Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 16 órája 0 0 3697

Gödöllőn vagyok a máriabesnyői vasútállomás közelében.

Autumn Bliss van két tő kiásva, rossz helyen voltak. Virágföldes zsákban laknak.

Tudok kiásni abból brutálisból is, ami a szomszédból jött, gondos locsolással valószínűleg megmaradnak.

Ingyen vihető, de csak személyesen, nem postázom.

Előzmény: othiss (3696)
othiss Creative Commons License 21 órája 0 0 3696

Ha nem vagy túl távol Budafoktól,  akkor akarjál eladni málnatövet... Csak próbaképp... 2-3 tő elég lenne. 

Persze nem létkérdés... 

Előzmény: CBNora (3695)
CBNora Creative Commons License 24 órája 0 0 3695

Nem is kell túl közel ültetni a málnát a kerítéshez ahhoz, hogy átnőjön.

Én is kaptam így a szomszédból egy jó erős növekedésű, kétszer termő málnát. A szomszéd nem a kerítést használta támasztéknak, volt külön kordonja legalább egy méterre a kerítéstől, a kerítésig tartó üres sávot gondosan kapálta. A málna mégis megjelent nálunk, a gyökere túlnőtte azt az üres sávot, aztán átnőtt az egy zsalukő mélységű betonalap alatt.

Na annak a fajtának nem ártana valami támaszték, az nagyon magas.

 

Most már nem túl ideális az időpont az ültetésre, ha akarnék eladni málnatövet, már korábban intéztem volna. Már nagyon nőnek. Nem lehetetlen persze, a málna sokat kibír.

Előzmény: othiss (3694)
othiss Creative Commons License 24 órája 0 0 3694

piacon probálkozom, mert a kertészetben(ből) már mindent eladtak...

 

(akadnak olyan "szomszédok" akik ügyesen a kerítés mellé ültetik a málnasort...akkor nem kell támasz külön)  szerintem így találták fel a melegvizet(is).  aztán csodálkozik némelyik, ha nehezményezi a szomszéd, hogy a szép gyep széle televan átbújt málnával.

Előzmény: CBNora (3690)
othiss Creative Commons License 24 órája 0 0 3693

köszönöm, te értesz hozzá,én nem.  láncfűrész,oszt jonapot...csak elveszett vagy tizenöt év.

Előzmény: öreg_néne_b (3692)
öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 3692

a tűzelhalás elvitt hét sárgabarack fát,

Az biztosan nem, az az almatermésűek betegsége. A kajszit a virágfertőző monília (M. laxa) vihette el. Vagy a fitoplazma. Vagy bármi más, csak a tűzelhalás nem.

Előzmény: othiss (3681)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 1 3691

Nekünk Autumn Bliss van, nincs mellette se karó, se lugas. Elég jól megáll így is.

Előzmény: othiss (3682)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 1 3690

Szerintem az úgy nem lesz jó.

Idővel az egy szál is bokrosodik, van, hogy több hajtást hoz egy helyről. Meg persze terjed. Nem első évben persze, de nem egy évre ültetjük.

Ha terület van, pláne nem indokolt összezsúfolni. Írod, hogy van tápanyag, de a málnának kell is, különben elsatnyul. 

Judit se azt írta, hogy úgy kell, hanem hogy a szomszéd úgy csinálta. De nem mindig az a jó, amit a szomszéd csinál.

Előzmény: othiss (3688)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 1 3689

Nem szántam tanácsnak semmit. Sokszor rácsodálkozok arra amit szomszéd csinál, de ha neki jó, nekem jó.

Nálad kíváncsian várom hogy alakul az ültetés.

 

Szomszédban ilyen (a két végén a kicsik nem málnák):

Előzmény: othiss (3688)
othiss Creative Commons License 1 napja 0 0 3688

Rád vártam... Gödrönként minimum hármat... Ez függ az ártól,  és a minőségtől. Tápanyag van,  terület van, 

víz van(esővíz)... Ja, ami nincs az a napocska.. 

