Keresés

Részletes keresés

B.Dóra92 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 31680

Sziasztok!

 

Van olyan sziget, ahol nem előírás, hogy csak a kijelölt helyeken lehet bikiniben strandolni? Illetve aki már járt olyan helyen, ahol ez előírás volt, mennyire nehezíti ez meg az ottlétet? :)

10 napra mennénk, de csak egy kijelölt Bikini beach van (Thoddoo)... mi pedig minden nap más partszakaszra járnánk legszívesebben...

Köszönöm a válaszokat :)

W.L. Creative Commons License 2017.02.20 0 0 31671

En is juniusban voltam es az idojaras tokeletes volt. Persze ezt elore megjosolni lehetetlen.

Viszont kevesebb volt a turista, igy a lakott szigetekrol nem volt annyi szervezett program mint foszezonban, de ez teged uduloszigeten nem erintene.

Előzmény: Julianna Kovácsné Sárai (31670)
Julianna Kovácsné Sárai Creative Commons License 2017.02.20 -2 0 31670

Sziasztok!

Családommal a nyaralást tervezgetem. A Maldivra gondoltam. Június 25-re tervezgetem és a Kuredu Islandot néztem ki.

Csak az időjárás "aggaszt".

Van erről tapasztalatotok??? Időjárás és a hotel is érdekel.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget

 

wanbo Creative Commons License 2017.02.20 0 2 31663

Megosztanék egy cikket itt a topikban, amit most találtam. Bár információtartalma gyakorlatilag nulla, a cikkben szereplő első kép Thoddoo-t mutatja felülnézetből. Ilyen strandok is vannak a lakott szigeteken, mielőtt valaki ismét megjegyezné, hogy jó strand csak resort-szigeten van. (Ráadásul a kép a strand azon szakaszát mutatja, ahol a hajók vannak kikötve, a fürdésre kialakított partszakasz üres.)

http://vjm.hu/ahol-a-napsugarak-is-melegebbek/?utm_source=facebook&utm_campaign=2017februar&utm_medium=fb  

martini07 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 31659

Szia Light and Blue!

 

Regen nem lattalak erre, de remelem neha olvasod a forumot! :) Lenne egy keresem feled. Felkerult nalunk is a lehetseges szigetek koze Baros. Tudnal nekem feltenni par kepet a partrol? Volt valahol erozio ( tudom ez gyakran valtozik, de azert erdekel) ? Hanyas szamu villak voltak velemenyed szerint a legjobb helyen? Segitsegedet elore is koszonom! :)

 

Udv: M.

 

 

Előzmény: Light and Blue (29190)
d_alex Creative Commons License 2017.02.15 0 0 31647

Koszonom mindenkinek a valaszt. 

Erre kaphatnek egy linket, mert en csak 350koruli ajanlatot latok.

Előzmény: moonwalkr (31644)
W.L. Creative Commons License 2017.02.15 -1 0 31646

En ugyan nem jartam ott, de Thoddoo a kepek es az ott jartak tanusaga szerint megfelel a felteteleidnek.

Maafushin jartam, es szerintem csak kirandulobazisnak jo, strandja tropusi szigetek mercejevel nagyon gyenge. A sziget maga sem szep.

Előzmény: d_alex (31641)
Laci_BP Creative Commons License 2017.02.15 -1 0 31645

Értékelések alapján 200 ezer alatt Maafushit dobja ki leginkább pl. a booking.com. Ez egy lakott sziget. A partja szép, de nem a szokásos maldivi képeslapra illő. Ha csak szállás kell kirándulni, akár jó is lehet. 

 

Azonban a kirándulási lehetőségek eléggé korlátozottak, mivel a szigetek nagy területen vannak szétszórva. Replővel közlekedni száz ezrekbe kerül és időigányes, így max át tudsz menni hajóval egy közeli resort szigetre egy napra, vagy elmenni búvárkodni és nagyjából ennyi. 

 

Ha ez nem lenne elég, akkor vagy mellé raksz még pár száz ezret és resort szigetre mész, vagy nézel másik uticélt, pl. Kuba, Mexikó, Dominika, ahol olcsóbbak a színvonalas szállások és szintén van fehér homokos part, türkiz kék tengerrel.

