Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Attika30 4 órája Creative Commons License 26807

Okész köszi, így már akkor nyugodtan keresgélhetek, mert tudom, hogy a kiírt árak teljes árak a legtöbb esetben :)

Előzmény: Tojglius (26806)
Tojglius 4 órája Creative Commons License 26806

Attika30:

igen, jól gondolod, ezek a "teljes" árak, mivel az ilyen keresőoldalak mint a skyscanner, momondo, bravofly, travelpapa és barátaik csak normál légitársaságok menetrend szerinti járatai között keresnek akik viszont korrektül mindig teljes árakat írnak az árhoz! Illetve annyiban finomítanám, hogy ha a kereső fapados társaságot hoz fel, akkor ott a fapadosnál lehetnek még pluszköltségek (csomagdíj, elsőbbségi beszállás stb, amik azért "kézzelfogható" szolgáltatások a kerozinpótdíjjal szemben :D), de a végleges foglaláskor-fizetéskor már az is benne lesz...

Az általad felsorolt kerozinpótdíjakkal és egyéb "belecsempészett-apróbetűs" költségekkel  csak a nagyobb utazási irodák szoktak trükközni csoportos utazásoknál, amikor csártergépekkel mennek tehát nem tudod ellenőrizni, hogy mennyi is valójában a jegy ára... kiírják, hogy a szállás+repjegy 100ezer de az apróbetűs alapján a végén kapsz egy 160ezres számlát... :)

Előzmény: Attika30 (26804)
zsókicóó 15 órája Creative Commons License 26805

Szió lucita85!

Mi is pontosan 23:40-kor jönnék vissza és mi is így oldanánk meg szerintem ahogy Ti.

Azért csak kényelmesebb lenne tényleg.

Leírnád Nekem kérlek,hogy mennyibe került az a fél nap amit ráfizettetek?

Előre is köszönöm! :)

Előzmény: lucita85 (26803)
Attika30 16 órája Creative Commons License 26804

Még egy kérdés :-)

Amit a skyscanner.hu oldal kiad árat abban minden benne van ugye? Tehát a repjegy, illetékek, kerozin pótdij, szervizdij........ nincs más ezen felül fizetendő tétel?

Előzmény: balou84 (26783)
lucita85 17 órája Creative Commons License 26803

Köszi! :) Jó utat, remélem, hogy nektek is legalább olyan jó élmény lesz, mint amilyen nekünk volt. :)

Előzmény: zsókicóó (26790)
lucita85 17 órája Creative Commons License 26802

Szia!

De jó nektek! :) Napi 2 db 0,5 literes vizet készítenek be a szobába, ezen kívül a minibárban van  1,5 literes is. A delfinnéző túra 34 $ / fő. Azt elfelejtettem említeni a beszámolómban, és szerintem fontos tudni, hogy Sun-on van lehetőség "late check out"-ra. A Turkish hazafelé este 23:40-kor indult Male-ból, így a szigetet 18:45-kor hagytuk el. A hivatalos check out time 12:00, ezért fél napot ráfizettünk ott a helyszínen és így volt még egy teljes napunk, le tudtunk zuhanyozni indulás előtt, hozzáfértünk a csomagjainkhoz, stb. Nagyon kényelmes volt így. :)

Átalakító van a szobában, azt felesleges vinnetek. 

Ha bármi kérdés felmerül még, állok elébe! :) Addig is jó készülődést! :)

Előzmény: ades33 (26798)
lucita85 17 órája Creative Commons License 26801

Megértem az utálatot és a visszavágyódást is. :) A mi listánkon is van még jópár hely, de egy olyan sincs közte, amiről a beszámolókat olvasva könnyekig hatódom, amiről hetekig minden este képes vagyok álmodni, ami minden egyes képet látva ugyanolyan gyönyörűnek tűnik. :)

Előzmény: Tojglius (26799)
Tojglius 27 órája Creative Commons License 26799

Mindenkit aki mostanában volt olyan szerencsés, hogy eljutott Maldívra :) :) :)

Hiába van nekünk olyan szerencsénk, hogy tudunk utazni évente-kétévente valami különleges helyre, arra mégsem tudjuk magunkat rászánni, hogy visszamenjünk Maldívra, mert túl hosszú a bakancslista és nem elég vastag a pénztárca és gyerekekkel már nem is olyan egyszerű megoldani... pedig mindketten baromira visszavágyunk... kvázi az egyetlen hely az eddigi utazásaink során ahová "bármikor visszamennénk" :) :)

Előzmény: lucita (26793)
ades33 1 napja Creative Commons License 26798

Szia lucita85!

