Keresés

Részletes keresés

kissjanoo Creative Commons License 1 napja 0 0 1336

ÓÓÓ, köszönöm!

De megsúgom, hogy valójában Madeira a vágyaim netovábbja.

Előzmény: hunestfin (1335)
hunestfin Creative Commons License 1 napja 0 0 1335

Üdv.Minden Azori szigetek rajongónak!

Kisjanoo! Nem csodálom,hogy Azori rajongó vagy!A hétvégén voltam. ezen a különleges szigeten.Nekem is nagyon bejött  Sao Miguel. A sziget kenterbe vágja Gran Canariát,Tenerifét,Madeirát együttvéve.Zöld,zöld,zöld,nyugalom,nyugalom,nyugalom... Ide igazán visszavágyik az ember.

A süti tényleg finom,amiről írtál(helyben a sütőüzemnél sikerült belőle venni)

Köszönöm a sok infót,amit itt megosztottál!

kissjanoo Creative Commons License 2 napja 0 0 1334
Előzmény: kissjanoo (1333)
kissjanoo Creative Commons License 2 napja -1 0 1333

Passenger ferry crashes in Portugal seventy people rescued

Közzététel: 2018. jan. 6.

Passengers rescued after ferry crashes at tourist island
70 people rescued after passenger ferry crashes near tourist island in Atlantic Ocean
Moment 70 people are dramatically rescued after passenger ferry crashes near tourist island in Atlantic Ocean

Seventy people have been rescued after a passenger ferry ran aground on rocks in the Azores.

The 61 passengers and nine crew were evacuated from the stricken ship using a raft that was towed to shore by a semi-inflatable dinghy.

The alarm was sounded around 9.30am local time when the passenger ferry Mestre Simao, which carries up to 300 people in peak season, was pushed towards rocks at the entrance to the port of Madalena on the popular holiday island of Pico.

The ship, operated by Atlantico Line, was covering the route between Horta on the island of Faial, one of the nine islands hat make up the Azores archipelago, and Madalena.

Coastguards and marine police were immediately mobilised and ambulances put on standby. The rescue operation lasted around 30 minutes.

Horta port captain Rafael da Silva confirmed around midday today no-one had needed hospital treatment, although Madalena's mayor Jose Antonio Soares said some people had been taken to a local health centre after suffering panic attacks.

Mr da Silva said: 'I can confirm all 61 passengers and crew members are safe and sound and on dry land.

'It's natural some people felt frightened as it's an experience that can be traumatic as you can imagine but everyone is okay which is the main thing.'

The incident happened during a yellow weather warning for the area and is thought to have occurred after the vessel was pushed onto rocks by strong waves, although a prior technical fault has not been ruled out.

Local reports said water had started seeping inside the vessel when rescue teams reached it to take passengers off the ship, and the hull was badly damaged.

Pico and Faial make up a central group of four islands that form the nine major Azorean islands. The archipelago extends for more than 370 miles.

All the islands have volcanic origin. Mount Pico, on the island of Pico, is the highest point in Portugal.

The islands have long been popular with tourists looking to visit their natural assets, although the typical visitors are keen walkers who are not big on beach holidays.

The nationalities of those involved in the drama is unknown and it was not immediately clear if there were any holidaymakers on board the ferry.

Local Nina Ferreira said: 'The ferry came from Faial and was due to stop in Madalena on Pico and then continue to the neighbouring island of Sao Jorge before it ran aground.

'They're saying one of the engines failed and the waves pushed it onto the rocks.'

kissjanoo Creative Commons License 3 napja 0 0 1332

A TAP-os gép, ha 45-90 percen belül tovább repül, akkor többnyire szopócsövezik. A tavalyi gépem prérizett, az azelőttiek szopócsöveztek, úgyhogy van mire ráizgulni.

Olyan ez, mint a lottó, csak itt hamarébb bukok egy 100-ast ha nem sikerül az átszállás.

Na nem lihegek erről többet, majd elmesélem ha megtörtént.

Előzmény: Woodyka (1331)
Woodyka Creative Commons License 3 napja 0 1 1331

Októberben a prériről kb 15 perc alatt értünk be az épületbe. (A gép ajtónyitásától a buszból való kiszállásig. )

Előzmény: kissjanoo (1329)
belphnaque Creative Commons License 4 napja -1 1 1330

Naccerű, köszi !

