöm ő azt mondta, hogy 1000 eur. elég. Ezt egy kicsit keveslem.

A következő kérdésekkel fordulok hozzátok, amennyiben segítenétek infót szerezni.

Kezdő tőke, mekkora legyen? Lakást akarok kivenni---nem hiszek senkinek, csak magamnak:-)/ term. 1 szobás./

Kertészetben, hogy lehet elhelyezkedni? Esélyek? Kezdetben úgy is betanított meló lenne.- a munka nemesít:-)

Van egy kutyám, útlevél, oltás, chip ugye elég.-----Lakást kutyával tudok kivenni?..

Nyelvek: tökéletes hollandhoz tényleg elég 3,5 év. Angol mennyiben érvényesül?

 

Elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi , mert már rengeteg hivatalos Holland oldalt megnéztem. Papirok, meló, élet,..stb.

 

Nyelvet nyomom ezerrel.:-)

 

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Ik wens je een fijne dag!

 

alessnesta13 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 18693

Köszönöm a  választ! Ha minden kötél szakad és nem találok mást akkor megpróbálom, legalább akkor van 6 hetem hogy találjak munkát.

Előzmény: Sethi (18692)
Sethi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 18692

Most újra leírom, amit tudok a személyes ismerőstől, aki így jött ki, aztán majd kopizgatom a hozzászólás számát. Az Axel arra specializálódott, hogy nullás szerződéssel hívnak be külföldről olcsó munkaerőt (nem csak magyarországról), akiket aztán kizsigerlnek a következőképpen:

- Betesznek egy tömegszállásra az isten háta mögött, és ha szerencséd van, akkor nem fognak kéthetente új szállásra költöztetni.

- Visszatartják a kezdő fizetésed egy jó részét (ami nem is legális, de mivel a legtöbben nem merik őket felnyomni, ezért megtehetik)

- Csak az elvégzett munka után fizetnek, és biztos lehetsz benne, hogy NEM lesz minden napra munka

- Kb 6 hétig fog tartani, utána kitesznek azzal a felkiáltással, hogy nincs elég munka (közben meg már hirdetik a helyet az új rabszolgának)

 

Ennyi. A túlélés azt jelenti, hogy van kb 6 heted, hogy normális munkát találj magadnak, szállással.

Előzmény: alessnesta13 (18691)
alessnesta13 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 18691

Szia! 

 

Nemrég voltam a flex-tempnél interjún. Ügye ez a cég a kint lévő axel-lel áll kapcsolatban. Van esetleg valami tapasztalatod? Kifejtenéd nekem ez bővebben hogy miért csak túlélés? (akár privátban is) Nem akarok pórul járni. 

 

Köszi! :)

Előzmény: Sunny... (18663)
Laszlo1990 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 18690

Üdv mindenkinek,

Holland magyar tolmácsra vagy fórditóra(nem hites,oklevéllel nem rendelkezö is jó )lenne szükségem Enschede vagy Deventer környékén Hollandiában hosszab idöre.

Remélem jó helyre írok,

elöre is nagyon köszönöm a válaszokat és tanácsokat.

Üdvözlettel,

Lászlo

zsuzsycs Creative Commons License 2015.07.20 0 0 18689

Köszönöm mindenkinek a választ! 

schlumberger Creative Commons License 2015.07.17 0 0 18688

Eszter, a gyerekekkel van a baj: nálunk az unokák 20 - 12 - 8 - 6 - 3 évesek, mindig van valami esemény, amikor megkönnyezünk valamit. A legnagyobbik, legkedvesebbik (csúnya ilyet mondani, dehát szinte velünk, nálunk nőtt fel, anyja nővérke volt, sokat éjszakázott, hétvégézett a kórházban) még kb. három évig a felsőoktatásban lesz, de már most mondogatja, hogy dédik lesztek :-) Őt elvittük Goudába, Leidenbe, Amsterdamba, Hágába, meg egy csomó biciklis túrára ott Gouda környékén (is... bejárt velünk jónéhány országot :-)))  )

Már nem jön velünk, mert van fiúja (4 éves, stabil kapcsolat), és megható látni, ahogy a tőlünk látott gondossággal szervezi-intézi a nyári programjukat.