 

Laci

Előzmény: d_alex (31643)
moonwalkr Creative Commons License 2017.02.15 0 0 31644

Szia,

 

 

A resort szigetek közül ezeknek a feltételeknek a metszőpontjában egyetlen hely áll: Holiday Island. Ennek per most 212.00 Ft/2fő/7 napra jön ki a költsége, transzfer nélkül. Maga a sziget sem rossz és naponta ingyen hajójárat visz át Sun Islandre. Számos további kirándulási lehetőség is van. Szerintem érdemes rajta gondolkodni.

Előzmény: d_alex (31641)
d_alex Creative Commons License 2017.02.15 0 0 31643

Koszi, megfogtad a kerdes lenyeget.

Nem feltetel hogy a szallas is azon szigeten legyen amit megszeretnek nezni...

Tisztaban vagyok a resort arakkal. De az altalam megadott kerettel is lehet valogatni hotelek es szigetek kozott. Nyilvan a lehetosegekhez kepest keresem az optimalis megoldast.

Előzmény: goAUS (31642)
goAUS Creative Commons License 2017.02.15 0 1 31642

Képeslapi látványvilágos sziget 200 ezerért még fejenként is necces.:)

Előzmény: d_alex (31641)
d_alex Creative Commons License 2017.02.15 0 0 31641

Sziasztok,

 

Majus vegen megyunk 7 napra Maldivra, es egy kis segitseget szeretnek kerni hogy melyik sziget(ek)re erdemes menni?

Olvasgattam az itteni velemenyeket, de nem sikerult kivalasztani a legjobbat.

 

Az elvarasok: szep feher homokos part, korallok a kornyeken snokerhez, lehetoseg programokra menesre(horgaszat, kirandulas masik szigetre stb). Azt a "szokasos" kepeslapi latvanyvilagot keresem :)

Esetleg bevalt szallast is elfogadok, maximum 200 ezer ft korul(7 ej 2 fo). 

Elore is koszonom.

Laci v Creative Commons License 2017.02.13 0 0 31640

Értem, köszönöm.

Előzmény: W.L. (31639)
W.L. Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 31639

Alapvetoen nekunk kell jelezni felejuk ha valahol bevatakozas vagy torles szukseges.

Erre valo ez a topik:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111525

 

Ha viszont egy topikot rendszeresen tamad egy bajkevero, azt figyelolistara teszik es kulon keres nelkul is torlik amiket kell.

Előzmény: Laci v (31638)
Laci v Creative Commons License 2017.02.13 0 0 31638

Értem. Akkor a 31-36 között is ilyen hozzászólások voltak? Az egész fórumot átnézni nem semmi lehet a moderátoroknak.

alibabusic Creative Commons License 2017.02.12 0 1 31637

Nem 1 van és nem csak ezen az oldalon! Ezek osztódással szaporodnak.

Autós oldalakon pl. értelmes kérdéseket tesznek fel.

Előzmény: Maldív2016 (31630)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 31636

Lehetne esetleg, hogy a hozzászólást személyi igazolvány másolatához kössük, mint pl. a face csinál? Ne lehessen nick nevet se változtatni.... Nem tudom, de ez így egy élvezhetetlen fórum lett. Szerintem.

Maldív2016 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 31631

Hello! Én már a tiédet várom nagyon, mert úgy tűnik,  az lesz a következő szigetünk :))))

Előzmény: Livcsi30 (31628)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.02.12 0 4 31630

Mert van egy elmeroggyant 1x éves gyerek,  aki két naponta Nick nevét váltogatva írogat ide,  mindenféle bugyuta kérdéssel elő áll,  sőt,  vélelmezem,  néha annyi felé osztódik,  hogy saját  magával is beszélget. Aki ritkán jár erre bedől neki,  mert  segítő szándékkal elégítené ki orrvérzésig ismételt kretén kérdéseit. Hetente ezért tisztogatást kell végezni miatta. Szívből remélem,  mielőbb felnő,  vagy más elfoglaltságot talál,  vagy megunja,  mert itt csak a levegőt rontja. És nem,  nem azért mert gyerek,  hanem mert értetlen és éretlen. 

Előzmény: Laci v (31629)
Laci v Creative Commons License 2017.02.12 0 1 31629

Helo!

 

 

Engem az érdekelne miért hiányzik 6 hozzászólás innen.( 21-28-ig)

Livcsi30 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 31628

Sziasztok!

