Keresés

Részletes keresés

Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 119
Az volt a furcsa számomra, hogy a löveg az alváz elején volt, mint a szovjeteknél. Videón megvan, de sajna nem tudom bedigizni.
Előzmény: Udosz (118)
Udosz Creative Commons License 2001.12.22 0 0 118
17.SS-Panzergrenadier-Division "Götz von Berlichgen" rohamlovegei voltak a csataban nemet reszrol.. ok tamogattak a 6.ejtoernyos ezredet...

valszinu Stug-40 aus F vagy aus G valtozat akart lenni.. persze igazit nem tudtak szerezni de aranylag jol megcsinaltak....

Előzmény: Athos_VO101 (117)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 117
A harmadik részben, közvetlenül a gázolásos jelenet után lehet látni egy tolató német rohamlöveget. Meg tudja valaki mondani milyen típus volt? Nekem nem sikerült rájönni. (sajnos képet nem tudok adni)
Udosz Creative Commons License 2001.12.21 0 0 116
mivel az amerikaiak tobb katonat es felszerelest adtak joggal "nem orultek" az angol parancsnoksagnak..
ami a vegeredmenyt ismerve nem is csoda...
Előzmény: kasztello (113)
salva Creative Commons License 2001.12.20 0 0 115
Ez a Lipton gyerek a vészmadár. Figyeltétek, hogy ha bejelenteni valója van akkor rögtön mennek a tűzvonalba?
kasztello Creative Commons License 2001.12.20 0 0 114
bocs, nem gondoltam, hogy ez elsz belőle :( :)
Előzmény: kasztello (113)
kasztello Creative Commons License 2001.12.20 0 0 113
ésazsemteccethogyazelejénkihangsúlyoztákhogyezmostegyangolprojectéslámlámavégéremegjólkiiskaptakbezzegmikorazamcsikagyaltakkivalamitutit,tutiranyertek.majdfigyuzzátok,ezígyislesz.
Udosz Creative Commons License 2001.12.19 0 0 112
Egy másik link...
a legjobb a 2.vh. témában már ami a 101-eseket érinti...
http://www.101airborneww2.com/
lao-ce Creative Commons License 2001.12.19 0 0 111
111!
yanike Creative Commons License 2001.12.19 0 0 110
WaseK!
1000 thanks!!! A link tökkééletes!!!!!
Igazán örülök, hogy nem szüntették meg a 101. -est!
Előzmény: WaseK (109)
WaseK Creative Commons License 2001.12.19 0 0 109
Na én is sasoltam a sorozatot.Szerintem jó darab:)

Amiért tulajdonképpen irtam ide, az azért van, hogy megcáfoljam a 101-es hadosztály megszünését.élnek és virulnak, szerintem az amerikaiak már nem szüntetnek meg egy ilyen nagy multú egységet.
101-es hadosztály honlapja

Remélem nem kúráltam el a linket.

