Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Rehák Gábor 5 napja Creative Commons License 586

Hello

Amennyiben még aktuális, van angolom és magyarom is! Írj, ha kell ...

gaborreh@t-online.hu

Viszont kérdeznék:

Kaptatok hozzá standard fém talpat ? Most vettünk egyet használtan és csak műanyag talp van hozzá, amivel csak az 1. program használható ?

Tudsz segíteni ?

Köszi előre is ...

Rehák Gábor

Előzmény: Vezo228 (343)
Garázslakó szept. 1. Creative Commons License 585

Leírásom nekem sincs, de ha valamire konkrétan kíváncsi vagy, segítek.

Előzmény: Moonlight84 (584)
Moonlight84 aug. 31. Creative Commons License 584

Sziasztok!

Mivel nem találtam itt interlock topicot, szeretnék segítséget kérni.

Lenne egy singer professional 14u13 nevű interlockom.

Sajnos használati utasításom nincsen hozzá.

Kinek lenne esetleg magyarul? Angolul már megtaláltam.

Köszi

tneandrea aug. 28. Creative Commons License 583

Bocsánat vpzozoII a neve

tneandrea aug. 28. Creative Commons License 582

vpzozII - vel szeretném felvenni a kapcsolatot, ha tudna valaki segíteni.

Használ valaki Singer 9960 varrógépet? Érdekelne a tapasztalata.

Köszönöm

Garázslakó aug. 26. Creative Commons License 581

OK

Előzmény: kakukk7 (579)
hirvike aug. 26. Creative Commons License 580

ELADÓvá vált az előzményben szereplő BERNINA Bernette 65 varrógép, 29.000 Ft-ért.

2007 végén vettem 52.900 Ft-ért, de nem sokat használtam. Mivel a kirakati példányt sikerült megvennem, sajnos már új korában is sárga volt, de egyébként kifogástalan állapotban van. (Fényképet a hét végén tudok feltölteni róla.)

Jellemzők

- 16 varróprogram
- stretch program
- overlock programok (nyitott és zárt)
- gomblyukvarrás 1 lépésben

- gumizó program

- hímzőminták (sorminták)

- öltésszélesség és -hossz állítás
- szabadkar
- tűbefűző
- szálvágó
- fémalkatrész
- talpcsere gombnyomásra
- körforgós (fekvő) hurokfogó

- porvédő huzat

- tartozékos doboz + sok tartozék

- a géphez alapból a következő talpak járnak: általános, cipzárbevarró, gombfelvarró, gomblyuk

- ajándékba adok hozzá overlock és quilt talpat (darabja 1.200 Ft)

Kipróbálási lehetőség Dunaharasztin.

Előzmény: hirvike (54)
kakukk7 aug. 21. Creative Commons License 579

Szia!

Írtam, hogy aug. végén jelentkezem, hogy tudnánk megoldani a gépem. Közben megoldódott a dolog, a barátnőmmel szemben lévő házban -aki 5 utcára lakik tőlem-, egy varrógép szerelő lakik, akihez így könnyedén el tudtam vinni és már kész is van.  Köszönöm a segítséget!!!  :)

Előzmény: Garázslakó (565)
apóka51 aug. 21. Creative Commons License 578

Innét, az Isten hátamögül Bpestre vinni ? Akkor inkább csak nézegetem.....a netet!

De kösz a tanácsot !

Előzmény: Garázslakó (577)
Garázslakó aug. 19. Creative Commons License 577

Így neten keresztül nehezen fogsz kapni. Javaslatom: tedd be az autóba, ahol látsz "varrógépjavítást", vidd be. Bp-en pl. ajánlom a Blaskovics mestert, de biztos sok másik régi kollégának is van ilyen. Az a lényeg, hogy bele kell próbálni a gépbe, rengeteg hasonló, de mégis eltérő bobbin létezik.

Előzmény: apóka51 (576)
apóka51 aug. 19. Creative Commons License 576

Szép Napot  !      Találtam neten képet a hiányzó alkatrészről, ha lenne valakinek, megvenném.  Remélem sikerül feltennem!

Ötlet, hogy merre keresgéljek? Írtam jópár szervíznek, de csak egy méltatott válaszolni, de nem tud segíteni. Tehát a bobinra lenne szükségem.

KÉrdekel aug. 18. Creative Commons License 575

Köszi,azért kérdeztem mert kivettem és azóta hibátlanul varr a gépem.előtte meg csak hébe hóba  kapta el a hurokfogó a felső szálat,most minden próbálkozása sikeres :)

Előzmény: Garázslakó (574)
Garázslakó aug. 18. Creative Commons License 574

Szálterelő,a tűszálat tereli miközben az kezdi megkerülni a bobbint.

Előzmény: KÉrdekel (573)
KÉrdekel aug. 18. Creative Commons License 573

Üdv mindenkinek !

Arra lennék kíváncsi .hogy a pályarugóra mi szükség van ,ill mit csinál varrás közben ez a dolog ?

A választ előre is köszönöm .

Garázslakó aug. 17. Creative Commons License 572

Ha csak a bobbin hiányzik, ne dobd ki. Nekem ugyan nincs, de sok műszerésznél találhatsz ilyet.

Előzmény: apóka51 (571)
apóka51 aug. 17. Creative Commons License 571

Sziasztok!

Hagyatékból került hozzám, egy 60-as évekbeli "szinte új, alig használt " német , Phoenix Duplomatic varrógép, használhatatlan állapotban. Ugyanis a bobinja hiányzik, valahol elveszett, nem került elő. Kérdésem , valaki tudna-e segíteni , lehet-e egyáltalán hozzá beszerezni, vagy" kuka" a gép?  Pár képet teszek fel róla, talán segít a beazonosításban.  E-mail: novak51@gmail.hu

Köszönettel  István.

