Keresés

Részletes keresés

E.Gyöngyi Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 1405

Megejtettük a foglalást: március végén irány Lisszabon, onnan Ponta Delgada, onnan tovább 24 órán belül tovább Floresre az ingyenes SATA repjegyekkel, majd ott eltöltünk 8 éjszakát, s vissza a kontinentális Portugáliába hasonlóképpen Ponta Delgadan át utazunk. 

A floresi szállás is lefoglalva :-)

Kószab - Azért nem Sao Migule szigetén töltjük el az időnk javát, mert idén már voltunk 10 napot. S bár szívesen körülnéznénk újra, de nagyon vonz a vadregényes Flores is :-)

Ha valaki járt már Floresen s bérelt autót, tudna esetleg ötletekkel támogatni? 

Előzmény: kószab (1395)
Fricy1 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1404

Köszi szépen!  ( Ha olcsóbb lesz felezünk! )  <(:-))

Előzmény: kissjanoo (1403)
kissjanoo Creative Commons License 2018.05.07 0 0 1403

tavalyi

De ha nem visz el annyiért ne engem szidjál :)

Előzmény: Fricy1 (1402)
Fricy1 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 1402

Kérlek segítsetek, TAXI árat szeretnék tudni (mondjuk: reptér Ponta Delgada - Belváros)Köszi!

kissjanoo Creative Commons License 2018.05.06 0 0 1401

A Sintrában alvós ötlet jó, a helyedben tuti ezt tenném.

Ebédelj meg a Rossionál a Buffet do Leao-ban és uccu neki Sintrába. A két területre együtt úgysem elég az időd, Lisszabont majd megnézed legközelebb. A 28-as tuja agyon van hájpolva, én lefotóztam kivülről, annyi pont elég volt. (bocs attól akinek meghatározó élménye volt)

Sintra maga a varázslat.

Azori után azért biztos furcsa lesz a kontonensi Portugália. Készülj az eszelős tömegre és a multikultira.

Ha az első utad lesz az azorira van egy lényeges jótanácsom: ne felejts el lélegzetet venni :)

Előzmény: kószab (1399)
attamatta Creative Commons License 2018.05.06 0 0 1400

Az általad írt utazási verzióban és érdeklődési körben akkor valóban jobb az, ahogyan említetted: délután LIS, utazás Sintra, szállás, majd kora délutánig ott körbenézni. Időben mindenképpen több kell Sintra-ra,

és így az az előnyötök is meglesz, hogy korán ott tudtok lenni, már a nyitásokra és elkerülve a nagyobb zsufit.

Lisszabon, és különösen az óváros, Alfama és Belém inkább a múlt hangulata miatt érdekes. Én sem vagyok város vagy múzeum-járó, de egyrészt hangulatos a város, másrészt érdekesek pl. az épületek kívülről, vagy maga az a millió, ami körbelengi a 7 dombot. Bemenni sehova sem muszáj, annyit sztem sem ér meg, de érdemes körbenézni. A 28-as inkább az elhelyezkedése és közlekedésileg érdekes vonalvezetése miatt lehet

megfontolandó - de az esetek nagy részében fel sem férnél rá, annyian vannak, így nem muszáj utazni rajta.

Előzmény: kószab (1399)
kószab Creative Commons License 2018.05.06 0 0 1399

Köszönöm a válaszaitokat.

A másfél nap úgy jön ki, hogy kedden reggel 10:40-kor érkezünk Lisszabonba és szerdán este 19:30-kor indul a gép haza. Néztem szállásokat és alhatunk Lisszabonban is, de akár alhatunk Sintrában is. Nekem az is jó, ha végig Lisszabonban maradunk, és az is OK, ha kedden Lisszabon, este vonattal Sintra, ott alszunk, szerdán megnézzük és szerda este irány a reptér.

