Keresés

Részletes keresés

hitel telen 1. Creative Commons License 20 órája -4 0 32987

A hosszú út után jól is esik a pihenés. ;)

Ha valaki mozgalmasabb Maldívot szeretne, az menjen inkább Maafushira, és minden nap látogasson el egy resort szigetre, meg másik lakot szigetre, Male-ba, esetleg lakatlan szigetre csókolózni... :)

Anyagilag, és látnivalóban szerintem jobban jön ki, mint ha 2 hetet csak a lábát lógatja 2 millióért.

Előzmény: Pranit (32986)
Pranit Creative Commons License 21 órája -1 2 32986

Remélem megtalálod ezt a  jófejet és tudsz mellé foglalni a repülön. :D

Hát, azért Maldívra csak az menjen, aki nem egy aktív, járkálós nyaralást szeretne, hanem pihenést, nyugalmat, a természet szépségét élvezni, órákon keresztül nézegetni a halakat, olvasgatni egy pálmafa árnyékában... :) Ha ezt valaki nem tudja elképzelni, lehet unalmas lesz. De amíg nem próbálta valaki, addig nem tudhatja, hogy neki bejön-e, szóval hajrá, egyszer ki kell próbálni. :)

Nekem nem furcsa a korai foglalás, mi bárhova is megyünk, mindig legalább 6 hónappal vagy még többel korábban foglalunk, mert elég konkret elképzeléseink szoktak lenni, és a szabadságunk idöpontja is köbe vésett, így nem kockáztatjuk, hogy az adott járat vagy szállás már megteljen közben...

Maafushin kevés a zöld, és mivel eléggé felkapott, így sokan is vannak, föleg a bikini strandján. Akik jártak már több lakott szigeten, nem Maafushit szokták az elsö helyre tenni. Van egy barátnöm, aki búvárkodik, bejárta már a  világ legszebb helyeit, neki kimondottan nem jött be Maldív. Ezen nagyon meglepödtem, mert nálunk abszolút elsö helyen van, de a csodálkozásom csak addig tartott míg meg nem tudtam, hogy Maafushin volt.

De öszintén, én már belefáradtam abba, hogy bárkit is meggyözzek, csak egy jó tanács volt. 

Ezeket a képeket nem rég készítette valaki Maafushi strandjáról, nekem elsöre nem biztos hogy Maldív jutna eszembe róluk, biztos van aki érti, hogy miért nem...

Előzmény: Geryson (32984)
cilinderlakó Creative Commons License 1 napja 0 0 32985

Szia!

Részletes leírásomat megtalálod Royal Islandről a 32890 és 32894-es számú hozzászólásokban.

Ami a bungallót illeti, kérdés, hogy zavar-e benneteket a kőgát látványa. A szigetet nagy részben körbeveszi, de nem teljesen. Mi oda kértük a szobát, ahol nem közvetlenül kőgátra látni (173-188). A 150-es szobaszám körüli nagyobb partszakasz előtt sincsen kőgát, viszont ott part sem nagyon (akkor legalábbis nem volt, ez változhat)

Ami a víz alatti élővilágot illeti, a medence felőli oldal mólójához közel (101-es szoba körül) nagyon sekély a víz, így ott gyakran látni hatalmas halrajt kergető bébicápákat a kőgáton belül. Körülbelül azon a partszakaszon, a kőgáton kívül találkoztunk teknőssel többször. Ezen az oldalon egyébként is több hal volt. A legszebb rész a sziget északi karéja, de oda a kijutás nem mindig megy (apály vagy nagy hullámzás).

Ami a programokat illeti, átküldöm a listát, ha megadod az e-mail címedet, az említett hozzászólásokban pedig leírtam, hogy mi melyiken vettünk részt.

Ha maradt még kérdésed, szívesen válaszolok.

