Keresés

Részletes keresés

Adri25 Creative Commons License 1 napja 0 0 28036

Szia,

Igaz, mi lassan 3 éve voltunk Meedhupparun, de azért gondolom leírom a tapasztalatokat..hátha érdekes lehet. Mi konkrétan a Water Villas-ban voltunk..  Jól olvastad, hogy a vízi villák el vannak kerítve, de nyitott kapu van.. szóval bárki ki-be tud járni azon a részen is, soha nem figyelte senki ki jár arra.. Ha sima bungiba mentek akkor mindenképpen figyelni kell arra, hogy ne  a hullámtörős részen kapjatok bungit.. ezt nem tudom,hogy irodával, vagy magánba szervezitek, de erre azért érdemes lehet odafigyelni.. Amikor mi voltunk, akkor még nagyon kevés helyen volt hullámtörő és szinte az egész szigetet végig lehetet sétálni, gyönyörű dzsunegel környezet és gyönyörű tengerpart..

Reef akkor még nagyon jó volt, remélem azóta sem változott, mert pár év múlva terv hogy visszatérünk :-) Rengetegféle hal, korall, kiscápák, ráják, murénák stb.. lehetett látni, mi szinte minden nap snorkelling-eltünk, nagyon jó volt  a rengeteg hal között úszni és csodálni a víz különböző élővilágát.. A kiscápák nagyon cukik voltak, ők nagyon közelre merészkedtek de ha az ember el kezdett feléjük menni elspuriztak :-D A sima szállásoknál az ételről nem tudok nyilatkozni, de nagyon hangulatos étterem volt ott is, amúgy a vízi villáknál az ételek kitűnőek voltak, semmi panaszunk nem lehetett rájuk.

Ha bármi kérdésed van , amiben esetleg tudok segíteni, kérdezz nyugodtan!

Üdv,

Adri

Előzmény: moonwalkr (28035)
moonwalkr Creative Commons License 2 napja 0 0 28035

Még egy általánosabb kérdés:

Meedhupparura megyünk és úgy olvasom, hogy a vizibungik saját néven (Adaaran Prestige Water Villas) futnak, mitha külön szálloda lenne. Még mintha olyat is olvastam volna, hogy a vizivillás rész el van kerítve és a többi vendég nem mehet be oda. Ez így van? Vagy hogy kell ezt elképzelni, mert elég furcsának tűnik.

moonwalkr Creative Commons License 5 napja 0 0 28034

Sziasztok,

Van valakinek friss élménye Adaaran Select Meedhupparuról?

Főleg a reef érdekelne, sztori szempontból.

köszi

Sborisz Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28033
Előzmény: hopihe87 (28031)
Sborisz Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28032

Szia! Ha búvárkodás alatt a palackos merülést érted ált. a szigetek bázisai fenn vannak valahol a neten. Pl. Filitheyo-n ők vannak  (  http://www.wernerlau.com/filitheyo/prices_diving.html) csak....

vagy Kuredun, Komandoo-n ők: http://www.prodivers.com/

Kisebb szigeteken  esetleg nincsenek bázisok, de ezt nem tudom pontosan. Mi ahol voltunk ( SUN,Filitheyo,Komandoo, Kuredu) mindenütt voltak bázisok, némelyekre itthon lehet előre foglalni, úgy olcsóbb, de nem átruházható, nem cserélhető nem törölhető, nem megosztható csak indokolt( nagyon) esetben...

Snorkell esetén adott sziget és a snorkel hely válogatja, az a sziget honlapján ált. fenn van vagy a beszámolók között találsz ( itt a fórumon) árakat..

:)

Előzmény: hopihe87 (28031)
hopihe87 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28031

Ne haragudjatok abban kérnék még segítséget, hogy a Maldívon a fakultatív programok árairól van valami információ, honlap. Keresgélek egy ideje és nem találok konkrét árat. (pl. búvárkodás)

Köszönöm! :)

hopihe87 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28030

Sziasztok!

Köszönöm szépen a tanácsot, mondjuk az igaz, hogy nem éri meg kockáztatni, valószínűleg mi sem fogunk.

