Keresés

Részletes keresés

Albus P. W. B. Dumbledore Creative Commons License 2017.05.24 0 0 349

Szerk.: Patrician 3-ról van szó. Őszintén nem is néztem hogy ez a 2. részhez létrehozott fórum :/ De amúgy is sok szó volt itt a 3. részről abban, amit visszaolvastam.

Előzmény: Albus P. W. B. Dumbledore (348)
Albus P. W. B. Dumbledore Creative Commons License 2017.05.24 0 0 348

Heló!

Új város menedzselése hogyan zajlik?

  • Viszek alapanyagot hogy felépítsem az alapokat (mint piac, városháza, kocsma, várfal stbstb)

Ez rendben van

  • De a népesség hogyan lesz meg 1000?

A templomban hiányzik a "koldus(munkaerő) csalogató adomány osztás" funkció. Jönnek maguktól, vagy vigyem őket hajóval?

  • Full üres a piac.

A határidő lejárta után *puff* feltöltődik, vagy nekem kell azért is tennem valamit? :D

 Üres. Bár néha megjelenik valami kis áru, valami kis kezdetleges "városi termelés"-nek tekintettem azt a néha-néha pár darabot abból az egyetlen egy adott termékből. Azt is 0 áron tudom megvenni, illetve a saját termékeimet is 0 áron tudnám eladni.

Tehát a határidő előtti fázisban, nekem kéne feltöltenem a város piacát?

 

Kb ennyi így hirtelen.

Játék mentés után elfogadtam ezt a küldetést. Próbálgattam, tekergettem az időt, néztem mi merre hány méter lehet, de a városépítésre kitűzött végidőpontig nem mentem el. Betöltöttem a korábbi játékállást, szóval időben vagyok bármi szükséges előkészületekhez :D

B.Bence. Creative Commons License 2013.11.14 0 0 347

azzal kezdtem hogy "patrician 2-vel"

Előzmény: Thomas Aldermann (345)
B.Bence. Creative Commons License 2013.10.18 0 0 346

közel sem ugyan az mert a lord mayor építi a városfalat, az aldermannak ebbe nincs bele szólása.

Thomas Aldermann Creative Commons License 2013.10.13 0 0 345

Ja, ez a topic leginkabb arrol szol

te a 2-esen jatszol ?

az is megvan meg, esetleg konret kerdesre tudok konkret valaszt adni abbol is

da az Aldermann-sag tekinteteben ugyanaz van a 2-esen is :)

Előzmény: B.Bence. (344)
B.Bence. Creative Commons License 2013.10.10 0 0 344

kössz, de te patrician 3-al kockulsz

Thomas Aldermann Creative Commons License 2013.08.31 0 0 343

1 - Az Aldermann MINDEN varosban ugyanugy javasolhat es szavazhat a tanacsban, mintha Lord Mayor lenne.

Ez arra jo, hogy pl ha egy varosban epitenel meg mondjuk muhelyeket, de mar csak a falakon kivul lenne hely (ahol az ostromlok mindig leromboljak); akkor keresztul tudod vinni hogy kiterjesszek a varosfalakat (Expand Town Walls)

Vagy csokkentheted az adot (change tax per head), amitol elegedettebb lesz alakossag es gyorsul a bevandorlas, ezaltal tobb munkas lesz az uj muhelyeidnek

Ja, es ugyancsak MINDEN varosban bemehetsz a fegyverkovacshoz, igy sokkal gyorsabban lehet fegyverkezni (bombard, cannon, cutlass)

 

2 - MINDEN haz - tehat a half-timbered is - hoz penzt folyamatosan, mert koltoznek bele lakok, es azok bert fizetnek.

A haznak van egy fenntartasi koltsege is, valamennyi lako (ber) kell ahhoz hogy ezt kihozza; ami ezen felul van, az nyereseg.

