Keresés

Részletes keresés

manna13 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32471

Maafushirol tudok sok infót ha érdekel

Előzmény: Nikus1981 (32454)
porscheszerelem Creative Commons License 2017.10.03 0 0 32470

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az infót :)

Előzmény: botanikuss (32461)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32469

Köszönöm, azt már nem néztem egy hete.

Előzmény: Orbán Ninett (32467)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 -2 0 32468

Valaki tud olyan szigetet ajánlani, ahol nem fordulnak elő szép számban kínai honfitársaink? Ugyanis őket elviselni csak egy másik kínai képes...

Előzmény: Orbán Ninett (32467)
Orbán Ninett Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32467

tripadvisor

Előzmény: Maldív2016 (32464)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32466

Most olvastam, 2017. decemberében határozatlan időre bezár.

Előzmény: Maldív2016 (32465)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 -1 0 32465

Végre találtam egy kényes olasz ízlésünknek minden szempontból tökéletesen  megfelelő, nem zsúfolt, szuper szigetet második helyszínnek... Nekünk nem jönnek be az ázsiai ízek, fűszerek - ezért számított volna, hogy olasz a séf...

 

Esetleg valaki egy másik szigettipet tudna adni ebben az árban?

Most nagyon elszomorodtam.

Előzmény: Maldív2016 (32464)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32464

Köszönöm, hol találtad?

 

Mert még a honlapjuk is felfüggesztés alatt áll :(

Előzmény: Orbán Ninett (32463)
Orbán Ninett Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32463

Ennyit találtam, valami nagy gáz lehet...

 

J'y suis allée l'an dernier, un super hôtel, lieu vraiment paradisiaque. J'ai réservé fin août pour y retourner en février 2018. Le 14 septembre j'ai reçu un mail me disant que l'hôtel fermait et que ma réservation était annulée (apparemment changement de direction !!) Mais pourquoi ferme-t-il ? C'est un grand mystère. J'avais donné USD 2000 pour la réservation et j'attends toujours le remboursement. Plus personne ne répons sur l'adresse mail de l'hôtel, j'ai fini par avoir une adresse à Malé mais toujours pas de remboursement !!
Ce n'est vraiment pas honnête, le remboursement aurait dû se faire dès l'annulation. J'attends encore un peu, et je vous donnerai des nouvelles.... je ne dois pas être la seule dans ce cas, donnez-moi des tuyaux si vous avez été remboursé. merci

Előzmény: Maldív2016 (32458)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32462

szia,

 

én továbbra is kíváncsi lennék a sziget belsejéről készült képekre....

 

 

Köszönettel,

 

R.

Előzmény: botanikuss (32461)
botanikuss Creative Commons License 2017.10.01 0 2 32461

Szia.

 

Ha foglalsz szobát, ők mindenben tájékoztatnak majd a foglalás után.

 New Breeze-t ajánlom, mert nagyjából ez van legközelebb a bikini beach-ez, és bár én csak ebben a vendégházban voltam, de belestem más vendégházak udvarára, és én ezt találtam legszebbnek.

 

Nekünk így volt:(más vendégház lehet, hogy más áron, és másképp bonyolítja, de nagyjából ez lesz nektek is)

 Reptéren vár majd titeket valaki, akivel átmentek Male-ra.(1 usd/fő/út) a kompjegyet közvetlen a reptér előtt tudod megvenni. Maléban mi várakoztunk kb 5 órát(ez alatt vigyáznak a csomagokra) Ebben a várakozási időben megnéztük a fővárost(számomra katasztrófa....de legalább láttam)

Aztán visszamentünk a megbeszélt időben, és helyen a gyorshajóhoz, ami vitt Thoddoo-ra(35 usd/fő/út)..vissza is ennyi. Ennek az árát a szálláson kell fizetni, a hajón semmit.

Visszafelé minket már közvetlen a reptéren tettek ki, de ha úgy gondolod mehettek a fővárosba is.

 

Sokat segített nekem innen valaki Thoddoo-val kapcsolatban, így én is segítek, ha bármi kérdés van, vagy a szállással kapcsolatban, vagy a szigettel, segítek.(majd akkor napi szinten felnézek ide, mert már nem szoktam)

 

Előzmény: porscheszerelem (32460)
porscheszerelem Creative Commons License 2017.09.30 -1 0 32460

Köszönjük a gyönyörű képeket!

Szeretném kérdezni hogy male repülőtértől hogyan lehet a speedboat ig eljutni majd a szigetre és mennyiért?

A szállások segítenek esetleg ebben?

Köszönöm segítséged! 

