Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

moonwalkr 7 órája Creative Commons License 27076

Szia!

Cetcápás búvárkodás elég sok helyen van. Filitheyo, Sun, Vilamendhoo, Lux Maldives, Fihalholi, stb. Ha beütöd a keresőbe a "cetcápa" kifejezést, itt is találsz ötleteket, hogy hol lehet ilyen búvárutat találni.

Ez egyben talán ki is jelöli a "B-tervet":)

Előzmény: Casady (27068)
martini07 10 órája Creative Commons License 27075

Koszonjuk szepen! Meg 3 hetig izgatottan varakozunk! :)

Előzmény: mv.andras (27066)
Casady 22 órája Creative Commons License 27074

Sziasztok!

köszi a választ mindkettőtöknek. Pont azért kérdeztem, mert tudomásom szerint ilyenkor már szikrázó napsütés a jellemző. Nekünk ez nagy dilemma volt de mi csak augustus-ban tudtunk menni munkánk miatt. Az időjárás nekünk is hasonló szeszélyes volt - de minket nem zavart -, viszont ezek szerint ne fajjon a fejem, mert száraz időszakban is kiszámíthatatlan.

nekünk Filin az első hordár volt mufurc - de ő nagyon - utána senkivel nem volt baj. Ha nincs annyi esze, hogy visszamosolyogjon és akkor dupla jattot kap, akkor vessen magára. Szúnyogok is voltak valóban, és a sokadik napra tényleg zavaró lett, de ezeken kívül mást nem tudnék felróni. Igaz, nekem első maldív utam volt, így nincs viszonyítási alap.

Előzmény: Light and Blue (27071)
sunshinemaldives 29 órája Creative Commons License 27073

és kosz sincsen!

Előzmény: sunshinemaldives (27072)
sunshinemaldives 29 órája Creative Commons License 27072

Sajnos nekünk is hasonló időnk volt, ezenkívül minden tökéletes volt Kuredun!

Olvastam a tripadvisoron mennyire lehúzzák mostanság Filitheyot, (szúnyogok, kedvtelen személyzet, borravalóéhség, támadó állatok, kizavarás a vízből) Na ezek közül semmi sincsen Kuredun!

Előzmény: Casady (27070)
Light and Blue 29 órája Creative Commons License 27071

Sajnos 10 napból 5 esett szinte végig a maradék meg részlegesen volt napos, de azért így is leégtünk naptejjel, nagyon jó volt ezt leszámítva! Nem értjük elvileg már nem igazán kellene esnie ilyenkor, a helyiek szerint se (mondják globális felmelegedés hatása), bár nálunk Magyarországon sem érthető hogy az egyik nyár miért 45 fokos a másik meg csak 20 fokos. Legközelebb januártól-márciusig megyünk. Bár idén márciusban is sok esett úgy hallottam, holott eddig akkor sem szokott.

Előzmény: Casady (27070)
Casady 30 órája Creative Commons License 27070

Köszi, megnéztem jó képek!

milyen időtök volt? Eléggé fátyolfelhősnek tűnik

Előzmény: sunshinemaldives (27069)
sunshinemaldives 1 napja Creative Commons License 27069

Szia!

Kurdeu csodálatos és hibátlan!

képeim itt, most jöttünk vissza! Már mennénk is vissza!

http://indafoto.hu/sunshinemaldives

Előzmény: Casady (27068)
Casady 1 napja Creative Commons License 27068

Sziasztok! Nagyon régen nem voltam itt. Épp az imént néztem meg nosztalgiából a nyári Filitheyo videómat, és kedvet kaptam felnézni. Igazából következő úticélnak seychelles, ill. egyéb szigeteket néztünk ki, mert a csodálatos maldív atmoszférával most egy időre megszívtam magam, de azért mindig kell egy B terv is. Ezért arra gondoltam megkérdem tudtok-e ajánlani olyan maldív szigetet, ami teljesen más mint Fili. Ugye én filit a fauna és flóra miatt választottam, illetve nagy felfedező vagyok, ezért olyan szigetet választottam ami magában sem parányi, de kiindulópontnak is jó. Sandbank, korallzátonyok, hamza lakatlan sziget, stb.. De mivel ezek már megvoltak, könnyebben megbékélek olyan szigettel is, ahol peldául kevésbé dús a növényzet, kevésbé gazdag a house reef, vagy épitett gátak vannak a sziget körül. 

Például szeretnék egy cetcápás búvárkodást is, de gőzöm sincs, hogy azt melyik sziget közelében és milyen évszakban lehet. Előre is köszi!

Gorillagabi 1 napja Creative Commons License 27067

Sziasztok

volt már valaki a Atmosphere Kanifushi-n?

februárban megyünk oda,a Pool Villába,kérlek titeket ha esetleg valaki járt már ott,írja meg a tapasztalatait

elore is koszonom

Gorillagabi

mv.andras 2 napja Creative Commons License 27066

Szuper hír! 

Jo utat és pihit! 