 

Nincs véletlenül valakinek friss infôja az Angaga resortrôl? Igaz hogy majd cssak àprilisban megyünk, de addig is szîvesen olvasnék friss hÌreket. Azt hittem a december-januàr föszezon, ehhez képest aligg van egy-egy beszàmolò. Aki volt mostanàban légyszi ossza meg a tapasztalatait.

 

Köszike

zsofika14 Creative Commons License 2017.02.11 0 1 31621

Extra tipp: lakott szigetre való foglalás előtt érdemes megnézni a térképen, hogy hol vannak a mecsetek a szigeten. Már hajnalban szól a müezin, úgyhogy jobb nem a szomszédba foglalni szállást szerintem. Volt, aki füldugóval tudott csak aludni emiatt.

zsofika14 Creative Commons License 2017.02.11 0 5 31620

Sziasztok!

 

Gondoltam, leírom röviden a büdzsés maldívos nyaralásunkat, biztos lesz, akinek jól jön az infó :) 

 

Ezeken a lakott szigeteken voltunk: Maafushi, Gulhi, Fulidhoo

 

Azért ebbe az irányba indultunk el, mert a repjegyhez képest így tudtunk viszonylag gyorsan szigetre jutni (Thoddoo-ra csak napi 1x megy fastboot, a komp meg hajnalban indul, és valami 6 óráig tart. Visszafelé a fastboot is hajnalban megy Malére, nekünk meg késő estére volt jegyünk, ezért döntöttünk úgy, hogy délnek vesszük az irányt :)).

 

Maafushi: Ide nagyon kényelmesen el lehet jutni a reptérről, kb. 45 perc fastboottal, ami egyből a reptérről indul. Úgy emlékszem, 15 dollár volt fejenként az ár, szerintem azért, mert nem foglaltuk le előre a neten (úgy 25).

 

Maafushi nagyon szép sziget és a strandja is nagyon szép, ha "nincs más". Mert persze azért sokkal szebbek is vannak ennél. A bikini beach mögött jelenleg építenek egy szállodát, ezért egész nap lehet hallani a kopácsolást a strandon, de nem vészes. A sziget bikini beach felöli oldala kissé zsúfolt, és estefelé mindefelé party zene szól. Kissé Siófok feeling, de van, aki ezt szereti. Mi hátrébb laktunk, a focipályán túl, és az nagyon jó csöndes volt.

 

Étkezés: Maafushin sok étterem van, és sokféle kaja elérhető (ez szuper, mert más lakott szigeten eléggé korlátozottak a lehetőségek). A legtöbb helyen jól főznek. USD dollárt mindenhol elfogadnak, de érdemes némi helyi pénzre is szert tenni, mert néha trükközni akarnak a váltásnál. Egy helyi kifőzdében egy sült rizs 3 usd, leves 3 usd, egy grillezett hal 10 usd. 

 

Programok: Maafushin kiválóak a programlehetőségek. Elég csak végigsétálni a tengerparton és benézni a szállodákba és az utazási irodákba. Táblákon ki van írva, hogy másnap milyen túrák lesznek. Mi ezeken voltunk: 2 snorkling pont és 2 lakott sziget + grill ebéd a strandon: 50 usd/fő, esti horgászat + halvacsi 25 usd/fő, 2 snorkling pont és piknik egy homokpadon 35 usd/fő. Mindegyik szuper volt!

 

Egyébként a helyi strandon nagyon jót sznoriztunk, annak ellenére, hogy mindenki leszólja azt a strandot. Rengeteg szép halat láttunk.

 

Fulidhoo: Maafushiról helyi komppal mentünk át 1,75 óra alatt. Ez a sziget valami elképesztő gyönyörű, sok zöld van rajta, van rajta egy kis dzsungel is :) a tengerpart maga az álom. A lenti képen a bikini beach látható. 

A szigeten kb. 300 helyi lakos él, és mikor mi voltunk, kb. 10-15-en voltunk összesen turisták. Ezért nagyon családias volt a hangulat, mindenki mindenkivel haverkodott. A bikini beachen kb. 3-4 ember volt általában. Összebeszéltünk a többiekkel és együtt mentünk el kirándulni, így olcsóbb volt. Elvittek minket sznorizni és egy homokpadra. 

