Keresés

Részletes keresés

mumududu Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26183

Szia Zotyo 1234!

 

Sajnos most sem irtad meg  hogy milyen bungira fizettetek be.

Remélem  nem a legolcsóbbra, hanem szuperiorra aminek van kinti zuhanyzója is. Most erre irok javaslatot.

A 391-410 ig részen javaslok bungit, ott biztosan nincs homokzsák, vagy fal. Ott van viszont rálátásod  a vizibungikra (Ha nem zavar?) + esküvöi sátor van a parton ahol aztán ceremoniáknál erösen dobolnak. Ez persze  a délutánni szieszta alatt is lehetséges, de csak akkor ha sokan akarják a szigeten egymásnak az igent kimondani. De ez mindenképpen látványos rész.

Snorizni is lehet, bár nincs olyan  sok látványosság, meg ha apály van akkor sekély a viz.

Mint emlitettem, menjetek biciklivel az olasz vendéglöhöz a kikötö mellett ahol kezdödik a korallfal.

Ott vannak a legtöbb hal a Sun szigeten.

179-248 is jó, egy növényekkel benött rész van a bungallók elött és  egy helyen  kilátszanak a sziklák a homokból, de az ki lehet kerülni. Itt is lehet snorizni.

http://www.sunisland-malediven.de/si_lageplan.htm

Én csak egy igazi belóggós pálmafát láttam a Vizisportzentrum mellett. Kimosta a viz és ezért van megdölve, de nem olyan klassz fotozni. Mi is kipróbáltuk.

Láttam függöágyat is, de nem tudom hogy valakié volt-e vagy a szigethez tartozott.

Remélem nagy élmény lesz a sziget!

Üdv  Mumu

Előzmény: Zotyo1234 (26179)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26182

Igen most olvasom a weboldalon:

To offer you unprecedented comfort and luxury of a Jacuzzi Beach Villa at your favourite part of the island, you can choose between Kuredu’s three Jacuzzi Beach Villa types. Koamas Jacuzzi Beach Villas are located at the main beach, left of the jetty, nearby the island’s main area with its dining, recreation and entertainment venues. Allocated restaurant: Koamas. Sangu Jacuzzi Beach Villas are part of the Sangu resort, close to the Water Villas and facilities of the Sangu resort. Allocated restaurant: Sangu. ‘O’ Jacuzzi Beach Villas are in the proximity of the ‘O’ Resort in the south-east part of the island. Allocated restaurant: ‘O’ Restaurant.

 

Ez mit jelent pontosan? Árban más? Minőségben mások a villák? Vagy csak annyi hogy a Sangu a Sangu étteremben étkezés, az O az O étteremben? És más partszakasz.

Előzmény: Törölt nick (26181)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26181

a 100-as JBV sangu, a 200-as meg félig koamas, félig 'O'. 

 

Előzmény: cyberworms (26180)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26180

Köszönöm a választ, egyébként a 100-as oldal nekem jobban tetszik. Az hogy sangu az mi pontosan? Minden JVB sangu? vagy van sangu és nem sangu JVB? Mert a weboldalon csak sima JVB-t látok.

Előzmény: Törölt nick (26176)
Zotyo1234 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26179

Szia mumududu,

 

Leginkább az lenne a fontos hogy ne betonos (homokzsakos) parton legyen a bungaló es a környékén lehessen sznorkelezni. 

Azt nem tuodod hogy van e olyan pálmafa amelyik belóg a tenger fölé? Szeretnénk vinni függőágyat.. :)

 

Most megyünk első alkalommal Maldív szigetekre, már nagyon várjuk :)

 

Köszi előre is!

