Keresés

Részletes keresés

moonwalkr Creative Commons License 6 órája 0 0 29949

Talán még annyi maradt ki az előbbi mondatból, hogy "Egy-egy időszakra, egy-egy szobatípusból, néhány darab szobára", azaz nem az adott szobatípus akciós-promós az adott időszakban, hanem csak mondjuk a 218 db Superior Beach Bungallowból 10 db.

Előzmény: Maldív2016 (29947)
akin369 Creative Commons License 9 órája 0 0 29948

Koszonom ! :)

Maldív2016 Creative Commons License 10 órája 0 0 29947

Köszönöm :)

Előzmény: moonwalkr (29946)
moonwalkr Creative Commons License 11 órája 0 1 29946

A promo lényegében azt jelenti, hogy "akciós".

Egy-egy időszakra, egy-egy szobatípusból adnak egy kis engedményt, hogy "promózzák" a szigetet, a szállást, stb. Nehéz, de nem lehetetlen elcsípni egy ilyen kedvezményt.

Előzmény: Maldív2016 (29945)
Maldív2016 Creative Commons License 24 órája 0 0 29945

Én is kíváncsi lennék,  mi az a promo? Bemutató? És mit takarna? 

Előzmény: akin369 (29943)
Tojglius Creative Commons License 25 órája 0 1 29944
Előzmény: akin369 (29943)
akin369 Creative Commons License 29 órája 0 0 29943

Sziasztok ! Nemek az lenne a kerdesem hogy mi a kulombseg a Sun Island-on : Bungalow Superior, Strand es a Bungalow Rpomo Beach kozott ? Osszegben nincs nagy kulombseg ahogy az utazasi iroda oladalan neztem csak leirast nem talatam. Koszi elore a valaszt .

Spigo Creative Commons License 3 napja 0 0 29942

úgy legyen, köszi! :)

Előzmény: Maldivian (29940)
Spigo Creative Commons License 3 napja 0 0 29941

Mi is így vagyunk vele! Reméljük, hogy nem, de azért valószínüleg egyszeri élmény és akkor legyen nagyon emlékezetes, mégiscsak a nászút :)

Előzmény: Tojglius (29939)
Maldivian Creative Commons License 3 napja 0 0 29940

Ha első sziget akkor maga a paradicsom lesz ;-)

Előzmény: Spigo (29936)
Tojglius Creative Commons License 3 napja 0 1 29939

hát nincs mit :)

nem tudom, hogy a mi költésünk mennyire volt átlagos, mi nem sajnáltunk magunktól semmit, úgy voltunk vele, hogy ez - valszeg - egyszeri élmény lesz, így ha koktélozni akartunk akkor azt, ha robinsot túrát akkor azt...

(ja, utóbbi ha van Royalon akkor mindenképpen ajánlom... az amúgyis tökéletes maldív nyaralásra is rátett egy lapáttal az a fél nap egy homokzátonyon mindenkitől mégjobban elzárva édeskettesben :D)

de persze lehet ennél kevesebbet is költeni ha nem piszkálnak fel ezek a dolgok, hisz az allinnel kb mindened megvan és persze lehet a sokszorosát is ha horgászni-búvárkodni-masszázsoni akarsz és nem iszol sört, csak koktélt :)

Előzmény: Spigo (29938)
Spigo Creative Commons License 3 napja 0 0 29938

Köszi szépen!

A 600 USD nem is tűnik olyan nagyon őrült összegnek.

Előzmény: Tojglius (29937)
Tojglius Creative Commons License 3 napja 0 1 29937

Szia!

cash tulajdonképpen csak a borravalókra "kell", 1-5-10usd címletek, aztán osztogatjátok akinek gondoljátok... nem kötelező, de nagyon örülnek neki :)

minden mást hozzá tudnak csapni a szobához és lehet a végén kártyával fizetni... bár pénzváltónál ócsóbb az usd, mintha kártyával fizetnél...

a konkrét szigetet nem ismerem, így az árakról se tudok mit írni...(de royalról emékeim szerint itt nagyon jó vélemények voltak)

mi anno 2009ben meerun (4*) 1 hét alatt "mindenestül" ~600usd-t költöttünk az allinon felül. ki is kerestem az akkori leírásomból:

utsó esti vacsi (extra étteremben, hajón) 100usd

robinsontúra: 190usd

ajándék (mértéktelenül, jó drágán :D) 150usd

a maradék volt a pár koktél, éjfél utáni sörbor, cigi, öngyújtó stb

borravalókra elosztogattunk olyan 120usd-t

(kajáspincér 20, takaritó napi 1-2-5, programokon 5-10, bárpincérek 1-2/alkalom)

allinben általában a napi 3x kaja, üdítők, sör, alapborok és alaptömények szoktak bennelenni... koktélok, drágább piák általában nem...

de van, hogy vannak még benne "extrák"... nekünk anno bennevolt egy délutáni szendvics és két hajókirándulás (naplementenézős + sznoritúra)

Előzmény: Spigo (29936)
Spigo Creative Commons License 3 napja 0 0 29936

Sziasztok! Az utóbbi időben (mióta rátaláltam) sokat olvastam a fórumot, nyilván azért, mert megyünk nyaralni a Maldív-szigetekre. Kicsit kapkodva sikerült foglalni és végül a Royal Island beach bungalow-ja lett a választás.

Ahogy olvasom nem a legjobb sziget, de azért szép és nem fogunk csalódni. Első maldív utazásunk. 

