Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Meladi Creative Commons License 1 napja 0 0 27603

Kedves Fanuc0!

Mi augusztus 11.-én repülünk Maldívra a Summer Island Village-ba. Javaslom figyelmetekbe teljesen felujították, bővítették. Relatív kedvező még az ára is, egyenlőre még nem emeltek. Nekünk két főre all incklusive  ellátással 1700 euro 9 nap 11 éjj. Keressesetek rá ha gondoljatok. Mi már nagyon várjuk az indulást. Köszönom, hogy válaszoltál. 

sidebyside Creative Commons License 4 napja 0 0 27602

Gorillagabi, kérlek oszd meg velünk is a nyaralási élményedet, mert májusban mi is az Atmosphere Kanifushi-ra készülünk. Köszi

Előzmény: Gorillagabi (27600)
Fanuc0 Creative Commons License 5 napja 0 0 27601

Kedves Meladi!

Tervezzük az Augusztusi nászutunkat, nagyon úgy néz ki hogy a Maldív-szigetek lesz az úticél.... Még nem foglaltuk le, nézegetjük a szállodákat-apartmanokat.

Mikor mentek augusztusban?

Előzmény: Meladi (27433)
Gorillagabi Creative Commons License 5 napja 0 0 27600

Szia Cam-Amy

Bocsi,ritkán tévedek ide :)

fantasztikus volt Atmosphere Kanifushi,küldj email címet akkor privátban többet irok,es dobok képeket.

Gorigabi

nyuszka0301 Creative Commons License 5 napja 0 0 27599

Sziasztok!

Filitheyo Deluxe bungihoz van valakinek javaslata, mit lehet, mit érdemes kérni?
Nekünk is vészesen fogy az időnk -szerencsére :) - már kevesebb, mint egy hónap az indulásig.
Illetve esküvősöktől érdeklődnék még, hogy mindenkit megkeresett a sziget az esküvő kapcsán, vagy volt olyan, akivel csak érkezéskor egyeztettek? Tehát aggódjak, ha engem nem keresnek a következő pár hétben? :)
Köszönet a segítségért előre is! :)
Nyusz

Ocsenás Gerg Creative Commons License 5 napja 0 0 27598

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget Pranit és Light and Blue

Mi is nagyon várjuk de még okt 13 messze van :)

Üdv:

Gergő

Pranit Creative Commons License 2015.03.24 0 1 27597

Mi 2010-ben voltunk Kuredun, a nászutunk része volt (onnan mentünk tovább Angagára, ahol a házasságkötésünk volt).

Nem ilyen szállástípusban voltunk, de azért meg tudlak nyugtatni. Az én véleményem szerint Kuredun nem a házikók milyensége miatt nem mindegy milyen szállást választ az ember, hanem a szállástípusok elhelyezkedése miatt (de ezzel Sem mindenki ért egyet).

Biztos vagyok benne, hogy maga a beach bungalow is megfelelö lesz, mint szállás, és elhelyezkedés szempontjából sincsennek igazán rossz helyen.

Mielött mentek, pár héttel elötte, írjatok egy emailt a szigetnek, hogy amennyiben lehetséges, szeretnétek olyan bungalowt, ami minél közelebb van a vizi villákhoz (ha 2010 óta változott ez, akkor valaki javítson ki). Akkor már nagy baj nem lehet, mert akkor közel lesztek a homokpadhpz is, illetve a déli parthoz, ahol szebb a part.

Szerintem jó választás volt az olcsóbb szállás AI-vel kombinálva.

Egyébként nálunk volt, hogy kaptunk egy ingyenes upgradet magasabb kategóriába. Mi beach villát foglaltunk, 12 éjszakára, de nekünk nem nagyon tetszett az O-részen a part (beach villák vannak a sziget más részén is, ezért jeleztük, hogy ha lehet, szeretnénk másik beach villát, a sziget másik részén)). 5 nap után szólt a recepciós, hogy ha szeretnénk átköltözhetünk egy vizi villába a maradék 7 éjszakára. Persze hogy átköltöztünk, és nagyon jól tettük, igazából mi onnantól éreztük, hogy a paradicsomban vagyunk.

