Keresés

Részletes keresés

Domacsek Creative Commons License 5 órája 0 0 914

Ez igaz. Többnyire a Santa Cruz-i kikötőből indul a komp. Azonban forgalmasabb időszakokban a Lajes-iből is megy, vagy érinti mind a két várost ezt nem tudom megmondani. A Faial-i komp nagyon ritka sajnos. Úgy láttam ilyen havonta ha jár. 

Előzmény: attamatta (913)
attamatta Creative Commons License 6 órája 0 0 913

Köszi! Érdekes, hogy a térkép szerint Flores-en 2 kikötő van használva kompoknak, az egyikbe Faial-ról érkezik és a másikból megy Corvo-ra.

Előzmény: Domacsek (912)
Domacsek Creative Commons License 12 órája 0 2 912

Hát ennél pontosabban sajna nem tudnám leírni, hogy mi mikor virágzik. Lehet hogy a Hortenzia épp tovább. Egyébként ez is olyan, hogy Flores-en kb most nyíltak ki, Corvon pedig még a fele sem kezdett el virágozni. Hatalmas különbségek vannak a szigetek közt. Szeritnem ez a júni-augusztus közti időszak a jó döntés etéren. Lehet ebből is a július-augusztus jobb, nem tudom. Bálnákra ma kédeztem, sokat söröztem helyiekkel, azt mondták, hogy egész májusban minden tele volt kék bálnával. Akkor lehetett igazán jókat nézni. Hát kicsit sajnálom, de mindegy. 

A Corvo-i komp. Ez egy kis komp. 20-25 fős, előre kell jegyet foglalni. Nem muszáj, de pl már a holnap délutánira nem volt jegy ma. Ez úgy betelik, de többnyire mindenki úgy jön, hogy reggelivel jön Corvo-ra, és estivel megy Flores-re. Szerintem abszolút megéri itt eltölteni egy vagy két éjszakát egyébként. Én egy hotelben vagyok (Comodoro Hotel) abszolút meg vagyok elégedve. Gyakorlatilag minden étel és ital ingyen van, ami elképesztő. Na de a komp. Tök összevissza van a menetrend, pl június közepétől máshogy van, más kikötőkből megy. Szóval ezt a honlapjukon érdemes lecsekkolni. (https://www.atlanticoline.pt, majd balról a második menüpont) Ez a pink járat. Én ilyen Youth Card-dal utaztam így 7.5 euró minden kompjegy, egyébként a teljes ár nem tudom mennyi. Most így elsőre ennyi jutott eszembe, a többi komp nagyobb ilyen 200 fő körüliek. Ez az egy ilyen kicsi, ha jól tudom, de egész Corvo ilyen 20 fő befogadására alkalmas. 

Előzmény: monik4 (911)
monik4 Creative Commons License 26 órája 0 0 911

Köszönöm szépen! Mi is túrázni szeretnénk :) Talán jövőre...

Előzmény: Domacsek (908)
Flower2000 Creative Commons License 27 órája -1 0 910

Köszi. Nagyon szép a táj, csupa zöld minden. Oxigénben nincs hiány valószínűleg.

Előzmény: Domacsek (904)
attamatta Creative Commons License 27 órája 0 0 909

Picit rövidnek találom a hortenziák virágzási idejét, mivel alapból 4-5 hónapig teszik, ezért szerintem az belenyúlik a szeptemberbe is.

A Corvo-i kompról írnál valamit, miként lehet róla info-t szerezni? Köszi!

Előzmény: Domacsek (908)
Domacsek Creative Commons License 28 órája 0 0 908

Elég sokat olvastam arról mikor érdemes menni, és pont ma raktam ki a cikket róla: http://herfli.hu/azori-szigetek-mikor-utazzunk/ Itt ugye a hőmérséklet télen nyáron viszonylag állandó, viszont mivel a napsütéses órák száma változik, ezért szintén van egy tavasz és nyár jellegű évszak. A virágok júniustól virágoznak, júliusig. Egyébként más szép virágok is vannak, csak a hortenzia a leglátványosabb. Ha pedig valaki fürdeni/strandolni is szeretne akkor ez a július/augusztus ami jó. 

