Keresés

Részletes keresés

tam-tadam Creative Commons License 4 órája 0 0 30495

Szia!

Reef explorer:44$/fő

Photo flight:135$/fő

BlueLagoon: 66$/fő, ebéd az árban, ezt nem hagynám ki, egyik legjobb program volt.

Village tripek (Dhigurah, Mamigili, Dhidoo, fenfushi) 54$,37$,44$, 37$/fő

Whale shark trip 68$/fő

Sunset fishing: 50$/fő

Sunset Cruise: 50$/fő

Robinson Excursion 187$/fő, ez is egész napos, a part gyönyörű, bár beárnyélkolja, hogy elég nagy volt a rendetlenség, amikor mi voltunk

Big game fishing:

624-1354$/fő

Majd írjatok beszámolót, hogy milyen volt az időjárás :) Mi nagyon mennénk már újra :)

Üdv:

tam-tadam

Előzmény: sa_fefe (30489)
Neszka6 Creative Commons License 24 órája 0 1 30494

Köszi a részletes infokat!

már nagyon várjuk. 

Előzmény: cilinderlakó (30491)
Maldivian Creative Commons License 24 órája 0 0 30493

nem kell, a felkar az "mindig kéznél lesz " :D :D :D 

Előzmény: sa_fefe (30492)
sa_fefe Creative Commons License 25 órája 0 2 30492

Kedves Cilinderlakó

Köszönöm a részletes tájékoztatást és a segítséget!:)

Mindegyik progi jól hangzik! Csak a cápának ne felejtsek el zoo csemgét vinni:)))

cilinderlakó Creative Commons License 1 napja 0 1 30491

A fakultatív programokról Angagán bővebben… A cetcápa túra ára fejenként 55 USD + 22% adó. 8:30-12:30-ig tart, tehát fél napos. A Maamigili repülőtér mellé visznek dhonival (ahol nagyon nagy az esély a találkozásra cetcápákkal), az út minimum 1,5 óra volt egy irányba, és bizony a végén nagyon hullámzott a víz, rengetegen rosszul lettek. Javaslom, hogy vigyetek magatokkal valamilyen gyógyszert erre. Kétszer lehetett beugrani a vízbe. Az elsőnél kb. a „középmezőnnyel” ugrottam be, és képtelenség volt leúszni ezt a hátrányt, a cápa farokuszonyát láttam ugyan, de valahogy gyorsabb volt, mint én :), és roppant kimerítő úszni utána. A másodiknál elsőként ugrottam be, és szembe jött velem. Leírhatatlan, felejthetetlen élmény. Bár nem biztos, hogy szép ilyet tanácsolni, de ha nem akarsz uszonyok mögött kapálózni, akkor bizony amint lehet látni, hogy megállásra készül a legénység ott kell lenni ugrásra készen. A másik tanács, amit hallottam, hogy nem kell az első körben beugrani, majd később, addigra mindenki elfárad. Ebben is van valami. Út közben a hajóról láttuk még egy példány pöttyeit a mélységben. Ne hagyjátok ki!

Az éjszakai horgászat: 20 USD + 22% adó/fő. Fogtunk egy barracudát, a többiek aznap este sokkal kisebb halakat. Kellemes hangulatú, a naplemente a hajón ér. Megsütik utána amit kifogtok, és a parton szolgálják fel (viszont az összes többi résztvevővel egy asztalnál, ami nekünk nem jött be).

A sznorkel szafari szintén 20 USD + 22% adó/fő, 9:00-11:00. A Pineapple Islandre visznek, kb. 20 perc az út. Tipp: a dhonik tetejére mindig fel lehet menni (vigyázni kell azért az eleséssel), és szuper képek készíthetők. Érdemes részt venni rajta, hal talán nincs annyi, de a korallok nagyon szépek, egészségesek.

Lehetett volna még sunset photo sailingre (25 USD + adó/fő; 17:30-18:30) és lakott sziget látogatásra menni.

Előzmény: Neszka6 (30487)
cilinderlakó Creative Commons License 1 napja 0 0 30490

Szia! Az országba lépés miatt nem kell fizetni, de egy formanyomtatványt ki kell tölteni, amit a repülőn osztogatnak általában (ha nem, akkor ott érkezéskor természetesen megtalálható kitéve).

