Keresés

Részletes keresés

zsivany4 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 27

Itt volt egy beszolas, hogy :  "no comment"

 

Most meg nincs. Valaki kiszedte?  Ki van cenzurava a 'no comment' ?

 

Hat akkor: no comment.

Előzmény: zsivany4 (25)
zsivany4 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 25

Nekem az a velemenyem, hogy nem torvenyeket hoznak a muveszeti alkotasok ellen,

nem annyira betiltjak, hanem inkabb csak politikai panikot keltenek bizonyos dolgok ellen.

Aztan sokan belekattannak.  Olyan mind a Joseph McCarthy fele McCarthyism.

Politikai huho, es panic, es stb...   aztan ez van az USA-ban is.  Valahonnan elkezdik

tamogatni, es nehez a tomegnek megmagyarazni, hogy hulyeseg.  Mint ahogy Charlie Chaplint

is nem engedtek vissza az USA-ba azutan, hogy elment Angliaba latogatni.

 

En ugy latom, hogy az amerikai (USA) hiradas mindenkeppen cenzurazott, mert hirdeteseken

alapul.  Ha a hirdeto cegrol az ujsag valami negativ dolgot kozol, akkor a ceg nem hirdet annal

az ujsagnal tobbet, hanem elmegy a versenytarshoz.  Elobb-utobb az a hirado ceg marad uzleti

eletben aki cenzurazza sajat magat.  Igy a hirdeto nagy cegek cenzurazzak a hireket.

 

A meg nagyobb problema ott jon be, hogy sok ceg katonai jellegu dolgokat is gyartanak.

Ekkor szukseg van felhasznalni a katonasagi dolgokat, fegyvereket.  Ehhez haboru kell.

Aki a haboru ellen felszolal az belevag a gyarto ceg profitjaba.

 

A haborus dolgokat gyarto ceg keres kepviseletet a kormanyban is (USA house of representatives,

US szenatus...  stb)

 

Amikor a hulyeseg beindul, azt nehez megallitani.  Ez az USA - ra is all.  Itt sem tokeletes.

 

Szoktam olvasni azt is amit Noam Chomsky ir.

 

1umma_gumma Creative Commons License 2013.03.20 0 0 24

Alacsony a kerites

Labor Creative Commons License 2001.09.24 0 0 23
Azért szombat este a segglyuk kettőn lenyomták az Irigy Hónaljmirigy Rémségvetélkedő cimű műsorát, ahol is a NY, NY-ra sztrippeltek a fiúk. A műsor készitésekor gondolom igénytelenség volt a cél (sikerült is volna nekik), csak közbejött 11.-e, és gyalázásra sikerült. Persze a műsorból ki lehetett volna vágni ezt a 3 percet, de nem tették meg.
Traubi Creative Commons License 2001.09.24 0 0 22
Ezen én is gondolkodtam. A megfejtés:
Jó reggelt...hmmn...Afganisztán.

Különben meg nekem nem nagyon fáj mit játszanak vagy nem játszanak. A rádióban.

Előzmény: sierra (18)
csinovnyik Creative Commons License 2001.09.24 0 0 21
szóval nem tiltottak be semmit.

egy rádiós hálózat saját rádióállomásainak listát állíthat össze, hogy a górék szerint mi lehet az, amit talán nem kéne, de hozzáteszik, hogy egyébként minden szerkesztő azt tesz be, amit akar.

1. remek alkalom, hogy "betiltásról" meg az amerikai szólásszabadság végességéről cikkezzenek bulvárlapok, mely egyfajta pénzkereseti lehetőség, mint ilyen ízlés szerint megítélhető.

2. a lista semmilyen objektív paraméter alapján nem értelmezhető, mert míg talán felfogom, hogy don mclean/madonna szájából a "this will be the day that I die"-t hallgatni, nem nagyon értem, hogy azt obladee-oblada mi a frászt keres a listán.

