Keresés

Részletes keresés

Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 27300

Szia!

 

Milyen időtök volt?

Előzmény: Sirius74 (27299)
Sirius74 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 27299

Sziasztok!

 

Tegnap érkeztünk haza Vilamandhoo-ról. Ha van kérdésetek írjatok nyugodtan, egy rövid kis beszámolót majd írok.

Képeket is teszek fel.

kszabi23 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 27298

Szurkolunk nektek! Nagyon szép időtöltést!

Előzmény: Zsolt369 (27297)
Zsolt369 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 27297

Holnap indulunk Medhufushi-ra.

Remélem nem lesz sok eső, most éppen egy viharzóna halad át.

Szurkoljatok! :))

Sborisz Creative Commons License 2015.02.04 0 0 27296

Szia!

#27291 javítva, most!

"További előírás--legalábbis Filitheo-n és Komandoo-n az volt--hogy kell legyen Nitrox vizsgád is. Ez kb. 1 nap( 8 óra??) alatt megszerezhető, ha van alap, vagy kezdő búvárvizsgád.( a Nitrox minősítés azért kell mert a két említett helyen csak (!!!) Nitroxos merülések vannak..szerintem a Maldívon csak ilyen, Nitroxos merülések vannak egyébként mindenütt... hogy mi is az a Nitrox, azt elmondják Nektek részletesen a tanfolyamon vagy találsz itt róla infót:  http://www.neptun.hu/tanfolyam/technikai  )"

( nyilván azért beszéltem hüleségeket, :O)  mert nálunk csak Nitroxos palackok voltak a hajón....

Tehát ElanMorin sima levegővel merült Komandoo-n, azaz lehet Nitrox nélkül is merülni a Maldívon.

Kösz a kiigazítást..

( én várom az élmény beszámolót--Komandoo, Kuredu, Vilamendhoo-- +képeket is...  :)  )

 

:)

 

Előzmény: ElanMorin (27295)
ElanMorin Creative Commons License 2015.02.04 0 0 27295

Szia Sborisz,

 

1 hete merültem Komandoo-n sima levegővel.

Előzmény: Sborisz (27291)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 27294

Köszi neked is :)

 

Hát akkor most már végképp nem tudom mikor kellene menni :) Lehet túl sokat is foglalkozok ezzel, kitalálni az időjárást úgysem tudom, akkor meg inkább akkor megyek amikor az árak számomra jobbak. Talán még a február, március a legjobb.

 

Amúgy én itt szoktam még nézelődni, de nem tudom mennyire pontosak az adatok : 

 

http://www.wunderground.com/

 

Itt a Maldív szigeteken 4 helyre lehet rákeresni, én Male-t szoktam nézni, nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a különbség Male és a szigetek között vagy lehetséges? Itt leírják minden napra évekre visszamenőleg az időjárás adatokat, hány fok volt, mennyi eső esett....... Csak kérdés pontos-e.

Előzmény: Bandos (27293)
Bandos Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27293

Sziasztok,

 

Az időjárás sajnos előre nem kiszámítható, és nem tervezhető.

Nekünk a "legjobb", teljesen eső-, és szélmentes időnk pl. április végén és november elején volt, de augusztusban is voltunk legalább kétszer úgy, hogy 2 hét alatt csak 1-2 rövid zápor volt. A legcsapadékosabb időt viszont 2008 márciusban, a száraz évszak kellős közepén fogtuk ki. (Ekkor a maldívok is meg voltak döbbenve, hogy 10 napon keresztül egyáltalán nem láttuk a napot, és minden nap több alkalommal, hosszú órákat esett.)

 

Csapadék "ügyben" idemásolom újra a 17536-os (2008 jan 4.) hozzászólást, ebből az is látható, hogy pl. 2006 novemberében 569 mm eső volt, egy évvel később, 2007 novemberben pedig csak 42mm. De pl. februárban többszőr is volt "0" csapadék, de volt olyan év is, amikor 230 mm esett.