2000 előtti készpénzt tényleg nem fogadnak el, de nem ez az egyetlen, amire jó figyelni. Mi eleve csak hibátlan papírpénzt voltunk hajlandóak elfogadni a pénzváltótól, ennek ellenére Angagán kettővel mégsem fizethettünk (itthon sikerült utána becserélni). Az egyik egy hangyányit be volt tépődve, a másik pedig nagyon kicsit meg volt kopva, horzsolva. Nem tudom, hogy más szigeten ezt lazábban kezelik-e, de a dolláron nincsenek olyan biztonsági elemek, mint a forinton, ez tény. Nem érdemes tehát kockáztatni például, hogy átveszel a pénzváltóban egy kissé szakadt 100 dollárost.

Előzmény: sa_fefe (30489)
sa_fefe Creative Commons License 2 napja 0 0 30489

Sziasztok

Szeptember 5.-én utazunk Sun szigetre.

Van kötelelezően fizetendő összeg az országba lépéskor?

Kb milyen árban mozognak a fakultatív progik?

Illetve ha jól tudom csak 2000 utáni dollárt fogodnak el... igaz?

Köszönöm a segítségeteket,

Feri

Maldivian Creative Commons License 2 napja 0 0 30488

Sziasztok! Tervezi valaki az utazást az idén vagy jövőre Aaaveee Island-re?

Neszka6 Creative Commons License 2 napja 0 0 30487

Köszi a választ! :-)

Mind a három érdekel, ha van kedved írni róluk, örömmel olvasom. Leginkább a cetcápa túra. :-) Köszi szépen.

Neszka

Előzmény: cilinderlakó (30486)
cilinderlakó Creative Commons License 2 napja 0 0 30486

Fakultatív programok Angagán (2016. nyári tapasztalat alapján): Sznorkel szafari, cetcápa túra, éjszakai horgászat, lakott sziget meglátogatása és talán valamilyen naplemente túra vagy hajókázás, utóbbiban nem vagyok biztos. Szezonban manta túrát is szerveznek. Ha valamelyik bővebben érdekel, akkor kérdezz bátran (mi az első három programon vettünk részt).

Előzmény: Neszka6 (30485)
Neszka6 Creative Commons License 3 napja 0 0 30485

Nos sok-sok össze vissza szervezkedés után megyünk Angagára szeptember végén, lefoglaltuk, befizettük úgyhogy ez már tuti :-) ... Már nagyon várjuk....

Olvasgattam itt a fórumon Angaga tapasztalatokat egy dolgot nem találtam, hogy milyen fakultatív programok vannak. Erről tudna valaki írni?

Köszönöm:

Neszka

kmolly Creative Commons License 5 napja -1 3 30484

Igen:) Kb. a világ összes értékelő oldalát átböngésztem, és lényegében egyetlen negatívumként a horrorisztikus árakat írják - de hát gondolom ezt bármely más szigetről is el lehet mondani. Persze némileg eltér, hogy hol mi számít bele pl. a teljes ellátásba vagy AI-ba... de nem hiszem, hogy túl nagy különbségek lennének. Mindenképp fájdalmas a végösszeg, de cserébe az itt olvasottak alapján MUSZÁJ megnézni a mesemaldívot:)

Előzmény: maeve28 (30483)
maeve28 Creative Commons License 5 napja 0 0 30483

A Bookingon jókat írnak róla:Csodálatos volt minden! A személyzet kedves, figyelmes és nagyon profi. Állandóan figyelték minden kívánságunkat. A hely szebb, mint bármelyik képen! Nagyon jó, hogy például állandóan jár kishajó a szomszéd hotel-szigetre. A házak kényelmesek, tágasak, tiszták. Nem is nagyon lehet leírni mennyire szép volt mind a természet, mind a szálloda, pedig rengeteg 5 csillagos szállodában voltunk már. 10 ++ pont És ezúton köszönöm a személyzetnek az egész heti gondoskodást:)

Előzmény: kmolly (30481)
Benta Creative Commons License 5 napja 0 0 30482

Vérhigítót nem használunk, de kompressziós zoknit minden ilyen hosszú repülésnél igen.

kmolly Creative Commons License 6 napja 0 1 30481

Sziasztok!

