Keresés

Részletes keresés

Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33577

Pedig árgaranciás :-D

Nagyon érdekes...

 

Én még kitalálom mi és hogyan is legyen. Lehet ráveszem a kislányom a hidroplanra- vagy kap gyógyszert 30 percre. Mert így elég bonyolult.

 

 

Előzmény: seci (33576)
seci Creative Commons License 2018.05.18 -2 1 33576

Azt neztem en is, bar mostansag mast is lattam a bookingon 2x annyiert, mint mondjuk a homeaway-en, szoval annyira megsem lepodtem meg.

 

Egyebkent mi is szinte minden magunk szoktunk szervezni, de itt valahogy nem biztuk magunkat a transzfer sajat szervezesere, a repjegyet azert magunknak inteztuk, jo is volt a Sri Lankan.

 

-seci

Előzmény: Beuska 10 (33574)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33575

Mondjuk ez viszont tetszik :-D

 

Gyermekekre vonatkozó szabályzat  Sun Island Resort & Spa :
A 12 év alatti gyermekek számára az étkezés ingyenes a kísérő szülő számára foglalt ellátásnak megfelelően, az alkoholos italok kivételével. 

Előzmény: Beuska 10 (33574)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33574

Érdekes módon bookingon, transfer nélkül sokkal drágább.

Nade teljesen mindegy, csak néztünk árakat mi ennyi lehet. Ha olyan helyet talál az ember, ami könnyen és olcsobban megközelíthető akkor  $29-tól/ út tudsz közlekedni. 

 

 

TRANSZFERREL KAPCSOLATOS TUDNIVALÓK 
Fontos! A szálláshely csak az alábbi transzferrel érhető el: 

A Malé nemzetközi repülőtérről induló, belföldi repülőtranszfer menetideje 20 perc. A kétirányú út ára: 
- felnőttek számára: adókkal együtt 225 amerikai dollár (USD) 
- gyermekek számára (2-12 éves kor között): 112,50 amerikai dollár (USD) adókkal együtt, oda-vissza 
- 2 év alatti csecsemők számára: ingyenes 

 

Előzmény: martini07 (33573)
martini07 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33573

Ebben az arban meg nincsen benne a transfer, ami 260 dollar /  fo.

Előzmény: Beuska 10 (33568)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 -1 0 33572

Seci, amúgy köszönöm az infókat! Tényleg!!!

Előzmény: seci (33569)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 -1 0 33571

Bocsi sietek, most néztem mit írtam 

Tavaly 3 főnek :-D

 

 

Előzmény: Beuska 10 (33570)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33570

3 főre, félpanzióval. Ha a transfer nincs is benne, lényegesen olcsobb.  Repjegy 3 főre 600-700e. De ez akkor is 14 éj. És a Resort drágább. Szóval ha szigeten nézünk a fele napra szállást, lényegesen olcsobb lesz. Mivel november-dec. re tervezem, így még nezegetem. Illetve Emiratesnek biztosan lesz julius végén akciója. Tavaj 3 főnek Phuket 440.500 volt a jegy, és kaptunk Dubaiba szállást is, mert hosszú átszállási időnk volt.. Szóval kivárom az akciót.

Ahogy írtam, mi nem utazási irodával szoktunk utazni.

Megveszem a jegyet, keresek szállást, kötök egy biztosítást , bérelünk autót ha kell és kész. Tudom másnak macerás, de én élvezem :-D

Transfert is tudsz vásárolni online oldalakon is. Azt a párszázezret amit azzal spórolsz, hogy magad intézed belerakodm egy másik utazásba.

 

Párom Paradise Islanden volt, na oda nem megyünk. Halálra unta magát 2 hét alatt.( régen volt és nem velem, nekem első utam).

Ezért szeretnénk lakott, és resortot is keresni.