Előzmény: yoyako (32982)
Geryson Creative Commons License 1 napja -1 0 32984

Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Sajnos a resort ár nekem nem fér bele pedig elhiszem, hogy az teljesen más feeling, de hát a matek, az matek. Karácsonykor mennénk és az all-os lakott szigetes szállás 350 ropi, resortban a legolcsóbb 1,4 misi. 8 éjszakára tervezek kimenni és aztán lehet egy resort, gyerekkel már kemény téma. Hozzáteszem egy 500 méteres szigeten szintén nem teljesen tudom, hogy mit csinálsz 9 napon át. :)

A korai foglalás furcsa, nálam viszont szokott működni, a nyári olasz utunkat 6 hónappal előre, Sri-Lankát 10 hónappal előre foglaltam. Talán furi, de én szeretem és eddig OK volt ezzel minden. A repjegyekkel kimondottan jól szoktam járni így.

Érdekes, mert rákerestem Maafushi-ra (amit pont elleneztél) és képek alapján én semmi gáz nem látok. Ellenben ha a pár Ukuhalas Google street-view képet megnézem, akkor bizony elcsodálkozom, hogy az utca és a házak nem túl messze vannak a sri-lankai állapotoktól. :) De első körben tényleg a szállásokat fogom alaposan átolvasni.

Az all inclusive-nak nem igazán vagyok a híve. Egyiptomban és Törökországban (kettesben) a negyedét nem használtuk ki, ámde a fiamnak szerintem jól jönne és Sri-Lankán egy kicsit megjártuk a kajával (kvázi gáz volt a kaja és az elején keresnünk kellett normális éttermet, ahol olyat főztek, amit szerettünk). Nyilván ez magában az AI-ban is megvan, mint veszély de remélhetőleg így a kajával már nem kell foglalkoznunk. Pia nem érdekel, majd itthon előtte a sarki késdobálóban betankolok... (vicc, nem téma az alkohol)

A magyar szállásadót azért kérdeztem, mert pl. Seychellesen is volt 15 éve egy magyar család és nagyon jól jöttek az ajánlataik anno. Csak emiatt keresem első pillantásra a magyarokat, de megvagyok nélkülük amúgy. Volt itt nemrég egy srác, akit keményen elhajtottatok mert ő nem akar mással nyaralni, csak saját szigeten és Ti mind csórók voltatok hozzá képest. Na, ő mellette szeretnék viszont ülni a repülőn! :D

A szigetek közötti átjárást megértettem. Amúgy nekem ez a 1-1.5 km nem az a kategória, amit ne vállalnék be (ésszel). Áramlatot nyilván értem. Jópofa volt hitel telen 1. intelme is, lévén olvastam, hogy szeretsz pont kimenni a hullámokba több száz méterre. Én mennék Veled az tuti! :) Most Sri-Lankán bálnalesen a parttól tizenx km-re azt vártam, hogy lehet-e ugrani egy fejest és úszni egyet. Eddig még nem volt bajom a víztől, de mondom egyedül nem csinálnám meg soha.

Transzfer akkor szintén megvan. Ha jól számolom, akkor egyik irányba pont jól jön ki a speed boat indulása, a másikba meg mese nincs, de akkor majd egy saját fuvarral megoldom valahogy (nem akarok fél nappal előre kimenni).

Nyilván a búvárkodást kipróbálnám kint és még a kisgépes repülést körbe egy csomó szigetnél. Vagy az utóbbit akkor megoldom a transzferrel összekapcsolva.

Gondolom amúgy döglés kint a nagy program, igaz?

Előzmény: Pranit (32971)
martini07 Creative Commons License 1 napja -1 3 32983

Sziasztok!

Holnap vegre ujbol indulunk a szigetekre. :) ♥ Ha haza ertunk jovunk a beszamoloval.

Udv: M.

yoyako Creative Commons License 1 napja -1 0 32982

Sziasztok!

Áprilisban megyünk nászútra a Royal islandre. Tudnátok bungalót javasolni? Melyik a legcsendesebb, legszebb kilátással, stb.

Másik kérdés: Mániákusan szeretünk snorkelezni. Esetlég valami javaslat, tapasztalat vagy titok? :) A sziget környékén hol a legszebb az élővilág? 

Harmadik kérdés: Esetleg van valakinek egy aktuális listája a szigeten elérhető programokról, és azok árairól? Aki volt már annak mi a tapasztalata. Mik a kihagyhatatlan programok? Főleg az élővilág érdekel minket és a pihenés.

