Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

cyberworms 2014.07.25 19:26:01 © 26403

Azért Irakban is balhé van már régóta, ami nemrég újból kiújult. A palesztinok rakétái meg játékszerek csak, nem igazán találnak el semmit még Izraelben sem.

Évekkel ezelőtt repültem maláj géppel, átment Afganisztán fölött...

Előzmény: moonwalkr (26400)
elekes01 2014.07.25 12:22:09 © 26402

Sziasztok!

Most tervezzük a nászutunkat és a Sun Island-re gondoltunk. Ezzel kapcsoltban a tapasztalataitokra lennék kíváncsi, meg hogy megéri-e all inclusive ellátást kérné vagy a teljes ellátás jobb? Az all inclusive pontoson mit takar, alkohol van-e benne vagy itt is fizetni kell érte.

Segítségeteket köszönöm.

Zoli

bambibetty 2014.07.24 18:11:01 © 26401

Nagyon szépen köszönöm a bő választ! Most már nyugodtabb vagyok!

moonwalkr 2014.07.24 15:32:07 © 26400

Szia!

A malák gép(ek?) katasztrófája előtt valószínűleg igen keveseknek fordult meg a fejében, hogy lelőhetik alóla a gépet és baj lehet, de általában most is el lehet mondani, hogy nem sok esély van a dolog megismértlődésére.

Konkrétabban: Gázától kb. 500 km-rel, Izrael legészakibb pontjától is legalább 200 km-rel északabbra húzódik a légifolyosó, ahol a Turkish Maldivra repül, nem fogtok eltévedt palesztin légvédelmi rakétával találkozni. Az Isztambul-Malé járat útvonalát megnézheted egyébként a Flightradar24 oldal linkjén.

Gondolkodtam rajta, hogy ideírjam-e, de a teljességhez hozzátartozik, hogy viszont Szíria felett elrepül a gép (sőt Irak felett is) és például azért is bírálták néhányan a Malaysiant, mivel Szíriát is elkerülik a légitársaságok az ottani polgárháború fenyegetése miatt, ők viszont azt a régiót sem tekintik veszélyesnek, ahogy Ukrajnát sem. A józanabbak viszont rögtön hozzáteszik, hogy a szír lázadóknak nincs légvédelmi rakétájuk és nem is áll mögöttük senki, aki adna nekik.

Szóval ebben a mai béna világban biztosra senki sem mehet (hülye pilóta, hülye szabadságharcos, hülye repülőgépkarbantartó, vagy akár hülye madár mindig akad), de igen alacsony oddsokkal fogadnák meg a fogadóirodák, hogy valakit egy Isztambul-Malé járaton érjen baj.

Előzmény: bambibetty (26399)
bambibetty 2014.07.24 15:04:48 © 26399

Sziasztok! Turkish Airline-al fogunk utazni. Ami Donyeck fölött történt kicsit elbizonytalanított a biztonságok légi közlekedéstől (picike túlzással). A kérdésem az lenne, hogy a járat érinti az izraeli, gházai légteret? Ugye ott is plafonon a konfliktus helyzet. Nem utaztam még repülővel, kicsit félek ezért kérdeztem, de biztos vagyok benne, hogy Ti majd meggyőztök az ellenkezőjéről!

martini07 2014.07.24 12:16:10 © 26398

Koszonom szepen a segitseget Schiel! :)

Előzmény: Schíel (26396)
mv.andras 2014.07.21 11:34:40 © 26397

Szia, 

csak ránéztem a jegyárakra, arra az időszakra. 1-2 Deákot meg lehet spórolni. 

hogy akkor mennyi lehet a szállás Sunon nem tudom, szerintem érdemes a két utazási irodánál megkérdezni, árajánlatot kérni, akiket itt preferál a társaság. 

Előzmény: Icus60 (26390)
Schíel 2014.07.20 22:59:16 © 26396

Szia Martini07!

Club szoba? gondolom a garden bungira gondolsz? Ha igen, akkor nem voltunk ilyenben, de nyugodtan bevallalható. a sziget kicsi és minden nagyon közel van.
Milyenek az arak a szigeten? Euro vagy dollar alapu? a sziget most svajci vezetés alatt van (egy svajci hölgy volt a főnökasszony). Euróban fizettük a plusz költségeket, melyek nem olcsók, de a sziget arahoz képest szerintem realisak. nem jar a szobahoz a napi masfél liter víz, és ha jól emlékszem ez 3.5€. sör (0.33) 5 € buzasör (0.5) 7€. rose bor 0.7l 15 €.

