Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Darvascapone 1 napja Creative Commons License 26657

Sziasztok,

csutortokon jottunk meg Filitheyorol. En eloszor voltam, a felesegem masodszor o 2 eve volt a Coco Palm nevu szigeten. A sziget maga buja es szep es nem szukseges cipot hasznalni siman elvoltunk egy hetig mezitlab. A reef szep (en nem tudom csak thaifoldi helyekkel osszehasonlitani, de ahhoz kepest lenyegessn tobb hal van es jobb a latotavolsag a viz alatt) a felesegem szerint tobb hal van mint Coco Palmon. A tengerpart szerintem eleg szeles es  tiszta keves koral volt a parton. Mi a 66 szobaban voltunk a reef ott volt a legkozelebb talan 4-5 meter.

A bungalow vegyes kepet mutat, nekem nem volt eleg kozel a vizhez (Thaifoldon egy Koh Mook nevu sziget Sivalai hoteljeben a franciagy szemben volt a parttal es egy nagy terasz utan kezdodott a feher homok es utana a viz), ezen felul nagyon sotet volt (sokat nem voltunk a szobaban de ha omlik az eso akkor azert neha bekenyszerultunk) ez a sok noveny es a keves ablak felulet miatt volt igy ez nagyon nem tetszett. Ezen felul 2 bungalow van egybe epitve es nagyon kozel van a tobbi is de mi vegig egyedul voltunk igy nem tudok nyilatkozni milyen lett volna a szomszedokkal. Ami viszont nagyon jo az a nyitott zuhanyzo. 

A reggeli es vacsora megfelelo semmi extra szerintem, de finom boseges es valtozatos. Vacsoranal keves eloetel, keves deszert es gyumolcs (de volt fagyi) 1 leves es nagyon sok foetel, ezen felul sushi is volt. Nagyon finom pekaru reggel de inkabb este. A reggelinel nekem nem izelettek a gyumolcslevek (vegyes gyumolcs, dinnye es papaya), de neha volt ananaszle es limeos alamale. Faszenen semmi nem volt sutve de minden nap mas orszag volt teriteken az etelek szepontjabol (olasz, spanyol, mexikoi stb..). Azt gondolom hogy egy atlagos 4 csillagos szalloda szintjet hozza a kaja, jo de nem kiemelkedo, de egy all inclusive gorog szalloda ettermenel mindenkeppen jobb. (nalam a Zamardi Wellamarin hotel vacsoraja vezet foleg ha este csak 4-10 vendeg van, de ettem mar gorog, torok, ciprusi, thai, olasz, spanyol, szlovak, cseh, osztrak, chilei, francia szallodak ettermeiben)

2 kirandolason voltunk, snorkel safari es esti horgaszas, mindketto jo volt az esti horgaszason fejenkent 4-5 halat fogtunk. En utalok horgaszni mert soha nem fogtam semmit de itt viszont ha mar itt voltunk adtam neki meg egy eselyt megerte volt sikerelmenyem. A kifogot halat ha kered megcsinaljak masnap este. 

A sziget fekvese kifejezeten jo mert szinte semmi nincs a kozelebe igy a nyilt oceant szinte minden pontjarol lehet latni. 

En ha lesz alkalmam legkozelebb visszameni ide biztos nem mennek a bungalowrol kialakult negativ  keppem miatt de ha valakinek az belefer akkor javaslom mart mas negativumot nem tudok mondani. A szemelyzet kedves, segitokesz.

Internet csak fizetosen van de 2 szer 1 orara hasznaltuk. Nekem hatalmas elmeny volt 4-5 napig semmit nem tudni a vilagrol, a munkarol csak alap uzemallapotra kapcsolni. Vegre nem csongott a telefon nem kellet emailekre valaszolni. 

mi Turkishhel mentunk szerintem jo, de az Isztanbuli repter eleg gaz, nekunk szerencsere  a 2 gep kozott 1:50 percunk volt, visszafele gyakorlatilag kb 15 percet ultunk es mar vitt is a busz a gephez.

