Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 2014.08.04 0 0 26455

Sziasztok,

 

Még 1,5 óra, és mi is indulunk a reptérre, a célpont ezúttal (is) Filitheyo, 2006 április/május és 2011 január után immár harmadszor. (Magic, majd gondolunk rátok külön is.)

Reméljük a Turkish járat is rendben lesz. Casady-ékkal egyszerre leszünk ott, sőt, ugyanazzal a járattal utazunk oda, csak mi pár nappal tovább maradunk. Úgyhogy lehet, hogy ezúttal két "párhuzamos" beszámoló is készül majd.

Érdekes lesz majd látni, hogy a legutóbbi ottlétünk óta hogyan rendezte át a partot az óceán.

Minden jót mindenkinek, és mindenki maldívra, aki teheti!

 

Bandos

Előzmény: Casady (26452)
Sborisz Creative Commons License 2014.08.04 0 0 26454

Szia! Kaptál itt hideget-meleget, de azért pár hasznosnak tűnő info:

1.)Kite van pl. Kuredun.( természetesen szörffel együtt) Ha jól emlékszem akkor volt Filitheyo-n is úgy értem kite.

2.) kaptál választ étvágytól/ italvágytól függően a kisebb szigeteken 1-2 max 3 hely ( ált. a bárokban ) van ahol ezeket magadhoz vételezheted. Nagyobb szigeteken sincs ennél sokkal több( mondjuk 10 alatt van azokon is a helyek száma).

3.) Mi fél panzión voltunk mindenhol és 100-150 dolcsinál soha nem költöttünk többet földi hívságokra--de ez azért erősen fogyasztás függő.( van aki pl. nem akar "spórolni" vagy nem akarja visszafogni magát, más ésszerű keretek között vesz-kér valamit, aljas módon (!!!!!) kihasználja a kedvezményes időszakokat; leáll beszélgetni a pincérekkel, bár--menekkel stb.stb)

4.) Ezek fakultatív kirándulások, és van értelme. Te döntöd el, hogy snorkel fakultatívra akarsz menni vagy érdekel hogy élnek a helyiek, vagy Robinson módjára egyedül akarsz lenni egy napon át stb.stb az ára ezeknek nagyban függ a nyújtott szolgáltatástól, ált. 40 dolcsitól indulnak.

5.) Ebben is láttál olvastál ilyet is olyat is. Mi a 2-hét; 2-sziget elvet követtük, ahol az egyik egy kisebb sziget volt( Filitheyo, Komandoo) a másik egy nagyobb( Sun, Kuredu)

6.) Ezeket el szokták venni a reptéren--Male-ban ugyanis kifele is van bőrönd ellenőrzés-- okosan ez is megoldható. ( vissza kell olvasnod ez ügyben)

A "szánalmas" jelzőkkel pedig ne foglalkozz! Ide infóért járnak az emberek nem minősítésekért....

:)

 

Előzmény: kissbenedek (26439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 26453

ezt én sem értem, miért lenne már KÖTELEZŐ bármi alkohol?! ha valaki annyira egyszerű, hogy pálesz nélkül nem bírja ki 1-2 hétig, vagy ha ANNYIRA nem bírja, képtelen venni egy adagot, az tényleg nem a Maldívra, hanem egy kocsmába való.....

 

szánalom, de tényleg....

Előzmény: cyberworms (26451)
Casady Creative Commons License 2014.08.04 0 0 26452

Sziasztok!

 

lassan hajnalodik, és én nem tudok aludni.. Azt hiszem ez az izgatottságtól lehet, ugyanis ma este teljesül egy régóta várt gyermekkori álom. Ha már úgyis fent vagyok, szeretném most megragadni az alkalmat , hogy megköszönjem nektek a sok segítséget, tanácsot, jókívánságot, amit tavaly november óta kaptam tőletek! Tenyleg megkönnyítette a szervezést, és felkészülten vágunk neki a kalandnak. Természetesen beszámolót fogok készíteni :)

szóval köszönöm még egyszer, és bár nem tudom ezt az érzést szavakba önteni amit most érzek, de kívánom mindenkinek akinek még nem volt alkalma, hogy élje át úgy, ahogyan most én is....

cyberworms Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26451

"6. a kötelező házipáleszen és pár jó boron kívül mit érdemes még vinni?"