Lassan melyulo a viz? a víz nagyon lassan mélyül és 50-150 m -ig nem is mélyül tovabb, utanna meg jön a zatony a "fürdési VAGY STRAND" oldalon ( a masik oldalon a vizibungik vannak).
Mezitlabas sziget? ABSZOLULT! egy hétig mezitlabb voltam (az étterem is!!!)
Ha jol lattam mar tobb szigeten is jartal es van osszehasonlitasi alapod (Nekunk ez lenne a masodik szigetunk). Vissza mennel Gangehire, vagy inkabb mas szigetet valasztanal?
Még csak egy szigeten jartom korabban 2009-ben Royal - islandon. az is nagyon jó sziget!!! végül is mi nem Gangehire akartunk menni, de mivel eltotojaztam a foglalast a valasztott szigetre Gangehit valasztottuk. Mégegyszer nem mennék ide, de Royalra sem. Nem azért mert nem volt jó! csak mert még van szamtalan amit nagyon vagyok megnézni. Ha azt kérdezed megbantam e hogy ide mentünk, akkor azt mondom nem. sőt! nagyon klassz volt. A sziget maga a nyugalom vilaga a természet csodaival. Par nap utan szinte mindenkit ismersz, mivel nincsenek sokan. a merülő helyek (ha búvarkodsz) egyszerűen felül mulhatatlanok. Igaz ehhez szerencse is kell. aztan ha nem mozogsz sokat akkor jó néhany kilót felszedsz annyi biztos, mert az étel az pazar.
Még egy pozitívum! Nem voltak oroszok!!!

Nagyon tetszik a sziget, jo aron is van a teli idoszakra,  csak a sok hullamtoro bizonytalanit el.
a hullamtörők mashol is vannak, masrészt egy nap utan mar nem is foglalkozol vele. ez ne legyen kizaró ok. Jobb lenne ha homokszakokkal lenne a part megerősítve? Nem hiszem.
röviden ennyi! ha lenne meg lk? vérdés, szívesen valaszolok!
üdv, Schíel

Előzmény: martini07 (26395)
martini07 2014.07.20 14:39:04 © 26395

Szia Schiel!

Elolvastam a beszamolodat. Sokat segitett, de lenne meg par kerdesem. :) A club szobakrol tudsz valamit? Milyenek? Hol helyezkednek el? Milyenek az arak a szigeten? Euro vagy dollar alapu? Lassan melyulo a viz? Mezitlabas sziget? Ha jol lattam mar tobb szigeten is jartal es van osszehasonlitasi alapod (Nekunk ez lenne a masodik szigetunk). Vissza mennel Gangehire, vagy inkabb mas szigetet valasztanal?

Nagyon tetszik a sziget, jo aron is van a teli idoszakra,  csak a sok hullamtoro bizonytalanit el.

Valaszodat elore is koszonom!

Udv: M.

Előzmény: Schíel (26393)
ElanMorin 2014.07.20 11:37:00 © 26394

Szia Martini07,

nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Megelőztél még egy extra kérdést is! :)

Előzmény: martini07 (26392)
Schíel 2014.07.20 11:30:04 © 26393

Szia martini07!

Igen! MI ez év februarjaban jartunk ott. Tettem fel képeket is na meg volt beszamoló! a "Keresés"  mezőbe gépeld be "Gagehi"-t és szerintem megtalalod a beszamolót. Néhany képet par nappal kesöbb raktam fel. Ha kérdésed van szívesen valaszolok.
Üdv,
Schíel

Előzmény: martini07 (26388)
martini07 2014.07.19 18:01:02 © 26392

Szia ElanMorin!

Mi most juniusban voltunk Reethi Beach-en. Az osszes overwater villa a vizben all, a partrol nezve a bal oldalon van egy kis homokpad, de nem er be a villak ala. Szerintem a kozepen elhelyezkedo villak vannak a legjobb helyen.

Capa ovi nincsen, de az esti etetesnel vannak capak.

Ha barmilyen kerdesed van meg szivesen valaszolok!

Előzmény: ElanMorin (26389)
andi265 2014.07.19 11:41:45 © 26391

Szia Trixi,

Vilamendhoo-ra természetesen visszamennék!! Hogy a viharba ne? Bárhová, ami Maldív! Majd meglátjátok.

