Keresés

Részletes keresés

cseszy2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 92

Sziasztok!

Van egy V4 FÉG gázos vízmelegítőnk.Ki van pucolva,uj membrán,minden...Az a gond,h.nem könnyű a hőfokot beállitani.Van-e olyan uj bojler,ami az átfolyó víz mennyiségének függvényében fűt.tehát,a hőfok stabil,ha csak kicsit,vagy nagyon nyitom meg a csapot..Tudom,ez egy hőtárolós bojlertől elvárható.De átfolyós nincs ilyen??Bojlert meg elvileg csak szabályellenensen tehetek fel...Mert módosítok a terveken..

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Creative Commons License 2015.01.05 0 0 91

Sziasztok,

abban kérném a segítséget, hogy adott egy átlagos 120 m2-es családi ház amiben a fűtést+melegvizet egy átlag kombi falikazán nyomja. 

Namármost asszonnyal tervezünk napelemes rendszert, hogy az áramon spóroljunk. Így minden lehetséges energiazabálást elektromos üzeműre orientálnánk ÚGY, hogy a régi -stabil - rendszer is megmaradjon. 

 

Kérdésem:

A kombi gázkazán mellé telepíthető e melegvíztermelő villanybojler úgy, hogy 

- alapból a bojler termelné a melegvizet éjszakai árammal,

- ha szűköl a melegvíz, akkor a kombi kazán rásegít,

- illetve kényem-kedvem szerint tudnám kapcsolgatni (a fenti paraméterek mellett!), hogy kazán vagy bojler melegítsen.

 

Továbbá hasonló (váltás lehetősége - ugyanakkor alapból elektromos fogyasztású) rendszert szeretnék a fűtéssel kapcsolatban.

 

Van erre lehetőség? Van ilyenre példa? Ha igen, akkor netes webcímeket is megköszönnék!

 

BÚÉK

kavicsos64 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 90

Helló! A Tárolós gáz bojlert javaslom. A hajdu müvek bojlerei már a multé, ugyanis mi kb 3 éve vettünk új bojlert hajdut, ami rendszeresen elromlik a mai napon újra szétégett a fütőszála és második napja nincs melegvizünk, Ova intek mindenkit ezen termékek vásárlásától mert egyszerüen csak egy rablás és üzlet de nem a vevőnek. Arra is nagyon vigázzanak hogy a köcsög EU a bojlerek hőfokát 60 c fokra levitte és akinek 120 bojlerje volt és cserél ez a tipus már nem jó és csak a 150 l-esel lehet az alacsonyabb höfok miatt pótolni.

Előzmény: Den Hadnagy (89)
Den Hadnagy Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy vajon melyik az olcsóbb:

villanybojler éjjszakai áramról üzemeltetve vagy komibi gázkazánnal előállított használati melegvíz?

Mindkettő rendelkezésre áll, mivel korábban csak a villanybojler volt meg, a fűtés miatt késöbb került beszerelésre a gázkazán.

megyekfórumozni Creative Commons License 2013.04.25 0 0 88

Én maradok a gázfűtésű forróvíz tárolósnál:)

Előzmény: dorka12345 (87)
dorka12345 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 87

Fa tüzelésú bojler a legjobb megoldás...

Előzmény: Törölt nick (43)
Szila73 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 86

Sziasztok!

 

Nekem is az eredeti topik címébe illik a problémám, egy kis csúsztatással.

Éppen házfelújításban vagyok, mondhatni tervezési fázisban. Volt a házban egy vegyes kazán a pincében, és vele egy körön egy régi parapetes gázkazán a konyhában, plusz egy éjszakai árammal hajtott bojler a használati melegvízhez.

A cucc minden részében elavultnak mondható, ezért egy, a ház lehetőségeit kihasználó, korszerűbb, összetett rendszert szeretnék.

