Keresés

Részletes keresés

korieander Creative Commons License 2010.05.03 0 0 370
"Ezek közül az esetek közül több is nappal történt de a legtöbb kora este. Nem részletezném most ezeket, mert az "UFOkról komolyan" - ban már részletesen leirtam ezeket de ha valakit érdekel, néhány érdekesebbet leirhatok."

ezekben az "ufót láttam" sztorikban én látatlanban nem hiszek, pusztán logikai alapon...

-aki képes megoldani azt h x ezer fényéveket tujázzon a világűrben az szvsz képes éppségbn leszállni (ufokatasztrófák)
-aki ide tud jönni azt (ha inkognitóban akar maradni) te nem fogod észrevenni a 6. emeleti panel erkélyéből
-aki ide tud jönni (és nem akar inkognitóban maradni) az meg tudja oldani h a panel mindegyik emeletén tudjanak az érkezésükről.

Előzmény: idegen 32 (366)
plebanos Creative Commons License 2010.05.02 0 0 369
Sziasztok.
Maximálisan egyetértek a szemlélettel, egy-két dolgot szeretnék hozzáfűzni.
Valamikor, az iskolámban, azt tanultuk az életről, azaz úgy deffiniáltuk az "élőlény" fogalmát, hogy: anyagcserét folytat, reprodukálni képes önmagát, vagyis szaporodik, tehát fenntartja önnmagát és a faját. Ezeket a feltételeket ki lehet szélesíteni, lehet vitatkozni azon, hogy egy egyedet, vagy összetartozó összességét vizsgáljuk, avagy melyik állapotában vizsgáljuk meg. A lényege ez a két dolog, de szerintem ennek nem az összehasonlítás az alapja.
idegen 32 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 368

Szia,

Érdekes dolgokat iirsz de ez nagyon távoli téma tőlem.

Előzmény: Helem (367)
Helem Creative Commons License 2006.07.20 0 0 367

Egy valóban létező idegen létforma.

Artficial life avagy mesterséges élet, avagy a szintetikus biológia kezdetei.

Számítógépeinkben mesterségesen szelektálódó mutálódó szaporodó lényeket tenyésztheünk. Ha elég nagy és gyors gépben gépekben, hálózatokban tenyésztenénk őket az evolúció újra lejátszódana és esetleg igen érdekes és értelmes lények fejlődnének ki. Talán nem is kéne távoli bolygókon értelmes lények után kutatni, itt magunk létrehozhatnánk őket.

idegen 32 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 366

Sziasztok,

Én elfogadom, hogy nem vagyunk, nem lehetünk egyedül a világmindenségben. Már csak azért sem mert több olyan dolgot is láttam amiketmáshogy nem igazán tudok magyarázni, csak az ufok létezésével.

Ezek közül az esetek közül több is nappal történt de a legtöbb kora este. Nem részletezném most ezeket, mert az "UFOkról komolyan" - ban már részletesen leirtam ezeket de ha valakit érdekel, néhány érdekesebbet leirhatok.

Egyébként szerintem inkább tőlönk távolabb, és nem itt a Naprendszerünkben kell keresni őket. Persze nem zárom ki azt sem, hogy a Naprendszerünkben is van a Földön kivül kezdetleges élet, például a Marson vagy a Jupiter egyik holdján az Európán. Már csak azért sem mert mindkét égitesten találtak az utóbbi években olyan dolgokat, tapasztaltak olyan jelenségeket, amik legalábbis közvetve utalhat arra, hogy ott van, vagy lehet kezdetleges élet. Vagy esetleg ha ma már nincs is, de volt.

Egyébként nemrég dolgoztam ki egy kissé filozófikus gondolatmenetet amit egyébként már több topicban is leirtam, úgyhogy bocs ha valaki már olvasta, de azok kedvéért akik nem, azoknak leirom itt is, tehát:

Ha megcáfolhatatlanul bebizonyosodna, hogy egyedül vagyunk, akkor fel kéne tenni egy olyan kérdést amire ebben az esetben szerintem nem lehetne válaszolni, mégpedig, hogy mi az anyagnak az a megnyilvánulása, formája amit mi életnek nevezünk. Egyszerübben, hogy mi az élet.

