Keresés

Részletes keresés

Cukorka2016 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30952

Mi is qatarral megyünk majd.Nekünk 50 perc lesz az átszállás ;-)

Előzmény: Livcsi30 (30949)
moonwalkr Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30951

Hát ez félévente legalább egyszer felmerül különböző összegekkelm aztán sose lesz belóle semmi. Bár nem lenne meglepő, ha egyszer mégis meglépnék. Azért egy ilyen nyaralásnál, ahol ennyibe kerül minden, 25 dollár nem lenne annyira drámai.

Előzmény: boldogcitrom (30948)
seci Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30950

Qatar/Emirates egyforman jok.

-seci

Előzmény: Livcsi30 (30949)
Livcsi30 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30949

Sziasztok!

 

Még mindig a szervezés fàzisàban vagyok. Most a Quatar-nàl talàltam viszonylag jô jegyàrakat, Doha-i àtszàllàssal. Erröl van valakinek tapasztalata, jô tàrsasàg? 2 ôra van àtszàllni, annak gondolom elégnek kell lenni.

boldogcitrom Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30948

Egy másik fórumban olvastam, hogy 2017-től mindenkinek 25 dollárt kell fizetni érkezéskor a maléi reptéren. Hallottatok erről? 

kata571 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 30947

Szia Timi,

 

Dec.4-én indulunk a Qatar Airways-el. :) 13-án jövünk haza. 

Előzmény: Timi&Happy (30946)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.11.15 -1 0 30946

Szia kata571!

 

Írtad, hogy december elején mentek ti is! Megkérdezhetem, hogy pontosan mikor és melyik légitársasággal? 

Üdv.: Timi

Előzmény: kata571 (30945)
kata571 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 30945

Szép kis mennyiség... :) De ez normális szerintem, mi is fel vagyunk szerelkezve memóriakártyákkal. 

 

Nagyon köszönöm az infókat, már nagyon várjuk, tuti jó lesz! :)

Előzmény: gergogergo01 (30944)
gergogergo01 Creative Commons License 2016.11.15 0 1 30944

Szia Kata,

 

Köszönjük, örülök, h tetszett a videó. :)

Teljes ellátással voltunk, all-inclusive nem érte volna meg nekünk, mert nem nagyon szoktunk inni.

Reggeli, ebéd, vacsora volt, csak a főétteremben kajáltunk, de van még thai és olasz étterem is. Két fél literes víz van a szobában, ezért nem kellett fizetni, ezen kívül kajálásoknál kértünk sokszor másfél literes vizet, ez 4,75 USD. Mi a vizen és frissen facsart gyümölcsleven (9 $) elvoltunk. Széf volt a szobában, ide be tudtuk tenni az értékeket.

 

Összesen 650 USD körül fizettünk, amiben  benne van a már említett két program, a többi része a fogyasztás és szuvenírok vásárlása. Más fakultatívon nem voltunk, de van még természetesen nagyon sok lehetőség. Sznoriztunk, sétáltunk, fotóztunk, videóztunk. Elég nagy a sziget ahhoz, h eltöltsd az időt. :) Ajándékboltban a legolcsóbb dolog, amit találtunk a képeslap volt (1 $), képkeret 8-20 $ között volt, mágnes 4-6 $, amire most így hirtelen emlékszem.

 

Összesen 4 fényképezővel indultunk útnak, egy normállal és 3 víz alatti sportkamerával. :) A két hét Maldív-Sri Lanka alatt összesen 60 gigányi anyagot fényképeztünk és videóztunk össze. :D

 

Jó utat Nektek, biztos nagyon jó lesz!!! :)

 

Gergő

 

 

 

Előzmény: kata571 (30943)
kata571 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 30943

Kedves gergogergo01!

 

Nagyon köszi a beszámolót, írtó hasznos, főleg, hogy mi most megyünk dec. elején! :) Valamint a videó is nagyszerű lett!

 

Azt megkérdezhetem esetleg, hogy nagyságrendileg egyéb fogyasztásra mennyit költöttetek? Félpanziós ellátással voltatok? Gondolom fakultatív volt még azért ezeken kívül is..?