 

ha olyan nehéz "KÖTELEZŐ" házipálesz nélkül túlélni ezt a nyaralást akkor egy jó tanács: ehhez elég lemenni a kiskocsmába, a falon nézni egy maldív posztert és még olcsóbb is

 

szánalom...

Előzmény: kissbenedek (26439)
bambibetty Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26450

Nekem ne ez volt a tapasztalatom, meg gondolom nekik sem érdekük hogy másodjára mondjuk ne reagáljanak. Na de kinek a pap, kinek a paplan, szokták mondani :) ;)

Magic11 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26449

Csak vigyázz velük, mert ha tőlük kérsz ajánlatot, és nem azt választod, akkor megsértődnek, és legközelebb nem adnak ajánlatot.

 

Magic

 

Előzmény: bambibetty (26448)
bambibetty Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26448

Araamu :) Szerintem ők a legjobbak és kétlem hogy csődbe mennének :)

tintike41 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26447

Szia!!! Szerintem az osztrák utazási irodát is megnézheted!!! De azert olyat kell választani ami nem is megy csődbe!!!!Sajnos volt erre példa!!!! Az ember futhat a pénze után!! Mi oktoberba megyünk ausztriából!!!

Gitti80 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 26446

Köszi az infót bambibetty

Meg tudnád mondani melyik utazási irodától kaptad az ajánlatot?

 

 

Előzmény: bambibetty (26445)
bambibetty Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26445

Mi nemrégen kaptunk ajánlatot Holiday Islandra, szeptember végei indulással 7 éjszakára FP-fel, Turkis Airline járattal, 750.000 HUF/2 főre jött ki, ami nagyon jó, azért is, mert a Sun Island-et naponta látogathatod, hiszen ingyenes járatok indulnak a szigetre, és a létesítményeket is használni lehet :) 

Gitti80 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26444

Nagyon szépen köszönöm!

 

Üdv.

Gitti

Előzmény: mv.andras (26442)
mv.andras Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26443

Szia

Snorival nem lesz gondod egyetlen szigettel se, a katamaránt azt meg kell kérdezni a szigeteket, hogy rendelkeznek e vele. 

ha a kite az amire én gondolok akkor olyanról még nem olvastam egy szigeten se. 

nem kell kaját vadászni, legalább egy étterem van a szigeten ahol tudsz kérni ebédet uzsonnát amit szeretnél. egy lazább ebéd 15-20-30 dollár . attól függ mit szeretnél. se piac se kisbolt... :)  ezek apró pici szállodaszigetek. max a kókusz hullik a pálmafákról :) azt viszont nem árt ha tudod , hogy a vízért fizetni kell... 3-5 dollár között.

Költöpénzt úgy számolj, hogy mit szeretnél csinálni. milyen egyéb fakultatív programot szeretnél. 

de ahogy az elképzeléseidet olvasgatom nem árt ha viszel majd bőven pénzt. 

ha testvérsziget akkor meg tudják oldani általában a látogatást, ha nem akkor ki kell fizetned a transzfert vissza Malera majd ujra kifizetned a másik általad választott szigetre. mindenkinek a saját pénztárcája dönti el. 

a kötelező házipáleszt meg a néhány üveg jó borodat ha mázlid van nem fogják elkobozni de ha nincs mázlid elvehetik. 

egy napos kirándulások is változó árakon vannak . attól függ mire fizetsz be. 80 - 150 dollár / fő. 

 

szeretném javasolni, hogy ezt a fórumot a legelső oldalátol kezd el olvasni a legutolsó hozzászolásáig. 

Utazás előtt ezt én is megtettem és nagyon sok hasznos információt tudtam meg. remélem tudtam segíteni. 

 

üdv! 

Előzmény: kissbenedek (26439)
mv.andras Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26442

Szia.

Holiday Island esetén vagy ehhez hasonló sziget esetén igen. 

de pl A betüs utazási irodánál én úgy látom hogy szeptemberbe 165900 FT/fő  Holiday island. természetesen ez az ár gondolom változhat.

valamint szeptemberi indulásos repjegy qatar 199.900 Ft/fő 

így  kb 365900 Ft/fő ből megvan ugyanez transzfer + fp 

Érdemes árajánlatot kérni. 

 

Előzmény: Gitti80 (26441)
Gitti80 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26441

Sziasztok!

