Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

somi1955 Creative Commons License 1 napja 0 1 27697
Előzmény: Tojglius (27668)
szpi86 Creative Commons License 2 napja 0 0 27696

Üdv Kedves fórumtarsak!

Biyadhoo szigetrol van valakinek szemelyes tapasztalata, elmenye, beszamoloja?

Minden informacio erdekel!

Sajnos se a forumban, sem mashol nem talaltam szinte semmit a szigetrol.

Szeptemberi-oktoberi idojarasrol mi az elmult par eves tapasztalat? 

nyuszka0301 Creative Commons License 3 napja 0 1 27695

Üdv mindenkinek!

tegnap hazatértünk Filitheyoról.. az élmények még feldolgozás alatt, de hamarosan jövök beszámolóval... :)

cyberworms Creative Commons License 4 napja 0 0 27694

Szia Bandos!

Köszönöm a választ! 

Mi először most november végén voltunk. Sajnos 8 napból 4 végig esett a maradék is inkább felhős és részben napos volt. Ez így elég csalódás volt. És olvastam hogy a csúcsidőben idén februárban és márciusban is néha több napig esett. Tehát annyira szeszélyes az idő hogy nem igazán lehet tudni mi várható. Szeretnénk már nagyon visszamenni, és nem tudjuk hogy érdemesebb e 10-14 napra menni augusztusban vagy várni még egy évet és a drágább időszakban menni ahol elméletben kevesebb a rizikó de ott is bele lehet futni az esőbe...

Előzmény: Bandos (27693)
Bandos Creative Commons License 5 napja 0 0 27693

Szia cyberworms!

Nekünk nagyon jók az augusztusi tapasztalataink. A legutóbbi 13 augusztusból 7-et részben a maldívon töltöttünk, általában 2 hetet. Azért célszerű ilyenkor legalább 2 hétre menni, mert "néha" azért előfordulhat néhány napos (a tapasztalataink szerint 3-6 napos) szinte folyamatos esős-felhős időszak is. Nekünk a 7 augusztusi alkalomból 3-szor volt ilyen, de a nyaralás nagyobb részében ekkor is nagyon szép, napos idő volt. Az összes többi alkalommal szinte végig klassz idő volt, amit néha-néha persze megszakíthat egy rövidebb (1/2 -1 óra) trópusi eső, de utána pár perc múlva megint hétágra süt a nap.Szerintem nincs miért tartani az augusztustól.

(Nekünk egyszer viszont a száraz évszak közepén, márciusban a 11 napból 8 napig szinte végig felhős volt és rengeteget esett. Még a maldívok is csodálkoztak.)

Bandos

Előzmény: cyberworms (27690)
klindu Creative Commons License 5 napja 0 0 27692

Szia Sborisz!

Köszönöm a megerősitést

valahogy igy képzeltem én is

mi csak sznorizunk,de azért megnézzük Maldivot is

remélem nem kapsz minuszokat, ami igaz, az igaz

Előzmény: Sborisz (27691)
Sborisz Creative Commons License 5 napja 0 1 27691

Szia Klindu!

A Vörös snorkel szempontból szenzációs! Akár Sharm akár a hurghadai részt nézem( ez utóbbinál a Makadiból indulnék ki, illetve a Giftun sziget körüli részt venném ide) a korallok szebbek, színesebbek, mint Maldívon. ( Filitheyo és Komandoo reefjei is szépek, de korántsem annyira mint pl. Sharm vagy környéke.

Merülés: na ebben már azért erősen Maldív a nyerő, nálam! :)

Maldívon a merülések során amiket látsz, azok méretben, fajtában mások mint a Vörösön... nagyobb (több) murénák és szirt cápák, teknősök, mint mondjuk Sharmon vagy Hurghada környékén... cetcápát pl. itt láttam és nem a Vörösön! :)

Szóval snorkelben szerintem a Vörös verhetetlen, merülésben pedig a Maldív!

( lehet minuszolgatni természetesen engem ezek után!!!  :oD )

Előzmény: klindu (27676)
cyberworms Creative Commons License 5 napja 0 0 27690

Sziasztok!

Nektek mi az Augusztusi időjárással a tapasztalatok? Mennyire esős? Az elmúlt években mi volt a jellemző?

hegemonic Creative Commons License 6 napja 0 0 27689

Szia dinkybaba!