Szuper lesz, ne aggódj, csak gyözzétek kivárni az októbert. ;-)

Előzmény: Ocsenás Gerg (27595)
Light and Blue Creative Commons License 2015.03.24 0 1 27596

Szia :) mi jelenleg is kint vagyunk Kuredun :) most vagyunk másodszorra a szigeten! szombaton volt az esküvőnk Kuredun!!! CSODÁLATOS A SZIGET! HA megjöttünk irok részletesen! Üdv. L& B.

Előzmény: Ocsenás Gerg (27595)
Ocsenás Gerg Creative Commons License 2015.03.24 0 0 27595

Sziasztok!

Végre találtam egy olyan oldalt ahol értelmes hozzászólások vannak a Maldív szigetekről.

Segítséges szeretnék kérni! Mi is sok sziget ajánlatát megnéztük mielőtt döntöttünk.  Október közepén megyünk nászútra Kuredu szigetére  10 napra. A Beach bungalow all inclusive ellátása mellett döntöttünk.Volt valaki ilyen szálláson? Tudjuk, hogy nagy különbség van a villa és a bungaló között de kb 300000 ft al drágább is. Olvastam, hogy az északi oldal kevésbé szép, de akkor átmegyünk fürödni a másik oldalra. :) Nincsenek távolságok egy ilyen szigeten. Azt hiszem mi csak a központi éttermet a Bonthit használhatjuk, de bár van külön az allinclusive bungisoknak vagy csak az étterem? Melyik az?Gondolom ezekhez nincs medence, de  ettől függetlenül használhatjuk a többi bár medencéjét vagy elküldenek h ne ott lubickoljunk?:)

Olyat is hallottam, hogy a nászutasoknak külön kedveskednek valamivel. Volt olyan hozzászóló akinek magasabb kategóriájú szállást adtak. Erre van esély?

Ha valaki tudna írni pár sort azt megköszönöm. Ilyen messze nem utaztuk még!

Szép napot mindenkinek!

maeve28 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 27594

Szia!Megkaptad az e-mailt/?/

Előzmény: Trixi87 (27561)
wanbo Creative Commons License 2015.03.22 0 0 27593

Most rákerestem egy random dátumra Május közepén, Tigerair-nél Szingapúr - Bangkok retúr kb. 30 ezer forint, míg Szingapúr - Malé retúr kb. 75 ezer forint. Utóbbit mi olcsóbban vettük, szóval ezek lehetnek olcsóbbak, arról nem is beszélve, hogy gondolom Thaiföldön sem pl Bangkok az elsődleges úticél, lehet egyből repülni a szigetekre, még lehet, hogy olcsóbb is, kifogva 1 akciót. 

Szóval a lényeg, hogy otthonról kell egy jó jegy akár Bangkokba, akár Szingapúrba, sőt akár Kuala Lumpurba, ahonnan Szingapúr csak 4 óra busszal, Kuala Lumpur és Bangkok általában a legolcsóbb, ki lehet hozni akár 140 ezer forint körül is retúrban. Onnan meg a fapados jegyek szerintem olyan 70-100 ezer forint köré kéne, hogy essenek. 

Előzmény: wanbo (27591)
wanbo Creative Commons License 2015.03.22 0 0 27592

Még annyi kiegészítést írnék, hogy előzetesen a thoddoo-i szállásunktól azt az infót kaptuk, hogy Thoddoo-ra van közvetlen komp Maléból, viszont éjféli indulással. Ennek amúgy anno nagyon örültünk, lévén, hogy kis büdzsével utaztunk, és így tudtunk volna spórolni 2 éjszakát a szálláson (oda-visszaút elvileg mind éjfél indult volna), viszont mikor megérkeztünk Maléba, akkor szóltak, hogy megváltozott, és csak másnap reggel tudunk indulni, szóval egy éjszakát Maléban kellett tölteni. Szóval ezek akár változhatnak, érdemes követni a neten illetve a szállással levelezve (erre is jó az aribnb, ott lehet nekik írni, általában gyorsan válaszolnak)