Ha valakinek dioptrias a szeme akkor reletive olcson (25 e ft) lehet kapni olyan buvarszemuveget amelyben kicserelik az uveget dipotriasra de csak fel dioptriankent lehet lencset valasztani ( az egesz folyamat kb 10 perc), cilinderes lencse nincs. Tenyleg tok jo vele a viz alatt( nekem -3,5 es -4 len sem volt)

hirtelen ennyi. 

Beáta087 1 napja Creative Commons License 26656

Kedves fórumozók!

Első maldívos utazásomat szervezem január végére. Mint legtöbben én is a sziget, szállás kiválasztásával küzdök. Nem  szempont a 4-5 csillagos szállodák, inkább a part milyensége és a sziget adta programok lehetősége van előtérben. Hosszas keresgélés után Maafushira és Rasdura esett a választás. Aki estleg tud több infót légy szíves ossza meg velem vagy ha van más ötlete szivesen fogadom! Köszönöm! Bea

cyberworms 1 napja Creative Commons License 26655

Sziasztok!

1. Aki járt már Kuredun megtudná mondani hogyan tudok internetezni? Ingyen wifi mindenhol? Vagy fizetős? Ha igen mennyi?

2. Az elektromos eszközeimet hogyan tudom használni? Milyen konnektort használnak? Milyen átalakítót vigyek?

Pranit 1 napja Creative Commons License 26654

Nem hiszem, biztos tudnék róla. :-)

Előzmény: feriland (26653)
feriland 2 napja Creative Commons License 26653

Épp a minap néztem egy dokufilmet Maldívról a Discoverytol, ahol épp magyar pár kelt egybe a Maldívon. Csak nem ti voltatok? :)))

Előzmény: Pranit (26651)
Pranit 3 napja Creative Commons License 26652

Mégsem westy hanem Thappa néven vannak az akkori beszámolóim. :-)

Előzmény: Korpi04 (26649)
Pranit 3 napja Creative Commons License 26651

Szia Korpi04,

mi 2010 áprilisában voltunk Angagán 8 éjszakát, ott volt a házasságkötésünk is.

Emellett voltunk már Kuredun és Kuramathin is, de ha választani kellene, akkor nekünk egyértelmüen Angaga adta az igazi Maldív feelinget, ha legközelebb megyünk, mindenképpen ismét egy kis méretü szigetet választunk.

Angaga egy picike sziget, abszolút mezítlábas, egyszerü szolgáltatásokkal, étteremmel, nem a luxusról szól, de van ami kárpótol, már ha valaki hiányolná a luxust. Például a reef, ami nagyon szuper, és még soha olyan gyönyörü naplementéket nem láttunk, mint Angagán.

Mi a reef oldalon laktunk, de ott is gyönyörü fehér homokos part volt, pár méter után pedig már ott is a reef, nagyon könnyen elérhetö.

Írtam róla beszámolót akkoriban, azóta más is volt ott innen a fórumról, ö is írt beszámolót, ha beírod a keresöbe bal oldalon, hogy Angaga, akkor megtalálod öket. Én fényképeket is töltöttem föl. Az akkori beszámolóimat westy néven találod meg.

Már lefoglaltátok az utat?

Ha kérdésed van szívesen válaszolok.

Üdv., A.

Előzmény: Korpi04 (26649)
blackjack47 3 napja Creative Commons License 26650

Sziasztok! Teljesen újként itt szeretnék pár infot a tapasztaltabbaktól. Melyik hónapok a legalkalmasabbak az odautazásra időjárás szempontjából? Nem nagyon szeretnénk esős,szeles időket. Ill. mindent magunk foglalnánk,a repülőtérről a transzfert a szigetre is előre foglalni kell,vagy odamegyünk ahonnan indulnak a hajók és be lehet szállni?

Korpi04 3 napja Creative Commons License 26649

Sziasztok,

Most tervezzük a januári indulással Angaagát. Járt már valaki ott? tudtok egy kis élménybeszámolót mondani?

Part?

reef?

mezitlábas?

Előre is köszi mindenkinek.

hegemonic 4 napja Creative Commons License 26648

Kedves fórumozók!