Élmény teli, szép a beszámolód. Én és a párom november 11-én indulunk a Sunra. Mennyi vizet kaptatok nap/ főre a szobához? -Erről eltérő információkat kaptunk eddig. A delfinnéző túra mennyibe kerül?

ga-bor. 1 napja Creative Commons License 26797

Szia!

Mi is nemsokára indulunk Palm Beach-re, lenne pár kérdésem.

Volt-e szúnyog?

Milyen típusú elektromos aljzat van a szobában?

Kell-e papucs vagy fürdőcipő?

A sziget melyik részére érdemes  a szobát kérni? Junior suite villa.

Köszi!

G.

Előzmény: BarSas (26577)
Attika30 1 napja Creative Commons License 26796

Okés köszi neked is és mindenkinek a segítséget :)

Előzmény: hoppáré24 (26785)
Zsolt369 1 napja Creative Commons License 26795

Visszaolvastam a teljes fórumot, de ezzel a szigettel kapcsolatban elég kevés az információ.

Előre is köszi!

Zsolt369 1 napja Creative Commons License 26794

Sziasztok!

Februárban készülünk Medhufushi-ra, tudnátok infóval segíteni?

Akik voltak ott, milyen tapasztalatot szereztek?

Köszi!

lucita 2 napja Creative Commons License 26793

Off

Ugye őt, és nem engem? ;)

Előzmény: Tojglius (26792)
Tojglius 2 napja Creative Commons License 26792

úúúgy útállak :) :) :) :)

Előzmény: lucita85 (26789)
Gitti80 2 napja Creative Commons License 26791

Sziasztok Fórumozók!

Régóta olvasgatom a hozzászólásokat, de még nem váltam aktív taggá. Úgy tűnik most jött el az én időm. :-) Első ilyen jellegű utazásunk lesz, ezért segítségetek szeretném kérni Royal Island ügyében - láttam, hogy Bandos már négyszer is volt -, valószínűleg április végén mennénk a párommal, de még pár információt szeretnék begyűjteni Tőletek. Egyrészt érdekelne, hogy mennyire ajánljátok ezt az időszakot időjárás tekintetében, mennyire esős, borult az ég, stb. Másrészt mely bungaló az, ahonnan a legszebb a kilátás, a partszakasz? Gondolkodunk még az ellátáson, melyik éri meg jobban a félpanziós vagy a teljes ellátás? Nem tudom, milyen árak vannak a szigeten, van-e valakinek esetleg étlapja az ottani étteremhez/éttermekhez? Sznoker tekintve a partszakasz milyennek számít?

Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki hozzá tud járulni információval az ’álom’ utazásunkhoz.

Üdv.

Gitti

zsókicóó 2 napja Creative Commons License 26790

Gyönyörűek a képek!!Úr Isten már annyira várom,hogy ott legyünk!!Mi november 5.-én megyünk a Sun-ra.;) Jó volt nagyon olvasni az élménybeszámolódat!Köszönöm,hogy megosztottad velünk! :)

Előzmény: lucita85 (26789)
lucita85 2 napja Creative Commons License 26789

lucita85 2 napja Creative Commons License 26788

Végezetül néhány kép a többszázból.. :)

lucita85 2 napja Creative Commons License 26787

Mi készpénzzel fizettünk, abszolút elfogadott az is. Még egy infó ezzel kapcsolatban: senki nem nézte, hogy mikor bocsátották ki az adott bankjegyeket, úgyhogy nem kell megijedni, ha 2006 előtt kibocsátott dollárt kaptok a pénzváltóban.

