Keresés

Részletes keresés

hegemonic Creative Commons License 2 órája 0 0 27964

Köszönjük előre is. Mi is ezt a szigetet néztük ki a következő útra csak még pontosan nem tudjuk, hogy mikor megyünk.

Előzmény: hegemonic (27963)
hegemonic Creative Commons License 2 órája 0 0 27963

Gondolom a cikk írójának "savanyú a szőlő" effektusa van.

Előzmény: Tojglius (27954)
tsly Creative Commons License 9 órája 0 0 27962

Sziasztok,

Október 21-én érkezünk Filitheyo-ra, van más is, aki esetleg ebben az időszakban utazik valamelyik szigetre?

Elég sok infót gyűjtöttem a fórumról az idők során, mint passzív olvasó, de gondoltam ideje írni. Az utazás után pedig igyekszem írni egy rövid beszámolót is.

Hosszú, és csapadékmentes nyaralást mindenkinek :)

Pranit Creative Commons License 20 órája 0 0 27961

Igen, mi csak röviden voltunk ott, egy island hoping kirándulás keretében. Nem emlékszem pontosan, talán olyan 2 órát lehettünk a szigeten. A társaság egyik fele elment sznorkelezni (ha jól emlékszem azt mondták elég sokat kellett kiúszni a reefhez), a másik fele meg szétszórodott a szigeten. Mi az utóbbit csináltuk, sétáltunk egy kört, majd fürödtünk a lagúna részen. A bungitokról nem találtam képet.

Igen, a költözés mindig macerás, bepakolni, kipakolni... De ez a 2 sziget annyira közel van hajóval egymáshoz, hogy talán beleférhetett volna, és Kuramathival jól kiegészítették volna egymást. Mondjuk nincs kétségem, hogy így is élvezni fogjátok és csodás lesz. :-) Egyébként ha vagy-vagy alapon kell dönteni, én mindenképpen kis sziget párti vagyok, minél kisebb, annál jobban megadja a Maldív-érzést.

Előzmény: klindu (27960)
klindu Creative Commons License 24 órája 0 0 27960

Ti mennyi időt  - és mivel töltöttétek a szigeten?

szigetlátogatáson voltatok, ha jól tudom?

Előzmény: Pranit (27958)
klindu Creative Commons License 24 órája 0 0 27959

Szia!

Ezt nem is tudom,

azért beszéltek le, merthogy 9 nap 2 szigetre kevés  (ami igaz is)    a  költözés miatt,  de a képeket nézve egyáltalán nem bánom

igazi paradicsomi,nyugis hely

JBV-ról nincs képed?

a honlapjukon néztem,de ugye azok mindig szebbek,mint a valóságban

nagyon köszönöm, hogy kérés nélkül is küldtél

Előzmény: Pranit (27958)
Pranit Creative Commons License 2 napja 0 1 27958

Nincs közvetlen transzfer a 2 sziget között? Vissza kellett volna elöször mennetek Maléra?

Kedvcsinálónak :)

Veligandu

Előzmény: klindu (27956)
wdl Creative Commons License 2 napja 0 0 27957

Persze, hogy móka! Nem is vettük másnak. Az már más kérdés, hogy a cikk író szokás szerint próbál nagyobb feneket keríteni a dolognak, hogy a bárgyú kis "cikke" olvasott legyen... Hiszen ami mellékterméket "gyárt" ez roppant látványos halacska az maga a korall! Tehát nem ürülék ostoba cikkíró bácsi... A tényleges "ürülék" a sós vízben gyakorlatilag "megsemmisül" a parton meg "őrölt" korall homok van nem pedig kaki...:-) De ha még az is lenne szívesen hemperegnék benne most is!

Előzmény: Tojglius (27952)
klindu Creative Commons License 2 napja 0 0 27956

Szia Pranit!

Végül "csak"  Veligandu melllett döntöttünk,  az irodának sikerült lebeszélni a szigetköltözésről  (9 napból egyet elvenne)

JBV-t választottunk ,mert a BV  nem pálmatetejű ,amihez ragaszkodom, mert a trópusi környezet számomra csak igy teljes

Okt. 22-én indulunk

Azért Kuramathit is meglátogatjuk

Előzmény: Pranit (27947)
bigbear74 Creative Commons License 2 napja 0 1 27955

A Balatonban meg a pontyoknak angol WC-je van.