 

Köszönöm szépen,

Kata

 

 

 

 

Előzmény: gergogergo01 (30940)
juppy Creative Commons License 2016.11.15 0 0 30942

Sziasztok!

Köszi a beszámolót és a videót is! Nagyon klassz lett, biztos sokaknak segítségére lesz majd.

Előzmény: gergogergo01 (30940)
gergogergo01 Creative Commons License 2016.11.15 0 7 30941

Készítettünk Párommal otthon egy videót az élményeinkről.

 

Reméljük fog tetszeni:

 

gergogergo01 Creative Commons License 2016.11.15 0 4 30940

Sziasztok

Haza jöttünk, egy életre szóló élmény után a Sun Island-ről. Szeretném megosztani a tapasztalataimat, élményeimet.

10.25-11.01-ig voltunk ott nászúton, ezután még 11.08-ig Sri Lankán is voltunk, az ottani élményeket abban a topikban találjátok.

Utazás:

Emirates géppel mentünk Dubai átszállással. A hátsó, kétszemélyes üléseket választottuk, amiket már repjegy vásárlásnál (április környékén) lefixáltunk az egész útra oda-vissza. Nem hiába top légitársaság; minőségben, pontosságban, élményben, mindenben ott van. Az, h 10 km magasan élőben tudtam nézni a kismonitoron odafelé a Cleveland-New York NBA nyitómeccset magáért beszél.

Délután 4-kor indult a gépünk Pestről és magyar idő szerint hajnali fél 4 körül értünk Maléba ( ez ott 7:30). Itt egy fontos tapasztalatot megosztanék; vittünk ki a sri lankai túravezetőnknek ajándékba pálinkát, amit a nagy bőröndbe csomagoltunk. Miután felvettük a bőröndöt, szóltak, h menjünk el egy ellenőrzésre. Hogy ez most totál véletlen volt vagy már egy röntgenen átment a táska és látták, h van benne valami és csak várták, h kihez tartozik a bőrönd, h lecsaphassanak rá, nem tudom. Mindenesetre kinyittatták a bőröndöt és a reptéren kellett hagyni a pálinkát, mivel az országba alkoholt nem lehet bevinni. Büntetést nem kellett fizetni és a sri lankai továbbutazásnál visszakaptuk az italt a reptéren. Aki tehát hasonló dologgal próbálkozna, az vegye fontolóra ezt!

Innen egy menetrendszerinti géppel mentünk tovább Maamigili-re. Maléban egyébként épp egy trópusi eső kellős közepére érkeztünk meg, kicsit be is pánikoltunk, mivel az itthoni időjárás előrejelzés felhős-esős időt jósolt egész hétre. Szerencsére viszont elállt az eső és miután megérkeztünk a Sun-ra csodálatos napsütéses idő várt. Egész héten csak az utolsó előtti nap délutánján volt eső. Tanulság tehát, amit többen is írtatok; fölösleges nézni itthonról az accuweather és társai oldalakat, mert nem jelent semmit. Ezen tehát kár stresszelni. Menni kell és úgyis sütni fog a Nap, így kell felfogni. :) Végig 26 fok körül volt a hőmérséklet, viszont a páratartalom miatt éreztük ezt bőven 30 fok fölött is. 30 faktoros naptejet használtunk, egy tubust el is pancsoltunk a héten ketten.

Sziget:

A Sun egy óriási sziget (a maga nevében), itt nem unatkozhat senki, mert mindenki megtalálja a magának kedvére való programot. Mi a 407-es bungit kaptuk, ami a vízibungik oldalán van. Teljes mértékben elégedettek voltunk vele, nekünk ez a rész jobban is tetszett, mint a másik oldal, ahol drágábbak a bungik. Ízlések és pofonok. :) Nekünk tetszett, h van egy kis tér még a víz és a bungik között. A sziget belseje nagyon szépen meg van csinálva. Foci, kosár, röplabda pálya van, ezen kívül pálmafás, virágos gyönyörű sétálós rész van kialakítva. Esténként mindig van valamilyen program; rákfutam, helyi tradíciós zenés est, illetve voltunk Halloween partin is.

