Keresés

Részletes keresés

Esp_ Creative Commons License 2018.05.27 0 0 589

Óriási, 15 méteres lángokkal égtek a hullámvasutak és épületek a németországi Europa-Park vidámparkban szombat este.

https://index.hu/kulfold/2018/05/27/tuz_vidampark_europa-park/

 

Artudetu Creative Commons License 2016.08.06 0 0 588

Szia!

 

A Movielandra három-négy órát szánj, többet nem ér. Elég pici, de vannak benne jó elemek. A Horror ház király. Viszont vele egybeépülve van a Caneva Aquapark, no az brutál. Disneylandben még nem voltam, a spanyolba én is tervezem az utat, a többiben már jártam.

 

http://filmforum.hungarianforum.com/f18-vidampark-turak

 

A Katunt nem próbáltad??? A legjobb hullámvasút, amin valaha ültem... pedig ültem már páron. A várakozási időkkel szerencséd volt, kedden a Gardalandban este 9-kor még 35-45 perc volt. Ja, és első évben iSpeedre álltam két (!!!) órát is. :)

 

 

Előzmény: janadoc76 (587)
janadoc76 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 587

Sziasztok! Mint a kedves fórumtársak, a családom és én is nagy rajongói vagyunk a témaparkoknak. Ami eddig megvolt: Familypark, Ausztria. Mint ahogy a neve is mutatja, igazi családi szórakozást kínál. Inkább a kisebb gyerekek találják meg számításukat a parkban, de egy kettő játék a felnőttek részére is bevállalható. 2 hullámvasút van a light-osab fajtából. Gardaland, Olaszország. Na ez már komolyabb, sőt gyerekes szülő fejjel, túl komoly is. Rengeteg játék van, de tavaly, amikor ott voltunk, nemhogy a 6 éves ikreink, hanem a 10 éves tinilányunk sem tudott sokmindenre felülni. Azt modanám, hogy inkább nagyobb gyerekek és felnőttek a célközönség. Tavaly volt új játék az Oblivion-Black Hole az első "dive" hullámvasút olaszországban. Mire rászántam magam, hogy kipróbáljam, addigra valami üzemzavar lett rajta, úgyhogy a toronyból gyalog jöttünk le. Idén Kung-Fu Pandás hullámvasútat építettek. A delfinshow viszont tavaly megszűnt. Mirabilandia, Olaszország. Na ez az igazi gyerekes-felnőttes park. A most már 7 éves ikrek összesen 4 játékra nem ülhettek fel a 11 éves tinilány pedig mindent kipróbálhatott. (amitől nem félt :-)) Az Ispeed nagyon komoly 3 másodperc alatt 100-on van és 120Km/h a vége. A Divertical egy hibrid cucc hullámvasút és vizi csuszda is egyben. Na az is megy 100-al, és végén garantáltan vizes leszel. A Katunt nem próbáltuk, valahogy viszolygunk az inverz coesterektől. Disneyland, Franciaország. Ha tehetitek TGV-vel tegyétek meg az utat reptér és a park között. Maga a park, minden korosztálynak kínáll szórakozási lehetőséget. Az attrakciók 80%-a fedett, így az időjárás kevésbé befolyásolja a túrát. Miden este látványos showműsor van, érdemes megnézni. A park, illetve parkok hatalmasok, mi 4 nap alatt sem tudtunk mindent kipróbálni, pedig amikor ott voltunk 3 játék, felújítás miatt zárva volt. Mini Itália, Olaszország. Nem kimondottan vidámpark, de nyomokban tartalmaz vidámpark elemeket is. Alapvetően miniatűr épületek bemutatása zajlik, de ezt kiegészítendő vannak komolyabb és kevésbé komolyabb elemek is. Jövőre a Port Aventura-t tervezzük, már csak azért is mert Dubai után itt nyitják meg a második Ferrari Land-et. Lakóautós kalandot tervezünk Gardatavi megállással és Movieland látogatással. Ez a Gardaland mellett van, és inkább felnőtteknek, vagy tinédzsereknek való, de van külön gyerek rész is. A Diabolik nagyon várós, pedig az is inverz :-). Várakozási idők: Familypark 5-30perc, Gardaland 20-50perc (este 7 után szinte nulla vot a várakozási idő, pedig főszezonban voltunk, igaz vasárnap és hétfőn), Mirabilandia 10-60perc (az Ispeed volt az 1 óra), Disneyland 30-90perc (na ez volt az igazi türelemjáték). A cég ahol dolgozom, Tampere-ban Finnországban működik. Ott is van egy komolyabb fajta park, Sarkanniemi a neve, de eddig még kimaradt. A Ryanair hetente kétszer repül Tampere-be. Tervben van még Legoland, Dániában, bár az attrakciók kisértetiesen hasonlítanak a Familyparkos cuccokra, csak a körítés más. Ide is (Billund) repül a Ryanair. Konkrétan a Lego-gyár saját repülőterén száll le, a gyár meg a park mellett van. A parkig maximum egy taxit kell fogni ami 5 perc alatt visz el a reptérről Legolandig. A németországi Legoland jobban felszereltnek tűnik, de repülőtértől messzebb van.