Idonkent volt olyan, hogy hirtelen epitettem sok hazat egy varosban - pl 20-at - ; de valamiert nem vandoroltak be elgen sokaig, es lako nelkul; egy ideig rafizetesben voltak :( de aztan csak beindul

Ha raklikkelsz a hazra, megnezheted hogy allsz :

 

 

itt peldaul bejon kb 17000 ber - 5200+2900+9600; a koltseg 11760; vagyis valami 5-6000 haszon jon ki hetente

baloldalon lathato hany hazad van, es mennyi helyed foglalt a lehetseges maximumbol

 

 

 

 

Előzmény: B.Bence. (342)
B.Bence. Creative Commons License 2013.08.30 0 0 342

Az lenne még a kérdésem hogy ezek a lakóházak(pl.:half timbered hause) ezek adnak-e pénzt hetente a benne lakó nép után vagy nem-e??

 

B.Bence. Creative Commons License 2013.08.30 0 0 341

Patrician2 vel kockulok és az a kérdésem lenne hogy mi a .... ra jó hogy alderman vok?? Nem sok értelmét látom, annyi hogy akk a szülővárosomban lessz a következő konferencia.

 

Flybertananász Creative Commons License 2013.08.27 0 0 340

Nagyon szépen köszönöm. Már azóta se lopnak, rabolnak.

Nem azért raktározok, hogy kilopjanak. Ezt szeretem az egész játékban a legjobban. Adás-vétel. Nagyon élvezem.

Thomas Aldermann Creative Commons License 2013.08.20 0 0 339

 

. . . es maris maximalis szamu or van alkalmazva; nekem mindig max van, es rendesen megfogjak a tolvajt :)

 

 

 

 

Erdekes modon neha megtortent az is, hogy max orrel is betortek, es ugyanugy elloptak mindent mint anelkul :S

 

de csak mostanaban, mikor mar ZSIRgazdag vagyok, addig - kb 2-300 millioig - ilyen nem volt

 

Ja, es dijazom hogy aktiv a topic, en azota is naponta csekkolom :)))

Előzmény: Thomas Aldermann (338)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2013.08.20 0 0 338

 

 

Tehat, a Trading Office-ban a Warehouse-ban plusszolni kell az orok szamat:

 

 

 

 

Előzmény: Flybertananász (336)
hami77 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 337

nem tudom melyik verzióval játszol, de feltételezem ez mindegyikben ugyanúgy működik: őröket kell felvenned.

Előzmény: Flybertananász (336)
Flybertananász Creative Commons License 2013.08.19 0 0 336

Gratulálok a 100 milliós vagyonodhoz, és 100 hajódhoz. Ha tudod, kölcsönadhatnád a mentést.

Kérdésem: Miért lopnak és rabolnak a raktáramból, és ez hogy előzhető meg? Nagyon fontos volna a válasz.

Már fejlesztettem a templomot, tele a város raktára, és a szegényeknek adakozok, a gazdagoknak fesztivált rendezek. Ennek ellenére lopnak, sőt, még őrség is van a városban.

Köszönöm a választ.

hami77 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 335

P4: a legjobb hadihajó a holk. elvileg ha 3 holkot (amíg nincs, addig cog-ot) raksz egybe, és 5-ös fighting skill-je van a kapitánynak, akkor lever bármilyen kalózt, és jó eséllyel egy hajót is szerez. a hanseatic cog, river cog, caravella nem hadihajók.

ha te magad harcolsz, akkor egy hajóval érdemes, és erre a célra a legjobb a crayer.

Előzmény: Ernan (331)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2013.03.21 0 0 334

Mellekelek egy Amerika-terkepet is; az indian faluk csak Iron Goods-t es bort (Wine) varnak ipari mennyisegben.