Hiszen még most született, még pelenkásan szaladgált, és tessék - hirtelen felnőtt lett :-)))

No, a többi orgonasíppal még lehet foglalkozni, dehát nőnek ezek, mint a bolondgomba :-)

Előzmény: Kamy Eszter (18687)
Kamy Eszter Creative Commons License 2015.07.16 0 0 18687

Üdv Mindenkinek,

Nagyon köszönöm a sok ötletet. Most még csak átfutottam, de belemélyülni csak hétvégén fogok. Képzeljétek el, a nagyobbik lányunk ma "ballagott" el az alapiskolából. Nem egy magyar szintű ballagás volt; itt teljesen más, de ugyanolyan megható. (legalábbis nekem az volt) Már csak az a kérdés, hogy felettem szaladnak az évek, vagy a lányom öregszik...

jewel1979 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18686

Delfinárium mindenképp. Aztán kisebb gyerekeknek sprookjeswonderland Enkhuizenben. Scheepvaartmuseum Amszterdamban... 

Előzmény: Kamy Eszter (18680)
segítökéz Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18685

Sok lehetöség van, még hozzáfüzném a Paleis Het Loo megtekintését összekötve az Apenheul állatkerttel Apeldoornnál, vagy ha fiu gyermekekröl van szó a Militaire Luchtvaart Museumot Soesterbergnél, Schipholnál is van egy nagy Repülögépmúzeum, azt nagyon élvezte a fiam.

Zeelandot se hagyjuk ki, aug.7-töl aug. 9-ig ( 3 nap ) tart a Visserijdagen in Breskens.

 

Ha eszembe jut még más, feltétlen megírom...:)

Előzmény: Sethi (18682)
alfredaurel Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18684

Szia,

 

Harom eve elhiszem, hogy jobb volt, sajna most siralmas a helyzet. 

 

A magyar bevandorlasi hivatalt elarasztottak a hataron tuli magyarok kerelmei, illetve atkerult egy masik hivatalhoz. Raadasul ugy tudom a kulugy sorcseret csinalt a nagykovetsegeken.

 

Buntetesrol nem volt szo, csak azert kellett volna a gyerekkel koran oda menni, hogy minnel elobb kesz legyen az utlevel es tudjunk utazni majusban. Es igazabol ez duhitett fel, hogy valtig allitottak, hogy nincs mas modja ennek, csak a szemelyes megjelenes, holott nem igy van.

 

udv,

 

Alfred

 

Előzmény: Kamy Eszter (18679)
Sethi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18683

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de nekem úgy rémlik, hogy Utrecht.

Előzmény: Kamy Eszter (18678)
Sethi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18682

Én még hozzátenném ezt is:

http://www.linnaeushof.nl/

Az is pont lefedi a teljes korosztályt. Delfináriumot is meg Eftelinget is tudom teljes szívvel javasolni, ott is voltunk már legalább háromszor. Azok ráadásul egész napos programok, sőt, megkockáztatom, hogy Efteling az egész hétvégés.

Előzmény: segítökéz (18681)
segítökéz Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18681

Kedves Eszter!

 

esetleg személyes tapasztalatok is lesznek. --írod.

 

Hirtelen pár olyan hely jutott eszembe, amit ajánlok megtekintésre.

1. Madurodam ( Den Haag )

2. Dolfinarium ( Harderwijk )

3. Muiderslot  (  Middeleeuws kasteel in het Noord-Hollandse Muiden.) 

4. Dierenpark ( Emmen )

5. Efteling ( attractiepark in de plaats Kaatsheuvel ) 

 

 

Kellemes kirándulást!

Előzmény: Kamy Eszter (18680)
Kamy Eszter Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18680

Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak, bár nem sokszor szólok hozzá, de gondoltam, hogy esetleg személyes tapasztalatok is lesznek. 

És (tudom, és-sel nem kezdünk mondatot) természetesen visszatérek. Ide mindig, bár az utóbbi időben nagyon ellaposodott a fórum. Pár éve, ha nem olvastam pár napig, akkor szinte oldalakat utána kellett olvasni, most viszont ha két hétig nem lépek be a fórumra, akkor is csak pár hozzászólás van, ami új. Én személy szerint sajnálom. Azt is tudom, hogy a sok "adjatok munkát, szállást" hozzászólás többségben van, de az is bosszantó, hogy ha van segítség, a köszönöm elmarad sok esetben...

Ezt a honlapot megnéztem, köszönöm. Ez a hét nagyon zsúfolt, mivel nálunk most vannak az utolsó napok az iskolában, így minden napra jut valami; de pénteken jobban belevetem magam a keresgélésbe. Majd írok, hogy hol voltunk, mit láttunk. 

Köszi még egyszer a linket.