Üdv

tök jenő Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28029

pedig az :)

Előzmény: Pranit (28018)
andi265 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28028

Sziasztok,

Jó nyaralást Chaaya Island-on!!

A kérdésedre válaszolva, nekünk annak idején azt tanácsolták, hogy a 6 óra az elég kevés, ha beszámítod, hogy mire kiszállsz a gépből, kijutsz a reptérről, az is 1-1,5 óra is lehet, majd a Dubaiból való indulásnál minimum 2 órával korábban be kell checkolnotok. Az Emirates-nek nagyon szigorú szabályai vannak erre.

Éjszaka nem sokat látni, max. a fényeket és ha közbejön valami,  lekésed a géped. Én ezt nem kockáztattam, szóval kihagytuk. de ízlés dolga.

Előzmény: hopihe87 (28027)
hopihe87 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 28027

Jövő hét végén indulunk nászútra a párommal a Maldívra.

Chaaya Island Dhonveli-ben lesz a szállásunk, ha esetleg valaki járt ott kérhetnénk véleményt?

A másik kérdésem azzal kapcsolatban lenne, hogy Dubaiban kell átszállnunk oda is és vissza is. Tudnátok abban segíteni, ha van a reptéren 6 óránk, taxival meg tudnánk -e nézni ennyi idő alatt a várost, vagy egy kis részét, éjszaka?

Köszönöm a segítséget előre is.

gugas Creative Commons License 2015.07.19 0 0 28026

Szia!

Köszi a választ! Igen, felkerült a listánkra de valószínűleg maradunk Kuramathi mellett, és ott szeretnénk tölteni majd a karácsonyt és a szilvesztert!

Üdv: gugas

Előzmény: maldívszerelem (28025)
maldívszerelem Creative Commons License 2015.07.18 0 0 28025

Szia gugas!

Úgy emlékszem csak import italokkal dolgoztak. Bár sajnos nem túl friss az emlék, 5 évvel ezelőtt voltunk. Felkerült a listára Angaga? Mikor lesz a következő út?

Üdv!

Előzmény: gugas (28022)
Fanuc0 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 28024

Kedves Nokedleeee!

Köszönjük szépen a beszámolót :)

Előzmény: nokedleeee (28000)
camy-amy Creative Commons License 2015.07.17 0 0 28023

Szia Bixi3,

Köszi szépen, sunset oldalra kértük, de sajnos ugye nem tudják garantálni, hogy ott fogunk kapni villat. :-/

Ha mégsem ott lesz, akkor is szerintem nagyon jó lesz minden :-)

Üdv,

Camy

Előzmény: Bixi3 (28020)
gugas Creative Commons License 2015.07.16 0 0 28022

Sziasztok!

Aki járt már Angagán tudna segíteni abban, hogy az all inclusive ellátásban benne vannak-e a prémium italok vagy csak a helyi alkoholos italok!  Előre is köszi!

miyoko Creative Commons License 2015.07.15 0 0 28021

Mondd kedves W.L. Te melyik szigeten voltál?

Biztosan nem Kuramathin, mert ott én voltam és olyan dús vegetációban, dzsungelszerü botanikus kerteben gyönyörködtünk amit még egy 300 éves fa is megkoronázott (Banyan Three), hogy biztosan nem erről beszélsz. Kár, hogy ilyen könnyen általánosítasz mielőtt meggyőződnél minderről.

De végül is nem baj, lehet máshol is nyaralni, biztosan vannak még szép helyek a világon, de nehéz elképzelni, hogy felülmúlják a maldívot.

Nekem a MALDÍV jelenti a harmóniát, a szépséget, a nyugalmat és a csodát. Amikor megérkezel, akkor arra gondolsz: ez a Paradicsom!

Előzmény: W.L. (28015)
Bixi3 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28020

Szia Camy!  A Luxon a sunset oldal sokkal jobb, szélesebb, szebb, és ha jól emlékszem, akkor a 326-346- os bungik vannak a legjobb helyen. Talán az utolsó 5-6 közé érdemes kérni a szobát. 