Eltérő véleményeket olvastam a bungalowkról is. Valaki azt írta mindegy, hogy melyik számú jut, mindenhol szép, de olvastam azt is, hogy a 100-140 között nem szép a part. Azért kiváncsi lennék, ha lehet szólni/kérni, akkor melyiket kérjük? :)

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy mennyi pénzt vigyünk? Azt olvastam, hogy érdemes dollárt vinni és 1 dollárosokat is a borravalók miatt. De mennyibe kerülnek a különböző tevékenységek, mint vizisí, hajókázás, éjjeli halászat, stb? All inclusive-ra fizettünk be, de ha jól tudom ez nem azt jelenti, hogy minden benne van.

És persze bármilyen más tanácsot előre is nagyon megköszönjük!

Már nagyon várjuk! :)

Előzmény: Royal Island (29189)
Maldivian Creative Commons License 3 napja 0 0 29935

:) :)  Köszi :D 

Előzmény: juppy (29932)
Maldivian Creative Commons License 3 napja 0 0 29934

köszönöm;-) Kereslek majd ;-)

Előzmény: BodiZ (29933)
BodiZ Creative Commons License 3 napja -1 0 29933

Szia Maldivian! 

Június vége / július elején lesznek meg a téli árak egészen 2017. április 30-ig 

Előzmény: Maldivian (29928)
juppy Creative Commons License 4 napja 0 0 29932

Lehet, hogy Neked van igazad, én már régebben érdeklődtem, akkor még ez volt az infó. Ez az iroda TUI képviselet, lehet, hogy csak ők várnak augusztusig, a többiek nem. Ezek után úgy gondolom, hogy Maldiviannak érdemes lesz akkor június közepétől érdeklődni. :)

Előzmény: Maldív2016 (29931)
Maldív2016 Creative Commons License 4 napja 0 0 29931

Én úgy tudom (Necker, tensi és dertour), hogy két héten belül publikálják már a téli árakat. Legalábbis én ezt a felvilágosítást kaptam. Hát, lehet - hogy rosszul? Nem akarok félrevezetni senkit!

Maldivian Creative Commons License 4 napja 0 0 29930

Augusztus???  Huhh..Köszönöm:) Azt hittem korábban ;-) 

Előzmény: juppy (29929)
juppy Creative Commons License 4 napja 0 1 29929

Szia Maldívian!

Nekem azt mondta az az utazási iroda, amelyikkel mi szoktunk utazni, hogy augusztusban adják ki a téli szezonra.

Maldivian Creative Commons License 4 napja 0 0 29928

Sziasztok.Kb mikor lesznek meg az utazási irodáknál a 2017-es árak?Köszi:)

Tojglius Creative Commons License 5 napja 0 0 29927

hát most egy ideig sajna nem lesz újabb utazás... :/

Előzmény: lucita (29926)
lucita Creative Commons License 5 napja 0 0 29926

Ez azt jelenti, hogy vissza kell menni. 😜

Előzmény: Tojglius (29925)
Tojglius Creative Commons License 6 napja 0 0 29925

nekünk maldív volt az egyetlen hely ahonnét elfelejtettünk mágnest hozni, így azt nem túl autentikus módon egy baráttól "rendeltünk", hogy hozzon nekünk amikor ott járt... :)

Előzmény: Maldív2016 (29924)
Maldív2016 Creative Commons License 6 napja 0 0 29924

Ezzel mi is így vagyunk :)

A mostani a legszebb emlék - de a Vatikáni bélyegzővel ellátott sem kutya! Hűtőmágnes még a mindig kötelezően hozandó emlék. Tele is van már a hűtőnk elég szépen :)))
De nagy csodálkozásomra az ebay-en még Maldív képeslapot, hűtőmágnest, homokot zacsózva is lehet kapni - pl. Görögországból szállítva :))) Gondolom, gondos kicsi kínai kezek készítik.... Olcsóbb is, mint a helyszínen véve.... 

Előzmény: Pranit (29923)
Pranit Creative Commons License 6 napja -2 0 29923

Mi mindig küldünk képeslapot, mindenhonnan. :) A férjem szüleinek (ök szoktattak minket rá, mert ök is sokat utaznak, és mindig jött tölük a képeslap, gondoltuk viszonozni kell), az én családomnak, és plusz egyet mindig saját magunknak is. :)

Előzmény: Maldív2016 (29921)
Tojglius Creative Commons License 6 napja 0 1 29922

Ahogy a többiek is írták: elvileg semmit amit nem boltban veszel és nincs róla blokkod!

A homok amúgy tényleg jó ötlet, feleségem kb 5féle homokot hozott haza... kinnt is vannak a polcon szép sorban kis vázákban... :D

de valóban, ajándéknak kis üvegekbe dugózva is szép ötlet... :D

Érzésre amúgy azt gondolom, hogy ha a parton összeszedegetsz egy maréknyi kifehéredett,  kagylót-csigát (talán még korallt is), amin abszolút jól látható, hogy régóta halottak, akkor azért talán nem piszkálnának... A szankció lényege ugyanis az, hogy az élővilágot ne bántsd...

+ tény, hogy kifelé ritkán piszkálják az embert, de kérdés megéri-e lekésni a repcsit egy marék csiga miatti magyarázkodással ha mégis kiszednek...

Előzmény: Zoom (29918)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.23 -1 2 29921

Mi csupán homokot hoztunk,  egy műanyag üvegben. Ajándéknak sem rossz.  Ez még pénzért sem megvehető 😊ajándékba adtuk barátoknak,  parafadugós Szép üvegcsében. Úgy adagoltuk itthon,  mint más egyéb drogokat. ÉS adtunk fel magunknak és szeretteinknek képeslapot. Még a bélyegen is a szigetünk volt. Emléknek szerintem nem utolsó,  pláne a mai világban. Ki ír képeslapot? 

Senila Creative Commons License 2016.05.23 -1 2 29920

Fényképeket! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!