Előzmény: mumududu (26171)
hoppáré24 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26178

Jah illetékről csak azért kérdezek mert azt hallottam belépésnél 10 USD túristavizum, kilépésnél 25 USD fejenként az illeték

hoppáré24 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26177

Szia. Köszönöm a kimerítő választ. Nagyon úgy néz ki hogy a Sun Islandot válasszuk. Még annak ellenére is hogy 3 repülős mire odaérünk. :) kár hogy nem hidroplános. Mi az Omán légitársasággal repülnénk oda-Vissza, de a fárasztó út az élményhez képest gondolom említésre sem méltó :) azt is olvastam hogy All inklusiv is sokminden fizetős. Ez igaz? Kirándulásról mit tudsz?

Előzmény: mumududu (26173)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26176

szia!

ez a déli részen, a 100-as oldalon van, a jetty jobb oldalán, vagyis a sandbankhez közelebb eső résezn. itt a sangu JBV-k vannak. 

Előzmény: cyberworms (26168)
Pranit Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26175

Maldív esetében ez egyáltalán nem állja meg a helyét, illetve csak akkor, ha nincs kiszemelt sziget, és foglaljunk oda, amit 2 hónappal indulás elött még találunk, vagy ahol épp akció van.

Ha konkrét kiszemelt sziget/esetleg azon szállástípus is van, és ahhoz ragaszkodna is valaki, akkor 2 hónappal indulás elött fgolalni messze nem elég, és az árak sem változnak, nem lesznek olcsóbbak, mint 4-6 hónappal elötte.

Előzmény: mumududu (26172)
Zotyo1234 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26174

Szia, 

 

Standard beach bungalowra fizettünk be. Igazad van, ezt nem mondtam.. :) Köszi előre is!

 

Előzmény: Sborisz (26165)
mumududu Creative Commons License 2014.05.24 0 0 26173

Szia Hoppáré24

 

Nincs illeték ne aggódj,nem kell fizetni.

A beutazási papirt az repülötéri épületbe való belépésnél kell kitölteni (néhány légitársaságnál már a repülön kiosztják)

és a beutazási tiszviselök bepecsételnek az útleveledbe. 30 napig ott lehesz vele.

A papir felét visszaadják,-meg kell örizni,- majd aztán a kiutazásnál le kell adni!(ne felejtd el)

A szigeteknek megvannak az elönyei-hátrányai. Mindenképpen nagy szigetet ajánlok kezdöknek pl. Sun Island. (Holiday Szigeten voltam most, majd mindenhol sekély a viz, de a sziget egyszerübb...nem OLYAN szép, a kaja viszonk kitünö, az italárak normálisak)

A viz a lagunákon belül majdnem mindenhol sekély, gumicipö sok helyen ajánlott a korállok miatt, amiket a viharok letörtek és a tengerben,homokban is  szép számban fellelhetök.

A sportcentrumokban vannak úszómellények(felnött méretben is) amiket a nem úszóknak ajánlok.Maszkot és pipát is kölcsönöznek ha nincs saját.

Így lehetöséged van/lenne rá a Maldiv Szigetek igazi látványosságait (amik nem a felszinen, hanem a tengerben vannak) megtekinteni.

Nem kell szégyenlösködni emiatt, hanem a legjobbat a maximálisat kihozni a nyaralásból!Megéri!!!

Sok sikert!

Mumu

Előzmény: hoppáré24 (26164)
mumududu Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26172

Kedves Bambibetty.

 

A statisztikai adatok az mutatják hogy az utazás elött 57 nappal érdemes az utat lefoglalni mivel az árak ekkor a

legalacsonyabbak.

Ez persze csak egy adat, lehet igaz,de nem kötelezö!

Lehet hogy jön egy akció aki olcsóbbá tesz egy utat,

vagy válozik a politikai helyzet egy országban ami befolyásol,

vagy egyszerüen nagy a kereslet (például az orosz vagy a kinai oldalról) ami aztán a kereslet-kinálat-ár arányát nagyon befolyásolja.

Én azt vallom, ha megtaláltad az álmod szigetét, 2 hónappal elött foglald le.