 

A maldív meteorológiai intézet honlapján korábban évente és havi bontásban is megtalálhatóak voltak a csapadék adatok, de tudtommal most ilyen adat már nem elérhető ezen a honlapon.

 

Bandos

 

 

"A maldív meteorológiai intézet honlapján  http://www.meteorology.gov.mv/  sok más egyéb hasznos és érdekes adat, információ mellett már a 2007-es havonként csapadék adatok is megtalálhatóak.

 

Az alábbi táblázat a 2007 április 3-i 14702-es hozzászólásban már szerepelt a 2007-es adatok nélkül, most kiegészítettem a 2007-es adatokkal is.

Remélem hasznosnak találjátok.

 

Csapadék adatok az utolsó 5 évben, illetve 1994-2003 közötti 10 év átlaga:

 

Hónap    10 év átl.(1994-2003)   2002    2003    2004    2005    2006   2007

 

Január               133                      43        170       3          17       148    19 

Febr.                  60                       230       101      49          0          0      0

Márc                   29                       79         62        5           73        52     22

Ápr.                   151                     181       166      175        16       175   199

Máj.                   228                     172       136      113       159       87    182

Jún.                   171                     145        287      66         16       177   182

Júl.                     208                     180       436      248       158     193    178

Aug.                  159                      235       124      160       130     326    136

Szept.                251                     127       398      283       286     432    268

Okt.                   220                      147       62        361       398     169    330

Nov.                   235                     168       562      301        149     569    42

Dec.                   241                      475       66        249       113      384   233"

 

Előzmény: cyberworms (27290)
Sborisz Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27292

 

 

 

 

 

 

Komandoo-n így látszanak a kőgátak a sziget körül...

Előzmény: jimleslie009 (27272)
Sborisz Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27291

Szia jimleslie009!

"Búvárvizsgánk nincs, de felügyelettel már merültünk többször. Ha itt nagyon szigorúak, és csak snorkelezni tudunk, akkor is többet lennénk a víz alatt, mint a víz felett :).."

 

Ha van időd és kedved akkor menj el( menjetek el) itthon egy búvár tanfolyamra! Májusig simán le tudjátok tenni, legalábbis a scuba divert--kezdő--( szerintem a haladót is), ha nincs vizsgátok akkor helyben az introra tudtok menni csak, mert vizsga nélkül nem visznek benneteket merülni még könnyű helyekre sem( illetve felajánlják a helyben elvégezhető tanfolyamot)!

További előírás--legalábbis Filitheo-n és Komandoo-n az volt--hogy kell legyen Nitrox vizsgád is. Ez kb. 1 nap( 8 óra??) alatt megszerezhető, ha van alap, vagy kezdő búvárvizsgád.( a Nitrox minősítés azért kell mert a két említett helyen csak (!!!) Nitroxos merülések vannak..szerintem a Maldívon csak ilyen, Nitroxos merülések vannak egyébként mindenütt... hogy mi is az a Nitrox, azt elmondják Nektek részletesen a tanfolyamon vagy találsz itt róla infót:  http://www.neptun.hu/tanfolyam/technikai  )

 

Amúgy, amit írtam/ írtál azok kiváló szigetek; kicsi szigetek nem nyüzsis helyek, remek búvár bázisok vannak rajtuk, a helyi reef-ek szerintem egészen jók.. stb.stb jó választás... pláne nászútra..  :)

A szállásokkal kapcsolatban vegyes vélemények vannak; úgy értem kinek ez kinek az jön be... próbáljátok ki, ha van rá lehetőségetek a vízi villákat is és a parti bungalókat is...

:)

 

Előzmény: jimleslie009 (27272)
cyberworms Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27290

A tavaly november nagyon esős volt, pedig nem kellett volna, és márciusban is több esett mint azelőtti években. Minden felborult már. Minden táblázat mást ír, én ezt találtam.

