Keresés

Részletes keresés

ElanMorin Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29622

Szia Martini07,

 

koszonom a valaszt. A buvarbazisrol vegul megtalaltam amiket kerestem a szigetrol pedig tulajdonkeppen elmondtad, koszonom. A leirasodat mar olvastam, fel is hasznalom majd szobaigenylesnel. 😀

Előzmény: martini07 (29615)
martini07 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 29621

Amire te gondolsz az vegig a reef. Lehet hogy tul szabalyosnak tunik, de ott vegig korallok vannak, semmi mesterseges. :)

 

Udv: M.

Előzmény: cilinderlakó (29620)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29620

Nagyon köszönöm, Martini07! A YouTube drón videókból és képekből is úgy tűnik, hogy van egy kőből épített gát főleg az északi részen. Van ott valami, az egyértelműen látszik, és az is, hogy mesterséges, mert túl szabályos :) Akkor ezek szerint nem látszik ki a vízből.

Előzmény: martini07 (29614)
Siemens113 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29619

Köszönöm! Konkrét jegy még nincs, nálam ez úgy szokott működni hogy mindig van 5-10 különböző célállomás a listámon és ha találok jó áron jegyet akkor veszek. (lehet hogy kicsit sajátos stratégia de tényleg lehet így jó dolgokat kifogni). A kérdés azért is összetett, ha pl most lenne nagyon jó áron jegy akár valamilyen elhibázott árazással, érdemes lenne e megvenni? vagy utána a lehetetlennel felérő feladat megszervezni a dolgokat mint szállás, szigetválasztás stb. :) Ezért is gondoltam jó lenne most minden részletet tisztázni magamban és ha jön mondjuk egy Turkish vagy Qatar, akármilyen akció akkor már azok tudatában lecsapni a jegyre pl novemberben. (tudom hogy egy kicsit összetett de eddig működött )

Előzmény: Maldív2016 (29601)
Adrieeenn Creative Commons License 2016.04.07 -2 0 29618

Szia Andi! 

Köszönöm szépen a tanácsot 630ezer lenne all inkl. Számomra a legfontosabb a lélegzetelállító part sajnos nem vagyok nagy búvár mert egyszerűen rosszul leszek a víz alatt .. Szóval ez számomra nem hátrány, más kérdés hogy a barátom mit szól ehhez :D 
Mit gondolsz a 630ezer jó ár decemberhez képest?:) Még várok egy kicsit a foglalással mert tavaly nyáron nézegettem a téli utakat és úgy emlékszem 600ezer alatt is voltak Sun-ra.

Köszi a választ:)

Előzmény: andi265 (29602)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 -2 0 29617

Az én szigetemről nem ér rosszat mondani, mert sírok!

Előzmény: lucita (29613)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29616

:)

 

Nekem is pont ilyenek jutottak az eszembe.

Egyébként csillagászatilag megnéztem, és az egyenlítőnél - már ha pontosan vannak beállítva az időzónák - este 6-kor lemegy a nap, és reggel 6-kor felkel. Ez évszaktól független. És még ami eléggé érdekes, hogy sokkal rövidebb a szürkület. Nálunk, ha lemegy a nap, akkor még utána háromnegyed órával is van még fény. Az egyenlítőnél ez ennek az időnek a fele. Vagyis napnyugtakor a vakító napsütésnél egy picit nem figyelsz oda és ripsz-ropsz sötétség van.

Előzmény: Maldív2016 (29612)
martini07 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 29615

Szia ElanMorin!

 

Mi iden januarban voltunk Angagan. Pdf-em sajnos nincsen a fakultativ programokrol, de volt delfin, naplemente, manta es a tobbi szokasos program.

A buvarbazis nagyon jo.  Segitokesz, tobbsegeben nemet szemelyzettel. Mire vagy konkretan kivancsi? :)

A sziget sajnos nem tul kommunikativ, ugyhogy ne lepodj meg, ha nem jon semmi valasz toluk az e-mailekre.

 

Udv: M.

Előzmény: ElanMorin (29611)
martini07 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 29614

Szia Cilinderlako!

 

Angagan semmilyen kogat nincsen. :)

 

Szoba valasztashoz a 28835-os szamu hozzaszolasban a beszamolomban talalsz informaciokat, ezek iden januari allapotok voltak.

 

Ha van meg kerdesen szivesen valaszolok!

 

Udv: M.

 

Előzmény: cilinderlakó (29585)
lucita Creative Commons License 2016.04.07 -1 1 29613

Sziasztok Andi265, Maldívszerelem,

 

Megérkeztünk Filitheyora ma délután. Az ígért helyzetjelentés:

A sziget csodás (máf amennyit láttunk belőle, mert egyből a vízbe vetettük magunkat), a víz gyönyörű, a nap süt. 😊

Sajnos a sziget nyugati oldalát eléggé alámosta az óceán, sok helyen nem szép a part. Mi az 53-54-es szobákban vagyunk, itt szerencsére tökéletes.

