Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 3 napja 0 0 56008

Nem, hanem olyan gépet láttam, ami a munkaügyi központban volt, és netre is ment vele, De célszoftver valóban volt rajta.

Szerintem pont azért újították fel a frissítéseket, mert rájöttek a következő összefüggésre:

1. Sok régi XP-s gép lóghat még a neten;

2. Ha ezeket megfertőzi az amúgy is nehezen kivédhető zsarolóvírusok valamelyik variánsa, akkor ezek a régi, sebezhetőbb gépek hamarább befertőzhetnek a neten újabb -- a frissítési támogatást még változatlanul megkapó Windows-os gépeket (Win 7, Win 8, Win 8.1, Win 10) is, mivel egyrészt a még régi, és már az új gépek is a neten vannak, akkor, ha az új Windows-ok laikus gazdái tévedésből vagy spórolásból a szükségesnél gyengébb minőségű vírusvédelmi és kémprogram-védelmi szoftverekkel "szerelik fel" önmagukat, ill. a Windows-jaikat.

Erre pedig az a jó megoldás, ha a még szükségből futtatott régi Win XP-k számára elérhetővé teszik az új védelmi frissítéseket. Ezt gondolom én e mögé!

Előzmény: Jahno (56007)
Jahno Creative Commons License 2017.10.11 0 1 56007

"(Máig látok néhány hivatali(!!!) gépet is, ahol pár gépen még az öreg XP fut... .. .)"

Célszoftver fut rajt és nem lóg neten, akkor miért ne?

Előzmény: Carina_S (56003)
pimre Creative Commons License 2017.10.11 0 0 56006

Az mind szép, de mit keres a kérdés a Windows XP fórumban a Windows 10 fórum (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9221319&la=145297925) helyett?

Előzmény: James 42 (56005)
James 42 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 56005

Portable verziót nem találtam. Állítólag telepíteni sem nagyon lehet. Nézd meg ezt, remélem, tudsz angolul:

https://superuser.com/questions/1019776/how-to-run-internet-explorer-7-on-windows-10

A lényege az, hogy a 10-esben az Edge mellett ott van az IE 11 is, azt pedig lehet futtatni IE 7 kompatibilis módban. De ezt talán még az Edge-vel (-dzsel) is meg lehet tenni.

Előzmény: zlaszloit (56004)
zlaszloit Creative Commons License 2017.10.11 0 0 56004

Sziasztok

valakinek nics veletlenul egy ie6 vagy ie7  portable verzio? 

esetleg valami megoldas hogyan lehet win10-re ie7-et tenni?

Carina_S Creative Commons License 2017.10.05 0 0 56003

Ezt írja az általad idézett cikk:

"Immár harmadszor foltozza a hivatalosan nem támogatott Windows XP-t a Microsoft. Most a cég újra az amerikai kiberfegyverraktár kifosztására kényszerült reagálni."

(Ez a foltozgatási szükség arra mutat, hogy még tetemes számban lehetnek XP-felhasználók, akik nem váltottak még valamelyik újabb Windows-verzióra.) ---> Akkor viszont mégis, nem lenne érdemes a támogatás megszüntetése óta(!) többször befoltozott Windows XP hivatalos rendszer-frissítési támogatását legalább egy időre helyreállítani??? (Máig látok néhány hivatali(!!!) gépet is, ahol pár gépen még az öreg XP fut... .. .)

Előzmény: pimre (56001)
Jahno Creative Commons License 2017.08.15 0 0 56002

Ennyi év után még ezen aggódtok és elnéztek a sor végéig? Értelme semmi, csak megy rajt a felesleges vinnyogás. Ez legyen életetek legnagyobb baja, ha valami robot megnyomja.

Előzmény: James 42 (56000)
pimre Creative Commons License 2017.08.15 0 0 56001

Ezt nem tudom, én biztos nem voltam, mert nem szoktam mínuszolni, hanem ha vitám van valakivel, azt névvel (nick névvel) szoktam vállalni. De talán az lehetett a névtelen mínuszoló baja, hogy egy 3 évvel ezelőtti javaslatot idéztél be, ami egy nem támogatott rendszer esetében már kissé elavultnak számít.

Szerintem, ha már a kérdező marad az XP-nél, akkor talán innen kellene megpróbálni letölteni: https://www.avast.com/hu-hu/windows-xp-antivirus. Ha gond van, akkor remélhetőleg megírja, mi a teendő.

És persze ettől függetlenül, vagy azt megelőzően célszerű a legújabb XP frissítést (!!! merthogy mégiscsak van ilyen) letölteni. Itt van a róla szóló információ: https://www.hwsw.hu/hirek/57392/microsoft-windows-xp-frissites-biztonsag-wannacrypt.html, itt pedig a letöltés helye a legilletékesebbtől: https://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=55245

Előzmény: James 42 (56000)
James 42 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 56000

Ez miért kapott mínuszt? Már az is baj, ha válaszolok egy kérdésre?