A városok, múzeumok nem különösebben izgatnak (ezért is megyünk Azorira inkább), így nem leszek szomorú, ha csak kívülről tudom megnézni a Szent Jeromos kolostort. Azt tudom, hogy Belém és Sintra a két helyszín Lisszabon környékén, amelyek szerepelnek az UNESCO világörökség listáján. Ezért gondoltam, hogy erre a két helyre érdemes ellátogatni. Viszont azt nem tudom látatlanban megítélni, hogy mennyi idő kell hozzájuk, ha nem akarok nagyon rohanni. Erről van tapasztalatotok? Hogy mennyi időt vesz igénybe, ha ellátogatsz Belémbe, körbesétálsz és megnézed a kolostort? Illetve mennyi időt vesz igénybe, hogy (ha reggel ott ébredsz fel) körbejárj Sintrában és megnézd, amit érdemes?

Amúgy a 28-as villamoson utazásnak van turisztikai értéke? Szép helyeken visz keresztül? Vagy elég csak lefényképezni kívülről, mint bármelyik másik helyik nevezetességet?

Előzmény: kissjanoo (1398)
kissjanoo Creative Commons License 2018.05.05 0 0 1398

Szerintem se menj Sintrába reggeltől délután háromig :)

De ebből hogy jön ki a "másfél napunk lesz Lisszabonban"?

Előzmény: kószab (1396)
attamatta Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1397

Nem fél napos túra az. Ha Azorin látod az óceánt, akkor nem igazán érdemes Cabo-hoz kimenni. Csak Sintra elég, de szűken fér bele fél napba.

Inkább Lisszabonban maradnék, Belém, Alfama, Centro és Sz.György vár + 28-as tuja a program.

Előzmény: kószab (1396)
kószab Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1396

Ha Azoriról hazafelé másfél napunk lesz Lisszabonban, akkor mit javasoltok meglátogatni? Menjek el Sintrába és a Cabo da Roca-hoz? Az belefér egy fél napba (reggeltől délután háromig)?

kószab Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1395

1. Ha arra a lehetőségre gondolsz, ami itt (encaminhamentos.sata.pt/en) van leírva, akkor az a te útitervedden nem jön össze. Én most leveleztem velük, rákérdeztem erre, és egyértelművé tették, hogy csak annak jár ingyenes routing jegy, aki a kontinensről az első szigetre (pl. Sao Miguel) megérkezve 24 órán belül továbbutazik a másik szigetre (ami az utazás végső célja). Arra nincs korlátozás, hogy a második szigeten mennyi időt lehet eltölteni. Visszafelé ugyanígy érvényes, hogy amikor megérkezel arra a szigetre, ahonnan majd ténylegesen visszarepülsz a kontinensre, akkor a megérkezés és a kontinensre repülés között nem telhet el 24 óránál több.

2. a. Én a helyedben inkább úgy osztanék meg egy 10 napos időszakot, hogy 6-7 nap Sao Miguel és 3-4 nap másik sziget.

2. b. Attól függ, mit szeretsz csinálni. Ha túrázni szeretsz, akkor szerintem Flores. Ha hegyet mászni szeretsz vagy bálnanéző túrára mennél (megsprólolva fél-egy napot Sao Miguel-en), akkor Pico. Ha kultúra / városnézés / lávabarlang, akkor Terceira. Tájékozódj, olvass utána, akkor könnyebb lesz a döntés.

Előzmény: E.Gyöngyi (1389)
Woodyka Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1394

Ha sikerül, talán egy kör a 28-as villamossal beleférhet...csak odáig is el kell menni valamivel.

Előzmény: i!i!i! (1391)
Woodyka Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1393

Jegyen nincs rajta? Mi mikor megvettük (igaz TAP és SATA) azon a terminál és a géptípus is rajta volt. De úgy tudom, hogy a fapadosok talán mind a kiesőbb kettes terminálról mennek Lisszabonban.

E.Gyöngyi Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1392

Poggyászmegőrző van. Ahogyan jössz ki a reptérről, a terminál baloldalán tábla jelzi. Hogy kell-e terminált váltanod, azt nem tudom. De a városba a metróval könnyen bejutsz. 8 óra alatt sokfelé megfordulhatsz. Esetleg menj fel a várba, nagyon szép.

i!i!i! Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1391

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól érdeklődöm, hogy ha Wizz-zel érkezem LIS-ba és Ryan-nal megyek tovább PDL-ba, akkor vajon kell-e terminált váltanom a LIS reptéren.