Tojglius Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27289

Bár tudom, hogy ez nagyon szubjektív vélemény, de szeritem Dubaira - hamár meg akarjátok nézni - szerintem bőven elég 2 nap...

történelmi látnivaló nincs, természeti látnivaló kb a sivatag... ezen kívül egy modern nyüzsgő város drága autókkal és puccos épületekkel meg csilivili plázákkal, klimatizált buszmegállóval meg fedett sípályával és barátaikkal amin - szerintem - nincs mit nézegetni egy hétig...

Előzmény: Attika30 (27288)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27288

Köszi a részletes leírást, asszem át kell gondolni ezt a májusi utat akkor, bár elvileg úgy terveztem (terveztük), hogy az út maldív része május utolsó - június első napjaitól indul (elötte Dubai 5-7 napra és onnan Maldív), de akkor ez is necces.

Előzmény: moonwalkr (27287)
moonwalkr Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27287

Szia!

 

De ennyire szélsőséges (a nagykönyvek szerint).

 

Szintén a nagykönyvek szerint a jelenség oka, hogy a téli hónapokban a szárazföld felől fúj a szél a tenger felé, ergo száraz légáramlatok az uralkodóak és nincs eső, nyáron pedig fordítva, a tenger felől fúj a szél a szárazföld felé, ilyenkor sok párát, esőt hoznak a légáramlatok. A két időszak között egy viszonylag rövid peridódus van, amikor irányt vált a szél, ezt hívják monszunváltásnak (vagy a magyar köznyelvben monszunnak), ami április második/május első felében és szeptember második/október első felében van. Ez a monszinváltás a legesősebb, ezért nem szokták javasolni ezt az időszakot utazásra. Természetesen az átmenet nem éles (nem azt jelenti, hogy április 15.-én még jó idő van, 16.-án pedig leszakad a monszun), hanem fokozatosan lesz több eső, ezért már márciustól lehet egyre több csapadákra számítani, amikor megjön az esős évszak, egészen novemberig, amikor elmegy.

Eddig az elmélet. De ahogy általában a meteorológia működik, ez is egy 100 éves tapasztalat átlaga. Ehhez képest egyes években kevésbé, másokban jobban érvényes ez a modell, néha kevesebb, néha több az eső és erre tesz rá még a klímaváltozás, ami miatt az elmúlt években az egész modell felborulni látszik. Az itt a fórumon leszűrhető általános tapasztalat, hogy egyre kevesebb eső esik, egyre inkább lehet egész évben jó időre számítani. Persze ez nem zárja ki továbbra se, hogy belefuss egy olyan esetbe, mint ami tavaly volt itthon március 15.-én, amikor bár már bőven tavaszodni kellett volna, bejött az év legkeményebb tele 3 napra...kint ez nyilván nem havat és fagyot jelent, de többnapos dézsából öntött esőt, ami azért képes megzavarni az idili nyaralást.  

Előzmény: Attika30 (27286)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27286

Köszi a segítségeket, akkor lényegében majdnem mindegy, hogy mikor megyünk, bármikor lehet jó idő és "rosszabb" idő is.

 

De amúgy a "nagy könyvek" szerint mikor (melyik hónaptól melyik hónapig) van az esős évszak, amikor elvileg nagyobb eséllyel van sok (több) eső és melyek azok a hónapok amikor nagyobb esély van rá, hogy eső mentes időszakot fogunk ki?

 

Azt már sokan írták itt, hogy a téli hónapok jók, november, december, január, február. A maradék 8 hónap papíron az esős évszak vagy azért nem ennyire szélsőséges a helyzet?

martini07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27285

Szia!

 

Mi tavaly junius elejen voltunk 9 ejszakat, es csak a megerkezesunk napjan volt esos, borus az ido, utana vegig ragyogo napsutes volt. Szerintem az idojaras teljesen kiszamithatatlan, barmelyik idoszakban becsuszhatnak esos napok. Ez ellen nem nagyon tudunk mit tenni.