 

Beszéltem egy szerelővel, akitől a szintén egy körre kötött kondenzációs cirkó + modernebb vegyes kazán kombóval kapcsolatban kértem a véleményt. Hímelt-hámolt, és a végén azt javasolta, hogy hagyjam a gáz + vegyes fűtést és fűtsek CSAK villannyal, azaz 4db sorba kötött 120l-es Hajdu villanybojlerrel. Állítólag ő már csinált ilyet, és nagyon frankó és olcsó és tiszta. A gáz fűtésnél 20%-kal olcsóbb, ráadásul egy bojler ára csak 58eFt, és az alkatrésze/javíttatása is kevesebb lehet. Még hely is lenne a bojlereknek a pincében. Hát nem tudom... Létezik ez?

 

Valaki hallott ilyenről, esetleg vannak tapasztalatai ilyen fűtéssel kapcsolatban?

 

Persze van valami, ami még árnyalja a dolgot, az az, hogy a használati melegvíz nem ebből a rendszerből menne, tehát ahhoz újabb megoldás, egy további villany-, vagy egy gáz bojler szükséges.

 

Üdv:

Szila73

999mester Creative Commons License 2011.08.19 0 0 85

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyivel kerül többe a villanybojler üzemeltetése, mint egy átfolyós gázbojleré? Állítólag az átfolyós gázbojler többet fogyaszt, mint a tárolós társa.

Van egy felújítás alatt álló házam, amibe a gáztervező egy Bosch therm 4000s átfolyós turbós bojlert írt. Kéményes nem jöhet szóba, mert a házban egy tömegkályha biztosítja majd a fűtést, így csak zárt égésterűt engedélyeznek.  Egy Vailant márkakereskedésbe is betévedtem valami Bosch alternatíva után kutatva, ahol az eladó felvetette, hogy nem érné-e meg inkább villannyal fűtenem a vizet.

Elgondolkodtam.

 

Ami a villany mellett van: olcsóbb, egyszerűbb a beüzemelése, később könnyebben tudok hozzá kiegészítő napkollektort barkácsolni.

Ami ellene: hosszú távon többe kerül (?) az üzemeltetése. Ha kifogy a melegvíz, akkor a következő bekapcsolásig szopás.

 

 

Ja, és mennyibe van egy kapcsolt áram beszerelés?

paleszp Creative Commons License 2011.03.28 0 0 84

Sziasztok,

Felhozom egy kicsit a topikot.

 

Túrom pár napja a netet, de nem tudom eldönteni, hogy a felújítandó lakásunkba mit szereltessek.

 

Paraméterek:

- Fűtés megoldott: házközponti

- Mindenképpen le kell cserélni a jelenlegi átfolyós gázbojlert és a gáztűzhelyt (főzőlap)

- Ragaszkodom a villany sütőhöz (ez meg is van), a főzőlap mindegy

- A család jelenleg 3 a jövőben remélem min 4 főre bővül

- Új készülék felszerelésekor a kéményt béleltetni kell (kb 13m)

- A gázórát/csöveket át kell szerelni, terv+engedély (kb 90-100eFt) +munkadíj és anyag

- Van lehetőség vezérelt (éjszakai) áram kialakítására

- Napkollektor, vegyestüzelés, házi atomreaktor...stb társasházról lévén szó nem jöhet szóba

- Teljes elektromos hálózat csere mindenképpen lesz

 

Tehát maradjak a gáznál, és a készülékek-kémény-terv-csövezésre költsek el egy halom pénzt (kb 400-450 eFt), de hosszútávon olcsóbb az élet

 

vagy

 

a most olcsóbb és egyszerűbb elektromos tűzhely/bojler kombónál maradva a jövőben fizessek többet.

Ez esetben a gázórát le is szereltetném.

 

Szubjektívan nekem a villany szimpatikus, mert

- egyszerűbb a fenntartása kezelése

- nem kedvelem a gázt, zárt rendszerben gondolkozom, ha mégis ez nyerne

 

Ha van véleményetek pro és kontra osszátok meg velem!

