Keresés

Részletes keresés

Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29606

Szia Siemens113!

 

Van egy nagyon fontos topik-szabály, azért azt tudnod kell.

Ha beírsz egy topikba, és választás elé állítod a topiklakókat, akkor ők a topik témájával megegyező lehetőséget fogják kihozni győztesnek. Hisz nem véletlenül tanyáznak ott.

Előzmény: Siemens113 (29572)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29605

For

Előzmény: Zoom (29604)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29604

Valamiért nem linkelte be a táblázatot:

 

 

Na még egyszer:

 

Előzmény: Zoom (29603)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29603

Bár még nem voltam Maldívon, de az utóbbi időben sokat olvastam, és kérdezgettem itt pont az időjárásról is.

 

 

Jól látszik belőle, hogy a jóidő szempontjából a legszárazabb hónapok a jan-ápr.

A többi hónapokban 3-szor annyit esik az eső mint nálunk a legcsapadékosabb június hónapban.

Vagyis az összes többi hónap reckíros.

Hőmérséklet és vízhőmérséklet szempontjából - mivel a szigetek az egyenlítőn vannak - nincs különbség a hónapok között.

 

De hogy jót is mondjak decemberről: már több forrásból is hallottam azt az "urban legend"-et, hogy ott általában éjszaka esik, nappal ritkábban. Vagyis a fenti táblázat hatalmas csapadékjai éjszaka hozzák be az átlagot.

Én októberben megyek, hát ebben bízom erősen. :)

 

Előzmény: Adrieeenn (29599)
andi265 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29602

Szia Adrienn,

 

Sun Island nagyon jó választás!! Bármikor visszamennék.

 

Ha nagy sznorisok vagytok, akkor ott a reef annyira nem fog tetszeni, de el tudtok menni sznori túrára.

Az ételek jók, a bungi a célnak megfelel, szép partjai vannak a szigetnek.

Nagy sziget, sok mindent lehet csinálni!

A december általában jó szokott lenni időjárás ügyileg, de az időjárás mindig lutri kicsit! Garancia nincs semmire.

Ha jó áron találod, foglald be nyugodtan, nem fogtok csalódni.

Sun-ra Male-ről (a nemzetközi reptérről) egy belső járat visz, 20-3 perces út lehet, nem tudom pontosan.

Egy szomszédos szigetre érkeztek, Maamigilire, onnan kis hajóút és ott is vagytok.

 

 

Előzmény: Adrieeenn (29599)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29601

Ez nagyban a szigetválasztásodtól függ. Van-e már most preferált szigeted? Mert ha konkrét elképzeléssel rendelkezel sziget terén - de még viszonylag távoli az időpont az utazásra - akkor van rá esély, hogy oda tudj foglalni. De az tény és való, hogy hamarabb telítődik egy maldív járat - mint az x resort kint Maldívon :)

 

Mikorra van repjegy és hová mennél? (Mert ugye egy szigeten nagyon korlátozott számban áll rendelkezésre csak szállás, nem túl sok "nagy" sziget van.)

Előzmény: Siemens113 (29598)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29600

Én úgy tudom - így visszaolvasva közel 30ezer hozzászólást - hogy december okés hónap :) Hisz elvileg csak május - október az esős monszun,...

Én a miénket tavaly július eleje óta szervezem, tervezem, koordinálom - így tudom milyen cipőben jársz. De ez is része az álomnyaralásnak!!!! Már most is nyaralsz egy picit, míg megtervezed :)  De itt mindenki nagyon segítőkész és informatív hál istennek.

Tavaly júliusban még azt sem tudtam, mit takar a resort sziget és lakott sziget kifejezés :D :D :D

Előzmény: Adrieeenn (29599)
Adrieeenn Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29599

SZia! 

Köszönöm szépen:)
Hát nem keveset jártam utána a dolgoknak ár-érték arányban stb .. 
A szigetről sok mindent tudok , de azt hogy decemberben érdemes-e menni az időjárás miatt arra nem sok mindent találtam. 
Sajnos nagyon meg kell fontolnom , mert nem kevés gyűjtögetésem lenne ez a maldivi út:) 

Siemens113 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29598

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a választ, nagyra értékelem a sok hasznos infót és segítséget. Tovább kutatok, olvasok az infóitok alapján és összeszedem majd egy kérdés válasz formájában a dolgot, segítségképpen nektek is meg a többi lehetséges első maldívozónak :)

 

Most még 1 kérdés:

 

Foglalt e már valaki úgy hogy lecsapott egy akciós repjegyre 1-1,5 hét időtartamra úgy hogy semmi más nem volt megszervezve és mindent már csak a repjegy birtokában intézett tovább? ez egy működőképes út lehet vagy ezen a célállomáson ez nem szokás/nincs értelme?

