Keresés

Részletes keresés

Xtravellers Creative Commons License 2018.04.06 -2 0 117

Sziasztok!! Több Kanári-szigeten is jártunk! Lesd meg az utazós videóinkat!  És az xTravellers Youtube csatornáját :)

https://youtu.be/hRWoSEd7QGQ

gemike7 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 116

Szia !

a facebookon keresd meg Veress Lajost , ő kint él Tenerifén, szerintem ő tud segíteni.

üdv

gémi 

Előzmény: Meli005 (115)
Meli005 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 115

Sziasztok!! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van e esetleg valakinek tapasztalata ingatlanvásárlással kapcsolatosan a szigeteken, leginkább Gran Canarián, de mindenre nyitott vagyok :) 

megbízható irodák érdekelnek leginkább, vagy esetleg magyar ingatlanközvetítő ha esetleg tud valaki,bármi infó jól jönne :) 

nagyon köszönöm

nicci4 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 114

Szia!

Mi 2 hét múlva megyünk Caleta de fustébe, 247.000 Ft volt 2 főre a repjegy, szállás, autóbérlés. Ellátás nincs az árban. 8 km a reptértől. Az árban a transzfer benne van. Az autóbérlésnél 300 Euro kauciót kell letenni. 

Előzmény: mamale (113)
mamale Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 113

Sziasztok!

Mi most mennénk szeptemberben Fuerteventurára, de ne tudjuk eldönteni hová. Kérlek segítsetek: Corralejó, vagy Costa Calma. Milyen messze van a reptértől????

Köszi a segítséget!!!!!!!!

Szép napot!

itn1ptx Creative Commons License 2013.11.15 0 0 112
Munchausen Creative Commons License 2012.11.18 0 0 111

San Andres playa de las Teresitas, szerintem nem rossz, nem volt tul nagy tomeg.

Par foto a blogomon. ;

Apropo Nem tudja valaki, hogy ki festette Santa Cruz-ban a wavebreaker kovekre a spanyol es a Kanari szigeteki enekesek, zeneszek portreit?

Előzmény: wzindbad (110)
wzindbad Creative Commons License 2012.11.12 0 0 110

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy Tenerifén melyik oldalon vannak védett öblök, ahol még november végén, december elején is lehet fürödni és nem túl hullámos, szeles? Szeretnénk elkerülni a sziget déli részén levő tömegturizmust.

trjtrj Creative Commons License 2012.10.15 0 0 109

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek egy kis infóval.
Azt tervezem, hogy télre kiutazom a szigetekre, és ott dolgozom. Olvastam a korábbi leveleket, melyekben erről már esett szó, hogy ez nehéz eset.
Munkát viszek magammal, - portrét rajzolok, festek, hennázok - csak a lehetőségek felöl érdeklődöm. Először is, hogy vannak e rajzolók, hennások?
Egyáltalán, lehet e így működni ott, -  gondolom vmi engedély szükséges. És hol lehet ezt működni?
Talán Tenerifére, Las Americas az uticél. De ha van jobb ötletetek, akkor szívesen fogadom.

Köszi a segítséget!
Sziasztok !
Zsolt

Las Palmas deGran Canaria Creative Commons License 2012.10.14 0 0 108

Hola, 

Olyan vendéglétósok írására lennék kíváncsi, akiknek sikerült elhelyezkedni Gran Canarian Maspalomas környékén vagy bárhol a szigeten.

Ugyanis mindenki csak kérdezget, de konkrétan senki nem ad arra választ, mi a legegyszerűbb hatásos megoldás arra, hogy meggyőzzünk spanyol vagy angol nyelven egy munkáltatót arról, hogy alkalmazzon minket.

Én időt, energiát, pénzt és amim volt azt 2007 óta erre áldoztam fel, de kizárólag a mezőgazdaságban kaptam munkát. 

Várom írásaitokat ;)

Köszönöm előre is :)

wzindbad Creative Commons License 2012.10.10 0 0 107

Kedves Moderátor(ok), nem lehetne ezt a spammelőt kizárni?

Előzmény: kraszimre (105)
Babszi75 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 106

Sziasztok!

