Keresés

Részletes keresés

Kiss család Creative Commons License 2015.06.04 0 0 18660

APELDOORN-ban keresünk szállást  4 fős családunk részére 2015.07.18-19-ig. szombat, vasárnap. 2 éjszaka.

Egy apartmanra gondoltunk, amelyben van konyha hűtővel ellátva. Érdekelne, hogy mennyiért tudjuk lefoglalni.

Kérem, hogy ebben segítsenek, milyen lehetőségek vannak. Már most szeretnénk lefoglalni.

sasa84 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 18659

Szia!

 

Túl vagyok a Flex Tempes interjún, már az Axellel is beszéltem kétszer telefonon, ma fognak újra hívni.

Leltárosnak mennék...

9,8 euro órabér, a többi a szokásos. (Maasvlakte a meló és cape helius a szállás)

 

Évek óta hasonló munkakörben dolgozom, szerinted akkor hagyjam az egészet a fenébe?

 

Nagyon sokat segítenél a válaszoddal!

 

Köszi!

Előzmény: Diplodokusz (18637)
bolond38 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 18658

Szia! Szerintem még jó a SoFi számod, mert én is voltam úgy ,hogy 1,5 évig otthon voltam és amikor vissza jöttem akkor ugyan az volt az adó számom! Most már BSN (Burgerservicenummer) számnak hivják.

Előzmény: Kotrevák_Kelly (18657)
Kotrevák_Kelly Creative Commons License 2015.05.25 0 0 18657

Sziasztok!
3 éve dolgoztam kint Hollandiában rövidebb ideig akkor kiváltottam a sofinummert és azt kérdezném, hogy ezzel mi a helyzet? Azóta is érvényes, vagy valamikor érvényét veszti vagy hogy van ez? Mert most újra aktuális lenne egy kis kinti pénzkeresés. A válaszokat előre is köszönöm. 

moeva Creative Commons License 2015.05.23 0 0 18656

Sziasztok, a nyár utolsó hetében utazunk családunkkal (9 fő) Hollandiába, Drachten környékére. Szeretnénk pár dolgot a környékben megnézni. Sajnos az angolt és a németet is csak kicsit beszéljük, ezért keresnénk Drachten környékén élő magyarokat, akik 2-3 nap kalauzolnának bennünket a környéken. Elsősorban fiatalra, ill. fiatalokra gondoltunk, akik a nyári szünetben egy kis jövedelem kiegészítést szeretnének, mert nem kérjük persze ingyen. Ha ismertek valakit, vagy valakiket, akikkel felvehetnénk a kapcsolatot ez ügyben, akkor jelezzétek. Előre is köszönjük. Sajnos a mi kinn elő rokonaink már túl idősek, hogy ebben segítsenek, ill. akik még kinn vannak sajnos messze vannak ettől a vidéktől.

 

kesalb Creative Commons License 2015.05.21 0 0 18655

Sziasztok! Július 17-én Rotterdamból szeretnék legalább Budapestig eljutni az ismerősömmel es a kutyámmal. A kutya elég izgága ezert az utastérben nem bírná ki az utat. Három hetet töltenénk Magyarországon. Ha valakinek kutyaszállításra is alkalmas autója van és pont ebben az időpontban utazik, kérem írjon. Az e-mail címem: kesalb@gmail.com.

Gwythyr Creative Commons License 2015.05.18 0 0 18654

Sziasztok!

Idén március közepén négy napos körutazást tettem Hollandia szebbnél-szebb tájain és városain keresztül, a rendkívül fejlett vasúthálózatot használva. Az utazás során egy feltölthető, nem személyre szóló OV-chipkaart-ot (önmagában 7,5 EUR körüli az ára) használtam, mely az utazásom végén megmaradt a rajta lévő pénzösszeggel együtt (kb. 25-30 EUR), mivel a hazaindulás előtti este nem volt lehetőségem az eindhoveni vasútállomáson leszedetni az összeget, és kezelési költségért visszaváltani a kártyát, másnap reggel, a reptéren ezt pedig nem tudták elvégezni.

 

Az azóta eltelt időszak során érdeklődtem ismerőseimnél, hogy terveznek-e Hollandiába utazni a közeljövőben, de már vagy rendelkeztek hasonló, személyre szóló kártyával (kint élők, tanulók), vagy pedig nem utaznak errefelé mostanság. Épp ezért szeretném meghirdetni a kártyát: ha valaki  turistaként utazik ki, vagy épp  Hollandiában élő ismerősét tervezi meglátogatni, akkor jó szolgálatot tehet. Azonnal használható, nem kell külön pénzzel egyelőre feltölteni, hiszen a rajta található összeggel például az eindhoveni reptérről elvileg el lehet jutni egészen Amszterdamig, de természetesen bármikor utántölthető igény szerint.