Részletekkel jövök majd.

 

üdv, l

Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 -1 0 29612

És tudod, milyen hamar eljön?

Én most a "nem tudom felfogni, nem hiszem el hogy sikerült" fázisban vagyunk. Két héttel előtte :)

Minden percét ki szeretném élvezni, minden reggel szándékomban áll napfelkeltére felébredni. Aludni itthon is lehet....

Előzmény: Zoom (29610)
ElanMorin Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29611

Sziasztok, a tavaly januari ut es az azota fennallo, lelekorlo, MESZ vegett ugy dontottem iden nyaron is meglatogatnank kedvenc szigeteink egyiket. Angaga-ra esett a valasztas a Komandoo Kuredu Vilamendhoo trio utan. Lenne egy keresem es egy kerdesem ezzel kapcsolatban. 😀

Keres: akik voltak mar juniusban, nyugtassanak meg legyenek kedvesek, hogy ket hetig nem fog folyamatosan esni! 😀

 

Kerdes: aki volt mostanaban Angaga-n es rendelkezik fakultativ program leirassal, esetleg buvar bazis infokkal, azt megkoszonnem, ha megosztana. Mindketto hivatalos weblapjat neztem, de tul sok informaciot egyiken sem talaltam es mielott irnek a szigetnek gondoltam megkerdezlek Titelet.

 

Koszonom elore is! 😀

Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29610

"Én a miénket tavaly július eleje óta szervezem, tervezem, koordinálom - így tudom milyen cipőben jársz. De ez is része az álomnyaralásnak!!!! Már most is nyaralsz egy picit, míg megtervezed :)"

 

Milyen igazad van. Én már most olyan lázban vagyok, 2 éjszaka nem tudtam rendesen aludni. Pedig milyen messze van még...

Előzmény: Maldív2016 (29600)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29609

Egyébként én teljesen nyitottan indítottam.

Kitaláltam, hogy utazást szeretnék ajándékozni. Első körben bementem a legközelebbi utazási irodába "start", és megpróbáltam rábízni magam az ott ülő készséges munkatársra. Mivel teljesen nyitott voltam, nem is jutottunk semmire. Karibi utazás, Florida, Seychelle, Thailand, ... Mindegy lett volna, csak rá kellett volna beszélnie, de ő is úgy volt vele, hogy bármit tud adni, csak mondjam meg mit akarok. Mivel így nem ment, hát elkezdtem olvasgatni mindegyikről, meg fényképeket nézegettem. Lassan-lassan közeledtem Maldív felé, majd egyre erősebb elszántsággal itt is maradtam. :)

 

Mondjuk nálam elég erős befolyásoló tényező tört felszínre, ha jó erősen belegondolok. Ez pedig gyermekkorom 2 nagy klasszikus olvasmánya: Defoe:Robinson, és Verne:Rejtelmes szigete. Valahol ezeket az érzéseket akarom újraélni Maldívon. :)

Előzmény: moonwalkr (29608)
moonwalkr Creative Commons License 2016.04.07 0 1 29608

Ezzel azért vitatkoznék. Vannak olyanok, akik mindhárom helyen jártak és mindhárom topikban megtalálhatók. Ilyenkor azért valószínűleg objektív véleményt mondanak saját tapasztalatból (amelyek persze önmagukban merőben szubjektívek:)

 

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy szerencsére mindhárom helyet volt alkalmam látni és hosszabb-rövidebb időt ott tölteni és ez alakította ki a sorrendet:)

Előzmény: Zoom (29606)
andi265 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29607

Azért van köztük olyan, aki mindegyik helyen járt :)

 

 

Előzmény: Zoom (29606)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29606

Szia Siemens113!

 

Van egy nagyon fontos topik-szabály, azért azt tudnod kell.

Ha beírsz egy topikba, és választás elé állítod a topiklakókat, akkor ők a topik témájával megegyező lehetőséget fogják kihozni győztesnek. Hisz nem véletlenül tanyáznak ott.

Előzmény: Siemens113 (29572)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29605

For

Előzmény: Zoom (29604)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29604

Valamiért nem linkelte be a táblázatot:

 

 

Na még egyszer:

 

Előzmény: Zoom (29603)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29603

Bár még nem voltam Maldívon, de az utóbbi időben sokat olvastam, és kérdezgettem itt pont az időjárásról is.

 

 

Jól látszik belőle, hogy a jóidő szempontjából a legszárazabb hónapok a jan-ápr.

A többi hónapokban 3-szor annyit esik az eső mint nálunk a legcsapadékosabb június hónapban.

Vagyis az összes többi hónap reckíros.

Hőmérséklet és vízhőmérséklet szempontjából - mivel a szigetek az egyenlítőn vannak - nincs különbség a hónapok között.