 

https://www.maldivesoffer.com/en/checkout/secure/190280

 

Bookingon ua 1,3M

 

Elég sokat utazunk, hogy elég alapos legyek. Most jöttem haza az USA-ból- jóval olcsobban vettem meg az USA-n belüli jegyeket, mintha egyben vettem volna meg. 2 hét saját szervezés. Autóbérlés és 1000km-ert simán mentünk így is. És egy hatalmas élmény volt.Lehet hogy idő, de nekem megéri. És semmivel sem rosszabb. Lásd mostanában az utazási irodák is kinthagyják az utasokat, csődbe mennek és még sorolhatnám... 

 

 

Előzmény: seci (33569)
seci Creative Commons License 2018.05.18 -2 0 33569

és ez per 3 fo? milyen ellatassal? és benne van a transzfer is? ki/hol/merre adta? nekem is!!! :)

 

azert ehhez add meg hozza a repjegyek arat is.

 

-seci

Előzmény: Beuska 10 (33568)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33568

Előzmény: Beuska 10 (33567)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33567

Akkor én jobbat találtam. 14 éj :-D

Előzmény: seci (33565)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33566

Köszönöm az infókat.

 

Hála a 11 éves gyerek még gyereknek számít, és még csak 10 ha azt nézzük. :-D

Így nem felnőtt árban számolják. A legtöbb helyen csak pótágyat kell fizetni, vagy 3 ágyasat kérünk. 

Árat eddig sem írtam, és nem is az alapján nézemtem. Csak annyit írtam, nekem nincs igényem vizen lévő bungalóra, ami nem 1,5M lenne. 

Amúgy kb-ra én is ezt saccoltam.  

Szerintem 2 hét az, amire azt mondja az ember hogy pont átáll,kipihente magát és bőven volt idő a nézelődésre.

 

Előzmény: seci (33563)
seci Creative Commons License 2018.05.18 -1 1 33565

Pl Kuramathi Isl. 4* nov.1-dec.15 7 éjszaka parti villa teljes panzió 690.000 Ft/fő  (=> https://www.maldiv-szigetek.info/csomagajanlatok/)

és ez nem vizi bungi es messze nem all-inclusive+ és 7 éjszaka.

 

Csak hogy a realitasok talajan maradj.

 

 

-seci

Előzmény: seci (33563)
Camykiss Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33564

Most olvasom az elozo kommentet es sajnos az nekem kimaradt hogy ennyi a keret.

Akkor sajnos mindket resort kiesik amit mondtam, mert joval dragabb volt :(

seci Creative Commons License 2018.05.18 -1 1 33563

Azert mielott beleelned magad a 14+ nap resort szigeten repulojeggyel/transzferrel 1.5 milliobol 3 fore - nezd meg az árakat.

 

Mert szvsz ket fore 2 millio a realis, nem is tul "puccos" resort szigeten, es egy 11 eves gyerek mar total felnottnek szamit minden téren.

 

-seci

Előzmény: Beuska 10 (33561)
Camykiss Creative Commons License 2018.05.18 0 0 33562

Szia Beuska! :)

 

Mindket helyre hidroplannal mentunk, ami szerintem szuper elmeny es jobb mint a speedboat.

A Kuramathi 20 perces repulesre volt, a Sun Aqua Vilu Reef 45 percre.

 

A Kuramathi resortban ugye mi premium all inclusive ellatassal voltunk ezert a vilag osszes koktelja benne volt az arban, rengeteg fele :) 

A Sun Aquaban sima all inclusiveban is voltak koktelok, de csak par darab. Azert mi siman el voltunk igy is, bar tobbnyire froccsot ittunk.

 

Minden helyen szolgalnak fel alkoholt es az all inlusive ellatasban altalaban mindig benne vannak bizonyos koktelok, bizonyos borok, csapolt sorok es az osszes szensavas es nem szensavas udito is. Ami nem szokott benne lenni, az a 100% -os frissen facsart udito, de peldaul reggelinel azt is ihattunk minden nap es mi valaszthattuk milyen gyumibol facsarjak.

 

Nyugodtan kerdezz barmit, ahogy tudok irok! :)

 

Előzmény: Beuska 10 (33561)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 33561

Szia!

