Keresés

Részletes keresés

Dobyfly Creative Commons License 2015.11.30 0 0 156

Sziasztok. reggel a civil radioban hallottam egy szamot es szeretnem megtalalni neten hatha tudtok segiteni. Magyar old school prog rock szerű hangzas erdekes virtuouz gitar zene. Lanyrol enekeltek hogy kene egy szebb jobb. sajnos ennyit tudok felidezni de nagyon tetszett. Az is lehet hogy nem igazi retro csak repro retro rock

koszi:)

BeatRandevú Creative Commons License 2010.05.08 0 0 155
2010. május 8-án szombaton 19:00-órától 23:00-ig dancing buli a zuglói Fórum Ház-ban: Bp. XIV. ker. Vezér út 60/A (Tihamér utca sarkánál). Felidézzük a 60’as évek zuglói beatkorszak hangulatát!

Classic Beat Band

http://images.iwiw.net/0102/listing/01/03/37/35/7/10337357







Május 9-én (vasárnap) 17:00-kor az Illés Klubban (TEMI Fővárosi Művelődési Ház, Budapest, XI. Fehérvári út 47.) Classic Beat Band táncos buli! Bródy János dedikálja a "Ne várd a májust" c. könyvét!
A buli plakátja: http://www.kluboschok.hu/regi/hirek_kepmegjelenito.php?id=160

gabe203 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 154
Szevasztok !
Remélem még él ez a fórum. Csak most találtam rá. Érdekes, már én is csak ehhez a táborhoz tartozónak érzem magam.
MELLESLEG még kapható ez a könyv a Zikkurátnál. Szt. István krt. 2
Ezért még jöhetnek a "friss" hírek.
Mindenkinek szép álmodozást a múltról.
yester Creative Commons License 2009.10.07 0 0 153
BeatRandevú Creative Commons License 2009.10.06 0 0 152
MÁSODIK BEAT RANDEVÚ!
A Csepeli Munkásotthon Művelődési Házban november 7-én 19 -h. órai kezdettel öt, a hatvanas években igen népszerű beat zenekar lép fel, akik annak idején az úgynevezett „második” vonalhoz tartoztak, és koncerteket adtak a 25 éve megszűnt legendás szórakozóhelyen, a Budai Ifjúsági Parkban.
A koncertet a Beatband nevű formáció kezdi, akik „egy az egyben” játsszák a ma már hallhatatlan Shadows számokat.
Az Anonymus zenekar egyedülállóan ugyanazokkal a zenészekkel lép fel, akik 1963-ban startoltak ebben a felállásban. A zenekar erőssége a két énekes, Mihálka Zsuzsa és Novák Öcsi.
Az 1962-ben alakult Nevada zenekar elnevezését a frenetikus gitáros Radics Béla találta ki, akik rendszeresen felléptek a 60’as évek egyik legendás szórakozóhelyén, a zuglói VIA-ban.
A ma már klasszikus hazai rocktörténetben az első rhythm and blues zenekar az óbudai illetőségű Liversing volt. Frenetikus koncerteket adtak a Lajos utcai klubjukban.
A beat koncertet az Echo zenekar zárja, akik a Gondolsz -e majd rám? c. dalukkal végleg beírták a nevüket a magyar poptörténetbe.
Meglepetésként a rendezvényen egy tradicionális beat, valamint egy tánczenei blokkot játszik a Csepel Munkásotthon harminctagú fúvós együttese.
A rendezvény szervezője és műsorvezetője Zoltán János, aki már több évtizede a hazai beat -, pop- és rocktörténet dokumentációs munkával, foglalkozik.
Jegyek már kaphatók a helyszínen és a Rock Diszkontban! 1068 Budapest, Király u. 108.