Addig van elég idöd felkészülni és az utazás elött örömöt élvezni! Ez a legszebb idöszak!
Üdv:Mumu

Előzmény: bambibetty (26147)
mumududu Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26171

Szia Zotyo 1234!

 

Mi most  szerdán érkeztünk haza..., a Sun Islandon is voltunk 5 ször.

Mivel nem irtad meg milyen kategóriás bungit fizettél be, nehéz tanácsot adni.

De tulajdonképpen mindegy, hogy hova kapod a bungit a tenger  mindenhol az orrotok (illetve a bungi)  elött van.

A legjobban azt tanácsolom hogy béreljetek biciklit, amivel aztán pár pillanat alatt a tetszeni fogó partszakaszra nyargalhattok.

Nekünk a strandolásra a Beach Bár/Sportcentrum "félsziget "jobb és baloldala jött be legjobban, attól függöen, milyen erös a sodrás vagy az apály/dagály.

A Sportcentrumnál is vannak fa nyugágyak, de elég kemények(mégha az a vékony párna is rajt van), javaslom ezért egy "legolcsóbb-és könnyü" felfujható gumimatrac vitelét, ami kenyelmessebé teszi a hosszú napozást, pihenést.

A sziget nagy,szép, gyönyörü növenyzettel, most is épitik-szépitik. Az erózió itt is jelen van és folyamatosan viszi a viz a homokot.

Frissitsétek fel a kinai tudásotokat mivel szükség lehet rá!

Ha megirod mik az igényeid, akkor tudok javasolni szobaszámot is!

Üdv Mumu

 

Előzmény: Zotyo1234 (26158)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26170

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202984970932679&set=o.6341451442&type=1&theater

Előzmény: cyberworms (26169)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26169

valamiért nem rakja be a képet

Előzmény: cyberworms (26168)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26168

Szia Nóra!

 

Ezt a képet Kuredu facebook oldalán találtam, mi ilyesmi háttérkörnyezetbe képzeljük el a szállást, szerinted ez melyik részén van a szigetnek? és JVB?

 

 

Előzmény: Törölt nick (26154)
hoppáré24 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26167

Ja nem is nekem szólt a hozzászólás :) bocsi kezdő vagyok :) 

hoppáré24 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26166

Még nem fizettünk be semmire mert bizonytalan vagyok. Az ember a lehetőségeihez képest a legjobbat akarja. Az 5 csillagos szálodák megfizethetetlenek :) a legfontosabb a sekély partszakasz :) nálunk ez nem a búvárkodásról szólna (mondjuk nekem nem is mivel nem tudok úszni :) hanem a pihenésről. 

Sborisz Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26165

Szia! Milyen típusú cellára fizettél be?

:)

Ha leírod, talán tudnak segíteni benne a Sunosok...

:)

Előzmény: Zotyo1234 (26158)
hoppáré24 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26164

Sziasztok! Tapasztalt vagy kevésbé tapasztalt maldív szigetekre utazók segítségét kérném. Mi még most mennénk elsőnek ide, de rengeteg szebbnél szebb hotel van, az ember alig tud dönteni. Néztem egy párat ha valakinek van ezekkel tapasztalata megosztaná velem? :) A hotelek akövetkezők : Embudu Village, Holiday Island Resort, Sun Island Resort, Kuredu, Bandos  és az Adaaran Select Hudhuran Fushi Resort. Valamint a be és kiutazási illetékekről mit tudtok, mikor mit kell kitölteni ehhez és hol kell fizetni? Köszi a válaszokat.

martini07 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26163

Szia Nyuszka!

 

Meg az ltur.de oldalt tudom ajanlani neked. Mi naluk foglaltuk az utazasunkat.  A legtobb ajanlatukban mar a transzfer is benne van. Ha van kerdesed szivesen segitek.

 

M.

nyuszka0301 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26162

Köszi! én is erre gondoltam! 