 

köszönöm!

Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29597

Egyébként  Sun jó választás első szigetnek....

Előzmény: Adrieeenn (29595)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29596

Szia!

 

Bal oldalon a keresőbe ha beírod a sziget nevét, millió egy véleményt kapsz cserébe :)

Előzmény: Adrieeenn (29595)
Adrieeenn Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29595

Sziasztok! 

Decemberben terveztünk Maldivra menni , milyen tapasztalataitok vannak ? Sun Island-ra szeretnénk menni :) 

KÖszönöm 

Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29594

Az enyém a repjegyet is biztosítja, ha betegség miatt nem tudsz elutazni :)

Előzmény: Zoom (29592)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29593

Köszi!

Gordiuszi csómót elvágtam kérem-szépen! :)

A 4 repülőútból 2-n előre foglaltam amennyire csak lehet, vagyis a szárny kezdezéhez, és 2-n hátra a 2-s ülésekhez. Ha hazajöttem, majd elmondom, hogy melyik volt a jobb választás.
Hogy nagyon messze van az indulás, abban az a jó, hogy most még oda foglalok, ahova csak akarok. :) Mindenképp ablak mellé fogunk ülni, ha csak valaki valami nyomós érvvel nem akar helyet cserélni velünk. :)

Előzmény: Pranit (29587)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29592

Én is egy kicsit körbejártam az útlemondási biztosítást, és a következőket vedd figyelembe:
- van önrész amit lemondás esetén neked kell benyelned
- csak akkor érvényesítheted, ha orvosi igazolást viszel. Vagyis ha mondjuk munkahelyi, vagy tanulási, vagy családi okok miatt mondanád le az utazást, arra nem fog fizetni a biztosító, hiába kötöttél ilyenfajta biztosítást.
- A legtöbb biztosító csak a szállást biztosítja, a repülőjegyet nem.

Előzmény: cilinderlakó (29589)
Zoom Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29591

Köszönöm!

 

Igen, még mindig ott tartok, hogy meglepetés lesz. Remélem, hogy nem lepleződök le. Az egy sarkalatos pont lesz, amikor párom szabadságát a tudta nélkül én próbálom intézni a főnökével...De az indulás még messze van, addig sok víz lefolyik a Dunán.

Előzmény: maldívszerelem (29584)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29590

Szia!

Én Mondialnal kötöttem (Necker ajánlotta). Mindenre érvényes (baleset, poggyász, útlemondás, etc...), 2 fő részére volt 60 ezer ft (bár lehet, hogy akciósan).

Előzmény: cilinderlakó (29589)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.04.07 0 0 29589

Tudnátok ajánlani biztosítást, Ti hol szoktátok megkötni? Útlemondástól kezdve mindent szeretnék bele. (Elnézést, ha kicsit off topic, de úgyis mindenki szembesül ezzel a kérdéssel, aki utazást foglal.)

Pranit Creative Commons License 2016.04.07 -1 0 29588

Már kaptál egy választ, csatlakozom hozzá, az én sorrendem is ugyanaz.

Nálam is a Maldív-szigetek állnak az elsö helyen. Mivel említetted a bookingot, és az hemzseg a lakott szigetes ajánlatoktól, azt mindenképpen hozzáteszem, hogy én Maldív alatt a turista/resort szigeteket értem, és semmiképpen sem a helyiek által lakott szigeteket (esetleg olvasd vissza legalább az utolsó 2-3 hónap hozzászólásait, elég sok vélemény volt ebben a témában)

Második Seychelle, de Seychellet szintén csak megkötéssel ajánlom, mivel novemberben voltunk mindhárom legynagyobb szigetén 1-1 hetet, én ha ilyen rövid idöre mennék, akkor csakis La Digue-ra mennék.

