Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fugdll Creative Commons License 2023.06.01 0 0 156

Sziasztok,

 

el tudnátok küldeni egy kitöltetlen vonóhorog szerelési nyilatkozatot, amit ki kell tölteni a vizsgához?

Ha 'E'-s a horog, akkor még típusjóváhagyásos doksi is kell? Olyat hol találok?

Egy régi Brink-hez lenne..

És ha CE-s akkor nem kell ilyen?

Köszi szépen.

Frozen01 Creative Commons License 2022.06.30 0 0 155

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Van egy 30 évnél öregebb Ww Lt55 ös teherautóm,amit mikor vettem,már le volt korlátozva 3.5 tonnárs.Az lenne a kérdésem,hogy ha tetetek rá vonóhorgot,akkor visszaminősítik 5.5 tonnára ,vagy nem?Köszi.

cobra46 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 154

Sziasztok!

 

Konréten megtudná mondani valaki :  

 

Citroen C3  2020!!! autohoz mindenképp CAN-es illesztő kell???  Vagy hagyományosan is beszerelhető illesztő.adapter nélkül is???

 

Köszi és üdv

VANESSZA 1 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 153

"Mire használnánk a vonóhorgot?

Ha csak bringaszállításra, akkor elegendő valami alapváltozat, hiszen itt elsősorban a függőleges terhelhetőség számít.

A horgok típustól függően 50-150 kg között változik, a példában a bringák számától és típusától függően jó eséllyel elegendő a legáltalánosabb, 75 kg-os változat.

Külön öröm, hogy ha csak bringát szállítani kell a horog, akkor nem kell vizsgáztatni, cserébe nem is vontathatunk vele."

 

A Totalcar-on olvastam, és meglepődtem.

Akkor tényleg igaz az, hogy ha csak azért tetetek vonóhorgot, hogy a kerékpárt szállítani tudjam akkor nem kell külön műszakiztatni ??

NyiMisi Creative Commons License 2020.08.13 0 0 152
Előzmény: T. Tündi (151)
T. Tündi Creative Commons License 2020.08.05 0 0 151

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Most tervezünk vonóhorgot tetetni az autónkra (III. gen Honda CR-V).

Kit vagy melyik műhelyt ajánljátok ehhez?

Előre is köszi a válaszokat.

Furak Creative Commons License 2020.07.19 0 0 150

Szia!

Itt sok autóhoz megtalálod a vontatási adatokat.

http://autokotua.com/

 

Előzmény: hobo74 (148)
somytomy Creative Commons License 2020.07.13 0 0 149

Nem tudom, aktuális-e még, az autó adattábláján (egy matrica a zárhídon vagy valamelyik ajtónyílásban) általában szokott szerepelni a járműszerelvény (azaz az autó és az utánfutó) megengedett együttes tömege ("gross train weight"). Értelemszerűen a vontatható tömeg ennek és az autó megengedett legnagyobb tömegének (szintén szerepel az adattáblán, de forgalmiban is benne van) különbsége. Esetleg még az autó kézikönyvét érdemes megkeresni, abban szintén illik feltüntetni az alapvető műszaki adatokat.

Előzmény: hobo74 (148)
hobo74 Creative Commons License 2020.06.14 0 0 148

Sziasztok, kérdésem a következő lenne honnan tudhatom meg különböző autóknál mekkora össztömeget húzhatok vele. Több autóm is van és nem tudom melyiket lenne célszerű levizsgáztatni rá. Köszönöm a válaszokat.

dolmarCC Creative Commons License 2019.11.14 0 0 147

Vagyis gondolom nem azt jelenti h vontathatok vele ?

Előzmény: dolmarCC (146)
dolmarCC Creative Commons License 2019.11.14 0 0 146

Szép napot!Esetleg tudna nekem segíteni valaki?Mit jelenthet az a össztömeg 3400kg?

Kőszegi Gábor 2019 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 145

Sziasztok

Nekem olyan problémám van hogy az autón van vonohorog 2 éve lett felrakva és most vettem észre hogy az áram csatlakozó nem ad ki áramot eddig már többször futoztam és jó volt minden működött !

Elörre is köszönöm a válaszokat !

kőrösi p.gy. Creative Commons License 2019.06.18 0 0 144

Kedves JA69!

Nekem is Vitarám van. A felrögzített fejből nem jön ki a kulcs. Mit tanácsolsz?

Előzmény: ja69 (141)
Mondok Márton Creative Commons License 2019.04.24 0 0 143
Sziasztok.
Van egy witter ka16 típusú vonóhorgom, amit bontottam vettem.van rajta matrica amin
e11 00-6450
A-50x d=11. 64 kn s=85 kg
Szerepelnek. Ha felrakatom szerelővel mehet vizsgára az autó, vagy kell hozzá műbizonylatot szereznem?
Myklosm Creative Commons License 2019.02.07 0 0 142

Sziasztok!

 

Műszaki vizsga előtt felszereltettem az autómra vonóhorgot és úgy vitték el vizsgáztatni.

A forgalmiba minek kell ilyenkor szerepelnie, mivel így hogy van rajta vonóhorog nem szerepel!

 

Annyi szerepel megjegyzésben hogy "Járműszerelvény műszakilag megengedett tömege 3680kg" Ez így elég és megfelelő a vontatáshoz?

 

Köszi

 

ja69 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 141

Megoldódott.