3. amikor brezsnyev meghalt a keleti blokk ezt sokkal egyszerűbben oldotta meg. no könnyűzene, no kabaré és az önök kértékben is csak szomorú dolgokat lehetett kérni. és nem kellet vitatkozni arról, hogy a corvina együttes mire gondolt, mikor azt énekelte, amit.

4. mindenki maga dönti el, hogyan gyászol. emiatt aztán kizárt, hogy olyan rádió (TV) programot tudj összeállítani, ami garantáltan nem zuhantat meg senkit, viszont ki tudhatja, mi a fasz jár a menedzserek eszében, mikor hallgatottsági mutatókra meg reklámidőre gondolnak. nehogy a megrendelő pont a "knocking on heaven's door"-ra kapjon idegösszeroppanást.

Csülök Creative Commons License 2001.09.24 0 0 20
Szerepel a "nem javasolt" dalok között az "Imagine" is.
Why????!!!!
:(
Nority Creative Commons License 2001.09.24 0 0 19
azér az sem volt semmi (remélem nem tévedek, elég késő volt már), hogy a tiszteletkoncerten magyar kommentár: most egy nem ajánlott/betiltott szám következik.......nem tudom melyik volt.
csak rádióban nem mehet?
és érdekesek még az amerikai videókölcsönzők forgalmi adatai is....
sierra Creative Commons License 2001.09.23 0 0 18
Hár azért akkora tragédiát nem kéne csinálni a dologból, hogy ellenezzék Louis Armstrong What a wonderful world-jének játszását. Ez már mégiscsak túlzás.
Meg különben is: szentségtörés!
:-)
KlaviatUra Creative Commons License 2001.09.23 0 0 17
az, hogy nagy a gáz, szerintem egyértelmű, csak - bár azt hiszem, ezzel csatlakozom egy előttem szólóhoz - ezzel plusz gázt teremtenek, és csak azt érik el vele, hogy az röhög a markába, aki gázt akart. Amúgy nem hiszem, hogy bárkinek eszébe jutott volna Amerikában lejátszani mondjuk a NYNY-ot mostanában.
Előzmény: gee-em (16)
gee-em Creative Commons License 2001.09.23 0 0 16
ennyire nagy a gáz odaát?
Shai Hulud Creative Commons License 2001.09.23 0 0 15
Ráadásnak még betiltják a római kettes számot is.
Aki twixet ropogtat, az meg terroristaszimpatizáns reakcións egyén.
Ha valamit le kell tiltani, akkor ott a baj a systemmel van, sztem.

Bár én csak egy kis Shai Hulud vagyok.
Písz.

Előzmény: _Zoltán_ (13)
KlaviatUra Creative Commons License 2001.09.23 0 0 14
Nem, nem az AC/DC szívott a legnagyobbat, hanem Rage Against the Machine: összes dala a listán.
Előzmény: _Zoltán_ (13)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.09.23 0 0 13
Ráadásul a listán nagy-nagy szomorúságomra rajta van Nenától a kilencvenkilenc lufballon című dal is. Meg a Beatlestől az Obladioblada. Ahogy elnéztem szegény AC/DC szívott a legnagyobbat...
American Pie is letiltva.
Ez sajnos nem teljesen normális reakció.
Előzmény: L. Szerafin (12)
L. Szerafin Creative Commons License 2001.09.23 0 0 12
Akkor elnézést, ha ennyire félreértelmezhető volt az én "betiltották" szóhasználatom.
Én sem a klasszikus értelemben vett betiltásra gondoltam, hanem hogy a terrortámadás rosszízű emléke miatt ezt és ezt és ezt nem engedik, hogy menjen a rádióban. És a nem engedik = tiltva van.
Nem is azt mondtam, hogy ezek a nagy nemzetellenes dalok és bitófára kerül, aki hallgatja, csak azt, hogy a rádióadóknak meg lett mondva, hogy a listán szereplőkhöz ne nyúljanak gyász idején.