Október végén megyünk a Vilamendhoo-ra a férjemmel. Azzal kapcsolatban kérném a véleményeteket, hogy sznorizáshoz szerintetek szükséges-e mentőmellény? Igaz, hogy tudunk úszni valamelyest mind a ketten, de nem vagyunk nagyon jó és kitartó úszók. Eddig csak egyszer sznoriztunk Egyiptomban, de akkor a hajón mindenki kapott mellényt. Néztem a feltöltött videókat, de úgy láttam nem ez a jellemző. Azért is választottuk ezt a szigetet, mert közel van a reef. Vagy feleslegesen aggódok?

A másik kérdés, hogy víz alatti fényképezőt vagy kamerát érdemes-e vinni? Hogyan érdemes rögzíteni, hogy praktikus legyen a felvétel készítéséhez? Nagyon köszönök minden segítséget előre is.

lucita85 5 napja Creative Commons License 26647

Szia!

Mi is nagyon várjuk az élménybeszámolót, 20 nap múlva indulunk. :)

Előzmény: hoppáré24 (26645)
zsókicóó 5 napja Creative Commons License 26646

Jajj,de jó hogy válaszoltál!Köszönöm szépen!! :) Nagyon fogom várni az élménybeszámolót!Addig is érezzétek nagyon jól magatokat! ;)

Előzmény: hoppáré24 (26645)
hoppáré24 5 napja Creative Commons License 26645

Szia. Én tudok majd segiteni jelenleg itt vagyunk. 26.a után jelentkezhetsz. Elvileg minden tájékoztatót visszük haza el tudom majd küldeni. Üdv mindenkinek!

Előzmény: zsókicóó (26629)
léria64 5 napja Creative Commons License 26644

Szia,bocsi hónapok óta nem voltam a forumon,csak most láttam a leveled.Azóta gondolom ti is megjártátok a Safarit és remélem hozzánk hasonlóan kellemesen csalódtatok.Mi mindennel nagyon megvoltunk elégedve,szerencsére semmilyen negativ tapasztalatunk nem volt.Imádtam minden ott töltött pillanatot és csodás minden emlék ami bennem él.Ami a partot illeti a természet végzi a dolgát ő az úr ezt tudni kell és ehhez kell alkalmazkodni ez nem a hotel vagy az utazási iroda hibája.Csodálatos sziget,nagyon jó kiszolgálás mindenki segitőkész és barátságos,nekünk csodálatos nyaralásunk volt.Megjegyzem nem is úgy mentünk hogy csak a hibákat  a rosszat keresük.....Bátran a Safari nagyon szép sziget,pirinyó gyönygszem az óceánban,nagyon közel és jó a reef....a hajó kirándulás fejthetetlen élmény.....Ugye egyetérzesz velem??!!!

Előzmény: BendePetra (26306)
Sborisz 5 napja Creative Commons License 26643

Szia! Persze nem az ára miatt mondtam én sem, de ahogy írod nem mindig lehet kapni.( ráadásul az átalakító ha u.n. univerzális akkor azt másutt--pl. amerikai kontinensen vagy a távol-keleten is tudod majd használni-- A " tömködés" miután védőföld csatlakozóról van szó teljesen veszélytelen!( ez olyan mintha itthon a konnektorban található két fém kiálló csatlakozót megfogod véletlenül, az sem ráz!! )

Azért kell a f.ceruza mert annak a végén lévő kb.2 cm-es részt kivéve a teljes felülete szigetelt.( rossz helyre dugva sem bánt a konnektor ; ez a "csupasz" rész kerül a védőföld nyílásába és amint eltűnik benn már csak szigetelt rész látható belőle...)

Az átalakító egyetlen hátránya lehet, hogy az európai dugók helyén a nyílások kissé nagyobbak, így esetleg lötyöghet a dugvilla benne.

Inkább azoknak írtam akik " véletlenül" a nagy izgalom hatására " elfelejtik" beszerezni ezt az átalakítót..

:)

Assszem kiveséztem ezt a kissé lényegtelennek tűnő dolgot, rendesen....

Előzmény: Trixi87 (26640)
mv.andras 6 napja Creative Commons License 26642
tintike41 6 napja Creative Commons License 26641

Mi most megyünk oktober 15-28 ig!!! Majd irok milyen volt!!! :-) 

Előzmény: Trixi87 (26640)
Trixi87 6 napja Creative Commons License 26640

Mi február 16-tól 28-ig leszünk Maldívon, ebből 20-tól 28-ig Meerun. Úgy foglaltuk, hogy 4éj JBV és 3 éj JWV. Quataron keresztül megyünk. Ti mikor mentek?