 

Szeretném megtudni, hogy vki vásárolt-e már a pelikan.hu-ról a Maldív-szigetekre nyaralást? Elképzelhető, hogy egy 7 éjszakás utat 4 csillagos szálláson félpanzióval, repülőjeggyel és transzferrel ki tudnak hozni 389.900 Ft-ból?

 

Nagyon köszönöm!

Üdv.

Gitti

Bee-GP Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26440

Bár én itt csak olvasgatni szoktam, de az ilyen kérdések után....hogy is mondjam....

Bakker, ez nem az Adria, ahol minden városban van piac, alkohol, ami tilos??!!! Nem is értem. Ha egy darab képet megnéz az ember Maldívról, már arról elég sok minden kiderül.....

 

...Elnézést...

Előzmény: kissbenedek (26439)
kissbenedek Creative Commons License 2014.08.01 0 0 26439

sziasztok,

úgy néz ki aug végén mi is csatlakozhatunk azon szerencsések közé, akik a maldív szigeteken tölthetik a nászútjukat (2 hetünk lesz elvileg). sok tapasztalt utazó van itt, kérlek segítsetek a következő kérdésekben:

1. melyik szigete(ke)t ajánljátok akkor, ha szeretnénk sportolni? kite-ozni szeretnék, esetleg katamaránozni, meg persze snorkelingelni
2. ha halfboard-ot választunk, akkor milyen lehetőségeink lesznek általában nappal kaját vadászni? mennyibe kerül mondjuk egy saláta vagy egy lazább ebéd? van piac vagy kisbolt ahol lehet gyümölcsöt szerezni pl?
3. a költőpénzt halfboard esetén mennyivel számoljuk átlag naponta?

4. milyen költsége van ellátogatni más szigetekre? van ennek értelme egyáltalán?

5. javasoljátok azt, hogy egy hétig az egyik szigeten legyünk, aztán egy másik karakterisztikájú szigeten a második héten? vagy fölösleges variálni?

6. a kötelező házipáleszen és pár jó boron kívül mit érdemes még vinni?

7. milyen áron vannak egynapos kirándulások?

előre is köszi az infókat!

üdv mindenkinek

Szola1984 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 26438

SziaLégyszives a szola84@gmail.com ra az anyagot kérlek küld átt. köszi

Előzmény: Bandos (26436)
Sz.Nikki Creative Commons License 2014.07.31 0 0 26437

Szia Bandos!

 

Át tudnád küldeni nekem is a Filitheyo anyagokat? Előre is köszönöm!

Előzmény: Bandos (26436)
Bandos Creative Commons License 2014.07.31 0 0 26436

Szia Casady,

 

Nem lesz semmi probléma, nyugi. Én olyan feltételezéseket olvastam, hogy ha tovább romlik a helyzet, akkor abban a 2-3 afrikai országban zárhatják le a reptereket, amelyek érintettek a fertőzésben.

 

(Velünk egyébként már történt "hasonló" eset. A 2010 áprilisi izlandi vulkánkitörés miatt nem tudtunk elutazni az Island Hideaway-re, mert pár órával korábban lezárták Ferihegyet. Átfoglaltuk pár nappal későbbre a repjegyet, de még akkor sem tudtunk elutazni. Már kint voltunk a reptéren, mert úgy volt, hogy feloldják a korlátozást, de az indulás előtt 1 órával törölték a járatot. Végül 1 hónappal később utaztunk csak el. Szerencsére a repjegyet és a hotelt is ingyen át lehetett foglalni, csak addigra már bejött az esős évszak.)

 

Bandos

Előzmény: Casady (26433)
Bandos Creative Commons License 2014.07.31 0 0 26435

Szia,

Nem haboztam.

Bandos

Előzmény: nyuszka0301 (26434)
nyuszka0301 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 26434

Bandos! ÉnÉnÉn! kérlek, ne habozz, ha időd engedi, küldd át nekem a Filiről szóló kis anyagodat! Lekötelezel! :)

 

 

Előzmény: Bandos (26432)
Casady Creative Commons License 2014.07.30 0 0 26433

Bandos, most hallottam valakitől, hogy az ebola terjedése miatt le akarják zárni a nemzetközi reptereket. Turkish indít járatokat a fertőzött térségből Isztambulba. Remélem nem következik be semmi ilyesmi...

Előzmény: Bandos (26432)
Bandos Creative Commons License 2014.07.30 0 0 26432

Sziasztok,

 

Filitheyo-n 2011 januárban voltunk, és akkor, még az utazás előtt, a kérésemre küldtek át 3 db külön pdf file-ban nagyon hasznos információkat. Most télen ismét írtam nekik mail-t, és kértem, hogy frissítsék ezeket az infókat.

