Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.11 0 0 1275

mex7co@gmail.com

Előzmény: Domesz23 (1274)
Domesz23 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 1274

esetleg egy email címet tudsz küldeni ?

Előzmény: Törölt nick (1273)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.11 0 0 1273

Nemsoká elkészülünk egy komolyabb darabbal. 

Előzmény: Domesz23 (1271)
CaptaINstraiTJacket Creative Commons License 2023.03.10 0 0 1272

Moroha élezésű kwaiken

Készítő: Pap Mihály

Anyag: M1/C60 damaszk, padouk, szaru.

Tartozék: díszdoboz, zsák

Ár: 200e

Domesz23 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 1271

Sziasztok! Keresek wakizashi-t 200-400ezer környékén ,de akár katana is szóba jöhet. Csak vágó kard érdekel.

Micó1965 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 1270

Sziasztok!

Eladó sorba került két szeretett kardom.

Az egyik, egy Shihozume penge szerkezetű kard. A penge alacsony, közepes, és kemény acélból tevődik össze. Hagyományos eljárással agyagos kitakarással differenciáltan, edzett tehát a hamon valódi. A penge keménység 60/45 HRC. Kézzel kövön élezett, és csiszolt.(borotva éles) A markolat fekete selyem fonatos, alatta fehér rájabőr. A sageo nagyon tetszetős "cirmókás". A tok sötét bordó színű, hagyományos eljárással festett, és lakkozott, nem szórópisztolyal van lefújva! A kard sosem volt használva csak vitrinben töltötte az eddigi életét nálam. A kard ára 160000 Ft.

 
 Az másik, egy kubuse pengeszerkezetű kard. A penge alacsony, és kemény acélból tevődik össze. Hagyományos eljárással agyagos kitakarással differenciáltan, edzett tehát a hamon valódi. A penge keménység 60/45 HRC. Kézzel kövön élezett, és csiszolt. A markolat nagyon egyedi, tetszetős lila selyem fonatos, alatta fehér rájabőr. A sageo lila selyem. A tok különlegessége, hogy 18 karátos aranypórral van vastagon megszórva, majd hagyományos eljárással lakkozva, nem szórópisztolyal van lefújva! A kard sosem volt használva, ahoz túl szép, csak vitrinben töltötte az eddigi életét nálam. A kard ára 180000 Ft.

 

Micó1965 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 1269

Szia! 

 

Nekem van egy eladó, ha érdekel. 

 

E-mailom: tata6567@freemail.hu 

 

Telefonom: 06301414326 

Előzmény: sünmacska (1268)
sünmacska Creative Commons License 2023.01.13 0 0 1268

Üdv az uraknak. Ha van még itt valaki, mert látom, hogy nem  nagy a mozgás. Keresek egy katanát ! Paraméterek: ne legyen nehezebb mint 1kg 10 dkg, max 100 cm, legyen egy határozott íve, valamint éles legyen, szép eredeti hamon-nal. További szép napot.

Micó1965 Creative Commons License 2021.11.23 0 0 1267

06301414326 

Előzmény: beropapa (1266)
beropapa Creative Commons License 2021.11.19 0 0 1266

kűldj egy telefonszámot. 06203237813

Előzmény: Micó1965 (1256)
Micó1965 Creative Commons License 2021.11.18 0 0 1265

Sziasztok!

 

Sajnos pénzhiány miatt eladó sorba kerül két kardom.

Az egyik, egy kubuse penge szerkezetű kard. A penge alacsony, és kemény acélból tevődik össze. A penge fajtája Unukubi-zukuri. Hagyományos eljárással agyagos kitakarással differenciáltan, edzett tehát a hamon valódi, hadori módszerrel visszacsoszilva. A penge keménység 60/45 HRC, emellett 2048-as rétegszámú. Kézzel kövön élezett, és csiszolt. A markolat selyem fonatos, alatta fekete rájabőr. A sageo fekete selyem. A tok hagyományos eljárással festett, és lakkozott, nem szórópisztolyal van lefújva! A kard sosem volt használva csak vitrinben töltötte az eddigi életét nálam. A kard ára 135000 Ft.

 

 

A másik kardot vágás gyakorlatoknak vásároltam, de túl szépnek találtam használni. A penge 1045-ös acélból készült, vércsatornás, maru szerkezet . A hamon esztétikai. A markolat zöld selyem fonatos, alatta fekete rájabőr. A tok pirosra festett, fekete sageoval. A kard ára 45000 Ft.

 

 

 

Micó1965 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 1264

Kyotoinferno Creative Commons License 2021.07.17 0 0 1263

Köszönöm.