Előzmény: yanike (107)
kasztello Creative Commons License 2001.12.17 0 0 108
na sziasztok, mi ez a döbbent csend? no comment? úgy láttam gyengül a produkció. egyedül voltam? vagy mindenki inkább dariuszt nézte?
yanike Creative Commons License 2001.12.17 0 0 107
Javítsatok ki ha nem jól tudom, ismereteim szerint a 101. hadosztály már nem létezik, ellenben a 82.Airbourne (AA) még a mai napig is létező alakulat. A 101.-essel mi történt?
Tankok:
A Sherman elég gyenge volt lövegileg, de az angolok szereltek rá egy király löveget, ebből lett a FireFly!! Egyébként a Sherman meg a Tiger, Panther nem volt egy kategória, utóbbiak jóval nehezebbek voltak.
Egyébként makettező szemmel is gyönyörűség nézni az újraélesztett haditechnikát. A Ryanben csudaszép volt a féllánctalpas!!! Itt is igen meggyőzőek voltak a harckocsik(Stug,JagdPanther, nomeg a Sherman).
KOMWarrior Creative Commons License 2001.12.12 0 0 106
A tankos jelenet: Ez volt az általam látott filmekből a legrealisztikusabb jelenet, amiben tankok is voltak! A bazooka lövedéke max a zománcot karcolta le a páncélosról, míg az alsó páncéllemezt szépen átlyukasztotta, és a gép nem azonnal robbant fel! A Shermi sem volt túl hatékony, ha jól emlékzem egy német páncélost nem lőttek ki vele, csak megfutamodtak, ami érthető, mert ekkora távolágból a fix torony óriási hátrány a németeknek, és esélyük se lett volna a győzelemre. egyébként már várom a nagymacskákat(Tigris, Párduc) remélem, hogy azok is ilyen igényesek lesznek.
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.12 0 0 105
Én meg egy ponton már azt hittem, hogy a srác mesterlövésszé növi ki magát. Mert olyan arin leszedte a mukit. Meg az, hogy előtte kicsit úgy koncentrált. Azt hittem, hogy ő valami hasonló muki lesz, mint az imádkozós mesterlövész a Ryan közlegényből. Nekem a nagy trancsíros, meg bajonettes csihipuhinál egyébként is jobban bejönnek az ilyen finom mutatványok, amikor valaki messziről szed le valakit, és lövés után picivel lehet csak látni a becsapódást, meg az összecsukló embert. Számomra hátborzongatóbb, mint egy baszott nagy robbanás, amiből kiesnek kezek meg lábak.
Na szóval aztán a fickó sorsa nem lett sikersztori.
Előzmény: kasztello (104)
kasztello Creative Commons License 2001.12.12 0 0 104
ez a blithe történet nekem nem jött be. már az elején látszott, hogy ő a lúzer, nem is vitte sokra. bár kinéztem belőle egy tömegmészárlást az amik között. a másik gáz az volt, mikor a városba értek és mindenhova bedobtak egy kézigránátot. kivéve egy helyet, ahol az ellen helyett a békés polgári család vacogott...
egyébként rendben van a film, kezdem megérteni miért teszik mindig 10-re a kezdést.
k.
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.12.12 0 0 103
A Hurtgen-es Háborús harsonák címen ment, (egyébként jártam az alakulatnál, a 28-as gyaloghadosztálynál, amelyik ott volt, Fort Indiantown Gap-ben állomásoznak, Pennsylvaniában, a keystone alakulatjelvény az ottani harcok óta vörös nekik, csak úgy emlegetik "the bloody bucket") nekem nagyon mérsékelten jött be, valahogy "nem olyan, mint az igazi" feelingem volt egyfolytában. Tudjátok, mint egy másodvonalas akciófilmnél, ahol a plot olyan, mint mondjuk a Szakasz, csak mégsem érzed igazinak.
A WWI-est nem tudom, volt egy, ahol egy brit tiszt szanatóriumban volt, de az nem igazán háborús film volt, azt hiszem. Amúgy jó nagyon a Most és mindörökké, (a regény, a filmet nem ismerem, de a könyv úgysem férhetett bele) kicsit az Őrület határán előzményének is vehető. Sok mindent segít megérteni.
Előzmény: Athos_VO101 (101)
yanike Creative Commons License 2001.12.12 0 0 102
Az Őrület Határán c.könyv még tavaly télen megjelent.(gyorsan be is szereztem)
Van a témában még egy könyv, amit kiadtak újra, Csatakiáltás címmel, ez szintén erről a hadszintérről szól, régen a MEGHALSZ TENGERÉSZ! cimmel adták ki.
Előzmény: Sgt. Elias (97)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.12 0 0 101
Nem kétlem hogy a Örület határán nagyon jó film, csak amikor először nekifogtam másra számítottam, utána meg külső okok miatt nem tudtam megnézni. Milyen könyvre gondoltál?