Bort azert egyaltalan nem exportalok, arra epp eleg piac van a Hanzaban is; viszont a femkutyukbol ha van tultermeles - nekem altalaban van :) - akkor RENGETEGET elsozok. Egy konvoj - 6 hulk - par millio aranyat hoz egy uttal

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.07.04 0 0 333

A 3-as ponthoz meg hozza kell tennem, hogy a nepszeruseg megtartasa/novelese celjabol en ezt a par dolgot kb kethetente rendszeresen csinalom :

- Megfurdom; ha talalok a kozfurdoben valakit, akkor lefizetem, fuggetlenul attol hogy eppen van-e peres ugyem, vagy lesz-e targyalva eloterjesztesem a tanacsban. Elobb-utobb biztosan jo lesz valamire.

- Utana elmegyek a templomba, adomanyozok valamennyi penzt disztargyakra, es imadkozom (pray). Neha, ha a lakossag csokkenoben van, osztok ingyenkajat is a koldusoknak - 'Feeding the poor'

(Altalaban benezek a Trading-Office-omba is, meglatogatom a csaladot - de ezt csak ugy csinalom, nem hiszem hogy szamitana a lakossagnak (bar ki tudja ?)) 

- Benezek a Guild-be is, es toltok ott par masodpercet. Vegignezem a tagokat, ez jol esik, mert mind messze csorok hozzam kepest :) Megnezem van-e valahol eppen arveres, neha licitalok es vasarolok is. Megnezem felfedezodtek-e uj Mediterran vagy Amerikai kikotok/varosok. A cehtarsak szerintem jo neven veszik az ilyesmit

- Vegul bemegyek a varoshazara, adomanyozok a varosi kincstarnak is valamennyi penzt; es toltok par masodpercet a pinceben is (T H Cellar) -  ez ugyancsak valami klubhelyiseg, ahol mindig van valami finom vacsora, es gondolom idejar a varos kremje, ez szerintem valami szocializalodasfele veluk

 

Ezt idorol-idore ismetelgetem. Gyakran klikkelem a lakosokat, el szoktak mondani mi a bajuk - 'the church needs an extension', vagy 'the stench on the streets is unbearable' (ez azt jelenti hogy utakat kell epiteni); esetleg 'we need more chapels/hospitals'. A zsoldosoknak ket bajuk szokott lenni : nincs eleg sor, vagy nem eleg eros a varos vedelme.

 

Ezeket ha megoldod, meg ugye par buli neha - ebbol sose tul sok nekik :) - ; es nincs tobb gondod a folytonossaggal :))) 

 

Előzmény: scynlala (322)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.07.03 0 0 332

??? 

Sajnos nem tudok hozzaszolni; en csak a 3-assal jatszom azota is. Nekem nagyon bejott  . . . :)

 

Előzmény: Ernan (331)
Ernan Creative Commons License 2012.07.02 0 0 331

Na már legalább azt is tudom mit kell csinálni az Overland Trade Route küldetésben.

Sosem fogtam bele mert nem értettem mit akar.

Játszik valaki közületek a Patrician 4-el?Nekem megvan a P4+ kieg,egész jól is megy a játék,addig amíg ki nem fejlesztem a Hansa cog,River cog,Caravella hajókat.Ha ezeket kifejlesztem vagy a tengeri csatákat fejlesztem az egyetemen,elszabadul a pokol.Nekem egyik hajóra sem enged fegyvert tenni mert kereskedő hajók.Még is ezek után a kalózok nálam kegyetlenül erőssé válnak.Amíg ezek nincsenek kifejlesztve elég egy vagy két 3 hajóból álló crayer kalóz vadász konvoj.De utána már nem birok velük.Még ha 3 hulk-ot is teszek konvojba az is kevés.

Előzmény: Thomas Aldermann (330)
Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 330

Ja, es a 'fekete lyuk'-at kifelejtettem . . .

 

 

 

Kibovites a 4-es ponthoz : ha az Aldermann-s Office-ban talalhato kuldeteseket teljesitgeted, novekedik a reputaciod a Hanzaban, igy leszel aztan megvalasztva Aldermannak.