Decemberben,karácsonykor mennénk Tennerifére.Kb. milyen időre számíthatunk akkor??

manoka0020 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 104

sziasztok tud valaki melot ajalani las palmason vagy esetleg oldalt ahol keresgelhetek.elore is koszonom a szegitsegeteket,fontos volna.tavaj voltam kint 2 hetet las palmason es miota haza jottem folyton az jar a fejembe hogy barmi aron vissza akarok menni.imadom........

canariashome Creative Commons License 2012.03.23 0 0 103
Előzmény: E.Gyöngyi (97)
nagy szél fúj Creative Commons License 2012.03.11 0 0 102

Csak egy hetünk lesz, megnézzük Lanzarotét, és átnézünk a következő évi célpontra. :-) Sokkal jobb ez az ár, amit én láttam a neten. Szállásokkal kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? Két apartmant néztem ki, de még nem tudtam eldönteni melyik legyen. Tisalaya vagy Guinate.

Előzmény: Sparks (101)
Sparks Creative Commons License 2012.03.10 0 0 101

Ahh látom itt vagy és éppen Lanzarote lesz :) Fuerteventurára átmenni kb. 12 euro/fő áron lehet egy kis hajóval. Legalábbis mi így mentünk át, járt óránként, kivéve 12-15 (azt hiszem, de lehet későbbig nem ment) óra között. A többi szigetre Fred Olsen vagy Naviera Armas hajókkal lehet menni vagy repülővel, de ezek az árak nagyon változatosak érdemes megnézni a neten. Ha csak Fuertére mennétek át, akkor a hajó a jó megoldás. Mi Lanzaroten voltunk 8 éjszakát majd átmentünk Furtére 4 éjszakára, de szerintem Fuerteventura is megérdemel ennél több napot is. A strandok ott nagyon klasszak, Lanzaroten viszont több a látnivaló. Lanzarotera is elég kb. 1 hét, hogy mindent kényelmesen megnézz. Kb. ennyi jutott hirtelen eszembe :) 

Előzmény: nagy szél fúj (100)
nagy szél fúj Creative Commons License 2012.03.10 0 0 100

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy lehet a legolcsóbban közlekedni a szigetek között? A szállás Lanzarotén lesz.Első út, minden tapasztalatot örömmel fogadnék!

Remélem jár valaki erre.... :-))

E.Gyöngyi Creative Commons License 2012.03.10 0 0 99

Köszönöm az infókat! Utánanézek mindennek, aztán meglátjuk. :-)

Előzmény: wzindbad (98)
wzindbad Creative Commons License 2012.03.09 0 0 98

Szerintem mindig az a legolcsóbb, ha repülőtéren veszed fel és ott adod le. (Ha késő este érkezel, nyitva tartják az irodát, de plusz díjat számolnak hozzá.)

Mi az egyik alkalommal az AutoEurop-on (közvetítőn) keresztül foglaltunk és ott a Goldcar kocsiját kaptuk. A Goldcarnál olcsó a bérlés, de kötelező üzemanyag-vásárlás van, ami megdobja (+ van egy kis trükközés a "teli tankkal"). 

A másik cég, amikor egyedi kéréseink voltak: a  reservas@faycan.es -  ezek nagyon jó fejek voltak, és jobb kocsit kaptunk + nem volt benzin trükközés. A benzin egyébként olcsó, kicsit több mint egy euró.

De tele van a sziget kölcsönzőkkel, pl. sok Cicar-os kocsi is futott.

Nézzétek meg, hogy hova akartok menni. A hegyekben a legkisebb Daciát nagyon kellett nyomni :) Nagyon változatos a sziget. Érdemes bejárni.

Előzmény: E.Gyöngyi (97)
E.Gyöngyi Creative Commons License 2012.03.09 0 0 97

Nagyon pang ez a fórum sajnos...

Valaki tud nekem pár okos tippet írni a Gran Canarián való autó bérlésről?

Hogyan olcsóbb: idehaza neten foglalni vagy pedig odakint, mondjuk a reptérre érve?

Tudunk-e úgy autót bérelni, hogy San Augustinban vesszük fel az autót a nyaralásunk 4. napján, majd a nyaralásunk utolsó napján a repülőre felszállás előtt adjuk le a reptéren?

Kérlek írjatok pár praktikus tippet!!

wzindbad Creative Commons License 2012.03.05 0 0 96

Lehet, hogy elkéstem...

Úgy emlékszem, h a Nemzeti Park honlapján kell bejelentkezni; naponta egy spanyol, ill angol nyelvű csoport megy reggel, három órás gyalogtúrára. A buszból nem lehet kiszállni és kb. 40 perc a túra. Egyébként, egyénileg nem lehet sétálgatni a Nemzeti Parkban egyáltalán.