janadoc76 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 586

Thorpe Park, London mellett.

Előzmény: a t o s z (31)
Sanyi840108 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 585

Sziasztok. Mi mar voltunk az europaparkba nagyon szep hely. Parommal tervezzuk hogy iden is megyunk. De ugy erne meg ha 4 en vagy 5 en mennenk. Kocsink van...benzin koltseg elosztasa miatt mindenkeppen igy erne meg. Ha mas is igy van ezzel beszeljuk meg mehetunk egyutt.

karoly0317 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 584

Szia!

 

mi már kétszer voltunk 1-1 hetet csodálatos 3 napnál már megéri az éves jegy nyitás előtt kb 20 perccel érkezz és minden nap rohanás valamelyik nagy hullámvasúthoz a cool pozicióért megéri!! hátra lehet menni vonattal is reggel érdemes mert nagyon nagy a park

Előzmény: Babszi75 (583)
Babszi75 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 583

Köszönöm szépen a válaszodat!!

Közben változtattunk az időponton is május végén megyünk.Igaz beleesik vasárnap...Attól a naptól kicsit félek a tömeg miatt.

Előzmény: Artudetu (582)
Artudetu Creative Commons License 2016.03.20 0 0 582

Szia!

 

Én úgy tudom, nem, eddig mindenhol csak 2 napos kártyát láttam. Meg éveset. :)

 

Az időponttal vigyázz, a német suli végét kerüld!

 

Üdv.

Előzmény: Babszi75 (581)
Babszi75 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 581

Sziasztok! Júniusban mennénk az Europa Parkba Németországba.

Kérdésem lenne.hogy lehet -e több napos..pl.3-4 napos kedvezményes belépőt venni. Mert én itt a neten maximum csak 2 naposat látok.

Köszi nektek előre is.

Artudetu Creative Commons License 2015.06.22 0 0 580

A legközelebbi ilyen park az a Bayern Park, minimum 500 km, de inkább több. 800-1000 km-re van jó pár olyan, amit szeretnél, nem tudom, belefér-e a terveitekbe.

 

Két hozzászólással lejjebb van egy link, ott böngéssz. Azok vannak legközelebb hozzánk, azoktól csak távolabbi van.

Előzmény: Francikúrva (579)
Francikúrva Creative Commons License 2015.05.19 0 0 579

Sziasztok!

A nyáron tervezzük baráti kiscsapattal,hogy egy kis vidámpark túrára menni valahova a közelbe.

Igazából olyan vidámparkot keresünk ami viszonylag nagy. Rengeteg össze-vissza pörgő játékkal.

A másik kritérium, pedig hogy egy egyszeri belépő legyen és ne pedig a parkban bent minden játékra külön külön kelljen X eurót fizetni.

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm.

Roltii Creative Commons License 2015.03.19 0 0 578

Sziasztok, személyes kedvencünk: Europa Park, tavaly októberben (Halloween előtt) voltunk, gyönyörű volt. 

Ha valakit érdekelnek a képek:

https://picasaweb.google.com/106041701773835494953/EuropaPark2014101516?noredirect=1

Artudetu Creative Commons License 2014.07.31 0 0 577

Üdv mindenkinek!

 

Ha valaki infókat akar, írtam néhány parkról, ahol voltunk. Itt elolvashatjátok őket:

 

 

http://filmforum.hungarianforum.com/f18-vidampark-turak

bbeurci Creative Commons License 2014.03.02 0 0 576

Köszi!

Előzmény: dokeee (575)
dokeee Creative Commons License 2014.02.24 0 0 575

Gardaland szerintem mindenképpen jobb, Mirabilandiában pár hullámvasút van, ami érdekes, oda meg fel se mehetnek.