Előzmény: Attika30 (26777)
lucita85 2 napja Creative Commons License 26786

Sziasztok!

Szerdán érkeztünk haza Sun island-ről. Évek óta olvasom a fórumot és rengeteg infót kaptam tőletek, így szeretném én is megosztani a tapasztalatainkat.

Turkish-sel utaztunk, nagyon meg voltunk elégedve a szolgáltatásokkal és az átszállási időkkel is. Az isztanbuli reptéren a várók rettenetesen zsúfoltak, levegőtlenek, de 1,5 - 2 órát szerintem bárhol ki lehet bírni.  Már többen említettétek, hogy a gépen nagyon hideg van, és ez tényleg így volt, vastag pulcsival/mellényel készüljön mindenki.

Az utazásunkat az Araamu szervezte, így a male-i leszállást követően a Dertour táblát tartó úriember kísért minket a megfelelő pulthoz, ahol kipipálták egy listán a nevünket, és elmondták, hogy egy óra múlva visznek majd át minket a terminálhoz, ahonnan a helyi járatok indulnak a maamigili-i reptérre. A leszállásról egyébként még annyit, hogy tudatosan készültünk az első maldív levegővételre. :) Mikor kinyílt a repülő ajtaja, és mi következtünk a lépcsőhöz vezető sorban, visszafojtottuk a lélegzetünket és kilépve a szabadba a lehető legtöbb levegőt próbáltuk beszívni a tüdőnkbe.  Az érzés leírhatatlan; mindketten libabőrösek lettünk és könny szökött a szemünkbe attól, ahogy megcsapott minket a leírásaitokból már jól ismert dunsztos trópusi meleg. :) A Flyme járat is teljesen rendben volt, de ott már senkit nem érdekelt, hogy milyen a repülő. Minden egyes utas tátott szájjal pásztázta az alattunk kirajzolódó tájat: Malet, a kifutópályát, és a kékségből előbukkanó szigeteket. :) Sajnos pont azon az oldalon ültünk, ahonnan Sun-t nem láthattuk a magasból, de az utastársak mosolyát látva tudtuk, hogy megérkeztünk. Egy pár perces buszos út, majd negyed óra hajózás következett, és végre ott álltunk az olasz étterem mellett a kikötőben. Bekísértek minket a lobby-ba, ahol egy ihatatlan welcome drink és nedves törölköző mellett megkaptuk a bejelentkező kártyáinkat, amin már szerepelt a bungink száma: 135. Na akkor már tényleg nem lehetett letörölni a mosolyt az arcunkról, tudtuk, hogy a lehető legszebb partszakaszon leszünk (előzetesen jeleztük az utazási irodának, hogy ide szeretnénk kérni). Mikor a golfkocsival megérkeztünk a bunginkhoz, és kinyitottuk a teraszajtót, jött a második libabőrös-könnyezős élmény. :) Meglátni a türkizkék óceánt, a hófehér homokot, a pálmafákat, és mindezt az ajtóból, hihetetlen élmény volt. Az óceán selymes és meleg, és maga a látvány minden képzeletünket felülmúlta. :)

A 135-ös bungi az "ocean view" partszakaszon van. Minden kétséget kizáróan ez a legszebb partszakasz a szigeten. A mólótól ellenkező irányba indulva a bungik jóval beljebb vannak a parttól, nincs meg az a "kinyitom az ajtót és a lábam előtt hever az óceán" érzés. A vízibungik oldalán egy részen mély a víz a bungik előtt, ott nem is lehet csak úgy besétálni, viszont ott vannak olyan hinták, amiket dagálykor érdemes mindenkinek kipróbálni. :)

A standard és a superior bungik között árban kicsi a különbség (legalábbis a mi ajánlatunkban az volt), a minőségi ugrás viszont óriási, aki teheti  feltétlenül superior bungit foglaljon.