Tehát mégegyszer bocs, ha valakinek egyből a kommunista cenzúra jutott az eszébe. Nem gyanusítgatom én ilyesmikkel a tengerentúli demokáciát.
Csupán olyasmire akartam kilyukadni, hogy kicsit hülyén néz ki, ha pl John Lennon Imagine-jét kegyeleti okokból nem játszhatják a rádiók, tegnap meg állítólag elhangzott azon a segélykoncerten.

Előzmény: Raddi (11)
Raddi Creative Commons License 2001.09.23 0 0 11
Szó sincs betiltásról, gondolom a lentebb említett Blikk nagyszerű kommentje lehetett. Az egyik rádióhálózat csinálta ezt a nevetséges listát azokról a dalokról, amit most nem játszhatnak le ezen a rádióhálózaton.
Előzmény: thequo (10)
thequo Creative Commons License 2001.09.23 0 0 10
JČ.Azt hittem csak a szoc rendszerben volt az amit betiltottak.Vagy kamu az egész nyugati demokrácia hüjités?,.
Előzmény: L. Szerafin (-)
tangerine Creative Commons License 2001.09.23 0 0 9
Nem javasolják játszani =/= "betiltották"
Előzmény: hojag (6)
pint Creative Commons License 2001.09.22 0 0 8
geez
fel se ismertem
Előzmény: hojag (7)
hojag Creative Commons License 2001.09.22 0 0 7
Az a csaj a Lisa Minelli volt, kicsit felpumpálva.
Megijedtem amikor megláttam.
Megy az idö.
Csak tátogott.
Előzmény: pint (4)
hojag Creative Commons License 2001.09.22 0 0 6
"LOS ANGELES, Sept 18 (Reuters) - The nation's biggest radio station chain said on Tuesday it had suggested a list of songs that its stations might avoid playing after last week's devastating attacks on America but said it had not banned any music."

Itt gyász van. Period.

csinovnyik Creative Commons License 2001.09.22 0 0 5
na most akkor mi van?
ki kit szivat ezzel a betiltós álhírrel? vagy megint valaki olyan írja a híreket itthon, aki nem járt angolórára?
pint Creative Commons License 2001.09.22 0 0 4
A CNN-en ma láttam a New York, New York-ot, valami meccs előtt hangicsálta el egy nő, onnan közvetítették.
Előzmény: L. Szerafin (-)
Rigoletta Creative Commons License 2001.09.22 0 0 3
“Clear Channel Radio has not banned any songs from any of its radio stations.

Clear Channel believes that radio is a local medium. It is up to every radio station program director and general manager to understand their market, listen to their listeners and guide their station’s music selections according to local sensitivities. Each program director and general manager must take the pulse of his or her market to determine if play lists should be altered, and if so, for how long.

‘In the wake of this terrible tragedy, the nation’s business community is responding with a degree of hypersensitivity,” explained Mark P. Mays, President and Chief Operating Officer of Clear Channel. “Even some movie companies have altered some of their release schedules in light of the mood in America today. Clear Channel strongly believes in the First Amendment and freedom of speech. We value and support the artist community. And we support our radio station programming staff and management team in their responsibility to respond to their local markets.’”

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.22 0 0 1
A mai Blikkben, a Jimmy cikk mellett van egy felsorolás.
Előzmény: L. Szerafin (-)
burok Creative Commons License 2001.09.22 0 0 0
hát ez nem 0
Előzmény: L. Szerafin (-)
L. Szerafin Creative Commons License 2001.09.22 0 0 topiknyitó
A terrortámadás óta közzétettek egy listát az amerikai rádiók számára, hogy mely dalokat nem játszhatják. Legalább 150 dalról van szó.

Olyanok például, mint a Beatlestől az Obla Di, Obla Da vagy Don McLean: American Pie, meg Bobby Darintól a Bicska Maxi, Frank Sinatra New York, New Yorkja, sőt Armstrong: What a Wonderful World című slágere se mehet.
Betiltották.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!