 

Udv: M.

Előzmény: Attika30 (27280)
mv.andras Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27284

Szia, 

 

Ahogy sokakat olvastam, a legtöbben inkább a téli hónapokra időzíti az utazását, egyrészt a jobb idő reményében másrészt 

pedig mégiscsak kellemesebb a mínuszokból a nyárba menni. 

Én eddig egyszer voltam csak, pont Május végén Június elején és az itt leírtakkal ellentétben semmilyen vihart vagy hosszan tartó esőt nem tapasztaltunk.  Természetesen biztos benne van, hogy szerencsénk volt, lehet hogy az utazásunk időpontja előtt vagy utána lehetett akár egy napig tartó eső is. Bár olvastam már itt a fórumon, hogy a preferált időszakban is volt példa hosszan tartó esőre. De nyilván Novembertől - Áprilisig biztosan jobb időre lehet számítani mint a többi időszakban, legalábbis ahogy én olvastam. 

 

 

Előzmény: Attika30 (27281)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27283

Az kellemes...

Attika30 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27282

Lemaradt a kép..............

 

Előzmény: Attika30 (27281)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 27281

Én egy ilyet találtam : 

 

Ezt konkrétan a Filitheyo szigetnél, de az összes Maldív szigetre ezeket a paramétereket írja mivel nagyon közel vannak egymáshoz így az időjárásban sem lehet nagy különbség köztük. Szóval itt a május még egész jónak hozza esős napok szempontjából és a június, július a legvészesebb, majd augusztus, szeptember és október. Itt azért elég sokan "gyakorlott" Maldív utazók, szerintetek akkor ez a táblázat nem jó (elfogadom ha nem jó, nem kötekedni akarok)? Azért kérdezem, mert én ez alapján májusi időpontra gondoltam de ez a véleményetek függvényében változhat :)

 

 

Előzmény: Attika30 (27280)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27280

Látom az is téma, hogy mikor, melyik hónapban utazzunk a Maldív szigetekre......... Amúgy melyik a legjobb hónapok Maldív nyaralásra illetve melyek azok amikor "inkább ne"?

moonwalkr Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27279

Szia Jimleslie009!

 

Amire eddig nem kaptál választ, a búvárkodás. A legtöbb helyen Maldivon is van intro merülés (amit Te úgy írsz, hogy felügyelettel merültél), búvárvizsga nélkül nyilvánvalóan itt sem fognak egyedül leengedni. A sznori természetesen korlátlan és ingyenes:)

 

Ami a május végét illeti, én is abba a rubrikába húznék egy strigulát, amibe a többiek "egy nászútra nem kockáztatnék" címmel többen is szavaztak. Oké, hogy nem lehet tudni, de ez a legkockázatosabb időszak. Egy hónappal később már sokkal bátrabban lehet számítani a jó időre. 

 

Vizibungi ügyben egy örök hitvitába "nyúltál bele". Ami mellette szól: színvonalasabb, tágasabb a szoba, sok helyen saját étterem tartozik hozzá, romantikusabb, stb. Ami ellene: nincs saját partszakasza (azért az megfizethetetlen, amikor bólogató pálmafák alatt hűsölsz a fehér homokon és sokszor a légy se jár arra, legfeljebb a rákok szaladgálnak a napágyad alatt:), a bungi saját teraszával épp ezt hagyod ki), szelesebb idő esetén éjszaka a hullámzás zajos és a pihenés rovására mehet, kevesebb a privát szféra (bár a parti bungik is valóban sűrűn vannak álatalában, de a növényzet között vannak és ez sokkal jobban szeparálja őket, mint a vizibungiknál) és általában nincs kültéri fürdőszoba, ami azért egy ikon Maldivon. Talán az eddigiekből kiderül, hogy ez egy enyhe ellenszavazat, de nagyon nüanszok döntik el a dolgot. A legjobb választás tényleg az, ha pár napra kipróbáljátok mindkettőt (sokszor a helyszínen is lehet upgradelni, bár gondolom ez drágább, mint ha itthon előre lefixálja az ember a foglaláskor, meg telítettség függő is, de a nyári időszakban, amikor Ti mentek, talán könnyebb intézni a szobaváltást).

