Keresés

Részletes keresés

moonwalkr Creative Commons License 2 órája 0 0 28841

Szia,

Még  egy "nyugtató szavazat": felejtsd el az idöjárás elörejelzéseket. Mi szilveszterkor voltunk kinn egy hetet és kizárólag vihart és esöt láttunk az elörejelzésekben sok-sok miliméter esövel. Ezzel szemben volt egy éjszakai fél órás ( igaz akkor jó nagy) zuhé, illetve egy délelötti 10-20 perces csepergés. Ezen kívül néha fátyolfelbös volt az ég. Az elörejelzések lényegében azt jelzik, hogy valahol Maldivon esni cog az esö. Majd fogod látni, hogy a szomszéd szigeten szakad az esö, de nálatok veröfény van és fordítva. De talán a nagy monszunon kívül ez mindig lokális esöt jelent és mindig máshol. Szóval ne aggódj az idöjárás miatt.

Előzmény: fili2016 (28838)
Bandos Creative Commons License 8 órája 0 0 28840

Szia fili2016,

Nyugi!!! Nem tudom milyen időjárás előrejelző honlapokat nézel, de valójában tök mindegy, mert 10 napra előre a maldívon még sokkal kevésbé lehet előrejelezni az időjárást, mint itthon.

Ha megnézed a maldív meteorológiai honlapot, ott csak max. 3 napos előrejelzés van, mert csak ennyi időre lehet viszonylag pontosan előrejelezni az időjárást. (De ez sem mindig jön be.)

Ráadásul simán lehet, hogy néhány szigettel (5-10 km-rel) odébb is teljesen más idő van, mint ahol Ti vagytok. (A Maldív-szigetek É_D-i kiterjedése 800 km!). Nálatok süt a nap, ott pedig éppen óriási zivatar van, míg 15 perc múlva nálatok van egy rövid zuhé, és ott süt a nap ezerrel.

Én néha a myforecast honlapot szoktam nézni, ott van 14 napos előrejelzés is, de az pl. csak 1-2 napos kicsit felhősebb időt jelez előre febr. 19 és 20-ra, míg előtte és utána gyönyörű napos időt.

http://www.myforecast.com/bin/expanded_forecast_15day.m?city=69956&metric=true

Szóval biztos jó időtök lesz. Don't worry!

Jó készülődést, csodás lesz!

Bandos

goAUS Creative Commons License 8 órája 0 0 28839

Ne aggódj, addig kb 100x átírják majd, simán előfordulhat hogy napsütés lesz végig. Mi két nappal indulás előttig soha meg se nézzük, minek ezen izgatni magát az embernek teljesen feleslegesen.:) Amugy az időjárás teljesen kiszámíthatatlan már sajnos, mindegy mit mutatnak a statisztikák. Szerencse kérdése, februárban is lehet eső, és júniusban is lehet száraz idő, jóval kiszámíthatatlanabb mint 10 éve. A világ másik felén is ez van, cancunban régen ilyenkor soha nem esett, most meg van hogy 2 hétig alig süt a nap, és esik. Seychelles szintén, sorolhatnám. 

fili2016 Creative Commons License 11 órája 0 0 28838

Sziasztok!

Na most őrülünk meg!!! Február 17-én megyünk Filitheyora, és egész hétre esőt mutat. Sem előtte sem utána nem, csak akkorra, és egész hétre. Direkt kiválasztottuk, hogy február a legszárazabb hónap, és lesz olyan szerencsénk, hogy végig esik.

Több helyen is néztük, de mindenhol azt mutatja, hogy egy nap sem lesz napsütés. Hol kellene szerintetek megnézni, hogy ez mennyire komoly? Teljesen kétségbe vagyunk esve!

a1hitelcentrum Creative Commons License 17 órája 0 0 28837

kérdeznélek benneteket szeptemberben volt már valaki nyaralni Maldivon? Időjárás érdekelne. Eddig janárban voltam de most egy szülinap miatt mennénk.

a1hitelcentrum Creative Commons License 17 órája 0 0 28836

Benji58,a 90 évek elején jártam Maldivon többször ahhoz képet most már nagyon tönkre tették az élővilágot,ezek acölöpökre épitett bungik stb,nekem szörnyű látvány.

Előzmény: benji58 (28752)
martini07 Creative Commons License 1 napja 0 0 28835

Sziasztok!