 

Ha valakit érdekel a lehetőség, akkor az alábbi e-mail címen lehet megkeresni: hvv622@gmail.com

 

Galgababla Creative Commons License 2015.05.14 0 0 18653

Szép jó estét mindenkinek!

Cégünk egy amszterdami kiállításon (PLMA) vesz részt a jövő héten, ahova 2 fő angolul társalgási szinten beszélő tolmácsot keresünk 18-19-20.-ai elfoglaltsággal. Egyetlen elvárás az angoltudás mellett az ápolt, üzleties megjelenés.

Érdeklődni az agocs.katalin@chemokomplex.hu email címen lehet.

 

 

and1kid89 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 18652

Valóban,figyelmetlen vagyok.. Köszönöm! és még egy kérdés róluk valaki? valamit? :) http://www.atikwork.com/en/

Előre is köszönöm,további szép napot! :)

Előzmény: ciceró88 (18651)
ciceró88 Creative Commons License 2015.05.13 0 1 18651

Hali! Csak egy pár hsz-t kellene vissza olvasnod:)

Előzmény: and1kid89 (18650)
and1kid89 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 18650

Szép napot! :)


Külföldi munkavállalásra adtam a fejem,középfokon beszélem az angol nyelvet (nyelvvizsgám is van) a nyár folyamán megszerzem a b kategóriás jogosítványom,szeptemberre tervezem a targonca vezetői engedély megszerzését.. Találtam a neten egy céget "FLEX-TEMP KFT" ők hollandiába közvetítenek munkát,viszonylag hitelesnek tűnik a cég,de azért kíváncsi lennék a tapasztalataitokra,véleményetekre,nehogy rossz  fát hugg*ozzak le :)

Quantumleap Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18649

Ebben van valami. Az még oké, ha haverok vagy ismerősök rám írnak, hogy itt vannak Amszterdamban, ha van kedvem és időm, találkozhatunk. És én ha tudok összehozok egy vagy több napot, amikor ütközhetek velük. De annak már én se feltétlen örülnék, ha közeli barátok vagy rokonok jönnének ki hirtelen, egyeztetés nélkül, a kirándulás programját jelentős mértékben a velem való találkákra építve.

Előzmény: mirla (18648)
mirla Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18648

Nos, minket megleptek egyszer egy hét végén anyósomék, az ország másik végéből. Egész nap a zárt ajtónk előtt, a lépcsőházban ültek és vártak ránk, mi ugyanis elmentünk kirándulni aznap. (Igaz, rég volt, akkor még mobil telefonok nem voltak). Nagyon bosszantó volt mindkét fél részéről az eset, és még ők nehezteltek ránk... Nesze neked meglepetés....

 

Szerintem a gyerekeitek is szeretnék tudni, hogy kijönnek a szülők, még akkor is, ha nem a "nyakukra" ültök, hanem külön szálláshelyen vagytok. Ez a tény ugyanis nagyban befolyásolja az ő mindennapjaikat is, mennyi időre,milyen intenzitással, mit vártok el tőlük, és fordítva, hiszen ők is tervezik a napjaikat, gondolom. Esetleg túlórázni kell a munkahelyen, és egyáltalán nem alkalmas a látogatásotok, vagy ha előre tudják, akkor arra az időre, míg ott vagytok, néhány napot is ki tudnának venni, hogy többet együtt lehessetek, de ha kész tények elé állítjátok őket, már nem biztos.

 

Én nem tennék ilyet, ekkora távolságból, a bizonytalanra.   De ti tudjátok...

Előzmény: mondeo302 (18642)
schlumberger Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18647

Nehogy fordítva süljön el az a meglepetés!

Előzmény: mondeo302 (18642)
haromtestver Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18646

Koszonom szepen a segitseget,feltetlenul rakeresunk az adott oldalakra.Remeljuk sikerrel.Koszi

Előzmény: jewel1979 (18645)
jewel1979 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18645

Na és még pár:

 

http://www.marktplaats.nl/z/huizen-en-kamers/kamers-te-huur/utrecht.html?attributes=S%2C4558&categoryId=2771

 

http://www.kamertje.nl/kamers_in_utrecht?gclid=CPrjoZ3FtcUCFWXMtAod2GgA_Q

 

A keresőbe azt kell beírni, hogy "kamer te huur" és utána írod a város nevét. Ha nem pont Utrechtben kerestek, hanem valami mellette levő kisvárosban, akkor talán még olcsóbb is lesz. Nem mindenki ad ki szobát külföldieknek, de fel kell hívni sokat, előbb-utóbb szerencséjük lehet.