Köszi! P

 

jó hír Creative Commons License 2010.09.30 0 0 83
Becsüld meg az asszonyod, mert 30 fokban fürödni nagyon jó...ő tud valamit....
Előzmény: Tusi_ (79)
liili Creative Commons License 2010.09.19 0 0 82
Nem keveri a szaunával?:-)
Előzmény: Tusi_ (79)
Tusi_ Creative Commons License 2010.09.08 0 0 81
Frankó csirkekeltető van benn zuhany után :)
Előzmény: sanyooo (80)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.27 0 0 80
Mit meg nem teszünk az asszonyokért! :)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.27 0 0 79
Őszintén? Nem bántam meg. kb 99 év alatt hozta volna be az árát és ráadásul olyan a lakás elosztása, hogy fel tudom fűteni az összes helyiséget konvektorral is. Kivéve a fürdőszobát, de ott úgyis kellett volna még valami kiegészítő fűtés, mert asszonyom kb 30 fokban fürdik.
Előzmény: sanyooo (78)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 78
Nem olcsó az élet... :(
Előzmény: Tusi_ (77)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.26 0 0 77
2008 ban volt lakás felújítás nálam. 700e körül telepítették volna a cirkót, cak-pakk.
Az a baj, hogy ehhez még rájött volna a gáz tervezés/engedélyezés és plusz a kéményesek. Nekem még kéményt is építenem kellett volna. Cirka 300e lett volna pluszban, úgyhogy maradt a konvektor/bojler.
Előzmény: andixka (75)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 76
Szerintem mielőtt bárki döntene kérdezzen meg egy kéményseprőt! Igen érdekes dolgokat fog megtudni! Sok helyen cserélik le a gázos vízmelegítőt villanybojlerre, mert a kéményseprő nem adja meg az engedélyt új készülék felszerelésére (a régi helyére)!
andixka Creative Commons License 2010.08.26 0 0 75
Hát, ha van itt valaki, ez az utóbbi engem is nagyon érdekelne....
Ugyanis jelenleg villanybojler, és két konvektor a két szobában.
Gondolkodunk a cirkón (ill. tkp. döntöttünk, de a topikot most láttam :-) ), de nem tudom, nem lényegesen olcsóbb-e egy fűtőpanel mondjuk a konyhába fürdőbe, és a nem működő konvektor cseréje.
Előzmény: hulyeur2 (71)
Tusi_ Creative Commons License 2010.08.26 0 0 74
Nem egyértelmű szerintem.

Anyámnál átfolyós gázbojler van, főzéssel együtt havi 3e-t fizet a gázért.
Mi asszonnyal ketten használunk meleg vizet villany bojlerből, gázzal főzünk mi is és 2-2.5 e körül fizetünk az éjszakai áramért és a főző gázért.
Kb ugyanannyi a főzésre elhasznált gáz is, tehát olcsóbbra jövünk ki a villannyal bojlerrel.
Azt hogy a VII. és a XII kerületben milyen a gáz minősége, most nem vettem figyelembe.
Előzmény: Dante001 (73)
Dante001 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 73
Egyértelműen a gázbojler éri meg jobban, villanybojlernél 3-5x többet fizetsz a meleg vízért.
Előzmény: hulyeur2 (71)
H_G Creative Commons License 2010.07.06 0 0 72
A matrica semmit se jelent, nálunk ötletszerűen egyik évben ragasztanak a kéményseprók, máskor nem -- most épp 2004-es az utolsó matrica, pedig minden évben voltak, meg is vannak a jegyzőkönyvek a lakás iratai közt eltéve.

