Keresés

Részletes keresés

kz64 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 1029

Üdv. !

2023 10 01.-én Kau kutyám eltávozott az örök vadászmezőkre. Júliusban betöltötte a 14. életévét.

Nem volt egy kimagasló tudású kutya,de tette a dolgát. 14 évet töltöttünk együtt. Adios  Tappi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.05 0 0 1028

antiszociális:)))

 

Nem is szoktattam pórázhoz,soha nem vittem sehová.Na jó volt már rajta de nagyon nagyon régen .

Ő az udvaron éldegél?)

Volt egyszer hogy a nagy szél kinyitotta éjszaka a kapunka.Hozzáteszem mindenki úgy fél a mackótól mint a tűztől:))..szal kinyitotta és reggel vettük észre.

Maci bent volt a helyén.

A szomszédok mondták(a koránkelőbbek)hogy látták a kapu nyitva,a kutya ott üldögél bent,elsunnyogtak a ház előtt és kész:))Pedig nagyon nem szereti ha idegen van a kapu előtt de ekkor gondolom szétnézett kint,lehugyozta a neki tetsző fákat és visszaténfergett tudván hogy ő migiscsak itt lakik,itt kap kaját,másutt ez kétséges:))

Okos dögök ezek:)))

Előzmény: Boriszboriszovics (1027)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1027

Fő, hogy sikerült a műtét !   Amúgy nem szokta meg, hogy kimenjen pórázon az utcára, vagy miért nem lehetett orvoshoz vinni a lábán ?

Előzmény: Törölt nick (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1026

Szeva!

 

Nagyon békalátoszög a fotós részéről:))

Nemrégiben az enyémet altatni kellett mert a szemén volt egy daganat.(másképpen lehetetlen volt orvoshoz vinni)

Nem voltam odahaza de a feleségem azt mesélte hogy 6!szoros dózist lőtt bele a sintér mire elkábult:))

Valszeg úgy behergelte magát hogy az adrenalin dolgozott rendesen benne:)

Szegény:(

De sikerült aztán minden.

Még két hét megyek haza és majd lesz megint "örülés":))

Éppen tegnap néztem néhány kaus videót a jutyubon.Ott is gyönyörű példányokat találni.

Lassan melegük lesz a nagykabátban?:))

Előzmény: Boriszboriszovics (1025)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1025

Ébresztő egy vízből szabadult, ,,torpedóromboló"  Kau-val   :)

zsoltialeveli Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1024
Nagyon sajnáljuk!Nem lehetne esetleg a kutya szállításában résztvevő személytől 'segítséget kérni' biztos valahogy... rá lehet bírni hogy segítsen.

Eladta vagy mi?! Nem is értem..
Előzmény: ***angyalka*** (1023)
***angyalka*** Creative Commons License 2014.01.16 -1 0 1023

Kérem segítsenek terjeszteni a hírt!

Lányom súlyos betegségében segítő társ, és családtag a csatolt képen látható lány yorkshire terrier kutyus. Ha látta ezt a kutyát, kérem keressen meg mielőbb. A lányom egészsége múlik rajta. A kutyus eltűnt 2013. december 22-én (tisztázatlan körülmények között a kutya szállítását végző személytől). A kutyus bármely megyében lehet. A képen látható piros Hurtta ruhát viselte, és a fotóalbumban látható rogz (barna-rózsaszín) kutyahámot, illetve egy piros pórázt. 
(Kor: 2 éves, orrtőnél enyhe barna elszíneződés, Chip: 93900001044xxxx)

További képek a következő linken találhatók: http://kloe.angelsdream.fotoalbum.hu/

Facebook oldal és elérhetőség: https://www.facebook.com/yorki.hirek

Köszönjük a segítséget a kutyus nevében is!

 

 

*kotka* Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1022

Kedves Forumozók!

Elnézést, hogy bepofátlankodok a topikba, de ha bárkinek lenne megmaradt Norocarp, Carprox, vagy bármilyen Carprofen hatóanyagú fájdalomcsillapítója, az kérem szóljon. Egy idős mentett labradornak lenne rá szüksége. 

Ha van valakinek, vagy tud valamilyen beszerzési forrásról (nem gyógyszertári), az kérem írjon e-mailt az infoemail@indamail.hu mail címre. Előre is hálásan köszönöm.

Vasóczki Viktória

tengereczki pál Creative Commons License 2013.12.30 0 0 1021

 

Sziasztok!A kutyus,leinformálható helyre elvihető. 10 hónapos,a kép régebbi....kb 60-70kg,kan.....

Nem jön ki az apjával.

Fejér megyében van.

 

Üdv...

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.30 0 0 1020

Karácsonyi vidi a kutyáinkról !  Mindenkinekm boldog Új Évet !