Egyébként arra rájöttem, hogy bár furcsán hangzik, de az utazás annál olcsóbb lesz, minél több ideje van az embernek. Ha ugyanis szűk az időkeret, pl. muszáj elérni egy repülőt, és valamiért nincs komp (pl. meghibásodás), akkor ki kell fizetni a motorcsónakot, míg ha van ideje az embernek, várhat, míg megjavítják a kompot. Pl. mi Maafushi-ra indultunk volna egyik reggel, tele is volt a komp (Maafushi elég turistás), viszont akkora pechünk volt, hogy egy másik komp előről valahogy beletolatott a mi kompunkba, és hátul eltört a kormány, mert nekiütődött a betonfalnak. Szóltak, hogy nem tudunk indulni, várni kell néhány órát, míg megjavítják. Jött egy fószer, hogy 20 percen belül indul egy motorcsónak, 20 dollár/fő, aki akar mehet (korlátozott a létszám, persze), de mi bevállaltuk, lévén, csak 2 teljes napunk volt Maafushin, nem akartunk a male-i terminálon vesztegetni az időt. Viszont ha jobban ráérünk és szűkös a pénzkeret, akkor meg lehet várni a kompot. 

Egyébként én rosszabbra számítottam, mármint ami a drágaságot illeti, viszonylag olcsón ki lehet jönni, főleg, ha egy kicsit lazábbra veszi az ember a dolgokat, pl. a reggeli az összes helyen jó adag volt, laktató, mi már csak késő délután ettünk utána, ezzel is spórolva. Kirándulásokat is ki lehet hozni olcsóbban, ha kicsit keresgél az ember, olyan helyen kell szervezni, ahol már mások is feliratkoztak, és akkor olcsóbb lesz. Amúgy ketten mi kb. 1100 dollárt költöttünk 8 nap alatt (repjegyet kivéve), ami abszolút megérte. Szóval nekem nagyon jó a tapasztalatom, előbb-utóbb biztosan visszamegyek. 

Előzmény: wanbo (27590)
wanbo Creative Commons License 2015.03.22 0 0 27591

Helló! A legolcsóbb szerintem úgy lesz, hogy ha a legolcsóbb jeggyel eljuttok vagy a Maldív szigetekre, vagy Thaiföldre (otthonról általában Thaiföld olcsóbb), a költség legnagyobb része ugyanis az otthonról megvett "nagyjegy". Én amúgy Kínában élek, és fapadosokkal oldottam meg idén az utazást. Ha mondjuk otthonról van olcsóbb jegy Bangkokba, onnan lehet fapadosokkal továbbrepülni.

Male-ra Ázsiából a legolcsóbb a Tigerair, ami szingapúri, mi kb. 240 dollárt fizettünk egy retúrért. Bangkok - Szingapúr jegy ára változó, de mivel rengeteg légitársaság repüli, általában az is olcsó, egy útra 100 dollár alatt szokott lenni. 

De akár az is olcsó lehet, hogy BP - Szingapúr, és onnan kettő retúr. A fapadosok jegyei általában előre megvéve olcsók, mi pl. a január/februári útra szeptember végén vettük meg a jegyeket. Sokszor akcióznak, általában jó előre, érdemes figyelni. 

Ezeket a légitársaságokat érdemes nézegetni: Tigerair, Air Asia, Jetstar. 

Előzmény: maeve28 (27588)
wanbo Creative Commons License 2015.03.22 0 0 27590

Mi komppal mentünk Thoddoo-ra! Ezen az oldalon is kiböngészhető: 

http://motc.gov.mv/index.php/en/tranport-network/north-central-province/2012-03-05-05-42-26 

Itt úgy írja, és mi is így mentünk, hogy Male-ról reggel 9-kor van komp, ami 12:10-kor érr Rasdhoo-ra. (Ez a komp megy tovább Ukulhasra, amit szintén ajánlok figyelmedbe, Thoddoo-n a búvárcenterben beszélgettem az instruktorral, ő is mondta, hogy olyan, mint Thoddoo, csak kisebb sziget (kevesebb szállással = kevesebb turistával), az is nagyon szép) Thoddoo-ról amúgy tudni kell, hogy egy mezőgazdasági sziget, gyümölcsöket és zöldségeket termesztenek, viszonylag nagy, de nagyon csendes. Egy lagúna veszi körbe a szigetet (mint szinte az összeset a Maldív szigeteken), ami reggeltől kb. délután 3-ig vakítóan kék, gyönyörű. A képeimen valamennyire talán átjön. És ami még fontos, hogy amíg pl. Rasdhoon is szép a part, ott a talaj kavicsos és koralltörmelékes, és tengerifű is van a vízben. Thoddoo-n semmi ilyen nincs, nagyon puha homokos az alja, a képeken ez is látszik. 

