Keresés

Részletes keresés

gyöngyiL Creative Commons License 2 órája 0 0 32446

Előzmény: HkKlaudia (32443)
gyöngyiL Creative Commons License 3 órája 0 0 32445

Szia Klaudia!

WiFi a bárokban, a recepciónál és az ala carte éttermekben van. A bungikban nincs. 

Valóban belföldi járat van Maamigilire, és onnan kb 15 perc gyorshajóval a Sun.

Visszaúton a járat információ a tv-ben, ahogy azt moonwalkr is írta.

Mi a szobai széfet használtuk, nem volt semmi probléma.

Üdv

moonwalkr Creative Commons License 14 órája 0 0 32444

Szia Klaudia,

Sun-ra elvileg már nem hidroplános transzfer megy, hanem belföldi járat, ami nagyjából 35-40 perc. Hazafelé úton pedig a sziget dolga, hogy időben elindítson, ne aggódj fenn leszel egy gépen, ami visszavisz Maléra. Elvileg a tévében az egyik csatorna egy információs csatorna, amin látni fogod mikor kell indulni, de levélben is megkapod utolsó este.

A borravaló nagyon szubjektív dolog és abszolút rajtad múlik, hogy naponta adsz, kétszer, háromszor egy hét alatt, vagy csak a végén. Az összeg is rajtad múlik, de napi 2-3 dollár az átlag a szobafiúknak és a pincéreknek is, a fakultatívokon 5-10 dollár a személyzetnek.

Kagylókat elvileg nem fogják elvenni, hacsak nem zsákszámra akarsz hozni, de azért ha mindenki elhoz egy párat, a végén nem lesz mit elhozni, Dúl itt egy vita a topikon erről és sokan vannak azon az állásponton, hogy ne hozz el semmit.

Végül a széf. Teljesen biztonságos a szobai széf, nem is tudom hol hallottad ezt a butaságot, hogy nem. ÉS talán nincs is központi széf (miért lenne, ha egyébként minden szobában van saját széf, ott szoktak ilyet tartani, ahol a szobában egyébként nincs).

HkKlaudia Creative Commons License 17 órája -1 0 32443

Sziasztok,

Első maldivos utazásunk lesz a párommal idén decemberben, Sun Islandre. Sokat olvasgattam a bejegyzéseket, és bár lehet a jelenlegi kerdéseimre is meg vannak már a válaszok csak elsiklottam felette.

Első sorban az érdekelne milyen a wi-fi lefedettsége a szigeten, működik a szobákban? (skype és gmail használatra szükséges)

Ha a wifi nem megfelelő minőségü olvastam arrol, hogy esetleg lehet sim kártyát vásárolni a helyi szolgáltatótol, valaki próbálta már ezt a verziót és ha igen milyen telefonnal (a kártyafüggetlen vodafonetól vásárolt telefon leirásában az van, hogy csak európai sim kártyával használható)?

Hidroplános transzferünk lesz, amiről az utazási iroda nem sok informaciót adott. Maletol kb. mennyi időbe telik átjutni a szigetre? Hazafele délelőtt 11:15kor indul majd a gépünk, van valakinek infója, hogy reggel hánykor van az első transzfer vissza Maléba? Vagy azzal majd foglalkozik a sziget személyzete, hogy időben visszajussunk a reptérre?

Borravalóval kapcsolatban is jó lenne némi infó, napi szinten kell adni vagy egyben az egész hétre, kb. kinek mennyit?

Ami pedig a souvenireket illeti, például elhozhatók-e a parton talált kagylók, vagy ebből a szempontból is ellenőrzik a csomagot?

Arról is olvastam, hogy a szobában levő széfek nem biztositottak, a költőpénzt pedig készpénzbe vinnénk (a banki szolgáltatónkkal már volt némi problémánk), érdemes ezt inkább a központi széfben tárolni az ottlét alatt?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. Klaudia

W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 32441

Azert 2 meteresre siman megnonek es akkor mar en sem szeretek veluk sekely vizben talalkozni.