Ismerem a kardot és a boltot is, onnan rendelek mindent)

Előzmény: Astrarooth (1262)
Astrarooth Creative Commons License 2021.06.13 0 1 1262

Szia persze. Az arany sárkány katana a históriás boltban. Még annyit hozzá kell tegyek hogy ha vágásra akarod használni előtte meg kell látogatni vele egy  köszörűst. Hogy olajosan felköszörülje az élét mert a gyári kissé gyeng.

Előzmény: Kyotoinferno (1261)
Kyotoinferno Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1261

Szia.

 

Leírnád hogy mi a neve annak a Katanának ami Neked bevált és olcsó volt?

Előzmény: Astrarooth (1260)
Astrarooth Creative Commons License 2021.05.29 0 0 1260

Sziasztok. Rendkivűl nagy figyelemmel olvasok minden olyan fórumot, facebook csoportot vagy bármilyen más fórumot legyen az nemzetközi vagy hazai. De mivel magyar vagyok a legjobban ugye a hazait nézegettem. Sajnos meglehetősen lehangoló a magyar célközönség hozzáállása a japán vagy japán eredetü kardokhoz. Az az igazán elképesztő sznobizmus ami itt a magyar közönség részéröl tapasztalható az valami egészen rendkivüli. És sokszor agresszivitással párosul.

Éppen ezért szeretném leirni az ezzel való gondolataimat. Remélem segitséget fog nyújtani azoknak akik szeretnének katanát venni de nem járatosak ebben a világban. ( Márka, kovácsolt tipusok, stb.)

 

8 évet éltem angliába és jól kerestem. Ennek köszönhetően be tudtam szerezni olyan kardokat is amit a jelenlegi magyar fizetésemhez képest már azért nem lenne olyan sima ügy mint anno. Hanwei, ronin, ColdSteel, kareokbol volt már jó pár félém de voltak más gyártótól is. A helyzet az hogy mindet eladtam egy kivételével  ami egy eredeti japán wakizasi amit kyoto ban vettem a maikoya sword shopba. Nem volt olcsó de szép mert az ára miatt az nekem csak dísz. Mert ha valami történne vele agyérgörcsöt kapnék. Pont. Viszont keresni kezdtem olyan katanát vagy katanákat ami a normál fizetéshez igazithatóan kifizethető mégis jó minőségü. Hagy ne mondjam sok választási lehetőségem nem volt. Agyar oldalak között egy olyan oldal volt egy konkrét shopnak a választéka ahol azért volt kinálat meg részletesen volt leirva a penge jellemzők. Felhívtam és megkérdeztem hogy ki gyártja a kardokat és a kawashima steel nevet kaptam. Megkérdeztem a régi angol barátokat akik katanákkal kereskednek hogy milyen a kawashima. Azt a választ kaptam hogy a pengék egészen kivállóak, az a tsuka összeszerelés nem egy kifejezett remekmű de használható viszont az ugye javitható vagy igény esetén cserélhető. Hát ez meg győzött. Bementem és beruháztam egy laminált pengébe. A penge egészen elképesztő. Igazi hamon nem rugalmas de nem túl nehéz nem túl könnyü, és szerintem egész jó összeszerelés. Mostmár jópár vágás után is a penge mint új korába. De úgy konkrétan.  Azóta vettem már többet is a boltból. Azokkal is maximálisan elégedett vagyok.  Főleg az egyikkel mert újbol szeretném a kardforgatást gyakorolni. És ehez vettem egy katanát. Amikor az eladó megmutatta  valahogy egyből megfogott. Nagyobb és nehezebb mint az átlag katanák de még nem éri el odachi szintet meg kicsit kissebb mint a ColdSteel o katana. Brutálisan tömzsi penge vágóéllel esztétikai hamonnal amit ránézésre belecsiszoltak. Azt mondta az eladó hogy vágógyakorlatra alkalmatlan. De a múlt hétvégén ugy voltam vele megnézem mit bír a penge. Mi a vége amit köszöni szépen de az már sok neki  vágtam nagyon sok mindent gyékény, bambusz, üveg, alu profil, hintalánc, vékonyabb majd kissé vastagabb acél profil. Alu oszlop stb. A vége a vasúti sín volt amitöl megnyekkent a penge de addig nem kapott olyan sérülést emit ne lehetett volna egy jó kalapáccsal megás célszerszámmal helyrehozni és 19.500 forint volt. Azóta vettem újjat ugyanilyet és szerintem örök életre a társam marad. Ezt nem reklámnak szántam hanem 2 dolgot akarok kihozni.

1. Minőségi pengével rendelkező katanát nem lehetetlen olcsót venni csak kicsit utána kell járni és olyan ember véleményében kell megbízni aki járatos a katanák világában. De nem elfogult. 

2 Magyarország on igenis lehet igazán jó pengével rendelkező katanát venni 150.000 forint alatt. És még válogatni is lehet.