Előzmény: camy-amy (28008)
Pranit Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28019

nem lustáján, listáján..... :-DDD

Előzmény: Pranit (28018)
Pranit Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28018

Nem gondolom, hogy mérvadó a véleményed.

Nem véletlenül hajtogatom, és még sokan mások is, hogy el lehet menni nyaralni egy helyiek által lakott szigetre, mert jóval olcsóbb, de senki ne számítson rá, hogy ugyanazt az élményt fogja begyüjteni, mint egy szálloda-szigeten. Nem lesz meg az a varázs semmilyen téren, amit a Maldív-szigetek nyújtani tudnak.

Ès ezt a varázst szintén nem fogod megtapasztalni amikor kiruccansz egy fél napos kirándulásra valamelyik szálloda-szigetre. Legalább 1, de inkább 2-3 hét kell ahhoz, hogy átélje az ember amit egy ilyen hely nyújtani képes.

Persze nem egyformák a szálloda-szigetek sem, sem szolgáltatásokban, sem természeti értékekben (növényzet, vizivilág), jól kell választani.

Van egy barátnöm, búvárkodnak, bejárták a fél világot, Fülöp-szigetektöl, Seycelle-szigeteken át Maldívig.

Az idei nyaralásunk kiválasztásához töle kértem segítséget, mert van bennem némi aggódás, hogy a Maldív strandok után bárhol csalódott leszek...

Számomra meglepö módon egyáltalán nem sorolta Maldívot elökelö helyre a lustáján. Aztán rájöttem, hogy hozzád hasonlóan Maafushin voltak, onnantól kezdve minden világos Volt, hogy miért nem...

A másik dolog, hogy sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy megismerje a világ, pl. Indonézia eldugott gyönyörüséges helyeit, így nincs ilyen jellegü összehasonlítási alap. És az ilyen embereknek bizony Maldív önmagában a paradicsom. De szerintem sokaknak azután is, hogy megnéznek más szép helyeket is a világban.

lucita Creative Commons License 2015.07.14 0 1 28017

Szia,

Olyasmiről is meggyőződéssel írsz véleményt, amiről nincs tapasztalatod. Abból, hogy láttál 2 db szállodaszigetet a hajóról, tudod, hogy milyen egy szállodasziget, pedig még nem voltál.

Abból, hogy az általad meglátogatott lakott szigeten milyen a strand és az élővilág, megállapítottad, hogy egész Maldívon olyan. Ez nem ilyen egyszerű szerintem. Indonéziában sem lehet egy szigetből megállapítani, hogy milyen egész Indonézia.

Nem kell, hogy mindenkinek tetszen Maldív, és nem is kell mindenkinek egy véleményen lenni, de ennyi tapasztalattal ilyen meggyőződèssel beszélni róla badarság.

Ha a tapasztalatodat osztod meg, az a korrektebb, még akkor is, ha rossz az a tapasztalat. Szerintem.

Egyénként pedig tök jó neked, hogy Indonéziában élhetsz. :)

üdv, l

andi265 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28016

Jó hogy nem vagyunk egyformák! Kinek mi tetszik...

Az viszont nagyon erős csúsztatás, hogy Hong Kong strandjai szebbek.

Így kb. 20 kínai út után kijelenthetem, hogy ez nem igaz. Az "erősen szennyezett, tilos az úszás" feliratokat most hagyjuk is figyelmen kívül....

Én maradok a számomra a világ legszebb helyének tartott Maldívnál.

W.L. Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28015

Mint mar irtam, szerintem nem hasonloak, sot egy napon nem emlithetoek.

Gyonyoru termeszet Maldivon???

Hat az szerintem nuku. A legtobb szigeten nagyobb fak sincsenek.

De ami legjobban meglepett, az a korallok allapota volt, indonez mercevel siralmas.

Es mint elobb irtam, gyakran meg a strandok sem igazan szepek, meg akkor sem, ha egy valag penzt fizetsz a szallasert. Mondjuk pl Maafushinal biztos vannak szebbek, az nem nehez, nekem Hongkong strandjai  (lasd a Kina topikba feltoltott kepeket) is sokkal jobban tetszettek! ;-)

Luxusudulok, kenyelmes szobakkal es jo kiszolgalassal, azok vannak.