Előzmény: kissjanoo (1328)
kissjanoo Creative Commons License 4 napja -1 0 1329

A terminálváltásos átszállásommal kapcsolatban a párom úgy döntött, hogy bevállalja a loholást. Inkább sántít egy maratonit, minthogy a korán keljen vagy  a reptéren dekkoljon több órát.

Mivel a TAP vagy szopócsövezik valahol a 28-as kapu környékén, vagy kiáll a préribe és bebuszozza a népet valahová a külső részre  - lesz egy tisztes sétánk a T2 buszhoz. Reménykedem, hogy szerda este nem szívok be egy hosszú szekut és elérjük a Wizz gépet.

Ha a TAP késik vagy más csomó lesz a dologban, akkor lesz mit megírnom.

kissjanoo Creative Commons License 4 napja 0 0 1328

A TAP-on vásárolj.

Náluk kapsz jegyet Azores járatokra is.

Előzmény: belphnaque (1327)
belphnaque Creative Commons License 4 napja 0 0 1327

Köszönöm a javaslatokat. Azt hiszem a sok fotós cucc nem fér kézipoggyászba, tehát TAP.

Szoktatok mindenféle független oldalakon is jegyet keresni, vagy simán rámentek a TAP oldalra, és kerestek egy BUD-LIS-Azori járatot ?

Köszi előre is: Belph.

attamatta Creative Commons License 4 napja 0 0 1326

Mondjuk én a TAP késést vettem alapul....

Előzmény: geodo1 (1325)
geodo1 Creative Commons License 4 napja -1 1 1325

Szerintem ezzel semmi gond nem lenne, simán átérnél, mégha pontos is a Wizz, ahogy egyébként szokott lenni. A két terminál között ingyenes és igen sűrű buszos összeköttetés van, ami mindössze pár percnyi utazást jelent.

Előzmény: kissjanoo (1321)
Woodyka Creative Commons License 4 napja 0 2 1324

Tudtommal a T2 az a bádogépület , balra lent...

https://www.google.hu/maps/@38.7684975,-9.1328327,1151m/data=!3m1!1e3

Úgy tudom, oda külön reptéri járat indul, a T1-ről. (Vagy taxi, bár amikor odaérkeztük este, kb 30 percet vártunk a taxira - úgy hogy fél percenként jöttek és mentek is)

Előzmény: attamatta (1323)
attamatta Creative Commons License 4 napja 0 1 1323

Mondjuk én most elbizonytalanodtam...A T1 és a T2 nem különálló épület, amik között busz jár? Vagy a régi T2 megszűnt, és a felépült új rész hívják annak?

Előzmény: travelbird80 (1320)
attamatta Creative Commons License 4 napja 0 2 1322

A kettővel korábbi TAP-járat bölcsebb megoldás, ha hozzászámítjuk a késéseket is.

Előzmény: kissjanoo (1321)
kissjanoo Creative Commons License 4 napja 0 0 1321

Köszönöm mindenkinek az infókat!

Az abszurd helyzet az, hogy a májusi Madeirámhoz nem jött össze sehogy időpontokban a csont "TAP"-ozás, így eldöntöttük, hogy visszafelé a Wizzair-ral jönnénk LIS-ből. (Azt is ki kell próbálnom, hogy saját tapasztalat alapján tudjak a blogomban fikázni.)

Pontosítom a helyzetet, hogy konkrét tanácsot tudjatok adni, illetve hogy ti bevállalnátok-e, ha a párotok abszolút nem képes "sietni". A FNC-LIS járatomat hátrébb tették mintegy másfél órával és 17:35-ös érkezés van rá jósolva. A Wizz meg 19:30-ra van kiirva indulásra. (Mondjuk ez nem szokott sikerülni, de ezzel nem számolhatok). Visszafelé kézipogyósok leszünk hadd ne mondjam milyen okból.

Ha úgy dönt a tisztes tanács többsége, hogy reménytelen vagy túl rizikós a dolog, akkor megpróbálom átiratni a jegyet a korábbira - amit nem fog megadni a TAP, mert drágább - vagy a kettővel korábbira, ami azonos árban.

travelbird80 Creative Commons License 4 napja 0 0 1320

Epuleten belul is at lehet menni T1 es T2 kozott. Tap 50 percet hagyott atszallasra (persze ott ugyanaz a terminal volt) es boven eleg volt. Fapadosnal ki kell menni es ujbol be, ezert 1.5-2 orara is szukseg lehet...

attamatta Creative Commons License 4 napja 0 0 1319

Másik épület, így ismét át kell menni a szekun, ha más légitársaság akkor csomagfelvétel és újraleadás (TAP megoldja).