Mivel nekünk is a Filitheyo a tervezett sziget igaz csak jövőre, ezért nagyon várom a beszámolódat, különösen az élővilágról és az időjárásról.

Előzmény: dinkybaba (27687)
klindu Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27688

Szia Maldivocska!

köszi a biztatást ,már is bátrabb lettem,billent a mérleg Maldivra

jó ötlet a google forditó (habár  sokszor nem érteni mit akar)

Der Tour jelenléte is  megnyugtató

Előzmény: Maldívocska (27680)
dinkybaba Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27687

Sziasztok! Mi Filitheyora megyünk június 6-20-ig. 2 hét álomnyaralás sok buvárkodással és snorival! Jön valaki akkor? Remélem jó idő lesz! 

klindu Creative Commons License 2015.04.24 0 1 27686

igaz, amit Dubairól irsz

maldivi korallokat csak azért kérdeztem, mert azt gondoltam ,hogy a Vörös tengernél is csodálatosabb

tehát ,ha uo.lesz nem leszek csalódott

" Maldív élmény (tenger-homok-pálmák-elzártság érzése stb)"pedig nyilván nagyon fog tetszeni,különben nem gyüjteném az infókat

azt gondolom ,hogy rossz idöben is élvezni fogjuk

sőt, a szálloda sem érdekel

csak a fehér homok, pálmafák,elszigeteltség

Előzmény: Tojglius (27684)
Attika30 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27685

Van egy "alapelv" az utazásainkban, sosem megyünk vissza ugyanoda. Ez a szabály egy darabig még országokra is fennállt,

Ez nálunk is állt, jövőhónapban megyünk egyiptomba, augusztusban meg tunéziába mentünk volna de volt ez a balhé és így átfoglaltuk Zakynthos-ra, viszont görögben már voltunk így az "ország" része már megdől nekünk is.

Előzmény: moonwalkr (27683)
Tojglius Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27684

off: én pl dubájban biztos nem csalódnék, mert semmit se várnék tőle a puccparádécsilivilin kívül... bár pont ezért inkább oda se megyünk :) :)

Maldívban egyébként senki se szokott csalódni...

Ott csalódás max az lehet, ha

- a sziget (szálloda) amit választottál nem nyújtja azt a szolgáltatási színvonalat amire vártál az ár alapján (de az árérték arány itt is él, mint mindenhol... :D)

- ha trotty időt fogtok ki... (ami azért ritka)

- meg az, ha azt hiszed, hogy itt az aktív és passzív PIHENÉSEN kívül tudsz bármit is csinálni (mert mondjuk örögmozgó típus vagy (aki pl imád várost nézni és egész nap felfedezni meg csatangolni))

mert nem tudsz, csak pihenni, feküdni, fél óra alatt körbesétálni, bámulni, elfelejteni, kikapcsolni, beszélgetni, romantikázni... és esetleg lehet sznorizni-búvárkodni-hajókirándulni... :)

De olyanról én nem tudok akinek maga a Maldív élmény (tenger-homok-pálmák-elzártság érzése stb) csalódás lett volna

(csak olyanról aki azért nem megy tudatosan, mert neki a "semmittevés" nem pihentető)

Előzmény: klindu (27679)
moonwalkr Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27683

Elméletileg: nem tudom, Sun és Fili teljesen holtversenyben van. Ha pisztolyt nyomnának a fejemhez, akkor Filitheyot választanám, mert a víz alatti világ összehasonlíthatatlanul jobb és nálam a sznori nagyon fontos szempont.

Gyakorlatilag: biztos, hogy harmadik. Van egy "alapelv" az utazásainkban, sosem megyünk vissza ugyanoda. Ez a szabály egy darabig még országokra is fennállt, de aztán pár helyre mégis visszamentünk, de szigorúan máshová, más városba, vagy tájegységbe, egyedül Hurghada volt az egyetlen, ahol kétszer voltunk (bár ott is más-más szállodákban). Maldivnál is az a helyzet, hogy annyi gyönyörű sziget van még, hogy ha lehet, akkor inkább egy újat fedezünk fel, mint egy régibe menjünk vissza.

Előzmény: Maldívocska (27682)
Maldívocska Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27682

Köszi a választ :) sokat segítettél.

