Keresés

Részletes keresés

andi265 Creative Commons License 2017.01.13 -2 1 31435

Szia,

 

Nálam Fili javára annyit lehet írni, hogy az élővilág a vízben tényleg pazar, valamint hogy kis sziget, annak aki ezt szereti ez fontos lehet.

 

De például a macskák engem idegesítettek és azt mondják ott, hogy a kis gyíkokat rendesen megtizedelték. Látszik is...nem tudom igaz lehet e.

Nekem nagyon szembetűnő volt az elhanyagoltsága, rendezetlensége. A bungik, a medence, az ösvények.

Vihar után napokig tele voltak az utak óriási levelekkel, ágakkal, nem söprik egyáltalán. Kókuszok potyognak állandóan. Már úgy értem, máshol ezt ellenőrzik, mert veszélyes és leszedik, mielőtt leesne.

 

Nagyon sötét van a szigeten este, világítás alig.

Az ételek 80% csípősek, currysek, indiaiak.  Nem ízlett.

A strandok pedig nagyon korallosak, kövesek, nem szedik össze őket, mint máshol. Nem kellemes sétálni rajta. (Sun-on látni fogod, hogy lehet ezt máshogy is)

Csak a drágább bungik előtt söpörtek Filin.

 

Vadregényes, szép de nekem nem nyert.

Sun viszont ápolt és azok a strandok!!

Nem vagyok nagy sznorizós én sem, szóval nekem egyértelműen SUN jobban tetszik.

Vannak programok, dzsungeles rész a szigeten, banánültetvény, ZERO étterem a fákon, cápaetetés, rája etetés, közös sport a beach barban minden délután.  Este zene vagy egyéb program.

A fiadnak tuti bejönne.

 

Mindenkinek más jön be.

 

 

 

 

Előzmény: Maldívocska (31434)
Maldívocska Creative Commons License 2017.01.13 0 0 31434

Szia! De érdekes, hogy azt írod Filitheyo nem tetszet. Megkérdezhetem hogy miért? Csak azért érdekel, mert nekünk az volt az első szigetünk és másodikként Sun-t néztük ki, de mindig attól félek, csalódni fogok Filihez képest Sun-ban.... Általában a vízi élővilágot hozzák fel nagy különbségként ( mármint hogy Filin az sokkal jobb) de mi nem vagyunk nagy sznorisok, inkább a strand szépsége a fontos. Most jönne velünk 18 éves fiunk is, ezért gondoltam, hogy Sun ideálisabb lenne a programok miatt is....

Előzmény: andi265 (31430)
andi265 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 31433

Nem kellett adapter, a szobában volt már! 2 olyan konnektor is volt, ami nekünk jó.

Szúnyogok vannak, szóval riasztót vigyetek inkább. Be kell fújnotok este magatokat is a sétához. ne durva de azért vannak.

Előzmény: Ren0201 (31431)
Csirka Creative Commons License 2017.01.13 -1 0 31432

Szia. Én a vista és a dive hard tours oldalán 10 dollárt találtam. De biztos valaki megerősíti, aki volt ott mostanság.

Előzmény: botanikuss (31428)
Ren0201 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 31431

Sziasztok! Mi 1,5 hét múlva indulunk, most kezdem nagyjából összegyűjteni mire is lenne szükségünk a szokásos "Európai pakk"-on kívül. Akik A Sun Island-on voltak, milyen átalakítót/adaptert vittek? Ahogy kerestem a nezen, nem teljesen egyértelmű :/ Előre is köszi a válaszokat!

andi265 Creative Commons License 2017.01.13 -1 7 31430

Sziasztok,

 

Nem rég jöttünk haza Sun Islandról, de mivel erről a szigetről már mindent elmondtak mostanában, nem sok újat tudnék írni.

 

Nekem is első szigetem volt anno Sun Island és nagyon tetszett ezért most visszamentünk oda és ismét nem csalódtunk.

A 140-es superior bungalót kaptuk, ez szerintem a legszebb részen van. (előzetesen emailben is ide kértem)

A sziget gyönyörű, rendezett, nagyon tiszta. A korallzátony még mindig nem különösebben pazar de azért van mit nézni.

Eleinte 7-8 napig kb. 40%-ra volt "tele" a sziget, szuper volt.

Karácsonyra aztán megtelt, na az nem annyira volt már jó. Főleg orosz vendégek vannak és hát khmm..... van probléma velük.

 

Az ételek jók voltak, a karácsonyi vacsora pedig bármely sokcsillagosban megállta volna a helyét.

 

Decemberben az időjárás kifogástalan volt. semmi eső, felhő sem nagyon.

Condorral utaztunk, Frankfurtból direktben, nagyon jó volt és olcsó.