Ha az első eset áll fenn, akkor több mint 1 óra (de inkább 1,5), a másodiknál 25-30 perc.

Előzmény: kissjanoo (1316)
suirebit Creative Commons License 4 napja 0 0 1318

T1 és T2 nem átjárható ,a T2 úgy tudom csak belfoldi járat 

suirebit Creative Commons License 4 napja 0 0 1317

A T1-rol aT2re a buszra írtam hogy kell kb 10-20 perc

osszesen szerintem a 2 gép között kell legalább 1,5 ora hogy ne stresszeljen

az ember 

a székun átkelés mégegyszer  a szokásos móka 

T2 rol easyjet-tel Madeirara mentem

kissjanoo Creative Commons License 4 napja 0 0 1316

Ugye a szekun belül nem átjárható?

Előzmény: suirebit (1315)
suirebit Creative Commons License 4 napja 0 0 1315

10-20 perc

Előzmény: kissjanoo (1314)
kissjanoo Creative Commons License 4 napja 0 0 1314

T1-ről T2-re váltott már valaki Lisszabonban?

Mennyi idővel érdemes számolni?

Woodyka Creative Commons License 4 napja 0 0 1313

Pontosan, ha poggyász is van akkor TAP+SATA. Ha kabátzsebben elfér minden vagy nem bánod ha lépcsőnél veszik el a kezedből a kézipoggyászt is akkor lehet WIZZ és Ryainair-rel próbálkozni. Most ősszel hazaérkezés után ránéztem, hogy összevessem egy távolabbi időpontban a kettőt. Bőrönddel a Wizz és Ryan 10 és 20-al volt drágább csak a BUD-LIS távon.

Előzmény: kissjanoo (1312)
kissjanoo Creative Commons License 5 napja 0 0 1312

Ha gyerekekkel és nagypogyóval utazol, akkor TAP vagy TAP + Azores Airlines. 120 körül van fejenként, persze idényfüggő.

Kézipogyós utazásokra majd ír valaki ötletet, én nem tudok.

Előzmény: belphnaque (1311)
belphnaque Creative Commons License 5 napja 0 0 1311

Sziasztok !

Bp-Azori (mindegy melyik sziget) utazásra milyen repülőtársaság kombinációt javasolnátok ?

Köszi, Belph.

kissjanoo Creative Commons License 6 napja -1 0 1310

Mint lentebb írták, az autók, a szállások elfogynak. Az olcsóbbak hamarébb, a drágábbak később.

Az árat neked kell elfogadnod, nem nekünk.

Nekem bejött az a cég, és előttem még két embernek. Te azt teszel amit jónak látsz.

Előzmény: anyett101 (1309)
anyett101 Creative Commons License 6 napja -1 1 1309

Nekem azt írták mailben, hogy bankkártya vagy kp is rendben. De nyilván kp-t jobban szeretik :)

Tőlük béreltél?

Nekünk megvannak a repjegyek, szeptember 28-tól október 05. Szept 30-tól vagyunk Azorin. Go rent a Carnál van 4 nap + péntek hajnalra 50 ezer ft-ért autó, szerintetek foglaljam le? Jó vagy sok ez az összeg érte? Érdemes még várni, korán vagyok még a foglaláshoz?

Előzmény: anti01_ (1307)
kissjanoo Creative Commons License 2018.01.10 -1 0 1308

Kp fizettem a kocsit. Jobban szeretik, ott is van adóhatóság...

A fiatelember, aki kihozta nem rendelkezett pos terminállal.

Előzmény: anti01_ (1307)
anti01_ Creative Commons License 2018.01.10 0 0 1307

Sziasztok!

Aki bérelt autót a go rent a car-tól attól kérdezném, hogy lehet -e átvételkor a fennmaradó összeget fizetni kártyával (hitel vagy betéti is van) vagy csak a kp az elfogadott? illetve Sao Miguelen mennyire elterjedt a kártyás fizetés?

Köszönöm a segítséget

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!