Keresés

Részletes keresés

Reniii25 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 26059

Szia! :)

Köszönöm szépen a gyors választ :)! Most már kicsit nyugodtabb lettem az időjárást illetően :) ... a 2-3 napot úgy érted h kb 1-2órás záporok voltak és utána napsütés??? Nem úgy h 2-3 napig esett ugye?? Bocsi a hülye kérdésekért csak tényleg  most már tájékozódom m lassan itt a befizetés ideje ... Ti melyik utazási irodával mentetek?? Már elég sok helyről kértem árajánlatot de még gondolkodás "alatt" vagyunk mindig :) tényleg mindegyik sziget csodaszép és felejthetetlen nászutat szeretnék :) Olyan jóó h ti már 2x is voltatok ... mi is elég sok helyre eljutottunk már de Maldív nekünk a "szerelem-sziget" ezért hagytuk nászútnak ...

Húúú még mindig "bőség zavar" van a fejemben és a gondolataimban is h hova menjünk ... más szigetről vmi vélemény esetleg?? :)

Annak nagyon örülök h figyelnek a tisztaságra és kedvesek m nekem ez a legfontosabb szempont!

Én napimádó vagyok viszont a párom érzékenyebb rá kalapot adok és a fa alá "teszem" be őt és a vízbe búvárkodni :) szerencsére az én bőröm nagyon jól bírja a trópusi napot :) bár nekem is kell a 20-30faktor azért :)

Ti hány napot voltatok??? A 10nap elég?? v inkább 12?? ezen is sokat "agyalunk" :) ..

Bocsi még egyszer a sok kérdésért és köszönöm a válaszokat előre is :)

További kellemes hétvégét!!!

Zsiráf 2525 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 26058

Szia!

 

Kétszer voltunk Maldívon, mind kétszer szeptemberben. Az idő kifogástalan volt. Napközben 2-3 nap esett az eső, de utána megint sütött a nap. A levegő akkor sem hűl le. Felhők szerencsére mindig voltak. Egyrészt nagyon fotogének, másrészt szénné égtünk volna nélkülük. Napozni is inkább az árnyékban napoztunk, a tűző napon nem nagyon lehet kibírni. Az idő miatt felesleges aggódni. Royalon, Filitheyon és Conradon voltunk. Mindegyiken gyönyörű volt a part, de ahogy olvasom a fórumot, a szigetek partja egyik hétről a másikra is képes változni. A tisztasággal és a személyzettel sehol sem volt probléma. Naponta 2x takarítanak, tipp-topp minden. Szerintem Royal is nagyon jó nászútnak. Lényegesen olcsóbb, mint Conrad. Ezeknél a luxus szigeteknél nemcsak a szállás drága, hanem ott is jóval többet költ az ember mindenre. Ha van rá keret, nyilván nem gond. Ha van kérdésed, válaszolok.

Előzmény: Reniii25 (26057)
Reniii25 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 26057

Sziasztok!

Mi először megyünk Maldívra :) a Nászutunkat töltenénk itt de rengeteg kérdés "kavarog" bennem ...

Mi szeptember 15-én indulnánk 10-12 napra :) az lenne először is a kérdésem h az eső mellett számíthatunk napsütésre is azért igaz?????? ez az első és legfontosabb kérdés :) m ahogy nézegettem elég sok esőt ír szeptemberre és kicsit félek is h nem tudunk majd napozgatni és fürödni sem ... valakinek vélemény ezzel kapcsolatban??? azt nagyon megköszönném ...

A másik kérdésem h ki melyik szigetet ajánlja ahol tényleg a gyönyörű tengerpart van és homok ..????

Mi csak az 5*-os szállodákat nézzük de a "bőség" zavara minket is utolért :) ... a tisztaság nagyon fontos és a kedves személyzet :) inkább a "luxusabb" kategóriát keresem illetve nézegettem m mégiscsak nászúton leszünk ...

Cocoa-szigeten vki volt már?? Condrad?? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget :) és szívesen fogadom a hoteleket h ki mit ajánl :)

További kellemes pihenést mindenkinek :)

lucita85 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 26056

Szia moonwalkr,

 

Köszönöm, megnyugodtam. :) 

Előzmény: moonwalkr (26054)
Sborisz Creative Commons License 2014.04.30 0 0 26055

Szia Edemss19!

Itt találsz leírásokat Komandoo, Kuredu párosról, januárban voltunk, ebben a sorrendben.