A borravalón kívül egyébként fölösleges a kp. A sziget egész területén nem kell fizetni se étteremben, se szuveníros boltban, se fakultatívért, mindent egyben, a check-outnál kell rendezni. Mi vezettük papíron a kiadásokat és dekára pontosan megegyezett a mi nyilvántartásunkkal.

Programok:

Mi parasailingelni mentünk el (228 USD 2 főre) és a whale shark-ra fizettünk be (68 usd / fő). Előbbi nagyon jó élmény volt, a második viszont csalódás volt, mert nem láttunk cápát. Nyilván egy bazi nagy óceán kellős közepén nincs arra garancia, h látni is fogunk, viszont elvittek egy szép helyre kárpótolásul sznorizni. Átmentünk a szomszédos Holiday Island-ra egyik nap, ami jóval kisebb,mint a Sun (a Sun szerintünk sokkal jobb,mint a Holiday, ez a transzfer hajó egyébként ingyenes, naponta többször jár a Sun-Holiday között)  és ott egy helyi embert kérdeztünk meg a stégen, amíg vártuk visszafelé a transzfer hajót, h őszintén mondja meg,  szerinte mennyi esély van rá látni cápát és ő 60 %-ot mondott. Ennek tudatában menjen mindenki tehát cápalesre. :) A túra előtt egyébként kitöltetnek egy nyilatkozatot, amiben benne van, nincs garancia arra, h látni is fogunk és nem térítik vissza a pénzt, ezt tehát tudomásul kell venni.

Reef:

A „bejárati stégnél” van sznorizásra alkalmas szakasz, nekünk viszont sokkal jobban tetszett a másik oldalon, a vizibungiktól parton állva balra lévő rész. Ott sok kis korallos rész van, kicsi halacskákkal és a legtöbb kiscápát is itt láttuk. Kb mintha a belvárosban a 7-es busz,  percenként ment el mellettünk a parton egy kis cápa. Összehasonlítási alapunk nincs más sziget reef-jével, nekünk nagyon tetszett így is, h tudjuk, a Sun-ra nem a reef miatt mennek az emberek. Esténként pedig a cápa és rájaetetés van a sziget két különböző pontján.

 

Összességében nagyon jó választás volt a Sun Island. Nagyon jó volt minden, egy életre szóló élménnyel gazdagodtunk. Reméljük, h egyszer még visszamehetünk a Maldívra.

seci Creative Commons License 2016.11.14 0 0 30939

Aaaaaahhhh... Szemorvoshoz kellene mennem, hogy ezt nem lattam! Koszi!
-seci

Előzmény: Nadi84 (30934)
hegemonic Creative Commons License 2016.11.14 0 1 30938

Szuper a táblázatod! Gratula!

Előzmény: Nadi84 (30934)
seci Creative Commons License 2016.11.14 0 0 30937

Megosztanad ezt a listat esetleg? En lenni lusta :) 

Nem, igazabol meg nem dontottunk mi lesz a kovetkezo, es 4-5 hely is "meleg", Sey-re menet vegigcsinaltam en is ezt a jatekot.

-seci

Előzmény: Livcsi30 (30936)
Livcsi30 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 30936

Szia!

 

Ezzel egy hônappal ezelött mög én is ìgy voltam! Hàrom nap alatt àtràgtam magam a fôrumon, igaz csak az ez évin, de az is brutàl sok volt. Én is csinàltam tàblàzatot. Elöször az összes infôval 10 szigetre, abbôl kivàlasztottam ötöt, majd leszükìtettem 3-ra, utàna kértem ajànlatokat az irodàktôl és a Resorttôl. Az irodàtôl nem resortra kértem ajànlatot, hanem elmondtam mit akarok, és arra küldtek valamit. ha egyezett az én kivàlasztottaimmal nagyon örültem. Ìgy lett a kivàlasztott resort Angaga, àprilis közepén utazunk. Foglalàs még folyamatban, még nincs meg az összes àrajànlatom, de azt màr most elmondhatom, hogy a sziget a legdràgàbbat küldte a kedvezmény beèpìtèsêvel is! Szòval direktbe nem foglalok.

Szükîtsd a kört minél elöbb különben beleörülsz.

 

Sok sikert

Előzmény: Nadi84 (30934)
ani101 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 30935

Szia! Megnéztem, legdélibb csücsök, jó messze van!