Én nem akarom ezzel leszólni a magyar kovácsol munkáját. Igenis jók hihetetlen jók. És ha hozzávesszük az alapanyag költséget a beleölt munkaórát még kifejezetten olcsóak is. De a magyar fizetésekhez képest legalább is nekem nem azok. Persze nem tettem le  egy Kovács András pengéröl se mert ha lehet fogok venni. Igaz nem használatra vagy max nagyon ritkán. Mert én használati kardot csakis olyat veszel hogy ha ne adj isten valami történik vele ne kövessek el harakirit miatta. 😂😂 Ezzel nem akartam senkit se megbántani , egyszerüen csak saját vélemény.

peet972 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 1259

Végre van mozgás itt is...

 

sünmacska Creative Commons License 2021.03.06 0 0 1258

Nem tudok belekötni az írásodba.

Előzmény: Kyotoinferno (1257)
Kyotoinferno Creative Commons License 2021.01.31 0 1 1257

Sziasztok.

 

Vissza olvastam néhány évet itt, ebben a topicban.

Jó hely, kedves emberekkel.

A sok év alatt jónéhányan érdeklődtek itt a kardforgatás gyakorlása iránt.

Én úgy gondolom hogy a következő válaszok amimet kaptak messze helytelenek, kérdés:-Iaido/ Shinkendo érdekel.

Válasz:

1,- Elöször menj  el pl Aikido - zni pár évet, lesz majd Jo, késöbb bokken es majd utána menj Iaido vagy Shinkendo edzésre.

 

Ezt vegképpen nem értem , pláne annak fényében hogy elöször régen mindig fegyveres harcot oktattak aminek a leképzese a puszta kéz, nem pedig fordítva.

 

Másreszt: én is Aikidoztam.

Mennyit tesz hozza az Iaijutsumhoz?

Semmi- nulla- zéró- mínusz egy...

 

2, Iaido/ Iaijutsu gyakorlás kontra éles kard/ katana vásárlás.

 

Iaijutsu részről tudok hozzaszolni.

 

Második edzésen éles kardot kaptunk a kezünkbe, s  a már előtte begyakorolt egyes álló formát bokkennel, most már éles karddal gyakoroltuk.

 

Sem egymast sem önmagunkat soha nem vagtuk meg ...azóta sem. Ezutan vettem is magamnak egy olcsóbb de éles kardot es azóta is mindig élessel gyakorlok.

Miert kellene évekig Bokken?

 

Az emberek nem debilek, kis fakard utan nyugodtan gyakoroljanak éles karddal.

 

De,nem is lehet Iaijutsut gyakorolni bokkenel.

Iaido- t sem szerintem, de ebben nem vok kompetens, javitsatok ha kell.

Meg ugyan ide vonhatnám a Kendo ajanlását Iaido gyakorlas előtt.

 

Ez megint óriási luft számomra de ezt most hagyom.

 

Olvastam még a Katana kiérdemlésének nagy misztikumáról.

 

El kell menni a boltba/ kardkovácshoz  és meg kell venni.

 

Mindezt a saját meglatasaim alapján csak azért írtam.mert az emberek idejenek ilyen szintű elrablását feleslegesnek tartom.

 

A kard egy fegyver amivel gyakorlunk, nem pedig egy kegytárgy amit 2 év bokken levegőbe csapkodással érdemlünk ki.

 

Mindez csakis sajat meglátasom amit sajat magamra nezve tartok érvenyesnek.

 

 

 

Micó1965 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 1256

Sziasztok!


Eladó sorba került néhány kardom.

1. A hegylakó című filmből ismert highlander katana. Kézi kovácsolással, 1045-ös acélból rétegelt
technológiával készült japán kard. (damaszkolt) A kard élezett vércsatornával
könnyített. A markolatot faragott motívumok díszítik. A kardhoz jár egy fekete
kardzsák is. 50000 ft

2. Fehér tsuka ito-s katana. 1045-ös acélból kézzel kovácsolt, és élezett katana.
Markolata fehér selyem zsinórral font, alatta rájabőr. A tok fekete mely
aranyporral van megszórva majd lakkozva. A pengébe japán írásjelek vannak marva.
A katana 106 cm. A kardhoz jár egy fekete kardzsák is. 25000 ft

3. Fekete tsuka ito-s katana. A kard pengéje 440C-s rozsdamentes acél,
élezett, vércsatornával könnyítve. Markolat fekete selyem zsinórral font, alatta
fekete rájabőr. A katana 105 cm, a markolat 29 cm. A kardhoz jár egy fekete
kardzsák is. 20000 ft

4. Sajnos eladó sorba került szeretett Kawashima kardom. A penge szerkezete T10 Maru.
Hagyományos eljárással agyagos kitakarással differenciáltan edzett, valódi
hamonnal. A penge keménysége 55/40 HRC. Kézzel kövön élezett, és csiszolt. A
markolat selyem fonatos, alatta rájabőr. A kardhoz adok egy fekete kardzsákot.