Attila

(2018 jan 9 -20 mennénk)

Előzmény: botanikuss (32448)
inglisvumenke Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32459

Sziasztok! 10 napos Sri Lanka utazásból lecsípve szeretnénk 3-4 napot eltölteni valamelyik szigeten. Melyiket javasoljátok? Nem kell full luxus ai ellátás, a közvetlen vízparti szállás sem elvárás, egyszerűbb saját fürdőszobás is tökéletes. Előny viszont, ha nem hemzsegnek körülöttünk a turisták. Alkohol nem szempont. Olyan szigetet keresünk, ami közel van a reptérhez (max. 1 óra), szép a tenger és a sziget növényvilága. Lakott sziget is lehet, sőt :)

Köszi!

Maldív2016 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32458

Sziasztok! 

 

Nem tudja véletlenül valaki,  mi történhetett palm beach resorttal? 

 

Három hete mindenhonnan eltűnt,  nem lehetett sehol foglalni,  és ma a weboldaluk szűnt meg. 

 

Ilyenkor talán  tulajdonos váltás lehet? Vagy létezik,  hogy egy sziget megszűnik létezni hipp hopp? Ugyanis három hete még váltottunk pár szót facen,  de azóta ott sem válaszolnak. 

botanikuss Creative Commons License 2017.09.27 0 3 32457

Szia,

 

New Breeze Thoddoo vendégházban voltunk teljes ellátással, étel minősége és mennyisége megfelelt, de nem volt változatos. Alkohol természetesen nem volt, de nem hiányzott. A szállás megfelelő volt(szobacsere után..)...viszont az már tényleg jó volt.

A személyzet mindenben segített.

A partól nem messze van egy kisebb zátony rengeteg hallal, teknőssel, de a korallok nem szépek..viszont a szigetet egy zátony veszi körül, ahol már nagyon szépek a korallok(ezt én is csak videók-képek alapján láttam)....odáig nem úsztam be, mert nagy volt az áramlás..de csónakkal bevisznek..megmondom őszíntén, hogy tizenvalahány egyiptomi út után engem most nem érdekeltek a korallok.

Van egy elég nagy rész a bikini beach, ott bármilyen fürdőruhában lehet fürödni, de amúgy az annyira szép és nagy, hogy nem akar az ember máshol fürödni.

 

negatívum: szemetes....igen ez is ami más, mint egy resorton. a lakott rész szemetes, de mondjuk ahol volt a szállásunk, és a bikini beach az abszolút nem. 

 

én határozottan visszamennék ugyan ide, ugyan ebbe a vendégházba, és meglepő módon ugyan így nyár közepén...az essős évszak közepén voltunk, én esőt pl. nem éreztem...csak láttam..messze a tengeren :) a hőmérséklet kb 31 fok volt, míg itthon akkor 40...szóval én vágytam vissza a "hűs" maldívra.

a korallok miatt ne válaszd ezt a szigetet, máshol talán szebb, és közelebb van a parthoz. viszont itt nagy lagúna van, ami miatt "nagyonszépkék" a víz. nekem aa korallok nem volt döntő szempont az utazásnál.

Előzmény: ani101 (32450)
Nikus1981 Creative Commons License 2017.09.26 0 1 32456

elnézést lemaradt a köszönés :)
Sziasztok, szép estét mindenkinek :)

Előzmény: Nikus1981 (32454)
Nikus1981 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32455

Pár napja én írtam rád Thoddooval kapcsoltban:)(fb)Akkor még biztos voltam abban a szigetben.A kettő közül csak az egyik lehet(de melyik?:)).Sok lenne az utazással töltött idő.

 

Köszi még egyszer :) 

Előzmény: W.L. (32452)
Nikus1981 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32454

Gyönyörű szép :)Nekem Thoddoo volt az első számú sziget...Csak "sajnos" azóta megláttam Dhigurahot is,így most nem tudok dönteni...Bajbon is vagyok választás szempontjából!Mondjuk 2 szigetet szeretnénk megnézni,de a másik az talán Maafushi(onnan több a lehetőség egyéb programokra)

 

martini07
Ahogy néztem a videókon, a Luxhoz közelebbi rész teljesen lakatlan:)Szerintem ez az egyik legvonzóbb ebben a szigetben, hogy viszonylag nagy területen csak a buja növényzet:)

 

ani101 

Igen igen:)))Pont ez a dzsungeles rész az amire azt mondtam én is, hogy hűűhaa....

Amúgy 90percre írja motorcsónakkal,ez még belefér:)

Előzmény: botanikuss (32448)
martini07 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32453

Szia Nikus1981!

 

A homokpadra mi szinte minden nap attekertunk Lux*-rol vizibiciklivel, de be a szigetre nem setaltunk, mert 'alul oltozotten' nem biztos hogy osztatlan sikert arattunk volna, meg nem is igazan voltunk ra kivancsiak. A vizallastol fuggoen nem is mindig lehet vegigmenni, mert igazabol nem teljesen egybefuggo. Kb 2-3 km hosszu, gyonyoru fotokat lehet kesziteni, viszont nagyon sok volt a szemet. :( 

 

Udv: M.

