Keresés

Részletes keresés

szeszék Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26670

Mi is augusztus közepén voltunk  augusztus elején vettük a jegyeket és nem kellett fizetnünk semmilyen illetéket sem kilépéskor, sem belépéskor.

Bandos Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26669

Szia!

Mi idén augusztusban voltunk, és nem kellett fizetni semmilyen külön illetéket, sem belépéskor, sem kilépéskor. Turkish-el mentünk, és még jóval júl. 1 előtt vettük meg a jegyeket, így azoknak is fontos lenne a tapasztalata, akik esetleg már júl. 1. után vásárolt repülőjeggyel mentek.

 

 

 

 

Előzmény: hegemonic (26668)
hegemonic Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26668

Kedves hazaérkezők!

Úgy tudom, hogy 2014. július 1-től a Maldív-szigeteken bevezettek egy kilépési illetéket, mely kilépéskor fizetendő.
Ez az összeg 25 USD / fő. Azoknak, akiknek július 1 előtt vásárolt repülőjegye van, azoknak csak 13 USD / főt kell fizetni, mert 12 USD eddig is benne volt a jegy árakban.
Tudtok ezzel kapcsolatban segíteni?

Köszönöm!

hegemonic Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26667

Köszönöm a segítségedet!

 

Előzmény: Heffi007 (26658)
cyberworms Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26666

A medence:

Előzmény: cyberworms (26665)
cyberworms Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26665

Holnap átadják Kuredun a Sangu medencét! De jó lesz mire megyünk!

cyberworms Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26664

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Kuerdu (26662)
Rubyred9 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26663

Kedves Anita!

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél! :)

És bármelyik szigetre is jutunk el végül, küldöm Nektek a beszámolót!

 

Üdv: Szilvi

Előzmény: Pranit (26661)
Kuerdu Creative Commons License 2014.09.24 0 0 26662

Szia! Ingyen van a net, mi csak a vilánban használtuk de a bárokban is működik állítólag, viszont soha nem próbáltuk. A villa száma a felhasználónév és a vezetéknév a jelszó. UK konnektort használnak, vittünk átalakítót, mi nem szórakoztunk azzal amit itt az egyik fórumozó ajánlott, nem dugdostunk fázisceruzákat:))) 

Előzmény: cyberworms (26655)
Pranit Creative Commons License 2014.09.22 0 0 26661

Szia,

 

nem lesz gond Angagán a  strandolással, ne aggódjatok.

Mi annó a reef oldalon laktunk, de ott is simán lehetett üldögélni és strandolni a derékig-nyakig érö vízben, anélkül, hogy valami szúrta volna a fenekünket. :-) Az elsö pár méter tiszta homokos, korallmentes volt.

A lagúna oldalon ez még inkább így van, bár mi oda nem nagyon jártunk át, mert a reef oldal nem csak sznorkelingre, de strandolásra is alkalmas volt.

Szóval ne aggódjatok, van elég mezítlábas rész, persze kinek mi az elég. :-)

A hirtelen mélyülést nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer még leér a lábad majd a következö lépésnél már nem, de az igaz, hogy a reef oldalon nem kell hosszan gyalogolni míg kiérsz a reefhez, pár méter után már ott vagy, ez nem minden szigetnél van így. Nekünk ez így nagyon jó volt.

A reef oldal szélcsendes volt, a lagúna oldal szelesebb.

 

Üdv., Anita

 

Előzmény: Rubyred9 (26660)
Rubyred9 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 26660

Sziasztok!

 

Még új vagyok itt a fórumon, pár hete olvasgatom itt a szigeteket. Nagyon sok hasznos infót találtam és eddig Angaga a legszimpatikusabb :)

 

Viszont 1 dologról nem látok beszámolót: ha strandolni szeretnénk, és mondjuk max. vállig bemennénk azon az oldalon a vízbe, akkor azt mezitlábasan tényleg megtehetnénk?

 

Mert a google műholdjával megnézte a férjem és azon aggódik, hogy nincs elég vízi mezitlábas terület. ?!

Illetve azon is, hogy nem lassan mélyülő, az alapján a pár video alapján, amit a youtube-on találtunk.  ?!

 

(Ha árban túl sok lesz ez a sziget, akkor Holiday és Biyadhoo lehet még a befutó...)