Előzmény: katihurghada (95)
katihurghada Creative Commons License 2012.01.11 0 0 95

Segítségedet kérem. Kiscsoportos vezetett túra mennyit mutat meg abból a tájból ami busszal bejárható - ha van összehasonlítási alap, ha nincs akkor mi látható a Parkból. Hol lehet jelentkezni és mennyibe kerül?

Előzmény: wzindbad (94)
wzindbad Creative Commons License 2012.01.06 0 0 94

Mi három szigeten voltunk (egy úton). Gran Canariát és Lanzarotét csak ajánlani tudom, Fuerteventurát inkább csak azoknak, akik szörfözni akarnak. Gran Canariáról repülővel - BinterCanarias-szal - mentünk át Lanzarotéra (nem volt túl drága). Lanzarotéról a bérelt kocsival Fuertére komppal, és ott adtuk le a kocsit (a Faycan.es-szel leleveleztük, h átvihetjük komppal).

Autóbérlést javaslom, mert nagyon sok látnivaló van sokfelé mindkét szigeten. (A GoldCar-ral jobb vigyázni, mert trükköznek a benzinnel - általában üres tankkal kell leadni) Gran Canarián Puerto de Moganban laktunk. Arrafele nagyon szép vadregényes vidék van. Lanzarotén Playa Blancán a Natura Gardens Apartmentsben, ami szuper szállás volt (jó, kicsit turistás környék). Ezt a netreservas.com-on foglaltuk.

És még valami: ha valaki szeretne a vulkáni Timanfaya nemzeti parkban kiscsoportos vezetett túrára menni, jelentkezzen be jó előre a neten, mert különben nincs hely!

Előzmény: katihurghada (91)
vipcsi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 93

A sós víz a szórakozóhelyeken divat,gondolom senkinek nem kell magyarázni miért. Nincsenek nagy igényeim,de ha a szállodában a fürdővíz sós lenne,még aznap kijelentkeznék onnan. Tengerben jó úszni ,pancsizni,de fürödni /tisztálkodni nem/ szerintem.

Előzmény: tavasz21 (90)
me_mo Creative Commons License 2011.12.20 0 0 92

Köszönöm az információkat!

Szóval repülő... akkor át kell gondolnom a foglalást. :)

Előzmény: katihurghada (91)
katihurghada Creative Commons License 2011.12.19 0 0 91

Bennfentes nem vagyok, de véleményemet megírom.

Egyik szigetről a másikra nem lehet hivatalosan átvinni a bérelt autót, de nem is éri meg, repülővel gyorsabb, egyszerűbb átmenni Lanzarotéra. Lanzarote jó döntés, 3 nap elég is, minket nagyon elvarázsolt a sziget.

Mi előre foglalunk szállást, kényelmesebb a számítógép előtt ülve foglalni mint a helyszínen keresgélni.

Gran Canárián Maspalomasban voltunk és élveztük a dűnéken a meztelenséget (Maspalomas egy nagyon szürke, jellegtelen üdülőváros de a homokdűne fantasztikus), Lanzarotén pedig a naturista faluban volt a szállásunk, onnan jártuk be a szigetet.

Előzmény: me_mo (88)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 90

Nem így van szerintem. Ittam én már sós vizet is csapból,  tengervíz volt, utána vettem észre, hogy ki volt írva. Mindig figyelni kell erre.

Előzmény: csillagcickány (87)
me_mo Creative Commons License 2011.12.19 0 0 89

Nincs nagy nyüzsgés errefelé... :(

Előzmény: me_mo (88)
me_mo Creative Commons License 2011.12.15 0 0 88

Sziasztok,

január végén szeretnénk menni Gran Canariára, de gondoltuk megnéznénk valamelyik másik szigetet is.

Két kérdésem lenne "bennfentesekhez". :)

- Ha mondjuk 3 - 3 éjszakát akarunk tölteni Gran Canarián ill. Lanzarotte-on érdemes előre foglalni szállást, vagy könnyen talál az ember helyben is.

- Bérelt autóval nem gond a kompozás ugye?

Köszi, előre is!

csillagcickány Creative Commons License 2011.12.11 0 0 87

Köszi a választ! :)

Előzmény: vipcsi (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!