Keresés

Részletes keresés

tapesz77 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 18370

Haliho.

Van valaki a régiek közül mondjuk ugy 2-3 éve vissza menöleg ? Bocsi de nevek nem igen mennek, de pár igen talán.

Ilyen hogy tipe tupa esetleg ? 

Szép estét.

Kamy Eszter Creative Commons License 2014.11.17 0 0 18369

Szia Szignum7.

 

Valóban sokat tudnék mesélni a babavárásról és szülésről Hollandiában. Add meg az e-mail címed, és írok egy regényt ha kell. (az adatlapodról nem tudom meg a címed...)

Eszter

Előzmény: szignum7 (18354)
Esztella Kiss Creative Commons License 2014.11.06 0 0 18368

Sziasztok!

 

Elérkeztem a szakdolgozatom olyan fázisához, melyben a segítségeteket szeretném kérni a kérdőívem kitöltésében, ami körülbelül 5 percet vesz igénybe!
Teljesen anonim, de számomra nagyon fontos az őszinte válaszok! Kérlek vedd figyelembe ezt a kérésemet!

Előre is nagyon szépen köszönöm!
Esztella

 

https://docs.google.com/forms/d/1zZpKOBQ_R4UN3q773k67xHvBFPHyu2GSYxIpKGRXI1M/viewform

 

 

Vagy ha itt nem sikerül, akkor ezen a linken próbáld meg!

 

http://ripet.hu/feedback.php?kid=5bb3cbd6192d385a4e81158e1baeb9b4

c.szandi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 18367

Sziasztok!

egy érettségi előtt álló lány vagyok és Hollandiában szeretném folytatni a tanulmányaimat, fodrász szeretnék lenni. Angolul elég jól tudok, viszont hollandul egyáltalán nem. Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan működik kint a fodrászképzés és van-e angol nyelven történő oktatás? Előre is köszönöm:)

yoroi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 18366

sziasztok 30 éves fiatal férfi vagyok pár napja kirúgtak a munkahelyről jelenleg szállásom van hétvégéig de onnantól az is megszünik ha valaki tud segiteni munka illetve szállás ügyben irjon magyarba nem megyek haza nincs miért :( előre is köszi szép napot :)

ehead Creative Commons License 2014.11.02 0 0 18365

Vagy meg nem dolgozott annyit az illeto, hogy jogosult legyen a munkanelkulire. Szoval az esetek szama szinte vegtelen......

Előzmény: ehead (18364)
ehead Creative Commons License 2014.11.02 0 0 18364

Nem minden esetben. Ugyanis olyan valaki is kaphat bijstand-ot, aki korabban egy napot sem dolgozott. Pelda: anyukat eltartotta a ferj, de elvaltak es anyuka jovedelem nelkul maradt. Ez esetben is meg kell tudjon anyuka elni valamibol, amig nem talal munkat vagy mas eltartot.

Előzmény: Quantumleap (18363)
Quantumleap Creative Commons License 2014.11.01 0 0 18363

Persze, értek annyit, talán olvastam is ezt valamikor.

Dehát az egyik dologból automatikusan következik a másik. Bijstandsuitkeringet azt kérhet, aki előtte ww-uitkeringen volt, amit úgyszintén akkor kaphat, ha önhibáján kívül vesztette el a munkahelyét.

Előzmény: ehead (18361)
bolond38 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 18362

Sziasztok! November 08-09(szombat vagy vasárnap) -i napra keresek fuvart haza Magyarországra 2 személyre!

ehead Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18361

Remelem megy mar annyira a holland, hogy ezt el tudod olvasni: http://www.rechtopbijstand.nl/inhoud?pid=2618

https://data.roosendaal.nl/webhelp/alfabetisch_vreemdelingen_03.htm

A ket ev pedig csak egy, nem tudom miert emlekeztem 2-re.

Persze az is fontos, hogy a munkat onhibadon kivul veszitetted el es aktivan munkat keresel.