Előzmény: bbeurci (574)
bbeurci Creative Commons License 2014.02.24 0 0 574

Sziasztok!

 

Jó rég nem érkezett hozzászólás, de hátha...:-)

 

5, 9, 14 éves gyerekekkel Gardalandot vagy Mirabilandia-t ajánlatok inkább és miért :-)

beci77 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 572

Pályadíj németeknél nincs, a többit nem tudom, nem voltam még Europaparkban. Strasbourg mellett voltunk Hotel F1-ben 30 Euro/szoba/éj. Az nincs ide messze kb 50 km-igaz már Franciaország.

 

Előzmény: Ficium (571)
Ficium Creative Commons License 2012.07.30 0 0 571

Mi lett ezzel a fórummal?

1 éve nem megy senki vidámparkba?

 

Europarkba mennék a jövő héten.

 

Milyen olcsó szállás lehetőségek vannak? Akár camping bungalow is jó nekem.

Németeknél van autópályadíj?

 

Darwin Creative Commons License 2011.08.13 0 0 570

Előzmény: Darwin (569)
Darwin Creative Commons License 2011.08.13 0 0 569

Egy mai kép a Vidámparkból. Az ott egy lezárt területern álló 898as Peugeot Partner. Melé egy olyan kérdés kaptam mikor fotóztam, hogy "miért pont Gyömbér?" Pedig akkor épp semmit nem ittam :) Előtte is csak egy vodkát :) Hogy a kérdező mennyit ivott azt persze nem tudom :)

Khill Creative Commons License 2011.05.13 0 0 568

Sziasztok!

 

 

Egy közvélemény kutatáshoz szeretném a segítségeteket kérni. szerintetek a fővárosi vidámpark:

1. milyen színvonalú?

2. sokan jártok oda?

3. Szívesen mentek és költötök a belépőre 5000 ft-t?

4. A belépő megéri az árát? (kaptok érte annyit és olyan színvonaln, amit elvártok?)

5. A külföldi vidámparkok jobbak, mint a fővárosi?

6. Inkább mész külfödre egy jót szórakozni, mégha kicsit drágább is, mint ide Pestre?

 

Egyébb véleményetekre is kiváncsi vagyok....

 

 

Köszi

 

Khill

Eredendoenpamut Creative Commons License 2011.03.03 0 0 567

Szia!Miattad regisztráltam muszáj erre válaszolni:)

Én 1 éve halloweenkor voltam Disneylandban, és eeeeeeeelképesztő, életem legkirályabb napja volt:D

Disneylandnél ugye két park van: a Disneyland és a Studios én a rendes Disneylandben voltam.Elsőre ez a jobb választás szerintem, mert ez sokkal nagyob és sokkal több a "játék".Nem olcsó a belépő, de nagyon megéri, bár ha nagyobb csoporttal mentek akkor félóron bejuthattok, ahogy mi is.Belül ezután mindenre felülhetsz.

Hasznos ötletek, amit nagyon-nagyon ajánlatos betartani: Menjetek nyitásra, markoljatok a térképek és programok közé a bejáratnál, üljetek le és nézzétek át részletesen 10 percben.Ezt azért szinte lehetetlen megcsinálni, mert annyi minden tárul a szemed elé, hogy összepisiled magad:) Tehát a térképen nézzétek meg hogy melyik ride milyen típusú, és ha ottvan hogy thrill akkor egyértelműen odarohanni és fastpass jegyet szerezni, amik elég hamar elfogynak.A fastpass jeggyel kapsz egy időpontot és nem kell 2 órát egyhelyben állni, csak visszamész, és felülsz, amég többszáz ember irigykedve néz.(mint anno mi, akik 90 percet álltak a Big Thunder Mountainért sorba, de annyira jó volt hogy megkockáztattunk még egyet, ennyire jók!:D) Bennt minden tiszta, finomak az ételek, sok szuvenírbolt van, ami igazán veszélyes.

Ne hagyjátok ki a 3 hullámvasútat, a Big Thunder Mountain az nagyon családi is, mégis elképesztő!

Ja, és a programfüzetet kihagytam, ha konkrét figurával szeretnétek pózolni, vagy autogrammot szerezni az elég hasznos, és persze a show-k!A nagy showműsör kötelező:)

 

Bocs, hogy hosszú lett, mint látod eléggé tudok erről beszélni, de konkrét kérdésre is szívesen válaszolok

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cuzy (566)
cuzy Creative Commons License 2011.03.01 0 0 566

Sziasztok!