 

Bejegyzés száma:#25652 Kuredu

Bejegyzések száma: # 25651,25650,25645,25644,25643 és a 25631 Komandoo

 

ha kíváncsi vagy még valamire írd ide és ha tudok segítek..

 

:)

Előzmény: Edemss19 (26050)
moonwalkr Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26054

Szia lucita85!

 

Az utolsó transzfer elég későn indul. Ha megnézed a Male-i reptér érkezési menetrendjét, a "Maamigilli" járatokat keresd (Sun-ra már nem hidroplánok, hanem szárazföldi gépek járnak, az ottani helyi reptér neve Maamigilli). A holnapi menetrendben pl. 20:30 az utolsó érkezés, a 40 perces repidőt figyelembe véve 19:50-kor indulhat a járat a Sun melletti reptérről.

 

Menetrend itt található

Előzmény: lucita85 (26052)
lucita85 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26053

Off

Csalódást fogok okozni, a név nem onnan jön. :) A második mondattal viszont teljesen egyetértek. :)

Előzmény: lucita (26051)
lucita85 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26052

Szia Andi,

 

Köszi a kedvcsinálót és a tippeket! :) Az utazási irodának jeleztük, hogy szeretnénk a 110 - 160 bungik vmelyikét kapni. Egy tavalyi hozzászólás szerint itt a legszebb a partszakasz. Persze tudjuk, hogy ez elég szubjektív, és hogy a part időről időre változik, de a belinkelt térkép alapján is ideálinak tűnik ezeknek a bungiknak az elhelyezkedése. Tisztában vagyunk vele, hogy az ilyesfajta kéréseket nem mindig teljesítik, de ha esetleg olyat kapnánk, ami annyira nem tetszik, hangot fogunk neki adni. :)

Arra emlékszel esetleg, hogy az utolsó transzfer mikor indul Sun-ról Male-ra? A gépünk 23:40-kor száll fel, kicsit aggódom emiatt, mert nem szeretném az utolsó napunkat a reptér-szigeten tölteni.

Előzmény: andi265 (26049)
lucita Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26051

Off

Látom te is vampire klán regények rajongó vagy. :)

Hamarosan igazi Maldív rajongó is leszel.

Előzmény: lucita85 (26048)
Edemss19 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26050

Sziasztok!

 

 

Egy kis segítséget szeretnénk kérni. November végén, december elején mennénk Maldívra és 3 sziget közül vacillálunk.

Filitheyo, Kuredu, Komandoo.

 

Filitheyo-n már volt szerencsénk járni és a reef valamint a növényzet szerintem egyedülállóan szép.

Az lenne a kérdésem ,hogy a másik két hely ilyen tekintetben szerintetek milyen?

Tudom ,hogy filin a szoba lehetne jobb, de pl. a nyitott zuhany szerintem nagyon poén és a többinél nem nagyon láttam ilyet.

Szóval egy szó mint száz elsősorban a reef és növényzet ami alapján szeretnénk szigetet választani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

ui: Láttam ilyet, hogy Kuredu-t és Komandoo-t lehet kombinálni, mennyire nehéz ezt leszervezni ?

 

Üdv

 

Edemss

 

andi265 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 26049

Szia Lucita,

Sun Island tökéletes első Maldív útnak! Én bármikor visszamennék.

Gyönyörű beach, szép kertek, kedves személyzet! Imádtam. A sziget csücskénél a homokpad:) Szuper púder homokkal.

Superior bunginál sem mindegy, hogy hová kapod! ha nem tetszik,amit adnak, bátran reklamálj!!

Mi a 391-ban voltunk, közvetlenül a Spa mellett. Tökéletes volt.

van saját napozóágy a bunginál, de sajnos a medence mellett a foglalós játék megy... időben kell menni.

A medencénél van élet, szól a zene, van strandröpi pálya és szép a partrész, szóval néha jó ott is lenni.

 

Előzmény: lucita85 (26048)
lucita85 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 26048

Sziasztok!

 

Mint sokan mások, én is hosszú évek óta olvasom a fórumot, és most elérkezett az idő, hogy kilépjek a "read only" üzemmódból. :) Októberben utazunk Sun Island-re. Araamu travel szervezés, Turkish Airlines, superior bungalow, félpanzió. Nászút lesz, és szinte az esküvőnél is jobban várjuk, mert egy régi álom válik valóra ezzel az úttal. :)

Addig viszont remélem, sok élménybeszámolót olvashatok még! Megy valaki mostanában Sun-ra?