Előzmény: hulyeur2 (71)
hulyeur2 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 71
Sziasztok,

Mivel 2001-ben indult a topik, lehetne aktualizálni a véleményeket a gáz vs villanybojlerrel kapcsolatban :)

most vettem egy lakást. a fürdőben egy régi gázbojler adja a melegvizet.
most volt nálam a vizes, amikor ránézett, mondta, hogy életveszély, mert az a 2m kémény, ami van a fürdőben szűkül, ami tilos, kicsi a fürdő és nincs megoldva a szellőzés és ha megy a bojler az égéstermék áramlik ki a burkolat mellett. plussz ha az oldalán lévő matrica dátumát nézem, akkor 1997-ben?! ellenőrizték utoljára...
most keresek vmi költséghatékony megoldást 2 ember melegvíz ellátására. nem tudom, melyiknek lenne több értelme:
- rákölteni a gázra, rendberakni a készüléket (esetleg újat) és megcsináltatni a kéményét meg vmi szellőzést a fürdőbe
- vagy beszerelni egy villanybojlert (esetleg éjszakai áramra)

szerintetek?

más:
a 10nm-es konyhában mennyire lenne drága szerintetek mondjuk egy 1000w-os fűtőpanellel fűteni télen? jelenleg nincs bent fűtés és a gázkonvektor nehézkesen férne be...
liili Creative Commons License 2010.06.05 0 0 70
Szia!

Én mindenekelőtt megnézném az égőfejet, hogy rendesen bekapcsol-e.Lehet, hogy bekapcsol, de túl hamar ki is kapcsol.Nekem Quadrigám van, és a szerelő haver azt mondta, hogy a belseje kerámiás, és nem tud levízkövesedni.Nem tudom a többi milyen anyagból van.
Előzmény: ssrat (69)
ssrat Creative Commons License 2010.05.27 0 0 69
Ohm, sziasztok. Problemam van. Van egy Junkers gazbojlerem, ami az utobbi idoben nem melegiti meg elegge a vizet. Langyos viz jon belole. Mi ez? Vizko? Mit lehet vele csinalni?
liili Creative Commons License 2010.05.26 0 0 68
Jól működött egész télen, nem volt vele gond.Most kitaláltam, hogy hullámos lemezzel veszem körül, mint a radiátorokat.Vagy rákötök egy lapradiátort.
Előzmény: bohókása (67)
bohókása Creative Commons License 2010.05.25 0 0 67
Létezik bojler fűtés, akár az egész lakást is lehet igy fűteni.
Villanybojlert is lehet a fűtési rendszerbe építeni. annak még jobb a hatásfoka mint a Te " találmányodnak". Mikor elöször irtál róla akkor még nem irtad hogy csak tél időben akarod müködtetni.
Bkása
Előzmény: liili (64)
liili Creative Commons License 2010.05.25 0 0 66
Szerintem előbb, vagy utóbb ki fog lyukadni.
Előzmény: Tusi_ (65)
Tusi_ Creative Commons License 2010.05.05 0 0 65
Szétkaptam a héten a bojlert és belül kis rozsda foltokat találtam, mintha ragyás lenne. Nem mertem nagyon kapirgálni, nehogy kilukadjon. Mit lehet ezzel tenni?
Van valami speciális tisztító anyag, amivel feltöltve átmoshatom, vagy maradjon így. kell a vas a szervezetbe?
liili Creative Commons License 2009.12.30 0 0 64
Annyira marhaság, hogy egy 80literes fég tipusúról . leszedtem a szigetelést, és kiválóan fűt.Egész nap gyujtólángon, este pedig felkapcsolva, addig, míg fel nem melegíti a vizet maximumra.Egész nap langyosat tart a fürdőszobában.
Arra nem is gondoltál, hogy nyáron elzárom, mert nem kell fűtés?A melegvíz nem erről van, ezzel csak fűtök!
Előzmény: bohókása (63)
bohókása Creative Commons License 2009.12.30 0 0 63
Nem semmi ötlet. De jó nagy marhaság.
Gondolj bele, hogy ez a lapradiátor nyáron is ontaná a meleget.
Bkása
Előzmény: liili (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!