Nemrég kétségbeesve kérdeztelek Titeket, hogy "szűz" maldívosként vajon melyik szigetet válasszuk. Végül a százmillió vélemény, ajánlás, beszámoló alapján egy olyan helyre esett a választásunk, amiről itt a fórumon talán még senki nem írt: Anantara Veli (Anantara Dhigu szomszédja, a kettő össze van kapcsolva). Járt már ott valamelyikőtök? December első napjaiban töltünk ott egy hetet, utána szívesen írok róla (remélhetőleg csupa jót:)). Köszönöm a segítségeteket!

juppy Creative Commons License 6 napja 0 0 30480

Köszönöm az infót!

Üdv: J

Előzmény: lucita (30479)
lucita Creative Commons License 6 napja 0 0 30479

Szia,

20 kg a nagybőrönd és 5 a kézi, és szigorúan veszik, ráadásul darabonként nézik, nem egyben.

Ja, és nekünk a kisbőröndöket is le kellett adni, hiába mondtuk, hogy nem tudjuk bezárni, és laptop, ipad, stb. vannak benne. A hölgyike mosolygott, hogy semmi gond, majd rátesz egy címkét, hogy törékeny holmi van benne. Köszi.

Szerencsére az öcsém hátizsákkal jött, így mindent átpakoltunk hozzá...

üdv, l

Előzmény: juppy (30478)
juppy Creative Commons License 6 napja 0 0 30478

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hidroplánra a bőrönd hány kg lehet, és ebben benne van-e a kézipoggyász is?

klindu Creative Commons License 2016.08.16 -1 1 30477

Mivel én kérdeztelek és eddig hallgattam, most megköszönöm meggyőző válaszodat

igen bennem is mindig ott motoszkál a gondolat , mi van ha épp most jön a trombozis?

Persze ki fogom kérni az orvos véleményét.

Előzmény: Neszka6 (30471)
Tomi8208 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 30476

október 7 :)

Előzmény: sa_fefe (30473)
Neszka6 Creative Commons License 2016.08.16 0 1 30475

Semmi gond, wordpeace. 😉

Teljesen igazad van, ez egy recept köteles gyógyszer. Mindenki kérdezze meg az őt ismerő orvost, hogy mit javasol neki. 👍

Előzmény: Tojglius (30472)
Zoom Creative Commons License 2016.08.16 -1 0 30474

Ahogy nézegettem az általad belinkelt meteorológiai oldal statisztikai adatait, hirtelen ránézésre a következő jött le nekem:

- Májustól-Októberig szinte ugyanannyi eső esik, átlagban 130 mm egy hónapban.

- November-December: Az előbbinek majdnem a harmadára csökken a csapadék vagyis kb 50 mm.

- Januártól Áprilisig: Majdnem teljesen csapadékmentes, pár mm havonta.

Vagyis, aki mostanában tervezi az utazást, és fél a csapadéktól, az tolja el novemberig, de ennél is biztosabb, ha januárban megy.

Nekem azt mondták a nagy tapasztalatú fekete-öves nyaralók, hogy ott általában éjszaka esik. Akkor meg had essen!

Előzmény: cilinderlakó (30470)
sa_fefe Creative Commons License 2016.08.16 -1 2 30473

Sziasztok

Szeptember 5.-én utazunk Sun szigetére! Valaki csatlakozik?:)

Remélem nem lesz napokig tartó esőzés mert akkor tényleg megbánom,hogy nem Vonyarcvashegyre mentünk:)

Tojglius Creative Commons License 2016.08.16 0 1 30472

KicsitOFF!

Neszka:

Ha minden "lehetséges" veszélytől ilyen alaposan óvnánk magunkat akkor kb semmi élvezet se maradna az életben... :) :) :)

(a régi vicc: doktorúr, ha ezt a sok pirulát mind beszedem és ezt a sok szabályt mind betartom akkor tuti sokáig fogok élni? nem, de az tuti, hogy soknak fog tűnni! :D)

+ van azért a véralvadásgátlóknak (kiváncsiságból megnéztem egyet) is nem kevés lehetséges mellékhatása, ami azért jó esetben gondolkodásra / mérlegelésre készteti az embert (mint minden gyógyszer esetében)!

Ez szerintem jó esetben azt jelenti, hogy kikérem az engem ismerő orvos véleményét adott témában és nem állok neki azért szurkálni, mert "a fórumon valaki megmondta"! + bőven lehet, hogy az emberek legnagyobb részének a szurizás helyett egyszerűbb fél óránként felállni a székből és átmozgatnia magát nem?!