Rasdhoo-n mi eltölttünk 3 órát, más választásunk egyébként sem volt, de legalább körbe lehet nézni, le lehet menni a strandra, ahonnan látható Kuramathi, körbe lehet sétálni, vannak éttermek, szuvenír boltok.

Innen délután 3-kor indul egy másik hajó Thoddoo-ra (a linken a bal felső sarok alja), ami 4-kor ér oda. 

Egy tipp: Érdemes a Rasdhoo-i kompra minél hamarabb felszállni és úgy elfoglalni a helyet, hogy később el tudjatok dőlni egy kicsit, így jobban lehet pihenni. A komp ugyanis biztos nem lesz tele, nálunk szinte az összes helyi végigaludta az utat. 

Előzmény: tájmal (27589)
tájmal Creative Commons License 2015.03.21 0 0 27589

A belinkelt weblap tényleg nem működik. A google mapson nézegettem a komp útvonalakat,Rasdhoora ill. oda,  onnan sok komp közlekedik, de Thoddoora nem rajzolt nekem útirányt!   De te amint írod van komp Thoddoora/?/

Előzmény: wanbo (27586)
maeve28 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 27588

Szia! Nagyon hasznos dolgokat írsz! Mi is régen tervezzük már hogy thaiföldet összekötjük 1hét Maldívval,de kedvező áru repjegyet soha nem sikerült találni!Látom valami hasonló nektek sikerült. Lenne valami költséghatékony ötleted erre?Te hova mennél először, mely légitársaságoknál érdemes nézelődni?Minden javaslatot szívesen vesszek!

köszönöm.

Előzmény: wanbo (27586)
jadrolinija Creative Commons License 2015.03.20 0 0 27587

Köszönöm!

Igen, a couchsurfing az free, az airbnb-n meg fizetsz (pont ezért nekem szimpatikusabb is volt és jobban szeretem).

Valóban nem minden szállás a szállásadó saját szobája, legutóbb én sem ilyent szerettem volna, de addig kattingattam amig sajnos olyant foglaltam ami egy szoba volt a lakásukban :/

Előzmény: wanbo (27583)
wanbo Creative Commons License 2015.03.20 0 0 27586

Helló! Malén mindenképpen át kell szállni, ugyanis Maafushi Malétól déli, míg Thoddoo nyugati irányba van, szóval nem ugyanaz a komp köti őket össze. Mind a kettő amúgy a Villingili ferry terminalról indul (ami Malé déli részén van, míg a reptérre menő hajók kikötője az északi parton van), úgy vettem észre, hogy a lakott szigetekre innen indulnak a hajók (Hulhumalét kivéve). 

Ha ezt a két szigetet szeretnéd kombinálni, akkor úgy néz ki, hogy csak komppal nem fog egy nap menni, ugyanis a reggeli komp Maafushiról kb. 9:15-re ér Maléra, és a Thoddoo komp meg reggel 9-kor indul, késések nem igen vannak. Viszont azt javaslom, hogy korán reggel speedboattal el lehet hagyni Maafushit (20 dollár, de jobban megéri, mint az éjszakát Malén tölteni, ott SZVSZ nem sok érdekesség van) és a reggel 9-es hajót így el lehet érni. 

A kompok amúgy változnak, korábban éjfélkor volt komp Thoddoo-ra, ez mikor ott voltunk, megváltozott reggel 9-re. Maafushira minden nap van komp (közel van), pénteket kivéve, akkor sehova nincs, mert az ott olyan, mint otthon a vasárnap. Thoddoo-ra csak heti három vagy négy komp jár. Ezeket ki kell sakkozni. A Thoddoo komp úgy közlekedett, hogy megállt Rasdhoo-n, ahol 3 órás csúszással át kellett szállni egy másik kompra. Így viszont volt időnk Rasdhoon strandolni egy kicsit, nagyon szép sziget, bár a strand szerintem Thoddoo-n szebb. Rasdhoo mellett viszont ott van Kuramathi resort, a strandról látható, feelinges. Szóval ha az alábbi menetrendben nem találsz Malé - Thoddoo kompot, akkor nézd úgy, hogy Malé - Rasdhoo, majd Rasdhoo - Thoddoo. Bár korábban azt hiszem volt közvetlen komp is, lehet, hogy később is lesz. 