Előzmény: martini07 (27065)
martini07 2 napja Creative Commons License 27065

Megoldodott a problema, korrektek voltak, atfoglaltak a jegyeket a keresunknek megfeleloen, 2 nappal elobbi indulasra, igy egy nappal tobbet leszunk a szigeten. Remeljuk tobb kellemetlenseg mar nem lesz!

Előzmény: martini07 (27057)
Attika30 2 napja Creative Commons License 27064

Rendben, biztos fogok még kérdezni, köszi :)

Előzmény: Maldívocska (27062)
Attika30 2 napja Creative Commons License 27063

Igazából még nem tudjuk mikor, egyelőre csak gondolatként fogalmazódott meg bennünk, hogy össze kellene kombinálni Maldívot és Dubait és így elég komoly pénzt spórolhatunk meg.

Előzmény: mv.andras (27059)
Maldívocska 2 napja Creative Commons License 27062

Attika, igazán nincs mit :) 400 e két főre értendő. Ha bármi infó vagy hasznos tanács kell, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek.

Előzmény: Attika30 (27054)
martini07 3 napja Creative Commons License 27061

Amikor lefoglaltuk a jegyeket egy honappal ezelott, meg kb. minden nap volt jaratuk. Ma jott a level, hogy a januar 26.-a helyett 25.-en jon vissza a jaratunk. Semmi alternativat nem ajanlottak fel. A kovetkezo jaratuk pedig meg 5 nappal kesobb jonne vissza. Probaltuk azt is, hogy akkor 1 nappal elobb mennenk, de abban pedig az a vicc, hogy 15.-en indul, de bevarja a 16.-an indulo jaratot Moszkvaban, es 17.-en er Maleba.

Előzmény: mv.andras (27060)
mv.andras 3 napja Creative Commons License 27060

Szia,

azt nem lehet esetleg megoldani, hogy a visszafelé jövő jegyeteket átbookoljátok 1 nappal ? vagy amikor van járat? Ugy vettem ki a szavaidból, hogy ezek szerint nem minden nap jár az aeroflot. És esetleg a szigettel is lelevelezni, hogy 1 nappal tovább maradnátok.  

Nem gondoltam volna, hogy csak így megváltoztatják a menetrendjüket. 

gondolom azért azt már jó előre megtervezik... és ennek ellenére tudtatok így jegyet foglalni.. 

mv.andras 3 napja Creative Commons License 27059

két külön reptér (mondhatni szinte egymás mellett) 

Dubai International (DXB)

Al Maktoum International (DWC) 

Wizz DWC re repül a többi nagy pedig ha jól tudom DXB re.

A Dubai kitérő miatt írtam, ha esetleg wizzel mennétek ki akkor nagy valószínűséggel nem

ugyanarra a reptérre kell visszamennetek. Mikorra terveztétek az indulást ? 

Érdemes nézegetni a légitársaság honlapjait, qatar és emirates is szokott akciókat hírdetni. 

Előzmény: Attika30 (27051)
Tojglius 3 napja Creative Commons License 27058

Hát, sokat sajnos szerintem nem tudsz tenni,de érdemes átolvasni az utazási feltételeket, hogy abban mi van!

szerintem ilyenek lehetnek: visszakérheted a jegy árát és ha találsz akkor foglalsz egy másik járatot akár kicsit drágábban! akár az egész utat akár csak a visszaútét, vagy kérsz helyette kompenzációt vagy esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy a kifizetettt és elbukott szállásárat levered rajtuk...

ha ennyiben hagyod akkor maguktól nem fognak semmit sem felajánlani... ez biztos!

aeroflotnak mintha irodája is lenne mo-n nem?

megnéztem, van:

Offices of direct sales in Budapest

1050 BUDAPEST, JOZSEF ATTILA UTCA, 18

361 / 3185955

361 / 3185892

361 / 3171734

budtosu@aeroflot.ru

Mon.-Fri.: 08:00-16:30
lunch break: 13:00-13:30

martini07 3 napja Creative Commons License 27057

Sziasztok!

Tudnatok segiteni abban, hogy olyankor mi a teendo, amikor a kedves legitarsasag (Aeroflot) ugy gondolja, hogy megvaltoztatja a indulasi idopontokat, es igy 1 nappal leroviditi a nyaralasunkat?! Nyilvan azert foglaltunk X napot, mert annyit szeretnenk ott lenni, erre ok fogjak magukat es SPAM-ban kuldenek egy levelet, hogy 1 nappal elobb indul vissza a jarat. Voltak rossz erzeseim veluk kapcsolatban, erre sajnos be is igazolodott. Nagyon bosszanto!!! :(

Udv: M.

Pitta2 3 napja Creative Commons License 27056

BUD-DWC Wizz Air közvetlen járat is van.

DWC egyenlőre nagyon kis forgalmú repülőtér, onnan nem megy járat Malere, így az átszállás nem megoldható. Ha viszont Maldív előtt/után néhány napot Dubaiban vagy, akkor ez nem okoz gondot.