 

Ebben kérnénk egy kis segítséget :)

 

Köszönöm,

Rubyred9

nyuszka0301 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 26659

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy találkozott-e már valaki Filitheyo-t bemutató kisfilmmel? A sziget honlapján van fent egy kicsi, de valami olyanra lenne szükségem, ami magyar nyelvű. Mit gondoltok, létezik ilyen? esetleg egy nagyobb Maldívval foglalkozó film részeként, néhány percben?
Köszi előre is a tippeket! :)

Nyusz

Heffi007 Creative Commons License 2014.09.22 -1 0 26658

Szia hegemonic!

 

Ha úgy nagyobb biztonságban érzitek magatokat, akkor vigyetek mentőmellényt! Voltak akik abban sznoriztak, főleg a kínaiak. Igaz közel van a reef, de nem ér le a lábatok és, ha nem vagytok jó úszók, akkor kényelmesebb mellényben, mert tudtok pihenni közben. :) Víz alatti fényképezőt/kamerát mindenképp vigyetek, Vilamendhoon az egyik legszebb a house reef, kár lenne, ha kihagynátok a megörökítését. ;)

Előzmény: hegemonic (26648)
Darvascapone Creative Commons License 2014.09.20 0 0 26657

Sziasztok,

 

csutortokon jottunk meg Filitheyorol. En eloszor voltam, a felesegem masodszor o 2 eve volt a Coco Palm nevu szigeten. A sziget maga buja es szep es nem szukseges cipot hasznalni siman elvoltunk egy hetig mezitlab. A reef szep (en nem tudom csak thaifoldi helyekkel osszehasonlitani, de ahhoz kepest lenyegessn tobb hal van es jobb a latotavolsag a viz alatt) a felesegem szerint tobb hal van mint Coco Palmon. A tengerpart szerintem eleg szeles es  tiszta keves koral volt a parton. Mi a 66 szobaban voltunk a reef ott volt a legkozelebb talan 4-5 meter.

 

A bungalow vegyes kepet mutat, nekem nem volt eleg kozel a vizhez (Thaifoldon egy Koh Mook nevu sziget Sivalai hoteljeben a franciagy szemben volt a parttal es egy nagy terasz utan kezdodott a feher homok es utana a viz), ezen felul nagyon sotet volt (sokat nem voltunk a szobaban de ha omlik az eso akkor azert neha bekenyszerultunk) ez a sok noveny es a keves ablak felulet miatt volt igy ez nagyon nem tetszett. Ezen felul 2 bungalow van egybe epitve es nagyon kozel van a tobbi is de mi vegig egyedul voltunk igy nem tudok nyilatkozni milyen lett volna a szomszedokkal. Ami viszont nagyon jo az a nyitott zuhanyzo. 

 

A reggeli es vacsora megfelelo semmi extra szerintem, de finom boseges es valtozatos. Vacsoranal keves eloetel, keves deszert es gyumolcs (de volt fagyi) 1 leves es nagyon sok foetel, ezen felul sushi is volt. Nagyon finom pekaru reggel de inkabb este. A reggelinel nekem nem izelettek a gyumolcslevek (vegyes gyumolcs, dinnye es papaya), de neha volt ananaszle es limeos alamale. Faszenen semmi nem volt sutve de minden nap mas orszag volt teriteken az etelek szepontjabol (olasz, spanyol, mexikoi stb..). Azt gondolom hogy egy atlagos 4 csillagos szalloda szintjet hozza a kaja, jo de nem kiemelkedo, de egy all inclusive gorog szalloda ettermenel mindenkeppen jobb. (nalam a Zamardi Wellamarin hotel vacsoraja vezet foleg ha este csak 4-10 vendeg van, de ettem mar gorog, torok, ciprusi, thai, olasz, spanyol, szlovak, cseh, osztrak, chilei, francia szallodak ettermeiben)

 

2 kirandolason voltunk, snorkel safari es esti horgaszas, mindketto jo volt az esti horgaszason fejenkent 4-5 halat fogtunk. En utalok horgaszni mert soha nem fogtam semmit de itt viszont ha mar itt voltunk adtam neki meg egy eselyt megerte volt sikerelmenyem. A kifogot halat ha kered megcsinaljak masnap este. 

 

A sziget fekvese kifejezeten jo mert szinte semmi nincs a kozelebe igy a nyilt oceant szinte minden pontjarol lehet latni. 

 

En ha lesz alkalmam legkozelebb visszameni ide biztos nem mennek a bungalowrol kialakult negativ  keppem miatt de ha valakinek az belefer akkor javaslom mart mas negativumot nem tudok mondani. A szemelyzet kedves, segitokesz.