Szerintem az egész cikk nettó baromság, aki ezt írta, még sosem járt ott (és nem látta, hogy mekkorát sz@rik egy bálna... :-) )

Tojglius Creative Commons License 2 napja 0 0 27954

Őszintén remélem, hogy nincs olyan akit ez zavarna... :) :) Nekem csak vicces volt az információ :) :)

Előzmény: hegemonic (27953)
hegemonic Creative Commons License 5 napja 0 0 27953

Akit ez zavar, az ne menjen Maldívra. Mi bármikor visszamennénk ennek ellenére.

Tojglius Creative Commons License 5 napja 0 0 27952

Egy kis vidámságos jóhír a Maldívra készülőknek:

Van egy zavarba ejtő hírünk a trópusi tengerpartok csodálatos fehér homokjáról

A világ legjobb strandjait borító homok nagyrészt halürülékből áll, a gazdag turisták valójában nyakig szarban napoznak. Tovább »

forrás: Index.hu

ElanMorin Creative Commons License 5 napja 0 0 27951

Bocsi, nem tudtam kihagyni! :))

Ha visszamegyünk, akkor megint a Marlin9-be fogjuk kérdeni magunkat. :)

Előzmény: Sborisz (27949)
Sborisz Creative Commons License 6 napja 0 0 27950

Marlin 09-es volt a mi cellánk is.... sokak szerint a legjobb a szigeten..

:)

Előzmény: ElanMorin (27936)
Sborisz Creative Commons License 6 napja 0 0 27949

" SBorisz: itt is levegővel merültünk..." Vettem!

Nekem is Komandoo a kedvenc.....

hegemonic Creative Commons License 6 napja 0 0 27948

Kedves Irén!

Nagyon köszönöm a részletes beszámolódat. Ha még eszembe jut valami szólok!

Előzmény: dinkybaba (27945)
Pranit Creative Commons License 6 napja 0 0 27947

Szuper választás. :)

Mikor mentek és végül milyen szállástípusok mellett döntöttetek?

Előzmény: klindu (27939)
cyberworms Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27946

Köszönjük a beszámolót és a pazar képeket!

dinkybaba Creative Commons License 2015.06.24 0 1 27945

Szia hegemonic! 

Nagyon szívesen válaszolok. 

Szoba: egyszerűen berendezett,nagy ágy szunyoghálós baldahinnal,fésülködő asztal székkel,pótágy,tv szekrény amiben van 1 db széf.

Fürdőszoba: ruhárszekrény itt található, 2 db kéz mosó,WC,vízforraló ,kávé,tea,cukor,tejszín,Mini bár.A zuhanyzó nyitott amit mi nagyon imádtunk,erről lesz később fotó.

A superior bungalo iker ház de van egy ajtó ha többen vagytok akkor ki lehet nyitni.Nekünk nyitva volt mert mi 4- en voltunk.A Deluxe bungalo nem iker. A berendezés szerintem ugyan az csak ha jól tudom van benne kád,ha nem így van akkor bocsi.A superior oldalon nekünk az 51-52 ház volt a miénk. Nagyon jó helyen volt mindenhez közel,ezen az oldalon 39-77 ig a legjobbak a szobák elhelyezkedése.

Itt a superior oldalon a part elég kavicsos,kagylós,koral törmelékes.Mi nem vittünk vízi cipőt,mezítláb mentünk be. 2 kis baby cápa uszkált a bokáig érő vízben nagyon aranyosak voltak. Snorizás ezen az oldalon a legjobb,ki van táblázva a búvároknak a merülési helyek itt 4-7 vannak merülési helyek. Szerintem a legjobb,legszebb az 6-7 között. Gyönyörű kisebb-nagyobb színes halak,színes koralok. Itt láttunk többször cápát,teknőst,murénát,nemot,ráját és volt aki látott delfineket is. Hatalmas koralfal van és elég hosszan. Mi az első snorizásnál csak fürdőruhában voltunk és le is égett a hátunk,nagyon vigyázni kell. A szúnyogokat minden másnap permetezték,mi csak 1-2 -őt láttunk. Lehet cápát,ráját este látni van amikor etették is őket ,de ezt nem mindenki tudja,ha érdekel elmondom hol van. Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

Üdv Irén 

hegemonic Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27944

Kedves Levi!