Előzmény: Attika30 (27051)
Tojglius 3 napja Creative Commons License 27055

mi is mindig elgondolkodunk rajta hiszen vagy ott vagy qatarban szálltunk át az eddigi utazásainkkor, de aztán mindig arra jutunk, hogy inkább 1 nap "bárhol máshol" ahová megyünk, semmint akármennyi dubai... önmagában dubaiért meg nem fogok utazni... úgyhogy mi egyelőre skippeljük... egyszerűen nem vonz ennyire... :)

Előzmény: Attika30 (27049)
Attika30 3 napja Creative Commons License 27054

Köszi a segítséget amúgy, elöbb ez lemaradt a hsz-ről :)

Előzmény: Maldívocska (27052)
Attika30 3 napja Creative Commons License 27053

Tehát akkor Maldív árhoz + 400.000 volt a Dubai kitérő? A 400.000 az / fő vagy két főnek? Én is ilyenben gondolkodom amúgy :)

Előzmény: Maldívocska (27052)
Maldívocska 3 napja Creative Commons License 27052

Kedves Attika! Nekünk volt szerencsék egy ilyen kombinációhoz és nagyon élveztük :) Óriási a kontraszt a két hely között, de pont ezért élveztük annyira... Ha ezt választjátok nem fogjátok megbánni, főleg ha Abu Dhabiba is elmentek egy napra. Három éjszakát időztünk Dubaiban, aztán irány Filitheyo, aminek végtelen nyugalma pont egyensúlyba tette a Dubai benyomásokat. Talán így méginkább értékeli az ember, azt amit a Maldívon megtapasztal. Mérlegre van téve az ember alkotta maximum a természet alkotta hihetetlen szépségekkel. Emirates-el voltunk ez év tavaszán és kb 400 e-el volt így drágább, hogy szétnéztünk az átszállási ponton, de minden pillanata megérte. Ha megtehetitek tegyetek így! Én biztosan nem mennék külön csak Dubaiba el, mert nem ad annyit, de a Maldívra BÁRMIKOR, BÁRHOGY visszamennék :)

Előzmény: Attika30 (27046)
Attika30 3 napja Creative Commons License 27051

Köszi :)

Mi a különbség a DXB és a DWC között, hogy annyira figyelni kell rá?

Előzmény: mv.andras (27050)
mv.andras 3 napja Creative Commons License 27050

Szia, 

http://www.skyscanner.hu/ 

http://www.emirates.com/hu/english/index.aspx 

http://wizzair.com/hu-HU/Search 

nem lehet megmondani hogy sacc mennyi, mert nem tudjuk mikor akarsz menni, és hogy fapaddal vagy sem. 

Maldív 

Bud-Mle - airberlin 2 átszállással AUH tól Etihaddal  186 400 Ft   40óra ..... 

Bud-Mle - emirates 1 átszállás  198 786 Ft     12ó 30p 

Dubai

Bud-DWC !! - qatar 1 átszállás 107 806 Ft 

Bud-Dxb      - turkish 1 átszállás 117 007 Ft 

Bud-Dxb    - emirates közvetlen  129 257 Ft  

és ha még Dubai ból akarsz továbbmenni Maldívra 

Dxb - Mle    - Sri lankan 1 átszállás CMB  118 256 Ft 

Dxb - Mle    - emirates közvetlen  188 100 Ft 

mint láthatod elég nagy a szórás és rengeteg alternatíva lehet. természetesen ezek az árak mindig változhatnak, akció közeli időpont távoli időpont ... szóval jó játékot hozzá. (Dubainal figyelj oda, hogy DXB, vagy DWC ) 

Előzmény: Attika30 (27048)
Attika30 4 napja Creative Commons License 27049

Amúgy a barátnőm akar mindenáron eljutni Dubai-ba, de azért nekem sincs ellenemre, bár lehet magamtól nem mennék :)

Előzmény: Tojglius (27047)
Attika30 4 napja Creative Commons License 27048

A Budapest - Dubai repjegy. illetékekkel sacc/kb. mennyi lehet? :)

Előzmény: Tojglius (27047)
Tojglius 4 napja Creative Commons License 27047

Attika30:

hát pont egy BP-Dubai repjeggyel lesz drágább ha külön mentek és nem összeépítve a kettőt! :-D

Persze lehetnek variák az árban, ha dubaiba fapados wizzairrel mész, maldívra meg mondjuk türkishel... de a legegyszerűbbnek az emirates tűnik ami dubai átszállással megy maldívra...

Mondjuk dubait én úgy ahogy van kihagynám...  (Számomra!!! tehát szubjektív... ) a felkapottságán kívül nincs ott semmi, se történelmi se természeti látnivaló, csak puccoskodás, plázák, felhőkarcolók meg drága kocsik... vagyis (ismét számomra) semmi olyan nincs ott, amiért akár egy óra maldív nyaralásról is lemondanék cserébe...

Agro: nekem valamiért így rémlett... lehet, hogy messzebb lévő szigeteknél van így, de az is lehet, hogy sosem volt így...  :)

Előzmény: Attika30 (27046)