Ha valaki nem szeretné ezt így beválllalni, annak ott a speedboat, 50 dollár/fő, nem olyan vészes, azzal csak 1 óra. De szerintem megéri a hajókázás, pl rengeteg delfint láttunk útközben (a komp ugye nem túl gyors, meg lehet őket figyelni). 

kompra annó ezt találtam menetrendnek, bár most nekem nem működik (de lehet, hogy csak nekem nem): http://www.mtcc.com.mv/media/3958/provinceferryschedule.pdf 

egyébként ha rákeresel google-ben, hogy MTCC ferry schedule, ott meg tudod találni az egyes szigetekre közlekedő kompok idejét. 

Előzmény: tájmal (27585)
tájmal Creative Commons License 2015.03.20 0 0 27585

Köszi  a választ! Azt tudtam hogy Malerol megy komp a két szigetre,konkretabban az érdekelne ha pl. Maafushirol akarok átruccanni mondjuk Thoddoora komppal akkor ezt a menetrend szerinti járattal megtehetem?Mely szigeteken áll meg komp,hogyan működik ez,hol tudom megnézni?

Előzmény: wanbo (27577)
mv.andras Creative Commons License 2015.03.20 0 0 27584

Sziasztok,

ha esetleg valakinek érdekes lehet Qatar Ápr 9 ig megint szór pár olcsó jegyet.

Budapest(BUD)Maldives(MLE)

Economy 2015 01 Apr 2015, 30 Sep 2015 

168,900 HUF tól 

Business 2015 01 Apr 2015 30 Sep 2015

637,900 HUF tól

wanbo Creative Commons License 2015.03.20 0 0 27583

Helló! A későbbi félreértések elkerülése végett azt azért megjegyezném, hogy az airbnb nem egyenlő a couchsurfing-gel, és bár néhány helyen előfordul, hogy a tulaj a saját házában ad ki 1-1 szobát, a Maldív szigeteken ilyen nincs. Ha 1-1 szállásnál ránézel a képekre, akkor látható, hogy az összes guest house olyan, mint egy hotel (pl. szoba ugyanúgy felszerelt), csak kisebb. Az oldalon amúgy lehet véleményeket olvasni az egyes szállásokról, sokat tud segíteni a kiválasztásban. (Pl. Maafushin rengeteg szállás van, egyéb szigeteken kevesebb, de azért átlagban van 3-4-5)

Dhiffushi-n ugyan nem voltam, de már én is rátaláltam, jól néz ki. Én amúgy amikor Thoddoon voltam, akkor a guest houseban volt egy cseh család kisgyerekekkel, az egyik 2 éves, a másik 5 éves volt, semmi gondjuk nem volt. Az összes lakott szigetre lehet gyerekkel utazni. 

Vízum nincs, a reptéren pecsételnek. Szállásfoglalás előre kell, hogy legyen, mert a pecsételés előtt kérnek róla papírt.

Előzmény: jadrolinija (27582)
jadrolinija Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27582

Szoval az a helyzet, hogy a szállások legnagyobb része ami azért közel esik a reptérhez (ez a rövid nyaralás és gyerekek miatt szempont) vagy elkelt vagy az 5 éjszakára amolyan 40-120ezer euróba kerülne és azt most pont nincs kedvünk kifizetni. 

Találtam nagyon baráti árakat Dhiffushi szigetén. Ugyen az lakott, de a guglimapon nagyon szépnek tűnik a partja. Volt már itt vki? Ide a srácokkal be lehet menni?

Ha jól olvastam itt, nincs vizum semmi. tehát megveszem a repjegyet meg foglalok szállást és uccu, nádak erek illa berek igaz?

jadrolinija Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27581

Mi Dubaiban voltunk az airbnb-n foglalt szálláson, kirpóbáltuk. Annyiból nagyon érdekes volt, hogy megismertünk egy indiai családot, ezáltal kicsit a kulturájukat, de egy igazi chillout-útra nem biztos hogy igy mennék. (meg gyerekkel sem, ami minket illet, ugyhogy most szinténnem fogunk élni vele). 