(bocsánat, nem sértésnek szánom a kritikát, csak szerintem nem helyes ilyet így leírni, aminek az a kicsengése, hogy szerinted szinte mindenkinek indokolt böködnie magát komoly gyógyszerekkel aki nem "genetikailag tökéletes élsportoló")

Előzmény: Neszka6 (30471)
Neszka6 Creative Commons License 2016.08.16 -1 1 30471

Sajnos sokan nincsenek tisztába azzal, hogy lenne genetikai hajlamuk, mindaddig amíg nincs trombozisuk legalább egyszer.

Kismamáknak szoktam javasolni a szűrést előzmények nélkül is,  (mert a várandósság is egy komoly kockázati tényező) és megdöbbentő milyen sok embernek van genetikai hajlama....

A trombózis kialakulásához sok dolognak kell egyszerre együtt lenni, hogy bekövetkezzen. Ezek közül az egyik dolog a genetikai hajlam. A többi dolog az életkor, a testsúly, dohányzás, fogamzásgátló szedése, erek lefutásának milyensége, viszér jelenléte, edzettség stb. stb. sok apró tényező.

A hosszó repülőút során a keringés nem ideális a szervezetben. Pangás az alsó végtagokban órákon keresztül, ami szintén egy elég komoly kockázati tényező. Akinek nincs semmi egyéb hajlama minden szempontból nulla a kockázat ott tényleg fölösleges a szúrás, de ehhez ki kell zárni a genetikai hajlamot, amit tegye fel a kezét aki nézetett magán... és az összes többi szempontból fitten kell lenni. Azt hiszem nem túl sok ilyen ember van. Akinek igazoltan nincs rá genetikai hajlama, de van többféle egyéb kockázati tényező ott is indokolt a szúrás.

Itthonról indulás előtt pár órával szoktam beadni magunknak.

Előzmény: lucita (30463)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.08.16 0 1 30470

Íme, napra/hétre/hónapra visszakereshető, hogy hány mm csapadék esett, stb: https://www.wunderground.com/history/airport/VRMM/

Előzmény: a kockáshasú nyúl (30468)
juppy Creative Commons License 2016.08.15 0 0 30469
Előzmény: a kockáshasú nyúl (30468)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.08.15 0 0 30468

Azt az időjárási linket be tudná valaki újra linkelni? 

Előzmény: cilinderlakó (30466)
Zoom Creative Commons License 2016.08.15 0 3 30467

Szia!

Pont az általad kijelölt időszakot hívják esős monszunnak. Ezért is olcsóbb.

Az egyenlítő közelében ráadásul minden hirtelen történik, átmenet nélkül. Ahogy Forrest Gump mondta a filmben amikor Vietnamról mesélt: "És egyszer csak elkezdett esni, és onnantól kezdve 6 hónapon át esett. Esett felülről, oldalról, és néha még alulról is."

Azért ennyire nem drámai a helyzet, de simán benne van, hogy egész végig borús esős időt fog ki az ember.

De hát kockázat nélkül nincs reckír, nemde? :)

Előzmény: BR87 (30465)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.08.15 0 2 30466

Eléggé relatív, hogy mi a nagy választék az ételek terén, de azok biztosan csalódni fognak, akiknek ez az egyik kiemelt szempont. Egyébként szerintem mindenki talál kedvére valót vacsoránál. Egyféle meleg leves, többféle előétel (saláták, hideg leves, stb.), frissen készült tészta ízlés szerint (3 féle szószból lehet választani), helyben grillezett hús (pl. hal, marha). Ezen felül vannak készételek: legalább négy féle; hal és csirke mindig van, többször indiai jellegű fűszerezéssel, és vagy négy féle köret. Sertést ezen a szigeten nem szolgálnak fel. Csomó féle és finom desszert (most tettek fel Facebookra képet erről az asztalról), és kb. 3 féle gyümölcs (ananász, papaya, dinnye). A reggeli a „szokásos”, az ebéd kapcsán pedig nem mindegy, hogy milyen ellátás típust választasz, ha félpanziót, akkor az ebéd válaszék roppant szegényes a bárban (meleg szendvics vagy tészta).

Ami a foglalást illeti, az Aaramu és az Admiral Travelt szokták a fórumon ajánlani.

Az időjárás kapcsán van pontos statisztika hosszú évekre visszamenően, többen linkelték, érdemes megnézni kiindulásnak, de persze soha nem lehet biztosra menni.

Előzmény: BR87 (30465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!