Még egy kérdés: ha visszamennél a Maldívra újra akkor Sun vagy Fili? Esetleg egy harmadik?

Előzmény: moonwalkr (27681)
moonwalkr Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27681

Maldivon is van német asszisztencia (és a recepción nem csak angolul értenek), mivel általában Meier'sen és Dertouron keresztül foglalunk, eddig mindig volt a részükről asszisztencia, más kérdés, hogy sosem vettük igénybe.

Maldívocska Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27680

Szia klindu! Ne vacilálj a Maldív és Dominika között azért mert németül beszéltek! Mi is így voltunk, de Filitheyo fantasztikus volt és nem volt semmi fennakadás az utazás során. Araamu szervezte az utunkat és Maléban egy Der Tou-ros kolléga igazított el bennünket a hidroplánokhoz, természetesen németül :) A szigeten meg nem beszélnek ugyan németül, de mindent meg tudtunk értetni velük. Nehezebb esetekben (alkudozás a fakultatív árakból, számlareklamáció, visszaút időpontja...stb) pedig leleményesen google fordítót használtuk kölcsönösen a recepción. Szóval, ahogy azt már többször is olvastam itt: Maldívra, aki teheti!

klindu Creative Commons License 2015.04.24 0 0 27679

Kedves Moonwalkr!

Köszi a választ,csak azért kérdeztem, mert túlzott elvárásokkal utazom el és mindig csalódott vagyok a végén

legutóbb Dubai-val jártam igy

tehát sznori (én is csak sznori) szempontból nem fogok többet várni,mint Sharmon ,igy csalódni sem fogok

Sharmon "house reef"ünk volt- szálloda előtt  több hotel partján keresztül véig korallfal (Faraana öböl Sharm legje)homokos part, sziklára épült szálloda

gratulálok élmény besz.-hoz, 2008-ig visszaolvastam, lehet el sem kéne mennem annyira élményszerűek 

pl. tökéletesen elképzeltem hogy a vizibungik nem akkora élmény, mint a parton

homokban "tapicskolni",pálmák árnyékában

Filitheyo nekünk is nagyon bejönne

még variálunk Dominika és Maldiv közt

Maldiv jobban tetszik,de Dominikán van magyar asszisztencia,( sajnos csak németül besz. )

gondolom "süketen-és némán"nem boldogulnánk az atollok közt

irigyellek a fantasztikus, saját szervezésü útjaidért

Dominikát is olvastam

Előzmény: moonwalkr (27678)
moonwalkr Creative Commons License 2015.04.23 0 1 27678

Ez már kicsit nehezebb kérdés.

Nagyban függ a szigettől. És nagyban függ attól, hogy sznorizni, vagy merülni szeretnél (utóbbiról nem tudok nyilatkozni, mert sem itt, sem ott nem merültem), én csak a sznoriról tudok nyilatkozni. Ráadásul Egyiptomban 7 és 10 éve voltam, azóta sok változás állhatott be és ott is csak Hurghadáról tudok bármit mondani, Sharmban nem voltam, pedig állítólag korallzátony szempontjából az a szebb.

De, hogy ne ködösítsek tovább, nekem Egyiptom még Maldivnál is érdekesebb, szebb volt.

Viszont: Egyiptomban csak kevés helyen van olyan, hogy a szállodából, a partról tudsz sznorizni (a Makadi-öböl ilyen talán), Maldivon viszont sok szigeten van house reef. Nem mindegy, hogy egy hét alatt két-három alkalommal mész el egy két-három órás hajóútra, vagy bármikor beúszol és ha kedved van, alaposan kinézelődheted magadat. Maldivon sok olyan állat van, amit Egyiptomban nem látsz: teknős, mantarája, cetcápa, stb.) Egyiptomban a szép reef-nél is nagy eséllyel tömeg lesz (egy hajónyi emberrel próbálsz egyszerre nézelődni), míg a maldiv house reef-nél nem kell tolonganod. 

Szóval szerintem Egyiptom egy hajszállal szebb, de a körülmények jó eséllyel sokkal jobbak Maldivon, ha jól választasz szigetet.