Előzmény: monik4 (907)
monik4 Creative Commons License 30 órája 0 0 907

Ááá vagy óóó, ez gyönyörű! Arról van információd, hogy a hortenziák mettől meddig virágoznak? 

Köszönöm és jó utat! :) 

Domacsek Creative Commons License 1 napja 0 0 906

A falu neve Lajedo és a Lajes das Flores felé vezető útról készült a kép. Egyébként Flores-en minden csodálatos volt, még két napom lesz ott. Ma kompoztam át Corvo-ra, ebben azért volt kaland. Ezt leszámítva pihenő nap volt, illetve megvágtam a túrán felvett videókat: https://youtu.be/EIJ83Llyheo

Előzmény: attamatta (905)
attamatta Creative Commons License 2 napja 0 0 905

Szuper! És ez pontosan hol is van?

Domacsek Creative Commons License 2 napja 0 2 904

Igen igen, direkt június-júliust terveztem. Tegnapelőtt meseszép idő volt Floresen, de akkor nem tudtam túrázni. Tegnap kicsit felhős volt, ami kirándulni nem rossz. A túrák felét megcsináltam. Nagyon prímán ment. Csináltam virágos képet :))

Előzmény: Flower2000 (899)
Integritas Creative Commons License 3 napja -1 0 903

Kedves Azzaren, megvannak még az eladó könyvek? Megvenném!

Előzmény: azzaren (884)
attamatta Creative Commons License 6 napja 0 0 902

Szerintem ez aligha fog működni...de értelmét se nagyon látom.

Előzmény: Judit1133 (901)
Judit1133 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 901

Sziasztok! Segítség kellene, mert elakadtam autóbérlés témában.

Ponta Delgada repülőterén bérelnék az autót, majd komppal átvinnénk egy másik szigetre. Hogy melyikre és pontosan hányra, stb még tervezés alatt van. Nem találom azt a szolgáltatót, aki megengedi, hogy átvigyük. Külön nehézséget jelent, hogy esetleg egy másik sziget repteréről mennénk vissza Lisszabonba, tehát az autó leadási helyszíne nem egyezne meg a felvétel helyszínével. 

HA van ilyen tapasztalatotok, nagy segítség lenne! Köszönöm szépen!

Háttérinfó: augusztus 26-szeptember 6 között lennénk a szigeteken.

Judit1133 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 900

Szeretném megvenni az Azori szigetekről szóló könyvet.

Előzmény: azzaren (884)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.15 -2 0 899

Köszi, legjobbkor mész oda, nincs annyi eső mint szokott.

Előzmény: Domacsek (897)
ChemZso Creative Commons License 2017.06.15 0 0 898

Itt elég sok infó található a kompokról. Elég drágának tűnnek.

www.directferries.co.uk/azores_islands.htm

Előzmény: snyggast (894)
Domacsek Creative Commons License 2017.06.15 0 0 897

Rendben, igyekszem virágos képeket csinálni :P

Előzmény: Flower2000 (896)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.15 -2 0 896

Majd írd le hol láttál sok szép virágot. Talán Flores lehet tele virággal.

Előzmény: Domacsek (895)
Domacsek Creative Commons License 2017.06.14 0 0 895

Sziasztok! Szeretném megköszönni mindenkinek, aki megosztotta itt a tapasztalatait. Nepál után ide vágytam legjobban, leírhatatlan kíváncsisággal várom mi minden fog történni az utamon. Nagyon sokat nézegettem a fórumot, és rengeteget merítettem belőle. Jövő csütörtökön indulok 3 hétre, egy hátizsákkal, kb. Flores-Corvo-Pico-Sao Miguel nyomvonal van eltervezve. Lesz benne sátrazástól, hotelen át, couchsurfing-ig minden. Van egy főként utazós blogom, majd igyekszem megosztani a kint szerzett tapasztalatokat. Még egyszer ezer köszi! Nagyon hasznos a fórum!

snyggast Creative Commons License 2017.06.14 -1 0 894

Szép napot! 2 hét múlva utazunk mi is 10 napra Sao Miguel szigetre, amit alig várom már :) kocsit béreltünk, minden ok, csak jól kell érezni magunkat.