Mi félpanziós ellátást fizettünk, és jó döntésnek bizonyult így utólag is. A svédasztalos ételek azt nyújtották, amire számítottunk: tömegétkeztetés 3 csillagos szállodai színvonalon. A vacsorához az ital külön fizetendő, a borok 30-35 $-tól indulnak. Viszont a vizet, bort, és egyéb, palackos italokat a szobaszámmal ellátva elteszik másnapra, ha nem sikerül egy este alatt elfogyasztani, így nem feltétlenül kell minden este valamit rendelni.

Az italárak nagyjából egységesek egyébként a szigeten, a minibárból is ugyanannyiba került pl. a víz, mint bármelyik étteremben vagy kávézóban. Az olasz étteremben 2 főre egy tésztás ebéd 50-70 $, a Vani bárban egy szendvicses ebéd üdítővel 40 $ körül van.

Amit nagyon drágának találtunk, azok a vízi sportok, horribilis összegeket kérnek el mindenért; nem is volt soha kígyózó sor arrafelé.

Egyik nap feliratkoztunk delfinnéző túrára, ami minden hajnalban indul. 4:40-kor keltünk, láttuk, hogy nagyon szeles és esős az idő, de azért elsétáltunk a recepcióra, ahol közölték, hogy ilyen időben sajnos nem indul a túra, de nyugodjunk meg, előző nap sem láttak egyet sem pedig akkor jó idő volt. Nagyon értenek ám a promócióhoz.. :) A Robinson túrának nem láttuk értelmét, mert a szomszéd szigetre vittek volna át, ahova a saját partszakaszunkról is átláttunk.

A sznorizás nagy élmény volt mindkettőnknek, a bérelt gopro kamerával szuper víz alatti felvételeket sikerült készítenünk a mellettünk úszkáló kis cápákról és az olasz étteremnél a rengeteg halról.

Október közepe lévén minden második nap volt egy kis eső, voltak felhősebb napok, de akkor is ugyanolyan meleg volt, ugyanúgy barnultunk, úgyhogy egy percig nem bántuk, hogy ebben az időszakban mentünk. Sőt. Voltak olyan délutánok, amikor láttuk, hogy a távolban esik az eső de a sziget fölött sütött a nap, a mi szemünkben Sun island ilyenkor még különlegesebbnek, trópusibbnak tűnt. :)

A bicikli 4,5 $ naponta, nekünk egy napra bőven elég volt, egyszerűen jó esett sétálni.

A wifi a golf bárban egész használható, a Vani-ban kevésbé.

A helyiekről annyit, hogy nagyon kedvesek, a napi rutinfeladatokat remekül ellátják, de amikor "extra" kérés van, akkor nem tudnak (vagy nem akarnak) mit kezdeni a helyzettel. Ilyen volt például, hogy nem volt ernyő a szobánkban (mi pedig nem vittünk), és második kérés után is csak ígérték, hogy küldenek, de soha nem érkezett meg. Borravalót pedig osztogattunk rendesen.

A lényeg, hogy a maldív-érzés abszolút megvan, a MESZ-től is szenvedünk rendesen (főleg a hazatérést követő első két nap maga volt a pokol), a legszebb hely, ahol valaha jártunk. Úgy jöttünk el, hogy 5 éven belül visszatérünk (másik szigetre), remélem olyan sokat azért nem kell majd várnunk. :)

Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.

hoppáré24 2 napja Creative Commons License 26785

Természetesen tudsz készpénzben is fizetni a végszámlánál. Nem jól értelmezted a kifejezést hogy nincs készpénzforgalom. A nyaralásod alatt, a napi vásárlások, italok, ételek, szolgáltatások nem azonnal, ott, elfogyasztás után, vásárlás után kell kiegyenlítened. Hanem folyamatosan a szobához írják és kicsekkolásnál kapod meg a végszámlát mindenről egyben. Akkor dönthetsz hogy kp vagy hitelkártya. Ha hitelkártya akkor írtam hogy a napi limited tudjad (ha van, lopás miatt jó beállítatni, akkor nem az egész pénzt bukhatod ami a számládon van)és ha a végösszeg túl lépi a napi limited akkor kell előre jelezni. (Pl nekem 1000 euro a napi limitem és a végszámlám 1300 dollár akkor euro-dollár váltásnál ez túllépte a limitem). Nekem kényelmesebb volt a hitelkártya. Nem kellett több ezer dollárral járkálni igy. Dombornyomott kártya kell, master biztos elfogadott. Napi árfolyamon vált a bank nálad forint-euro-dollár valószínű. 

