Keresés

Részletes keresés

qutja Creative Commons License 2015.02.16 0 0 27431

Én is most megyek először Maldivra, Sun Isladra, méghozzá szerdán. Ha hazajöttem, dobok egy beszámolót, hátha hasznodra lesz!

 

Előzmény: nokedleeee (27429)
andi265 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 27430

Szia Nokedlee,

Sun-t imádni fogod! Szép partjai vannak, jók az ételek, szép, gondozott a kertje! Minden rendben van vele!

Bármikor visszamennék!

 

Jó nyaralást:)

 

 

Előzmény: nokedleeee (27429)
nokedleeee Creative Commons License 2015.02.16 0 0 27429

Sziasztok!

 

Hanyagoltam kicsit mostanság a netet, de utólag is köszönöm mindenkinek a hozzászólását, segítségét.

Sunra foglaltam végülis, nem a legtökéletesebb sziget, de árban ez volt a legjobb és mivel először megyek Maldívra, szerintem nem fogok csalódni. Gondolom tömeg se lesz, mivel nem szezonban megyünk. Meg ha úgy nézzük, hogy Maafushira foglaltam először, Sun már nagy előrelépés! :)

andi265 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 27428

Tojglius:)

Imádom a hozzászólásaidat!!!!

Biztosra mentél :)

 

Amúgy minden szavaddal egyetértek, mivel megvolt Sun is (szerettem) de a kisebb sziget mindent visz!

Jobb, ha elsőre is jól választ az ember. Kicsi szigetre szavazok én is!

 

Előzmény: Tojglius (27427)
Tojglius Creative Commons License 2015.02.16 0 0 27427

Szia nokedlee!

 

Ahogy moon is írta, azt felejtsd el, hogy a kis sziget azért lesz unalmasabb, mert kissebb... nincsenek sem nagyságrendbeli különbségek (a nagy sziget is kicsi, moon írta is a méretbeli difiket :D) és kb minden hasonló kategóriájú (árfekvésű) szigeten kb ugyanazok a szolgáltatások vannak (étterem, bár, medence, búvárközpont, wellness) max egy kis szigeten csak egy bár van, egy nagyon már van kettő is + általában ugyanabban a hasonló kategóriában a "népsűrűség" is kb ugyanakkora...

max annyi a különbség, hogy 12 vagy 19perc körbesétálni... :) :)

 

Ha nagyon aktív, örögmozgós típus vagy, akkor bármelyik maldív szigeten unatkozni fogsz, mert itt kis túlzással persze, de csak pihenni lehet... (körbesétál, fekszik, olvas, kagylót szedeget, halakat nézeget, sznorizik, naplementét bámul, eszik, iszik, kicsit hajókirándul... oszt kb ennyi... + esetleg búvárkodik és átmegy egykét szigetet megnézni)

 

én valamiért mégis - ha mégegyszer... - inkább kissebb szigetre mennék... talán, mert meghittebb, romantikusabb ha nagyon picike a sziget, mert mégjobban erősíti a "világtól távol" érzést, ami a legnagyobb élmény Maldívon...

-> emiatt én - hamár nem tudsz választani a sok jó sziget között - talán arra a szigetre szavaznék ahol van "robinson" túra... -> 15nmes homokzátony, két nyugágy, egy napernyő, egy hűtőláda kajapia, csak Ti ketten a pároddal fél napig...

(én anno ezen a programon kértem meg Zasszonyka kezét... biztosra mentem :D :D)

Előzmény: nokedleeee (27408)
EagleManus Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27426

Igen, ahogy néztem a videót meg plusszba szedem össze a dolgokat a netről, azt hiszem még meggondoljuk. Időnk van még bőven. Meg majd kíváncsi lesz Manna személyes tapasztalataira :) 

Előzmény: moonwalkr (27423)
EagleManus Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27425

Igen, most már olvastam, köszi! :)

Előzmény: manna1331 (27422)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27424

Ha már iphone kollega betett egy maafushis "tényfeltáró" videót, nézd meg ezt az alábbi filmet is:

 

Adaaran Rannalhi

 

Ezt a filmet nyugodtan lehet azonosítani azzal a bizonyos sokat emlegetett "Maldiv érzéssel", látni fogod a különbséget. És itt nem arról van szó, hogy lehet így is filmezni, meg úgy is, ennek a filmnek a szerzője ha akart volna sem tudott volna olyan képeket készíteni, mint a Maafushi "dokumentumfim" gazdája.

 

 

 

 

Előzmény: EagleManus (27420)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27423

Novemberig még bőven van idő gondolkodni:)

 

Az már úgyis a következő téli/tavaszi szezon, amikor új árak jönnek ki (bár persze nem hiszem, hogy olcsóbbak), amik általában július vége felé lesznek publikusak. Ha a pénz miatt gondolkodsz Maafushin, inkább próbáld fontolóra venni a legolcsóbb szállodaszigeteket, Biyadhoo-t, vagy Holiday Islandet. Még ezek is drágábbak lesznek, de tényleg nem mindegy milyen élményt kapsz. Maldiv egy meseszerű hely (sokszor azzal is vádolják, hogy "túl" meseszerű), de csak ott, azokon a szigeteken, ahol ezt a mesét kitalálták, máshol csak a valóság, amire magadtól biztos nem lennél kíváncsi.