Az, hogy minden udulosziget korul csak "bebik" legyenek, nem normalis. Mashol tobbet latni nagyobbakbol.

Talan itt kifogjak oket ha megnonek, hogy ne zavarjak a vendegeket.  Ez esetben talan az etteremben lathatod viszont oket :-)

Előzmény: seci (32440)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 32440

Ezek szirti cápák. Felnove sem nagyok es felnottkent sem tamadnak emberre (leszamitva a barmokat, akik kergetik oket)

-seci

Előzmény: alibabusic (32429)
Laci v Creative Commons License 1 napja 0 1 32439

Különbözőek vagyunk. Van akit érdekel ez, van akit hidegen hagy. Van egy ismerősöm szakács. Kb 20 éve mondta már, hogy az olaj hőfokát, hogyan ellenőrzi. De ez bevett szokás a szakácsoknál állítólag. Inkább nem írom le. És innentől kezdve próbáljunk meg pozitívak lenni.

Előzmény: Mlle. Grenelle (32437)
gugas Creative Commons License 1 napja 0 2 32438

Hagyjuk már ezt a sok szarságot amiket irkálsz! Hogy van-e maldív érzés azt majd mindenki maga eldönti, de az biztos, hogy 10-ből 7 embernek nagyon bejön. Amiket állítasz, annak max. a fele fedi a valóságot. Először is nem tesznek bele semmit az ételekbe, a legtöbb szigeten az ételek minősége kiváló, és a legtöbb helyen európai vezető séfek dolgoznak,  szigorú egészségügyi ellenőrzések mellett. Már sok resortban jártam, és bátran ki merem jelenteni, hogy az ott felszolgált ételek minősége bármelyik nyugat európai nagyváros exclusive éttermével felveszi a versenyt! Jártál te már bármelyik szigeten is, vagy csak az észt osztod otthon a fotelből? A szigeteken dolgozó nagyrészt maldív, sri lankai és bangladesi  emberek nagyon kedves, válogatott személyzet (hasonlóan mint egy magyar vagy egy bármely más étteremben a világon). Az tény, hogy a vendégek közül nagyon sok a civilizálatlan, lenéző büdös gyökér, akik felsőbbrendűként tekintenek ezekre az emberekre (szégyellem, de sajnos van sok magyar is) és úgy is viselkednek velük, hogy a magamfajtának ez már fáj! Sok ilyennel találkoztam már, sőt olyan eset is volt amikor én védtem meg a vétlen pincért egy francia gyökér miatt, aki teljesen jogtalanul üvöltözött vele az étteremben mindenki előtt! Ők mint szolgáltatók azt várják el az ott lévő turistáktól (napi 12-14 óra munka mellett), hogy minimálisan tiszteljék a munkájukat és vegyék őket emberszámba, gondolom ez nem nagy kérés! Ilyen nincs, hogy közép európai slepp, minden országnak megvannak a maga idiótái.

Előzmény: BDJ (32415)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 32437

Hát jah... hagyjuk.

Csak elgondolkoztam picit azon, hogy mindenhol ez megy... az apartmanban lakás meg az önellátás az tényleg tuti, csak én nem azért mennék nyaralni, hogy ott is főzzek-takarítsak, azt tudok itthon is, emiatt nem kell kimozdulni...

Ami meg a tulajt illeti... ki tudja? Én eljövök, ő marad... és esetleg röhög a markába...

Sehogy se jó ez...

Előzmény: Laci v (32436)
Laci v Creative Commons License 1 napja 0 1 32436

Nem tudsz mit tenni, ez van, de hagyjuk inkább ezt a témát. Mindenre van megoldás. Ha ettől félsz, akkor Maldív helyett menj egy olyan helyre( Seychelles, stb), ahol apartmanban laksz és magadnak készíted el a kajádat, vagy elkészítteted a tulajjal, aki azért csak nem akar rosszat sem Neked, sem magának:)

Előzmény: Mlle. Grenelle (32435)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja 0 0 32435

Jó, és ezért rajtam kell bosszút állni?