Előzmény: jewel1979 (18644)
jewel1979 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18644

Utrechti szállások... ezekből lehet pl. válogatni. Bőven belefér az árba.

https://kamernet.nl/huren/kamer-Utrecht?gclid=CMDo3M3EtcUCFSPnwgod3FgATg

Előzmény: haromtestver (18643)
haromtestver Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18643

SZia!

Nagyon meghatott amiket irtal,sajnos en is tapasztalom ezt a fajta szethuzast a magyarok reszerol.Az igazsag az,hogy teljesen mas ugy miatt neztem fel a forumra,de latva a te felszolitasodat,leveledet,ugy dontottem megprobalok toled segitseget kerni.A nevembol is latszik harom testver torteneterol van szo.Magyarorszag tavovoli csucskeben egy aprocska faluban elunk,jelenleg mar csak ketten a harombol.En es a hugom.A kis ocsenk aprilis vegen kapott egy ajanlatot hollandiai munkavegzesre.Egy talpig becsuletes,jokiallasu,sportos ifju,akinek a szive is a helyen van,nala jobb kis testvert el sem kepzelhetnenk.Az ajanlat megnyero volt igy neki vagott a kalandos utnak,abban a remenyben,hogy talan egy jobb eletet kezdhet.Egy 25 eves fiatal fiurol van szo,aki tele remennyel es elszantasaggal indult el az utra.Tudom,hogy sikertörtenetet akarsz hallani,de sajnos ez sem lett az.A sajat kocsijaval indult es utkozben egy idegen sracot is fel kellett vennie,mert egy szallasra indultak.Este indult es egesz ejszaka vezetett,delutanra ki is ertek.Am szallas nem varta,sem ot,sem az ismeretlent.Az ugynevezett munkabeszerzo felajanlotta,hogy aludhatnak nala a foldon,amig szallast nem talalnak.Az ocsemet az SRS foglalkoztatja,Utrechtben dolgozik.Ket nap utan vegre akadt egy szallas,az ocsem elmondasa szerint egy putri.Az ocsem nem nagy elvarasu,de szereti a rendet,elvarja,hogy legyen mosakodasi lehetosege,tudjon normalisan leulni a szallashelyen elfogyasztani a vacsorajat...stb.Iyen aprosagok.Keservesen hivott fel telefonon,hogy o inkabb sarkon fordul es otthagyja Hollandiat,amikor vegul talaltak szamara egy szallast.Nyolcan laknak egy harom szobas lakasban,a lakbert ugyanugy a ceg mindenkitol levonja,nem felosztva,hanem egyseges aron.Furdoviz nem mindig akad,hutot ugy szerzett az ocsem,allandoan cigiznek a szobatarsak,internetlehetoseg nincs,igy csak telefonon ertekezunk neha.Az ocsem nem cigizik es egyaltalan nem fogyaszt alkoholt,igy neki ez a kozeg nem tul megnyero.A hangjan hallani,hogy alig eszik,ki van szaradva es nem erzi jol magat.Marad,mert szuksege van a fizetesre,de nem erzi jol magat.Elmondasa szerint a munka talan jo is lenne,de a szallas nem megfelelo.A srac,akit ki vitt szivesen elmenne vele kulon alberletbe,de az igazsag az,hogy fogalmuk sincs,hogy mikent keressenek uj szallast.Most Schoonhovenben van a szallasuk.A ceg 10-15 km-en belul meg ceges autot kuld ertuk,most Utrechteben dolgoznak.Az ocsem meg a sajat autoval valo kozlekedest is bevallalna,csak a kozelben lenne valamilyen uj szallas.Nem tudom te merre fele elsz,de talan akd olyan ismerosod,aki tudna segiteni.En a hugom es a kis ocsenk biztosan meghalnank valahogyan.Most jelenleg 400 eurot fizet a szallasert,ha ketten mennenek az mar 800 euros szallast jelentene.

En csak remelni tudom,hogy valaki segiteni tud.Mindenesetre koszonom,hogz elolvastad a levelemet.Udvozlettel:haromtestver

 

Előzmény: ebredjfel.hu (18638)
mondeo302 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18642

Szerbusztok! Egy kis segitséget szeretnék kérni!!