70000 ft

5. Sajnos eladó sorba kerül másik szeretett Kawashima kardom. A penge szerkezete honsanmai.
Alacsony, közepes, és kemény acélból tevődik össze. Hagyományos eljárással
agyagos kitakarással differenciáltan edzett, valódi hamonnal. A penge keménysége
60/45 HRC. Kézzel kövön élezett, és csiszolt. A markolat selyem fonatos, alatta
rájabőr. A kardhoz adok egy selyem kardzsákot, egy díszdobozt, és egy
kardállványt. 80000 ft

 

6. Kawashima Daisho eladó. Mind két kard kézi kovácsolással, 1045-ös acél rétegelt
technológiával készült. (damaszkolt) A kardok élezettek vércsatornával könnyítettek. Markolat selyem zsinórral font, alatta rájabőr. A katana 105 cm, a
wakizashi 75 cm..  70000 ft

 

 

Fehér tsuka ito-s katana, és a Fekete tsuka ito-s katana ára fix.

 

Akit érdekel Bármelyik írjon.

 

baekdosan Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1255

Üdv!

 

Amennyiben megválna valaki Hanwei/Paul Chen katanájától, kérem jelezze felém, hátha olyan, amit megvásárolnék.

Privátban és képekkel, ha kérhetem. Köszönöm szépen!

andrasiva Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1254

Eladó a három darabos szamuráj kard szett,replika.Sárkányos motívumokkal díszített a hüvely és az állványa.A penge acélból van .Ára:24 e.További infó-telefonon.20 323 6915

peterforum Creative Commons License 2018.07.12 0 0 1253

Nem használt, gyakorló, élezett ninja kard eladó korrekt ár esetén.

Annyit tudok róla, hogy a penge a markolatban végig megy.

 

Niceknife Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1252

Sziasztok!

Továbbra is eladók az alábbi kések és kard:

https://drive.google.com/drive/folders/12wNRFqfQ79o0obru5xvJBX-kxf2k_6y1?usp=sharing

Gerber Combat Folder: 39e Ft

CRKT Otanashi noh Ken: 39e Ft

Fallkniven PXLmm: 80e Ft

John Lee Goemon katana: 70e Ft

A kések gyűjtemény darabjai, használva nem voltak!

Megtekintés és személyes átvétel Budapesten lehetséges. Email: viglevente@gmail.com

Niceknife Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1251

Sziasztok!

 

Eladóvá vált a John Lee Goemon Katanám. Sosem használtam, csak nézegettem, eredeti állapotban, dobozában. Irányár 80e Ft.

 

Képek: https://drive.google.com/drive/folders/1U5cmtaB1-0LMUNdRBaU_qMdk7JL3pVGN?usp=sharing

 

Személyes megtekintés és átvétel Budapesten.

 

Email: viglevente@gmail.com

Lac800 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 1250

Eladó a képen látható és nagy becsben tartott kard, cold steel warrior katana 1050 carbon steel differenciál edzet haman egyedi tartó zsák. Ára 85000 ezer FT 

 

Busmann02 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1249

Baggins Sama!

Neharagudj a késői válaszért,mostanában nem igen jártam erre!!!
Köszönöm az elismerő szavakat,de bekell hogy valljam az utóbbi időben kicsit lankadt a lelkesedésem,a kardok szerepét kicsit most átvette a rajzolgatás... :)
Köszönöm az ajánlást.már láttam ezt a filmecskét...és tetszett nagyon,szép az a penge,bár nem vagyok nagyon híve az O-kissaki-nak... :$
a rajzolgatásaimnak pl ilyesmi az eredménye :)



Ki ismeri fel kit akartam ábrázolni? :)

 

Minden kedves régi és új kardkedvelő topictársamnak és tisztelt családjának Ádott,Békés,Boldog Karácsonyt kívánok!!! :)

 

Előzmény: Törölt nick (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.29 0 0 1248

Busmann sama,

 

Mint kreatív, és lelkes tagja ennek a kis közösségnek, elsősorban a Te figyelmedbe ajánlom ezt a filmet:

 

Katt Ide!

 

Üdv:

 

Baggins

dragunov Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1247

Ez jó hír, köszi, majd utánanézek, de ha tud valaki egyet, jelezze.

Előzmény: NattyDread (1246)
NattyDread Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1246

A replikát felejtsd el, gunto-t elég olcsón be lehet szerezni, legyen eredeti, még ha nem is a legjobb kovácstól, de akkor is :)

Előzmény: dragunov (1241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!