Előzmény: Siemens113 (29572)
Pranit Creative Commons License 2016.04.07 -1 1 29587

Mi mindig a gépek végébe foglalunk. Van statisztika, hogy a gép végében ülök nagyobb eséllyel élnek túl gond esetén... ;)

Emellett az a tapasztalat, hogy ha maradnak üres helyek a gépen, akkor azok mindig hátul vannak, így esetlegesen át tudsz ülni, és fel tudod tenni a lábad pl. a melletted lévö üres ülésre, vagy le tudsz dölni.

De ha olyan a gép elrendezése, és hátul vannak kettes ülések, akkor az is jó, mert senkit nem zavarsz ha ki akarsz menni, vagy az se kellemes ha rajtad mászkálnak keresztül.

Előzmény: Zoom (29575)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.06 -1 0 29586

A végébe ülj a gépnek, ha először repülsz és lehetőséged van rá. Úgy látom, ilyen jellegű info-t még nem kaptál :-)

Előzmény: Zoom (29575)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29585

Kedves martini07! Tudnál információval szolgálni, hogy Angaga északi részén mennyire látszik ki a vízből a kőgát? Ha esetleg más tud segíteni a szobaválasztásban azt is megköszönöm.

Előzmény: martini07 (28835)
maldívszerelem Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29584

Szuper hír! Gratulálok! Nagyon jól választottál, remélem hamarosan a személyes tapasztalataim alapján ezt csak még inkább megerősíteni tudom majd. Végül is meglepetés lesz a párod számára?

 

Látom már sok hasznos infót kaptál! :) Annyit még hozzátennék a poggyásszal kapcsolatban, hogy Emirates-re 30 + 7 kg, viszont a hidroplánra "csak" 20 + 5 kg vihető fel térítésmentesen.

Előzmény: Zoom (29570)
moonwalkr Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29583

Szia,

 

Jó sok kérdés:) Egyik, másikra próbálok válaszolni.

 

Ami a Seychelles/Mauritus/Maldiv háromszöget illeti, a sorrend:

1. Maldiv

2. Sey

3. Mau

(St. Denis alatt nem tudom mire gondoltál, gyanítom, hogy Seychelles-en belül a Denis Island-re)

 

Mau nem rossz, de nem igazán álomsziget, fehérhomokot nagyítóval kell keresned, van egy egész jó feelingje, de hiányzik belóle az igazi mutatvány. Seychelles egy fokkal jobb, de nagyon meg kell találni, hogy melyik sziget melyik partszakaszát választod és melyik időszakban, mert alaposan tönkre tudja tenni a nyaralást a túlburjánzó tengerifű, illetve mostanában hallottam olyat is, hogy kezd tömegturistásodni. Ezen belül Denis Island egy teljesen más kategória, ez egy magánsziget, nagyon hasonlatos Maldiv resort szigeteire és egyben elég borsos az ára (bár pontos árat nem tudnék mondani). Maldivról pedig elég annyit mondani, hogy aligha találsz olyan szigetet, amivel melléfogsz, egyesek szerint steril, művi, de azért aki ott járt, azok szerint egyöntetűen csodálatos.

 

A szigetválasztásban a bőség zavara miatt "felelősen:)" senki sem fog tudni segíteni. Rengeteg kategória van, szuperluxus, luxus, prémium, standard. Először lőj be egy árkategóriát és azon belül próbálj meg válogatni. Aztán ezen belül jöhetnek az olyan szempontok, hogy nagyobb, vagy kisebb szigetet akarsz, természetesebbet, vagy kiépítettebbet. Az érintetlen természet érzést nagyjából mindegyik vissza fogja adni, de vannak olyanok, ahol a járdák, de még az étterem, vagy a recepció padlója is homokos (ezeket hívjuk mezítlábas szigetnek). Azért néhány itt népszerűnek számító szigetötlet, pusztán felsorolásszerűen: Sun, Meeru, Filitheyo, Kommandoo, Kuredu, Royal, Kihaad, Reethi beach, Angaga.

 

Bolt egyik resort szigeten sincs (élelmiszerbolt legalábbis, mert ékszer, vagy suvenir bolt mindenhol van), ha nem AI-n vagy, akkor a bárokban tudsz ételhez, italhoz jutni a főétkezéseken kívül és az árak magyar mércével meglehetősen borsosak (egy 1,5 l-es víz 4-6 dollár, egy sör 5-8 dollár, egy snack étel a bárban, pl. hamburger 10-15-20 dollár). A kirándulások 50-80 dollár fejenként.