Az első Beat Randevú-ról készített fényképes kis összeállítás eredeti hanggal:
http://www.youtube.com/watch?v=nPSCdh23b8g
yester Creative Commons License 2009.09.21 0 0 151
yester Creative Commons License 2009.08.26 0 0 150
...jaja, de akkor sem igaz, hogy nincs dokumentálva a hatvanas hatvanas évek zenéje.... nem kéne keverni a fogalmakat. A relikvia kiállítás valóban más terület, de a munka sara a DOKUMENTÁLÁS ugye kicsit más.. :)

Nem állom meg ezt ide nem idézni:

"A magyar kultúra egyik izgalmas és feltáratlan szegletét, a hetvenes és nyolcvanas évek rockzenéjének koncert- és demófelvételeit kutatja és menti az utókornak Bálint Csaba. Állami támogatást, hivatalos segítséget nem kap, gyűjteménye mégis izgalmasabb, mint számos sokmillió adóforintból gazdálkodó, látogató nélküli múzeumé.

http://www.alon.hu/index.php/article/articleview/1935/1/7/

ugye?
Don Valentino Creative Commons License 2009.08.26 0 0 149

ez két külön történet

az egyik létezik, a másikról meg csak beszélgetnek néha-néha, ha úgy jön ki a lépés

 

és egyébként sem ugyanaz a terület

gondolom a miskolcin ilyen panoptikumszerű történet menne

Előzmény: yester (148)
yester Creative Commons License 2009.08.26 0 0 148
"Az ötlet Fedor Vilmos zenésztől, a város alpolgármesterétől származik, aki már korábban gondolkodott azon, hogy itthon nincs dokumentálva a hatvanashetvenes évek zenéje....egyes zenekarok pedig rég feloszlottak, és senki nem gondoskodott arról, hogy munkásságuk dokumentálva legyen. "

akkor ez mi?
yester Creative Commons License 2009.08.26 0 0 147
Dick17 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 146

A Liversing

 

Pölöskey István fotói

Előzmény: BeatRandevú (145)
BeatRandevú Creative Commons License 2009.06.04 0 0 145
Beat-veteránok örömzenés találkozója!

Anonymus, Nevada, Liversing és Echó.
A maguk idejében sikeres beat együttesek emlékzenekarai (alapító tagok és vendégzenészek) adnak randevút egymásnak június 12-én 19:00-kor a MOM Művelődési Ház színháztermében.
Belépőjegyek 2.000 Ft-ért még korlátozott számban megvásárolhatók a MOM Művelődési Házban, a Petőfi Csarnokban valamint a Rock Diszkontban (1068. Bp. Király u. 108).
A műsorban ismert vendégek is fellépnek, pl. Karácsony János "James" rövid önálló műsorral nyitja meg a Beat Randevút.
zene.hu riportja:
http://www.zene.hu/20090524_izgalmas_keszulodes_az_elso_beat_randevura

(A Syconor együttes visszalépése miatt az Anonymus együttes lép fel.)
Előzmény: Dick17 (144)
Dick17 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 144

Beat randevú

a

Nevada, Liversing, Echo és Syconor együttesekkel

Vendégek: Pataki László, Varannai István, Pelles Péter, Fenyő Miklós

Házigazda és műsorvezető: Zoltán János

2009. június 12-én, pénteken 19 órától

a

MOM színházteremben (Bp., XII., Csörsz utca 18.) 

Dick17 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 143

Továbbított üzenet:

Rockreflektor 30 éve!                 
1979. március 19-én volt a Közgáz klubban a legendás tehetségkutató koncert, melyen három vidéki zenekar pályafutása indult. A később nagy sikereket arató miskolci Edda, szegedi East és kiskőrösi Rolls együttes a magyar rockzene meghatározó csapatai lettek és ez a koncert jelentette számukra az első állomást a reflektorfénybe.               
A zenekarok tagjai március 19-én este 20 órakor találkoznak a Picasso Point-ban (Bp., VI., Hajós u. 31.), hogy felevenítsék a régi emlékeket.
Ott lesznek a klub egykori vezetői, valamint jómagam, a Rockreflektor szervezője és házigazdája.              
Szeretettel várunk Téged is!               
Az esten jelen lesz és megörökítí a Rocktv is.                
üdvözlettel: Hajnal Gábor

yester Creative Commons License 2009.03.12 0 0 142
Dick17 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 141
:-))) oh yes ---> még az "újak" is kifakult sztárok ;-)
Előzmény: kozakz (139)
syrius Creative Commons License 2008.07.26 0 0 140
East Gyémántmadár - bár szerintem nem ebbe a közegbe való. Egyébként pedig az első két albumuk csoda. Viszont nincs valakinek korábbi - Zareczky, Pálvölgyi előtti - időből való zenekari anyaga?
kozakz Creative Commons License 2008.07.26 0 0 139
Vagy a Kifakult sztár. Na az mindent vinne :)
kozakz Creative Commons License 2008.07.26 0 0 138
hát igen. A Ricse két számmal léphetne csak fel szerintem.