 

A sziget északi részén szuper a sznorkling, és rengeteg élő korall is van, ami mostanában nagy dolog arrafelé. Viszont csak dagályban szabad bemenni, mert kicsi a víz. 

 

A mini kikötőhöz minden este 8-kor kijön egy csapat rája, mert hozzá vannak szokva, hogy etetik őket. Mi is etettük őket kézből :)

 

 

A sziget hátulütői:

 

Nekem problémám volt az étkezéssel. A mi vendégházunkban, kb. 4 féle étel közül lehetett választani, a reggeli pedig mindig ugyanaz volt. Meg lehet próbálni más vendégházakban enni, de nem tudom, ott nagyobb-e a választék. Aki nem szereti a halat, az ne nagyon menjen erre a szigetre :)

 

- bár nagyon söprögetnek a faluban, a sziget elhagyatottabb részein azért van egy kis szemét. 

- a bikini beachen kívül nem szabad máshol bikiniben úszni (nőknek a sort és póló ok), és ezt elég komolyan veszik. Egy nő mesélte, hogy egy másik lakott szigeten a rendőrök szedték ki a vízből :S 

- a szigeten nem illik fedetlen térddel és vállakkal mászkálni, és macerásnak éreztem ezt az állandó "bugyolálgatást" a 30 fokban.

- nincs alkohol.

 

Mindezek mellett nagyon szerettük Fulidhoo-t és nagyon ajánljuk, abszolút hozta a "maldív érzést" :) vannak olyan partszakaszok, amiken egész nap nem nagyon járnak, így el lehet különülni. 

 

Gulhi: ezt a szigetet nem nagyon ajánlom, bár közel van Maléhoz. A strandja szép (bár nem nagyon van árnyék), de a strand mögött van egy hajógyár, és picit lehet hallani a kopácsolást egész nap. A sziget kicsit rendetlen, és nincs rajta nagyon zöld. De azért 1-2 napra ok lehet, de van sokkal jobb is ennél :)

 

______-

 

Egyébként mi 8 nap alatt összesen 1000 dollárt költöttünk ketten, ebben minden benne volt, transzfer, kirándulások, szállás, kaja. Dollárt még Pesten váltottunk, hogy ne kelljen ott kivenni. Érdemes kis címleteket vinni. A szakadtakat nem fogadják el.

 

Kb. ennyi, remélem, segít valakinek az infó :)

 

 

 

 

 

Fulidhoo

 

 

zsofika14 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 31619

Télikabát pro és kontra: én egy könnyű dzsekit vittem, de nagyon jól jött Dubai-ban az átszállásnál, a reptéren elég hideg volt és huzat.

Timi&Happy Creative Commons License 2017.02.10 0 0 31618

Minket a barátunk vitt ki és jött értünk a repülőtérre, úgyhogy nekünk könnyű dolgunk volt! 

Előzmény: a kockáshasú nyúl (31609)
Timi&Happy Creative Commons License 2017.02.10 0 0 31617

juppi! Csodás a videó és a képek is! Jó volt nézni a Meerus képeket is! :) 

Előzmény: juppy (31608)
botanikuss Creative Commons License 2017.02.10 0 0 31616

Szia

 

Bár még nem voltam, csak fogok menni, én Thoddoo-t javasolnám, azt találtam a lakott szigetek közül a legszebbnek a képek, youtube stb..alapján, és akik voltak, áradoznak róla....így azért azt választottam....(a szállások minősége meg sem közelíti a resortokét, de szerintem a partja igen)

 

ha rajta vagy az instán, beírod, hogy Thoddoo, és naponta látsz friss képeket.

Előzmény: Geryson (31610)
mira0512 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 31615

Hát, mi autóval mentünk, de egész Maléig jól jött a télikabát. Odafelé a repülőn is olyan hideg volt nekünk, hogy a kapott takarón felül azzal is takaróztam. Vigyetek nagyobb kézit, abba biztosan belefér. :)

Előzmény: a kockáshasú nyúl (31609)
Geryson Creative Commons License 2017.02.10 0 0 31614

Köszönöm szépen!

Előzmény: W.L. (31612)
W.L. Creative Commons License 2017.02.10 -1 2 31612
Előzmény: Geryson (31610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!