Bandos Creative Commons License 2014.04.24 0 0 26047

bandos@freemail.hu

 

Előzmény: Shark77 (26045)
hegemonic Creative Commons License 2014.04.24 0 0 26046

Köszönöm!

 

Előzmény: andi265 (26044)
Shark77 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 26045

Szia Bandos!

 

Az E-mail címedet írd meg légyszíves(ha nem gond),mert szeretnék egy pár dolgot kérdezni tőled Filitheyo-val kapcsoltaban.

Előre is köszönöm!

andi265 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 26044

Szia Hegemonic,

 

ne legyél elkeseredve!! harcold ki magadnak a szép helyen lévő villát (mert sanszos, hogy maguktól nem adják).

Az élővilág és a kert/környezet gyönyörű! ne aggódj!

Az ételek és a kiszolgálás szuper, nem kell félni. Szuper lesz!

 

Sajnos úgy korrekt, ha elmondom azt is, ami nem jó.

Nem is értem a TripAdvisoron a sok 5csillagos minősítést, mert a sziget sajnos nem hibátlan. Nem látom említeni a ronda partszakaszokat (sajnos sok van). Ezek a vagy első Maldív utasok voltak, vagy nem tették ki a lábukat a JBV-ból.

Én megdöbbentem, mert sok olyan villa van, ahová egyszerűen nem lehet kiülni, mert vagy nincs beach vagy olyan ronda, mint egy építkezés maradéka. Nem tudod körbesétálni! 

Én ezért vagyok felháborodva, mert ez nem korrekt tőlük.

Ezek a tények.

Előzmény: hegemonic (26042)
Heffi007 Creative Commons License 2014.04.24 -1 0 26043

Szerintem nyugodj meg és olvasgasd a tripadvisoron is a véleményeket. ;) 

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2095767-d317348-Reviews-Vilamendhoo_Island_Resort_Spa-Vilamendhoo.html

 

Én továbbra is állítom, hogy Vilamendhoo csodálatos és, ha elolvasod a véleményeket, láthatod, hogy ezzel nem vagyok egyedül. :)

 

Előzmény: hegemonic (26042)
hegemonic Creative Commons License 2014.04.23 0 0 26042

Szia Andi!

Nagyon elkeskenyedtem olvasva a beszámolódat. Mi októberben megyünk és ugyanazt a 196-os bungit kértük. Remélem jól fogjuk érezni magunkat a leírtak ellenére.

 

Előzmény: andi265 (25998)
mumududu Creative Commons License 2014.04.21 0 0 26041

A cinikus megjegyzéseidet elolvastam. A dagadt pénztárcád mellett úgy érzem ,csak a felfujtságod nagyobb. Az általad megszabott forma legyen rád érvényes... elfogadom. Élj te a csillagokból a tengerböl és a csillogó napból ...nekem megfelel-elfogadom. Mint hogy nem csak te létezel ezen a földön

(hál ´Istennek), vannak más nézetü emberek is, akiknek más értékeik vannak és más elképzelésük van az életröl és egy jól sikerült nyaralásról. Proli vagy promi, mindenkinek a maga izlése szerint. Élni és élni hagyni neked ez szemlátomás szerint nem téma, mivel csak egy út van- a TIED- és az mindenkire érvényes(legyen???).

Azt téged nem érdekel, hogy olyan szigetek is vannak ahol étkezésre disznóhúst is kinálnak a turistáknak és nem úgy tiltják meg mint te teszed tudatlan egyoldalú, párthüen elöirott irásodban.

Hogy kik keresnek a turistákon? Tudom. Biztosan olyanok mint te akik a másikat kioktatják-megfélemlitik csak  azért hogy  a haszont lefölözzék. Ök biztosan nem kináltak még meg egy pincért sem semmivel, mivel nem is veszik emberszámba öket. Ha lettél volna mér ilyen munkában tudnád, hogy ezek nem járatják le a "magyar hirnevet" hanem inkább javitják az emberségességükkel.(Legyen az cseresznye vagy gumicukor).

Utoljára-Mivel nem neked szólt az elöbbi üzenet, örülnék ha nem  is válaszolnál a továbbiakban erre, amit itt és most megköszönnék.