Egyébként szerintem pontosan azért nem lehetne válaszolni erre ebben az esetben, mert nem lenne összehasonlitási alap, vagyis egy másik életforma a Földön kivül. 

emp Creative Commons License 2005.10.24 0 0 365
úgy látom, ott már mindent kitakarított a modi :)
sajnos egyre távolabb kerülök attól, hogy naprakész legyek az olvasott topikokkal
Előzmény: fokhagymabors (361)
Dulifuli Creative Commons License 2005.10.20 0 0 364
De legalább nagyra van az intellektusával... :-)
Előzmény: Törölt nick (363)
petfol Creative Commons License 2005.10.20 0 0 362
Láttam...
Előzmény: fokhagymabors (361)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.10.20 0 0 361

zsu teljes szellemi erejével nekem rontott, olvassátok, de csak nagykorú felügyelete mellett:-))

itt
Előzmény: emp (358)
Dulifuli Creative Commons License 2005.10.20 0 0 360
Vagy az X megabántos Durr-O-Dum puskával. :-)
Előzmény: fokhagymabors (359)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.10.20 0 0 359
hagyd békén, még idepuffant egyet az ufópasija laser-proton-ágyújával, azt nézhetünk nagyokat...
Előzmény: emp (358)
emp Creative Commons License 2005.10.20 0 0 358
pszt! menny vissza jáccani!
Előzmény: Zsuzsánna, Anna (354)
petfol Creative Commons License 2005.10.03 0 0 357
Vajon mikor jelennek meg az első nyílnyelvűek a kölyök menű mellé a mekiben?
Előzmény: fokhagymabors (356)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.10.03 0 0 356

hát igen, inkább fantasztikus, mint tudományos. Bár gyakran történt hivatkozás "biomechanikusokra" és Seth Shostak is a nevét adta hozzá, amikor ilyen fordulatok repkednek a levegőben, hogy "mindent tudományosan kiszámítottak" akkor abból tudja az ember, hogy ez biztosan a natgeo.

és a készítők túl sok dinós filmet néznek mostanában.  

Előzmény: Dulifuli (352)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.03 0 0 355

Szia Tigris, azaz Zsuzsanna...  Mi vagyunk a vének...

Na jó, nem "vagyunk"  vének... Szóval engem is érdekelnek az UFO-k.

Kiváltképp ha egy csinos (És nem emberevő) UFO leányról van szó!

Ne is törődj a macerával!  Az pedig, hogy a rovat neve "tudomány"

végképp ne tévesszen meg!  Még igazi tudóst itt nem láttam..

Előzmény: Zsuzsánna, Anna (354)
Zsuzsánna, Anna Creative Commons License 2005.10.03 0 0 354

Ráérő fiúkák. Most már elegem van a megjegyzésekből. Soha nem állítottam magamról azt, hogy idegen vagyok.Csak megjelent egy kérdőív valakinek az összeállításában, amire azt mondtam, hogy 85 %-ban megegyezik az én álmaimmal, tapasztalataimmal. Nem én állitottam, hogy csillagszülött vagyok, nem én találkoztam sem ébren, sem álmomban ufonautákkal.

Én viszont láttam olyan repülő tárgyakat, amire azt mondták,hogy UFO volt, én nem győződtem meg róla.  És két esetben is, hajnalban/ébredés után, de nem láttam senkit/ hallottam olyan gépi hangokat,melyek az ősi nyelven /francia-latin keverék/besoroltak jellem alapján. Ezt is csak azért meséltem sok év után, mert annakidején a Déri János UFO-s műsorában többen is jelezték,hogy ugyanez megtörtént velük is. Tehát ők is abban az időszakban gépi hangokat hallottak ébredésnél. Mindaddig én is csak álomnak tartottam. De nem állítottam, hogy ufonautákkal találkoztam, csak ez az érdekes eset velem is megtörtént.

Tehát mindenféle összehasonlítgatást és sértegetést a jövőben személyemmel kapcsolatban kérek mellőzni. Próbáljatok meg egy ici-picit értelmesebbnek tűnni, ha már tudományos topicba irtok.

Magamról még annyit: kimondottan reálisan szemlélem a világot, csak örökös vágy él bennem a csodavárásra.

Ha egyszer majd azt írok valamelyik topicba, hogy ufonautákkal találkoztam, vagy üzentek általam az emberiségnek, azt igazságnak vehetitek. Mert én nem hülyítek senkit, de engem sem hülyíthetnek, mert sokkal reálisabban szemlélem a világot.