Hataridore kell megoldani; es ha nem keszulsz neki jol mielott bevallalod, akar huzosak is lehetnek, mert a bebukasnak ugye ara van :(

Szerintem a legegyszerubb az Overland Trade Route - ket varos kozott epulo szarazfoldi ut epitesehez kell szallitani az epitoanyagot. Jo szallitasi kapacitas - legalabb par hulk - , es sok anyag kell hozza : valamennyi Iron Goods, sok fa es kender (hemp), es nagyon sok tegla (bricks). Valahol az elobbi oldalakon le vannak irva a pontos mennyisegek. Azt leszallitod, es kesz - es aztan turelmesen megvarod hogy lejarjon a kiszabott ido; mintha kb 6 honapig epitik.

Ja, es tudnivalo az, hogy a ket varos kozul BARMELYIKBE viheted - tehat nem fele-fele vagy ilyesmi; ez azert jo, mert neha egyik folyotorkolatban van; es snaikkakkal v crayerekkel nehezebben szallitasz mondjuk 300 brick-et . . .

Az anyagok atadasa az epitoknek a varoskapukra klikkelve tortenik, ugyanitt irja ki hogyan halad az epitkezes, %-ban. a hatarido lejarta elott meg sosem fejeztek be , pedig altalaban az anyagot max. 1 honap alatt mindig leszallitom nekik. de ha valami elfogy, akkor bezzeg rogton leallnak . . .

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 329

No meg egy csatajelenet, de nem igazan fer minden a kepbe :

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 328

... es az eredmeny, a koszonolevel :

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 327

Csatajelentes

 

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 326

Pirate's Hideout Order

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 325

Pirate's Hideout Task

 

 

Thomas Aldermann Creative Commons License 2012.06.20 0 0 324

Sajnalom ha kisse megkestem, nem tudom idoben valaszolok-e; de azert :

  1. Nem.
  2. Igazsag szerint ha nem leplezodsz le utolag, semmi hatranya nem kellene legyen. De azt eleg nehez elkerulni, en pl. SOHA nem csinalok ilyesmit, de meg igy is bevadolnak idonkent (???). Nagyon nincs ertelme, mert penzt szerezni van sokkal megfelelobb es biztosabb modszer – nevezetesen a kereskedes ugye - ; viszont eleg nagy a riziko a reputaciovesztesre. Elkepzelheto hogy felismertek a hajo(i)dat egy kalozakcion, nagyon visszaesik tole a presztizsed L De van nagyon jo alternativa erre, lasd majd az 5-os pontnal J
  3. Tulajdonkeppen ha mar Lord Mayor vagy, nem annyira nehez elso helyen maradni a ranglistan. A biztos recept : mindig legyen ipari mennyisegu sor a raktarodban, 45-ert kell arulni, es soha ne legyen hiany belole (ezert kell sok).Hasonlokeppen, vigyazni kell a buzara es a halra is, ne legyen hiany beloluk, es minel olcsobban kell tartani az arat.  Ugy egyeltalan, lehetoleg semmibol ne legyen huzamosabb ideig hiany. Ki kell epiteni az utakat minel nagyobb szazalekban, es a kutakat  is. Korhazat lehet epiteni, meg egyeb epuleteket – chapel, mint. A bolond a kozpontban infot ad hogy mennyire megelegedett a lakossag, es a kopasz pasi a piacon a pult mogott megmondja hogy mibol van epp hiany. Azonkivul a zsoldosok, vagy barmelyik varoslako elerulja gondjat-bajat, ha ezeket megoldogatod, hamarosan elered hogy mar csak dicsernek – ‘the poor/wealthy/rich citizens are convinced about you’, esetleg ‘ the … see you as Lord Mayor’; innen mar csak egy-egy buli neha, es biztos a folytonossag
  4.  Mikor eloszor valasztanak meg LM-nak, kellett kapjal egy meghivast az Aldermann irodajaba, ami ertelemszeruen CSAK az eppen aktualis Aldermann varosaban van a Town Hall-ban (Aldermann’s Office). Ott talalod azokat a kuldeteseket – Tasks - ; amelyek teljesitesevel novelheted a Hanza-reputaciodat, es emelkedhetsz a (Hanseatic Info-ban lathato) Hanza-ranglistan. Es itt jon az
  5. , mert ezek kozott talalod meg a Pirate’s Hideout-ot; amit melegen ajanlok neked a valodi varosok kirabolasa helyett. Mint harc-elmeny kb ugyanaz, mert egy kikotot rohamozol meg, amit ket Port-Cannon es egy - altalaban 4 hajobol allo – flotta ved. A cel mindent szetloni, es lehetoleg minel tobb hajot elfogni. Zsakmannyal, es Hanza-szintu reputacio-novekedessel jutalmazodik. Messze sokkal celiranyosabb minden szempontbol, mint a kalozkodas. Errol most i fogok tenni par kepet, hogy szemleltessem a dolgot – most hirtelenjeben hoztam ossze szemleltetes celjabol J