Én tehetek róla, vagy mi? Ha nem mennék oda, akkor nekik talán ennyi se lenne...

Azt értem, hogy máshol is megteszik, de miért? Mivel szolgáltam rá? Lassan már ne menjek sehova, mert ott fognak belém rúgni, ahol tudnak? Aztán röhögnek a hülye szőke csajon, aki jóízűen megeszi azt a kaját, amibe ők ki-tudja-mit tettek?

Előzmény: Laci v (32433)
gugas Creative Commons License 1 napja 0 0 32434

Sajnos a maldív szigeteket is elérte az ipari méretű halászat (rengeteg halászhajót lehet látni az atollokban). Ami azt jelenti, hogy a távol keleti igények kielégítésére a cápák lehalászása az elmúlt 5 évben intenzíven folyik (ezt már több szigeten is megerősítették, és nem igazán tesz ez ellen semmit a maldív kormány)! A lehalászást a szigetek körüli korallzátonyok is erősen megsínylik. Az elmúlt két évben már több sziget körüli zátonyon, már nem is találkoztunk snorizás közben kifejlett szirti cápával (kifejlett példányok 1,2-1,5 méter hosszúak, és ezek a cápák a leggyakoribbak a zátonyok körül)! Ez nagyon szomorú!

Laci v Creative Commons License 1 napja 0 1 32433

Ezt máshol is megteszik nyugodj meg. Csak annyit képzelj el, hogy amíg te luxuskörülmények közt vagy, addig ők fillérekért robotolnak, hogy a szegény asszonynak meg a sok gyereknek Malajziában (vagy Indiában, Bangladesben...) jusson mindennapi kenyérkére.

Előzmény: Mlle. Grenelle (32431)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 32432

A cápa, az nem olyan, mint az emlősök, szóval nem szokta védeni a kicsinyeit, mint mondjuk a medve, tehát ahol kiscápa van, nem biztos, hogy van nagy is...

Ezzel együtt nem nagyon szeretnék olyan helyre menni, ahol cápa van, nem akarok halkaja lenni...

Mlle. Grenelle Creative Commons License 1 napja -1 0 32431

Ez a "megjelölés" nem tudom, mit jelenthet, de az, hogy az ételbe is beletesznek valamiket, tényleg kezd aggasztani... én pihenni szeretnék, ha elmegyek nyaralni, nem azon aggodalmaskodni, hogy mit találnak ki ellenem, mivel fognak úgymond "szívatni"...

...nem elég, hogy csak két lábon járó bankautomatának néznek, minek kell ilyeneket csinálni? Belőlünk élnek, nem?

klindus Creative Commons License 1 napja 0 0 32430

Nekem is elég "rejtélyesnek" tűnnek,a válaszokat nem tudom,  én azt kérdezném megnőnek-e egyáltalán? Az is lehet nem is " bébi cápa"?

alibabusic Creative Commons License 2 napja 0 1 32429

Mint már írták, a cápák bébik

Nem kötekedésként, csak érdekelne,hogy:

1. Ezeknek a bébicápáknak hol vannak a szülei?

2. Ha ezek megnőnek,akkor hova lesznek?

Előzmény: klindus (32426)
n.tomika Creative Commons License 2 napja 0 0 32428

Köszönöm szépen a válaszokat!!  Mostmár csak rajtam múlik hogy kellőképpen utána járjak a dolgoknak. Ha elakadok kérdezek. Addig is köszönöm a segítséget! 

W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 32427

Itt egyetlen nyuzsgo varosi hely van, az pedig a fovaros.

Tulkepp nagyon konnyu lenne a nyaralas vegen vagy elejen ott tolteni 1-2 napot, de pont az uduloszigetekre utazok kozul ezt nagyon kevesen teszik.

Nekem spec bejott a hangulata, pedig pont a ramadan alatt voltam ott, igy napkozben a kajaldak zarva.