Előzmény: jimleslie009 (27272)
Light and Blue Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27278

Szia! mi novemberben voltunk Kuredun és voltunk vizi- villában is ,nagyon- nagyon megérte nekem nagyon tetszett! alapból Kuredu is :) voltunk Komandhoon is ,ez egy kisebb varázslatosabb hangulatú sziget,nagyon sok a kőgát, gyakorlatilag az egész sziget körbe van véve de a sziget belső hangulata ezt ellensúlyozza! mi most megyünk vissza Kuredura ott lesz az esküvönk is ,és Komandhoo párositással szerveztük le. Az időjárásról annyit,beszélgettünk a helyiekkel és azt mondták már náluk is érezhető a globális felmelegedés,és januártól -márciusig van nagyon nagyon jó idő . A többi időszakra azt mondták,már gyakorlatilag kiszámithatatlan :) egyébként májust én nem vállalnám be ,szerintem nászútra ne akkor menj,simán beleszaladhatsz tartósabb esőkbe! több naposba is . Üdv.

Előzmény: jimleslie009 (27272)
Tojglius Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27277

Szia Jimleslie!

 

próbálom szép sorban, amire tudok... :)

 

Időjárásban nincs nagy okosság... ember tervez, isten végez...

maldívon azért viszonylag stabil időjárás van, de májusban sajnos ahogy én tudom tényleg bele lehet szaladni egy hét rosszidőbe is akár... én ezt egy nászútnál nem kockáztatnám... inkább keresnék olyan helyet ahol májusban (amennyire lehet) tuti idő van vagy eltolnám a nászutat egy "biztosabb" időpontra ha mindenképpen maldív...

de volt itt a fórumon már példa mindenre... tuti szezonban végig szar idő, esős évszakban nulla felhő... de azért az átlagok általában kijönnek...

 

Ebből a két szigetből én ahogy innét a fórumról tudom, Filitheyo tűnik jobbnak, sokan dícsérték... Komandoon talán van a sziget körül betongátrendszer ami azért nem szép látvány, de ennek most nem néztem utána...

 

A víz feletti bungi szerintem megéri (de ez itt a fórumon is örök dilemma), mi anno ilyenben voltunk, pont azért, mert úgy éreztük, hogy az első (és várhatóan egyetlen) maldív élményhez ez is hozzátartozik, szóval ha az a menyasszonyod álma, akkor - ha belefér a keretbe - szerintem oda kell menni...nincs annál rosszabb mintha odamennétek "sima" parti házba és közben ott nyomna titeket a gondolat, hogy "basszus, csak oda kellett volna menni és ki kellett volna fizetni a felárat, miközben vágyakozva nézitek a vízfeletti bungigat...)

igen, sűrűn vannak, de ugyanolyan sűrűn mint a parti vityillók...

amúgy lehet azt is, hogy megosztod egy szigeten belül a szállástípusokat... pár nap egy vízfelettiben, pár nap egy másikban...

 

Előzmény: jimleslie009 (27272)
mv.andras Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27276

Szia! 

Én szívesen olvasnék egy kis beszámolót, jót is rosszat is, (hátha olyan jellegű ami másnak hasznos) :) 

PL érdekelne hogyan történt a transzfer. Komandoo Kuredu hajóval történt ? Villamendhoo pedig hiroplánnal?