 

. . . Tehat, a jatek tovabbra is EL ! JJJ Nagyon dijazom ezt JJJJJ

 

scynlala Creative Commons License 2012.02.27 0 0 323

Előbb rosszul írtam, Gdanskból közel egy millát zsákmányoltam :)  Minden városban van Trading office-om és bementem csata után  a városba és mit láttam???  Égtek a lőtornyok mint állat  :D 

scynlala Creative Commons License 2012.02.27 0 0 322

Sziasztok! 

 

Nem tudom játszik-e még valaki ezzel a játékban jelenleg. Thomas Aldermannt éveken át elég aktív hozzászolonak láttam, remélem felbukkan most is egy hajó tatján ücsörögve is akár  :)

 

 

Elkezdtem a  Patrician II-vel játszani,mert magyarosítást ahhoz találtam. Megtetszett a játék,de nekem az adminisztrátorom a városban csak vásárolni tud, eladni nem.  Játszottam a magyarral tovább tapasztalatért és ezután elkezdtem a III. részt angolul, mert közben megnéztem, hogy ott eladni is tud....   Nagyon jól boldogulok vele.

Lord Mayor lettem Lübeckben és egy jó tervvel kb 5-6 honap alatt városfal építéssel együtt sikerült teljesítenem az "aldermann taskból" egy városépítős feladatot.

Lübeckben csináltam a küldi előtt 9 téglagyártót és utána elárvereztem és a helyi ellenfelem vásárolta fel. Ezen kívül Hemp ültetvényeket is árvereztem el neki. Jó sok számomra gazdaságtalan épület került így a tulajdonába és ebből jön az első kérdésem.

 

1. Befolyásolja-e a választásokon elért eredményt az, hogy mennyi termelő épületed van az adott városban?

 

 

Valahol eme  forumon olvastam, hogy északi városok támadhatók amik csak stationok stb., de Hansa várost ne támadjunk,mert kízárnak a szövetségből.  Most probaképp,megtámadtam Riga városát és Gdanskot is amik Hansa-városok és 6-700 ezres pénz zsákmányom is lett fejenként. Gyorspörgettem vagy 1 hónapig előre,de semmi változást nemészleltem. Bementem a városban is a személyes oldalamra támadás előtt és után is, hogy milen véleménnyel viseltetnek irányomban,de nem volt változás. Ebből jön a következő kérdésem:

 

2. Hansa városokat tényleg ne támadjak,mert később lesz belőle galiba vagy hagy szóljanak az ágyuk?

 

 

Mint írtam Lübeckben Lord Mayor lettem,de választás után  a városépítős feladattal foglalkoztam, így a következő választást nem én nyertem. Ahogy néztem április elejéig bent kell maradjak az esélyesek között, ahhoz hogy a városházán levő Aldermann taskot ne veszítsem el.  Volt egy mentésem Lord MAyorrá választásomból és utána adakoztam stb...de akkor is csak második helyen maradtam. Fürdöben 50 ezreket szorók vesztegetésre ha van ott valaki. Templomban is megy 26ezer fejlesztésre párszor amíg kinem írja hogy nem kell neki. Donate is egy, meg imádkozások. Fesztiválok is elég sűrűn az itt leírtak alapján.