Köszönöm a tanácsot. 

Előzmény: 55judit (3684)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 3687

Igen. Hagytam neki egy kis szélesedésre helyet.

Előzmény: CBNora (3686)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 0 3686

Sorban elülteted, aztán majd ágyássá szélesedik.

Előzmény: 55judit (3684)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 0 3685

Furcsa elképzelés, valószínűleg nem volt még málnája.

 

Előzmény: 55judit (3684)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 3684

Gödrönként hány szál málnát teszel?

Szomszédom is bokronként ültette a málnát tavalyelőtt, bokronként kikarózva. Tegnap ismét hozott 2 csomót, azokat is beültette. Ezek a bokrok 1 sorban vannak. A 2 évesek levelei elaprózódtak, úgy tűnik a kicsi helyen a több szál hamar kiélte a tápanyagot. Amit most hozott ugyanonnan, azoknak szép nagyok és sötétek még a levelei.

 

Nálam eddig ágyásban voltak. Idén hogy frissítsem, másik helyre sorba ültettem egyesével néhány tövet.

Előzmény: othiss (3681)
othiss Creative Commons License 1 napja 0 0 3683

Budafoki vagyok,  most málnabeszerzés következik( OBI, piacok, kertészet) 

othiss Creative Commons License 1 napja 0 0 3682

Igen,  bokorba ültetem,(a lugasból elegem van)  és egy bokorba csak azonos fajtát... Most folyik az előkészítés.. 

Előzmény: beetee (3680)
othiss Creative Commons License 1 napja 0 0 3681

Igen,  sorba szokták ültetni... 

 

Nos volt is hat sor málnám,  de sok macera volt vele... Húsz év alatt kiderült, hogy ennyi(féle)  nem nekem való... A lugasok lassan elfáradtak(velem együtt),  maradt kettő sor.. Igaz ezek nagyon szépek. 

 

Most,  hogy a tűzelhalás elvitt hét sárgabarack fát,  a nejem úgy döntött,  hogy bokormálnát szeretne... 

 

Már ástam két gödröt,  ez belocsolva, komposztozva,  már csak a málnák hiányoznak.  No meg némi életkedv... 77  éves vagyok,  tehát most az internetes kutatás következik(néhány napig) addigra megjön meleg,  és talán a kedvem is.. 

 

köszönöm a tanácsaid. 

Előzmény: öreg_néne_b (3679)
beetee Creative Commons License 2 napja 0 0 3680

Iparilag csak a sor a divat, de kiskertben szokták ágyásban  (vagy valami sarokban, kerítés mellet...stb) nevelgetni.

Nálam is ágyásban van. 

 

A különböző fajtákat viszont így nem keverném. Mert terjed, és a másfél méterre előtörő sarjról nem lehet megmondani, hogy melyik fajtából ered... és biztos lesz egy dominánsabb, vitálisabb fajta, ami elnyomja a másikat, vagy a többit. Persze több év alatt, de az erősebb fog győzni.

Előzmény: öreg_néne_b (3679)
öreg_néne_b Creative Commons License 2 napja 0 0 3679

Bokorba? :o
Sorba szokták ültetni.

Előzmény: othiss (3678)
othiss Creative Commons License 2 napja 0 0 3678

Málnabokrokat szeretnék a kertembe. Már csak az nem tiszta,  hogy egy bokorba egyfjta málna tanácsos? 

 

 

Balage-81 Creative Commons License 3 napja 0 0 3677

Nem málna, hanem egres. De hátha tud valaki válaszolni.

2 éve vettem rezisztens egres bokrokat (Invicta, Hinnomaki). Némelyik tövéből kinőtt valami oldalhajtás/sarj féleség. Ez fajtaazonos lesz? Ősszel le lehet választani az anyatőről? Szaporítás céljából.

Balage-81 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 3676

A március közepén telepített málnát milyen gyakran kell locsolni? Naponta kétszer locsolom, biztos sok, de nem tudok leállni vele.