 

Nekem személy szerint nagy kedvencem Sun, sokkal jobban mint pl. Filitheyo! (Az nem tetszett)

Nagy sziget és gyönyörű, sok növény, állat  és gyönyörű strandok.

 

(Még egy magánvélemény : kisgyerekkel tessék szíves lenni átgondolni ezt a "nyaralást". A többiek és a saját érdekükben. plííííííííz!!   Brutál volt az 5 óra ordítás a gépen. Aztán a szigeten tovább a nyűglődésük. )

 

 

Amilo01 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 31429

Szerintem arra gondolhatott az illető hogy télen és nyáron máshonnan kapja a sziget az áramlatot, és ezáltal lehetséges hogy egy bizonyos évszakban az a partszakasz jobban megkapja a "pofont" a hullámoktól.....

De ez nyilván csak az én gondolatom....

Egyébként mi augusztus végén voltunk ott, és akkor gyönyörű volt az a rész :)

Előzmény: moonwalkr (31427)
botanikuss Creative Commons License 2017.01.12 0 0 31428

Sziasztok

 

2017-tol vmi repterfejlesztesi dijat szabtak ki 25usd/fo. Viszont nem talalom a konzuli honlapon, hogy emellett van-e kilepesi illetek kulon? Ha igen, az most hany usd?

moonwalkr Creative Commons License 2017.01.11 0 0 31427

Anno mi is a 131-ben voltunk (úristen, ha belegondolok, hogy már 8 éve volt...). És nagy örömmel hallottam, hogy ismét szép az a partrész, mert pár éve lehordott itt valaki, amikor meleg szívvel ajánlgattam a partszakaszt, hogy az áramlatok időközben teljesen átrendezték és már teljesen leromlott. Mindig jó érzés Sun Islandról hallani, mert bár érik kritikák, mi nagyon jó szívvel gondolunk rá, pláne, hogy az volt anno az első maldiv élményünk:)

Előzmény: Amilo01 (31426)
Amilo01 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 31426

Szia!

 

Mi a 131-es szobában voltunk pont mellettetek. Tényleg nagyon szép az a rész, szerintem a sziget legcsodálatosabb partszakasza :)

Előzmény: kata571 (31384)
seci Creative Commons License 2017.01.10 -1 0 31425

Lehet, hogy valakinek jol jon, Qatar hirlevel tegnap:

 

Dear seci, 

Get 2017 off to a flying start at the Qatar Airways Travel Festival.
Join the festivities and enjoy spectacular offers on flights, as well as hotels and car rentals to exciting destinations around the world.
Book your ticket by 16 January 2017 and save on Economy Class and Business Class fares for travel between 11 January and 15 December 2017.*

 

-seci

Eclisse1 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 31424

Most nem elvettek 5 percet hanem ennyivel előbb indul Bp-ről!

Előzmény: Cukorka2016 (31423)
Cukorka2016 Creative Commons License 2017.01.10 0 1 31423

Annyi volt nekünk is az elején :) De szép lassan 3-4 naponként lecsípnek belőle, és a végén marad 50 :D Kis rafkós ez a qatar :)

Előzmény: Eclisse1 (31422)
Eclisse1 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 31422

Bocsi elírtam Hudhuranfushi, ja és még annyi, így 65 perc van az átszállásra.

Eclisse1 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 31421

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a forumot, 30. án indulunk Hudfuranfushira. Mi is Quatar rövid átszállásos jegyet vettünk, ma reggel néztem rá a jegyre online, módosították az indulást. Igaz csak 5 percel ,de eltudom képzelni és bízom benne, hogy pont ennyi kell ahhoz hogy időben átrakják a poggyászt.

Tojglius Creative Commons License 2017.01.10 0 0 31420

Nekünk anno nem volt gond az ilyen rövid átszállás, ezért mertem ezt írni...

Az is qatar volt, csak Sri Lanka, már "régen" volt" de ha jól rémlik, akkor eredetileg lett volna mondjuk 1:10 az átszállási idő, de késtünk és lett belőle kb 45perc... bár leizzadtam, de mégis simán átértünk, simán beengedtek és simán átért a csomagunk is... persze sorbanállás nem volt, ahogy leszálltunk a buszról, csörtettünk az első egyenruháshoz akit megláttunk, meglobogtattuk a beszállókártyát és rögtön elvitt minket a legelejére (kvázi nyitottak nekünk egy kaput), aztán kapukeresés monitoron, láttuk, hogy boarding, odaértünk, de még olyan nagy sor volt, hogy egy kényelmes pisi is belefért... és az egész alatt fel se merült bennünk, hogy a csomaggal gond lehetne...

