Keresés

Részletes keresés

buatan Creative Commons License 2012.07.23 0 0 325

Budapesti (leginkább JAZZ-ROCK, de ének is van benne, vagy ilyesmi) SAJÁTZENÉS zenekar FÉRFI FUVOLISTÁT keres 25 és 45 (na legyen 50) éves kor közt (mert a csikók másképp futnak). Megélhetés, befutás, befeszülés kizárt. Helyette baráti társaság, alkotás, teljesítmény, fellépések, próbahely meg ilyesmi. Újrakezdők is merészkedjenek, nem kell mindennel rögtön képben lenni. Bennfenteskedő zenészduma nem rendszerkövetelmény. Próbák csütörtök esténként. Hát tessék! rofos.kucu@gmail.com

MelindaSzabo Creative Commons License 2012.05.16 0 0 324

Budapesti Zeneakadémiát végzett zenetanárnő belvárosi (VI. kerületi) otthonában magánoktatást vállal zongorából, hegedűből, fuvolából, furulyából, énekből és szolfézsból. Egész életemben zenéltem, mindig is ebben tudtam kifejezni örömöm, bánatom. Hiszem, hogy a zene (és a sport) a legjobb kikapcsolódás, rekreációs tevékenység. Kizárólag felnőttoktatással foglalkozom egy ideje. Kezdők és haladók egyaránt jelentkezhetnek. 50 perces órákat tartok 4000 Ft-ért. Magánúton sok éve tanítok zongorát, hegedűt, fuvolát, furulyát, hangképzést és szolfézst. Kis házikoncertem évente megrendezem, ahol Tanítványaim megismerkedhetnek egymással, kipróbálhatják magukat "színpadon" minden tét nélkül. Hiszem, hogy a zenetanulás, mint minden egyéb mindig két ember kapcsolatán múlik. Ha ez rendben van, a dolog működik. Ha nem, érezzük mindketten. Nagyon szeretek továbbá felvételikre (óvónőképző, tanítóképző stb.) felkészíteni embereket, de azt is, amikor egy 60 éves ember bejön az utcáról minden zenei alap nélkül "csupán" hobbynak szánva a zenélést. Eddig még mindenkit felvettek!! Több művészeti iskolában is voltam ének-zene-, szolfézs- és zongoratanárnő, s jelenleg is tanulok (diploma után) neves tanároktól. Hiszem, hogy a tanulás soha nem érhet véget, s az taníthat jól, aki maga is tanul, zenél, játszik. A szabályokat kölcsönösen betartva jó légkörben szoktak folyni az óráim. Érdeklődni lehet a szablindakrisz@gmail.com email-címen vagy a 06-30-237-72-21-es mobilszámon bármikor. (Ha tanítok, természetesen kikapcsolom, de utána elérhető vagyok.) Üdv: Szabó Melinda
(Fuvolából csak teljesen kezdőket vállalok, így érzem korrektnek. Ha már tud az illető egy bizonyos szinten, s úgy érzem, nem tudok többet segíteni, fogom tudni továbbítani jó kezekbe.)

 

fuvola:





Zeneórák:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.223901154347603.55888.100001831598948&type=3&l=590c972878

Bogarica29 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 323

Szia Caipirina!

Jaj, hát nagyon örülök neked, végre egy "sorstárs"! :o)

Igen, nálunk is benne van a "házirendben", hogy este 8-ig lehet zenegyakorlást folytatni,

csak olyan kellemetlen, mert a múltkor hallottam, ahogy a szomszéd néni mondta az unokájának, hogy

szoktam gyakorolni és azt nem nagyon szeretik..... de hát amúgy meg hogy oldja meg az ember...?

De most erőt adott, amit írtál, köszönöm szépen a válaszodat!

B.

Előzmény: Caipirina (322)
Caipirina Creative Commons License 2011.08.17 0 0 322

Szia, en is lakasban lakom, es valoszinu nagyon hangos a fuvola. Annyit tudok tenni, hogy szigoruan betartom azt, hogy este 8-ig gyakorolok max. illetve hetvegen delutan nem. Ezt igy eleg nehez megoldani, de nem akarom magamra haragitani a szomszedokat. Amugy en tetezem is a bajt, zongorazni is szoktam nekik:)

Előzmény: Bogarica29 (319)
ZeneZeneZene Creative Commons License 2011.08.16 0 0 321
ZeneZeneZene Creative Commons License 2011.08.15 0 0 320

Sziasztok!