 

A szigetek közötti transzfer kérdését nem teljesen értem. Ha csak 1-1,5 hétre mennél, nemigen érdemes több szigetre menni, ha a reptérsziget és a resort sziget közötti közlekedést kérdezed, akkor a szállással együtt kell foglalni a transzfert is (Malétól távolabbi szigetekre hidroplánnal, közelebbiekre gyorshajóval).

 

A 450-500 k fejenként 1 hétre nem lehetetlen, de ez nagyjából a legalsó határ (persze vannak akciók is, de az más tészta).

Előzmény: Siemens113 (29572)
andromedae Creative Commons License 2016.04.06 0 1 29582

A gépre ilyen méretű bőrőndöt lehet felvinni: 55 cm x 38 cm x 20 cm

Húzós kis bőrőnd, a mérete standard, minden bőrőnd boltban kapható. A páromnak ezen kívül volt még egy nagyobb és egy kisebb női táskája, nekem meg egy nagyobb és egy kisebb fotótáskám, féltünk hogy csak egyet engednek fel fejenként, de nem volt probléma.

A reptéren lehet fóliáztatni, ajánlott! Egyrészt nem folyik rá más bőrőndjéből a "leves", nem koszosodik. Másrészt lopásbiztosabb. Visszafele a búvárcuccok nem lefóliázott sporttáskájából kiloptak valahol egy armani parfümöt... szóval érdemes fóliáztatni mindenképpen.

Előzmény: Zoom (29573)
andromedae Creative Commons License 2016.04.06 0 1 29581

+ van lehetőség 24 órával indulás előtt az ételt is kiválasztani (nagyon sok van, az emirates oldalán van erről részletes leírás), mi gyümölcs illetve low carbont menüt választottunk. A párom IPadjára felraktam az Emirates app-ot, ott is mindent be lehet állítani és a menüt is ki lehet választani. Gép követési funkció is van rajta, mutatja merre járnak épp az Emirates gépek szerte a világban.

Előzmény: andromedae (29580)
andromedae Creative Commons License 2016.04.06 0 1 29580

Ablakból fotózva

 

Előzmény: andromedae (29579)
andromedae Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29579

A legtöbb hely 3 üléses, a gép végén van pár 2 üléses hely, azokat foglaltam be, mert nem akartunk senki mellett ülni. Teljesen megfelelt. A kilátás is jó volt. (Emirates, B777-300)

Előzmény: Zoom (29575)
Zoom Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29578

Csupa, csupa hasznos info! Köszönöm.

Előzmény: ISIS/002 (29576)
TR FX Creative Commons License 2016.04.06 0 0 29577

Helló Siemens113,

 

A 100k-s szállás témában: mi 2 éve novemberben voltunk Fihalhohi Islanden. 560EUR-t fizettünk fejenként teljes panzióval. A szállást egyébbként nem a bookingon és társain foglaltuk, hanem emlékeim szerint az ITS Billa reisen vagy valami hasonló germán cég kínálatából húzta be nekünk a Winair nevű utazási iroda. Így jóval olcsóbb volt.

 

Mi a szigetet csodálatosnak találtuk, bár ezt a kijelentést annak fényében értelmezd, hogy első maldívosként nem volt semmilyen összehasonlítási alapunk.

Gyorshajóval transzferáltak át Maléból, ez nekünk már benne volt a szállásárban, de akkor hasonló szolgáltatást  100USD/fő (return) áron lehetett fogalni magánszervezésben.

A kaja kínálaton azért érezni lehetett, hogy ez csak 3*, de nekünk így is tökéletesen megfelelt. Amire élénken emlékszem, hogy 1.5l víz 4.3USD-be került. Ez talán adhat némi támpontot abban, hogy milyen árakkal érdemes kalkulálni a resort szigeteken.

A szobánk egyszerűen berendezett, de nem lelakott és makulátlanul tiszta volt.

A sziget picurka, sok-sok zölddel kényelmes mennyiségű emberrel (nem túlzsúfolt).

 

Röviden: nem luxus, de mi imádtuk!

 

Előzmény: Siemens113 (29572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!