 

Sajnálom, hogy Nektek nem így jött össze... de örülök, hogy Meeru még mindig szép... a 300-as móló végén még mindig megvan az "ilyenkéknincsis" rész? :)

Előzmény: Bandos (31411)
Cukorka2016 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31419

Értem. Ajánlom amúgy a facebook-on ezt a csoportot! Itt sokat írnak az átszállási problémákról is. És rettentő segítőkészek mindenben. Csatlakozz!:

https://www.facebook.com/groups/utazas.a.nagyvilagban/?fref=nf

Előzmény: ISIS/002 (31418)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31418

Kuala-ba megyünk és onnan majd tovább Cebu a végcél. Annyi a "mázli", hogy az AirAsi jegyünk az eredeti érkezéshez képest 24 órával későbbi indulással van. Viszont, ha azt lekéssük, akkor csak 3 nap múlva van megint gép Cebu-ra :-( :-( 

Előzmény: Cukorka2016 (31416)
Maya08 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31417

Sziasztok! (ismét)

 

Köszönöm a korábbi válaszokat! Némileg változott a helyzet az utazást illetően nálunk, ezért több kérdés is felmerül bennem:

- mi egyrészről helyiek által lakott szigetekben gondolkozunk, de mégis olyan helyben, ahol van lehetőség bikiniben is strandolni (akár a szállodánál), van lehetőség sznorizni és búvárkodni is. Illetve fontos lenne még, hogy ne legyen horror távolságra Malétől. Az alábbi kis térképet találtam, amin a véleményem szerint szóba kerülhető szigetek vannak.

 

Ezek közül ismeri valaki valamelyiket? Melyiket ajánlanátok?

 

- Illetve akkor ehhez a szigethez képest gondolkoznánk a másik resort szigetben, de itt is olyanban, ami közel van az (nem hirdoplános távolság) és akár közvetlenül elérhető a másik szigetről, ahol megszállnánk (tehát nem kell visszamenni Maléra). Ilyen opció létezhet szerintetek? 

 

- Valamint felmerült egy kérdés még: hazafelé jövet csak 50 percünk lesz Dohában az átszállásra. Ez elegendő lehet vagy necces? (Qatar mindkét járatunk.)

 

Köszönöm,
M

Cukorka2016 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31416

szia, nem a 45 perces átszállás véletlenül, és Balira mentek?Mert arról túl jó híreket nem hallottam :( 

Előzmény: ISIS/002 (31415)
ISIS/002 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31415

Szép történet...

 

Mi most fogunk menni ( más desztinációban ) szintén 1 órás Dohai-i átszállással. Gyorsan meg is néztem, hogy mikor megy  a következő gép Dohá-ból, mert  nekünk a Qatar-s repülés után még lesz egy fepados repülésünk is, amit nem kéne lekésni, mert nem minden nap megy az a járat :-(

 

A Qatar-ra nem vonatkozik  az EU-s jogszabály, mely szerint 6 órás késés után  EUR 600 lenne a kártérítés értéke ? Még jó, hogy legalább a Lauch-ba beendgedtek titeket.....

Előzmény: Bandos (31411)
Maya08 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 31414

Én szívesen várnám a beszámolókat! :)

 

Előzmény: kmolly (30481)
Timi&Happy Creative Commons License 2017.01.08 0 0 31413

Szia Bandos!

 

Reméljük miután sikerült visszarázódnotok a szürke hétköznapokba, írsz egy jó kis beszámolót!? :) Nagyon várjuk! :) 

Előzmény: Bandos (31411)
Maldivian Creative Commons License 2017.01.08 0 2 31412

Ez nem volt túl fer a qatar részéről..Még velük eddig mi nem utaztunk.Nekem eddig az austrian vitte a primet, még annak ellenére is hogy korai visszaindulás van.De nem gondoltam hogy ilyen előfordulhat ami veletek.Mert ha a gép késik azt megértem..de hogy ez itt egy eldöntött dolog volt ez számomra nem túl korrekt.Mindenesetre fölkészülünk mi is erre az opciora, és bizom benne ha igy alakul akkor minket is kárpótol majd AaaVeee ..Ha visszaérkeztem irok egy kis beszámolót.

Köszi a részletes leíràst.Bár ne igy alakult volna .De persze a szép dolgok mellett eltörpülnek ezek a kis negatívumok remélhetőleg:)

Előzmény: Bandos (31411)
Bandos Creative Commons License 2017.01.08 0 0 31411

Szia Maldivian!

 

Tegnap este indultunk vissza a maldívról, ma délelőtt értünk haza. Egyelőre küzdünk a kb. 40-45 fokos hőmérséklet különbséggel, és a 4 órás időeltolódással, nem egyszerű. Az "vigasztal", hogy leszámítva az odautazás problémáját, fantasztikus nyaralásban volt részünk.