Azért írok ide, mert szívesen kipróbálnám a fuvola tanítását. Zeneakadémiát végeztem, de nem fuvola szakon. A fuvolázást nemrég kezdtem. Zenei ismeretekben nem szűkölködöm, és zenészségem miatt elég gyorsan haladok a fuvolázásban is, persze a magas hang pár nap kihagyás után sivít:).

 

Hogy kinek érdemes hozzám járnia és miért?

 

Annak, aki nem csak fuvolában, de mindennemű zenében is teljesen kezdő kortól függetlenül. Tapasztalt tanár vagyok, rengeteg zongora-, hegedű-, magánének-, furulya- és szolfézsórát tartottam már egyénileg és csoportban egyaránt. Több éve már csak itthon tanítok. Mivel a fuvola nekem is egy viszonylag új hangszer, ezért 1000 Ft / 50 perces óráért vállalnám. A többi 3000 Ft-ba kerül, a többi tantárgy. Ilyen olcsón tanárt nemigen talál az ember, és nem vagyok kontár, hisz elvégeztem a Zeneakadémiát, és sok éves tanári tapasztalatom is van. Jövő héten pedig az első koncertem lesz, ahol 5 darabot duózom a Tanárnőmmel.

 

Ha túl ügyes vagy, van kihez továbbítanom Téged:), szóval ettől sem pánikolok. Szerintem mindketten érezzük, hogy van-e értelme az órának. Neked olcsóbb, s szerintem teljesen kezdőkkel ügyesen bánnék, én meg szívesen kipróbálnám ezt is a kaland kedvéért.

 

Ha érdekel, itt elérsz:

06-30-237-7221

 

szablindakrisz@gmail.com

 

Üdv:

Szabó Melinda

Bogarica29 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 319

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy aki lakásban lakik az hogyan szokott gyakorolni? Nem zavarja a szomszédokat a hangszer hangja? Mert nyilván nem túl élménydús hallgatni a skálázást meg az etüdöket....

Köszi a segítséget!

B.

Toneros Creative Commons License 2011.04.01 0 0 318

Sziasztok!

 

A lányom fuvolázik és kicsit rendbe kéne rakni a hangszerét. Tudtok javasolni valakit aki javítással foglalkozik Vas, Veszprém vagy Zala megyéből? A neten található hangszerboltokon kivűl gondoltam :)

adren Creative Commons License 2011.04.01 0 0 317

Üdv. Elegem van a sok szétszedésből, meg, ha nem rakom el akkor másnapra befeketedik,

szóval learanyoztatnám... De hol? És ki szedi nekem szét? Mert én szétkapnám, és el is vinném aranyoztatni, de ki fogja nekem összerakni és mennyiért??? Köszi a tippet előre is...

gb. Creative Commons License 2011.02.23 0 0 316

:))

gb. Creative Commons License 2011.01.16 0 0 315

nincs mit,az jo otlet,sok szerencset.

Előzmény: ritkaish (314)
ritkaish Creative Commons License 2011.01.16 0 0 314

Köszönöm a gyors választ, azt hiszem akkor holnap viszem is vissza, hogy nézzenek rá.

gb. Creative Commons License 2011.01.16 0 0 313

egyaltalan nem normalis,vidd el egy javitomuhelybe.

Előzmény: ritkaish (312)
ritkaish Creative Commons License 2011.01.16 0 0 312

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, vettem egy Roy Benson fuvolát, tudom hogy nem egy csúcskategória de sajnos jelenleg eléggé szűkösek a kereteim. A gondom az ,hogy a fuvolám "lábán" a billentyűket ha lenyomom akkor azok úgy maradnak és igen csak körülményes őket vissza állítani. Lehet ,hogy buta a kérdés de ez normális ? 5 évvel ezelőtt fogtam a kezemben utoljára fuvolát ,de nem emlékszem,hogy akkor is így lett volna (bár az más márka volt).

Előre köszönöm a válaszokat!