Előzmény: Quantumleap (18360)
Quantumleap Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18360

Mert az miért lényeges, hogy a megelőző két évben teljes időben dolgoztam-e?

Előzmény: ehead (18358)
mirla Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18359

No, örülök, hogy elégedett vagy, túlvagy a kezelésen,  és viszonylag "olcsón"...

 

Szülés témában itt van még néhány kiegészítő olvasmány, de ha rákeresel, van még több is magyarul is:

 

Az egyik nem is engedte magát ide bemásolni, a  http://tulipanfoldon.blog.hu/2013/11/05 oldalon keresd tovább, kismama szülés és gondozás Hollandiában témában.

 

http://m.lexi.hu/baba-babyshower/20130328_kulfoldon_kismamanak_lenni_iii_resz__holl.aspx

 

http://www.babanet.hu/csalad/szulok-es-gyerek/level-hollandiabol/

 

http://kismisu.blogger.hu/2011/09/16/a-nagy-nap-avagy-szules-egy-holland-korhazban

Ezen kívül még annyit, hogy itt a fórumon Kamy Esztert ismerjük, aki a témában jártas, úgy tudom, nyilvános az email címe.

Jó böngészést!

Előzmény: szignum7 (18354)
ehead Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18358

Valoszinuleg megvan annak az oka, hogy a berbeado kp keri a berleti dijat. 

Azt neked kell tudnod, hogy mennyire van szukseged a bijstand-ra. Illetve azt is, hogy ennek milyen kovetkezmenyei lehetnek. Ha dolgoztal 2 evet folyamatosan teljes munkaidoben, akkor valoszinuleg semmi.

Illetve azt sem art korbejarni, hogy esetleges kegyvesztes eseten hova tudnal elkoltozni.

A helyedben en azt a kerdest tennem fel, hogy mit szolna a tulajdonos ahhoz, hogy a jovoben atutalassal fizetned a berleti dijat. Ha nemleges a valasz, akkor johet annak elmeselese, hogy jelenleg az a bibi, hogy a bijstand kerelemnel nem tudtad emiatt igazolni, hogy fizetsz lakbert es ehhez egy papirt kellene kitoltenie.

Ha igen a valasz, akkor hurra es elmeselni ugyanzt a papir kitoltesrol, csak kicsit mas koritessel.

Előzmény: Quantumleap (18355)
ehead Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18357
Előzmény: szignum7 (18354)
pacm4n Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18356

Üdv!

 

Valakinek van tapasztalata a HOBIJ International Work Force BV céggel?

A válaszokat előre is köszönöm!

Quantumleap Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18355

Tudjátok, nemrég témázgattunk itt a szociális segélyről (bijstandsuitkering). És felvetődött, hogy valószínű kérnek lakásbérleti szerződést. Valóban kérnek, vagy ha nincs, és nem bankszámlára fizetsz, akkor küldenek neked postán egy ívet, amit ki kell töltetned a főbérlővel. Írtam már itt, hogy nekem az a szituációm, hogy be vagyok regelve a lakcímre, de a fizetés viszont kézbe megy. Az íven kérdik a bérlőt, hogy mennyit fizet az albérlő, valamint hogy (neki) van-e egyéb jövedelemforrása, segély, nyugdíj vagy ilyesmi, ha igen, írja be, adminisztrációs számmal együtt. Illetve beikszelhet egy olyan opciót is, hogy nem bérlőként, hanem lakóként vagyok itt. (De a munkaügyiben, illetve telefonon én már mondtam, hogy bérlő vagyok, és hogy fizetek.) Na most én így elég tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy megmutassam-e neki a papírt vagy ne, és hagyjam a fenébe az egészet. Legkésőbb jövő hét péntekig kellene kitöltetnem. Nyilván hozok döntést magamtól is, de megkérdem, ti mit tennétek a helyemben?

szignum7 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18354

Sziasztok! 