Nyuzsgese viszont nem egy turistas nyuzsges, hanem helyi elete. Gondolkozz el, nektek ez bejonne-e, szerintem egy napot megerhet es sokkal teljesebbe tehetne az orszagrol nyert benyomasaitokat.

Előzmény: n.tomika (32424)
klindus Creative Commons License 2 napja 0 0 32426

Mint már írták, a cápák bébik , tudomást sem vesznek rólad.

Nem a sziget nagyságától függ a minősége , a csillagok számától(3,4,5,6,)                                           A teljes panzió szerintem elég, persze attól függ mennyit isztok esztek?  Mi AI ellátást kértünk, de egyáltalán nem tudtuk kihasználni, bőven elég lett volna  a TP de ezt is szigete válogatja.                                                         Nyüzsgő tengerpart nincs, ide pont az ellenkezőjéért megy az ember,de azert a legkisebb szigeten is műkodik egy beach bar , ahol lehet táncolni, koktélozni, esti műsorok is vannak. Nagyobb szigeten nagyobb a nyüzsgés.                                                                                                                        Szervezett progik ált.: búvártúrák pl. scooterrel-(viz alatti vontató)-, horgászás, vitorlázás, más szigetek látogatása(lakottra is resortra is), lakatlan szigetre( na ez a Maldiv érzés), a szigeten is rendeznek játékos versenyeket...                                                                                                     Ha fontos a felszereltség 5 csillagost keressetek, de 4csillagoson is lehet magasabb kategóriát választani.pl. van beach villa (BV), jakuzzi beach villa(JBV) vizi villa.                                                  Szerintem az önálló JBV a legjobb, mert a vizen kivül élvezheted a pálmák árnyékát, a homokot, a látókörödbe nem csak a tenger van ,hanem a sziget is ,  szinte saját partod van .  A vizi villában pedig se homok(fapadló), se pálmafa (napernyő)  2-3 nap vizi villában a többi a parton  szerintem.                                                                                                                              Ja és a tegnapi felsorolásomból ki maradt egy lényeges : legyen homokpad a szigeten, a nyitott fürdőt nem bánjátok meg , nagyon hangulatos a pálmafák alatt jakuzzizni.

Előzmény: n.tomika (32424)
Bastyra Creative Commons License 2 napja -1 1 32425

10 évig vendéglátóztam. Ugyanilyen "huncutságokat" csinálnak Magyarországon is a vendéglátó helyeken, lehet épp a lenti gyrososnál, vagy a kedvenc helyeden, ahol enni szoktál. Hidd el, nem fogják az orrodra kötni, csak annyit veszel észre, hogy ez most egy kicsit szaftosabb mint máskor. :D  Erre gondolj majd a legközelebbi ebédednél! :D  Szerencsésnek érezheted magad, ugyanazt megkapod pár száz forintért, amit más 3 millióért. :D  Szóval itthon is ugyanez a felfogása a vendéglátósoknak, tök ugyanezt csinálják, és Te ugyanúgy tapsikolsz hozzá, csak itthon, és nem a Maldív szigeteken! :D 

n.tomika Creative Commons License 2 napja 0 0 32424

Köszönöm szépen a segítséget hozzászólásokat!  Igaz mostanában nem sok időm van, de lassan dönteni kell. A szigetek átbogarászása folyamatban, visszaolvasás folyamatban.  Igazából a legfontosabb gyönyörű part, nem vagyok a homokos tengerpart rajongója de ez csak a sima homokra vonatkozik ez azért más kategória!!!  Erre vágyom. Aztán a baj ez után továbbra is kerülni fogom a sima sárga, fekete homokú pártokat. 

Szóval fontos hogy szép, gyönyörű part,kristálytiszta víz legyen. Fontos a látnivaló is,bár félek a cápáktól.... 