Érdeklődnék járt e valaki a párizsi DIsneyland-ben vagy Asterix parkban mostanában..Mert itt ilyen 2004-es hsz-eket találtam és frissebb kellene. Köszönöm!!(melyik a jobb, bent minden korlátlan, stb.stb.)

Roltii Creative Commons License 2010.09.06 0 0 565
Szia

Végül nem is mentünk oda, talán nyitva se volt már. Tapasztalatok:
Mirabilandia: érdemes a 2. napon este menni, mert akkor már jóval kisebbek a sorok, és ugyanúgy minden működik, a showkat meg megnéztük első nap. Összeségében a park nagyon jó, az attrakciók és a showk is rendben vannak, ami negatívum: sok az olasz de nagyon, és elég idióták tudnak lenni.
Voltunk az Aquafan-be is, mindenkinek csak ajánlani tudom, sok a csúzda, bár az új StrizzaCool annyira nem nagy szám.
Előzmény: kulacs (564)
kulacs Creative Commons License 2010.09.02 0 0 564
A Mirabilandia Beach nem egy nagy dolog, már amit kívülről, meg a hullámvasút tetejéről lehet belőle látni. Inkább kisgyerekes családoknak lehet jó.


Előzmény: Roltii (563)
Roltii Creative Commons License 2010.08.23 0 0 563
mégegy dolog: az Aquafan vagy a Mirabilandia Beach közül melyikre érdemes menni? mert lehet, hogy inkább az aquafanba mennénk mirabilandia második nap nélkül, franc se tudja:D
Előzmény: Roltii (562)
Roltii Creative Commons License 2010.08.23 0 0 562
Segítsetek lécci!
Most megyünk majd a mirabilandiába,de nem értem az aquaparkos belépő dolgot.
Mennénk egy nap a vidámaparkba és egy nap oda, de a jegy ott +9 euró?
Mert mi első nap vidámparkoznánk, következő nap felülnénk pár dologra mégegyszer, majd átmennénk az aquaparkba...de a sok kisbetűs részen én nem tudok kiigazodni, aki volt, az leírhatná hogy hogy is van pontosan.

Port aventurához: nekem nagyon tetszett, bár tényleg sokat kell sorbaállni, de ami illuzióromboló: nagyon koszos minden. Délelőtt 11-kor az összes asztal ragadt az éttermeknél, ami szerintem nevetséges, főleg azért az árért.
Expressz kártyákkal mi nem találkoztunk, pedig jó lett volna...Furious Bacora nem volt poén a másfél óra sorbanállás....bár igaz, hogy 1:50 percet álltunk sorba Gardalandba is a hosszú hullámvasútra...A kettő közül, szerintem a port aventura sokkal jobb, nagyobb, jobbak a játékok... Idén végre bekerül az összehasonlításba a Mirabilandia is, jővőre meg remélem a német vidámparkok is:D
Előzmény: kulacs (561)
kulacs Creative Commons License 2010.07.29 0 0 561
Ja, ezt momentán én is észrevettem, de nem értem az okát. Ha 20 percet kell várni a Katunon, akkor csak két kocsit üzemeltetnek. Ha a sor "kinő" a napra akkor beindítják a harmadik kocsit is. Egyből lerövidül a sor. Én a niagara nevű óriás vizbecsobbanó hajót láttam megakadni fent. Onnan is szépen leballagtak a gyerekek...
Szerintem Ausztiában nincs jó vidám park csak a Práter Bécsben. Ott meg mindeért külön kell fizetni, kicsit húzós...
Legközelebb München mellett van a Sky Park.

Előzmény: BorosRita (560)
BorosRita Creative Commons License 2010.07.23 0 0 560
meg amúgy nekem az a véleményem, főleg miután már voltam disneylandban, hogy bizonyos játékokat, a legtöbbet, sokkal több embernek kellene csinálnia és sokkal pörgősebben. némelyiknél elég unottan megy körbe egy ember, aki indítja a játékot, és azalatt sokkal jobban haladna az egész.
BorosRita Creative Commons License 2010.07.23 0 0 559
mi múlt hét vasárnap voltunk mirabilandiában.
mi is vettünk kütyüt. az i-speed kimaradt... mivel pont mire odajutottunk volna, bezárt. pech...
amikor pedig hazaindultunk, már csak a buszról láttuk, hogy a katunról a magasból csigalépcsőn mászkálnak le az emberek, hogy mi történt, nem tudom.
Előzmény: kulacs (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!