Előzmény: James 42 (55999)
James 42 Creative Commons License 2017.08.10 -1 0 55999

A következő címen azt írják, hogy a probléma megoldásához fel kell telepíteni az XP összes frissítését, valamint a gép eszközeinek drivereit az Avast telepítése előtt:

https://forum.avast.com/index.php?topic=154629.0

Előzmény: Endiman (55998)
Endiman Creative Commons License 2017.08.09 0 0 55998

Sziasztok! Win XP-re nem tudok avast-ot telepíteni, ezt írja ki: "A filerendszer szűrőkezelő nem fut......győződjön meg róla, hogy a meghajtó elindult......"

Ez mi a jófene lehet??

James 42 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 55997

Nem a gép a "kocsog", hanem a W10. Egy kicsit azért én is értek hozzá, legalábbis a 7-esig nem volt túl sok problémám a Winekkel (8-asokkal pedig szerencsére nemigen találkozom). Publikus netet nem szokásom beállítani, inkább azt, hogy felhasználónév és jelszó kell a megosztásokhoz. És ez a 10-es előtti rendszereknél általában flottul működik. Nem úgy a 10-esben (vagy legalábbis nem sokáig, hacsak az ember le nem tiltja a frissítéseket).

De nem akarnám itt tovább szidni a 10-est, szerintem inkább hagyjuk abba ezt a témát!

Előzmény: Jahno (55996)
Jahno Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55996

"de például a 10-est egyáltalán nem ajánlanám annak, aki nem akar szívni."

Ebben az a vicces, hogy pár ismerősöm gépére úgy települt, hogy észre sem vették :-D

Megosztott nyomtató simán megy, az meg ha a gyártó nem támogatja a vackát örökké és tovább (látod, lehetett vola HP 4L-t venni, az mindennel megy), az nem egészen az OS hibája. Lehet beszívtál valami NTLM1-2 vagy smb1-2 hülyeséget, vagy bekapcsoltad a tűzfalat és publikus netnek állítottad a 7est, aztán olyannal szívtál, amihez igazából kicsit érteni kellene, most meg inkább "kocsoggép" az alapállásod és kész.

Előzmény: James 42 (55991)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55995

én igen.

azt teszem.

Előzmény: James 42 (55994)
James 42 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55994

Olyat én eddig nem nagyon láttam, legfeljebb olyat, amit az XP egyáltalán nem tud (nincs beépítve).

De ha Te így gondolod, hát használd azt a rendszert, amelyiket szeretnéd! Én is ezt teszem.

Előzmény: Törölt nick (55993)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55993

szerintem meg egy rakat dolgot gyorsabban és kényelmesebben tud, mint az xp.

hát ez van.

Előzmény: James 42 (55990)
pimre Creative Commons License 2017.07.25 -1 0 55992

"...ma is sokkal gyakrabban találkozom olyan nyomtatóval, amit az újabb Win-ekre nem lehet rendesen telepíteni."

Ekkora hülyeséget rég olvastam. Ezen az alapon azt is írhattad volna, hogy egy csomó nyomtató működött DOS alatt, egy másik csomó meg Win98 alatt, ami ma az újabb rendszerek alatt nem használható.

Részemről ezzel befejezem ezt az értelmetlen vitát.

Előzmény: James 42 (55991)
James 42 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55991

Nem ajánlottam, de az utódait még kevésbé tudom ajánlani. A 7-es még úgy-ahogy használható (bár néha az is idegesítő), de például a 10-est egyáltalán nem ajánlanám annak, aki nem akar szívni.

Ami pedig a kompatibilitást illeti, én még ma is sokkal gyakrabban találkozom olyan nyomtatóval, amit az újabb Win-ekre nem lehet rendesen telepíteni, mint olyannal, amit az XP-re nem lehet telepíteni. Igaz, nálunk még elég sok régebbi nyomtató van, és az újabbak általában oda kerülnek, ahol a rendszer is újabb, de akkor is, az a néhány tapasztalat, amikor az újabb Win-eknél rádugja az ember a nyomtatót a gépre, az pedig felismeri, és beállítja, elhanyagolható a sok szíváshoz képest. Különösen, ha megosztott nyomtatót akar beállítani az ember, pláne régebbi és újabb Win-ek között. Mert többnyire meg lehet oldani a dolgot, de korántsem olyan flottul, mint amikor minden gépen XP van. A drivereken kívül pedig egyéb szoftvert eddig nem láttam olyat, ami ne ment volna az XP-ken. Sőt, eddig csak olyannal találkoztam, hogy egy újabb Winre fel kellett tenni az XP Mode-ot, hogy valami szoftver működjön rajta.