Jerikó

Utálom az egész XX századot

Előzmény: Dick17 (136)
Dick17 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 137

Dánielné Vajda Móni írta az iWiWen:

Augusztus 7.-án lesz Dönci temetése, kb. 17 órai kezdettel.
Még életében azt kérte, hogy a puccos szertartás helyett, inkább egy nagy bulit rendezzünk.
Itt a mezőn (III ker. Solymárvölgyi út 11. sz.) közelében lesz nálunk a végső búcsúztatása.
Sátor színpadot állítunk fel, ahol bárki felléphet, zenével, verssel, beszéddel stb.
Aki be szeretne szállni, az ss.sebi@citromail.hu címre írjon.
Légyszi, szóljatok mindenkinek!

Dick17 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 136

Bocs! az Echónál gondolsz - persze kimaradt egy o betű!

De még egyszer ránéztem a listára. Hobótól nem neveztek meg dalokat.

Az Eddától hol van a Minden sarkon álltam már és az Elhagyom a várost? Hol vannak a Bergendy slágerek? A P. Mobil hiányát nem említem, mert Lóri valószínűleg nem ment bele ebbe a cirkuszba. ("... miénk ez a cirkusz, mindenkire szerep vár...")

Beatrice-től a Katicabogárka - nevetséges! Hány ismertebb és jobb számuk van?

Spongyát rá...!

Előzmény: Dick17 (135)
Dick17 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 135

Ne kelljen sokat keresgélni!http://magyardalnapja.hu/archives/2008/07/01/Forgatokonyv/

Egy szóval jellemezném: gagyi. És nem azért mert a Magna Cum Laude Vidéki sanzonja nem fért be... ;-) De olyan - szerintem örökbecsű - magyar szerzemények hiányoznak, mint Bajtala Cigánylánya, az Echo Gondlsz-e majd rámja vahy az ős Neotontól a Kell, hogy várj. 

 

Előzmény: kozakz (133)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 134
Szevasztok én már rég fertözöm a gyerekeket ,a kocsiba mindig pokolgép aurora piramis lord ezek szolnak és ugylátom megszereték.üdv néktek
Előzmény: yester (132)
kozakz Creative Commons License 2008.07.25 0 0 133
merész vagy :)

ha van kedved nézd meg a részletes programot....
Előzmény: yester (132)
yester Creative Commons License 2008.07.25 0 0 132
Vettem jegyet a sziget -1. napjára. (Magyar Dal Napja)
Ez nagy bizalmat jelent részemről.
Ez egy kisebbfajta csodának számít.
Remélem nem bánom meg :)
Viszem a lányomat is, nem akarom, hogy a sokat regélt ősidőkról, rockzene csillagévéről
kialakult képe összetörjék...
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 131
Szevasztok csak benéztem ide egy köszönésre hellosztok, a rock örök és halhatatlan
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 130
megtaláltam tőlük egy csomo zenét, kösz mégegyszer üdv mindenkinek
Előzmény: kozakz (128)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 129
üdv mindenkinek és köszönöm neked ,hogy te felnyitottad alvo emlékeim ,üldözzön örök hálám köszönöm .szevasztok
Előzmény: kozakz (128)
kozakz Creative Commons License 2008.05.25 0 0 128
In memoriam V. J.



"Rólad nem szólnak szép tündérmesék

Nem vagy te hős, folyton küzdő nemzedék

Túl merész soha nem voltál még,

Álmaidat mindíg ellenőrizték

Múltadat mindíg számonkérték



Állsz némán, nézed a kezed

Úgy sírnál, mégse' lehet

Boldog jövő, hazugság

Régen tudod már



Szavaid idegen szózatok

Minden kincsed olcsón adod

A veled zokogó hajnalok

Neked sajnos ennyi jutott..."



/Griff/
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 127
Szevasztok köszöntenék itt a topikon mindenkit,azzal a kéréssel jöttem ide ,hogy keresnék egy régi rock bandát ugy 91-ben katona koromban hallgattam és csak ennyi maradt meg>régnemszolnak rolam szép tündér mesék>atöbbire már nem emlékszem de hátha valaki nálam jobban emlékszik rájuk megköszönném ha segitene.üdv mindenkinek,ja és a videojukban eggy nagy fekete németjuhász szaladt .szevasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!