Valakinek van tapasztalata arról, hogy másik szigetre Terceira, érdemes (megfizethető) átkompozni, volt már valaki közületek?

Köszönöm.

kissjanoo Creative Commons License 2017.05.22 -5 0 893

Nos ez ugyanígy néz ki a négyeshatoson is.

Gondoltam elsírod, hogy kilopták a haribót a tatyódból...

Előzmény: tem01 (892)
tem01 Creative Commons License 2017.05.21 -1 0 892

Szia

Nos ez esetben a "zsé"-d előfordulhat, hogy tulajdonátruházó tréningen fog részt venni, ahol -ha így lesz- serényen gazdát is cserél.

Mindazonáltal azt hiszem mindent elmondtam amit ezekről tudni érdemes, nem ezekről kellene írni, de ha kívánod:

Ez az "ipar ág", a gazdasági és más problémák miatt lett immáron világhírű Lisszabonban.

Csapatokban dolgoznak. Pénz, telefon, ékszer nem probléma. Figyelőemberek vannak. Azok kinézik a madarat, megállókban is, telon tolják a kontaktot. Balek felszáll, drót leadva, Aki lop, tovább ad, és a másik száll le, akinek átadta. No persze abban az estben ha tömegközlekedésről van szó. Gravitációs problémáik nincsenek, nem veszed észre hogy valami húzza a zsebed, nadrágod akármit. Én tudom hogy senki nem hiszi el, de képesek a pénztárcádat úgy megolvasztani a "zsé"-től hogy az zsebedben marad azzal a különbséggel, hogy ekkor már az értéke a tárcád piaci értékével pont egyenlő lesz, magadról pedig elmondhatod, hogy csatlakoztál a Portugál Zsebesek Alapítványához, ami ugye nagy szó.

Előzmény: kissjanoo (886)
attamatta Creative Commons License 2017.05.21 0 0 891

Nem.

Előzmény: travelbird80 (890)
travelbird80 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 890

Letezik valamilyen hasznalhato magyar nyelvu konyv a szigetekrol?

kissjanoo Creative Commons License 2017.05.21 0 0 889

Két vagy három napot töltenék ott.

A TAP-tól függ. Ha ingyen kicserélik a jegyemet a frankfurti körutazásosról az újrainduló közvetlenre, akkor kérek egy előző napi jegyet és ráfoglalok még a szállásra. Persze ha nem futok ki az időből.

Előzmény: attamatta (887)
attamatta Creative Commons License 2017.05.21 0 0 888

Az autókat bérbeadók lényegében "levédik" magukat olyan elemekkel szemben, akikről feltételezik hogy "problémásak" lehetnek, de amikor személyes kontaktra kerül sor, akkor pozitív irányban változtatnak ezen.

Ezt mi a szállásokon tapasztaltuk Madeira-n és a Kanárikon: ahol kértek is kauciót a szállásáron felül, ott a szállásár előreperkálása esetén (vagy csak úgy) elengedték azt. Volt olyan is, ahol látva, hogy nem szétrombolt lakást hagyunk magunk után, még meg is öleltek búcsúzóul...

Előzmény: tem01 (885)
attamatta Creative Commons License 2017.05.21 0 0 887

Lisszabonra értette a zsebeseket. Nem csak átutazást terveztél a városon?

Előzmény: kissjanoo (886)
kissjanoo Creative Commons License 2017.05.21 0 0 886

Hi!

Nekem nagyon bejött a beszámolód :)

Mesélj a zsebesekről. Elég sok zsé lesz nálam kényszerből.

Előzmény: tem01 (885)
tem01 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 885

Sziasztok

Egy hete érkeztünk meg a szigetekről LIS átszállással, és tartózkodással.

Amit elsősorban ajánlanék: A LISSZABONI ZSEBTOLVAJOKKAL KAPCSOLATOS FIGYELMEZTETÉSEKET VEGYE MINDENKI NAGYON KOMOLYAN! 

Elsősorban tömegközlekedés, a 12-es és 28-as villamosokon -de más járatokon is lehetnek-, de bármely más turisták által "megszállt" övezetekben is meg lehet őket nyerni akkor is, ha nagyon óvatosak vagyunk. Rengetegen vannak, nagyon ügyesek, az ujjukkal látnak.

