Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 23 órája -2 0 32130

Szerintem o minuszait a topik hangulatahoz nem illo tragar hozzaszolasaval, nem ellensegek szerzesevel valtotta ki.

Amugy 1-2 minusszal tenyleg felesleges foglalkozni, van 1-2 ember aki unalmaban meg a kerdeseket is minuszozgatja. :-) Ok pedig csak orulnek neki, ha valaki felfigyel faradozasaikra.

Előzmény: juppy (32129)
juppy Creative Commons License 24 órája -3 1 32129

Szerintem ne foglalkozz vele, ezek itt trollkodnak, mert úgy látszik nagyon ráérnek. Engem már nem érdekel, mert ha érdekelne, akkor nem írnék többet a fórumra. Úgy gondolom, hogy többen vannak azok, akiknek segítek a hozzászólásaimmal, mint akiknek ez nem tetszik. Ahogy látom szereztél Te is pár "ellenséget". :)

Üdv: J

Előzmény: manna13 (32126)
moonwalkr Creative Commons License 1 napja -1 0 32128

Az a baj, hogy a szeptember a monszunváltás hónapja (itthon ezt emlegetik úgy, mint 'A Monszun") és ilyenkor nem egy-egy félórás eső valószínű, hanem elég nagy az esélye, hogy 2-3 napig masszívan és nagyon esik az eső:(

Előzmény: seci (32118)
manna13 Creative Commons License 1 napja -2 0 32127

Hidroplán 300 dollár körül van.

Én jártam Hangnaameedhoon. Szép sziget de elég szemetes. Ha Maafushit választanátok sok infót tudok. 

Írj ha segíthetek.

Maafishi Mann néven vagyok faceebook.

Előzmény: Ágicicuka (32111)
manna13 Creative Commons License 1 napja -9 2 32126

Ki az a fasz aki erre mínusz értékelést ad???????

Előzmény: juppy (32121)
juppy Creative Commons License 2 napja -2 0 32125

Szia!

Filter nélküli, 1080p, 60fps. Ezt az infót kaptam a fiamtól, mert ő kezelte a kamerát. :)

Előzmény: pa91 (32124)
pa91 Creative Commons License 2 napja -1 0 32124

Szia,

Azt meg tudod esetleg mondani hogy ezt

-voros filterrel vagy anelkul keszitetted?

- milyen felbontas es fps?

Most vettem en is  egy hero 5 balcket a jovo evi nyaralasra es a videodon nagyon jo a minoseg es a szinek is.

udv,

pa

juppy Creative Commons License 2 napja -1 0 32123

Nekünk nagyon bevált a maszk. Ugyan úgy működik. mint a másik, annyiban más, hogy ezzel az orrodon is tudsz levegőt venni. A víz alatt annyi időt tudsz tartózkodni, amennyit a tüdőd bír. Tetszett az is, hogy a szemüveggel ellentétben ez nem párásodott be. Viszont a párásodás ellen nagyon jó a sima mosogatószer. Ezt a teknőstúrán lestük el a búvárcsajszitól. Ők mosták el a szemüvegeket. Utána az sem párásodott.

Előzmény: DoubleTheBee (32122)
DoubleTheBee Creative Commons License 2 napja -1 0 32122

Köszi, mengéztem a videót :) Nagyon szép helyen voltatok és a felvétel is eléggé jó lett :) Felírjuk egynek :P

Nem ide tartozó kérdés :D Láttam a videódban a búvármaszkot,-bár már megvettük de- megvoltatok elégedve az EasyBreath-el? milyen sokáig tudtatok lent maradni vele a víz alatt?

Köszi

juppy Creative Commons License 2 napja -2 4 32121

Szia!

Ezt a videót mi GoPro Hero 4 Black- el vettük fel.

https://www.youtube.com/watch?v=yZ6Rrqw6TRc

Nekünk nagyon bejött. Az első maldívos utunkra kölcsön kamerával mentünk, de úgy döntöttünk, hogy beruházunk mi is egy jobb kategóriás gépre, ami szerintem még egy darabig jó lesz. :)

Előzmény: DoubleTheBee (32120)
DoubleTheBee Creative Commons License 3 napja -1 0 32120

Igen, sejtettük, hogy nem olcsó de csak egyszeri beruházás pár évre :)) remélhetőleg :P

Az olcsóbb replika cuccoktól picit tartok, nehogy megszívjam a víz alatt velük..

seci Creative Commons License 3 napja -1 1 32119

Nekunk ugyan GoPro-nk van, de mostansag mar tucatnyi klonja van a piacon, igen barati aron (olyan 30-50 GBP kornyeken).

Nyilvan nem Full-4K/50fps felbontasu videot csinalnak, de hazimozihoz szerintem siman bevallalhatok 10-15 ezer forintert.