 

Van itt olyan közöttetek, aki esetleg babát vár vagy hamarosan tervezi? Lenne egy pár kérdésem arról, hogy itt kint hogyan is működik ez a rendszer.  Itt szeretnénk végigcsinálni a 9 hónapot és a szülést is itt tervezzük.  Szívesen fogadom a tanácsokat és tapasztalatokat.  Sokat segítenétek vele.

Az üzeneteket privátba várom,  nem

szeretném többi fórumozót untatni.  :)

Köszönöm. 

szignum7 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18353

Kedves mirla es segítőkéz, köszönöm a tájékoztatást a fogászati ellátással kapcsolatban . :) Végül itt mentem el a 'körzeti fogorvoshoz' és az első vizsgálaton csak a röntgent számlazták ki.  Végül megcsinálták a gyökérkezelést.  Szerencsém volt, mert csak 2 csatornás volt :). Az ellátás és a hozzáállás is kifogástalan volt.  A vége pedig összesen 270 €.

vitamindinamit Creative Commons License 2014.10.30 0 0 18352

Kedves Fórumozók!

 

Újonnan regisztrált vagyok, Hollandiában élő magyar ajkúakkal keresek kapcsolatot, vállalkozás, áru forgalomba hozása témában.

A dolog minden Hollandiában élő számára érdekes lehet, e-mail címre részletes tájékoztatót küldök.

Örömömre szolgálna, ha privátban beszélhetnék segítőkéz, Rode Tulp, Quantumleap, Tipetupa,

Order of Hermes, Sethi, bolond38, nowomennocry, noordbrabander, ehead, Bíborka75 fórumozókkal.

Jelentkezésüket a kiralyantal@gmail.com címen várom.

 

Üdv mindenkinek!

 

mirla Creative Commons License 2014.10.30 0 0 18351

Kedves Segítőkéz,

 

Még egyszer köszönöm neked is az együttgondolkodást! Az ötlet nem volt rossz ELVILEG, gyakorlatilag a magyar rokon nemigen ment volna el Kazincbarcikáról Kaposvárra a Sinterklaas-csomagért, néhány kiló sütemény és apró kisgyerek-ajándékok nem éri meg, annyi benzinköltség mellett. Felnőtteknek már én sem veszek-viszek innen semmit, ahogy írod is, otthon is minden megkapható. Kivéve az igazi holland ízű süteményeket és Sinterklaas-édességeket.

 

Ha pedig egy nagy dobozba beleteszek 3 másikat, elképzeltem, érkezik a címükre egy óriási csomag, felbontják, hát csak a negyede az övék, a kérés pedig az, hogy ugyan cipeljék már el a postára a másik hármat és adják fel a többieknek.... Egy magyar soha nem értené meg, hogy miért spóroltam rajtuk így, és biztosan kijelenthetem, azt gondolnák, így inkább ne is küldtem volna csomagot.... Nos, van is benne valami...

De azért köszi még egyszer, most már megvan a megoldás, talán még ezen felbátorodva mások is küldenek   az ünnepekre!

Én mindenesetre az ismerősi köreimben ezt a weboldalt népszerűsíteni fogom! Remélem, nem fogok csalódni a szolgáltatásukban!

Előzmény: segítökéz (18346)
mirla Creative Commons License 2014.10.30 0 0 18350

Kedves Ehead,

 

Nagyon köszönöm!!!

Segítségeddel megvan a megoldás! Nagyon kedvezőek az áraik a többivel összehasonlítva!

 

Már el is olvastam a feltételeket, megkérdeztem, ha nincs véletlenül otthon a címzett, még egyszer kiviszik, üzenetet is hagynak hátra, ha nincs reakció, 8 napig tárolják. Ha végképp nem sikerül valami okból a kézbesítés, visszakerül a feladóhoz, azaz hozzám a csomag, fizetni ezért külön nem kell, de az eredeti feladási díjat elveszítettem. Elvileg ez az egyetlen kockázat, mivel még értékvisszatérítés is van, ha sérülten érkezik a csomag, vagy nem érkezik meg....