San Miguel autóbérlés: ímél Micauto-nak, OK, várnak a reptéren, kontakt megadva, 30 júró, és letették a térdelő esküt, hogy más költség nem lesz

Megérkezünk, ott egy csaj, átadta a paripát, karc, horpadás, belső hibák, egyebek lefotózva, lepedőnyi papíron bekarikáztatva. Külön bizti, depó nincs, csaj el.

Mikor visszahoztuk, jött egy pasi, rá se nézett csak a 120 pénzre, aztán paroláztunk, "heveenájsztrip" és fáj a búcsú.

Pico: a szállásadót szedtük rá szintén 30 ért hogy adja bérbe a táltost, ez is simán ment.

Flores:32 júró és 800 depó először, 800 másodszor, és 800 harmadszor. Szívünkhöz kaptunk, és ne nézzen már hóembernek bennünket. Lement 400 ra.

Hát ez sem varázsolt veretes mosolyt az arcunkra. Aztán egy másik cég: 66 júr, plassz 65 depó pör déj.

Na mondtam is hogy szkippelhetjük is ezt az autóbérléses részt, aztán reptér meg bezárt, mi meg úgy az utcára kerültünk, mint a leépített munkaerő. Tömegközlekedés lényegében nincs. Ment ugyan egy busz napi egyszer egy irányba, (valahová) vissza is másnap, de hol van az már.

OK, egy taxival 17 pénzért  a legszuperebb szállásunkra mentünk abból a hatból, melyeket igénybe vettünk Lisszabonban és a szigeteken.

Másnap a lokál kocsmában rászedtük az ott tartózkodó törzsközönséget hogy vigyenek bennünket ide oda. Ez pár júr-ért működhet, sőt van aki ingyen is elvisz, nem te vezetsz, nem a te benzined fogy, mondjuk utána illik meghívni a manust egy két sörre. Floresre mi a túrákért mentünk, és ott nem igen van körtúra, ha csak nem nyomjuk le visszafelé is, ha teszem azt sikerül autót bérelni.

Azonban ezek a túrák van hogy 10-15 kilométeresek, nagy szintkülönbségekkel, nem túl egyszerű terepen, és ha már lenyomta valaki, nagyon valószínű hogy a visszafelé vágyódás nem jelenik meg az ember szervezetében kifejezetten óhaj szinten, jóllehet nagy élmény.

Egy finn pacák elmondta hogy az északi túrát nem ajánlaná, ahogy így elnéz rajtunk meg a felszerelésünkön, mert négy napig egyfolytában esett, ma állt el, és lett egy barom nagy szél (a repülőnk is lényegében leesett a leszállás helyett oltári cirkusz volt) de ahogy gondoljuk.

Rögtön átláttuk hogy itt nem érdemes agyat növeszteni, és azokat a túrákat csináltuk meg amit ajánlottak, hát csodás volt az biztos.

Reggel kocsma, ott tali, térkép, lezsíroztuk hova, milyen jelzéseket kövessünk, kiindulási pontra vittek, és kész.

Valaki leírta itt, hogy az autós cégeket sokkal jobban védik a lehetőségeik mint a bérbe vevőt. Szerintem nagyon igaza van. Fotózhatsz, bejelöltetheted a problémákat bármit tehetsz, úgysem találsz meg mindent, és ha nagyon akarják, bizony rátehetik a pénzedre a kezüket. Hozzátenném azonban, hogy a személyes találkozókon nekem az jött le, hogy nem erre utaznak. OK azokon ez mit sem segít akiknek meggyűlt a baja a bérbeadókkal, de nekem ez a véleményem, és úgy érzem nem szabad általánosítani.

Ennek fényében gondolja át mindenki kivel mit és mennyiért szeretne, és ami még fontos lehet talán: minden cég szigetenként más más arculatot vesz fel stílustól egyéntől függően. Mások a szabályok és költségek is, ám a személyes megbeszélés sokat javíthat egy nem túl előnyösnek ítélt helyzeten, igaz ronthat is.

Jó utat mindenkinek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!