Előzmény: cyberworms (26038)
kgb2005 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 26040

Sziasztok!

Hónapok óta olvasgatlak benneteket, most szervezem a fiam nászútját - ez lesz a nászajándékuk. Nyílván a legjobbat szeretném nekik összehozni. Ismeri közületek valaki a Lily Beach Islandot? Sajnos a hozzászólásokban nemtaláltam semmi értékelhetőt, a Tripadvisor nagyon jókat ír róla, de megerősítene a döntésben ha valaki járt volna már ott. A másik ami tetszik, a One & Only Reethi Rah, de ide nem hidroplan megy és az szerintem még ad egy plusz élményt. Vélemény?

Köszi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&& szó eag p

cyberworms Creative Commons License 2014.04.20 0 0 26039

Csak még annyit hogy pont ez a viselkedés járatja le a magyarokat. Ez nem egy cserkésztábor.

Előzmény: mumududu (26037)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.20 0 0 26038

Ez nagyon szánalmas. Látom a maldív láz annyira elkapott hogy egy mozgó májkrémkonzervgyárat is nyithanának a kedvedért hogy valóban jól érezd magad ott. Javaslok még egy kis párizsis és rántott húsos szendvicset is vigyél magaddal meg még egy kis csempész piát is hisz másképp úgysem lehet túlélni ezt a nyaralást, ezért kár is egy ilyen helyre utazni, a te igényeidnek jó a Balaton part is, vagy a prolibb utazások ahol ez divat. Másrészt úgy mész egy idegen kultúrába hogy nem is tiszteled az ottani szokásokat, hogy tilos bevinni sertéstermékeket. És itt nem is letelepedésről van szó, hogy soha életedben nem ehetnél magyar ételeket, hanem csak egy rövid időről, amit ugye nem lehet kibírni. Dehát végülis igaz erről szól egy Maldív szigeteki nyaralás, zabáljunk és vedeljünk mint a disznó, ezt olcsóbban is megtehed a kiskocsmában ha ennyire a pénzedért aggódsz. Nekem a Maldív szigeteken egész héten elég lenne a fény és a tengerpart. 

Vajon tisztában vagy e azzal hogy azok az emberek ott mennyiért dolgoznak, éhbérért és csak a külföldi hotel tulajdonosok kaszálják le a pénzt, még a Maldív állam is csupán pár százalékot kap. Szóval idén cseresznye helyett vihetnél egy kis gumicukrot borravalónak, biztos majd azzal el tudják tartani a családjukat a Te nagy megbecsülésed és elegedettséged jeleként.

Előzmény: mumududu (26037)
mumududu Creative Commons License 2014.04.20 0 0 26037

Szia Martini07!

 

Eddig nem  láttam hogy szöröztek volna a csomagokkal.(Bár talán a maldiv-szigetekiekét akik aztán a TV-töl elkezdve a mosógépig mindent tráncporálnak külföldröl.)

Mi mindig félpanzióban voltunk és vittünk egy kis kaját, arra az esetre ha megéheznénk a snori után.

Kekszet, nápolyit, tubusos májkrémet, kis rud téliszalámit, az emlitett gyömölcsöt, paprikát (mert annélkül nem magyar a magyar és az ottani kaliforniait nem szeretem)

Igy aztán inkább koktélokra költöttünk mint pizzára(ami megrendelhetö volt és ki is hozta a futár) 

Ti teljes ellátással mentek vagy All Inc?

Szesz (ha nem is sokat) is bevittem kis üvegekben gyomorbántalmakra a piperetáskámban.

Látod igy aztán hamar meglett a 23 kg, még akkor is ha csak nagyon pici bikinit hord az ember és nem akkorát mint egy cirkuszsátor!*nevet*

Nektek is boldog húsvétot, sok locsolót, szép nagy tojásokat, kellemes üvegeket!

 

Mumu

 

Előzmény: martini07 (26035)
Casady Creative Commons License 2014.04.18 0 0 26036

Köszi mindenkinek!

martini07 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 26035

Szia Mumu!

 

Igen jol szamolod. De jo nektek, hogy mar harmadszorra mentek, mar nincs sok hatra nektek az utazasig. Biztosan nagyon jo lesz, kepeket kerunk majd. :)

A sulyhatarral nem hiszem, hogy gond lesz, januarban voltunk Dominikan es 18 kg korul volt a borondom, a paromnak meg kevesebb. :) Etelt be lehet vinni az orszagba? Nem vettek el?

