Keresés

Részletes keresés

Dezső Kozák Creative Commons License 2016.11.27 0 0 1123

Kedves Flyati!
Ez nagyon jó kérdés. Tekintve hogy magyarországon a pici fizetésekből egy melós az éves kötelező díjakat sem tudná kifizetni, s akkor még nem is repült. Csak a jogsi min. félmillió. Plusz elótte orvosi (és szeretettel küldöznek mindenkit gyógyszerér, ha nem beteg akkor is). 
De inkább tegyük félre az adminisztrációt. Mondjuk megvan jogsi, s szeretnél venni egy gépet. 
A gyártónak a költséges tervezésen kívül rengeteg hatósági engedélyt kellene beszereznie a gyártáshoz. A gyártás során számos alapanyagra, alkatrészre és gyártási műveletre sokirányú mérési műveleteket, ellenörzési bizonylatokat kellene csinálni (ami minden plusz pénz) ami miatt eddig senki nem vállalta. Van már elég sok külföldi gyártó akik ellátják a piacot. Nem beszélve arról hogy aki repülni akar annak egy kissé kettyüsnak kell lennie. (én is szeretnék repülni, tehát én is kettyós vagyok mások szerint, de nem érdekel) Szóval a disek között is vannak valódi dilisek. Nos ezek ha balesetet szenvednének modjuk 100%-ban saját hibából, akkor is perelnék hatalmas összegre a gyártót. Ezt a rizikót az egyéb (és nem teljes) fentebb említettek mellet nincs az a bolond aki vállalná. Nekem úgy 35 évvel ezelőtt már átfutott az agyamon, de hagytam is továbbhaladni eme nemes ötletet. Ismerek egy magyar hajógyártót, aki a merész ötletektől sem riad vissza, s mégsem mert belemenni repülőgép szárnyak gyártásába. Pedig nagyon profi a maga területén.  Jól gondold meg, ha netán szeretnél gyártani repcsit.
Tisztelettel,

 

Előzmény: flyati (1121)
jjdunbar Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1122

2 szemlélyes Sárkányrepülővel Magyarországról Zanzibárra (Afrika).

 

Szerintetek sikerülhet?

 

Milyen engedélyek + egyéb kell hozzá?

flyati Creative Commons License 2016.09.02 0 0 1121

Sziasztok

Szeretnék érdeklödni hogy magyarországon miért nem gyárt senki  összecsukható egyszemélyes  motorossárkányt ?

Külföldön rengeteg félét lehet kapni  csak sajnos elég drágák mert az ottani fizetéshez vannak az árak szabva.

Tök egyszerü lenne  pár csöböl  megoldani szerintem és venné mindenki aki nem akar motoros ernyözni.

 A Bogdola féle  BB 103   sárkány hasonló de sajnos nem összecsukható.

   Ilyesmire gondoltam.

 

     http://www.miniplane-usa.com/pages/atf_trike.htm

traktoros82 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1120

Üdv. mindenkinek,

 

Él még a topic?

Elég rég nem volt bejegyzés.....

dji Creative Commons License 2015.12.19 0 0 1119

Köszi! 

Feco32 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 1118

Szia!

Rengeteg dolgon múlik, legfőképp azon, hogy neked mi jó, mit szeretnél, mi nyűg, mi nm az.

Egy motoros ernyő kompaktabb, azaz nem kell hozzá nagy felszálló, nem kell a cuccot hangárban tárolni, mert kis helyen elfér, kisebb hely kell a leszálláshoz, motorleállás esetén gyakorlatilag "zsebkendőnyi" területre leteheti magát az ember. 5 perc alatt startra kész.

A sárkány sokkal gyorsabb, nagyobb távokat tudsz vele repülni. Aktív időben a lejövetel is egyszerűbb és talán startolni is egyszerűbb vele.

Mindkettőnek megvannak a szépségei.

Neked kell eldönteni, hogy igazán melyiket tudnád jobban kihasználni: van-e a közeledben reptér, vagy inkább több a kaszáló, az ernyős starthoz. Mekkora távokat szeretnél menni, melyikben van nagyobb bizodalmad.

Egy próbát mindkettő megér!

Előzmény: dji (1117)
dji Creative Commons License 2015.12.17 0 0 1117

Köszi fiúk!

 

Igazából azt hittem több hozzászólás lesz majd. :(  van sárkányos topic még valahol?

 

Köszi ÜDV

zozokag Creative Commons License 2015.12.16 0 0 1116

Szia!