Haza ertunk Angagarol, ahol 10 ejszakat toltottunk el, ugyhogy jottem a megigert beszamoloval.

Aeroflottal utaztunk moszkvai atszallassal. A multkori kellemetlensegek utan kicsit aggodtunk, de most minden rendben volt veluk. Vissza uton az atszallasnal volt csak ismet gond, hogy tobb gep erkezett be egyszerre, es az atszallo utasok jegykiallitasanal hatalmas tumultus alakult ki egy nagyon pici helyisegben, ahol csak 2 pult uzemelt. Ugy latszik ez sajnos rendszeres naluk...

Male-ban 45 percet kellett varakoznunk a hidroplanra, es vegul elindulhattunk valasztott szigetunkre. Az ut 25 perces volt, mi nagyon elveztuk, ez volt az elso hidroplanos utazasunk. Megerkezesunkkor a szokasos frissito kendo es udvozlo ital vart minket a barban, papirok kitoltese es utana a villak kiosztasa. Mi elore jeleztuk, hogy ha lehetseges akkor a 140-145-os villak valamelyiket szeretnenk, es legnagyobb meglepetesunkre meg is kaptuk a 141-eset. A valasztasunk tokeletesre sikerult, szamunkra a legjobb helyen helyezkedett el. Ez a vizi villak feloli oldal, szelmentes, szep szeles a part, lagunas a viz, egesz nap oda sut a nap, es itt is megy le. A sziget masik oldalan (101-118) szinte alig van part, van olyan villa ami elott nem lehet napozni, eros a szel es nagyobbak a hullamok is, ez a reef feloli oldal egyebkent. Jelenleg a 119-155-ig barmelyik villa jo, szep, szeles, hofeher, puder homokos parttal, 119-135-ig szeles, 135-155-ig szelmentes. A villak nem reg lettek felujitva, letisztultan vannak berendezve, szepek, kenyelmesek, kulon plusz pont a teraszon levo hinta, viszont tul kozel vannak egymashoz, kisse zsufolt erzest keltve.

WIFI nem jart a szobahoz, viszont lehetett kerni 30 dollar/het. Mi kertunk, de nem igazan mukodott jol. Volt amikor napokig nem is lehetett csatlakozni, ha megis akkor 15 percenkent megszakadt. Reklamaltunk, de kozoltek hogy tudnak a problemarol, igyekeznek megoldani, sajnos sikertelenul, de termeszetesen az arat ki kellett fizetni.

Mi fel panzios ellatason voltunk (reggeli, vacsora). Az etteremben az ott tartozkodas alatt vegig sajat asztala van mindenkinek ugyanazzal a pincerrel. Az etelek finomak es valtozatosak voltak, mindig talaltunk magunknak megfelelot, pedig en nagyon valogatos vagyok. Az italok csak reggelinel ingyenesek, vacsoranal mindenert fizetni kell. A kiszolgalo szemelyzet nagyon kedves es segitokesz volt.

A reef valoban elkepeszto, nagyon gazdag elovilaggal, ami sajnos a sziget belsejeben annyira nem jellemzo. Hianyoltuk a gyikokat, igaz volt beloluk par, de nagyon picik voltak es nem olyan gyakoriak, mint a masik ket szigeten, ahol eddig jartunk. Viszont a villank elotti fakon papagaj feszkek voltak rengeteg szines papagajjal.

A sziget aljnovenyzete hianyos, de ennek ellenere megis dus dzsungeles a novenyzet.

Az idojaras az kicsit szeszelyes volt. 1,5 napig vihar, szakado eso, dorges, villamlas, eleg felelmetes volt. Aztan fatyolfelhos, de boven jutott napsutesbol is szerencsere.

A szigeten PADI buvarkozpont van, tobbnyire nemet szemelyzettel, nagyon baratsagosak, segitokeszek, tobb nyelven beszelnek.

A legtobb vendeg nemet, azsiai, rengeteg nyugdijassal. Eddig ezen a szigeten tapasztaltuk csak azt, hogy 100%-os telitettseggel mukodik. Minden villa ki volt adva, ahogy ures lett egy, mar jottek is az uj vendegek. Vacsoranal volt szamunkra ez zavaro, hogy nincs privat szferaja az embernek, mert tele van az etterem es az asztalok nagyon kozel vannak egymashoz.