Előzmény: Nikus1981 (32447)
W.L. Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32452

A videok alapjan tenyleg gyonyoru!

Menjetek, aztan irj rola. :-)

Előzmény: Nikus1981 (32447)
ani101 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32451

Szia!

 

Megnéztem a videót, sőt a többit is, ami még erről a szigetről a youtube-on fent van, hát tényleg szépnek tűnik! Úgy látom a sziget déli részén elég sűrű a növényzet, amitől igazán vonzó számomra, mert ami lakott szigeteket eddig néztem a google-on azok inkább kopárabbak, de ez tényleg szépnek látszik. Maléról hogy lehet ide eljutni?

 

Kérlek írj majd mindenképpen, ha visszajöttetek, mert engem minden részlet érdekelne!

Üdv.

Előzmény: Nikus1981 (32447)
ani101 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 32450

Szia! Ez tényleg szép! Mi Bandoson voltunk tavaly és visszavágyom, de nekem sem mindegy, hogy mennyiért...És nekem sem a luxus miatt volt a "maldív érzésem" :- )

Szeretnék kérdezni:

- Melyik szálláson voltatok?Tetszett?

- A víz alatti látvány milyen?Vannak korallok, halak?

- A sziget melyik részén lehet fürdőruhában fürdeni?

 

Nagyon megköszönném a válaszod és szerintem még sokakat érdekel rajtam kívül...

Üdv.

 

Előzmény: botanikuss (32448)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.09.26 -1 1 32449

Szia!

A képek szépek! Engem érdekelne a sziget belsejéről is pár kép. Milyen, mennyire lehangoló? Lehangoló egyáltalán?  Mennyire nem rendezett,  vagy mennyire szép látvány a szemnek?

 

Előre is köszönöm,

 

 

R.

Előzmény: botanikuss (32448)
botanikuss Creative Commons License 2017.09.26 0 11 32448

Nem szoktam már ide feljárni, most valami miatt felnéztem...

Nos, azokhoz szólnék, akik viszonylag kevesebb büdzsével rendelkeznek, de a Maldívra szeretnének menni.

Thoddoo-n voltam, ami lakott sziget. Gyönyörű volt. A part nem volt szemetes, és nem volt tolongás sem. Nekem ez a sziget többet nyújtott, mint egy resort, mert itt egyrészt beleláttam a helyiek életébe, másrészt ami számomra szuper élmény volt, sétálgathattam a helyi papaya, maracuja, s egyéb más ültetvényeken, ami resorton nincs. Persze nem volt luxus, de nekem nem is kellett..

És igen, jött a "maldív érzés"..de ez relatív..(nekem nem az a maldív érzés, hogy luxusbárban ülök a parton miközben öltönyös emberek hozzák ezüst tálcán a koktélokat)

 

Thoddoo-t bátran merem ajánlani annak, aki nem luxusra vágyik, nincs több millája, de egy gyönyörű(resortokkal vetélkedő) szépségű szigetre akar menni.

csatolok pár képet...

Nikus1981 Creative Commons License 2017.09.25 -1 0 32447

Sziasztok!

Talán ez a 2.hozzászólásom(vagy mi a pontos megnevezése:)) itt az index fórumon,ellenben lelkes olvasó vagyok.Szerintem már több tucat utazásomhoz gyűjtöttem "anyagot"!!IMÁDOM ,hogy van egy ilyen közösség...Sokan nem is gondolnák,hogy mennyi de mennyi hasznos tanácsot lehet összeszedni.

Úgyhogy nektek is köszönet érte:) 
Itt ugyan még csak 1 évet olvastam vissza....:)

 

Férjemmel imádunk utazgatni, de még ennyire "nyugis"helyen nem voltunk soha.Annyira kedvezően jutottunk hozzá a repjegyhez, hogy egy percig nem volt kérdés, mennünk kell.
Márciusban leszünk Maldívon 10 teljes napot!(már visszaszámolok :))Viszont a szállással még bajban vagyok,de azért már körvonalazódik.

"Találtam"egy álomszép lakott szigetet,Dhigurah.(tényleg álomszép),közvetelenül a LUX mellett.Konkrétan szinte összeköti a két szigetet egy homokpad...

 

Martini07 neked volt szerencséd a LUX-ban eltölteni "pár"napot, így közvetlen közelről láthattad.Nagyon hasonló a szigetecske a LUXhoz(kivéve persze azt az aprócska tényezőt hogy nem resort :))Véleményed ?:)

Esetleg valaki járt már ott??

Itt egy kis rövid videó a szigetről, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

https://www.youtube.com/watch?v=4c3QiVkHb6o

 

(Természetesen tudom,hogy nem egy resort...mennék is nem is...Attól félek,hogy megbánnám, ha kihagynám,de az a tény, hogy 1 éjszaka pl egy vizi bungiban annyiból jönne ki,mint egy hét  ezen a szép szigeten,kicsit elbizonytalanít.)