Eszter

Előzmény: segítökéz (18674)
Kamy Eszter Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18679

Mi a két kisebbik gyermeket (mivel Hollandiában születtek) Den Haag-ban anyakönyveztettük, vagyis ott töltöttük ki a papírokat születés után, ott kértük meg az útleveleket (persze kicsit drágább volt, mint Magyarországon - adminisztrációs dij). Az útlevél például 2-3 héten belül megérkezett postán. Ja, egyidőben intéztük a születés bejelentését és az útlevelet.

Az azonnali megjelenésről csak annyit, hogy nekünk az egyik gyermek volt fél éves, a másik másfél, mikor intéztük a papírokat. (ennek már 3 éve). Egy szót nem kérdeztek, hogy miért most most mentünk, nem volt büntetés...

Úgy látszik, itt is ügyintézőtől függ...

Egy kifogás volt a magyar anyakönyvezésnél: nem tudnak beírni 3 keresztnevet, csak kettőt. Azzal sem volt baj, hogy nem magyarosított a keresztnév (gondolok itt az "sth" betűkombinációra).

 

Az a sétáltatás viszont elég csúnya (már-már felháborító) dolog volt. Megértem, hogy hajléktalant nem engednek be a személyzeti wc-re, de egy terhes asszonyt....tovább nem kommentálom.

Eszter

Előzmény: alfredaurel (18675)
Kamy Eszter Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18678

A gyermekeim 4, 5 és 12 évesek. Az ország délebbi részén lakunk, de úgy gondoltam, hogy idén távolabbi északi kirándulások is szóba jöhetnek; vagyis az ország bármelyik pontjára el tudunk menni. 

Tényleg, Hollandiának kimérték már a földrajzi közepét? Ha igen, elnézést a tudatlanságom miatt. 

Eszter

Előzmény: Sethi (18673)
Sethi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 18677

Hát, megtévesztett minket az, hogy nem a szokásos "munkátkeresek nyelvet nem beszélek segíccsetek!" kérdés volt. :)

Előzmény: RodeTulp (18676)
RodeTulp Creative Commons License 2015.07.14 0 0 18676

Gyerekek, a szívem összefacsarodik. 4 jóindulatú ember ugrik és válaszol, zsuzsycs pedig már rég elfelejtette, hol kérdezett, lassan 5 napja...

Mostanában ez a "módi" járja itt...

Hát (fórum)élet ez?!?!?

alfredaurel Creative Commons License 2015.07.14 0 0 18675

Szia,

 

amennyiben magyar allampolgar lesz a gyerek:

 

a holland anyakonyvi kivonatot otthon hazai anyakonyveztetni kell, az alapjan kap majd utlevelet. Na az elobbi az igazi szopas. Elvileg 2 honapja van erre a hatosagoknak, de gyakorlatban inkabb 6 honap es az orokkevalosag koze esik. Ami azert vicces, mert amig nincs hazai anyakonyvezes, nincss utlevel, nincs utazas (elvileg). Magyaran a gyerek addig hontalan. Van mar kulon facebook csoportja a temanak:

 

"Felháborítò! Miért kell fél évet várnunk az újszülötteink okmányaira?"

 

Illetve meg egy olyan aprosag, hogy a hagai nagykovetseg azt mondta nekunk ha megszuletik a gyerek akkor azonnal menjunk el a nagykovetsegre, gyerekestul(!) mert csak igy lehet elinditani az eljarast. Na ez ugy baromsag ahogy van, ugyanis meghatalmazott utjan barmelyik magyar okmanyirodaban be lehet adni. Ez azert jobb, mert a nagykovetseg es magyar kulugy kozott kb havonta megy egy posta, a kulugy meg a bevandorlasi ugyekel foglalkozo hivatal kozott meg kb hetente. Ki loehet szamolni, ez mennyit ad hozza az ugyintezeshez.

 

Hagai nagykovetsegrol meg annyit: mi a hazassagi anyakonyvi kivonat honositasat (ami szukseges szinten a gyerek papirjaihoz, ha kulfoldon hazasodtatok, beadhato egyszerre a gyerek anyakonyvi kivonataval)  ott kezdemenyeztuk, mert meg nem tudtunk az elobb leirtakrol. Bementunk 7 honapos terhes felesegemmel, aki szeretett volna elmenni wc-re, hat elkuldtek a 10 perc setara talalhato benzinkutra. Ez az eljaras mondjuk egy 10 napos csecsemovel erdekes lett volna.

 

Nekunk februarban szuletett meg a gyermekunk, majus vegere lett meg a magyar anyakonyvi, de kellett hozza nemi "rasegites".

 

udv,

 

Alfred

Előzmény: zsuzsycs (18669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!