Keresés

Részletes keresés

Zolika "Zé" Creative Commons License 2016.02.12 0 0 99

Kösz, de ezzel nem sok mindent segítettél!!
Olyan emberek, olyan hozzászólása érdekel ami segít a problémán!

Előzmény: Traco (98)
Traco Creative Commons License 2016.02.11 0 0 98

Az ismerősöd szellemi fogyatékos, más baj nincs :)

Előzmény: Zolika "Zé" (97)
Zolika "Zé" Creative Commons License 2016.02.07 0 0 97

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni?

Egy ismerősöm lecserélte a villanybojlert a fürdőszobában, mert eresztett. Egy használtan vásárolt bojlert rakott fel a helyére. Most a probléma az, hogy mindenhonnan meleg víz jön, még a wc-ből és a kerticsapból is.

Tudja valaki mi lehet a gond?

Előre is köszönöm.

PoPi13 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 96

Ja, és az elérhetőségem: 06 30 9311656 vagy picomster@gmail.com

PoPi13 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 95

Quantum (USA gyártmány) gázbojler, 180 literes eladó. Keveset volt használva, mert villanybojler mellett volt, tartalékban. A napokban lekötöttem és kiszereltem, helyhiány miatt. 35.000 Ft-ot kérek érte. 

masterflash Creative Commons License 2015.09.09 0 0 94

Sziasztok!

Szeretnék egy szaniter tágulási tartályt felrakni egy 200l-es hajdú bojlerre, max vízhőmérséklete  gyárilag 65C°, 3bar nyomáscsökkentő van a hálózaton.

Mekkorát kell feltennem, hogy ne csöpögjön a biztonsági szelep?

cseszy2 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 93

Tök jó,hogy igy pörög ez a fórum.Igy jó hogy van,sok friss infóval találkozik az ember..  :-)

cseszy2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 92

Sziasztok!

Van egy V4 FÉG gázos vízmelegítőnk.Ki van pucolva,uj membrán,minden...Az a gond,h.nem könnyű a hőfokot beállitani.Van-e olyan uj bojler,ami az átfolyó víz mennyiségének függvényében fűt.tehát,a hőfok stabil,ha csak kicsit,vagy nagyon nyitom meg a csapot..Tudom,ez egy hőtárolós bojlertől elvárható.De átfolyós nincs ilyen??Bojlert meg elvileg csak szabályellenensen tehetek fel...Mert módosítok a terveken..

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Creative Commons License 2015.01.05 0 0 91

Sziasztok,

abban kérném a segítséget, hogy adott egy átlagos 120 m2-es családi ház amiben a fűtést+melegvizet egy átlag kombi falikazán nyomja. 

Namármost asszonnyal tervezünk napelemes rendszert, hogy az áramon spóroljunk. Így minden lehetséges energiazabálást elektromos üzeműre orientálnánk ÚGY, hogy a régi -stabil - rendszer is megmaradjon. 

Kérdésem:

A kombi gázkazán mellé telepíthető e melegvíztermelő villanybojler úgy, hogy 

- alapból a bojler termelné a melegvizet éjszakai árammal,

- ha szűköl a melegvíz, akkor a kombi kazán rásegít,

- illetve kényem-kedvem szerint tudnám kapcsolgatni (a fenti paraméterek mellett!), hogy kazán vagy bojler melegítsen.

Továbbá hasonló (váltás lehetősége - ugyanakkor alapból elektromos fogyasztású) rendszert szeretnék a fűtéssel kapcsolatban.

Van erre lehetőség? Van ilyenre példa? Ha igen, akkor netes webcímeket is megköszönnék!

BÚÉK

kavicsos64 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 90

Helló! A Tárolós gáz bojlert javaslom. A hajdu müvek bojlerei már a multé, ugyanis mi kb 3 éve vettünk új bojlert hajdut, ami rendszeresen elromlik a mai napon újra szétégett a fütőszála és második napja nincs melegvizünk, Ova intek mindenkit ezen termékek vásárlásától mert egyszerüen csak egy rablás és üzlet de nem a vevőnek. Arra is nagyon vigázzanak hogy a köcsög EU a bojlerek hőfokát 60 c fokra levitte és akinek 120 bojlerje volt és cserél ez a tipus már nem jó és csak a 150 l-esel lehet az alacsonyabb höfok miatt pótolni.

Előzmény: Den Hadnagy (89)
Den Hadnagy Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vajon melyik az olcsóbb:

villanybojler éjjszakai áramról üzemeltetve vagy komibi gázkazánnal előállított használati melegvíz?

Mindkettő rendelkezésre áll, mivel korábban csak a villanybojler volt meg, a fűtés miatt késöbb került beszerelésre a gázkazán.

megyekfórumozni Creative Commons License 2013.04.25 0 0 88

Én maradok a gázfűtésű forróvíz tárolósnál:)

Előzmény: dorka12345 (87)
dorka12345 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 87

Fa tüzelésú bojler a legjobb megoldás...