 

Kíváncsian várom a véleményeteket,és bízom benne,hogy valaki járt már ott:)
További szép estét

Niki

gyöngyiL Creative Commons License 2017.09.25 0 0 32446

Előzmény: HkKlaudia (32443)
gyöngyiL Creative Commons License 2017.09.25 0 0 32445

Szia Klaudia!

 

WiFi a bárokban, a recepciónál és az ala carte éttermekben van. A bungikban nincs. 

Valóban belföldi járat van Maamigilire, és onnan kb 15 perc gyorshajóval a Sun.

Visszaúton a járat információ a tv-ben, ahogy azt moonwalkr is írta.

Mi a szobai széfet használtuk, nem volt semmi probléma.

Üdv

Előzmény: HkKlaudia (32443)
moonwalkr Creative Commons License 2017.09.24 0 0 32444

Szia Klaudia,

 

Sun-ra elvileg már nem hidroplános transzfer megy, hanem belföldi járat, ami nagyjából 35-40 perc. Hazafelé úton pedig a sziget dolga, hogy időben elindítson, ne aggódj fenn leszel egy gépen, ami visszavisz Maléra. Elvileg a tévében az egyik csatorna egy információs csatorna, amin látni fogod mikor kell indulni, de levélben is megkapod utolsó este.

 

A borravaló nagyon szubjektív dolog és abszolút rajtad múlik, hogy naponta adsz, kétszer, háromszor egy hét alatt, vagy csak a végén. Az összeg is rajtad múlik, de napi 2-3 dollár az átlag a szobafiúknak és a pincéreknek is, a fakultatívokon 5-10 dollár a személyzetnek.

 

Kagylókat elvileg nem fogják elvenni, hacsak nem zsákszámra akarsz hozni, de azért ha mindenki elhoz egy párat, a végén nem lesz mit elhozni, Dúl itt egy vita a topikon erről és sokan vannak azon az állásponton, hogy ne hozz el semmit.

 

Végül a széf. Teljesen biztonságos a szobai széf, nem is tudom hol hallottad ezt a butaságot, hogy nem. ÉS talán nincs is központi széf (miért lenne, ha egyébként minden szobában van saját széf, ott szoktak ilyet tartani, ahol a szobában egyébként nincs).

Előzmény: HkKlaudia (32443)
HkKlaudia Creative Commons License 2017.09.24 -2 0 32443

Sziasztok,

 

Első maldivos utazásunk lesz a párommal idén decemberben, Sun Islandre. Sokat olvasgattam a bejegyzéseket, és bár lehet a jelenlegi kerdéseimre is meg vannak már a válaszok csak elsiklottam felette.

 

Első sorban az érdekelne milyen a wi-fi lefedettsége a szigeten, működik a szobákban? (skype és gmail használatra szükséges)

Ha a wifi nem megfelelő minőségü olvastam arrol, hogy esetleg lehet sim kártyát vásárolni a helyi szolgáltatótol, valaki próbálta már ezt a verziót és ha igen milyen telefonnal (a kártyafüggetlen vodafonetól vásárolt telefon leirásában az van, hogy csak európai sim kártyával használható)?

 

Hidroplános transzferünk lesz, amiről az utazási iroda nem sok informaciót adott. Maletol kb. mennyi időbe telik átjutni a szigetre? Hazafele délelőtt 11:15kor indul majd a gépünk, van valakinek infója, hogy reggel hánykor van az első transzfer vissza Maléba? Vagy azzal majd foglalkozik a sziget személyzete, hogy időben visszajussunk a reptérre?

 

Borravalóval kapcsolatban is jó lenne némi infó, napi szinten kell adni vagy egyben az egész hétre, kb. kinek mennyit?

 

Ami pedig a souvenireket illeti, például elhozhatók-e a parton talált kagylók, vagy ebből a szempontból is ellenőrzik a csomagot?

 

Arról is olvastam, hogy a szobában levő széfek nem biztositottak, a költőpénzt pedig készpénzbe vinnénk (a banki szolgáltatónkkal már volt némi problémánk), érdemes ezt inkább a központi széfben tárolni az ottlét alatt?

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv. Klaudia

 

W.L. Creative Commons License 2017.09.23 0 0 32441

Azert 2 meteresre siman megnonek es akkor mar en sem szeretek veluk sekely vizben talalkozni.

Az, hogy minden udulosziget korul csak "bebik" legyenek, nem normalis. Mashol tobbet latni nagyobbakbol.

Talan itt kifogjak oket ha megnonek, hogy ne zavarjak a vendegeket.  Ez esetben talan az etteremben lathatod viszont oket :-)

Előzmény: seci (32440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!