 

 

Előzmény: ElanMorin (27275)
ElanMorin Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27275

Sziasztok,

 

tegnap megérkeztünk első, és nagyon remélem, hogy nem utolsó, maldívi utunkról. A MESZ már gyakorlatilag Male-n a reptéren elfogott és gyanítom kitartóan az életünk részévé fog válni. :)

 

3 szigeten voltunk, sorrendben Komandoo(4 nap jacuzzi beach villa), Kuredu(4 nap, overwater villa) és Vilamendhoo (7 nap, beach bungi). Ezek közkedvelt szigetek itt a fórumon, sok újat nem tudnék mondani róluk, de ha van rá igény írok majd egy élménybeszámolót, egy-két képpel megtoldva. Voltak fantasztikus részei és volt egy-két negatív élményünk is, de nem tudták elrontani a nyaralásunkat, simán túl léptünk rajtuk. :)

 

Üdv

 

Levi

 

 

mv.andras Creative Commons License 2015.02.02 0 0 27274

Szia! 

 

Mi május végén - Juni elején voltunk.

Az időjárással kapcsolatban. Érkezésünk napján volt eső. Kb 5 percig tartott. 

Aztán volt még kétszer eső 2x5 perc kb. Utána végig napsütés, kis aranyos felhőkkel. 

Volt egy nap amikor nagyon szeles volt az idő, de gyönyörű napsütés volt. 

 

 

Mi filitheyon voltunk, Nekünk nagyon tetszett, hiszen az első Maldív szigetünk volt, és gyönyörű idő volt, rengeteget snoriztunk

láttunk kis cápát, ráját illetve maga a környezet... szép volt. Tetszett, hogy az ottlétünk alatt végig mezitláb mászkálhattunk, nem volt szükség papucsra, de ha legközelebb visszatérünk egészen biztosan másik szigetre megyünk.

 

 

Előzmény: jimleslie009 (27272)
Pranit Creative Commons License 2015.02.01 0 0 27273

Angagát is ajánlom, pici sziget, nekünk ott volt az esküvönk, gyönyörü volt a partja, és a víz alatti elövilág is nagyon gazdag, Életünkben nem láttunk olyan gyönyörü naplementéket, mint ott. Nem luxussziget szolgáltatásait tekintve, de mi elégedettek voltunk.

A keresöben keress rá Angagára, töltöttem fel annó képeket (akkor még más néven voltam regisztrálva).

 

Mi Angagán nem vizivillában laktunk, de Kuredun és Kuramathin is voltunk vizivillában.

Kuredun abszolút megérte (föleg, hogy ingyenesen upgradeltek minket O beach villából vizivillába :-)). Kuramathin viszont nagyon nem. Ott 2 féle vizivilla van, Jacuzzis és Jacuzzi nélküli, mi az utóbbiban voltunk, de azok elég öregek és nedvesek voltak, a szeles oldalon, napsütés nélkül a teraszra.

 

Nem tudom hány napra mentek, de talán 3-4 napra érdemes kipróbálni ha már ott vagytok. Amíg nem próblja ki valaki, nem tudja, hogy tetszene-e, illetve ha kipróbálta, van akinek bejött, van akinek nem. Nekünk bejön a feelingje.

 

Idöjárásról nem sokat tudok mondani, mi március-áprilisban illetve januárban voltunk.

De én biztosan nem kockáztatnék, ha már ennyi pénzt kifizetek, hogy épp a legveszélyesebb idöszakban menjek, föleg nászútra. Azért a Maldív esövel, napsütés nélkül nem ugyanaz... Persze kiszámíthatatlan a dolog, nekünk januárban is volt nagy vihar, meg felhös napok, de májusban elég nagy a valószínüség ezekre.

Előzmény: jimleslie009 (27272)
jimleslie009 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 27272

Sziasztok!

 

Gyermekkori álmunk megvalósítására készülünk a menyasszonyommal és a Maldív szigetekre szeretnénk menni nászútra.

Teljesen új vagyok a témában, pár nappal ezelőtt kezdetem fórumokon kutatni és okosodni, de szükségem lenne néhány jó tanácsra.