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Pranit Creative Commons License 2 napja 0 2 32981

Nem vagy ezzel egyedül, ez teljesen normális dolog. :D

Előzmény: anett87 (32980)
anett87 Creative Commons License 2 napja 0 1 32980

Köszi! Majd keresgélek. Bár a férjem kicsit furán néz rám, hogy most jöttünk haza, de már a következőt tervezem :D

Előzmény: Pranit (32976)
Szupergizike Creative Commons License 3 napja 0 0 32979

Oh bocsi, most látom, csak arra a bizonyos két napra annyi a jegy :-/  Febr 3- Márc 1

Szóval ha valaki pont akkor akar menni, és egy hónapra , akkor csapjon le rá :D

Szupergizike Creative Commons License 3 napja -1 0 32978

Ha valaki most akar menni, februárra 300 EUR-ért vannak repjegyek Male-ba Frankfurtból! ;)

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/5-lufthansa-non-stop-flights-from-germany-to-the-maldives-for-only-e316/

Mi 240 e.-et fizettünk / fő a Budapest - Colombo - Male - Budapest útvonalért.

Pranit Creative Commons License 3 napja 0 0 32977

Vagy pl. Royal Island Zimmer royal garden 2 fö 7 éj AI ellátással március 2-9: 2778 €

Ugyanez szeptember 7-14-ig: 2052 €

Itt nem akkora a különbség, de ez mondjuk a legolcsóbb szálláskategória volt.

Amire figyelj, hogy meg kell nézni a transzfer árakat is, mert ha male-tól távolabbi a sziget és pl. csak hidroplánnal elérhetö, az még pár száz euróval megdobja az árat.

Előzmény: anett87 (32974)
Pranit Creative Commons License 3 napja 0 0 32976

Írok példát pl. Paradise-ra, csak hogy lásd a különbséget.

Pl. föszezonban, mondjuk március 2-9-ig, 7 éjszaka, 2 före superior strand Bungalow FP-val: 2983 €.

Ugyanez szeptember 7-14-ig 1650 €.

Vagyis majdnem fele annyiba kerül...

Nem tudom ez minden szigetre igaz-e, de hasonló lehet a tendencia...

Pranit Creative Commons License 3 napja 0 0 32975

Ismered a Bookingot? Szerintem nézd meg ott, kiindulási alapnak jók az árak amiket ott találsz, (csak pipáld be, hogy Resort, mert rengeteg lakott szigetes ajánlat is van, amik jóval olcsóbbak, de mások is, mint a turista szigetek), ott meg tudod nézni milyen szigetek vannak, melyik teszik, milyenek az értékelések, plusz ár szerint rangsorolhatod öket. Aztán ha megvan, hogy melyik sziget tetszik, akkor elkezdhetsz keresni, hogy van-e valahol árban jobb ajánlat rá a neten, vagy akár irodától. De ha itt olvasgatsz akkor itt is találhatsz ötleteket szigetre, aztán megnézheted az árat Bookingon beállítva különbözö dátumokat.

anett87 Creative Commons License 3 napja 0 0 32974

Köszönöm! Nemcsak az időjárásra lennék kíváncsi, hanem hogy ilyenkor nagyságrendileg mennyivel olcsóbb ajánlatot kap az ember? Mondjuk nem tudom mennyibe került nekünk külön a Maldív 4 nap, de sejtésem azért van.

Mi most először voltunk szervezett úton, de nem bántuk meg, minden tökéletes volt :)

Előzmény: Pranit (32973)
Pranit Creative Commons License 3 napja 0 0 32973

Ez így nehéz, mert mást mutatnak a statisztikák, és sokszor mást az utóbbi évek tapasztalatai. 

A szeptember a legesösebb hónap kellene legyen, erre tegnap írta valaki a FB-on, hogy ök 2x is voltak 2 hetet szeptemberben, azt hiszem 2014-ben és 2016-ban, párszor esett kB. 15 percig, szuper idöjárást fogtak ki. 

Többen írták már itt is, hogy júliusban-augusztusban voltak, és jó volt az idö...

Április eleje talán még jó lehet, akkor már nem föszezoni árak vannak, de május talán nem.

Esetleg olvasgasd itt a fórumot, sokszor volt ez már téma, keresöbe ha beírod, hogy idöjárás, biztos ad ki valamit.