Előzmény: moonwalkr (26161)
moonwalkr Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26161

Ha nem talász előfoglalási kedvezményt, annak az lehet az oka, hogy nincs az adott szállodára. Ugyanis egy további különbség a magyar irodák gyakorlatához képest (ahol általában a teljes katalógusra adnak előfoglalási engedményt), hogy a nagy némedt irodáknál szállásonként változó, hogy van-e és ha van, milyen mértékű az előfoglalási kedvezmény.

 

Előzmény: nyuszka0301 (26160)
nyuszka0301 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26160

Sborisz@ Köszi! Úgy, ahogy mondod, köszönöm az infókat! Bár nem egyszerű ezeken a katalógusokon kiigazodni, az igaz. :D Ugyanakkor jó, mert minden opciót ki tudsz magadnak számolgatni kedved szerint, ez tök jó.

moonwalkr@ várjuk a téli katalógust és addig is gyűjtögetünk . :) Igenigen, valóban ott vannak a jobboldali oszlopban a napi árak is. Bár az én német tudásommal - egy betűt nem beszélek németül :) -   érdekes volt bogarásznom a katalógusokat, de végül Google a barátom, így már viszonylag jól elboldogultam és számolgattunk, ez volt az esti elfoglaltság. :)
A két katalógusban az egyiknél megtaláltam az előfoglalási kedvezményt a lap alján írva, viszont a másikban nem volt ott. Ezt még nem tudom, hogy azért, mert épp csak az adott sziget oldalát nyomtattam, és vittem haza, és a katalógus elején volt az általános részben, vagy mert arra az útra esetleg nem érvényes. :) Majd még tüzetesen átnézem ma is. 

Pranit@ Köszi a tippet, én is olyan vagyok, hogy ha egy mód van rá, minél hamarabb, a lehető legkorábban foglalok, eme tervemben csak megerősített az is, amit írtál. :) 

Igaz, meglehet, hogy 2015 május eleje lesz az utazás, akkor viszont még nemhogy a téli, de még a jövő nyári katalógust kell megvárnunk. :D 

 

CocoPalm@ milyen volt az időtök most május elején? 

 

Köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget! :)
Kár, hogy nem lehet a CocoPalm épületeit átvinni Angaga-ra. Az lenne ám csak a szuperságosság. :D

Magic11 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26159

Miért is mennék vissza Kihaadra ?

 

Nagyon tetszett, hogy gyönyörű nagy partja van. Itt még nem járt az eorzió. All incluvise ellátás ,kedves személyzet, jó szobatípusok. Egyetlen pozitívuma a sok ázsiai vendég.

 

Bármikor szívesen visszamennék oda.

 

Magic

Előzmény: cyberworms (26156)
Zotyo1234 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 26158

Sziasztok!

 

Senkinek sincs ötlete, hogy melyik szoba lenne a jó választás a Sun -on?

Valaki szánjon meg legyen szíves, mert máj. 30-a már egyre közeleg és nagyon csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

 

Köszi!

Előzmény: Zotyo1234 (26137)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.22 0 0 26157

Azért is kérdem, mert Kihaad a Tripadvisor-on 70%-os, míg a többi sziget 90% körül mozog. 

Előzmény: cyberworms (26156)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.22 0 0 26156

Szia Magic11!

 

Látom már nagyon sok szigeten voltál és azt írod hogy Kihaad-ra mennél vissza, le tudnád írni hogy miért is?

Előzmény: Magic11 (26120)
cyberworms Creative Commons License 2014.05.22 0 0 26155

Köszönöm a hasznos infókat Sborisz!

Előzmény: Sborisz (26148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 26154

...ez így igaz, mi tavaly július első napjaiban foglaltunk december-januárra és bármelyik szállástípusra volt hely, de 1 hónappal később például már nem volt nagy a választék. ezt csak azért tudom, mert a foglalás után másfél upgrade-eltünk. 

Előzmény: Pranit (26153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!