 

Kellemes Husvetot nektek is!

Előzmény: mumududu (26021)
Bandos Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26034

Szia Casady,

 

Egy ismerősöm most télen volt Filitheyo-n, és szerinte akkor a 60-80 közötti superior szobák előtt volt legjobb a part.

De ez akár hónapról hónapra, sőt hétről hétre is változhat. Mi először 2006-ban, másodszor pedig 2011 januárban voltunk Filitheyo-n, és közben a tenger és az áramlatok teljesen átalakították a sziget partjait. Ami 2006-ban talán a legjobb rész volt, széles hófehér homokos parttal (39-60 között), az 2011 januárra a legrosszabb rész lett, ott addigra teljesen elmosta a partot a víz, szinte nem is volt homok, és gyakorlatilag a bungiktól csak pár méterre volt a tenger! A medence előtti részen pl. 2006-ban egy nagyon széles, kb. 30-40 méteres homokpad volt (azóta is így mutatják a fényképek), ami 2011-re teljesen eltünt, sőt, a tenger addigra teljesen alámosta a medencét, így pont amikor másodszor ott voltunk, akkor építettek a medence elé-alá egy védőgátat, hogy megelőzzék a további erodálódást.

Volt olyan ismerősöm más szigeten, aki azt mesélte, hogy az alatt a 2 hét alatt, amíg ott volt, az alatt is teljesen átrendeződött a part. Szóval nem lehet biztosra menni. Érdemes elolvasni a legfrissebb Tripadvisor értékeléseket, ott általában írnak az aktuálisan legjobb partszakaszokról is.

 

De semmi para! Minden maldív szigeten működik az, hogy ha nem az éppen aktuális jó partszakaszra kapjátok a szobát, szólni kell a recepción, és udvarisan kérni az általatok a helyszíni tapasztalatok alapján preferált részre a szobát, és 2-3 napon belül mindig megoldják. Mindig! Mi is többszőr jártunk már így, ez benne van a pakliban.

 

Sok sikert!

 

Bandos

Előzmény: Casady (26032)
moonwalkr Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26033

Szia!

 

A dupla bungik (superior szobák) a 39-es sorszámmal kezdődnek és 126-ig tart a sor. Lényegében 39-100 között szinte egyforma (jó), utána már kicsit kevésbé álompart, 112 felett viszont már nem igazán jó. A 39-100 közötti bungiknak tehát szép partja van, 39-70 között kicsit dúsabb növényzettel a bungi és a part között, 70-90 között ritkább a növényzet, ellenben emiatt szélesebbnek tűnik a fehérhomok.

 

Itt egy térkép is, hogy jobban be tudd azonosítani a számokat.

Előzmény: Casady (26032)
Casady Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26032

Sziasztok! tud abban segíteni valaki, hogy Filitheyo-n melyik villába érdemes kérni magunkat? dupla típusú bungallow-t választottuk, és egy éjszakát kipróbálunk a vízen. előre is kösz!

Sborisz Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26031

Szia!

Lásd andi265 előző hsz-t+ annyit, hogy a keleti parton lévő JBV-ból ha kapsz, akkor se a szomszéd sziget, se a kőgátat --amit kulturáltan tudtak megoldani nem látod illetve nem zavar. A #25643 és 44-nél találsz pár képet....A szomszéd sziget olyan messze van, hogy nem látod mi történik rajta max. hallod a müezzin énekét.

:)

Előzmény: cyberworms (26024)
andi265 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26030

Szia Cyber,

A kőgát Komandoon egész "szépen" van megoldva, nem zavaró.

Royal-on pl. nekem nem jött be, ott zavart. Ronda kőrakás volt közel a parthoz.

Komandoon aránylag messze van a legtöbb helyen, közte szépen át tudsz úszni ki a reef-hez.

A közeli városból annyit észlelsz, hogy ugye látod, másrészt ima idején hallod a müezzint (vagy mit).

Nem zavart.

Sanszos, hogy a másik oldalon kapsz villát és akkor nem is látod, csak étkezéskor vagy a medencénél.

Hidd el, olyan szép a sziget, hogy ezt észre sem veszed. Igazi mezítlábas sziget szép kertekkel, tiszta rendezett közösségi helyekkel.

Áradozhatnék napestig:)

MESZ-em van.....

Előzmény: cyberworms (26024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!