Nem csodálom, hogy vissza akartok menni. :-)

Előzmény: anett87 (32972)
anett87 Creative Commons License 3 napja 0 1 32972

Sziasztok!

Fantasztikus nászúton vagyunk túl. A Maldív-szigeteken csak 4 napot töltöttünk (Sri Lankával kombináltuk) és megfogalmazódott bennünk rögtön a gondolat, hogy szívesen visszamennénk. Mindkét helybe beleszerettünk. Tudom, hogy január a főszezon, . Mi a jellemző, melyik hónap az, ami még esőmentes hónap, de olcsóbb. 

Mi a Paradise-on voltunk, teljes mértékben meg voltunk elégedve vele. Fogalmam sincs ez a sziget milyen árkategória a többi szigethez képest. De szívesen kipróbálnánk más szigetet :)

Pranit Creative Commons License 4 napja -1 2 32971

Van itt némi kavarodás. :-) Szóval a jó árak amiket látsz a Bookingon, azok a lakott szigetek. Mint pl. Ukulhas is. De ott nem hiszem hogy 6 dollár lenne a víz, az inkább egy resort (turista) szigetes ár lehet, a lakott szigeteken szerintem barátibbak az árak.

Én eddig csak resort szigeten nyaraltam, és továbbra is hiszem, hogy az igazi maldív feelinget a resort szigetek jelentik, de mostanában annyira tejednek a lakott szigetes szállások, hogy esküszöm legközelebb megosztva az idöt mi is bevállalunk egy lakott szigetet is, csak az összehasonlítás kedvéért. :) 

Szerintem a lényeg a lakott szigetnél, hogy jól válassz, szigetet és szállást is. Legyen sok jó értékelése, akkor már nagyot nem tévedhet az ember. Ukulhas, Thoddoo a felkapottabb lakott szigetek közé tartozik, biztos nem véletlenül, de pl. Maafushit vagy Rasdhoo-t elfelejteném mindenki helyében, de ez csak egyéni vélemény (az elsöt elég képröl megnézni, az utóbbin jártam is kirándulás keretében). De ezeken kívül a Bookingon talál az ember még számos kis lakott szigetet elég igényesnek kinézö szállásokkal (én most keresek magunknak szeptemberre francia polinéziában szállást, és ha nem a Luxus szállásokat nézzük, hanem az egyszerü szállásokat, akkor putrik a maldív lakott szigetes szállásokhoz képest de 2-3x-os árért...)

A bookingon tényleg elég sok vonzó szállás van Ukulhasra, jó ár és jó értékelések, nem tudom te melyiket nézted. 

Mindenesetre az AI szubjektív, mindenkinek igénye szerint. Resortokon sokszor olyan magas az AI felár, hogy csak akkor éri meg, ha fogyasztasz rendesen alkoholt. Lakott szigeteken ugye nincs alkohol, meg kell nézni mennyi az AI felár, hogy megérheti-e a dolog, ha csak vizet vagy üdítöt fogyaszt az ember, meg hogy van-e igény a napi 3x-i étkezésre.

Nem nagyon van más költség, amiket te is írsz, transzfer, programok, borravaló a személyzetnek, kisebb ajándékok, emlékek otthonra ha valaki akar...

A szigetek általában elég messze vannak egymástól, nem igen van átjárás közöttük, se kajakkal, úszva pedig végképp nem.

Magyar szállásadót meg ne keress, nem is értelek, maldívra mész... :O

Ja és még transzfer. Nem minden szállásnál van feltüntetve a bookingon, de gondolom ugyanazon szigetre azonos árak vonatkoznak.

Egy Ukulhasi szállásnál ez van a kisbetüsben, mindig az oldal alján találod:

Fontos! A Beach Veli szálláshelye készséggel segít a transzfer megszervezésében Ukulhas szigetére komppal, privát vagy közös motorcsónakkal, illetve hidroplánnal. A vendégeknek a foglalás során meg kell adniuk a repülőjárataik érkezési és indulásai adatait, valamint az utasok teljes nevét (a Megjegyzések és különleges kérések mezőben). A szobaár nem tartalmazza a transzfer díját, amely közvetlenül a szálláshelyen, bejelentkezéskor fizetendő. A transzferrel kapcsolatos tudnivalók:

1. Nyilvános kompok (A jegyeket 2 nappal korábban kell kérni és a móló indulási termináljánál lehet megvásárolni):
Menetidő: 4,5 óra
Maléból a Beach Veli szálláshelyére: hétfőn és csütörtökön 09:00 órakor a Villigili mólóról
A Beach Veli szálláshelyéről Maléba: vasárnap és szerdán 09:45 órakor az Ukulhas mólóról
Díj: személyenként és utanként 3,5 amerikai dollár (USD) vagy a vendégház szervezésével személyenként és utanként 5 amerikai dollár (USD)

2. Gyorskomp (érkezés előtt 3 nappal kell kérni):
Menetidő: 90 perc
Maléból (az 5-ös vagy a 6-os mólóról) vagy a repülőtéri mólóról a Beach Veli szálláshelyére: szombaton, vasárnap, hétfőn, szerdán, kedden és csütörtökön 10:30 órakor és 16:00 órakor, valamint pénteken 09:30 órakor és 16:30-kor
A Beach Veli szálláshelyéről Maléba (az 5-ös vagy a 6-os mólóra) vagy a repülőtéri mólóra: szombaton, vasárnap, hétfőn, szerdán, kedden és csütörtökön 07:00 és 13:00 órakor, valamint pénteken 07:00 órakor és 14:00 órakor
Díj: a felnőttek számára 50 amerikai dollár (USD), a gyermekek (2-6 éves) számára pedig 25 amerikai dollár (USD) személyeként és utanként, míg a 2 év alatti gyermekek számára a transzfer ingyenes

3. Privát motorcsónak (érkezés előtt 3 nappal kell kérni):
Menetidő: 75 perc
Maléból vagy a repülőtérről a Beach Veli szálláshelyére: bármikor
A Beach Veli szálláshelyéről Maléba vagy a repülőtérre: bármikor
Díj: 600 amerikai dollár (USD)

4. Hidroplán (érkezés előtt 3 nappal kell kérni):
Menetidő: 20 perc
A repülőtérről a Beach Veli szálláshelyére: napközben (06:00 és 15:00 óra között)
A Beach Veli szálláshelyéről a repülőtérre: napközben (06:00 és 15:00 óra között)
Díj: a felnőttek számára 220 amerikai dollár (USD), a gyermekek (2-10 éves) számára 130 amerikai dollár (USD), a 2 év alatti gyermekek számára pedig ingyenes

Bejelentkezéskor érvényes fényképes igazolvány és hitelkártya felmutatása szükséges. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a különleges kérések teljesítése érkezéskor, a rendelkezésre állás függvényében történik, és felár fizetését vonhatja maga után.

Érkezése várható idejéről előre tájékoztassa a Beach Veli illetékeseit. Ezt foglaláskor a „Megjegyzések és különleges kérések” mezőbe írhatja, vagy közvetlenül a szálláshoz is fordulhat a visszaigazoláson olvasható elérhetőségek egyikén.

Előzmény: Geryson (32966)
cheeryl Creative Commons License 4 napja 0 0 32970

Sziasztok,

tegnap megvettem a jegyeket, február 5-én indulunk! :)) Összesen 7 éjszakánk lesz, abból 4-et Thoddon, vagy hozzá hasonló szigeten szeretnénk tölteni, 3-at pedig egy resorton. 

Nézegettem a transzfereket, de csak a speed boatokat találok, van oda ferry is? Hogy a legjobb összerakni a 2 szigetet, hogy ne utazzunk fel fél napokat feltétlenül, így sem olyan sok az időnk. Vissza febr 13-án este, 19.55-kor indul a gépünk. Az agodán találtam olyan szállásokat, ahol a hidroplános transzfer is benne van az árban. Ez lehetséges? Hogy indulnak ezek a gépek? Találok valahol információt?

Nézegetek több resortot is, de nem tudok dönteni.

Van tapasztalatotok ezekkel a helyekkel? 

Adaaran Select Meedhupparu Premium All Inclusive

- Adaaran Select Hudhuranfushi Resort

- Robinson Club Maldives - All Inclusive

- Royal Island Resort & Spa (erről már sok jót olvastam tőletek)

Smartline Eriyadu

Vagy ajánlanátok esetleg? Sun-t nem szeretnénk, kellene azért némi nemű élővilág.