 

Nem is tudtam, hogy a DPD Magyarországon is jelen van! Pár éve vette meg a GTR Logistics-t... Így már rájuk tudtam keresni a neten...

 

Nagyon köszönöm neked, E!:) Nem tudom, miért nem találtam meg ez a szolgáltatót, pedig mennyit nézelődtem a neten...

Remélem, másoknak is hasznára válik ez a weboldal!

Üdv, Mirla

Előzmény: ehead (18349)
ehead Creative Commons License 2014.10.30 0 0 18349

www.pakkettenversturen.nl

Ez garantaltan olcsobb, csak 10.75 eur mint a post nl es van nyomonkovetes is ebben az arban.

Előzmény: mirla (18342)
RodeTulp Creative Commons License 2014.10.29 0 0 18348

Részlet a Hollandiai Magyar Szövetség egyik ezévi októberi hírleveléből:

Gondolom, nem haragszik az illető, ha közzéteszem itt is az adatait, bár lehet, hogy ez a fórum szabályokkal ellenkezik, akkor elnézést.... Csak segíteni akarok mindkét félnek...

 

5) HÁZ, LAKÁSFELÚJÍTÁS

 

Kulturált, precíz, tisztán dolgozó szakember... Amsterdam környékén, de esetleg másutt is...Nagy tapasztalattal, holland és magyar személyek konkrét referenciájával (sok cég és magánszemély...) elérhető magyar festő, lakásfelújító szakember. Teljes HÁZ- és LAKÁSFELÚJÍTÁSI MUNKA. Esetleg kert is... Külső- és belső szakipari festés-mázolás, ablakjavítás, kitűnő vagy a megbízó által adott festékekkel. Padlófelújítás, tapétázás, kisebb elektromos javítások, asztalos- és egyéb munkák, esetleg csempézés is. Fűtésszerelő is bevonható. A felújítás utáni nagytakarítást is vállaljuk! 15 km felett utiköltség-térítés természetesen szükséges. este: 075 77 14 315 vagy 06 52 28 48 34 mobilra vagy dzsoot@gmail.com E-mail címre várjuk!

Előzmény: k.toth (18347)
k.toth Creative Commons License 2014.10.28 0 0 18347

Szia! Az érdekelne bennünket, hogy a férjed szobafestő-e? Mi keresünk festőt,mert házfelújításban vagyunk éppen.

 

Üdvözlettel: Tóth Krisztián

e-mail:tothkrisztian@hotmail.com

Előzmény: girlfriendincoma (17636)
segítökéz Creative Commons License 2014.10.28 0 0 18346

Kedves Mirla!

 

Nekem is csupán a Post.nl-röl vannak tapasztalataim, az általad jelzett feladási ár stimmel.

Ha csak egy csomagot ad fel az ember, akkor az a 25€ díj még elmegy, amennyiben többröl van szó, akkor (megreszkirozom) többe kerül a leves, mint a hús.

Fogalmam sincs, ha egy nagy dobozban adnád fel az összes ajándékot, kevesebbe kerülne-e. Korábban egy szintén itt élö magyar baráti házaspár vitte el Magyarországra szánt csomagjaimat, és a családom tagja elment érte.

Természetesen ehhez kellene egy valóban megbízható honfitárs, aki szimbólikus összegért

elviszi ( csak egy példa: Bpestre és a szegedi rokonság felutazik érte ).

Már egy ideje nem küldözgetek, mert tapasztalataim szerint otthon ugyanazokat meg lehet kapni, mint itt, helyette ( lehet kissé rizikós) pénzt teszek egy éppen novemberben, vagy december elején esedékes névnapi, ill. születésnapilapba és azt vesznek rajta, amire szükségük van.

Azt is tudom, sokkal "izgamasabb" csomagot bontogatni, ami televan meglepetéssel és nem "száraz" pénzküldeménnyel kedveskedni.