Nagyon jó pihenést kívánok és kérlek szépen, ha hazajöttetek, írj majd beszámolót!

Ez lakott sziget, ugye? Szerintem sokunkat érdekelne a tapasztalatod...

 

Előzmény: paksijózsef (30932)
Nadi84 Creative Commons License 2016.11.14 0 1 30934

Sziasztok!

 

Áprilisban tervezünk utazni a párommal, egy ideje már olvasgatom a fórumot, és megvallom nem segít. :D

Továbbra sem tudom melyik szigetet válasszuk. :)

 

Mindenesetre hátha másokon is segít, készítek egy táblázatot, ahol a szigetekkel kapcsolatos információkat gyűjtöm.

 

Ha valakinek van kedve, lehet bele írni. ;)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Rp-8R_WyKfKjP0H36ALjxbEUriKR9L1krrLTD0QuSPk/edit#gid=0

 

csabi19881127 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 30933

Én a pelikannnal foglaltam a repjegyet es ott kötöttem meg a legnagyobb biztosítást.

Előzmény: paksijózsef (30932)
paksijózsef Creative Commons License 2016.11.13 0 0 30932

Sziasztok. Canareef Resort Maldives szállodában foglaltunk végül,jövő héten utazunk. Van valakinek hasznos infója,tanácsa?? Moszkva felé megyünk,izgulunk mindent én intéztem.. Biztosítást kinél kössek? kit javasoltok? Köszönöm..

 

csabi19881127 Creative Commons License 2016.11.13 0 2 30931

Sziasztok!

 

3 napja vagyunk az Adaaran hidhuranfushi islandon. Ha valaki ezen gondolkozik csak ajanlani tudom. Ételek nagyon finomak, snoker lehetőség is nagyon jo. Szemelytér kedves.  Vízi bungallobÁN vagyunk szinte tökéletes! :) az idő is jo. (telefonról voltam bocs a hibákért.)

Timi&Happy Creative Commons License 2016.11.12 0 0 30930

Köszönöm szépen! 

Előzmény: goAUS (30929)
goAUS Creative Commons License 2016.11.12 0 1 30929

Ha nyugat felől engedik leszállni, akkor jobb oldal menetirány szerint, de legtöbbször északi vagy déli légifolyosón engedik a gépeket, ezekben az esetekben szinte tökmindegy.

Előzmény: Timi&Happy (30927)
RR2 Creative Commons License 2016.11.12 0 1 30928

Szia! megkérdezhetnem, hogy kitől kértel ajánlatot és mikorra? Mi az Admiraltol és az Aaramutol kertünk ajánlatot, de egyelore az első tűnik olcsóbbnak.

Előzmény: Mosoly0104 (30908)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.11.12 0 0 30927

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni azoktól akik már utaztak erre, hogy Dubai felé a menetirány szerinti bal vagy jobb oldalra érdemes ülést foglalni ahhoz, hogy lássuk a pálma alakban épült szigeteket és a dubai látványosságokat? 

wantitall Creative Commons License 2016.11.10 0 0 30926

Nagyon köszi! Extra napágyakat láttam a pavilonok mellet, de napernyőt nem..

Előzmény: martini07 (30925)
martini07 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 30925

Szia!

 

Mi 2015 januarjaban voltunk Kihaad-on. Akkor a sunset prestige pavilion beach villahoz tartozott a nevebol adodoan a kis pavilon, ami a bungitol par meterre volt es a pavilon elott par meterre volt meg extra napernyo is hozzajuk.

 

Udv: M.

Előzmény: wantitall (30924)
wantitall Creative Commons License 2016.11.09 0 0 30924

Sziasztok! Kihaaddal kapcsolatban lenne egy kérdésem: sunset prestige pavilion beach villát foglalnánk. Létezik, hogy a napágyakhoz nem tartozik napernyő?? A fotókon ezt látom... Köszi!

Livcsi30 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 30923

Na ezek utàn kivàncsi vagyok:) Màr nekem is van ajànlatom az Araamutôl, a szigetè még nem jött, de ìrok majd.

Előzmény: omegawatch72 (30922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!