 

Internet csak fizetosen van de 2 szer 1 orara hasznaltuk. Nekem hatalmas elmeny volt 4-5 napig semmit nem tudni a vilagrol, a munkarol csak alap uzemallapotra kapcsolni. Vegre nem csongott a telefon nem kellet emailekre valaszolni. 

 

mi Turkishhel mentunk szerintem jo, de az Isztanbuli repter eleg gaz, nekunk szerencsere  a 2 gep kozott 1:50 percunk volt, visszafele gyakorlatilag kb 15 percet ultunk es mar vitt is a busz a gephez.

 

Ha valakinek dioptrias a szeme akkor reletive olcson (25 e ft) lehet kapni olyan buvarszemuveget amelyben kicserelik az uveget dipotriasra de csak fel dioptriankent lehet lencset valasztani ( az egesz folyamat kb 10 perc), cilinderes lencse nincs. Tenyleg tok jo vele a viz alatt( nekem -3,5 es -4 len sem volt)

 

hirtelen ennyi. 

 

Beáta087 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 26656

Kedves fórumozók!

Első maldívos utazásomat szervezem január végére. Mint legtöbben én is a sziget, szállás kiválasztásával küzdök. Nem  szempont a 4-5 csillagos szállodák, inkább a part milyensége és a sziget adta programok lehetősége van előtérben. Hosszas keresgélés után Maafushira és Rasdura esett a választás. Aki estleg tud több infót légy szíves ossza meg velem vagy ha van más ötlete szivesen fogadom! Köszönöm! Bea

cyberworms Creative Commons License 2014.09.20 0 0 26655

Sziasztok!

 

1. Aki járt már Kuredun megtudná mondani hogyan tudok internetezni? Ingyen wifi mindenhol? Vagy fizetős? Ha igen mennyi?

2. Az elektromos eszközeimet hogyan tudom használni? Milyen konnektort használnak? Milyen átalakítót vigyek?

 

 

Pranit Creative Commons License 2014.09.20 0 0 26654

Nem hiszem, biztos tudnék róla. :-)

Előzmény: feriland (26653)
feriland Creative Commons License 2014.09.19 0 0 26653

Épp a minap néztem egy dokufilmet Maldívról a Discoverytol, ahol épp magyar pár kelt egybe a Maldívon. Csak nem ti voltatok? :)))

Előzmény: Pranit (26651)
Pranit Creative Commons License 2014.09.18 0 0 26652

Mégsem westy hanem Thappa néven vannak az akkori beszámolóim. :-)

Előzmény: Korpi04 (26649)
Pranit Creative Commons License 2014.09.18 0 0 26651

Szia Korpi04,

 

mi 2010 áprilisában voltunk Angagán 8 éjszakát, ott volt a házasságkötésünk is.

Emellett voltunk már Kuredun és Kuramathin is, de ha választani kellene, akkor nekünk egyértelmüen Angaga adta az igazi Maldív feelinget, ha legközelebb megyünk, mindenképpen ismét egy kis méretü szigetet választunk.

Angaga egy picike sziget, abszolút mezítlábas, egyszerü szolgáltatásokkal, étteremmel, nem a luxusról szól, de van ami kárpótol, már ha valaki hiányolná a luxust. Például a reef, ami nagyon szuper, és még soha olyan gyönyörü naplementéket nem láttunk, mint Angagán.

Mi a reef oldalon laktunk, de ott is gyönyörü fehér homokos part volt, pár méter után pedig már ott is a reef, nagyon könnyen elérhetö.

Írtam róla beszámolót akkoriban, azóta más is volt ott innen a fórumról, ö is írt beszámolót, ha beírod a keresöbe bal oldalon, hogy Angaga, akkor megtalálod öket. Én fényképeket is töltöttem föl. Az akkori beszámolóimat westy néven találod meg.

Már lefoglaltátok az utat?

Ha kérdésed van szívesen válaszolok.

 

Üdv., A.

Előzmény: Korpi04 (26649)
blackjack47 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 26650

Sziasztok! Teljesen újként itt szeretnék pár infot a tapasztaltabbaktól. Melyik hónapok a legalkalmasabbak az odautazásra időjárás szempontjából? Nem nagyon szeretnénk esős,szeles időket. Ill. mindent magunk foglalnánk,a repülőtérről a transzfert a szigetre is előre foglalni kell,vagy odamegyünk ahonnan indulnak a hajók és be lehet szállni?

Korpi04 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 26649

Sziasztok,

 

Most tervezzük a januári indulással Angaagát. Járt már valaki ott? tudtok egy kis élménybeszámolót mondani?