 

 

3.  Van valakinek egy jó stratégiája hogy évekig Lord Mayor maradhassak?

 

Tipp:    Amit észrevettem,hogy miután pörgetve láttam, hogy nincs esélyem hogy újból megválasszanak,  így kiszedtem a városháza kincstárából 1 millát,de hagytam még bent 100ezret.  Ha jól olvastam a figyelmeztetést akkor az ilyen esetben megáll a populáció nővekedése,mert ugyebár a polgármester lop :).  Így is történt,de 1 honap mulva ahogy más lett a polgármester megindult  :)))  Eddig más hátulütőt nem vettem észre.

 

 

4. kérdésem:  Aldermann hogy lehetek?

 

5. (Pirate's hideout)  küldit eddig nem találtam,csak olyat hogy elkell kapjak egy kalózt. Megcsináltam,de semmi feketelyuk meg ilyesmi.  Nekem a küldiknél nincs semmi küldetéscím megadva mint pl.:(Pirate's hideout)

 

 

Bocsi a sok írásért és remélem jön válasz is  :)

 

Jó játékot ehhez az igazán jó játékhoz!

 

manlio Creative Commons License 2011.10.16 0 0 321

Üdv!

Pár hete olvasom a fórumot:)Így 5 év kihagyással én is elkezdtem nyomtani a p3-at:) Sok-sok jó tanácsot olvastam itt amit használok is eléggé gyakran:)Régebben intenzíven játszottam vele csak mivel akkor kezdő voltam ezért hamar be is fejeztem:( Jelenleg 3 év telt el a játékban, a havi keresetem 1.200.000, rangom: Patrician, és több mint 56.000 lakos él a hansában:) Mivel most nagyon rákaptam ezért biztos lesz folytatása:)Örülök, hogy itt lehetek.

Mindenkinek további jo játékot!

üdv!

Thomas Aldermann Creative Commons License 2011.10.11 0 0 320

kicsit osszevissza sorrendben valaszolok, mert a valaszok egymasra epulnek; szoval :

 

1 - a jatek celja az, hogy elerd a Hanza-varosok vezetoje/kormanyzoja/elnoke (?); vagyis az ALDERMANN cimet. Amint ezt elerted, elvileg nyertel, de valojaban utana lesz erdekesebb a jatek . . .

2. - Ez a tisztseg reven tudod 'atvenni a hatalmat' mas varosokban IS; mivel pont ugyanugy javasolhatsz - es szavazhatsz meg - dolgokat MINDEN varosban, mintha Lord Mayor lennel

kerdes : Lord Mayor vagy mar a 'szulovarosodban' ? mert :

3. - Lord Mayor-kent, a Town Hall-ban talalod a 'Tasks' gombot, abban vannak a bevallalhato/teljesitheto kuldetesek; ezek kozott van egy olyan, hogy 'Pirate's Hideout'-ot talaltak; ha vallalod a kuldetest, megadja a terkepen hol van (olyan kisebb mini-terkepen, de meg lehet talalni), es egy honapon belul kell kuldeni oda egy eros harci flottat - be kell kuldeni a fekete lyukba, majd meglatod ha odaertel - hogy kiirtsad oket. sok aranyat (es esetleg elfogott hajokat) zsakmanyolsz onnan - ha sikerul :)

 

+4. - ez egyike azon kuldeteseknek amelyek teljesitese emelik a presztizsedet (reputation); ezaltal nonek az eselyeid hogy a kovetkezo (Lord Mayor vagy Aldermann) valasztasokon nyerjel

Előzmény: Daneor (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!