 

Éppen nézem a Post.nl tarifáját, ha pl. 4 kiscsomagot adsz fel (2-5 kg között) az 100€ lenne, viszont ha maga a nagy csomag 10-20 kg-os, akkor 40€, a 20-30 kg-os pedig 55€.

( incl. track&trace)

Tehát szerintem érdemesebb lenne egy nagy dobozt kerítened és abban küldeni.

 

Üdv.

Előzmény: mirla (18345)
mirla Creative Commons License 2014.10.27 0 0 18345

Köszönet, kedves S.K,

 

De pont ezt nem akartam, hogy tovább keresgéljek a neten, már teljesen belefáradtam ugyanis. Arra gondoltam, hátha van valakinek személyes tapasztalata más, esetleg magyar céggel. Amit küldtél, az egyik az összehasonlító weboldal, azt is néztem már, a másiknál pedig teljesen homályos feltételekkel dolgozó weboldalakat talál az ember, azt sem tudnám, hova kell vinni a csomagot feladni, mert irodájuk nincs. Állítólag házhoz is jönnek...

Na, ebben kéne nekem valaki tapasztalata, merthogy elég bizalmatlan vagyok. Elvisznek tőlem 5 csomagot mondjuk, tele karácsonyi ajándékokkal, és sosem érkeznek meg...

A feltételeket kibogarászni előre, aztán meg reklamálni, stb. ahhoz nincs elég lelkierőm.... Ki tudja, ki felügyeli ezeket az önkéntes csomagszállító "cégeket", ha egyáltalán be vannak jelentkezve bárhová is...

Még egyszer köszi a segítő szándékot!

Előzmény: segítökéz (18344)
segítökéz Creative Commons License 2014.10.27 0 0 18344

Itt is mazsolázhatsz:

 

https://www.google.nl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1CHFX_nlNL586NL586&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=goedkoop%20pakketjes%20versturen

Előzmény: mirla (18342)
segítökéz Creative Commons License 2014.10.27 0 0 18343

Kedves Mirla!

 

Hitelen ezt találtam:( nem tudom olcsóbb-e ) 

 

http://www.pakjeopsturen.nl/package/search

 

Nézz még körül a google-ban a tnt-nél is.

Vagy írd be: olcsó csomag feladás.

Előzmény: mirla (18342)
mirla Creative Commons License 2014.10.27 0 0 18342

Üdv mindenkinek!

Most én kérdeznék:

Tud valaki a Post.nl-től olcsóbb csomagküldési lehetőséget Hollandiából?

(Náluk a 2-5 kg-os csomag Magyarországra juttatása minden plusz szolgáltatás -nyomonkövetés, aláírás stb. - nélkül 25 euro.)

Ha néhány csomagot haza szeretnék küldeni az ünnepekre, bizony, csak a postaköltség is már tetemes.

 

segítökéz Creative Commons License 2014.10.26 0 0 18341

Elnézést, tegnap rosszul írtam az AH nem saját termékét, NEM  Zaamdamse zure room, hanem "Zaanse hoeve". Na, ezt ne vegyétek meg még akkor sem, ha 39 cent az ára.!

Biborka!

Valóban nehéz manapság lakáshoz jutni, ha mégis akad kínálat, akkor az olyan drága, hogy mezei polgár nehez tudja megfizetni.

3 házzal tölünk a télen lakoltattak ki egy holland házaspárt tinigyerekkel, mert hatalmas hátralékuk volt a bérleti díjjal. A Woning Stichting felújította, az új lakónak csak be kellene költözni, de nincs keletje, mert 8-900€-t manapság nem tudnak fizetni az emberek.

Mindenhol elbocsájtások, marad a munkanélküli segély, amiböl nem lehet még toeslag-gal sem lakáshoz jutni.

Mindenki szenved a válságtól, talán csak az "öregecskék" nem, akik nem nevelnek már gyerekeket, az igény is kisebb és talán spórolni is tudtak öreg napjaikra.

 

Azért ha mégis kijutsz, jelentkezz! Természetesen otthonról is szívesen látunk a fórum

"klubjában". :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!