Part?

reef?

mezitlábas?

 

Előre is köszi mindenkinek.

hegemonic Creative Commons License 2014.09.17 0 0 26648

Kedves fórumozók!

Október végén megyünk a Vilamendhoo-ra a férjemmel. Azzal kapcsolatban kérném a véleményeteket, hogy sznorizáshoz szerintetek szükséges-e mentőmellény? Igaz, hogy tudunk úszni valamelyest mind a ketten, de nem vagyunk nagyon jó és kitartó úszók. Eddig csak egyszer sznoriztunk Egyiptomban, de akkor a hajón mindenki kapott mellényt. Néztem a feltöltött videókat, de úgy láttam nem ez a jellemző. Azért is választottuk ezt a szigetet, mert közel van a reef. Vagy feleslegesen aggódok?

A másik kérdés, hogy víz alatti fényképezőt vagy kamerát érdemes-e vinni? Hogyan érdemes rögzíteni, hogy praktikus legyen a felvétel készítéséhez? Nagyon köszönök minden segítséget előre is.

lucita85 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 26647

Szia!

Mi is nagyon várjuk az élménybeszámolót, 20 nap múlva indulunk. :)

Előzmény: hoppáré24 (26645)
zsókicóó Creative Commons License 2014.09.16 0 0 26646

Jajj,de jó hogy válaszoltál!Köszönöm szépen!! :) Nagyon fogom várni az élménybeszámolót!Addig is érezzétek nagyon jól magatokat! ;)

Előzmény: hoppáré24 (26645)
hoppáré24 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 26645

Szia. Én tudok majd segiteni jelenleg itt vagyunk. 26.a után jelentkezhetsz. Elvileg minden tájékoztatót visszük haza el tudom majd küldeni. Üdv mindenkinek!

Előzmény: zsókicóó (26629)
léria64 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 26644

Szia,bocsi hónapok óta nem voltam a forumon,csak most láttam a leveled.Azóta gondolom ti is megjártátok a Safarit és remélem hozzánk hasonlóan kellemesen csalódtatok.Mi mindennel nagyon megvoltunk elégedve,szerencsére semmilyen negativ tapasztalatunk nem volt.Imádtam minden ott töltött pillanatot és csodás minden emlék ami bennem él.Ami a partot illeti a természet végzi a dolgát ő az úr ezt tudni kell és ehhez kell alkalmazkodni ez nem a hotel vagy az utazási iroda hibája.Csodálatos sziget,nagyon jó kiszolgálás mindenki segitőkész és barátságos,nekünk csodálatos nyaralásunk volt.Megjegyzem nem is úgy mentünk hogy csak a hibákat  a rosszat keresük.....Bátran a Safari nagyon szép sziget,pirinyó gyönygszem az óceánban,nagyon közel és jó a reef....a hajó kirándulás fejthetetlen élmény.....Ugye egyetérzesz velem??!!!

Előzmény: BendePetra (26306)
Sborisz Creative Commons License 2014.09.16 0 0 26643

Szia! Persze nem az ára miatt mondtam én sem, de ahogy írod nem mindig lehet kapni.( ráadásul az átalakító ha u.n. univerzális akkor azt másutt--pl. amerikai kontinensen vagy a távol-keleten is tudod majd használni-- A " tömködés" miután védőföld csatlakozóról van szó teljesen veszélytelen!( ez olyan mintha itthon a konnektorban található két fém kiálló csatlakozót megfogod véletlenül, az sem ráz!! )

Azért kell a f.ceruza mert annak a végén lévő kb.2 cm-es részt kivéve a teljes felülete szigetelt.( rossz helyre dugva sem bánt a konnektor ; ez a "csupasz" rész kerül a védőföld nyílásába és amint eltűnik benn már csak szigetelt rész látható belőle...)

Az átalakító egyetlen hátránya lehet, hogy az európai dugók helyén a nyílások kissé nagyobbak, így esetleg lötyöghet a dugvilla benne.

Inkább azoknak írtam akik " véletlenül" a nagy izgalom hatására " elfelejtik" beszerezni ezt az átalakítót..

:)

Assszem kiveséztem ezt a kissé lényegtelennek tűnő dolgot, rendesen....

:)

Előzmény: Trixi87 (26640)
mv.andras Creative Commons License 2014.09.15 0 0 26642
tintike41 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 26641

Mi most megyünk oktober 15-28 ig!!! Majd irok milyen volt!!! :-) 

Előzmény: Trixi87 (26640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!