Én is olvastam már a lentebb említett megoldást az átalakító problémára. Köszönöm az infót, biztos működik, de én nem értek ilyenekhez, szóval inkább nem nyúlkálok bele, meg tömködöm a lyukat a konnektorba. :)

Az a 3000Ft szerintem tényleg nem tétel egy ilyen út esetén már. Viszont nekünk mondták, hogy szezonálisan van csak a média marktban(vidéki üzlet) az átalakító, azért most néztük meg, és nem az indulás előtt.

Előzmény: tintike41 (26637)
Magic11 6 napja Creative Commons License 26639

Szia Bandos !

Édeklődnék, hogy milyen volt a Superior Promo szállás, és mi a különbség a sima Superior között.

Qatarnak van most 3 napig akciója !

Magic

Sborisz 6 napja Creative Commons License 26638

Sziasztok!

Csak ismételni tudom magamat: nem kell átalakító a 3-ágú ( angol vagy brit) szabványú csatlakozókhoz! Kis kézügyesség azonban kell.

Egy u.n fázis ceruzával a legfelső csatlakozó nyílásba nyúlva, a védőföld csatlakozó benyomható. Ezáltal a két vízszintesen egymás mellett lévő csatlakozóba már bedugható az európai csatlakozó (dugvilla) . Természetesen innentől már nem kell a fázisceruzát a felső nyílásban tartani.  Ez nem vonatkozik természetesen az u.n védőföldeléssel ellátott készülékekre,( mert ez esetben szükség van a védőföldre) de jórészt az utasok által vitt elektromos készülékek u.n kettős szigetelésűek. ( töltők, hajszárítók, tápegységek )

Mindezt természetesen csak azért írom, hogy a fölösleges szaladgálást elkerüljétek. Nyilván aki biztosra akar menni (!!!) az beszerez itthon egy ilyet, de hangsúlyozom még egyszer nekünk a négy sziget közül egyiken sem kellet az átalakító, elég volt a fázisceruza mint segédeszköz.

Előzmény: Trixi87 (26635)
tintike41 6 napja Creative Commons License 26637

Mikor mentek?

Tojglius 6 napja Creative Commons License 26636

Nekem az rémlik, hogy nem mindegyik aljzat volt "multi" a szobában (JWV), de volt pár ahová átalakító nélkül be tudtuk dugdosni a bedugdosnivalókat... persze egy párezer forintos átalakító nem egy tétel... érdemes vinni... :)

Trixi87 6 napja Creative Commons License 26635

Mi is kérdeztük, hogy kell-e átalakító Meeru szigetére. Volt aki azt mondta nem, volt aki azt írta, hogy már nem rémlik neki. Így jobbnak láttuk magától a hoteltől megkérdezni. Múlt héten leveleztünk pont áram átalakító ügyében Meeru Resorttal, azt írták, hogy kell vinni, mivel 3 ágú, bemenetes a konnektoruk és nem európai. Mi a media marktban láttunk ehhez való átalakítót, angol konnektorok az ilyenek, így olyat keress. Az USA,Ausztrál ide nem jó, mert valóban három ágúak azok is, csak más elosztásban.3 000Ft körül van.Érdemes kisebb elosztót is vinni, így egyszerre tudsz több mindent tölteni majd.

Előzmény: tintike41 (26631)
Pranit szept. 14. Creative Commons License 26634

Szia,

írtam itt beszámolót, a pranit név alatt vissza tudod keresni.

Mi voltunk 2010-ben 12 napot Kuredun és 8 napot Angagán is, Kuramathi a 3. szigetünk volt.

A 3 szigetet nehéz összehasonlítani, mert Angaga egy pici, egyszerü sziget, mig Kuredu és Kuramathi benne van az elsö 4 legnagyobb sziget között.

Ha visszamehetnék akkor Angagára mennék, nekünk a kis méretü sziget különlegesebb élményt adott, mint a nagyok, de ezt mindenkinek saját igénye szerint kell eldönteni mit szeretne, mindamellett a szolgáltatások sokkal egyszerübbek voltak Angagán, illetve az ételek is, viszont a reef ott verhetetlen.