Volt "rengeteg felesleges" időm és elolvastam a beszámolóidat és megnéztem a videókat. Hidd el nem volt felesleges időtöltés! :-D Nagyon hasznosnak találtam a beszámolódat. A videónál pedig én is ott úsztam veletek. Csodálatos élmény volt. Köszönöm.

Móni

hegemonic Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27943

Szia!

Nagyon köszönöm a képeket, már ott is érzem magam. Egy kicsit írnál részletesebben a tengeri élővilágról, mert a sznorizás számunkra a legfontosabb. Egyébként minden más infónak is nagyon örülnék. Ha a szobáról lennének publikus képeid azt is szívesen megnézném. Van-e pótágy? Szóló vagy iker bungik vannak? Melyik részen érdemes foglalni? Köszi előre is a válaszokat.

Üdv:

Móni

Előzmény: dinkybaba (27931)
hegemonic Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27942

Kedves Levi!

Nem rád gondoltam konkrétan, de minden véleményt szívesen olvasunk és köszönünk. :-D

ElanMorin Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27941

Szerintem van olyan sziget, ahol meglehet oldani, bár erre a tapasztaltabb maldivosok jobban tudnának válaszolni.

Nem, mi nem béreltünk, csak rajtunk kívül senki nem kért akkora transfert hajóval, így ketten voltunk rajta. :) Ha jól rémlik megkérdeztek, hogy mikorra szeretnénk kérni. Kuredu-n biztos megkérdezték. Ott meg a hidroplánon voltunk csak ketten utasok. :) Ezt a mai napig nem értem miért érte meg nekik, mikor rajtunk kívül még vártak ott páran gépre.

Előzmény: klindu (27939)
ElanMorin Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27940

Az volt! :))

Előzmény: Laci_BP (27938)
klindu Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27939

Hát ezt muszáj volt végig olvasni, nagy élmény volt

sok mindennel okosabb lettem, (pl. szigetek közti transzfer, saját pincér, Male...)

mi épp most foglalunk Kuramathi-Veligandu-t

Sokáig gondolkodtunk Kuredun,de a beszámolód után már nem bánom,mert a reef nekünk is fontos

Egy kérdés: a szigeteken lehet úgy hajót bérelni, hogy én  kitalálom ide v. oda vigyenek.

ha jól értettem, akkor ti béreltetek egy hajot két sziget közt,    akkor indult ,amikor akartátok?

Laci_BP Creative Commons License 2015.06.24 0 0 27938

Nagy élmény lehetett cetcápával úszni

ElanMorin Creative Commons License 2015.06.23 0 0 27937

Elfelejtettem beleírni, hogy Komandoo-Kuredu-Vilamendhoo trión voltunk.

ElanMorin Creative Commons License 2015.06.23 0 0 27936

Szia hegemonic,

magamra ismertem, bár annyit nem zsongtam itt, de az biztos, hogy elvagyok maradva a januári beszámolommal! :/

Gyorsan összedobtam egy leírást, de wall of text lett. Meg raktam fel képeket és videókat is. Utóbbiból csak vízalatti rész van kész.

https://www.dropbox.com/sh/9vhpqm2275hpzt9/AADFR20n9SWrwoGnq1pBJFwKa?dl=0

Remélem megtudjátok nyitni és ha van rengeteg felesleges időtök, akkor majd olvassátok el/nézzétek meg őket. Ha van kérdés válaszolok szívesen!

Üdv

Levi

Előzmény: hegemonic (27904)
szeszék Creative Commons License 2015.06.23 0 0 27935

Sziasztok !

Augusztusban megyünk ismét a Maldív szigetekre. Rutinos utazóktól kérdezem hogy Sun-ról Royalra ment már át  valaki? Volt-e lehetősége Male kihagyásával átmenni? A nyaralás másik része Royalon lesz.

Sunról milyen rendszerességgel lehet Holidayre átmenni, állítólag létezik napi hajó járat, mert testvér szigetek.

Remélem jó időnk lesz.

Ha visszajöttünk írok beszámolót.

Köszi a válaszokat.