Régebben volt még két jó film az HBO-n, egy I. vh.-s, és egy a Hurtgen-erdő körüli harcokról. A címük sajnos nem jut eszembe :((

Előzmény: Sgt. Elias (97)
zalus Creative Commons License 2001.12.12 0 0 100
teljesen egyetértek.
Előzmény: Sgt. Elias (97)
leos carax cornelius Creative Commons License 2001.12.12 0 0 99
aki nem elit, az nem elit
Előzmény: Bateman (98)
Bateman Creative Commons License 2001.12.12 0 0 98
Úgy látom ez egyre jobb lesz.
Hogy átgangolt a faszin a tank, ezért érdemes élni, komolyan mondom...
Az egyik haverom felvette a kb. egy hónapja vetített werk filmet. Ezeket a színészeket úgy elküldték egy hónapra kiképző táborba, hogy az csak huss.
Az egyik arc felbontotta a szerződést a stúdióval, mert a kiképző tiszt nem megfelelően bánt vele.Kis fing.
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.12.12 0 0 97
Szerintem magasan az Őrület határán a legjobb, ha az "új generációs" háborús filmekről beszélünk. Nem csak, hogy technikailag stb. is nagyon pontos, de valahogy benne van az egész háború, meg a korszak. Egyébként érdemes elolvasni a könyvet (nem tudom, magyarul megjelent-e már), a film csak abból ragad ki részeket. Amerikai rokonaim közül vannak páran, akik harcoltak a háborúban (egy harmadunokatestvérem el is esett, 4 nappal a D-day után), szóval akiket ismerek közülük, abba a filmbe tudom őket legkönnyebben beleképzelni.

Amúgy egész jó ez a sorozat, bár a Ryan-hoz képest kicsit fapados, igaz, kárpótol az, hogy egyelőre nem teng benne túl annyira az amcsi nacionalizmus. A németeket kicsit tényleg árnyalhatták volna jobban, ne legyen olyan Stormtrooper-jellegük, de hát végül is ez tényleg nem róluk szól.

Előzmény: Athos_VO101 (96)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.12 0 0 96
Jó akkor legyenek karakterrajzok.
Liebgott: harcias vagány, képes verekedni egy olyan ember miatt akit utál csak mert lezsidózták és ezzel őt is megsértették.
Guarnere: nagyszájú, rögtön megítéli az embereket de hajlandó később változtatni (kvékerezés, zsidózás).
Welsh: kicsit cinikus, de szentimentális is (ejtőernyő). Speirs már volt. Nixon: cinikus, leleményes, jobban a dolgok mögé lát mint az átlag. Blithe: lásd 3. rész, főleg róla szól. Na és Sobel, nagyratörő, kicsinyes alak, féltékeny mások sikereire, jó kiképző de élesben katasztrófa.
A század teljesen feltöltve kb. 120-140 emberből állt, de a veszteségek miatt jóval többen megfordultak benne. Szvsz képtelenség 10x1 órában mindenkit bemutatni és árnyalt képet adni. De azért próbálkoznak, a werkfilmben is említették asszem, hogy minden részben kicsit kiemelnek vkit. Az elsőben nem tudom, talán Sobel, a másodikban Winters, a harmadikban Blithe. Ebbe a sors dologba szerintem belefér az is, ha mondjuk egy újoncot akit láttunk vagy 3szor, semmit nem tudunk róla széttép egy akna, vagy lelövik. Vagy a SPR első 15 perce, az égvilágon semmit sem tudunk a szereplőkről, mégis elég drasztikusan bemutatja a háborút.

A Sztálingrádban is úgy négy ember áll a középpontban, az Őrület határán megy talán a legmélyebbre de ott talán már sok is (én nem bírtam egyben végignézni :)

Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (94)
objektiv Creative Commons License 2001.12.12 0 0 95
/off on
Szokasos hosregeny, vulgaris dialogus az elejen. Parancsot megkapjak, Ardenek, tankhadosztalyt lekapcsolni. A szakasbol ket ember sorsat kovetik tovabb a tobbi megfexik (ha jol emlexem). Fogolytaborba be, megszoknek, macskat kajalnak, kastelyba jutnak ket kiehezett spine koze, reszeles, leff-leff, megjelennek hitler bandajabol paran a kastelyban. Summa ennyi.
/off off
Előzmény: leos carax cornelius (76)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.11 0 0 94
Még visszább kell menni a beszélgetésben, hogy rávilágítsak mi volt a mi alapproblémánk.