Az állatvilág nagyon bőséges ott, még akár csak a vízben álldogálva is. Óriási halak úsztak el tőlem 1 méterre a derékig érő vízben,mai napig nem tudom mi volt, de nagyon nagy!!!!Olyan feje volt, mint a Napoleon halnak, de majdnem fehér hal volt.

Szuper volt a kaja, szép, gondozott belső területek, szuper wifi mindenhol.

Viszont nekem ez az 5. szigetem volt, így tudom, mi a különbség. A beach a sziget nagy részén hiányzik. Omlik, kilátszanak a zsákok, van ahol zsák-betonfal-vízben nagy kőtömb kombó sem segít. És ez van a villa előtt!!! A gyereket a közelébe sem engedném.

Kuredun például szép nagyon széles, púderhomokos, pálmafás beach van. Majdnem mindenhol. Itt ez nincs.

Az a furcsa, hogy ezt a Tripadvisoron alig említik, pedig tényleg döbbenetesen ronda partrészei vannak. De ha nem sétálod körbe és szép helyen kapod a villát, akkor nem zavaró.

De van szép rész, és ez egy jó sziget ettől függetlenül.

Előzmény: Trixi87 (26381)
Icus60 2014.07.18 21:06:21 © 26390

Szia Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat!

András! Nekem most júliusra szólt volna, de ennyiért nem megyünk. Igaz, nem régen kértem az ajánlatot, és valószínűleg a repülőre nem jó a rövid határidő. Azért lehetett ilyen drága. A Te 94 ezer Ft-os díjad nagyon-nagyon kedvező. Mennyi a szállás? Mert az nekünk most 190 ezer körül lett volna szuperior bungiba Sunra.

Ha nemcsak a repülőár ilyen jó, hanem a szállás is, máris lefoglalom. Te hol foglaltad, ha nem titok?

Előzmény: mv.andras (26365)
ElanMorin 2014.07.18 17:40:22 © 26389

Sziasztok,

volt valaki mostanaban Reethi Beach-en? Az overwater villak alatt van viz vagy meg Bandos altal tavaly elmondottak vannak, azaz homok van csak alattuk? 

Illetve msik kerdesem Reethi, Villamendhoo es Komandoo kozul melyiknel van, vannak capa ovik?

Koszonom elore is a segitsegeteket!

martini07 2014.07.18 12:18:58 © 26388

Sziasztok!

Gangehi-n jart mar valaki kozuletek? Velemenyek esetleg a szigetrol?

nyuszka0301 2014.07.18 12:13:22 © 26387

Thulhagiri nekünk is fent van a listán. :)

Tapasztaltaktól kérdezném: Nika Island-ról van esetleg vmi infó, tudnivaló, tanács, ellenjavallat? :)

Magic11 2014.07.18 12:12:08 © 26386

A Qatarnál működik . Ha több mint 8 óra a várakozás akkor kapsz egy ideiglenes vízumot a repjegyedhez, és azzal beléphetsz az országba. A légitársaság kijelöl egy szállodát, és odavisznak, és vissza is visznek a reptérre. Nálunk így volt. Nagyon szupi volt, hisz így megnézhettük Dohát.

Magic

Előzmény: andi265 (26380)
mv.andras 2014.07.18 10:57:50 © 26385

jó képek :) 

https://picasaweb.google.com/111034005003445694421/Thulhaagiri#5624134981416716882   :)))  

Előzmény: Pitta2 (26383)
Pitta2 2014.07.18 10:46:36 © 26384

Ja nem 2005. március.

Előzmény: Pitta2 (26383)
Pitta2 2014.07.18 10:46:17 © 26383

Tényleg nehéz megtalálni a tökéletes szigetet. Meg kell nézni az összeset. :))

Az én 2006. évi Thulhagiris fényképeimmel sem mész sokra. https://picasaweb.google.com/111034005003445694421

Előzmény: Trixi87 (26381)
Pitta2 2014.07.18 10:42:54 © 26382

Érdekes, tanultam valami újat.

Szóval nem mindegyik jegytípushoz jár, és kérdés hogy beengednek-e az országba (ez érthető is). Ha nekem lenne 8-10 óra szabadidőm, akkor várost néznék. Azt sem szabad elfelejteni, hogy ha az ember kimegy reptérről, akkor újra át kell esnie a beléptetési procedúrán, be kell jutni a szállodába, vissza kell jutni a reptérre. Alvásra így már alig marad idő

Előzmény: andi265 (26380)
Trixi87 2014.07.18 10:37:32 © 26381

Köszönöm a segítséget, mindenképpen utána olvasok a tranzitszállási feltételeknek.