A Hátimotoros ernyőzéshez előbb "A" vizsgát kell tenni szolóernyőzésből,hohy megtanúlj biztonságossan leszállni.Utánna lehet kezdeni szerintem a hátimotoros tanfolyamot.

Ha repkedni akasz A-ból B-be,nagyokat kirándulni akkor sárkány a gyorsabb.Igaz vannak ma már olyan hátimotoros ernyők,amik közel,olyan sebességgel mennek mint a sárkány.De sokéves rutin kell hozzá.Ha jó,megbízható felszerelést szeretnél,közel 1 árba vannak.hátimotor 500-tól a csillagos ég,(és itt a megbízhatón van a hangsúly)ernyő kb 200ezer.Tárolás szempontjából viszont az ernyő helygazdaságosabb.

Előzmény: dji (1114)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 1115

Ernyő

Előzmény: dji (1114)
dji Creative Commons License 2015.12.09 0 0 1114

Sziasztok!

 

Vacillálok a motoros siklóernyő és a motoros sárkány között abból is az egyszemélyesen (nano) verzión.

 

Mi a véleményetek ?

 

köszi.

vinga1tds Creative Commons License 2015.10.07 0 0 1113

Sziasztok,

 

azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet vásárolni komplett reduktort BMW boxermotorokhoz?

 

Nem igazán találok sehol. Illetve subaru motorokból melyik autótípusban található az a motor amit használnak?

 

Előre is köszönöm, ha tud valaki esetleg segíteni!

 

Üdv.

zozokag Creative Commons License 2015.09.29 0 1 1112

Szia!

A pontos meghatározás:..."Melléklet a 14/2000. (XI. 14.) KöViM rendelethez    

a) városok, települések sűrűn lakott területei és szabadban tartózkodó embercsoportok felett, a légi járműtől mint középponttól számított 600 m sugarú körön belül található legmagasabb akadály felett 1000 lábnál (300 m) alacsonyabban; 

b) az a) pontban nem meghatározott területek felett 500 láb AGL-nél (150 m) alacsonyabban a föld- vagy vízfelszín felett, kivéve a különleges engedélyhez kötött repüléseket, a ballon repüléseket, valamint a függővitorlázó repüléseket. "

Tehát a te esetedben a min rep.magasság 150 méter.Ez a földről nézve sem magas,de ha bizonyítottan(video,fénykép) pl a fák között,vagy hátimotros siklóernyő pilóta a lábát a vízbe lógatva (nem vészhelyzeti repülés,vagy leszállási szándékkal) repül,akkor fel lehet jelenteni a hatóságoknál.

Inkább járjál utána,hogy ki a pilóta,és beszéld meg vele,ha rendszeres.Fényképezd le,és tedd közzé a képet,hogy keresed a pilótát...


Zöldfülű84 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 1111

Nem tudom, de nemhiszem. Elég életszerűtlen betartatni egy magánszemély által kért tiltást figyelembe véve hogy a légügyi szabályoknak megfelelően szabad légterekben repkednek az emberek. Az ég mindenkié. Ha valaki szándékosan rosszindulatúan zaklat akkor egyszerűbb bevonni a hatóságot, mint légtérzárat kérni pár100m2-re.

Előzmény: forme (1110)
forme Creative Commons License 2015.09.23 0 0 1110

Értem és köszönöm!

Esetleg én megtilthatom, vagy megtiltathatom?

Előzmény: Zöldfülű84 (1109)
Zöldfülű84 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 1109

Szia

 

Belterületet 300m sugarú félgömbben el kell kerülni. Külterületen ha nincs egyéb tiltás nem hiszem hogy ez szabályozva van. (max bunkóság egész nap egy horgásztanya felett zörögni :) )

Előzmény: forme (1108)
forme Creative Commons License 2015.09.22 0 0 1108

Sziasztok!

 

Elsősorban hadd kérjek bocsánatot, hogy idemerészkedtem hozzátok, mint kívülálló, de számomra fontos kérdést szeretnék feltenni, melyről az interneten nem leltem információt.

Milyen minimum magasságban repülhet (illetve körözhet -e???) egy motoros sárkányrepülő (vagy motor nélküli, vagy léghajó, vagy bármi!) egy külterületi lakóingatlan felett?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

Üdv és jó repülést mindenkinek! (vagy valami ilyesmi! :) )

OSZERES.NET Creative Commons License 2015.06.05 0 0 1107

Sziasztok!