PETYUS Creative Commons License 2010.09.23 0 0 311
A heti 2 óra az bakfitty. Ahhoz hogy értelme is legyen, kell az a napi eleinte fél majd egész óra gyakorlás, és a szomszédok türelme is.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (309)
gb. Creative Commons License 2010.09.23 0 0 310
Isten vezerelje utadat :)))
Előzmény: esztiiiiiiiiii (309)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.23 0 0 309
Köszi ,lehet hogy valóban nem fogom meguszni hogy zenesuliba kelljen mennem , de az a heti 2 óra :/ ,hú na mindegy ,azért én nem adom fel ,na sziasztok
gb. Creative Commons License 2010.09.22 0 0 308
szia es sok szerencset, tanar nelkul soha nem fogsz megtanulni jatszani ,vannak akik meg a tanar segitsegevel sem:)))) mint peldaul en;)))))
Előzmény: esztiiiiiiiiii (307)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.22 0 0 307
tehát erősen kell fujni ? de akkor hamar elfogy a levego ,én annyira erosen fujom ,mint a furulyát
egyebkent én ha akarnám ,persze megkérdezném tanártól ,vagy fovolázó ismerőstől ,de nem akarom -és ezt már talán mondtam is ,én most titeket kérdeztelek , még szerencse hogy nem mindenki küld el ,csakmert látszolag reménytelen eset vagyok ,na mind1 ,biztos van az én problémámra is megoldás ,azert kösz hogy megprobáltatok segiteni
gb. Creative Commons License 2010.09.21 0 0 306
akkor nincs semmi baj a hangszereddel,csak nem jo szogbol fuvodes nem eleg erossen.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (304)
PETYUS Creative Commons License 2010.09.21 0 0 305
Keress valami fuvolistát, aki ki tudja próbálni, hogy a hangszerrel van-e a gond!
Rengeteg zenekar meg zeneiskola van, csak keresni kell.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (304)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.21 0 0 304
érdekes módon ha csak azt csinalo mint ezen a videon akkor kiad hangot ,ha rateszem a 2. reszet nem ad ki hangot ,csak ha ott is befogom a veget akkor nyekken meg egy kicsi
PETYUS Creative Commons License 2010.09.20 0 0 303
Előzmény: esztiiiiiiiiii (302)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.20 0 0 302
hát akkor nekem biztos a belefujással van gondom , valahogy próbáljátok nekem elmagyarázni hogy hogy kell azt ,nincs valami közeli videotok ,vagy képetek amit tudnátok ajánlani ?valahogy csak sikerülnie kell
PETYUS Creative Commons License 2010.09.20 0 0 301
Keress valakit, aki már játszott ilyenen, vagy legalábbis látott már ilyet közelről.
A fuvolafélék megszólaltatása nem triviális. A bal végének zártnak kell lennie, és van benne egy dugó, amit a végén lévő tekerőgombbal lehet szabályozni. Ha ez nem hiányzik belőle, és a ráfúvónyílás is ép és hézagmentesen illeszkedik a csőre, akkor a megszólaltatás már csak az egyénen múlik.
Ha a billentyűpárnák is jól zárnak, akkor akár még játszani is lehet rajta, de ha nem, akkor is kellene adnia valamilyen hangot megfelelő befúvás esetén. De hogy mi a megfelelő befúvás, ahhoz eleinte tényleg kellene valami hozzáértő segítség.
Előzmény: esztiiiiiiiiii (300)
esztiiiiiiiiii Creative Commons License 2010.09.20 0 0 300
sziasztok ! lécci segitsetek !
van egy piccolo fuvolám és nem akar megszolalni ,nem akarok zenetanárhoz fordulni (otthon akarok tanulni ),képek és tükör segitsegevel próbálkoztam ,de nem sok sikerrel , már arra gyanakszom ,hogy a hangszerben van a hiba ,és nem bennem
az ajaksiposokat tényleg ilyen nehez megszolaltatni ,vagy csak az enyem makacskodik ? :/
lészi mondjatok meg hogy hol véthettem el hibát , vagy hogy, hogyan jöhetek rá hogy valóban hibás a hangszerm
köszi
gb. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 299
nem mindenkinek :)))
Előzmény: PETYUS (298)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.07 0 0 298
Yayyy!
Előzmény: gb. (297)
gb. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 297
Krisztciii Creative Commons License 2010.05.15 0 0 296
7 éve:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!