Andi olvastam a beszámolódat, a tripadvisoron is végigrágtam magam az idei hozzászólásokon, így nagyjából képbe kerültünk, hogy melyik partszakasz a szép Vilamendhoon. Nem mennél vissza többet a szigetre a rossz élmény miatt, vagy azért a nyaralás a második naptól jó volt?Ez volt
az első Vilamendhoo-s nyaralásod?

A szállás elképzelés mellett kitartunk, hogy mindenképp legyen az egy hét alatt szárazföldi és vízi szállás is, mivel nem valószínű, hogy Maldívra egyhamar visszatérünk. Mi az a fajta család vagyunk, ami ha bevált  valami, akkor is újat próbál ki, mert minél többet akarunk látni a világból. Ilyen water bungi lehetőség meg csak Bora borán van ilyen víz színekkel, az a nyaralás viszont egy családi ház ára, így mindenképpen Maldívon szeretnénk ezt kipróbálni :)

Tegnap hívott minket az osztrák hölgy, hogy mire jutottunk. Hát mondtuk neki, hogy a sziget pont olyan amit kerestünk, de a water villa miatt nem tudjuk mi legyen. Azt mondta körbenézhet még más szigetek ügyében is, így átküldtünk neki a fórumon írtak alapján még pár sziget nevet, hogy küldjön róla árajánlatokat (elvileg ezeken is van water bungalow lehetőség, reméljük itt foglalni is lehet).

Abban tudnátok még esetleg segíteni, hogy ezek közül a szigetek közül aki többször utazott már, melyik az, amelyikre bármikor visszamenne, melyik az ami igazán bejött:

Veligandu Island resort.

Thulhagiri Island resort

Olhuveli beach & spa resort

Vilu reef beach & spa resort

Kihaad maldives resort

Meeru island resort & spa

Nekem Veligandu, Vilu és Kihaad tetszik, de félek, hogy nekik nem olyan gazdag az élő világuk a víz alatt. Olvastam véleményeket a szigetekről a  fórumon, de van amelyiken 2008-ban voltak utoljára, szóval nem tudom mennyire lehet kiindulni az akkori állapotokból. Nekünk tényleg fontos, hogy ne legyen kőgát,  legyen nagy türkizkék vízrész a sziget körül, és kevés karcsapással is ellehessen érni a korallokat.

Most már megértem a többi fórumozót, hogy miért írták mindig, hogy végre lefoglalva a nyaralás! Mindenki a  tökéletest szigetet keresi magának, de ez elég hosszadalmas...

Egy másik kérdés, a helyiek mondtak valamit, hogy esetleg valamelyik cápafajjal vigyázni kell, vagy ha az megjelenik a merülés során "kifelé a vízből"? Csak azért kérdezem, mert olvastam, hogy néha néha feltűnik citrom és pörölycápa is a szigetek körül, ami azért agresszív cápafaj. A picik közé simán be lehet sétálni, vagy azért ha a halraj a lábam között úszkál, ne álldogáljak nyugodtan a vízben? :)

Előre is köszi a segítséget!

andi265 2014.07.18 09:25:53 © 26380

"Qatar Airways may offer transit hotel accommodation for customers who face extended transit times  (between 8 and 24 hours) in Doha, en-route to their final destination depending on the fare and route purchased. To learn more about -the transit accommodation service, please contact your local Qatar Airways office or visit qatarairways.com/stpc."

Kérdezzetek rá. vannak kitételek és feltételek, de működik.

Előzmény: Noorahh (26379)
Noorahh 2014.07.17 18:43:36 © 26379

Nekünk 9 órás tranzitidővel nem adtak szállást. Nem is tudtam, hogy kellett volna.

Előzmény: Pitta2 (26378)
Pitta2 2014.07.17 18:35:51 © 26378

Nagyon meglepődnék, ha adnának szállodát. Szerintem akkor adnak, ha a menetrendhez képest van nagyon nagy késés. Majd meséld el mi lett a vége.

Előzmény: Trixi87 (26376)
andi265 2014.07.17 17:22:32 © 26377

Szia Trixi,

Így van, 8 óra felett a légitársaság biztosít szállást.  Volt ismerősünk, aki élt is vele, szóval ez elvileg működik.

Van itt irodájuk, hívd fel őket és tájékoztatnak.