Előzmény: pimre (55989)
James 42 Creative Commons License 2017.07.25 -1 0 55990

Szerinted. Szerintem meg bizonyos dolgokat egyáltalán nem tudnak, másokat meg (például a hálózaton egy gép, új hely vagy meghajtó megkeresése és csatlakoztatása) sokkal lassabban, mint az XP.

Előzmény: Jahno (55987)
pimre Creative Commons License 2017.07.25 -1 0 55989

Az, hogy Te mit telepítenél a saját gépedre, az a magánügyed. De az, hogy egy ma már nem támogatott operációs rendszert ajánlasz másoknak, az már nem az.

Az XP a maga idejében kiváló rendszer volt, viszont mivel megszűnt a támogatása, a használata kockázatos. Ráadásul egyre kevésbé kompatibilis az újabb szoftverekkel.

Légy szíves ne ajánlj ilyesmit ezen a fórumon! Se halkan, se hangosan.

Előzmény: James 42 (55984)
oljeg12 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 55988

Végül megoldottam a problémát. A BIOS-ba le volt tiltva a billentyűzet. Engedélyeztem. Annyira jutottam, hogy a num lock ledje attól kezdve világított. De a billentyűzetre nem reagált Mivel rendszer visszaállítási pontot továbbra sem tudtam elérni, ezért újra telepítettem. Most működik. Csak azt nem értem, hogy mi tiltotta le a billentyűzetet. A probléma jelentkezése előtt telepítettem a comodo internet security-t. Ez kavarhatott ennyire be? Nem értem az egészet.

Előzmény: oljeg12 (55983)
Jahno Creative Commons License 2017.07.25 -1 1 55987

Többi is teljesen jól kezeli a hálózatot.

Előzmény: James 42 (55986)
James 42 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 55986

Azért, mert az XP mindegyik utódjánál karcsúbb, és jobban kezelhető. Néhány dolgot ugyan nem tud, amit az utódok, de például a hálózatot legalább egy nagyságrenddel jobban kezeli azoknál, és nekem ez fontos.

Előzmény: Jahno (55985)
Jahno Creative Commons License 2017.07.24 0 0 55985

Miért is?

Előzmény: James 42 (55984)
James 42 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 55984

Csak halkan jegyezném meg, hogy én a saját gépemre nem tennék az XP helyett még 7-est se, 8-ast vagy 10-est pedig főleg nem.

Előzmény: pimre (55982)
oljeg12 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 55983

Köszönöm a választ. Megpróbálom a javasolt megoldást. Remélem, jó lesz.

Előzmény: pimre (55982)
pimre Creative Commons License 2017.07.23 0 0 55982

Próbáld megnyitni az eszközkezelőt. Ezt az egérrel is meg tudod tenni. Keresd meg a billentyűzetet. Kattints rá, és egyszerűen töröld ki a benne szereplő eszközt. Aztán indítsd újra a gépet. Persze a billentyűzet legyen csatlakoztatva. Ekkor újratelepíti automatikusan a Plug & Play eszköz illesztőprogramját, és ha szerencséd van, működni is fog.

Viszont a második leírt jelenség alapján gyanús, hogy valami komolyabb gond van a géppel. Érdemes újratelepíteni. Persze már nem az XP-t, hanem Windows 7. 8, vagy 10-est.

Előzmény: oljeg12 (55981)
oljeg12 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 55981

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam, amivel nem tudok mit kezdeni. Nővéremnek Xp van a gépén. Valamilyen oknál fogva, nem érzékeli a billentyűzetet. Próbáltam másik billentyűzettel is, meg másik USB portba is. Semmi. Annyi történt, hogy másik portba dugva, érzékeli, mint új hardver és, hogy telepíti. De telepítés után azt üzeni, hogy hiba lépett fel telepítés közben és valószínű, az eszköz nem fog működni. Próbáltam csökkentett módban indítani, de csak addig jutottam, hogy a menüből ki kellett volna választani a csökkentett módot. De mivel nem kezeli a billentyűzetet, nem tudtam választani. Kihúzgáltam minden csatlakozót, csak a billentyűzetét hagytam bent. Akkor se jó. (találkoztam már olyannal, hogy ebben az esetben működött és vissza dugdosás után ismét működik minden)

Ezen kívül, még egy problémával találkoztam. Akartam egy rendszer visszaállítást csinálni. De hiába kattintottam a rendszer visszaállítás gombra. Csak egy teljesen fehér ablak jelent meg. Még egy pont se nincs az ablakba, nem hogy a szokásos írások, vagy választási lehetőségek. Abszolút semmi. Szerintetek hol kéne keresgélnem, hogy helyre tudjam állítani?

Segítő válaszaitokat, előre is köszönöm.

Ignis199 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 55980

Igen.

Előzmény: Jahno (55979)
Jahno Creative Commons License 2017.02.27 0 0 55979

Szerinted.

Előzmény: Ignis199 (55978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!