Attika30 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 27677

Ez mondjuk engem is érdekel, mert 1 hónap múlva indulunk Hurghada-ra úgyhogy a Vörös tengert hamarosan látni fogom :)

klindu Creative Commons License 2015.04.23 0 0 27676

sziasztok

én pedig arra lennék kiváncsi ,hogy a viz alatti világ egyiptomhoz képest milyen?

elöre is köszönöm az össtehasonlitást

Előzmény: moonwalkr (27675)
moonwalkr Creative Commons License 2015.04.23 0 0 27675

Toronymagasan Maldiv.

Szerencsémre a sors nagyon sok helyre engedte, hogy eljussak, de a Nr.1. évek óta megingathatatlanul Maldiv (Seychelles, Dominika, Mauritius, Kuba, Mexikó, Sri Lanka, stb. mind-mind csak hátrább kullog). Pláne ha ugyanaz az ár, mert még több pénzért is inkább Maldivot választanám.

Egyébként Dominika is klasz, a szálloda, ahol voltunk az idén néhány tekintetben le is körözte az eddigi három maldiv szigetünket, de a tenger (és ez a fő-fő vonzerő) egy napon se említhető, természetesen Maldiv javára.

De be is fejezem az ömlengést:)

Előzmény: Maldívocska (27674)
Maldívocska Creative Commons License 2015.04.23 0 0 27674

Kedves moonwalkr! Egy kérdés csupán, csak mert láttam hogy másfele is jártál: Ha választanod kéne,hogy ugyanazért az árért, ugyanabban az időben Dominikára vagy a Maldív szigetekre menj, melyiket választanád? A szubjektív véleményed érdekel, mert tudom, hogy más a kettő meg minden, de mégis, mindent összevetve melyik? :)

Előzmény: moonwalkr (27672)
klindu Creative Commons License 2015.04.22 0 0 27673

köszi az értékes választ

sajnos én is az automata módot használom,amatör vagyok (igy gyorsabb, mint állitgatni)

a lényeg ,hogy mindenhol fehéren vakit a homok

Előzmény: moonwalkr (27672)
moonwalkr Creative Commons License 2015.04.21 0 1 27672

A megfejés neve: fehéregyensúly (vagy más néven színhőmérséklet). Mielőtt nagyívű technikai halandzsába kezdenék,csak a lehető legrövidebben elintézném annyival, hogy a digitális fényképezőgépek egyik felvételi paramétere a fehéregyensúly, aminek a lényege, hogy a fehéret tekinti a gép referenciának és ahhoz képest definiálja a kép többi színét (természetesen itt a laboratóriumi hófehérről beszélünk, nem a homok fehérjéről). A legtöbb gépen ezt a beállítást automata üzemmódban használják az emberek, de az automatát becsaphatják a fényviszonyok (általában nem, de mégis sokszor előfordul).

A fenti jelenség miatt van az, hogy a homokot némelyik fotón sárgá(s)nak látod. Szóval a homok fehér, legfeljebb a fotó sikerült rosszul. Maldiv az az igazi klasszikus fehérhomokos hely, ennél kifogástalanabbat nemigen találsz. És minden szigetre egyformán igaz.

Előzmény: klindu (27669)
klindu Creative Commons License 2015.04.21 0 0 27671

köszi

lassan "kifehéredik" minden elképzelésem

Előzmény: mv.andras (27670)
mv.andras Creative Commons License 2015.04.21 0 0 27670

Szia,

Nekem is sikerült olyan fotót készíteni amin nem hófehér a homok pedig az volt.

Én arra tudok gondolni, hogy a fényképezőgép esetleg nem tudja feldolgozni a történéseket, 

(szerintem) 

Előzmény: klindu (27669)
klindu Creative Commons License 2015.04.21 0 0 27669

igen, igen, de mégiscsak érdekelne miért látok "sárgás " képeket(rosszul látom)

a Vörös tengernél is sok a korall ,de a homok nem fehér

amúgy köszönöm a választ

Előzmény: Tojglius (27668)
Tojglius Creative Commons License 2015.04.21 0 0 27668

itt - mármint maldívon általában -  azért lényegesen fehérebb a homok mint más "sima" tengerpartokon, mert ez egy korallzátony és a korall pedig ha elpusztul, akkor kifehéredik a váza mert az sima mészkő...

(legalábbis nekem ez a logikus, de aztán az is lehet, hogy most kapok egy egyest földrajzból és biológiából :D :D)

Előzmény: klindu (27667)