Át is küldték a 2014 év eleji állapot szerint a Sunset Restaurant and Bar a' la carte menűjét (4 oldal), a kirándulások leírását, időzítését, árait (1 oldal), és a Spa Menűt (14 oldal.)

Miután ezek pdf-ben vannak csak meg, ezért nem tudom ide a fórumra feltenni, de mail-ben szívesen elküldöm bárkinek, aki kéri, és akinek nyilvános az email címe.

 

Egyébként nem csak Filitheyo-ra, hanem bármely más maldív szigetre is igaz, hogy a szigetek publikus mail címére érdemes az utazás előtt írni, és információkat kérni, amelyeket általában meg is szoktak küldeni.

 

Bandos

Előzmény: Casady (26430)
nyuszka0301 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 26431

nyuszka0301@freemail.hu ( de elvileg nyilvános a nevem alatt. :) )

Azta, akkor Te is régóta készülsz rá. Nálunk a Páromnak ilyen gyerekkori álma, én pedig csak szimplán imádok utazni, meg szeretem a vizet, vízpartot, és a különleges helyeket. így, mikor felmerült, hogy esetleg nem tartunk itthon lagzit, hanem helyette valahol kint lesz esküvőnk, akkor nem is volt kérdés, hogy hol máshol. Nálunk is egy álom válik valóra majd. :)

 

Melyik légitársasággal utaztok?

( jah, és köszönöm előre is az e-mailt! :) )

Előzmény: Casady (26430)
Casady Creative Commons License 2014.07.30 0 0 26430

Szia!

 

Bandos-tól kaptam étlapot. továbbítom, ha adsz egy e-mail címet. ha változott akkor nyaralás után frissítem.

Igen nagyon várjuk, nekem ez gyerekkori álmom, és 15 év várakozás után, most végre jövő héten teljesül :)

Előzmény: nyuszka0301 (26429)
nyuszka0301 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 26429

Szia!

 

Ha nem sikerül, nyugodtan kérj segítséget az Araamu-tól! Tuti, segítenek. ;) ( Mi is velük utazunk egyébként. :) )

Melyik légitársasággal utaztok?

 

Ha nem túl nagy kérés, kérdés, annyit szeretnék csak kérni, hogy megteszed majd, hogy nézel egy étterem étlapot, vagy kb. árakat? Vacilálunk még, hogy megéri-e befizetni a teljes panziót, és ehez szerencsés lenne kb. árakat tudnunk. :)

 

Gondolom, már nagyon várjátok az indulást.. :)

Előzmény: Casady (26427)
mv.andras Creative Commons License 2014.07.29 0 0 26428

qatarnál holnapig Budapest(BUD)-Maldives(MLE)Economy30 Jul 2014
 Only 1 day left   03 Oct 2014 - 31 Mar 2015 178,900 HUF

Casady Creative Commons License 2014.07.29 0 0 26427

Araamu-nál azt mondták 6 nappal indulás előtt már lehet helyet foglalni, amihez ugye be kell csekkolnom, de miután beírom az E-ticket reference nr-t, azt írja csak 24 órával előtte check-in.  ???

Esöember... Creative Commons License 2014.07.29 0 0 26426

Sziasztok!

Kedves András,moonwalkr...köszönöm a hozzászólásokat!

Rájöttem,hogy butaságot kérdeztem ,mert gyakorlatilag az összes sziget megfelel a kritériumaimnak.

Úgy olvastam,hogy néhol a víz annyira kint van,hogy nehezen lehet sétálni a parton.   De ahogy a képeket néztem ez is több mint elég!  Sun szigetre nem szeretnénk menni mert ott "sokan"vannak...Meghitt nyugalomra vágynánk. Hogy érdemes utazni?  Utazási irodával leszervezetten, vagy külön repülő-külön szállásfoglalás?

Itt az oldalon említett utazási iroda szimpatikusnak tűnik,és őszintén szólva első utazás alkalmával jobb,nyugodtabb érzés ha már itthonról mindent elintéznek..

Néztem a Quatar Airways honlapját,és Októbertől már közvetlen Male járat is van..  Kb 99-110.000 Forintos áron,utanként.

(az aláhúzás véletlen volt)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!