 

Nagyon köszönöm a teljes felvilágosítást.

 

A szigetet megnézem, és a resortot is. Így azért könnyebb, mert annyira jól leírjátok az élményeket :-D Szívem szerint mindegyiket megnézném. 

 

A szigeteket mivel közelítettétek meg?

Irodával mentetek?

 

Mi bulizni nem tudunk majd menni, 11 éves kislányomat is visszük.

Tényleg tudom, hogy alkoholt nem lehet bevinni Maldiv-szigetekre, de coctélok gondolom a resortokban vannak?!

Vagy vannak helyek ahol nem szolgálnak fel alkoholt?

 

Bocsi, ha sokat kérdezek :-D

 

Szép estét.

 

 

Előzmény: Camykiss (33560)
Camykiss Creative Commons License 2018.05.17 0 1 33560

Szia!

 

Mi tavaly a Kuramathiban voltunk naszuton, ami egy nagy sziget, sok etteremmel es rengeteg tipusu szallaslehetoseggel. 12 ejszakara mentunk es ebbol 4 ejszaka parti jakuzzis villaban, 8 pedig vizi medences villaban voltunk. Imadtuk! Ket fajta all inclusive ellatas van naluk, a sima all inclusive ami a svedasztalt jelenti es a premium all inclusive ami az osszes szigeten levo etteremben (ugy emlekszem etterem) az  a la carte valasztekot. Nagyon-nagyon erdemes ezt valasztani. Eszmeletlen draga eteleket ettunk es mindegyik etterem kivalo volt. Megeri rakolteni a premium all inclusive ellatasra.

 

Az ott dolgozok jofejek voltak, udvariasak. A sziget maga szep, csodas novenyek, az egyik vegen pedig homokdune van, ami hosszan nyulik az oceanba.

 

 

Most par napja a Sun Aqua Vilu Reef resortbol tertunk haza. Ez a sziget tized akkora, mint a Kuramathi volt. Itt 4 napot voltunk parti medences villaban es 5 napot vizi medences villaban. Csodas volt minden, iszonyu mosolygos es jofej az osszes itt dolgozo. Itt sima all inclusive ellatasra fizettunk be, teljesen meg voltunk elegedve a svedasztallal. Volt minden, a friss tropusi gyumiket ulon imadtuk.

Egyik este ettunk a sziget egyetlen a la carte ettermeben, ami nagyon jo volt, de iszonyu draga (eloetel, homar vacsi, desszert -$450).

Nekunk igy utolag jobban bejott ez a pici sziget, mert hangulatosabbnak talaltuk hogy barhova odaerunk 5 perc alatt a feher homokban setalgatva. Egyszoval cukibb volt, mint a Kuramathi, de ugyanakkor azt is imadtuk es ott tobb a bulizas lehetoseg peldaul a nagysaga miatt.

 

Egyelore ennyi jutott most eszembe, de haerdekel meg reszlet, irj nyugodtan :)

Előzmény: Beuska 10 (33544)
Tamass1981 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 33559

Szia!

 

Nincs előírás, csak annyi, hogy félmeztelenül ne menjetek be. Rövidnadrág, póló, ennyi. :)

Jó pihenést! :)

Előzmény: szafireka (33558)
szafireka Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 33558

Sziasztok,

 

lehet buta kérdés,de kérlek vegyétek figyelwmbe hogy először utazunk Maldívra ;)

szóval Sun Islandre utazunk és nem találok arról infót hogy a vacsoránál v főbb étkezéseknél az étteremben  van-e bármilyen előírás az öltözékre.gondolok itt arra hogy férfialnak pl kötelező-e az ing..nyilván nem strandruhában tervezek megjelenni az étteremben csak pl a párom nem igazán hord inget,max ”elegánsabb”galléros pólót.

köszönöm ha megosztjátok a tapasztalatotokat.