Előzmény: Mooc01 (27569)
jadrolinija Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27580

Nagyon köszi a hsz-eket!!! Most körülkémlelek mennyiből tudnám kihozni, illetve meg kell rágjam a férjem fülét hogy akkor ellopjuk a gyereket a suliból és tartjuk a hátunkat vagy megelégszünk az 5 nappal. (Egyébként 5 és 8 évesek, ahol eddig voltam velük seholse volt animátor, semmi, és külön örülnék ha nem lenne édesvizes medence, mert szeretném ha megtanulnának úszni és nem a medence partján kéne sasoljam őket, mint legutóbb Egyiptomban, ahol nem tudtunk egy órát sem a parton lenni, mert nekik csak és csak a medence kellett... na de addigra már 1,5 évvel idősebbek lesznek :) és a hátuk mögött egy uszáskurzussal)

martini07 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27579

Mar nem el ez az email. Irtam neked, remelem megkapod! :)

Udv: M.

Előzmény: Mooc01 (27578)
Mooc01 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27578

Szia,

Probaltam irni email-t de visszajott, h nem jo az emailcimed...

Előzmény: martini07 (27576)
wanbo Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27577

Helló! Igen, nekünk egy hosszabb út része volt a Maldív szigeteki pihenés, előtte egy hónapot töltöttünk főleg délkelet Ázsiában, főleg Air Asiával repkedve. Maldív szigetekre a Tiger air-rel repültünk, Szingapúrból olcsók a jegyei. 

Maafushi és Thoddoo szigete egyaránt Maléról, a fővárosból érhető el. Az összes lakott szigetre két opció van transzfer ügyben (a méregdrága hidroplánt kivéve), az egyik és legolcsóbb a komp, ami Maafushira kb. 3 dollár és másfél óra, míg Thoddo-ra szintén kb. 3 dollár, viszont 4-5 óra. Ezen túl van még motorcsónak, ami Maafushira 20 dollár és kb. fél óra, míg Thoddoo-ra 50 dollár és kb. egy óra. Ezek egy útra szóló jegyárak. Egyébként rengeteg lakott sziget van, ha legközelebb lesz sanszom, ezekre még biztos elmegyek: Ukulhas, Fulidhoo. Google-ben keress rájuk. 

Én amúgy egy nap voltam resortban is, és szerintem ugyanazt az élményt tudja nyújtani egy jól megválasztott lakott sziget is, mint a resort, legalábbis szépség tekintetében. A strand pl nagyobb élmény volt Thoddoo-n, mint a Centara Ras Fushi nevű resortban, ott ugyanis eléggé be van építve és tele van emberrel.

A kirándulások is ugyanazok a lakott szigetekről intézve, csak olcsóbbak. Pl. Rasdhoo szigete mellett van Kuramathi, oda Rasdhoo-ról pl olcsóbban átvisznek snorkelezni vagy búvárkodni. A lakott szigeteken a szállások is szuperek, tripadvisoron érdemes véleményeket olvasni. Thoddoo-n mi pl a Holiday Cottage nevű szálláson voltunk, hibátlan.  És kb. 60 dollár egy éjszakára. 

Szerintem (!) az egyetlen dolog, amiben a resort verhetetlen, az a kaja-pia mennyisége és a kiszolgálás. De azt ugye meg is kell fizetni. A lakott szigeteken is lehet amúgy jókat enni, de azért jóval korlátozottabbak a lehetőségek. És lakott szigeteken nincs alkohol. 

Előzmény: tájmal (27574)
martini07 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27576

Szia Mooc01!

Mi is Hollandiaban elunk, tehet tisztaban vagyunk az itteni utazasi irodak araival es ajanlataival. Mi eddig csak egyeni szervezessel utaztunk, mert igy sokkal jobb aron tudtuk kihozni az utat, igaz hogy igy tobb idot kell raszanni a keresgelesre. Amsterdam-bol nem feltetlenul vannak jo aron repjegyek, mi Dusseldorf-bol es Brussel-bol is szoktuk nezni az ajanlatokat, van amikor onnan joval olcsobbak. Ha van kerdesed, szivesen valaszolok!

Udv: M.

Előzmény: Mooc01 (27571)
Light and Blue Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27575

Kedves Andi és Nyuszka! nagyon nagyon kedvesek vagytok! gyönyörű az idő .Köszönöm nektek!!!L@B.

tájmal Creative Commons License 2015.03.19 0 0 27574

Szia! Azt szeretném tőled kérdezni hogy Maafushi és Thoddoo  szigetek között hogyan lehet közlekedni,ill. hogy nektek Maldív egy körut része volt hogy Szingapúrból jöttetek?

Előzmény: wanbo (27568)