Előzmény: Törölt nick (43)
Szila73 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 86

Sziasztok!

Nekem is az eredeti topik címébe illik a problémám, egy kis csúsztatással.

Éppen házfelújításban vagyok, mondhatni tervezési fázisban. Volt a házban egy vegyes kazán a pincében, és vele egy körön egy régi parapetes gázkazán a konyhában, plusz egy éjszakai árammal hajtott bojler a használati melegvízhez.

A cucc minden részében elavultnak mondható, ezért egy, a ház lehetőségeit kihasználó, korszerűbb, összetett rendszert szeretnék.

Beszéltem egy szerelővel, akitől a szintén egy körre kötött kondenzációs cirkó + modernebb vegyes kazán kombóval kapcsolatban kértem a véleményt. Hímelt-hámolt, és a végén azt javasolta, hogy hagyjam a gáz + vegyes fűtést és fűtsek CSAK villannyal, azaz 4db sorba kötött 120l-es Hajdu villanybojlerrel. Állítólag ő már csinált ilyet, és nagyon frankó és olcsó és tiszta. A gáz fűtésnél 20%-kal olcsóbb, ráadásul egy bojler ára csak 58eFt, és az alkatrésze/javíttatása is kevesebb lehet. Még hely is lenne a bojlereknek a pincében. Hát nem tudom... Létezik ez?

Valaki hallott ilyenről, esetleg vannak tapasztalatai ilyen fűtéssel kapcsolatban?

Persze van valami, ami még árnyalja a dolgot, az az, hogy a használati melegvíz nem ebből a rendszerből menne, tehát ahhoz újabb megoldás, egy további villany-, vagy egy gáz bojler szükséges.

Üdv:

Szila73

999mester Creative Commons License 2011.08.19 0 0 85

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyivel kerül többe a villanybojler üzemeltetése, mint egy átfolyós gázbojleré? Állítólag az átfolyós gázbojler többet fogyaszt, mint a tárolós társa.

Van egy felújítás alatt álló házam, amibe a gáztervező egy Bosch therm 4000s átfolyós turbós bojlert írt. Kéményes nem jöhet szóba, mert a házban egy tömegkályha biztosítja majd a fűtést, így csak zárt égésterűt engedélyeznek.  Egy Vailant márkakereskedésbe is betévedtem valami Bosch alternatíva után kutatva, ahol az eladó felvetette, hogy nem érné-e meg inkább villannyal fűtenem a vizet.

Elgondolkodtam.

Ami a villany mellett van: olcsóbb, egyszerűbb a beüzemelése, később könnyebben tudok hozzá kiegészítő napkollektort barkácsolni.

Ami ellene: hosszú távon többe kerül (?) az üzemeltetése. Ha kifogy a melegvíz, akkor a következő bekapcsolásig szopás.

Ja, és mennyibe van egy kapcsolt áram beszerelés?

paleszp Creative Commons License 2011.03.28 0 0 84

Sziasztok,

Felhozom egy kicsit a topikot.

Túrom pár napja a netet, de nem tudom eldönteni, hogy a felújítandó lakásunkba mit szereltessek.

Paraméterek:

- Fűtés megoldott: házközponti

- Mindenképpen le kell cserélni a jelenlegi átfolyós gázbojlert és a gáztűzhelyt (főzőlap)

- Ragaszkodom a villany sütőhöz (ez meg is van), a főzőlap mindegy

- A család jelenleg 3 a jövőben remélem min 4 főre bővül

- Új készülék felszerelésekor a kéményt béleltetni kell (kb 13m)

- A gázórát/csöveket át kell szerelni, terv+engedély (kb 90-100eFt) +munkadíj és anyag

- Van lehetőség vezérelt (éjszakai) áram kialakítására

- Napkollektor, vegyestüzelés, házi atomreaktor...stb társasházról lévén szó nem jöhet szóba

- Teljes elektromos hálózat csere mindenképpen lesz

Tehát maradjak a gáznál, és a készülékek-kémény-terv-csövezésre költsek el egy halom pénzt (kb 400-450 eFt), de hosszútávon olcsóbb az élet

vagy

a most olcsóbb és egyszerűbb elektromos tűzhely/bojler kombónál maradva a jövőben fizessek többet.

Ez esetben a gázórát le is szereltetném.

Szubjektívan nekem a villany szimpatikus, mert

- egyszerűbb a fenntartása kezelése

- nem kedvelem a gázt, zárt rendszerben gondolkozom, ha mégis ez nyerne

Ha van véleményetek pro és kontra osszátok meg velem!