Az eskuvonket is itt tartottuk. Ibrahim volt a szervezonk, vele sajnos nagyon nem voltunk megelegedve. Flegma volt, ugy viselkedett mintha o tenne nekunk szivesseget, nem nagyon erdekelte az egesz. Ez eleg bosszanto volt, nem csak azert mert nem keves penzt fizettunk erte, de szerintem az lett volna a dolga, hogy stressz mentesse tegye a keszulodest, de sajnos ez nem igy volt. Mar a megerkezesunk elott is probaltuk veluk felvenni a kapcsolatot e-mailben, de mar akkor sem voltak tul segitokeszek, es ez helyben meg fokozodott... , ugyhogy eskuvo celjabol nem igazan ajanlom senkinek sem a szigetet. Vegul a ceremonia es a dekoracio is csodalatos volt, de sokkal kedvesebb hozzaallast vartunk volna el, megis csak egy kulonleges esemenyrol van szo. Ami meg eleg furcsan vette ki magat, az az volt hogy az eskuvoi csomagban benne volt egy romantikus vacsora is a ceremonia helyszinen sajat pincerrel stb, aminek a vegen kihozta a szamlat a fogyasztott italokrol. Ugy gondolom ez azert eleg vicces, mert minimum egy uveg pezsgot kellett volna tartalmaznia egy eskuvoi vacsoranak ennyi penzert...

Osszessegeben ismet elegedettek vagyunk a valasztasunkkal, a kis kellemetlensegeket leszamitva. Nagyon jol ereztuk magunkat es Angaga valoban egy gyonyoru kis sziget, barkinek merjuk ajanlani. Mindenki Maldivra aki teheti!!! :)

Udv: M.

andi265 Creative Commons License 1 napja 0 0 28834

Meglesz!!

Így videók alapján azt gondolom, hogy a dobogós helyezéseket átrendezi majd:)

(remélem)

Előzmény: Maldívocska (28833)
Maldívocska Creative Commons License 1 napja 0 0 28833

Köszönöm szépen a válaszokat Bandos és andi265!

Természetesen mindenkinek más szempontok fontosak, azért is téged kérdeztelek Bandos, mert a mieink nagyon hasonlóak :) Így most szemre fogom vételezni Royalt is...

andi265! Figyelemre méltó a te sorrended is, lehet hogy elgondolkodom a Kuredu/Komandoo párosításon is. Kiváncsian várom, hogy hazatérj Filiről és beilleszd a sorrendedbe. Akkor már meg tudod mondani nekem, nem lenne-e árnyalatnyi visszalépés Filihez képest (mert én csak itt voltam...) bármely más általad eddig meglátogatott sziget. Amennyire te várod az elutazást és legalább annyira várom majd hogy visszagyere és mesélj :))))) 

Előzmény: andi265 (28832)
andi265 Creative Commons License 1 napja 0 0 28832

Sziasztok,

Bár engem nem kérdeztek, de megosztanám az én sorrendemet is :)

Én úgy rangsorolok, hogy kb. mindig megvan, mennyi az a maximum, amit az útra akarok költeni, ennek megfelelően az elvárásaimat is "reális keretek" közé szorítom.

Idővel rájöttünk, hogy a luxus bungi és az all inclusive nekünk nem fontos. Túl sok az étkezés, annyi alkoholt pedig nem iszunk, h megérje,  a bungiban pedig csak aludni, fürdeni vagyunk. Tiszta legyen, ennyi a szempont.

1. Kuredu/Komandoo (szuper párosítás, 2 élmény egy nyaralásban)

2. Royal Island (minden szuper volt, még a hullámtörő ellenére is)

3. Vilamendhoo / reef, bungalo, ételek szuperek, de a partja sajnos gyenge (erózió) szerintem

4. Bandos (rövid transzfer, jó áron ki lehet fogni, de nekem túl zsúfolt)

5. Sun Island (szép sziget, szuper beach, semmi negatívum, de ez volt az első, innen van feljebb)

Idén megnézzük Filitheyo-t, nagyon kíváncsi vagyok. Olvastam jót is, rosszat is.

Előzmény: Bandos (28831)
Bandos Creative Commons License 2 napja 0 1 28831

Szia Maldivocska,

Egyértelmű sorrend nincs, hiszen az attól függ, hogy milyen szempontok szerint rangsorolnám....