 

Vagy gondolkozz el Thaiföldön, esetleg Balin, vagy Dominikán (mondjuk utóbbi novemberben éppen a hurrikánszezon közepe, talán nem a legjobb ötlet).

 

 

Előzmény: EagleManus (27419)
manna1331 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27422

Írtam mail csak jövőjével indulunk.

Előzmény: EagleManus (27420)
iphone Creative Commons License 2015.02.15 0 1 27421

https://www.youtube.com/watch?v=wQcbYtU6bv8

nem biztos hogy erre vagysz

en meg reges regen sunon voltam de azota is mindig vissza vagyok ha a penz miatt mennetek erre a szigetre lehet jobban jarsz egy dominikaval mint hogy ilyen keped legyen maldiv szigetekrol

Előzmény: EagleManus (27420)
EagleManus Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27420

Közben olvastam, hogy elvileg tegnap elindultál?! :) 

Előzmény: manna1331 (27418)
EagleManus Creative Commons License 2015.02.15 0 0 27419

November elejére van tervbe véve. Nálatok ? 

 

Köszönöm az infókat mindenkinek.

Tudom, hogy nem ez a legtökéletesebb sziget, de idén erre futja, legfeljebb majd körülnézek ha már ott vagyok és akkor jővőre jöhet egy másik sziget. Valahova kell menni, a kanári szigeteket már körüljártuk telente :D Tudom, az egy más kategória, azért akarunk most kicsit "többet" 

Előzmény: manna1331 (27418)
manna1331 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27418

Szia!

 

Mikor mennétek maafushi rá?

Előzmény: EagleManus (27409)
Capone72 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27417

Mi szeptemberben voltunk, szerintem szep a viz alatti vilag, nagyon sok hal 1-2 teknos, 1-2 raja. Ami nagyon jo hogy kozel van a letores a parttol kb 5-10 meteren belul. A part jo cipo nem kellett. Capat es delfint nem latunk. A felesegem szerint aki mar volt masik sigeten (Coco Palm) itt jobb a reef es kozelebb is van. A bungalow sotetek de a furdoszoba szabad eg alatt van. A kaja jo, az internet fizetos es gyalazatosan lassu. (Mi 2. orat neteztunk az 1 het alatt) igy legalabb nem tudtam semmit a vilagrol isteni erzes volt. :) en a szoba miatt nem meenek vissza meg egyszer.

Előzmény: kicsizsizs (27382)
manna1331 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27416

Meg Köszönnem ha tudnál írni a szigetről bővebben

 

Előzmény: Beáta087 (27412)
manna1331 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 27415

Kedves Bea!

Tetszett a sziget?

Oda foglaltunk de még lemondásnak bár én a TripAdvisor on jókat olvastam rola

Előzmény: Beáta087 (27411)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27414

Angagán egy island hopping kirándulás keretében voltam. A bungiról nem tudok nyilatkozni, de a sziget nagyon tetszett. A tegnapi kérdést továbbfűzve Angaga jobban tetszett, mint Dhonveli. Az a kérdés, hogy Sun vagy Dhonveli, akkor Sun, ha az a kérdés, hogy Angaga, vagy Dhonveli, akkor Angaga. Ha az a kérdés, hogy Sun vagy Angaga, akkor nem tudom:) (Talán, talán, talán Sun, olyan 50,00001/49,99999 arányban, de ezzel máris befolyásoltalak, amit a világért sem akarok).

 

Ami a kis sziget/nagy sziget kérdést illeti, felejtsd el az unalmat. A nagy sziget sem annyival nagyobb (az 1000 m * 500 m és a 300 m * 400 m között lényegében semmi különbség nincs), hogy amiatt ne unatkozz. Itt "csak" napozni, olvasgatni a pálmafa árnyékában, sznorizni, fürödni és sétálgatni lehet, ha ez nem elégít ki, unatkozni fogsz a nagy szigeten is, ha kielégít, akkor a kicsin sem fogsz unatkozni. Ha pedig esik az eső (mármint az egész napos, gondolom ettől félsz és nem a 20 perces záportól), akkor mindegy hogy mekkora a sziget, akkor a szoba mérete a fontos, mert oda szorultál be:(

Előzmény: nokedleeee (27408)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27413

Szia,

 

Maafushiról azért nem találtál infót az oldalon, mert egyrészt viszonylag új (tavaly jött először infó, hogy egy új formaként lakott szigeten is nyitottak olcsó szállásokat, mint új turisztikai kezdeményezés), másrészt, mert Maafushi nem "az az igazi Maldiv-szigetek", ami a köztudatban ismert és ahová eddig az itt fórumozók utaztak.

 

Ne vedd nagyképűségnek, de Maafushi olyan a "maldiv utazás" címszó alatt, mint a Tata Nano az "autó" címszó alatt. Természetesen az olcsósága nagy vonzerő, de teljesen mást nyújt, mint a klasszikus szállodaszigetek.