Pl https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=action+camera

-seci

Előzmény: moonwalkr (32113)
seci Creative Commons License 3 napja -1 0 32118

OK, almoskonyvet en is neztem, de nekem leginkabb az jott le, hogy ha 10 napot ott van az ember, akkor belefut nehany feloras esobe, avagy ha eppen nagyon peches, akkor akar 2 napig is lehet 3-3 ora eso.

Eszak-del akkor ezek szerint nem szamit, akkor a kizaro ok az 50-60 perc speedboat lesz [az nem nagy moka, ha kicsit is viharos az ido, az ilyen tengeri nepek meg mennek a vizen, mint az orultek]

-seci

Előzmény: moonwalkr (32115)
moonwalkr Creative Commons License 3 napja -1 1 32117

Bocs, közben most nézem, hogy a TG sorozatban már nem a 3-as, hanem az 5-ös a legújabb (és vélhetően ez is lesz fogalomban)

Előzmény: DoubleTheBee (32114)
moonwalkr Creative Commons License 3 napja -1 0 32116

Akkor az Olympust melegen ajánlom, bár elég borsos lehet az ára, kb. 100e körül lehet.

Van neki kétféle vízalatti üzemmódja külön és elég jó képeket csinál.

Ha esetleg az ára sok, akkor annyi tanácsot tudnék adni, hogy az olcsó vízalatti tokok lényegében használhatatlanok, ergo olyan kell, ami gyárilag illik valamelyik kompakt fényképezőhöz, de ezek önmagukban 50-70e Ft-ba kerülnek, plusz a gép, tehát a 100e így is összejön. Ez alatt inkább csak olyan megoldásokat fogsz találni, amivel nem szép képeket, hanem sok-sok bosszúságot fogsz gyűjteni.

moonwalkr Creative Commons License 3 napja -1 0 32115

Az álmoskönyvek (és a meteorológiai statisztikák) szerint elég necces, ez az időszak a legesélyesebb, hogy rossz idő lesz, a monszunváltás miatt, de nem törvényszerű:(

Az észak/dél kérdésben nem tudom mi lett volna a lényeg: időjárás szempontból mindegy, de élmény szempontból is.

Előzmény: seci (32109)
DoubleTheBee Creative Commons License 3 napja -1 0 32114

Köszönöm a válaszodat :) 

Csak hobbi szintem űzném a dolgokat :P a lényeg, hogy szép képeket/videókat készítsen és visszaadja az élénk színeket :)

moonwalkr Creative Commons License 3 napja -1 0 32113

Ha fényképezni akarsz, és nem vagy búvár, akkor Olympus Though TG 3

Ha búvár vagy és profi módon akarsz fényképezni, akkor tükörreflexes fényképezőgép, + gyári hozzávaló tok (valahogy azt érzem, hogy nem ez lenne a cél, és mivel ez tényleg elég drága, nagyjából milliós nagyságrend, csak az érdekesség kedvéért írtam ide)

Ha filmezni (is) akarsz, akkor GoPro (vagy a fentebb említett Olympus, aminek van ilyen funkciója is).

Előzmény: DoubleTheBee (32112)
DoubleTheBee Creative Commons License 3 napja -1 0 32112

Halihó!

Ki milyen készüléket ajánlana víz alatti felvételek készítésére? köszi :)

Ágicicuka Creative Commons License 3 napja -1 0 32111

Köszönöm, de nem resort szigetre mennénk mert azt nem tudjuk megfizetni ötünkre, szeretnénk a gyerekekkel (13,23,24 evesek) menni .Eddig a repjegyünk van meg , saját szervezésben 2018 januárra.A szallasokat ,szigeteket még csak nézegetem.Persze vannak gondolataim, de biztosan kell kompromisszumot kötnünk, majd. Hangnaameedhoo szigeten nagyon kedvező a szallas felpanzioval, esetleg van valakinek tapasztalata?Gondolom a hidroplan igazi fűszer lehetne, de sehol nem talalok árakat,és az atolltransfer oldalán csak ugy adnak ha fix szállást adok. ezért ha  valaki hidroplannal közelitette meg a szallashelyét küldhetne nekem információt akár privátban, hogy valamit ki tudjak következtetni.köszönöm.

Vagy, volt-e valaki hidroplanos fakultativ programon( fotozas,balnales, stb)

Előre is köszönöm

Előzmény: Tojglius (32102)
Icus60 Creative Commons License 4 napja -1 0 32110

Nagyon szépen köszönöm a választ! Remélem értékelni fogják az igyekezetemet. Én tényleg szeretném jól érezni magam úgy, hogy közben nekik is örömet szerezzek.

Előzmény: Sborisz (32108)
seci Creative Commons License 5 napja -1 0 32109

Sziasztok!

Szerintetek mennyire necces a szeptember kozepe (10nap)? Es az északi avagy a déli atollt erdemesebb nezni ilyentájt?