De nyitott vagyok minden iránt és semmit nem utasítok el rögtön. Úgy gondolom,hogy a nyitottság tudományosabb, mint a merev elutasítás.

Mert a tézis a hipotézisből lesz uraim.

Előzmény: Threepwood (313)
petfol Creative Commons License 2005.10.03 0 0 353

Én egy füst alatt megnéztem az egész filmet.

Egyetértek dulifulival, azért az főként egy művészi film, amiben a méreteket a szakártők csökkentették is. Pl. azok a lépegetők a végén elvileg nagyobbak voltak a könyvben, és kihagyták az idegen civilizációt is (az is van a könyvben, az adja az emberiégnek a technológiát a csillagközi utazáshoz, ha jól olvastam).

Előzmény: fokhagymabors (351)
Dulifuli Creative Commons License 2005.10.03 0 0 352
Nem volt valami nagyon tudományos műsor. Inkább fantasztikus. Akárcsak azok a műsorok, amelyekben olyan állatokat mutatnak be, amilyenek néhány millió év múlva fognak (?) élni.
Előzmény: fokhagymabors (351)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.10.01 0 0 351

most kezdődik az idegen bolygó első része a discon.

holnap a natgeon: földönkívüliek. (nem, nem kis szürkék!!)

Dulifuli Creative Commons License 2005.09.27 0 0 350
Azért azt nem hiszem, hogy ezeket a szereket leginkább az ázsiaiak vásárolták fel.
Előzmény: fokhagymabors (346)
Gézoo Creative Commons License 2005.09.27 0 0 349

Nos ...hihihi...  az is lehet...  az a fránya tudatalatti... a hozzászólásom

elött egy észvesztően csinos leányzóval váltottam levelet...

Előzmény: fokhagymabors (348)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.09.27 0 0 348
hihi, elfojtott vágyak:-)))
Előzmény: Dulifuli (344)
Gézoo Creative Commons License 2005.09.27 0 0 347
Jaa bocs ! nem orgazmus... ez jóóó.. hanem organizmus.. gépelni tudni kell...
fokhagymabors Creative Commons License 2005.09.27 0 0 346

szintén egyes vélemények állították azt itt lejjebb, hogy ők ufókkal meg delfinekkel kokettálnak, éjszaka heves lepedőcsatákat vívnak, és hogy mindez mennyire jó.

távolkeleti hitvilágról nekem meg csak annyi jutott így eszembe, hány ritka és értékes állatfajt tereltek a végleges kihalás szélére, csak mert a fütykösét / agyarát / akármijét szárítva / őrölve / párolva potencianövelő szernek gondolták.

ennyit az elbízásról.

Előzmény: Gézoo (343)
Gézoo Creative Commons License 2005.09.27 0 0 345

Szia!

Nem a véleményem írtam... Idéztem, de bevallom lusta voltam a forrást kikeresni...

Mivel nincs bizonyíték sem mellette sem ellene... Még igaz is lehet...

Na de akkor "mi" honnan jöttünk???

Dulifuli Creative Commons License 2005.09.27 0 0 344
a mai ember mint sok más orgazmus is...

Ezt nem a HUSZ-ba akartad írni? :-)))
Előzmény: Gézoo (343)
Gézoo Creative Commons License 2005.09.27 0 0 343

Csak mielött valaki elbízná magát: 

Egyes vélemények szerint a mai ember mint sok más orgazmus is ,

az elmúlt 60 milió év alatt érkezett több hullámban, éppen azért ide mert

itt már velünk közel azonos genéjű biológiájú világ fejlődött ki.

Ezek szerint mi magunk vagyunk az UFÓ-k...

Távolkeleti hitvilág szerint nem felfedezünk, hanem visszaemlékezünk...

teslarudi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 342
Ugye!... én megmondtam :-)
Előzmény: cc (341)
cc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 341
akkor megiscsak hasonlitana hozzank :(
Előzmény: teslarudi (339)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.09.26 0 0 340

figyelem!

október 2. Discovery, ontopik film!

(ontopik alatt nem valami perverz hetyegést kell érteni gülüszemű szürke torz alakokkal és lebegő háziasszonyokkal a fáskamrában, hanem egy elképzelt bolygót sok kis élő tengeri herkentyűvel)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!