Előzmény: EagleManus (27409)
Beáta087 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27412

Szia!

Igen érdemes a kikötőben érdeklődni. (nokedleee-nek írtam meg az előző bejegyzésben) Mi a Sun Tan Beach hotelben szálltunk meg. A parton nincsenek napágyak. Mivel  helyiek által lakott sziget így egy elkerített kisebb rész van strandolásra a turistáknak.

Előzmény: manna13 (27329)
Beáta087 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27411

Szia!

Igen ezt a 20 USD díjat ott helyben mondták, nem foglaltam előre. Nem a repülőtéri kikötőben, (a városban két kikötő van) hanem a Maafushira induló kompkikötőben ajánlották. Van állami (kék színű) és magánkézben (piros színű) lévő kompjáratok. Mi a piros kompnál találtuk. A resortokba nem megy komp, csak speedbottal lehet eljutni. Mi Anantarán voltunk ott 15USD volt egy koktél.

Előzmény: nokedleeee (27327)
martini07 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27410

Szia nokedleeee!

 

Ha a viz alatti vilag is fontos tenyezo nalatok, akkor Angaga biztosan jobb valasztas, mint Sun.

Mi eddig csak kis szigeteken voltunk, es soha sem unatkoztunk, mondjuk mindenkinek mas az izlese. :)

 

Sok sikert a sziget kivalasztasahoz!

 

Udv: M.

Előzmény: nokedleeee (27408)
EagleManus Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27409

Köszi! 

 

Megnéztem, nagyon jó dolgok vannak az oldalon! 

 

Közben alakulnak a dolgok, Maafushi szigetet néztük ki, 25 perc kb Malétól délre. Bár az oldalon nem láttam róla infót, de nem tűnik olyan rossznak.  A transzfer is jóval olcsóbb, bár a kompot valszeg nem érjük el, mert a gép 3 körül száll csak le, de mondjuk a speedboat is csak 150 dollár, ez 4 személyre leosztva nem olyan gáz azért. 

Előzmény: Pitta2 (27406)
nokedleeee Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27408

Kaptam egy még jobb ajánlatot a Mauri ut. irodától.

 

Angaga Island kerti kétágyas szoba félpanzióval 7 éj 2 főre transzferrel 1230 EUR

 

Sunra ugyan ezzel a feltételekkel 1155 EUR

Bandos 1090 EUR, de akkor inkább Sun.

 

Nem tudok dönteni... Mindenki írja, hogy a kis szigetek jobbak, én meg pont ettől félek, hogy unalmas lesz. Főleg ugye mi az esős időszakban megyünk, ha esetleg esne, még unalmasabb a kis sziget.

lucita Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27407

Igen, igen, csak pont nemrég említetted, és gondoltam, ha visszaolvas pár oldalt, akkor megtalálja.

Előzmény: Pitta2 (27406)
Pitta2 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27406

A leghasznosabb a malongo.uw.hu oldalon kezdeni az ismerkedést a Maldív szigetekkel. Szinte minden alapinfo megtalálható egy rakás szigetleírással, hasonlítással.

Előzmény: lucita (27404)
dp2008 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27405

Azért meggondolandó még a hidroplan mert ha esti gèppel jössz el Maleról, hamarabb elhoznak a szigetedről. Úgyan is már szürkületben sem repülnek, aztàn lehet ülni a malei reptér várójàban ami azért nem egy nagy élmény.

lucita Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27404

Ha távolibb a sziget, akkor sajna - bár valóban húzós, de - lehet ennyi a transzfer.

Javaslom, hogy a fórum olvasását ne a végéről kezd, mert úgy tényleg hosszú lesz, és sok téma többször ismétlődik. Olvass vissza 20-30 oldalt, aztán ha szükséges, akkor bővítheted.

üdv, l

Előzmény: EagleManus (27401)
Tojglius Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27403

a tipikus maldív szállodaszigetek áraiban mindig bennevan a transzfer, max akkor van külön ár, ha van hajós és hidroplános transzfer is...

 

nekünk anno meeru szigetére a kb 10-15perces repülőút kb 50ezer forint felárat jelentett a hajókázáshoz képest... (arra már nem emlékszem, hogy ez összesen volt-e vagy /fő)

 

Amúgy - hacsak nem olyan szállásra mész (amit nem ajánlanánk) ami lakott szigeten lévő szálloda-panzió, ahol bárki kiköthet tehát nem szállodasziget - szerintem nem is tudsz a szállodába "privát transzferrel" eljutni...

Előzmény: EagleManus (27401)
tau ba Creative Commons License 2015.02.13 0 0 27402

A transzfer altalaban hidroplannal tortenik, nem hajoval. Csak a kozelebbi szigetekre visznek hajoval, a tobbi helyre repulovel. Ezek jelemzoen max 10 szemelyes kis gepek, 2 fos szemelyzettel. Persze monopolhelyzetben vannak, ezert gondolom annyit kernek amennyit nem szegyellnek. Intezheted magadnak is a transzfert ha akarod.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!