A sziget méretétől függ a kiszolgálás minősége?  Valamint a programok?  Szóval mi nyaraláskor a nyüzsgő városi helyeket keressük, tele boltokkal, szórakozási lehetőségekkel.  Tudom ez más világ, ráadásul nászútra megyünk szóval most inkább a meghittség, kettesben levés a fő pont, de azért esténként vannak szervezett programok???  Vagy igazából mit lehet csinálni vacsora után???  Valamint nappal milyen fakultatív vagy szervezett dolgokon lehetne részt venni?? 

Szóval fontos a part,  fontos lenne a szállás felszereltsége.  Az hogy bungalló vagy vízi bungalló hát az még kérdés de ha megfizethető a vízi akkor lehet úgy vélekednék mint aki előttem írtad hogy nehogy kint felmerüljön hogy miért nem azt választottuk.  Viszont a lentebb olvasott közös vagy nem is tudom milyen módon megfogalmazott fürdő nem nyerő!!  Vagy csak a fürdőnek közös a fala mint egy ikerház??  pontosan nem értettem.... 

A nyitott zuhanyzós fürdőről láttam képet, a kád plusz többi fürdőszobás rész tető alatt a zuhi rész már nyitottan van, hát ez még nekem idegen, nem fontos de nem is döntő szempont. 

Egyébként ajánlották az all inclusive szolgáltatást hogy azt kérjük mert állítólag marha drága minden. Állítólag egy víz közel 1000Ft.nem tudom igaz e de ha nem százezres a különbség akkor jobban megérheti. Erről mik a tapasztalatok??? 

Elnézést hogy sokat, értelmetlen dolgot kérdezek de szeretek tisztában lenni a dolgokkal..... 

Előre is köszönöm a segítséget!!! 

Utaz? Creative Commons License 2 napja -1 0 32419

Köszi :-)

Előzmény: W.L. (32418)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 32418

Vizum nem kell, sem elore, sem belepeskor felveve.

Kerhetik a tovabbutazasra szolo repjegyedet es a szallasfoglalasod igazolasat, es ha ezek megvannak, akkor elvileg siman belepsz az orszagba. Sokaktol ezeket sem kerik.

Előzmény: Utaz? (32417)
Utaz? Creative Commons License 2 napja 0 0 32417

Sziasztok.

Megìrnátok nekem hogy nèz ki a Malèra valò belèpès (ùtlevèlellenőrzès, vìzumot kèrvènyezni, mennyit kell fizetni èrte, utazás előtt kell-e valamit intèzni a turistavìzummal kapcsolatban).

Előre köszönöm.

Laci v Creative Commons License 2 napja 0 1 32416

Ténylegesen milyen céllal volt ott a barátod? Különben én teljesen elhiszem amit írtál.

klindus Creative Commons License 3 napja 0 0 32414

Szerintem meg az egyik legjobb, viccet nem találok 5 éve.

Előzmény: BDJ (32399)
klindus Creative Commons License 3 napja 0 0 32413

A te véleményed nekem A hiteles.

Előzmény: W.L. (32410)
klindus Creative Commons License 3 napja 0 1 32412

Még csak annyit:  szivesen olvasnék lakottszigetes véleményeket - nem kell hozzá új fórum (néhányan ezt is javasolták) van itt hely bőven , legalább jobban pörögne ez a fórum is.                          Kedvcsinálónak: elképzelem ahogy a helyi emberek(nem a túristák) közt, a keskeny homokos utcákon , a jellegzetes épuletek közt, a tenger rendezte parton(nem a takaritott)sétálva, leheveredek egy vizbehajló pálma alatt.Volt szerencsém Raasdhoon 1 napra ezt is élvezni.

W.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 32411

Te pedig tenyleg ird meg tapasztalataitokat, hiszen nem sokan mennek 3 hetre es 5 kulonbozo szigetre az orszagban. A topikot sajnos ugyis eleg egyoldaluan dominalja az uduloszigetek kivesezgetese, rafer, hogy tobbet irjanak a lakott szigetekre latogatok is.

Előzmény: Bastyra (32407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!