Fiamék kinn élnek Einthovenben, meg szeretnénk őket látogatni, de ugy, hogy ők ugye ne tudjanak róla!! Ez egy meglepetés lenne! A segitséget abban szeretném kérni, hogy valaki esetleg valami olcsó szállást tudna-e intézni /segiteni/ mert amiket a neten néztünk azok borzasztó áron vannak!! Ketten lennénk a párommal és nem kell más csak ágy és tisztálkodási lehetőség /fürdés/. Csak aludni járnánk a szálláshelyre!

Szivesen betársulunk havidijas albérletbe is!!

 

Ha valaki tud valami megoldást, nagyon megköszönöm!!

 

Nem muszály Einthóvenben, ha egy 50 km-es környéken lenne a szállás az is megfelelő!!

 

 

 

 

 

IR FLEX Creative Commons License 2015.05.06 0 0 18641

Jo napot kivanok,

 

Az IRFLEX.nl keres hosszutavra ipari festoket akik tapasztalattal rendelkeznek a maszkolasi, glittelesi technikakban valamint dolgoztak festek szoro pisztolyal. Szerzodes a CAO nak megfeleloen.

 

Kernem ha valaki jelentkezni szeretne kuldje el oneletrajzat a kovetkezo email cimre

 

zsofia@irflex.nl

 

(honapunk hamarosan magyarul is elerheto lesz)

jewel1979 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 18640

Sok sikert. Bár nem tudom, hogy azon kívül, hogy itt a fórumon is próbálunk segíteni vagy elmondani a véleményünket, mit tudnánk konkrétan tenni.

 

Előzmény: ebredjfel.hu (18638)
bolond38 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 18639

Csak gratulálni tudok neked és támogatlak! Én nem vagy olyan régen itt /csak 6 és fél éve/ mint te de sajnos a tapasztalataim hasonlóak a tiedhez! Támogatom az összejövetelek ötletét is!!! Egymás tapasztalatait megosztva és megbeszélve tudunk előre lépni!! Várom a fojtatást !!! Üdv !

Előzmény: ebredjfel.hu (18638)
ebredjfel.hu Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18638

Sziasztok....szeretettel udvozlok mindenkit. Mar regota szeretnek par gondolatot megosztani veletek mert mar annyira forr bennem a duh hogy nem igaz. Eloszor is, en mar regota itt lakom Hollandiaban....teljes mertekben megvagyok elegedve az eletemmel. Holland allampolgar vagyok, jol keresek, sajat hazaim vannak...kocsijaim, motorok, hajok es uzleteim. Szerencsesnek tartom magam de sokat dolgoztam mindenemert. Amirol szeretnek irni az viszont nem rolam szol hanem azokrol a SZEMETLADAKROL akik minden aron kiakarjak hasznalni a mar kintlevo vagy idekeszulo MAGYAROKAT. Neha benezek ide a forumra es elkepedve olvasom a torteneteket....NAGYON ELKESERIT amit latok. Eloszoris--soha ne felejstetek el hogy mi Magyarok mi egy buszke nep vagyunk....nem vagyunk jobbak mint a tobbiek....de ROSSZABBAK SEM!! Milyen dolog az hogy vannak olyan emberek, MAGYAROK, akik kihasznaljak sajat honfitarsainkat idekint?? Hat nem szegyelik magukat?? Ahelyett hogy felemelnek honfitarsainkat es peldamutatoan jo iranybe terelnek, inkabb azon van nemelyik troger, hogy lehuzza, felrevezesse, es kizsakmanyolja mindenfelekepen azt a szerencsetlent aki CSAK egy jobb eletre vagyik. Egy jo nagy darab ficko vagyok de most konnyezik a szemem mert faj az amit neha latok. Idefigyeljetek, nem veszitek eszre hogy mi folyik??? MINDEN MAS NEMZET sokkal jobban osszetart es OSSZEFOG mint mi MAGYAROK idekint es mas orszagokban is. Ameddig nem lesz MAGYAR osszefogas addig ne csodalkozzon senki azon hogy mikent bannak a Magyarokkal. TUDOM, hogy nem konnyu segiteni masokon amikor jomagad is alig birsz egyrol a kettore jutni...DE, ha OSSZEFOGNA a MAGYARSAG idekint akkor NAGYON de NAGYON sokra vinnenk a celjainkat, almainkat es IGENIS tobbre vinne MINDENKI.....legyen az orvos, komuves, mukoromepito, oromlany, hentes vagy AKARKI!!! A masik dolog az, hogy vannak JOGAITOK. INNENTOL kezdve, ha ugy erzi valaki, hogy valaki KIHASZNALJA, LEHUZZA, BANTALMAZZA, SERTEGETI idekint.......AZT KEREM JELEZZE IDE......bigmeech629@gmail.com