 

valamint érdeklődnék hogy jövő szombaton nem utazik e valaki rajtunk kívül Sun Islandre?:)

Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 33557

Szia Moldi,

 

Nagyon köszönöm a sok segítséget. Megnézem amiket írtál.

14 napnál rövidebb időre nem szeretnénk menni.

Én is szeretném kipróbálni a resortot és a lakott szigetet is. Megnézem amiket te választottál :-D

Mikor mentek?

 

Párom volt már kint 1x, de 2 hétig nem bírta egy resortban. Kis szigeten volt, nagyon gyorsan körbejárta és 2 hét neki teljes bezártság volt. És 2 hétig sznorkelezni sem bír az ember :-D Sajnos vagy nem mi nem tudunk a tengerparton órákig feküdni.

Így biztosan 2 hetet kis szigeten nem töltünk majd. Így lefelezve jónak tűnne.

 

Nálunk a nyaralások sajá szervezésben van. Repjegyet és szállást együtt választjuk ki. De lehet hozok pár utazási katalogust puskázni kicsit, bookingon többnyire fent vannak a szállások. Vagy legalábbis találok kedvemre való szigetet.

Nem várok luxust,  túl vagyok Thaiföldön is :-D gondolom hasonló lehet.

Sznorkelingezni mi is szeretünk, így már nagyon várjuk.

 

Hidroplanon nem ült még Lili, ha hasonló mint a kis propelleres gépek  Bud-Vienna  akkor gond nem lehet. Bár lehet a propelleres nagyobb :-(

 

Nem egyszerű így.

 

Tényleg köszönöm, olvasgatok és döntök :-D

 

Szép estét.

 

Bea

Előzmény: moldi1909 (33556)
moldi1909 Creative Commons License 2018.05.16 0 1 33556

Szia Beuska ! 

 

Én is még csak az első Maldívos utamra készülök. Nagyon sokan vannak ezen a fórumon, akik tapasztalatból sokkal több hasznos tippet tudnak adni mint én. 

Azért megpróbálok én is segíteni Neked, mert az elmúlt hónapokban rengeteg sok infót gyűjtöttem a Maldívról. Lakott szigetekről és resortokról egyaránt.

Az biztos, hogy először is azt kell eldöntened, hogy mennyi időre szeretnél menni, kb. mikor és mennyi pénzt szánsz rá. A lakott szigetek összehasonlíthatatlanul olcsóbbak mint a resortok. Lakott szigetekkel kapcsolatban Borisznak van pár remek blogja, melyeket érdemes elolvasni az utazovagyoknemturista.blog.hu-n.             

 

Resortokkal kapcsolatban szerintem is jó ötlet a nagyobb irodákat megkérdezni. Elmondod, hogy mik az igényeid, milyen transzfert szeretnél, stb. és ők segítenek, hogy mit tudnak ajánlani. Itt a fórumon is sokan fognak tudni szerintem tapasztalatból tanácsokat adni, de elsősorban a resortok kapcsán, mivel a legtöbb fórumozó resortokra jár (és sokan látatlanban is nagyon lebecsülik a lakott szigeteket, pedig ha kicsit utána nézel látni fogod, hogy azok közt is vannak gyönyörűek, csak nem mindegy, hogy melyiket választja az ember). Nyilván az igaz lehet, hogy egy lakott sziget teljesen más élményt tud adni mint egy resort. Lakott szigettől ne várj luxust. 

 

Én végül úgy szerveztem meg első Maldívos utamat, hogy lakott és resort sziget is lesz benne az alábbiak szerint: 6 éj Thoddoo (lakott), majd 6 éj Ukulhas (lakott), végül 6 éj Vilamendhoo (resort). Thoddoora és Ukulhasra azért esett a választásom, mert ezt a kettőt tartják a legszebbnek a lakott szigetek közül, ráadásul nincsenek is túl messze egymástól. Egyébként e két sziget között, valamint mindkét szigetről Maléba (a reptérre) van kompos transzfer is !