 

http://www.youtube.com/watch?v=kvd5S7x76Hw

H.J Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1019

Köszi hogy elolvastad.A lényeg, lehet bármilyen fajtájú kutyánk ha átveszik  a mi élet stilusunkat ,

kedvességükkel,szeretetükkel szebbé,teljesebbé teszik az életünket.A fajtáktól függetlenűl mindegyik

egy önálló egyéniség.Ők is tudnak szeretni,gyülőlni, színészkedni,vannaK jobb és rosszabb

napjaik.Önzetlenűl ragaszkodnak hozzánk és ha kell ki is állnak értünk. Nem akarom a topik arculatát

más fajtájú kutyával megzavarni.Viszont akár privátban is figyelemmel követném hogyan alakul

a kutyáid további élete. Néha benézek ide.Ha esetleg valami tanáccsal tudok segíteni, bármikor megkereshetsz.

(akár a facebookon keresztűl) Ha tudsz dobj fel néhány képet a blökikről.

Szép estét. Horváth József

 

 

 

Előzmény: Boriszboriszovics (1017)
H.J Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1018

Na akkor lesz egy csomo OFF.Mindenkitől elnézést.

A kis sz..házi az első kép 3 hónapja készűlt a többi ma.Vannak szépség hibái de egy bűbály.

Előzmény: Boriszboriszovics (1016)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1017

Nagyon tetszett a" mediterrán macho" bemutatása...... :)

Előzmény: H.J (1015)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1016

Nem értem, miért hibáztatod magad?!  A nevelését nem ronthattad el, mert ez az ösztön bármilyen nevelés mellett felszínre törhet. Hacsak nem akkor hibáztál, amikor magadhoz vetted....persze nem láthattál a jövőbe.

Okolni itt az édi-bédi, cuki történetecskéket lehet, amik alkaalmanként szárnyra kelnek a csodálatos-szelíd pittekről, akik együtt esznek- alszanak-játszanak a család gyerekével, vagy állataival.  Ideig-óráig ez biztos így is van, de hogy mivan a mélyben és az mikor robban ( ha a gazda épp nincs jelen) , arról nem szól a fáma.  Szerintem egyetlen megoldás van, de ahhoz rengeteg idő, felszerelés kell :  keményen dolgoztatni őket (súlyhúzás, versenyeztetés,ilyesmi), hogy kiereszthessék a gőzt.  Persze napi rendszerességgel lefárasztva se tenném tűzbe értük a kezem......

Előzmény: H.J (1014)
H.J Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1015

Hétvégén készitek néhány képet a "kiscsajról"Neki nincs tőrzskönyve.Ráadásúl nem is egy szépség Corso

szemmel. kicsit vékonyabb a pofája,( a füle is hatalmas volt.)Csak volt.

Kupirozva lett. Most be van ragasztószallaggal tekerve.Ez tartja.Most olyan mint egy kis kecske.

Nem lehet tőle semmit sem csinálni.Mindenhol ott van.Olyan mintha klónozva lenne és lenne belőlle vagy ötven darab.

Nálunk a kutya csak a kertben lehet. A szobába csak akkor lettek beengedve ha valami bajuk volt.

Ez a kis gazember már kiharcolta magának a jogot és gyakran a szobában az ágy mellett alszik.

Már kezd kinyilni a csipája.A szomszéd kutyáit megugatja és az utcára is jelez.(4 hónapos)

Naponta nől.Három kiló volt amikor hazahoztam.Három hónapja van nálunk,már 15 kiló. 

(nem kövér) Az asszony le sem tudja vakarni magáról.Pl ha főz,leűl mögé és nézi. .Vagy benyalizza magát a szobába,

leül és nézi a tévét.Mindenre figyel,nagyon értelmes.Talán a rövid szőre miatt könnyebb kezelni.

Bejöhet a lakásba,ha kocsiba űl akkor sem kell nagyon takarítani utána.Engem az ereje,kedvessége fogott meg.

Nem akarlak agitálni , ha van kedved és időd, nézd meg ezt a linket. Szerintem ebben benne van minden.

http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5321

Amit írni akartam neked.Nem tudom milyen nálatok a helyzet de vigyázz a szabadban való sétákkal.Nagyon sok

esetről hallani amikor egy-egy szemetebb vadász a gazda melől lővi ki a kutyát.

Figyelj oda!