Ne kövezzetek meg, de jó, ha van medence is. 

Nagyon köszi! 

Szupergizike Creative Commons License 5 napja 0 0 32969

Szia Geryson :))

Szerintem hidroplán nem nagyon van 220 usd/fő/út alatt, én már végignyálaztam ezer oldalt és nagyjából mindenhol hasonló árak vannak! 

http://www.ukulhasinn.com/airport-transfer.html

Ha hazajöttünk, akkor beszámolok, hogyan jutottunk el végül a szigetre :) Szerintem az atolltransfer-en foglalom le a jegyet. Remélem, Ukulhas jó választás lesz végül Thoddhoo helyett. A facebookon az 'Utazás a nagyvilágban - magyar utazók, világjárók csoportjában' most raktak fel egy Maldiv szigetek egy hónapos út beszámolót, érdemes megnézni! Ott is helyi kompokkal közlekedett az illető, ők több szigetet is meglátogattak.

hitel telen 1. Creative Commons License 5 napja -2 0 32968

"Jól sejtem, hogy csak all-inclusive-ban szabad ide menni?"

-------------------

Nem jól sejted.

Ha pénzes/resort/üdülő/csendes szigetre mész akkor elég a félpanzió is, ha csak nem hízókúrára mész a Maldívra. ;)

Bőséges reggeli van, korlátlan italfogyasztással. Jó magyar szokás szerint reggel betankolsz kajából, italból.

Napközben veszel 1-2 másfél literes menetes vizet 3-6 dollárért, aztán jön az este, amikor megint telezabálhatod magad.

Ha lakott szigetre mész, pld Maafushi, akkor meg a reggeli is elég (felesleges az is) a hotelban, mert napközben balatoni árakon ehetsz, ihatsz a helyiekkel. Alkohol viszont nincs. Ha alkesz vagy, akkor messze kerüld el a Maldívot!

hitel telen 1. Creative Commons License 5 napja -1 0 32967

"A sziget körül vannak ugye egyéb szigetek, lagúnák és ilyenek. Ide pl. át lehet menni evezős csónakkal (vagy akár úszva)? Vagy azért ez nem javasolt?"

----------------

Azért ez nem a Balaton, hanem az Indiai-óceán...

Evezős csónak? Talán valami kenut bérelhetsz, de hülyeség.

Uszonnyal ússz, ha messzebbre akarsz bemenni, de elég ritka, hogy a szigeted közelében olyan közel van egy másik, ahova át lehet úszni. Áramlatok kiszámíthatatlanok, hamar a nyílt óceánon találod magad, és ha nem figyelt rád senki, akkor bizony mész a messzi vadászmezőkre...

Én sem ajánlom, pedig szeretem a veszélyt, meg a hullámokat: 329060

Geryson Creative Commons License 5 napja -1 1 32966

Sziasztok Szakértők! :)

Most jöttünk haza Sri-Lankáról (szia Szupergizike :) ) és hát nem mondom, hogy nem ájultam el a Maldív-szigetek látványától. Aztán nekiültem a Bookingnak és megint csak elájultam, mert én azt hittem, hogy ez valami elérhetetlen kategória - pedig bőven nem az. Magyarázatképpen azt hallottam, hogy annyira sok sziget van, hogy egyszerűen "mindenkinek" megvan a maga árszintje.

Ukulhas szigetén találtam egy 8.8-as minősítésű (70 értékelés), all-inclusive szállást. Azt írja, hogy a transzferben tudnak segíteni (ami egyébként 70 km és másfél óra hajóval). Láttam Malé-n, hogy szálltak fel-le hidroplánok, ezeknek az árát hogyan lehetne megtudni? Vagy hajók transzfer ára is érdekelne, lévén 7-en mennénk és akkor inkább szeretném azt, hogy akkor menjünk, amikor mi szeretnénk és nem menetrend szerint.

Jól sejtem, hogy csak all-inclusive-ban szabad ide menni? Egy régi kolléganőm volt és ők csak a kajákat kérték és valami 6 dollár volt a víz ára (amiből elég sok fogyhat a 30 fokban).