Vilamendhoo-n szerintem inkább Jacuzzi Beach villában gondolkodjatok ha nem lehet Water Villát foglalni.

A többi villának (nagy részének) nem szép a partja.

Totál őszinte leszek, idén áprilisban voltunk és a 181-196-as számú beach villák kivételével a többi siralmas helyen van.

A JBV partja szép, és a WV meg ugye eleve jó.

Ha nem ide kaptok, akkor reklamáljatok. Egyébként az ételek, kert, személyzet, élővilág pazar.

De azért kell a beach is, nem?

Előzmény: Trixi87 (26376)
Trixi87 2014.07.17 13:15:04 © 26376

Sziasztok!

Végre sikerült eldönteni hosszas keresgélés után a szállásokat. Maafushin leszünk 3napot a Kaani Beachben (itt megyünk el a kirándulásokra),majd vissza Male és onnét Vilamendhoo, ahol 7 éjszakát leszünk. Vilamendhoo pont olyan, amit kerestünk, keveset kell úszni a vízben és rögtön ott a gazdag korallzátony. Bár viszonylag "kevés"  a türkizkék víz a sziget körül, de azt beszéltük férjemmel, hogy az egyik Maafushis kiránduláson egy teljes napot leszünk Maadhoo szigetén, ami azért kárpótolja, hogy Vilamendhoon nem lehet cipő nélkül nagyon belemenni a vízbe.

Maadhoo szigetén a partról youtubon találtam egy videót, belinkelem, mert ha valaki a környéken jár, szerintem ide mindenképpen érdemes elnézni, a legtöbb szigetről az atollban szerveznek ide kirándulást:

https://www.youtube.com/watch?v=hm5dYqFq6c4

Vilamendhoon úgy terveztük, hogy a beach villában vagyunk 4 napot, utána pedig 3 napot water villába. Kaptunk is egy osztrák utazási irodától egy nagyon jó ajánlatot a beach villára 7 éjszakára, azonban mikor telefonon beszéltünk velük, kiderült, hogy ők a water villa értékesítését nem tudják megoldani. Először furcsálltuk a dolgot, de jobban utána jártam, és kiderült, hogy sehol sem tudjuk, még a Vilamendhoo oldalán sem, 2015. feb.-ra lefoglalni a water villát.

Ebben kérném a segítségetek, hogy valaki esetleg járt-e már így, hogy a beach villákra megnyitották a naptárat a water villákra viszont még nem?? Tuti, hogy nem felújítás áll a háttérbe, mert a tripadvisoros friss képek alapján gyönyörű nekik az a rész. Ti mit tanácsoltok, mit csináljunk? Mindenképpen szeretnénk waterban is lakni, hiszen első Maldív utunk. A problémát tetőzi, hogy a Beach villa helyek is fogynak, így gyorsan kellene döntenünk, hogy mi legyen. Természetesen írtunk a hotelnak, még múlt héten, de azóta még nem jött válasz.

A másik kérdésem az utazással kapcsolatos. A Qutar-ral repülünk, és hazafelé a várakozási idő több mint 9 óra lett volna. Mi ezen nem problémáztunk, rögtön elkezdtünk szállást keresni, hogy akkor eggyel későbbi géppel jövünk haza másnap. Férjem szólt, hogy mielőtt foglalnánk  a szállást, azért kérdezzek rá nálatok is a fórumba, mert ő valahol azt olvasta, hogy a 8 órát meghaladó várakozás esetén a légitársaság automatikusan biztosít szállást.  Erről valaki tud valamilyen infóval szolgálni?

Előre is köszönjük a segítségetek!

nyuszka0301 2014.07.17 08:44:15 © 26375

Sziasztok!

Ha keresőbe beírom, 2007-es a "legfrissebb" hsz.. Szóval kérdezem: Nika Island-ről valakinek van esetleg mostanság frissebb infója?
Felkerült a lehetőségek közé a listára. ( mondjuk ez így nem lesz jó, hogy nemhogy szűkül, hanem bővül a listánk. :) )

nyuszka0301 2014.07.17 08:41:48 © 26374

Jól csinálod. :)

Anno én is beleástam magam a másik topicban a témába, és próbáltam felvenni Veletek a "tempót", de hamar elvesztettem a fonalat. :) Pedig gondolom, nem annyira bonyolult a dolog. Lehet, hogy belevetem magam még egyszer..

Előzmény: Pitta2 (26373)