 

Előzmény: ja69 (140)
ja69 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 140

Üdv. Van egy Vitarám melyre agy Bosal 040613 zárható levehető fejes vonóhorog lett szerelve. Az lenne a kérdésem ha leveszem a fejet akkor hogyan tudom a fej zár részéből kivenni  a kulcsot. Levétel feltétel már megy csak, ha lent van  a fej nem tudom kivenni  a kulcsot, így meg a zár rész rugója állandóan feszített állapotban van, gondolom ez hosszabb tárolás során a rugó nyúlását jelenti majd.. Ha  ebben tudna valaki segíteni megköszönöm.

Hegyi82 Creative Commons License 2017.04.04 0 1 139

Sziasztok!

Egy olyan problémával írok ide, amit eddig nem találtam sehol a keresgélésem során.

Decemberben vásároltam egy osztrák autót, megbízással ment a forgalomba helyezés, vizsgáztatás, stb. Az autó gyári horoggal rendelkezik. A forgalomba helyezéskori műszakin /meg azóta sem/ volt felszerelve a fej /természetesen az adattábla és az elektromos csatlakozó ott van, látszik, egyértelmű hogy horgos az autó/. Két napja szerettem volna futót húzni, belenéztem a forgalmiba, és rájöttem, hogy nincs bejegyezve a vonóhorog :(

Segítséget kérnék, hogy merre induljak el, hogy újra a forgalmiban is vonóhorgos legyen az egyébként újkora óta gyári vonóhoroggal rendelkező autóm?

B.GY Creative Commons License 2016.12.19 0 0 138

Koccanásnál ér valamit,de nagyobb sebességnél rombolja a kocsi alját is.Én leszerelem ha nem vontatok.

 

Előzmény: gkc (136)
Apilínó1975 Creative Commons License 2016.12.19 -1 0 137

Sziasztok,

 

- Igen van értelme. jelenleg itthon egyetlen biztosítási törvény sem tiltja a fix vonóhorog felszerelését személy vagy teher autóra. Nem kell használni, de ha nem használod, nem szereltethetik le ha le van vizsgáztatva vontatásra az autód.

- Tehát lehet fix gyári hegesztett, vagy fix csavaros abban az esetben ha nem takar bele a rendszámtáblába vagy az annak kijelölt területbe sem! szerelt állapotban, vagy nem takar valamilyen fénnyel jelző berendezést: tolató lámpa, ködlámpa, stb ...

- Levehetőnek, vagy kivehetőnek kell lennie abban az esetben, ha bele takar a rendszámtáblába vagy az annak kijelölt területébe szerelt állapotban, vagy bele takar valamilyen fénnyel jelző berendezésbe: tolató lámpa, ködlámpa, stb ...

- Ebben az esetben is védi az autót, mert a vonóhorog nem csak egy vonógömb áll amit az autó mögött látsz, hanem egy erős kereszttartóval bíró merev alváz erősítésből is. Ez védi hátulról az autót. Igaz, lökhárító sérülés valószínűen lesz az autón de nem kell újra cserélni, mert kb 50 km/h ütközésnél a gömb el hajul és a lökhárító kis mértékben rongálódik.

- Talán festék javítással, max műanyag hegesztés polírozás ködöléssel megúszható.

Előzmény: gkc (136)
gkc Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 136

Sziasztok. Annak van bármi értelme, ha valaki vonóhorgot "csak az autó megkímélése céljából szereltet fel"?

B.GY Creative Commons License 2016.11.23 0 0 135

Szerintem nem,így elég necces hogy megszűnt a gyártó.Vonóhorgot csak újonnan szabad venni.

Előzmény: titttt (134)
titttt Creative Commons License 2016.11.23 0 0 134

kérdés mit lehet tenni lehet e szerezni hozzá utólag műbizonylatot hogy le lehessen vizsgáztatni (olyan autóra amin nem volt előzőleg vonóhorog) ?

titttt Creative Commons License 2016.11.23 0 0 133

Skoda Favorit vonóhorog bontóban vásárolt nincs hozzá műbizonylat csak a horog típusát írta rá a bontós a  számlára de így nem fogadják el a vizsgán . A műbizonylat száma is megvan pedig ( a cég aki gyártotta már megszűnt nyoma nincs az interneten ) Dombóvár V+R centrum bt ,Köztársaság út.10

TTF Kft. Creative Commons License 2015.11.20 0 0 132

Vonóhorgok és utánfutó alkatrészek nagy választékban a www.ttf.hu oldalon. Auguszt és  Bosal vonóhorgok közvetlenül a gyártótól. 

Előzmény: bszggg (131)
bszggg Creative Commons License 2015.04.29 0 0 131

Sziasztok!

 

Skoda felicia-mra lehet venni vonóhorgot, de két féle betűvel jelölt engedély létezik (az autóalkatrészkereskedőnél levő nagy adatbázisban).

Egyik hogy H -s a másik fajta meg E -s. 

Tudja esetleg valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

 

Üdv!

bszggg

hajcsa Creative Commons License 2015.03.21 0 0 130

Sziasztok! Házilag futó tesztert lehet késziteni?

cactusJack2 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 129

 

Sziasztok,

 

Keresek vonóhorgot 318 d kombira, 04es.

 

köszi

B.GY Creative Commons License 2015.01.26 0 0 128

Na akkor majd átlátogatok oda :) Lehet mire lesz pénzem rá,addig több lesz Pesten is.

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 127

Oké - én szivesen megmutatom, de egyébként a Grandis topicban van pesti tulaj is ;)

Előzmény: B.GY (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!