Egy emberke a következőt állította:
"Különben én meg tudtam különböztetni elég sok figurát. Mindegyik más karakter. A jó film az már csak ilyen, figyelni kell."

Erre jött a felszólítás: "akkor játsszunk! sorolj fel öt szereplőt az alakulatból és mindegyiket lásd el jellemzőkkel! winters nem ér, mert főszereplő. lipton és a robot kilőve. sz'al rajtuk kívül."

Erre te felsoroltál pár történést, leírva, hogy ki volt az eset alanya. A "kegyetlen"-t elfogadom, mint karakterrajz, de a "gondja van a gránátokkal"-t nem érzem emberi tulajdonságnak.

Amúgy átformálom a versenykiírást: felvillantott szereplő-arc alapján kell megmondani, hogy mi a neve, és mi történt vele. Na, ha valaki ezen a teszten átmegy, akkor visszaszívom azt az állítást, hogy nincsenek igazán jellemrajzok a filmben. Ami egyébként nem feltétlenül hátrány, csak éppen a film azt állítja magáról, hogy emberi sorsokon keresztül mutatja be a háborút. (pl. a címe is: BoB)

Bár asszem, hogy 5.-6. rész körül már okés lesz ez a sorozat már jellemrajzilag is, csak az elején jó volt belekötni kicsit a "jövünk-megyünk, picit lövünk" storyline-ba.

Előzmény: Athos_VO101 (93)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.11 0 0 93
"akkor játsszunk! sorolj fel öt szereplőt az alakulatból és mindegyiket lásd el jellemzőkkel! winters nem ér, mert főszereplő. lipton és a robot kilőve. sz'al rajtuk kívül."

Mi a probléma? Ki beszélt itt főszereplőkről? :)) Előbb talán olvasd azt amire válaszoltam...

Egyébként pedig a legtöbb sorozatnál így csinálják, vagy hosszabb az első rész, vagy kettőt adnak le belőle.

Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (92)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.11 0 0 92
Ennyiféle ember talán meg sem szólalt az első két részben. Kivéve persze a halálhörgéseket. :)

Komolyra fordítva a szót, attól nem lesz valaki figyelemmel kisért főszereplő, hogy pl. "seggbelőtték", vagy hogy "neki vannak gondjai a gránátokkal". Ezen az alapon a Star wars arctalan fehérplé birodalmi rohamosztagosai is egyenként jellemezhetők:
Tudor - őt a hasán lőtték meg
Vidor - ő jön rá, hogy HanSolo a bázison van
Szende - ő lépi át Vidor holttestét a 48. jelenetben
Szundi - ő esik háttal a falnak egy robbanás során, és behorpad a feje
Morgó - őt irgalmatlanul lehordja Darth Vader a balfaszsága miatt
Hapci - egy ewok mackó lelöki a repkedős mopedjéről
És így tovább...

Amúgy szerintem Az elit alakulat hazai forgalmazói érezhették, hogy az első rész gyenguszra sikeredett, ezért is adták le a másodikat is gyorsan mögé, nehogy csírájában fojtsák el az érdeklődést a film iránt.

Na, ma megnézem a harmadikat.

Előzmény: Athos_VO101 (75)
leos carax cornelius Creative Commons License 2001.12.11 0 0 91
ejj gondoltam hogy az lesz, mer csak ott nem közölt szereplőket a újság, fuck
Előzmény: Bateman (90)
Bateman Creative Commons License 2001.12.11 0 0 90
Na ugye!!Mondjuk nem a legjobb filmje, de kár, hogy elmisszeltem.
Előzmény: riska (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!