Mindkét kutyád kan? Egyébként a kau nekem is nagyon tetszik. Ha anno nem kapom meg véletlenűl

az első corsot talán már nekem is az lenne.Nyest csapdát vittem ki a monori bőrzére amikor odajött egy srác,

hogy kell neki a csapda,de nincs pénze,viszont vannak corsoi.Bizniszeljük el a dolgot. Felhívtam az asszonyt hogy nézze már meg miket írnak erről a kutyáról.Azt mondta nem rossz. Jöhet.Így lett az első csodálatos kutyám.:)))

 

H.J Creative Commons License 2013.12.09 0 0 1014

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

A hibát én követtem el. Elfeledkeztem arról hogy ez a kutya fajta harcra lett szelektálva.

A szomszédba néhány éve lakott egy srác, aki kutyaviadalokkal egészítette ki a jövedelmét.

Egyszer hozott Szerbiából néhány kölyköt.A nagyapjuk egy Gibra nevű, egy híresen kemény  

kutya volt .Volt,hogy mindkét első lábát eltörte az ellenfele ,de ennek ellenére sem állt le és győzött.A kicsik már két hónaposan komoly károkat okoztak egymásban. Megsajnáltam őket.Gondoltam legalább az egyiket megmentem a ringtől. Megvettem egy kis kant.Amiről nem igen írnak.-

A pitt nagyon barátságos az emberekkel.Sokan egymást túllicitálva mondják el mindenféle

vadálatnak.A pitt egy emberszerető kutya.(Semmi házőrző hajlam nincs benne).Legalábbis nagyobb részük ilyen .Viszont ha másik kutyával verekszik ,akkor kegyetlen.Egyszer olvastam -

„nem biztos hogy ő kezdi a verekedést ,de az biztos hogy ő fogja befejezni”Mindezt csak

azért írtam ,hogy megpróbáljam bemutatni a jellemét.

Reménykedtem hogy az enyém egy kedves kis jószág lesz. Együtt nevelkedett egy nagytestű

keverékkel és egy dobival. Mindhárom kan volt. A baj akkor kezdödött amikor a keverékem

meg akarta fegyelmezni.A pitt nem hagyta magát.Orvosi bravúr volt hogy a keverék túlélte.

Ettől kezdve a pittet nem mertem egyedűl hagyni a többivel,csak ha szemmel tarthattam őket.Amikor megismerkedtem a párommal,hozzám költözött.Volt egy süldő cicája.A kutyák

számára világossá tettem hogy a macsek tabú.Egy hónapi békés együtt élés után egy reggel

ott feküdt a cica az udvarban a hozzávaló fej nélkül.(Csak a pitt lehetett)

Ráadásul a párom kislánya talált rá.

Nálam a kutyák a ház körűl szabadon mozoghatnak de a hátsó kertet egy 1.70 magas kerités

zárja el. Ezen a kerítésen még soha egy kutyám sem mászott át.Itt tartottam mosó medvéket is.Összeszoktattam őket a kutyákkal.Gyakran voltak összeengedve,hogy eleve kizárjak egy lehetséges balesetet.

A kutyák megtanulták  hogy a macikat nem szabad bántaniuk. Volt hogy egyik maci valahogy kiszökött de helyben maradt.Másnap újra bezártam.

Egyik hajnalban kinéztem  az ablakon és láttam a mackó fiút,szabadon  a kennelűk tetején.

Amikor hátra mentem,láttam hogy a pitt átmászott a kerítésen,merő seb a pofája , érezte,hogy bűnös,sunnyogott,menekült elöllem. Azután vettem észre a lefojtott vemhes mackó mamát.

A maci fiú keményen védi a párját, valószínűleg az enyém is ezt tette. De ő sem úszta meg.

A hátsó combcsontja a medencecsonttól a könyök izületig ki volt tépve. Az egész hosszú csont kiált egy deka hús nélkűl.Igy három lábon valahogy fel tudott menekülni.

(Másnap el kellett altatni) A kutya tudta hogy nem bánthatja a medvét.,hónapokon keresztül

voltak összeengedve. Ennek ellenére átmászott a kerítésen és megölte őket.

 Tudta hogy tiltott dolgot tesz. Már menekűlt ahogy meglátott.A dühtől nem láttam.

Az életemben egyszer olyat tettem ami végig fog kisérteni.Ha lehetne, ezerszer visszafordítanám az időt.De már késő.Mindhárom állat egymás mellett nyugszik.

  Nem szoktam bántani a kutyáimat-kivéve az egy falkavezérségi kísérlet megdöntése.

(gyerekkoromban volt egy kemény kutyám ,amiről már írtam)

De a pittben nem sok örömöm volt.Házőrző hajlam semmi, a mellette levő kutyák

élete olyan volt mint az Orosz rulett.A benne szunnyadó gyilkolási ösztön pedig bármelyik pillanatban kitőrhet.Az öröklött viselkedése pedig felülírja a tanultat.

A kutya csak azt tette amire szelektálták.Őlt. Én hibáztam .