Milyen költségekkel kell még számolni annak, aki idejön? Az ÁFA és valami 10% service charge nincs benne, ezt írja is. Akkor jön a transzfer és a szabad programok. Ezen kívül valami?

A sziget körül vannak ugye egyéb szigetek, lagúnák és ilyenek. Ide pl. át lehet menni evezős csónakkal (vagy akár úszva)? Vagy azért ez nem javasolt?

Szállásban esetleg nincs magyar szállásadó, akit tudtok ajánlani és elterjedt itt a fórumon? Most nekiülök a fórumnak mindenképpen! :)

Köszönöm előre is!

sz_szabi1980 Creative Commons License 5 napja 0 0 32965

Sziasztok!

Legközelebb szeretnénk a Maldív szigetekre mennei nyaralni saját szervezésben. Az all inclusive és egyéb elszeparát nyaralás nem áll közel hozzánk, azt szeretjük, ha a helyi emberekhez közel szállunk meg, illetve a mottó, hogy a szállás alvásra való, szóval maximum ennyi időt szeretnénk a szálláson tölteni. Van valakinek ilyen típusú szállással kapcsolatban tapasztalata, javaslata?

Köszönöm.

borsinho7 Creative Commons License 2018.01.13 -1 0 32964

Sziasztok!

Február közepén 10 napot leszünk a Maldív-szigeteken. Szállást még nem foglaltuk le, de a meedhoo-i Canareef Resort Maldives felé húz a szívünk. Van valakinek tapasztalata, ezzel a szállással és szigettel kapcsolatban?

Gan szigete mennyire ajánlott? ( A reptér miatt)

Köszi a segítséget! :)

Pranit Creative Commons License 2018.01.13 0 0 32963

Ha beszéltek angolul, képesek vagytok repjegyet magatoknak foglalni stb... akkor megoldhatjátok magatoknak.

Ha nem, akkor Admiral vagy Araamu travel, az itteniek közül a legtöbben velük utaznak. Ajánlatot érdemes esetleg mindkettötöl kérni.

Előzmény: longmeadow (32955)
hitel telen 1. Creative Commons License 2018.01.12 -1 0 32962
Előzmény: Szupergizike (32961)
Szupergizike Creative Commons License 2018.01.12 -1 0 32961

Nem resort szigetre utazók figyelmébe:

Komp menetrend, végre megtaláltam mindet egy helyen :DD

http://www.roomsmaldives.com/help/ferry

hitel telen 1. Creative Commons License 2018.01.12 -2 0 32960

Szívgörcsöt kaphatsz a Balatonban is.

Nekem kedvenc szórakozásom, hogy ha nagy hullámok vannak a tengeren, akkor beúszok 1-2 száz méterre a mély vízbe, és átúszom a 3 méteres hullámokon. Eddig még senki nem jött velem, mert nem mert, úgyhogy maradtam egyedül.

Ha egyszer elvétem, és nyelek akkorát, hogy a következő hullámig nem szedem össze magam, akkor ott maradok.

Maldívon kisvízben, "feszített víztükrön" behajolni a vízbe szemüveggel (sznorizás), nem túl veszélyes. Szerintem.

Előzmény: seci (32958)
Maldívocska Creative Commons License 2018.01.12 -1 0 32959

Szia!

Saját tapasztalat alapján: Araamu Travelt ajánlom jó szívvel:) Részletes indoklásért keressed vissza a bejegyzéseimet... Mi is Sun-ra megyünk velük a nyáron.

Előzmény: longmeadow (32955)
seci Creative Commons License 2018.01.12 -1 1 32958

Oreg faszi egyedul kiment sznorizni. Akarmi is tortenhetett. Mondjuk szivgorcsot/infarktust kapott.

Alapszabaly, hogy mindig tobben megyunk sznorizni/buvarkodni/akarmit csinalni a tengeren.

Azert van veszely, pl tuzkorallnak sodor az aramlat ha nem figyelsz, az nagyon durva tud lenni. Vagy a triggerfish feszket veszelyezteted (legalabbis szerinte) es megtep. Vagy baxtatod a cápát (volt multokor ilyen eset talan AU partjainal), aztan a capa volt a hibas...vagy a delfin.

-seci

Előzmény: n.tomika (32957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!