Köszi! P

jó hír Creative Commons License 2010.09.30 0 0 83
Becsüld meg az asszonyod, mert 30 fokban fürödni nagyon jó...ő tud valamit....
Előzmény: Tusi_ (79)
liili Creative Commons License 2010.09.19 0 0 82
Nem keveri a szaunával?:-)
Előzmény: Tusi_ (79)
Tusi_ Creative Commons License 2010.09.08 0 0 81
Frankó csirkekeltető van benn zuhany után :)
Előzmény: sanyooo (80)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.27 0 0 80
Mit meg nem teszünk az asszonyokért! :)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.27 0 0 79
Őszintén? Nem bántam meg. kb 99 év alatt hozta volna be az árát és ráadásul olyan a lakás elosztása, hogy fel tudom fűteni az összes helyiséget konvektorral is. Kivéve a fürdőszobát, de ott úgyis kellett volna még valami kiegészítő fűtés, mert asszonyom kb 30 fokban fürdik.
Előzmény: sanyooo (78)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 78
Nem olcsó az élet... :(
Előzmény: Tusi_ (77)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.26 0 0 77
2008 ban volt lakás felújítás nálam. 700e körül telepítették volna a cirkót, cak-pakk.
Az a baj, hogy ehhez még rájött volna a gáz tervezés/engedélyezés és plusz a kéményesek. Nekem még kéményt is építenem kellett volna. Cirka 300e lett volna pluszban, úgyhogy maradt a konvektor/bojler.
Előzmény: andixka (75)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 76
Szerintem mielőtt bárki döntene kérdezzen meg egy kéményseprőt! Igen érdekes dolgokat fog megtudni! Sok helyen cserélik le a gázos vízmelegítőt villanybojlerre, mert a kéményseprő nem adja meg az engedélyt új készülék felszerelésére (a régi helyére)!
andixka Creative Commons License 2010.08.26 0 0 75
Hát, ha van itt valaki, ez az utóbbi engem is nagyon érdekelne....
Ugyanis jelenleg villanybojler, és két konvektor a két szobában.
Gondolkodunk a cirkón (ill. tkp. döntöttünk, de a topikot most láttam :-) ), de nem tudom, nem lényegesen olcsóbb-e egy fűtőpanel mondjuk a konyhába fürdőbe, és a nem működő konvektor cseréje.
Előzmény: hulyeur2 (71)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.26 0 0 74
Nem egyértelmű szerintem.

Anyámnál átfolyós gázbojler van, főzéssel együtt havi 3e-t fizet a gázért.
Mi asszonnyal ketten használunk meleg vizet villany bojlerből, gázzal főzünk mi is és 2-2.5 e körül fizetünk az éjszakai áramért és a főző gázért.
Kb ugyanannyi a főzésre elhasznált gáz is, tehát olcsóbbra jövünk ki a villannyal bojlerrel.
Azt hogy a VII. és a XII kerületben milyen a gáz minősége, most nem vettem figyelembe.
Előzmény: Dante001 (73)
Dante001 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 73
Egyértelműen a gázbojler éri meg jobban, villanybojlernél 3-5x többet fizetsz a meleg vízért.
H_G Creative Commons License 2010.07.06 0 0 72
A matrica semmit se jelent, nálunk ötletszerűen egyik évben ragasztanak a kéményseprók, máskor nem -- most épp 2004-es az utolsó matrica, pedig minden évben voltak, meg is vannak a jegyzőkönyvek a lakás iratai közt eltéve.

hulyeur2 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 71
Sziasztok,

Mivel 2001-ben indult a topik, lehetne aktualizálni a véleményeket a gáz vs villanybojlerrel kapcsolatban :)

most vettem egy lakást. a fürdőben egy régi gázbojler adja a melegvizet.
most volt nálam a vizes, amikor ránézett, mondta, hogy életveszély, mert az a 2m kémény, ami van a fürdőben szűkül, ami tilos, kicsi a fürdő és nincs megoldva a szellőzés és ha megy a bojler az égéstermék áramlik ki a burkolat mellett. plussz ha az oldalán lévő matrica dátumát nézem, akkor 1997-ben?! ellenőrizték utoljára...
most keresek vmi költséghatékony megoldást 2 ember melegvíz ellátására. nem tudom, melyiknek lenne több értelme:
- rákölteni a gázra, rendberakni a készüléket (esetleg újat) és megcsináltatni a kéményét meg vmi szellőzést a fürdőbe
- vagy beszerelni egy villanybojlert (esetleg éjszakai áramra)

szerintetek?

más:
a 10nm-es konyhában mennyire lenne drága szerintetek mondjuk egy 1000w-os fűtőpanellel fűteni télen? jelenleg nincs bent fűtés és a gázkonvektor nehézkesen férne be...
liili Creative Commons License 2010.06.05 0 0 70
Szia!

Én mindenekelőtt megnézném az égőfejet, hogy rendesen bekapcsol-e.Lehet, hogy bekapcsol, de túl hamar ki is kapcsol.Nekem Quadrigám van, és a szerelő haver azt mondta, hogy a belseje kerámiás, és nem tud levízkövesedni.Nem tudom a többi milyen anyagból van.
Előzmény: ssrat (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!