 

Válaszolva a kérdésedre, odafelé a börönddel Dohá-ban nem kellett foglalkozni, azt már automatikusan nem az eredeti Doha-Male járatra, hanem a következő gépre tették fel, és velünk együtt simán meg is érkezett a maldívra. Pont azzal indokolták Dohá-ban, hogy a Budapesten megkapott beszállókártyák ellenére sem engednek fel a gépünkre, hogy a böröndöket nincs idő átpakolni. Ebből egyértelmű, hogy ez már előre eldöntött dolog volt, és nem attól függött, hogy időben landol-e a gép Dohában, vagy késik kicsit.

 

Egyébként nem késett a gép, időben elindult Budapestről, kb. 5 perccel hamarabb leszállt Dohában, tehát elvileg az 50 perc helyett 55 percünk volt elérni a másik gépet. Ebből a gép beparkolása, a leszállás, buszozás a terminálra, majd a biztonsági átvilágítás, és a rohanás a beszállókapuhoz, kb. 30 percet vett igénybe, így az indulási idő előtt kb. 25 perccel értünk a nyitott beszállókapuhoz, ahol beálltunk a sorba, mert előttünk még volt kb. 10 utas, sőt, még utánunk is néhány. Őket mind beengedték, minket nem. A régi beszállókártyáinkat elvették, majd a számítógépen való "matatás" után kaptunk ott helyben új beszállókártyákat, és közölték, hogy mi nem mehetünk el ezzel a géppel, csak majd a következővel, ami 6,5 órával később indul. Próbáltunk reklamálni (Qatar törzsutasok vagyunk, nem késett a gép, a Qatar így állította ki a jegyeket, nyitva volt még  akapu, stb.), de hiába.

 

A sztorihoz még annyi tartozik, hogy a 6 órás késés miatt még ott kértünk "kompenzációt", amit először nem akartak adni, de végül a határozott kérés után mégis kaptunk ingyenes tartózkodási lehetőséget az Onyx Lounge-ban, ami egyébként 55 USD lett vola fejenként. Ött töltöttünk kb, 5 órát, és a következő géppel való repülés után az eredeti reggel 3/4 9-es időpont helyett kb. délután 1/4 4-kor szálltunk le Hulhumale-n, és kb. 5-re értünk Meeru-ra. Még Dohából küldtünk sms-t a szigetnek is, és a Der helyi képviselőnek is a "késésről" (a telefonszámok szerepeltek az Admiral Travel részletes utileírásában), így erről ott már tudtak, és nem volt gond a transzferrel.

 

Minden utána következő dolog szuper volt! A maldív élmény mindenért kárpótol!

 

Bandos

 

 

Előzmény: Maldivian (31405)
Mabé2017 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 31410

Lucita, Andi265!

 

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

 

Mabé

andi265 Creative Commons License 2017.01.08 -1 0 31409

Szia,

 

van egy 14 napos kártya, a Dhiraagu shopban 32 usd, 15 Gb. Ez nagyon durván elég, sőt sok is.

Van persze olcsóbb is, kevesebb adatforgalommal.

Ezt egy olyan telóba kell betenned, ami alkalmas hotspot-ként megosztani a netet.

Elérhető nem leszel rajta, mert nincs hozzá telefonszám és beszélgetés sincs benne. Szóval vigyetek egy telefont pluszban.

 

Üdv, A.

Előzmény: Mabé2017 (31404)
lucita Creative Commons License 2017.01.08 0 1 31408

Szia,

 

Igen, a sim kártya helyére kell betenni, nem korlátlan, attól függ mekkorát veszel, és, ha jól emlékszem, 1 és 2 hetes van.

Azt már sajnos nem tudom, hogy melyik mennyibe kerül, április környékén írtam róla.

Az üzletben mindenben segítenek, aktiválni is.

 

üdv, l

Előzmény: Mabé2017 (31404)
Korfa84 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 31407

Konektor szabvány ott milyen? milyen átalakítot érdemes vinni?

 

Korfa

juppy Creative Commons License 2017.01.08 0 1 31406

Szia!

Ha a bőröndöt Maléig adod fel, akkor azt már nem kell Dohában felvenned, azt automatikusan rakják a Malé-i gépre. Mi azt csináltuk, bár nekünk 8 óra volt az átszállási idő, hogy a kézi poggyászba raktunk fürdőruhát, papucsot, rövidgatyát, pólót. Így ha valamiért késne egy napot a bőrönd, akkor sincs gond, mert legelább fürödni tudtok az óceánban. Törölköző, tisztálkodószerek pedig vannak a szobában. :)

 

Előzmény: Maldivian (31405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!