Visszafele átszállásig lesz 8 óránk Lisszabonban? Hova, mivel érdemes menni ennyi idő alatt, merre van poggyászmegőrző? Köszönöm!

Woodyka Creative Commons License 2018.04.27 0 0 1390

Ez a promóciós dolog érdekelne engem is.  Mi ősszel voltunk, de Sao Miguel-re a 11 nap se volt sok, még így is maradt még látnivaló amiért majd vissza tudunk menni.

Előzmény: E.Gyöngyi (1389)
E.Gyöngyi Creative Commons License 2018.04.27 0 0 1389

Sziasztok!

Jövő tavaszra tervezek egy olyan kombinációt, hogy Sao Miguel szigete 5 nap + egy másik Azori sziget 5 nap.

Megpróbálnám a Sata ingyenes promóciós jegyét igénybe venni a Ponta Delgadaból való átrepülésre. 

Rögtön két kérdésem is lenne:

1. Van-e olyan köztetek, aki már igénybe vette a Satának ezt a promócióját, s lenne-e kedves megosztani velem a tapasztalatait?

2. Segítsetek választani, melyik legyen a másik sziget! :-)

Floresben gondolkodom, de Sao Jorge szigete is nagyon vonz.

kissjanoo Creative Commons License 2018.04.03 0 0 1388

Pénzért mindent meg lehet venni.

Nekik írj ez ügyben.

Előzmény: labitibi (1387)
labitibi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 1387

hali, a honlapjukon 05-24 óráig lehet átadás-átvételi időt megadni... ha éjfél után érkezünk, reggelig várni kell? vagy más alternatívát válasszunk?

Előzmény: kissjanoo (1385)
E.Gyöngyi Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 1386

Köszönöm szépen! Közben e-mailt is kaptam tőlük. 

Előzmény: kissjanoo (1385)
kissjanoo Creative Commons License 2018.03.19 0 0 1385

Táblával várnak, amelyen a neved van.

Előzmény: E.Gyöngyi (1384)
E.Gyöngyi Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 1384

Mi is a GoRentaCar-nál bérlünk autót. Nem teljesen világos, ha reptéri átvételt kértem, akkor milyen módon fogok ott hozzájutni a gépjárműhöz? Úgy látom nincs a reptéren irodájuk. Táblával várnak? Tudsz segíteni ebben a kérdésben esetleg?

Előzmény: kissjanoo (1351)
Woodyka Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1383

Webkamerák a szigeten: Spotazores applikáció és spotazores.com.

Előzmény: belphnaque (1382)
belphnaque Creative Commons License 2018.03.05 0 0 1382

Nagyon hasznos, köszönöm szépen !

Woodyka Creative Commons License 2018.03.04 0 0 1381

Én I-Go-t használtam, Maps.me-t telefonon. Hivatalos túraútvonalak , leírásokkal, nehézségi fokkal:
http://trails.visitazores.com/en

Applikáció is van telefonra.

Előzmény: belphnaque (1380)
belphnaque Creative Commons License 2018.03.04 0 0 1380

Sziasztok !

Az a kérdésem, hogy hogyan lehet helyi túra útvonalakat találni. 

Biztos vagyok benne, hogy túl sok lesz így is a teendő, de ha lenne egy helyi turista térképünk, vagy applikációnk, amin látjuk, hogy honnan indul, és hova ér, az sokat segítene a tervezében (autót hova parkoljuk le) ilyesmi.

Köszi !

kissjanoo Creative Commons License 2018.02.19 0 2 1379

https://www.youtube.com/watch?v=q5zNx7Plt2s

Ez nagyon jól sikerült.

bennu Creative Commons License 2018.02.18 -2 1 1378

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

Előzmény: kissjanoo (1376)
Woodyka Creative Commons License 2018.02.17 -2 1 1377

Pontosan. Én amikor kerestem , feladott poggyásszal olcsóbbra jöttek ki mint az olcsó utasszívatók.

Előzmény: kissjanoo (1376)
kissjanoo Creative Commons License 2018.02.17 -1 1 1376

Ha nagypogyóval mentek akkor TAP és SATA

Előzmény: bennu (1374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!