Így inkébb nem is igazi sorrendbe teszem a nekünk legjobban tetsző szigeteket, hanem csak ABC sorrendbe, és nem is 5 szigetet, hanem a szigeteink felét, azaz 8-at. (De a többi 8 is klassz volt! Sorry Sun, sorry Meeru, sorry....)

Szóval az ABC sorrend a legjobb 8 szigetünkre: Bandos, Filitheyo, Island Hideaway, Palm Beach, Reethi Beach, Royal Island, Veligandu, Vilamendhoo.

Ha ezek közül mégis a szerintünk "legjobb" szigetet kérdezed, akkor talán a Royal Island, nem véletlenül voltunk ott négyszer is.

Bandos

Előzmény: Maldívocska (28827)
Amilo01 Creative Commons License 2 napja 0 0 28830

Sziasztok!

Korábban már osztottam meg képeket a Sun-ról...

Úgy néz ki hogy idén is megyünk a szigetre: 08.20-28.

Esetleg valaki innen, ebben az időszakban tervezi az utazását?

Üdv!

Norbi.

erika0575 Creative Commons License 2 napja 0 0 28829

Ebben nagyon egyetértek veled!! 

Előzmény: andi265 (28825)
jadrolinija Creative Commons License 3 napja 0 0 28828

Szia KaroLinna

arytenoidea@gmail.com

a cimem, de az elkövetkezendö egy hétben nagy valószinüséggel nem leszek online, ugyhogy ha kések a válasszal ne haragudj.

Előzmény: KaroLinna (28826)
Maldívocska Creative Commons License 3 napja 0 0 28827

Kedves Bandos! Megírnád, hogy neked mely szigetek vannak a top 5 ben sorrendben? Megakadtam a keresgéléssel Filitheyo után.... Amikor újra visszamentetek Filire volt valami üdvözlő összepacsizás? Most győzködöm magam, ha nem találok jobbat, visszatérek újra oda :)

KaroLinna Creative Commons License 4 napja 0 0 28826

Kedves Jadrolinija,

elkérhetném az e-mail címedet? Lenne pár kérdésem amit inkább privátban tennék fel ha nem gond!

Köszönöm előre is!

Előzmény: jadrolinija (28824)
andi265 Creative Commons License 4 napja 0 0 28825

Csak nem ugatnak le:)

Látszik, hogy tudod miről beszélsz.

Ha babát várnék, én is átgondolnám a brazil utamat.

Viszont a mai gyors világban bármilyen vírus, betegség hamar itt lehet, tehát itt sem vagyunk biztonságban.

Reméljük a legjobbakat.

(a csirkevész és a többiek .....H1N1 is fel lettek fújva és nem lett világjárvány, csak eladtak jó sok oltóanyagot...)

Előzmény: jadrolinija (28824)
jadrolinija Creative Commons License 4 napja 0 0 28824

Azt gondolom a Zika megint a média jätéka, legaläbbis nekem annak tünik. Mindettöl függetlenül ha värandós lennék biztos örülten odafigyelnék nehogy elkapjam.

Egy labornäl dolgozom, a minap kaptam egy kör-emailt, amiben täjekoztatnak arról, hogy a Zika Virus antigéntiter-vizsgälata sorän a hozzá nagyon hasonlo Chikungunya és Dengue-virusok antigénjeivel keresztreakciók figyelhetök meg. Tehät ha valaki csak a Zikät nézi, lehet hogy pozitiv eredményt kap, a fertözés mégis pl a Dengue szämläjära irható (ha azt is mérnék ugyanannál a betegnél, ott magasabb lenne a titer). A 3 Virus teljesen egyforma tünetegyüttest okoz kiinduláskor, igy klinikailag nem lehet megkülönböztetni egymästól öket. Okkal feltételezem, hogy a fent emlitett okból elég sok fertözést tévesen soroltak be a Zikähoz ezekben az országokban (bär személyesen nem ismerem a helyi eü viszonyokat). Rengeteg pénz van ebben, ne tagadjuk.

Mindettöl függetlenül mielött mindenki leugat megismétlem, hogy ha babät värnék én sem bíznám a véletlenre.

Anasztnicole Creative Commons License 4 napja 0 0 28823

Szia Camy-Amy!

Köszönöm, igen, kérlek küldd el nekem mail-ban amiket te találtál.