Capone72 2 napja Creative Commons License 26784

Korulnezhetsz legitarsasagok sajat oldalain is. 

- austrian airlines ok repulnek Becsbol atszallas nelkul

- turkish airlines

- qatar airways

- emirates

ha a kartyadat elfogadjak akkor tudsz fizetni vele, altalaban a dombornyomott kartyak a jok, mi Filitheyon Amex kartyaval fizetunk. Az arfolyam bankfuggo, altalaban Eur alapu kartyakat adnak a bankok es elofordul hogy usd-eur-huf atvaltas van, de tajekozodj kozvetlenul a szamlavezeto bankodnal.

Előzmény: balou84 (26783)
balou84 2 napja Creative Commons License 26783

Ne tessék megrettenni, nem bonyolult. :)

Matrix:

Departing from: BUD

Destination: MLE

Dates: See calendar of lowest fares (= havi nézet)

Departing: klikk bele és válaszd azt a hónapot amelyik érdekel

Lenght of stay: állítsd be a kinntartózkodás időtartamát, max. 7 napos intervallumra pl. 7-14 éj

Adults: hány jegy kell

Végén klikk a search-re és már látod is a naptárt.

Ha valamit le szeretnél fordítani használj Goggle Chrome böngészőt, az konyhanyelven fordít, anno így vettem japánul jegyet. :)

Magyar nyelvű kereső: http://www.skyscanner.hu/

Előzmény: Attika30 (26780)
Zsiráf 2525 2 napja Creative Commons License 26782

Egyébként nem kell deviza-számla, a bankod az eladási árfolyamon utalja a pénzt /ha nem kp./.

Zsiráf 2525 2 napja Creative Commons License 26781

Természetesen tudsz készpénzzel is fizetni.

Attika30 2 napja Creative Commons License 26780

Nagyon szépen köszi :) Esetleg tudsz magyar nyelvűt is ajánlani, mert nem vagyok jó angolos, németes (sajnos)? 

Előzmény: balou84 (26779)
balou84 2 napja Creative Commons License 26779

Ezen a legkönnyebb keresni:

http://matrix.itasoftware.com/

Itt nem tudom megvenni a kiszemelt jegyet, csak segít a kutakodásban, havi nézettel gyorsan át lehet nézni a felhozatalt.

Másik hasznos kereső a kayak, azon keresztül át is irányítanak a vásárlási felületre, de itt meg csak +/- 3 napos nézet van:

http://www.kayak.com/

Előzmény: Attika30 (26778)
Attika30 2 napja Creative Commons License 26778

Repülőjegy árakat ti hol szoktatok nézni? Van olyan oldal ami az összes légitársaság árait tudja hozni? Mi a bevett gyakorlat, minél távolabb van az indulási időpont annál olcsóbb vagy pedig ha minél közelebb van annál olcsóbb? Bocs de a repjegyes dolgokban nem vagyok otthon de ha segítetek ebben akkor elkezdem nézegetni az árakat............:) Közvetlen járat egyáltalán nincs Budapest-ről Male-ra (Maldív szigetek) vagy pedig csak nagyon ritka vagy sokkal drágábbra jön ki?

Attika30 2 napja Creative Commons License 26777

Említettétek, hogy Maldív-on nincs készpénz forgalom, hanem bankkártyával kell fizetni a bankszámlámról. Na most nekem forintos számlám van, ha ott mondjuk kijön, hogy 100 dollár, azt le tudják vonni a számlámról vagy pedig dolláros számlát kell hozzá nyitnom? Ha igen akkor milyen árfolyamon, a bankom forint-dollár árfolyamán vagy ennek más a folyamata? Egyáltalán nincs egyik szigeten sem, tehát a ha én viszek dollárt és azzal akaro ka végén fizetni akkor mondják, hogy nem fizethetek hanem csak bankkártyáról tudják levonni?