Itt felszolitom az itt Hollandiaban regota elo Magyarokat is, hogy fogjunk ossze, tartsunk osszejoveteleket, megbeszeleseket ES segitsunk honfitarsainknak boldogulni. Elegem van a negativ tapasztalatokat olvasni...szeretnek vegre SIKERTORTENETEKET olvasni. HA van valakinek sikertortenete azt kerem ossza meg a forum olvasoival!!! 

Gyerunk fiuk, lanyok...HAJRA!!!

Szeretettel olellek titeket es kivanok MINDENKINEK sok erot, egeszseget es kitartast.

Varom e-mailjeiteket.

Azoknak a TROGEROKNAK akik azon vannak, hogy kizsakmanyoljak HONFITARSAIKAT, azoknak meg azt uzenem, hogy probaljatok meg pl. VELEM. Kivanom, hogy hasonlo joindulattal talalkozzatok eletetek utjan es kapjatok UGYANAZT amit ti adtok.

 

 

Diplodokusz Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18637

Sziasztok!

 

Flex-Tempről írnék pár sort. Ez egy magyar munkaközvetítő. Hollandiában egy lengyel munkaközvetítőnek közvetítenek ki. Senkinek nem ajánlom. A lengyel munkaközvetítő előnyben részesíti a lengyeleket. A Flex-Temp érdeke, hogy minél több magyart kiküldjön. A lengyel munkaközvetítő érdeke, hogy minél több szállást megtöltsön. Persze nincs annyi munka, hogy a szálláson mindenkinek legyen heti 4-5 napja. Heti 4-5 nap munkát ígér a Flex-temp, amiből nem igaz semmi. Ha dolgozol egy héten 3 napot, akkor összeteheted a két kezed, mert, akkor legalább a levonások után marad egy kis pénzed kajára. Sajnos vannak magyarok, akik pénz nélkül mennek ki, mert elhiszik, hogy folyamatosan lesz munkájuk. Aztán éheznek, meg kéregetnek. De szerintem ezért nem éri meg kimenni. Ezt itthon is lehet csinálni. Röviden ennyi.

schlumberger Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18636

;-)

Előzmény: segítökéz (18634)
jewel1979 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18635

szép vasárnapot nektek is! 

Előzmény: segítökéz (18634)
segítökéz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18634

Kedves Schlumberger!

 

Igen, valami hasonlóra céloztam én is a beírásomban.

Az itteni kis, de lelkes csapat ahol tud segít, utána gondolom nem csak én, de a többi segítökész kommentelö is várja a hatást, tudott-e hasznos információt adni, mert az számunkra is tanulságos lenne.

 

Ez, a már hirdetötáblának használt fórum annyit megérdemelne, hogy az illetö visszajelzéssel tudatná

mindannyiunkkal mennyire jutott a megkapott linkekkel, vagy ötletekkel.

 

Olvasom a máltai magyarok fórumát, ég és föld a különbség az ittenivel. Ott emberszámba veszik azt és meg is köszönik annak, aki bármiféle, még ha aprócska információval is segíti kérdezö honfitársát.

 

Erröl jut eszembe, a nagyszájú Marci, aki maximálisan akarta támogatni hazánk fiait, mint a kámfor eltünt.:) 

 

Kellemes vasárnapot minden kedves fórumlakónak!

Előzmény: schlumberger (18632)
segítökéz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18633

Kedves töled a megemlékezés, a magam részéröl köszönöm szépen, ám Hollandiában május második vasárnapján ünneplik az Anyák Napját.

A jókivánságokból és ölelésekböl viszont soha nem elég, jusson belöle egész évre! :)

Előzmény: bolond38 (18631)
schlumberger Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18632

Hát igen... Ha máshogyan sikerült szerezni, annyival azért megtisztelhetné a fórumot, hogy beír annyit legalább, hogy megoldódott, kösz. De hát az ilyesmit még gyerekkorban kellett volna felszedni, von Haus aus ugye...

Előzmény: segítökéz (18630)
bolond38 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18631

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit ezen a szép napon! De külön szeretném  üdvözölni az ÉDESANYÁKAT !!!Minden ANYÁNAK egy nagy ölelést küldök!Legyen szép napotok! Gelukkige Moederdag !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!