 

Az első és legnagyobb dilemmám az időpont és az ehhez köthető időjárás. Szeretnénk közvetlen az esküvő után indulni, ami május harmadik hétvégéje esett, magyarul május 26 után tudunk és szeretnénk indulni. Szinte nem is találtam olyat itt a fórumon, aki megemlítette volna, hogy ekkor volt ott. Nagyon "kockázatos" a délnyugati monszun ideje alatt nyaralni menni? Nem okoz gondot, ha 1-2 nap esne, nyilván annak is meg van a varázsa, de azért ritkán engedhetünk meg magunknak (lehet soha többet) ilyen egzotikus nyaralást és azért szeretnénk kicsit sütkérezni is a napon. Véleményetek, tapasztalatotok?

 

Sokat olvastam ajánlott irodákról, ezt ezúton is köszönöm, segített. A másik nagy kérdés mindig a sziget, amire tapasztalatom szerint azért nehéz válaszolni, mert hát ízlések és pofonok. Amit mi keresünk: inkább kisebb, kevésbé nyüzsgő sziget, nászutas nyugalom. Nem baj ha nem családbarát a környezet, nincs bajom a gyerekzsibajjal, de nem gond ha erre a pár napra kimarad az életemből :) Tisztaságot és természetességet keressük. Nagyon szeretjük a búvárkodást, szép és gazdag víz alatti világot keresünk. Búvárvizsgánk nincs, de felügyelettel már merültünk többször. Ha itt nagyon szigorúak, és csak snorkelezni tudunk, akkor is többet lennénk a víz alatt, mint a víz felett :) Várom a javaslatokat, tippeket, tapasztalatokat. Eddigi kutatásaim alapján

Filitheyo, Komandoo jöttek számításba, ezt a fórumozók hozzászólásaiból szűrtem ki, sokkal többet ezekről sem tudok. Képen szépek, de hát azon mind az :)

 

 

Végül a szállás. Barátnőm beleszerelmesedett ezekbe a vízre épített házikókba vagy bungalókba, ki hogy nevezi. Jellemzően ezek a legdrágábbak az ajánlatok szerint. Lakott már valaki ilyenben? Megéri a felár? Nincs negatív tapasztalat ezekkel kapcsolatban? Néha a képek alapján elég sűrűn vannak egymás mellé építve, és amennyivel drágább, nem tűnik túl meghittnek a dolog.

Én személy szerint (és erre szerintem rá is tudom beszélni) egy közvetlen a partra nyíló tágas házikóval meg bőven meg lennék elégedve :)

Köszönöm szépen a segítségeteket előre is! 

benji58 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 27271

Sziasztok nekünk novemberben volt Kuredun az esküvőnk vizi -villában voltunk 13 napot töltöttünk a szigeten! Induláskor vásároltam egy üveg pezgsgőt 85 dollárért bele is tették egy hivatalos duty- frees tasakba,pecséttel blokkal együtt ,gondoltam majd érkezéskor elfogyasztjuk,all -inklusiveban voltunk Sangu ellátással,tehát nem spórolásból vettem hanem gesztusként a kedvesemnek.  Na Maléban rögtön kiszúrták és elvették. És másoktól is láttam,hogy a müanyag fantás üveges rejtett pálinkákat kiszúrták,félre is állitották őket... szóval nem érdekelte őket sem a blokk sem a hivatalos pecsét ,hogy reptéri árú,elmagyarázták behozni tilos! Más! nagyon sok olasz turista ment Palm beachre ,ők elmondták ez egy olasz kézben lévő sziget ,igaz pálmafa nincs!!!! a neve ellenére de nagyon szép a part,nekünk ezért esett ki,és Kuredut sokkal dúsabb növényzetünek láttuk. Most Áprilisban indulunk BAROS szigetére 10 napra,nekünk nagyon nagyon testzik! gyönyörú volt Kuredu, de nem mennénk vissza kétszer úgyanoda csak akkor ha tudnám,hogy minden évben elmehetek. Sok a sziget érdemes megnézni többet ha lehet :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!