De azok vannak mashol is, kevesbe zsufoltan, tobb erdekesseggel az udulon kivul.

Ami tenyleg gyonyoru, meg oceaniai mercevel is, az az atollok latvanya a repulobol.

De ezt aztan a tengerszirtrol mar nem (igy) latja az ember...

Előzmény: Zs... (27998)
W.L. Creative Commons License 2015.07.14 0 0 28014

A korall nagyon-nagyon gyatra volt Indoneziahoz kepest, es ez nem annak a kerdese, hogy mennyit fizetsz a szigetert.

Maafushinak pedig a strandjai is enyhen szolva felejthetoek.

En "Maldivba" a labam be nem teszem meg egyszer. Tiszta penzkidobas lenne. Egyszer jo volt kipipalni, plane mert utba esett hazafele Szingapurbol fapadossal $100-ert, de hogy meg egyszer kulon odamenjek, az szamomra meg gondolatnak is vicces.

Egyebkent en Maafushin nem talaltam olcso kirandulast sem, talan mert most ugye az off-season volt. Egy helyen lett volna sznorkelezos kirandulas este meg $25-re tartva, ebbol masnap reggelre $55 lett, rogton ki is fordultam az irodabol. Es ez csak 2 sznorizomegallo lett volna, sziget- illetve strandlatogatas nuku.

Oszinten szolva nekem az egesz orszagbol Male volt a legerdekesebb, annak legalabb van nemi helyi hangulata.

A szigetek es strandok meg sokkal jobban neznek ki a levegobol, mint vizszintbol!

Azon akadtam ki leginkabb, hogy a turistaszigetek mennyire tul vannak zsufolva bungalokkal.

Illetve, hogy gyakran meg a napi $600-tol kezdodo szigeteken is betonfal tetejen alltak a bungalok, amikkel korbe volt veve a sziget jo resze, hogy el ne mossak az egeszet a hullamok.

Előzmény: wanbo (27993)
camy-amy Creative Commons License 2015.07.13 0 0 28013

Köszi hogy jelezted ;-) nem szeretjük a japán ételeket, úgyhogy nem lesz nehéz kihagyni :-)

Üdv,

Camy

Előzmény: dp2008 (28009)
camy-amy Creative Commons License 2015.07.13 0 0 28012

Szia Gugas,

Megtörtént, köszi szépen! :-)Most mégjobban várom :-D

Üdv,

Camy

Előzmény: gugas (28011)
gugas Creative Commons License 2015.07.10 0 0 28011

Szia!

Olvasd vissza a 26755-ös beszámolót!

Előzmény: camy-amy (28006)
Ronny1 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 28010

Sziasztok

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor úgy tűnik, hogy reef szempontból Filitheyo a nyerő. 

dp2008 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 28009

Hát ez egy jó kérdés:))

De asszem a sziget k-ny-i fekvésű így minden mindkét oldalról látható. Van egy japán étterem is a szigeten ott még az all-nak is fizetni kell, igaz csak 30%-t. Mi elmentünk Ti ne kövessétek el ezt a hibát:) 

Előzmény: camy-amy (28008)
camy-amy Creative Commons License 2015.07.10 0 0 28008

Szia DP!

Köszönöm szépen!  hidroplánnal megyünk valamint AI-ot kértünk, úgyhogy most megnyugtattál hogy érdemes volt így foglalnunk :-)

Annyi megjegyzést kértünk hogy a naplementés oldalon legyen. Amit Te mondtál, az ott van?

Előzmény: dp2008 (28007)
dp2008 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 28007

Szia!

Mi Februárban voltunk. Szerintem az egyik legjobb helyre mentek.

Két tanács: hidroplant érdemes kifizetni mert rep+busz+hajó transzfer elég vontatott, összevissza mennek a belső gépek.

All inclusiv pedig nagyon megéri. ha tudtuk szobát kérni akkor a moló felőli oldalra mert ott jobb a víz.

Üdv.: DP

Előzmény: camy-amy (28006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!