Balage-81 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 3675

Az Autumn bliss Gold és a Golden bliss az ugyanaz a fajta? Az Autumn blissnek a sárga változata?

Balage-81 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3674

Köszönöm, akkor meghagyom a lehetőséget másnak. Még Budapestre sem szoktam járni. 

Előzmény: zoli1122 (3673)
zoli1122 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3673

Szlovák oldalon lakok, Komáromtól kicsit feljebb, postázni növényt kicsit körülményes innen, sokszor amilyen lassú a szlovák posta, még konténerest hamarabb lehetne, de ezek ugyebár szabadgyökerű. Ajánlatom később is érvényes, ha valamikor lenne utad erre.

Előzmény: Balage-81 (3672)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3672

Szia!

 

Köszönöm szépen a felajánlásod! Sajnos nagyon messze lakom, Szegeden. Ha esetleg vállalkoznál postázásra, akkor szívesen elfogadnám a töveket. Természetesen előreutalással kifizetném a postköltséget. De Komárom magyar vagy szlovák oldalán laksz? Mert a szlovák oldalról szerintem drága lenne a posta. Sajnos már a belföldi is drága. Még az MPL csomagautomata a legolcsóbb, utána a Foxpost és a Packeta.

Előzmény: zoli1122 (3667)
zoli1122 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3671

5-6 éve ültettem, egy magas betonkerítés mellett van, a délelőtti napot kapja, utána már árnyékban van, tavasszal adtam neki granulált trágyát, Orgevitet, ez minden, ill. idén szórtam rá egy nagyon kevés dolomitot, de nem is a málna miatt,hanem hogy a kerítés mellett ne nőjön moha, és még kevés homokot, azért hogy ha szedéskor gyúrjuk, ne legyen túl kötött kemény a talaj. Tavalytól nagyon elkezdett terjeszkedni, még az 50-60 cm alapú kerítés alatt is átment. 2,5 x 2,5 m a terület, amit tartok a málnának, ami ezen kívül nő, azokat a hajtásokat elajándékozom. Minden másnap szoktam szedni, tavaly, tavalyelőtt meg annyit termett, hogy augusztus közepén már a szomszédokat hívtam át,hogy szedjék le maguknak, mert már a fagyasztókba is sokat tettünk, lekvárunk is rengeteg lett. A szomszédasszony azóta is emlegeti, milyen könnyen sikerült őt becsalogatnom a málnásba.

Előzmény: Didergő Király (3668)
veres550123 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3670

Üdvözlet. Érdeklődöm , hogy mit használsz mulcsnak ? Mikor kell elősször lerakni , milyen vastagon ? Csepegtető szalagos öntözést, mulcs alatt vagy a felett érdemes elhelyezni ? Megköszönném ha esetleg néhány fotót tudnál feltenni. 

 

Előre is köszönöm válaszod.

Előzmény: Didergő Király (3668)
veres550123 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 3669

Szép napot. Érdeklődni szeretnék, hogy félhomokos talajba űltetett Fertődi málna tövéhez , kell e műtrágyát szórmi, ha igen akkor milyet ,milyen tipusut és mikor ?

Válaszát köszönöm.

Előzmény: Amita13 (3619)
Didergő Király Creative Commons License 2024.03.23 0 0 3668

te milyen körülmények között termeszted a polkát? nálam csak szenved, nem akar menni semmire. gyengék a vesszői, nem nő nagyra. mulcsolom, komposztozom, locsolom, de nem szép. a "sima" málna sem tökéletes, de azokkal semmit nem foglalkozom, és mégis jóval szebben nő. a polkát nyáron 11 után kezdi el sütni a nap, a sima málnát reggeltől 5-ig kb. a simát több zöldfelület veszi körül, a polka körül inkább csak gyep van egyelőre. (az almafa most növöget fölöttük)

Előzmény: zoli1122 (3667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!