Tel.: 30/8285491 

tneandrea aug. 7. Creative Commons License 570

Üdvözlök mindenkit!

Én is varrógépet szeretnék venni. Nekem a szabad gépi  tűzés lenne a fő elvárt tudomány. A régi géppel kukacolni tudok, de a bonyolultabb mintákat már nem szereti.

Az Elna 240-et nézegettem, de Jó volna, ha lenne pelenkaöltés is rajta ezt a Bernette Milan 5-nél láttam, de a London 5 is tudja. Ajánlották még a Janome 423S. 

Jó volna nem csak az eladó tanácsait meghallgatni, mert neki minden eladó, nekem meg túl nagy kiadás.

Ha valaki ismeri valamelyiket kérem segítsen. (Esetleg tud jobbat, hasonló árban)

Andrea

Nyulocsi aug. 2. Creative Commons License 569

Helló

Gondolom ehhez nem art egy jo eros varrogep

Szerintem iparit mert az sokaig birja. 

Sok helyen olcso a textima varrogep vagy (nem tudom mebbyit szannal ra) lattam kuplungos sunstar gepet regebben 40-50 ezer forintert.

Fontos h at legyen alakitva 220 V-ra.

Szerintem. De hasonlo arakon vannak regi lutznik, neumann, pfaff, es egyebb femhazas gepek, amik jok lehetnek ilyen celra.

Ezek meg jo anyagokbol vannak nem.agyon bonyolitva.

Előzmény: artila73 (568)
artila73 júl. 27. Creative Commons License 568

Sziasztok. Varrógépet szeretnék venni. Fotóalbum borító varrásához, bőr anyaghoz. Fontos a kisebb-nagyobb öltés..szinte semmi más :D Mit tudtok ajánlani?? Ne legyen túl drága :D Előre köszönöm

Garázslakó júl. 23. Creative Commons License 567

:-)

Előzmény: kakukk7 (566)
kakukk7 júl. 23. Creative Commons License 566

Ez jó lenne, csak a kivitelezésen gondolkozom. Most elutazom és csak 1-1 napot leszek itthon, de aug. közepe-vége felé itt jelentkezem és kiviszem a gépet! Előre is köszönöm!

Előzmény: Garázslakó (565)
Garázslakó júl. 21. Creative Commons License 565

Napközben Szentendre déli részén vagyok elérhető, ha hozod-viszed, segítek...

Előzmény: kakukk7 (564)
kakukk7 júl. 21. Creative Commons License 564

Köszönöm még egyszer. Ám -ugyan műszaki vagyok- de nem vagyok egy varrógép szerelő, mert "csak" tanító néni vagyok. Szóval szívesen elviszem hozzád, ha te vállalsz ilyet és nem vagy a világ végén. Mert nem biztos, hogy a szétszedésre vállalkoznék! Ez  csak kis szerelés volt, ez ment! Jó lenne még sokáig használni!

Előzmény: Garázslakó (562)
Garázslakó júl. 21. Creative Commons License 563

A rossz hang jöhet a hurokfogóból is, ezt könnyű orvosolni. Van egy része (közepe) ami áll, körülötte forog. Az olajat a két rész érintkezéséhez kell cseppenteni, először ezt próbáld ki.

Garázslakó júl. 21. Creative Commons License 562

Na ez a legkisebb baj, ami lehetett volna. Az lenne a tuti, ha kiszerelnéd a motort, szétszednéd, a csapágyak belsejét és a forgórész tengelyvégeit megtisztítanád, kapna egy kis olajat, aztán 20 évig nem fog megszorulni.

Előzmény: kakukk7 (561)
kakukk7 júl. 21. Creative Commons License 561

Köszönöm a tanácsot lehet, hogy ez volt a baj, szétszedtem és az ékszíjnál megmozgattam, elején nehezem ment, aztán könnyen. Akkor összeraktam és kipróbáltam és ment!!!! Azt nem mondom, hogy tökéletes volt a hangja...olyannak tünt, mint amit meg kellene kenni. Ezt meg kell valahol? 

Szóval köszönöm a segítséget, ha bármi probléma adódna, írok itt! :)

Persze lehet, hogy ráférne szegényre egy kis szakértő gondoskodás!

Előzmény: Garázslakó (559)
kakukk7 júl. 21. Creative Commons License 560

Szia!

A XVI. kerületben lakom. Mindjárt megnézem, amit írtál, ékszíj levétel, stb...

Előzmény: Garázslakó (558)
Garázslakó júl. 20. Creative Commons License 559

Annyit még az előzőhöz: motor csere és a rossz elektronika kiiktatása után el fogja veszíteni azt a képességét, hogy lassan is teljes erővel varrjon. Nem nagy gond ez, a mai gépek zöme ilyen.

Garázslakó júl. 20. Creative Commons License 558

Az ékszíjat le kéne venni és megnézni nem a motor csapágya szorult-e meg. Ha könnyen mozog, akkor az elektronika halt meg. Ezt nem érdemes javíttatni, az összes alkatrész öreg. A motor cserélhető, de vele a taposót is cserélni kell. Anyag ár 14 ezer, a munka kis érzékkel házilag is elvégezhető. Melyik kerületben laksz?

Előzmény: kakukk7 (556)
kerek61 júl. 19. Creative Commons License 557

Sziasztok!

Singer 18-2 bőrvarrógéphez keresek bobbint. Ajánlatokat kerek0820@freemail.hu címre várok.