Vilamendhoot pedig azért választottam, mert nekünk fontos szempont a house reef minősége sznorkelezés és búvárkodás szempontjából, és ezt a szigetet tartják az egyik legjobbnak ebből a szempontból. Valamint az árfekvése is megfelelő számunkra (a resortok között középkategóriásnak mondanám.) Vilamendhoora viszont kizárólag hidroplános transzfer van ! Hát, kb. ennyi ami én el tudok mondani, remélem kapsz még segítséget olyanoktól is, akik már tapasztalatból tudnak véleményt formálni.

 

Üdv.: Moldi

 

u.i.: youtubon érdemes nézelődni, szinte minden szigetről több videó is van fent

Előzmény: Beuska 10 (33555)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.16 -2 0 33555

Szia Pranit,

 

Azért kérdeztem itt, hogy ki hol járt mert a képek és a neten való keresgélés és a tapasztalat köszönőviszonyban sincs egymással.

Mindehol szép kék a víz, és fehér a homok :-D NAde az életben sajnos nem minden sziget ilyen. 

Gondolom a resort szebb, de amúgy szeretek a helyiekkel is együtt lenni. Ha lesz időm visszanézek kb 1 évet :-D Vicces így leírni, és biztosan látok olyan helyet, ami tökéletes lesz nekünk.

Igazából azért vagyok ennyire bizonytalan, mert eddig nem nagyon néztem Maldiv-szigeteket. Eddig azt hittem túl messze van. De most megedződtem, és simán lenyomom :-D

Azt mondják az utazások végén tervezik meg az emberek a következő utazást. Na ez volt 4 napja :-D

 

 

 

Előzmény: Pranit (33554)
Pranit Creative Commons License 2018.05.16 0 0 33554

Akkor döntsd el elöször is, hogy resort vagy lakott szigetre szeretnétek-e menni. Mert nekem úgy tünik, hogy te a bookingon a lakott szigeteket nézegeted, ha hajós megközelítéseket látsz, vagy marad a komp amit még nem zártál ki, de az is csak lakott szigetekre megy. 

Előzmény: Beuska 10 (33553)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.16 -3 0 33553

A hajó és a speedboat 2 külön dolog. 

De azért köszi az infót. Amúgy nagyon sok szigetre lehet hajóval menni, bookingon jelzik a megközelítést. Malétól mennyi időre van és mivel.

 

Nézegetem akkor kicsit.

 

 

Előzmény: Lillli.hu (33552)
Lillli.hu Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 33552

Persze, de ha belföldi járattal mész, azzal együtt jár a hajó is mert ugye nem a reptér-szigeten nyaralsz, ezért kérdeztem. De te kizártad a hajót is, ezért nem értettem, hogyan akarsz bármilyen szigetre eljutni. :DD

Előzmény: Beuska 10 (33550)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 33551

Szia Seci!

 

Köszönöm az infót!

 

Megnézem.

Előzmény: seci (33549)
Beuska 10 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 33550

Én aztán nem haragszom :-D

De azért nem mindenki hidroplannal repülget.

Olvastam itt is, repülővel mentek át másik szigetre.

 

Előzmény: Lillli.hu (33548)
seci Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 33549

Van egy par sziget, ahova megy belfoldi repjarat - mas nem jut eszembe (pl a Sun is talan ilyen) - aztan ott csonakazik 10 percet.

 

De ezzel le is szukitette a szobajoheto szigetek szamat ugy 10-re (szvsz).

 

Beus> Szerintem irj az Araamu + Admiral travelnek, hogy milyen otletuk van, segitenek, hogy legalabb lasd, mik azok a szigetek, amik szoba johetnek egyaltalan.

 

-seci

Előzmény: Lillli.hu (33548)
Lillli.hu Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 33548

Ne haragudj, de akkor konkrétan hogyan képzelted a szigetre való eljutást Maléból, ha sem a speedboat, sem a hidroplán nem játszik? Tényleg kíváncsi vagyok.

Előzmény: Beuska 10 (33547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!