Ezekre vannak most egesz jo ajanlatok: Oblu By Atmosphere At Helengeli illetve Adaaran Club Rannalhi Maldives

Elore is koszi.

-seci

Sborisz Creative Commons License 5 napja -1 1 32108

Parancsolj:

( nem tudom vannak-e nyelvjárások de mi ezeket használtuk:)

Pár divehi kifejezés, szigorúan fonetikusan, ha akarjátok használjátok; ők szeretik ha használjátok  :)

Köszöntés: Maruhaba vagy Marhaba;

Kókusz: kurumba;

Hogy vagy: Haalu kihineh;

köszönöm: Shukuriyaa;

igen: aan; nem: nún;

Viszlát: Dhaníí; később: fahun;

csirke: kukulhu mász;

marha: geri mász;

hal: mász;

reef hal: bárá mász;

tojás: kukulhu;

só: lonu; kevés: kudá

Előzmény: Icus60 (32107)
Icus60 Creative Commons License 5 napja -3 0 32107

Szia Bandos!

Te már sokszor jártál a szigeteken. Most furcsa kérdésem lesz. Szeretnék néhány mondatot megtanulni a nyelvükön, hogy pl. üdvözölhessem őket, vagy megköszönjek valamit.

Tudsz nekem segíteni?

Ha van valaki aki tud, kérem írjon!

Köszi!

Előzmény: Bandos (32106)
Bandos Creative Commons License 2017.04.19 -1 2 32106

Szia lindim!

Mi Filitheyo-n háromszor is voltunk (2006, 2011, 2014), Angagán pedig kétszer (2002, 2016), igaz ebből egyszer (2002) csak island hopping kiránduláson. Nekünk összességében Filitheyo jobban tetszett, de Angaga is klassz. Filitheyo nagyobb sziget (kb. 900*500m), de nem túl nagy, Angaga viszont picike (kb. 350*150m), pár perc alatt körbe lehet sétálni. Filitheyo-n van medence, Angagán nincs. A kaja szerintünk Filitheyo-n jobb is, bőségesebb is, és változatosabb is, mint Angagán. (Persze ott sem maradsz éhem sőt...)

A korallzátony mindkettőn nagyon klassz, a part Angagán kb. 90%-ban szép, és körbejárható, Filitheyo-n van egy oldal, a part kb. 30%-a, ami nem túl szép, és ott nem is lehet fürödni, bár ott vendégbungalók sincsenek. (Bungalók vannak azon a részen is, de abban a személyzet európai tagjai laknak.)

Ami miatt Angagára nem mennénk vissza újra, az a nyitott fürdőszoba hiánya. Az nekünk nagyon hozzátartozik a maldív feeling-hez, és Angagán sajnos a felújításkor megszüntették a nyitott fürdőszobákat. Filitheyo-n viszont tágas, nyitott fürdőszoba van, így a pálmafák alatt zuhanyozhatsz.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.

Bandos

Előzmény: lindim (32097)
W.L. Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 32105

Kosz a reszletes leirast, ez tenyleg idealisnak hangzik! :-)

Ha meg lesz ra idod es turelmed, probalj azert kepeket is feltolteni.

Előzmény: SzEdi68 (32082)
cilinderlakó Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 32104

Szia! Mindkét szigeten jártunk. Személy szerint nekem Angaga jobban tetszett, de ez persze szubjektív. Írtam egy összehasonlítást elég sok szempont figyelembevétel,  a 30295 szám alatt megtalálod. Attól függ, melyik nektek a megfelelőbb, hogy mi a fontos. Nekünk azért tetszett jobban Angaga, mert kicsi és meghitt, és számunkra sznorkelezésre is jobban megfelelt, kisebb volt az áramlás, több kirándulásra lehetett menni (pl. cetcápa túra). Filitheyon az ételekből nagyobb a választék, félig nyitott fürdőszobás, a növényzet talán gazdagabb. Ha van kérdésed, akkor tedd fel bátran.

Előzmény: lindim (32097)
csillag1990 Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 32103

Szia!

Nem kellett fizetni semmi se belépésnél se kilépésnél. :)

Előzmény: botanikuss (32094)
Tojglius Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 32102

Sztem Filitheyora csak repcsis transzfer van, így az "benne van a csomagban" amikor foglalsz, a saját honlapján és egyéb helyeken is csak ilyen csomagokat/infókat találtam... Időre egy helyen annyit még, hogy ~120km, azaz ~45perc repcsi és még 10perc kishajó... 

De javítsatok ki ha tévedek :)

Előzmény: Ágicicuka (32101)
Ágicicuka Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 32101

Kedves Mabe

szeretnem megkerdezni mennyibe kerult a hidroplan tranzfer es mennyi ido volt vele a repulesi ido?

ha nem publ.irj privatba.

koszonettel

Előzmény: Mabé2017 (31971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!