 

De hogy jót is mondjak decemberről: már több forrásból is hallottam azt az "urban legend"-et, hogy ott általában éjszaka esik, nappal ritkábban. Vagyis a fenti táblázat hatalmas csapadékjai éjszaka hozzák be az átlagot.

Én októberben megyek, hát ebben bízom erősen. :)

 

Előzmény: Adrieeenn (29599)
andi265 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29602

Szia Adrienn,

 

Sun Island nagyon jó választás!! Bármikor visszamennék.

 

Ha nagy sznorisok vagytok, akkor ott a reef annyira nem fog tetszeni, de el tudtok menni sznori túrára.

Az ételek jók, a bungi a célnak megfelel, szép partjai vannak a szigetnek.

Nagy sziget, sok mindent lehet csinálni!

A december általában jó szokott lenni időjárás ügyileg, de az időjárás mindig lutri kicsit! Garancia nincs semmire.

Ha jó áron találod, foglald be nyugodtan, nem fogtok csalódni.

Sun-ra Male-ről (a nemzetközi reptérről) egy belső járat visz, 20-3 perces út lehet, nem tudom pontosan.

Egy szomszédos szigetre érkeztek, Maamigilire, onnan kis hajóút és ott is vagytok.

 

 

Előzmény: Adrieeenn (29599)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29601

Ez nagyban a szigetválasztásodtól függ. Van-e már most preferált szigeted? Mert ha konkrét elképzeléssel rendelkezel sziget terén - de még viszonylag távoli az időpont az utazásra - akkor van rá esély, hogy oda tudj foglalni. De az tény és való, hogy hamarabb telítődik egy maldív járat - mint az x resort kint Maldívon :)

 

Mikorra van repjegy és hová mennél? (Mert ugye egy szigeten nagyon korlátozott számban áll rendelkezésre csak szállás, nem túl sok "nagy" sziget van.)

Előzmény: Siemens113 (29598)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29600

Én úgy tudom - így visszaolvasva közel 30ezer hozzászólást - hogy december okés hónap :) Hisz elvileg csak május - október az esős monszun,...

Én a miénket tavaly július eleje óta szervezem, tervezem, koordinálom - így tudom milyen cipőben jársz. De ez is része az álomnyaralásnak!!!! Már most is nyaralsz egy picit, míg megtervezed :)  De itt mindenki nagyon segítőkész és informatív hál istennek.

Tavaly júliusban még azt sem tudtam, mit takar a resort sziget és lakott sziget kifejezés :D :D :D

Előzmény: Adrieeenn (29599)
Adrieeenn Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29599

SZia! 

Köszönöm szépen:)
Hát nem keveset jártam utána a dolgoknak ár-érték arányban stb .. 
A szigetről sok mindent tudok , de azt hogy decemberben érdemes-e menni az időjárás miatt arra nem sok mindent találtam. 
Sajnos nagyon meg kell fontolnom , mert nem kevés gyűjtögetésem lenne ez a maldivi út:) 

Siemens113 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29598

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a választ, nagyra értékelem a sok hasznos infót és segítséget. Tovább kutatok, olvasok az infóitok alapján és összeszedem majd egy kérdés válasz formájában a dolgot, segítségképpen nektek is meg a többi lehetséges első maldívozónak :)

 

Most még 1 kérdés:

 

Foglalt e már valaki úgy hogy lecsapott egy akciós repjegyre 1-1,5 hét időtartamra úgy hogy semmi más nem volt megszervezve és mindent már csak a repjegy birtokában intézett tovább? ez egy működőképes út lehet vagy ezen a célállomáson ez nem szokás/nincs értelme?

 

köszönöm!

Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29597

Egyébként  Sun jó választás első szigetnek....

Előzmény: Adrieeenn (29595)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29596

Szia!

 

Bal oldalon a keresőbe ha beírod a sziget nevét, millió egy véleményt kapsz cserébe :)

Előzmény: Adrieeenn (29595)
Adrieeenn Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29595

Sziasztok! 

Decemberben terveztünk Maldivra menni , milyen tapasztalataitok vannak ? Sun Island-ra szeretnénk menni :) 

KÖszönöm 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29594

Az enyém a repjegyet is biztosítja, ha betegség miatt nem tudsz elutazni :)

Előzmény: Zoom (29592)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29593

Köszi!

Gordiuszi csómót elvágtam kérem-szépen! :)

A 4 repülőútból 2-n előre foglaltam amennyire csak lehet, vagyis a szárny kezdezéhez, és 2-n hátra a 2-s ülésekhez. Ha hazajöttem, majd elmondom, hogy melyik volt a jobb választás.
Hogy nagyon messze van az indulás, abban az a jó, hogy most még oda foglalok, ahova csak akarok. :) Mindenképp ablak mellé fogunk ülni, ha csak valaki valami nyomós érvvel nem akar helyet cserélni velünk. :)

Előzmény: Pranit (29587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!