 

 

 

 

Előzmény: Boriszboriszovics (1010)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1013

Ja:)))

Egyébként tényleg meghatóan tudnak ragaszkodni,de amikor a goromba pillanataik vannak az ember el sem tudja képzelni hogy van másik arcuk is:)

Előzmény: Boriszboriszovics (1012)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1012

Na, akkor lesz nagy öröm 15-én !  :)

 

Előzmény: Törölt nick (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 1011

Ááááá.Kint vagyok Dániában.Majd most 15én megyek haza.Viszek kekszet a drága házörzőnek(annak nagyon szokott örülni amikor belépek a kapun).

:))

Azután nekem:))Felugrik rám és csak ott szeretne maradni a karomban:))A család meg vár:)))))

Előzmény: Boriszboriszovics (1008)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.05 0 0 1010

Már rég meg akartam kérdezni, hogy a pit miért nem nőtt a szívedhez ?  Valami gond volt vele ?

Előzmény: H.J (998)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.05 0 0 1009

Arra én is kíváncsi vagyok .  Nem nagyon ismerem azt a fajtát,  bár külsőleg nagyon tetszik.  Persze nekem a favorit a kaukázusi, főleg amióta közelebbről is ismerem őket.

Majd azért időnként mutass már képet a gyerkőcről ! Amennyire pörög ez a topik :) ,  nem hiszem, hogy bárki megharagudna érte. 

Előzmény: H.J (1006)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.05 0 0 1008

Lehet, jobban tudják mit kell tenni és mikor, mint mi !  :)

 

Régen tettél fel képet !  Mi a helyzet felétek ?

 

Az enyémek nagyon élvezik a hideget :

 

Előzmény: Törölt nick (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1007

Sokat változnak az évek alatt.

Az enyém a mindent szétrágó,"nemahelyéremenő"szófogadatlanból már első vagy második:)szóra helyretakarodó lett.

Mondjuk ha veszélyt észlel akkor lebeszélhetetlen szinte arról hogy szót fogadjon:))

H.J Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1006

Örülök.Csak beérik a kutyád.Jó hogy nem adtad fel a néhány negatív hozzászólás miatt.:))

(Most én is várok, hogy mi lesz a 4 hónapos kiscsajból.)

Előzmény: Boriszboriszovics (1004)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1005

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Na ugye?

Tudják ezek hogy mikor mi a feladatuk!:))

Előzmény: Boriszboriszovics (1004)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1004

Hát nem fog összejönni !   Megkértem egy  úriembert a legközelebbi "műintézetből",  hogy kedveskedjen a kutyának a kapun kívülről,  és ha az odamegy, akkor kezdjen el egy fadarabot húzgálni a kerítésen. (ahogy javasoltad).    Mondtam, hogy én majd bentről nézem az ablakből.    10 perc műlva jött a fazon biciklivel, de nem állt meg a kapu előtt, hanem tovább kerekezett. Mint másnap mondta, nagyon megijedt, mert olyan csúnyán ugatott a kutya.  Mondjuk ebből így nem derült ki, hogy mi történt volna, ha leszáll a bicikliről és barátkozni próbál a kutyával?! Bár azért sejtem.  Úgy tűnik, nem bíztam eléggé a kutyámban.

Előzmény: H.J (1000)
zsoltialeveli Creative Commons License 2013.11.10 0 0 1003
Ssziasztok,csak most találtam meg ezt a topikot beleolvasgattam..

Valószínűleg én az 1% ot vettem meg!Amikor hazavittük kiraktuk az udvarra a család kijött gyönyörködött benne.Nekem azonnal el kellett mennem,és amikor hazajöttem és álltam be a kocsival 2 óra elteltével a kutya már ugatott,hogy ki jön be ezzel a nagy szürke vasdarabbal az ő területére :-)Mindezt 8 hetesen.Pár hét elteltével már minden mozgást jelzett,fog mindenre ami mozog(hálistennek)A szomszédot tudom mikor merre jár a saját udvarán :)A baromfiállományom gyerekként megtizedelte,Erről mára hálistennek leszokott,iszonyatosan gyors a verebet is elkapja akár :) Minden tulajdonsága megvan ami miatt erre a fajtája esett a választásom!Kislányomat imádja.
Örülök hogy nekünk 1 -ből 1 és nem kellett 20 át venni... :)
Előzmény: Rugovics úr (905)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1002

Majd referálok, mire jutottunk.....

Előzmény: H.J (998)
H.J Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1001

JAV: vállalkozó

Előzmény: H.J (1000)
H.J Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1000

Tök egyszerű: A legkisebb településen is van kocsma.Egy -két üveg  sörért mindenre van válalkozó. :))

Előzmény: Boriszboriszovics (992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!