Köszönöm,

Niki

Előzmény: camy-amy (28820)
andi265 Creative Commons License 4 napja 0 0 28822

Az a helyzet, hogy nekem nincs oltásom. Lehet hogy ez könnyelműség, de eddig nem adattam be

Előzmény: Mo1977 (28821)
Mo1977 Creative Commons License 4 napja 0 0 28821

sziasztok,

Andi, mindenekelőtt köszönöm válaszodat a Vilamendhoo beach villákról! Próbálok majd erőszakos lenni a recepción az érkezésnél már.

más: látom, hogy vírusokról van szó (bár szerintem kicsit ez megint a media hatalma, ijesztgetnek mint mindennel).

Kérdés: Ti milyen oltásokat adattatok be? mi a Hepatitis A+B-t de az utazási tájékztató még a tífuszt javasolja, ezt szerintetek érdemes? Vagy a szigetek olyan jó higiéniájúak hogy nem szükséges? Köszi

camy-amy Creative Commons License 4 napja 0 0 28820

Igen, kérdeztem már a szigetet, írták, hogy naponta van ott is szúnyogírtás.

Mi is viszünk elektromosat is, valamint sparyt. Biztos ami biztos :-)

Ha gondolod emailben megírom hogy milyen szereket lehet használni, miket ajánlanak, legalább is, amit én találtam...:-)

Előzmény: Anasztnicole (28819)
Anasztnicole Creative Commons License 4 napja 0 0 28819

Szia Camy-Amy!

Én is aggódom, aktuális nálunk is a helyzet.

Én is olvasgatok róla sokat, sok helyen, ha találok valami értelmeset küldöm.

Azt próbálom kideríteni, milyen természetes szerek vannak, ami taszítja a szúnyogot... kiegészítve a mesterségessel.

Mi viszünk hálózatba dugható szúnyogírtót, illetve spray-t, törlőkendőt.

Illetve mi a Sun Islandra megyünk, arról egy korábbi bejegyzésben olvastam, hogy rendszeresen végeznek szúnyogírtást. Esetleg erről érdemes tájékozódni ott ahová mentek.

Minden rendben lesz!

:)

Előzmény: camy-amy (28817)
Anasztnicole Creative Commons License 4 napja 0 0 28818

Szia Andi265,

Köszönöm a tippet, olvasgatom! :)

Üdv,

Előzmény: andi265 (28816)
camy-amy Creative Commons License 5 napja 0 0 28817

Szia Anasztnicole,

Köszönöm a linket! Nagyon reménykedek azért hogy semmi nem fog megcsípni. Böngészem, hogy milyen szúnyog riasztóval érdemes fújni magam. Remélem azért nem fogja elrontani a nyaralásunkat.:-/

Előzmény: Anasztnicole (28813)
andi265 Creative Commons License 5 napja 0 1 28816

Szia,

Sun Island első szigetnek tökéletes.
Sokan írtak itt róla, olvass vissza, rengeteg infót találsz .

Baloldalt a keresésben szűkíts Sun Island-re.

Üdv,

Andi

Előzmény: Anasztnicole (28814)
Anasztnicole Creative Commons License 5 napja 0 0 28815
Előzmény: Anasztnicole (28813)
Anasztnicole Creative Commons License 5 napja 0 0 28814

Kedves Andi265!

Köszönöm a választ!

Sun Islandról van információtok?

Előzmény: andi265 (28801)
Anasztnicole Creative Commons License 5 napja 0 0 28813

Szia Camy-amy!

Én úgy olvasom a hírekből, hogy Dél-amerika, karib térség, Florida, Texas vannak jelenleg nagyon veszélyeztetve a szúnyogok miatt.

Tehát ide ne menjen az ember... A dominikai köztársaság elnöke ki is jelentette a hírekben, hogy ha lehet, a nők ne essenek teherbe ott, mert ez a legjobb védekezési mód a vírus ellen.

Ezért választottuk mi is a Maldív-szigeteket, talán itt nincs akkora veszély, de ettől függetlenül ott is gondoskodni kell a szúnyogcsípések megelőzéséről.

Azért ha valaki tud másról is, az írja meg legyen kedves... :(

Köszönöm

Előzmény: camy-amy (28812)
camy-amy Creative Commons License 6 napja 0 0 28812

Huh hát kicsit most megijedtem. Olvasom a Zika vírusról a híreket.. kismama vagyok, 2 hét múlva megyünk Lux*-ra. Eddig annyira nem foglalkoztatam a szúnyog riasztókkal de most inkább beszerzek vmi jót. Tudtok ajánlani esetleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!