Hátha:

AIRCOTEC ALIBI tip. variométer
Két fajta hang típust tud és három fajta magasságot tárol.
Kijelzőjén az emelkedést, vagy süllyedést jelző skála nincs, csak pici nyíllal és számmal jelzi.
Hátulján fém tartó van, mely hevederre, vagy csőre(sárkány) való rögzítésnél jól jöhet.
Eredeti német nyelvű használati utasítás meg van.

25000Ft

     

Jerrry008 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 1106

Hello Skacok. 

Jó halott ez a topic. Gondoltam felélesztem kicsit, hátha ide-ide téved valaki.

Eladó lett a motoros sárkányom:

http://repulogep.hu/index.php?option=com_classifieds&task=view&id=4787

 

Vegyétek, és repüljetek! Mélyen béka ára alatt.

Kérdezzetek itt vagy privátban.

Jerrry008 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 1105

:) BUÉK! Ez jó Zozo! Szerintem már csak páran vagyunk itt.

Előzmény: zozokag (1104)
zozokag Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1104

Sziasztok!

Csak hogy ki ne haljon a topic.Az év első  bejegyzése legyen egy karácsonyi köszöntő

"Motoros trike száll az égen, a kis rotax zümmög szépen. Az pilóták ma repülni mennek, leszállófénynél énekelnek. Mosolyogva mondják Neked: JÓ leszállást mindenkinek és Békés, Boldog Ünnepeket!"

WooDoo Creative Commons License 2013.12.05 0 0 1103

Bocsi, rég jártam erre....

 

Az én repcsim inkább egy Mosquitohoz áll közelebb, mint egy motoros sárkányhoz, a kormányzása is inkább a gyalog sárkányokhoz hasonló, de nem tudom elég-e hozzá a H1 jogsi. Nekem elvileg van UL jogsim, de anno még csak annyiból állt az átképzés, hogy aki már tudott repülni gyalog sárkánnyal, az beült egyedül egy motoros gépbe, és levizsgázott. Én is megcsináltam az átképzést, de aztán nem foglalkoztam a papírozással, mert inkább hegyről, vagy vontatásból repültem. De azért tudta mindenki a klubban, hogy meg van az átképzésem, így nem zavart senkit, ha néha motoros sárkánnyal is repültem. 

Ezt a képet ma küldte egy régi pilóta társam, 1986-ban még ilyen, gépekkel repültünk. A vitorla mezőgazdasági fóliából készült...

h.csaba Creative Commons License 2013.10.12 0 0 1102

Szia!

 

Ez a gép HG pilóta I.-el használható?

Előzmény: WooDoo (971)
h.csaba Creative Commons License 2013.10.11 0 0 1101

Szia! 

 

Ha hétvégén elő tudom keríteni akkor átküldöm. 

Ha még nem késő. :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (1096)
Corler Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1100

Szia

Megtennétek, hogy nekem is elkülditek a terveket?

Köszönöm előre is!

corlerster@gmail.com

 

Előzmény: Törölt nick (1096)
jgydk Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1099

Igen, írj az e.mail címemre, tudok elérhetőséget, pár hete/hónapja javíttattam a variómat, Flytech, de szerintem más típust is javít.

Előzmény: Jerrry008 (1098)
Jerrry008 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 1098

Sziasztok! Ismer valaki olyan személyt, aki tud javitani rep műszert? Egy stupova avriót kénbe megjavitani, vagy tanács is jól jönne, miért nem működik, mit nézzek át, mielőtt kiszerelem a sárkányból...Előre is köszi a válaszokért!

omm245 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1097

Szia!

Engem is érdekelne. :-)

matra.aero.club@gmail.com

 

Előzmény: Törölt nick (1096)
kriszta000 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 1095

Sziasztok   érdeklődnék   neme  vene  valaki  egy  gyalog  sárkányt  nekem  van  egy  nagyon  szép  és  jo  állapotu , mi  nem  használtuk  csak  ausztriábol  hoztuk .  Ha  tutok  valakit  rá  megköszöném   és  ha  érdekel valakit  meglehet  tekinteni  a  Jofogás .hu.  oda  raktam  fel  a  sport  kategoriába ,   Ezen   a  számon  lehet  érdeklődni   06-70-500-20-16,,Kőszőnőm   előreis,,  sziasztok,,,  

Előzmény: istvan1023 (899)
Corler Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1094

Gyere el te is Kecskédre!!

Előzmény: kenirok (1081)
Corler Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1093

Kezdünk Kecskéden, aztán átrepülünk Tatára!

 

Előzmény: zozokag (1092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!