Ha Kuredu és Kuramathi között kellene választani, akkor Kuramathi. A legnagyobb különbség a reefben van.

Az idöjárás miatt ne aggódj, teljesen kiszámíthatatlan :). Mi januárban voltunk, elvileg a legjobb idöszak, ennek ellenére az elsö 5 napon volt hatalmas vihar éjszaka, többször rövidebb esö nappal, sok felhö és folyamatos szél (bár ez a szigetnek nem minden pontján egyforma).

Üdv., A.

Előzmény: camy-amy (26624)
tintike41 szept. 14. Creative Commons License 26633

Köszönöm a gyors választ! Mi is jakuzzi beach villában leszünk!!! Remélem tényleg egy álom lesz minden!!!!!:-)

Előzmény: SweetMano (26632)
SweetMano szept. 14. Creative Commons License 26632

Mi 5 éve jakuzzi beach villában voltunk, olvasd el a korábbi hozzászólásaimat (2009-ből), azóta nem tudom, változott-e valami. Mi angolul beszéltünk, nem tudom, hogy tudnak-e németül. Dollárt vittünk ki, ezt sem tudom, hogy euro is jó-e... biztos válaszol majd valaki, aki nemrég járt ott :) Átalakító tudomásom szerint nem kell.

Biztos, hogy nem fogtok csalódni, nekem a legjobb nyaralásom volt, pedig már sok szép helyen jártam, de mindig vágytam vissza, most végre ismét visszatérhetek :)

Előzmény: tintike41 (26631)
tintike41 szept. 14. Creative Commons License 26631

Szia! Melyik bungiba voltatok? Lehet euroba is fizetni és beszélnek németül? Olyan sokat olvastam a Meerurol!! Mi most megyünk 15 én Mün-dubai- male (Emirates)!Remélem nem fogunk csalodni!!! Átalakitó kell a konektorhoz? üdv Timi

Előzmény: SweetMano (26630)
SweetMano szept. 14. Creative Commons License 26630

Sziasztok!

5 év után ismét Maldív-szigetekre esett a választásunk, én nagyon vágyom vissza :) Meerun voltunk 5 éve, hasonló szigetre szeretnénk menni, jövő év febr-márc. környékén. Ami eddig a befutónak tűnik: Palm Beach. Aki esetleg volt mindkét szigeten, tudna vélemény mondani? Nem szeretnénk egy "gyengébb" szigetre menni, és csalódni.

Ami Meerun nem tetszett, hogy cipővel kellett sokáig baktatni a korallokon, Palm Beachnél pedig gyorsan mélyül, mivel vízi bungallók sincsenek... tehát itt lehet nyugodtan cipő nélkül fürödni, ugye? Gondolom a vízivilág sem olyan gazdag Palm Beachen, de ez nem probléma, nem vagyunk nagy búvárok.

A másik, ami tetszett Meerun, hogy mezítláb jártunk az étterembe, ez Palm Beachen is így van?

A legjobb kategóriás szállást néztem ki (sunset bungi), ami védett partszakaszon található, érdemes ide foglalni?

Külön venném meg a repjegyet, az Emirates-t néztem a legjobbnak, Bud-Dubai-Male 190e, bár odafelé 4 ó, hazafelé 6 ó kell várni a reptéren... esetleg tudtok kedvezőbbet?

Minden véleményt, tanácsot szívesen fogadok!

zsókicóó szept. 12. Creative Commons License 26629

Sziasztok!

Mi novemberben megyünk a Sun Islandra és csak annyit szeretnék kérdezni,hogy melyik superior bungik vannak a legszebb partrészen?

Kérlek szépen írjatok,ha tudna vlki szobaszámot írni nagyon örülnék!! :)

Köszönöm szépen!

camy-amy szept. 12. Creative Commons License 26628

Köszönöm Böbe! Igen maradunk a decembernél ezt megbeszéltük most. :-)

Próbálunk a rá szánt összegből a legjobbat kihozni, de szerintem is bármelyiket válasszuk, bármelyik időszakban jó lesz! :-) 

Előzmény: Böbe999 (26627)